Albert Heijn Pieter Corneliszoon en Kaat Mossel komen 4 september naar Schouwen-Duiveland Vakantie? Ga morgen in Venetië eten! In de roos! sEaBazEaaHa Vlootfeestprogramma gereed Première film over de mosselkultuar en -handel IVlet feestelijkheden te Yerseke, Bergen op Zoom, Tholen, Bruinisse en Zierikzee zal op 4 september het nieuwe Zeeuwse oester- en mosselseizoen worden geopend. Speciaal voor dit festijn is Pieter Corneliszoon en Kaat Mossel nieuw leven Ingeblazen, zodat zU een be zoek kunnen brengen, respectieve lijk aan Bergen op Zoom en Tholen en aan Bruinisse en Zierikzee. Deze twee figuren schepen zich op 5 september op de vloten van Tholen en Bruinisse-Zierikzee in en varen naar Yerseke, het cen trum van de Zeeuwse oester- en mosselcultuur, waar de eigenlijke manifestatie zal worden gehouden. Na vlaghijsen op de schepen begint het feest aldaar met de première van de door de cineast Windmeyer uit Delft, in opdracht van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, vervaardigde film over de mosselcultuur en -handel. Daarna wordt aan de of ficieel genodigden, onder wie mi nister Mansholt en de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, een lunch aangeboden. Een vlootrevue van de inmiddels gecombineerde vissersvloten volgt 's middags, na afloop waarvan de kennismaking van Pieter Cornelis met Kaat Mossel zal geschieden op het havenplateau. Tijdens deze plechtigheid zal vermoedelijk het woord worden gevoerd door mi nister Mansholt en de Commissa ris van de Koningin. Oesters eten Oesters eten aan de putten is het volgende punt van het programma. Voorts zijn er optochten, opge luisterd door de muziekkorpsen van Tholen, Bruinisse, Zierikzee en Yerseke en tot slot wordt een groot vuurwerk ontstoken. Welke de economische betekenis van de oester- en mosselcultuur is blijkt uil de volgende cijfers: In het seizoen 1956/57 heeft men aan oesters totaal uitgevoerd 20.746.000 stuks, met een totale ex portwaarde van f 3.610.000. De af zet in Nederland bedroeg in het seizoen 1955-56 1.022.000 stuks en STAD FN PROVmriF ZIERIKZEE Voor het te Rotterdam ge houden examen Engelse handels correspondentie slaagde onze vroe gere stadgenoot de heer M. Kra keel J.E.zn. Onze oud-stadgenoot de heer H. P. C. Beuzen berg slaagde voor de acte L.O. Duits. Op het te 's-Gravenhage ge houden examen slaagde voor het extraneï-examen H.B.S. (A) onze vroegere stadgenoot de heer F. J. van Beveren Jzn. De heer Van Beveren volgde ter opleiding een avond-H.B.S. en volgde de studie (in twee jaar tijds) bij zijn gewone werk, hetgeen als een prestatie mag worden aangemerkt. Betrok kene is in dienst bij de Unilever te Schiedam. BROUWERSHAVEN Kermis verwatert De kermis te Brouwershaven heeft zich van die der voorgaande jaren onderscheiden door het zeer kalme verloop en geringe publieke belangstelling. Vooral de zondag, die voorheen als de drukste dag gold met het oog op de bezoekers van buiten de gemeente, was slap. Een attractief vermaak, dat zich in een goede belangstelling mocht verheugen, was de miniatuurtrein, die ter elfder ure op de kermis verscheen en rondritten maakte door de gemeente. Vergadering gemeenteraad Woensdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in spoedeisende openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. v. Leeuwen. De raad ging akkoord met de verhoging krediet (tot f 150.000, in rekening-courant voor het jaar 1957. De voorzitter lichtte een en ander nader toe. Eveneens ging de raad akkoord met de herziening salarissen gemeente-sekretarissen en ontvangers per 1 september '56 en de loonkompensatie i.v.m. huur verhoging per 1 augustus '57 t.b.v. de gemeentesekretaris, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand. Hierna sluiting. DREISCHOR R.T.M.-bushalte Naar wij vernemen zal de R.T.M. een bushalte instellen tussen Zon- ncmaire en Noordgouwe, waar de weg naar Dreischor afsplitst. in het seizoen 1956-57 1.546.000 stuks. Aan verse mosselen heeft men in het seizoen 1956/57 geëxporteerd naar België 22.000.000 kg, naar Frankrijk 28.000.000 kg en naar de diverse andere landen 644.000 kg, met een totale waarde van f 11.181.000. Aan mosselconserven werd ge ëxporteerd voor een waarde van 1.200.000. Naar het binnenland werden aan verse mosselen afgezet een hoe veelheid van 990.00 kg en aan mos selconserven 4.5 miljoen kg. Binnenkort zal van de hand van prof. Haccou te Amsterdam een rapport verschijnen over de eco nomische betekenis van de oester- en mosselcultuur voor Nederland, Concert „Nieuw Leven" Ouwerkerk Aanstaande zaterdag 3 augustus zal de muziekvereniging „Nieuw Leven" te Ouwerkerk een concert geven in de muziektent te Brou wershaven. Gezien het feit dat in Brouwershaven zelden een korps uit Duiveland optreedt en de mu zikale kwaliteiten der bezoekers kennende, mogen we op een goede belangstelling rekenen. Het te geven concert zal des te meer aantrekkelijk zijn, omdat „Nieuw Leven" na dp pauze de reeds op het eiland bekende Boe- renkapel zal laten optreden, die marsen, polka's, mazurka's, walsen en Rheinlander ten gehore zal brengen. Het behoeft geen betoog dat men op de nodige stilte tijdens het musiceren rekent. Het programma voor de pauze ziet er als volgt uit: 1. Florentiner mars, F. Fucik; 2. Brignola - fantaisie originale, A. Boscolli;; 3. La Reconnaissance - fantaisie, V. J. Benoodt; 4. Mo- saique sur l'opéra Stradella, M. J. H. Kessels; 5. Sobre las Olas - valse, Jur. Rosas; 6. Aus der Ju- gendzeit, J. Egli; 7. Vieux Cama- rades - mars célèbre, C. Teike. ST. PHILIPSLAND Jeugdverenigingen op stap Leden van de hervormde jeugd verenigingen van 8-12 jaar, maak ten een uitstapje naar „de Efte- ling". Het betrof hier de meisjsver- eniging „Martha" en de knapen- vereniging „Immanuel". Als leid sters/leiders traden op mej. Bene- ker, ds. van Dieren en de heer A. Guiljam. In de morgenuren liet de zon verstek gaan, maar dit deed toch niets af aan de vrolijkheid van de kinderen. Het was een fijne dag. ONDERWIJS Banketbakkersexamens Voor het banketbakkersexamen, afgenomen te Rotterdam, slaagden voor theorie en praktijk de heren G. van 't Veer en M. van Liere te Zierikzee; voor het praktijkge deelte de heer G. Potappel en voor het theoretisch gedeelte de heren L. Bot en J. Lokker. Aantal ministeries in de V.S. op zwart zaad WASHINGTON, 1-8. Een aantal Amerikaanse ministeries en rege ringsdiensten zit deze maand zon der geld, omdat de Senaat, druk doende met een omstreden wets ontwerp inzake de burgerrechten van negers, geen tijd heeft gehad om een noodmaatregel goed te keu ren die deze diensten van geld moest voorzien. Nu beschikt de Amerikaanse re gering wel over krediet, maar dui zenden ambtenaren en alle mili tairen moeten op hun salaris wachten. De betrokken ministeries en diensten zijn de ministeries van defensie, landbouw, openbare wer ken, huisvesting, de in- en uitvoer- bank, de commissie voor atoom energie en het wederzijdse veilig heidsprogram. De normale toewijzingen voor het nieuwe belastingjaar, dat op 1 juli begon, zijn voor deze diensten nog niet van kracht geworden, zo dat maandelijks een noodmaatre gel door het Congres moet worden goedgekeurd. Hoewel men in Washington met de grootste aandacht de crisis in Indonesië gadeslaat, maakt men zich daar, naar het schijnt, op het ogenblik toch niet ongerust. Uit een onderzoek in welingelichte kringen is gebleken, dat Amerikaanse des kundigen, hoewel zij menen dat de toestand verward blijft, over het algemeen toch niet verwachten, dat de vreedzame opstand van Borneo, Sumatra en Celebes tegen het cen trale gezag van Java, zich tot een gewapende revolte zal ontwikke len. Java haalt rode jas nauwer aan Volgens de donderdag bekende cijfers hebben de communisten in twaalf kiesdistricten van Oost-Java bij de jongste regionale verkiezin gen 300.000 stemmen meer gekregen dan bij de algemene verkiezingen van 1955. Dit komt neer op een ge middelde winst van 25 procent. In dezelfde districten verloor de na tionalistische partij 130 000 stem men, de Nahdatut Ulama 48.000 en de anti-communistische Masjumi 250.000 stemmen. Volgens de, nog onvolledige, uit slagen zijn de communisten thans de grootste partij in Surabaja, Banjuwangi, Toeban, Blitar, Pono- rogo, Bodjonegoro Magetan, Madi- um, Ngawi en Kediri. De Masjumi heeft de leiding in het regentschap Lumangan, de nationalistische PNI in Ngadang en de NU in Soemenep. De uitslagen van het platteland, waar de NU in 1955 het grootste aantal stemmen kreeg, zijn nog niet bekend. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heinenoord (toez.): vikaris D. Oliemans, Heinenoord; te Genderen (toez.) en te Den Bom mel: kand. G. Wursten, Zwartsluis; te Kethel: J. E. L. Brummelkamp, Westervoort. Bedankt voor Ridderkerk-Slik kerveer: A. J. de Jong, Schevenin- gen. Ger. Kerken Beroepen te Baarn: D. Krijger, Evangelisatiepred., Den Haag-west; te Wapenveld: kand. Y. Stienstra, 't Zandt; te Lexmond: kand. G. Vesseur, Amsterdam. Bedankt voor Hoek: kand. Y. Stienstra, 't Zandt. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zalk en Veecaten: kand. O. Mooiweer, Utrecht; te Oosterbeek en te Velp: kand. Tj. Boersma, Enschedé. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Zwijndrecht: E. Ve- nema, Maassluis. MARKTBERICHTEN Co5p. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Zierikzee Veiling van 31 juli 1957 Aardappelen (grote) f 15-16, id. (driel.) f 9, (kriel) f 4; Andijvie f 10-11; Uien f 12; Rode kool f 4,50 -5; Gele kool f 8-12; Rabarber f 11 -12; Waspeen f 16; Sjalotten f 12; Princessebonen f 45-50; Stoksnij- bonen f 91-94; Stamsnijbonen f 60; Augurken f 70; Tomaten A f 61- 65, (gesch.) f 32; Yellow St. f 61- 82, Hh. f 32; Perzik rode St. f 54- 67, Hh. f 40-57, K. f 32; Stoofperen f 55; Kruisbessen (overrijp) f 29; per 100 kg. Meloenen f 62-102; Komkommers (groen) f 10-21, (wit) f 10-30; Bloem kool Afw. f 10-28; Perziken f 30; per 100 stuks. Bospeen f 10-20; Bosselderij f 6; per 100 bos. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Unitas I-DSS I 5-1 Een lang niet volledig DSS kon een half uur stand houden tegen een sterker Unitas. Voor de rust doorboorde een ver schot van A. Hage de korf (1-0) en nadat mej. v. d. Schee de rand geprobeerd had, werd het na een snelle aanval door C. van der Maas 2-0. Met deze stand kwam de rust. Na de rust kwam den Boer tot goede schoten, die hun doel op het nippertje misten. Doel punten konden niet uitblijven en na goed opgezette aanvallen zorg de Nolet onberispelijk voor 3-0 en 4-0. In de 3e opstelling kreeg DSS enige kansen, mej. van Dienst en Overbeeke troffen de mand, 10 minuten voor tijd verkleinde Over beeke de achterstand tot 4-1. Nadat v. d. Hoek, v. Ruiswijk en mej. Bil hun pogingen om een doelpunt te scoren teloor zagen gaan, slaagde mevr. E. v. d. Wielen-Kloet in de laatste minuut de stand op 5-1 te brengen, hetgeen tevens de eind stand werd. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland De voorlopige indeling voor het competitieseizoen 1957-1958 luidt: Zaterdagmiddagcompetitie 2e klasse B: Bevelanders I, Goes V, Heinkenszand I, Kapelle I, Kloe- tinge I, MEVO I, Kats I, SVD I, Wissekerke I en Wolfaartsdijk I. 2e klasse B: Brouwershaven III, Bruse Boys I, Bruse Boys II, ME VO II, MEVO III, Burgh III, Dui veland I, SNOTO I en Zierikzee IV. I Om het San Marco plein van Venetië te zien - daarvoor moet u naar Italië. Maar om een echte Italiaanse macaroni-schotel met Parmesaanse kaas te eten - daarvoor „reist" u naar Albert Heijn. Want Albert Heijn is uw reisbureau voor een smul* vakantie rond de wereld! De karakteristieke delikatessen van ieder land vindt u op z'n best en voordeligst bij Albert Heijn. Waarom altijd „thuis blijven eten"? Ga morgen eens naar Albert Heijn en maak uw eigen tafel een „trattoria" in Rome! SPECIALITEITEN UIT ITALIË Cirio tomatenpuree, 6 x geconcentreerd 2 blikjes 49 Ravioi is, eiermacaroni gevuld met vlees per blik 265.160 Parmesaanse kaas, geraspt per flacon IH Bel Paese kaas, per doosje 75 Canasta vermouth, rood per fles 275 Martini vermouth, Rosso-Bianco per literfles 685 Martini vermouth, Rosso-Bianco per '/a 350 Chianti originele mandfles 325 Extra aanbieding t/m zaterdag 10 augustus Leverpastei dubb«i but .«n ts voor 59 Gezouten Pinda's 2 zakjes van 50 voor 45 grote zak van 69 voor 55 Macaroni, elleboogjet 250 gram 20 Spaghetti 250 gram 35 Goudse graskaas, belegen vol ver 100 gram 33 Edammer graskaas, jong, 40+ per Icwart kus 109 Leidse kaas, met komijn 20-f 100 gram 25 Aardbeien op sap blik 85 Biscuits, Zaanse Molen rol 240 gram 39 Groninger koek, fijn gekruid ttuk 98 Zaanse koeken bus 20 stuks 55 Citroensap, Suokist pet blikje 42 Maak nu een heerlijke cacaodrank: Wessanen cacao le kwaliteit bus 250 gram 95 Chocolademelk met vruchtensap;2 eetlepels cacaopoeder, met wat melk tot eon papje ge roerd, worden gecombineerd met 2 eetlepels bossesap, wat citroensap en poedersuiker naar smaak. Voeg daarbij 1/4lieer koude melk en klop hot geheel 3 5 4 minuten, waarna u deze drank in glazen giet en onmiddellijk opdient. Zotnerwijnen - vakantiewijnen: per fles Luxemburger Riesling Sylvaner 285 Franse landwijn rood wit 180 Franse Graves supérieures 320 Griekse zoete Muskaatwijn 200 Spaanse sherry 430-455 Uit verre zeeën: per blik Canadese zalm,fancy pink. Clover Leaf 125 Japanse zalm, pink. Three Diamonds 98 Portugese sardines, in olijfolie 69 Peruaanse tonijn, in olie, Starkitt 89 Zuidafrikaanse pilchards 110 Kaas uit de vakantielanden: per doos Zwitserse Chaletkaas (12 porties) 150 Noorse Primulakaas, met gatnalen-champignons-bacon 95-90-80 Noorse Primulakaas, met ham-tomajt-kerry-selderq 45 Rijnlandse kaas, salami-emmcnthalcr-krimer-yoghuit 85*75 Albert Heijn klanten hebben drie streepjes voor... I Altijd de laagste prijzen 1 Onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie 3 Obligatie met rente -t winst Zondagcompetitie le klasse B: Brouwershaven I, Burgh II, Dreischor I, Renesse II, Zierikzee II. Deze spelen een dub bele competitie. 2e klasse C: Brouwershaven II, Dreischor II, SVOWK I, Zierikzee III, Zonnemaire I. Ook deze elftal len spelen een dubbele competitie. Voorbereiding voor de komende competitie Naar wij vernemen gaan de K.N. V.B.-verenigingen „Burgh" en „Zierikzee" zich reeds thans seri eus voorbereiden op het aanstaan de seizoen, dat voor de amateur verenigingen reeds op 8 september zal aanvangen. De training zou deze week reeds hervat worden. In vo rige jaren was het meestal zo, dat men zich in de loop van het sei zoen eerst moest inspelen, hetgeen tengevolge had, dat in de eerste helft van de competitie weinig pun- nen verzameld werden, en zelfs on nodig punten verloren gingen. Zie rikzee I heeft de laatste jaren steeds in de laatste phase moeten vechten voor het behoud van het derdeklasserschap. Burgh's behoud in de vierde klasse werd in het af gelopen seizoen eerst bereikt na een beslissingscompetitie. Het feit, dat reeds nu de zaken grondig aan gepakt worden, getuigt van een wijs bestuursbeleid en opent moge lijkheden tot bereik van de boven ste regionen in de respectievelijke afdelingen. Ingezonden stukken De E.H.B.O. en de wandeltocht te Renesse Mijnheer de Redacteur. In uw editie van maandag 29 juli komt een artikel voor omtrent de derde wandeltocht, georganiseerd door de V.V.V. „Renesse Vooruit", welke plaats vond op zaterdagmid dag 27 juli jl. In dit artikel komt een passage voor waarin de leden van de E.H. B.O.-ploeg te Renesse een veeg uit de pan krijgen. Mijns inziens ge schiedt dit ten onrechte. Het is mij niet bekend op welk tijdstip door de organisatoren der wandeltocht aan het bestuur der E.H.B.O. medewerking werd ver zocht voor bovenvermelde wandel tocht, doch ik veiirouw dat dit ze ker tijdig is geweest. Een feit is echter dat de E.H.B.O.-ers eerst een half uur tot een uur voor de start werden opgeroepen hun me dewerking te verlenen. Het is dus te begrijpen dat velen door andere afspraken en/of werkzaamheden niet in staat waren hun medewer king te verlenen. Bij mij kwam men om 2.10 uur vragen of ik maar direct wilde ko men. Aangezien ik nog met huis houdelijke werkzaamheden bezig was, moest ik dus tot mijn spijt ook weigeren. Het lijkt mij dan ook dat niet de ledeJi, dan wel het bestuur van de E.H.B.O. te Renesse 'n standje vcx*- diend hebben voor hun niet bijster goed werkende organisatie. Was de oproep geweest voor een ernstig ongeval of i.d. dan waren de leden van de E.H.B.O. zeer ze ker allen bereid geweest zo snél mogelijk ter plaatse te zijn. Daar ben je E.H.B.O.-er voor. Een E.H.B.O.-cursist. (De naam van deze cursist is bij de redactie bekend).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3