krabbe hoekje rsr ■Null!!: J GEEN VERANTWOORDING MEER VOOR HUIS VESTINGSBELEID ZONDER HUURVERHOGING Hond ving paling Onderzoek naar vrije tijdsbesteding in Nederland STEEDS MEER WORDT GETORND AAN DE EENHEIDSSTAAT VAN INDONESIË STAD EN PROVINCIE iiïijlL. i"T| ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 JULI 1957 No. 18194 Minister Witte in Eerste Kamer Voortaan geen huurwijziging meer bij wet 's-Gravenhage, woensdag. - Bij de behandeling van de huurvoor-l stellen door de Eerste Kamer heett' minister Witte gezegd, dat het moeilijk is de huren voor oude wo ningen te bepalen op basis van de vervangingswaarde. Voor de nieu we woningen kan dit wel. De hu ren van de nieuwe woningen zul len maatgevend moeten zijn voor die van de oude woningen. De stij ging kan door allerlei omstandig heden niet evenredig zijn aan de waardevermindering der S"!d6"e Een juiste waardebepaling van de oude woningen is niet mogelilk. Eerst bij een vrije huurvotromg zullen de huurverhoudmgen volko men Uitkristalliseren. Het argu ment, dat bij een volksstemming de blokkering zou worden verworpen, acht de minister onaanvaardbaar. Immers ook het voorstel tqt.huur- verhoging zou bij een dergelijk- stemming worden verworpen- De huurblokkermg kan niet prin cipieel worden aanvaard of ver worpen. De maatregel moet wor- den gezien tegen de achtergrond van de huidige omstandigheden. Een schattingsoordeel is slechts mo gelijk, waarbij de politieke realiteit niet moet worden verwaarloosd. Minister Witte zegt met nadruk, dat de huurverhoging en de blok kering onderdeel zijn van het re geringsprogramma, waaraan de le den van het kabinet zich niet kun nen onttrekken. Minister Witte zegt de verant woording van het huisvestingsbe leid niet langer te kunnen aan vaarden, indien de verhoging van de huren geen doorgang vindt. Watersnood in oost-Duitsland In oost-Duitsland, in het gebied van het Ertsgebergte, zijn door zware regenval verscheidene rivie ren buiten de oevers getreden. Vooral de stad Pirna en omgeving hebben volgens het Oostduitse mi nisterie van Binnenlandse Zaken veel van het water te lijden. De te lefoonverbindingen met deze stad zijn verbroken. De spoorlijnen tus sen Dresden en Bad Schandau en tussen Pirna en Gottleuba zijn voor het verkeer gesloten. Van persoon lijke ongelukken is geen melding gemaakt. Ook in Oostenrijk zijn vele ri viertjes buiten de oevers getreden. Grote gebieden in de provincies Opper-Oostenrijk en Salzburg lo pen gevaar te worden overstroomd. Het dorp Hamern bij de grens met Tsjecho-Slowakije is geheel door het water ingesloten. Overleg over broodprijs duurt voort De minister van Economische Za ken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft op nieuw een onderhoud gehad met het bestuur van de Nederlandse Bakkerijstichting over de prijs van het witte brood. Dit onderhoud heeft nog geen resultaat opgele verd. Het overleg zal nog voort duren. De Bakkerijstichting had de mi nister vorige week schriftelijk me degedeeld dat zij er niet veel voor voelde de bakkers te adviseren de prijs van het blanke brood op korte termijn met één cent per 800 gram te verlagen. De Stichting zou een dergelijk advies wel in september a,s. willen geven. Een Franse piloot, die boven Al- gerië door vuur van de opstande lingen dodelijk gewond raakte, heeft in zijn laatste ogenblikken zijn passagier, een officier-waarne- mer, uitgelegd hoe hij het vliegtuig aan de grond moest zetten. De waarnemer is daar inderdaad in geslaagd. Hij had nog nooit een vliegtuig bestuurd. Het toestel werd zwaar beschadigd. Minister Witte zegt, dat van de zijde der Kamer het verwijt tot de regering is gericht, dat zij geen ge bruik gemaakt heeft van gunstige ogenblikken om de huren in het verleden te verhogen. Wil de rege ring in staat zijn in de toekomst gunstige momenten te gebruiken, dan moet zij snel kunnen handelen. Huurwijziging bij wet is een lang durige kwestie. Daarom is voorge steld in de toekomst huurverhogin gen door te voeren bij algemene maatregel van bestuur. Minister Witte zegt over de hu ren van de naoorlogse woningen, dat deze worden vastgesteld op ba sis van de algemene richtlijnen en het advies van de gemeentebestu ren. Thans is een aantal voorstel len over de verhoging van deze hu ren op het ministerie ontvangen. Deze moeten door de minister wor den goedgekeurd. Koninklijke familie naar Londen 's-Gravenhage, woensdag. - H.M. de Koningin,- Z.K.H. de Prins der Nederlanden en H.H.K.K.H.H. de prinsessen Beatrix en Irene zijn woensdagochtend om half tien per vliegtuig van Soesterberg naar Londen vertrokken voor een parti culier bezoek van enige dagen. Het koninklijk gezelschap zal in Lon den o.a. de Horse Show" bijwonen. „Dopie" heet de kleine fox- terrier, die sinds maandag de held van de dag is hij de hengelaars van Middelburg. Want Dopie heeft het gepres teerd om een paling te van gen, en nog wel met een hengelDopie passeerde op die middag met zijn baas, de sigarenwinkelier van der Linde, een gracht, waar ver scheidene hengelaars 'n vis je trachtten te verschalken. Net op het moment dat Do pie voorbijtrippelde deed een hengelaar verwoede en ver geefse pogingen om een pa ling boven te halen. De hen gelaar deed hierbij een wan hopige ruk, met het gevolg, dat de hengel uit zijn handen glipte, voortgetrokken door een paling-in-doodsnood, de gracht door schoot. Dopie bedacht zich geen moment, nam een duik en zwom ach ter de ontsnappende paling aan. Met succes. Even later kwam hij triomfantelijk naar zijn baas gerend. In zijn bek: de hengel en aan de haak: een dikke, kronkelende pa ling. ZIJN ER MINDER ZWALUWEN Vermoedelijk gaat, ondanks het, in vergelijking met verleden jaar, beter weer de zwaluwstand achter uit. Om de vraag te beantwoorden of dit vermoeden juist is, wordt een onderzoek op grote schaal in ons land gehouden door de heer Jan Ivangh, Heemskerkerweg 236 te Beverwijk. De heer Ivangh wil gaarne weten hoeveel zwaluwnes ten er dit jaar meer (of minder) zijn dan in 1956. Hij mocht op zijn eerder verzoek van belangstellen den reeds vele opgaven ontvangen, maar verzoekt nog even met het zenden van gegevens door te gaan en daarmede niet te stoppen. Hij ziet gaarne vermeld of de opgave de huiszwaluw met witte borst of de boerenzwaluw met rood keeltje betreft. Er zal een actie beginnen om kunstnesten uit te hangen, waar mede in Zwitserland succes is be reikt. Al een half jaar heeft de 18-ja- rige Mareen Morton uit Durban (Zuid-Afrika), vrijwel onafgebro ken de hik. Zij hikt thans met een snelheid van 1440 maal per uur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koop handel, mr. D. A. Delprat, heeft gisterochtend in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de tiende lederwa- renvakbeurs geopend met een korte rede, waarin hij vooral de aanwe zige vertegenwoordigers der leder warenbedrijven de noodzaak onder ogen bracht tot verhoging van de uitvoer. 's-GRAVENHAGE. De Ameri kaanse onderzeeboot jager „Davis" die van 29 juli tot 2 augustus een niet-officieel bezoek zal brengen aan Rotterdam, zal ligplaats kiezen in de Parkhaven. ENSCHEDE. De 8-jarige K. Hen- driksen te Enschedé is om het le ven gekomen. De jongen fietste in de Marktstraat op weg naar zijn grootmoeder. Nabij het kruispunt Marktstraat - Stadsgravenstraat kwam een dame met een fiets van het trottoir de straat op. De jongen moest uitwijken, raakte het rijwiel van de vrouw en viel van de fiets waarbij hij onder een juist passe rende vrachtauto geraakte. De knaap was op slag dood. SITTARD. Op de rijksweg Noord te Sittard bij het viaduct is de 37- jarige gehuwde motorrijder Jan- sens uit Rotterdam uit de bocht ge vlogen en zo zwaar gewond, dat hij na overbrenging naar het zieken huis aan de bekomen verwondin gen bleek te zijn overleden. Zijn zoontje dat als duopassagier mee reed, kwam met de schrik vrij. ■s-GRAVENHAGE. In het ver- versingskanaal in Den Haag is na bij de Newtonstraat de 6-jarige M. Martin uit de Van Bylandtstraat verdronken. Tienduizend personen onderworpen aan steekproef Op verzoek van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is in de winter van 1955/ '56 een onderzoek ingesteld naar de culturele en sociale betekenis van de vrijetijdsbesteding in ons land. De eerste resultaten van dit onder zoek, dat min of meer een vervolg is op een verdieping van de eerste in 3954 verschenen overeenkomsti ge studie van het C.B.S. getiteld „Radio en Vrijetijdsbesteding" zijn thans door het C.B.S. gepubliceerd. Het huidige onderzoek is geba seerd op een steekproef van 10.000 personen en een aantal vrije in terviews. Onderzocht is de vrijetijdsbeste ding gedurende de avonden van Communistisch gevaar op Java akuut De chef-staf van de Indonesische luchtmacht, generaal-majoor Ab dul Harris Nasution, die op het ogenblik een inspectietocht door Noord-Sumatra en Atjeh maakt, heeft tijdens zijn verblijf in Medan verklaard dat er in enkele delen van het land op het ogenblik een beweging bestaat, die ten doel heeft de structuur van de Indonesische eenheidsstaat te veranderen in een federale stuctuur. Hij onthulde, dat documenten, betrekking hebbende op de plannen van deze beweging, door het leger in beslag waren ge nomen. De chef-staf wilde echter niet op bijzonderheden ingaan. De speciale missie, welke door de centrale regering naar noord-Cele bes is gezonden om te trachten in een broederlijke sfeer een oplos sing te vinden voor de verschillen de problemen, voortspruitend uit de eigenmachtige instelling van de provincie Noord-Celebes, is in ver schillende delen van de Minahassa hartelijk ontvangen. Volgens een bericht uit Medan heeft het comité voor het verkrij gen van autonomie voor Oost-Su- matra een resolutie aangenomen, welke het karakter draagt van een ultimatum, waarin van de centrale regering wordt geëist dat binnen een maand autonomie aan Oost- Sumatra zal worden verleend. In dien deze eis niet wordt ingewil ligd, stelt het comité zich niet ver antwoordelijk voor de gevolgen, welke daaruit kunnen voortvloeien. In een commentaar op de com munistische verkiezingssuccessen in midden-Java schreef de onaf hankelijke „Indonesia Raya" giste ren, dat als de niet-communistische groeperingen uit deze overwinning nog geen lering willen trekken, de communisten wel in geheel Indo nesië de overwinning zullen be halen. Als Java communistisch wordt, aldus het blad, „zullen de vijande lijkheden tussen anti-communisti sche buitengewesten en het rege ringscentrum beslist toenemen". 19.30-24 uur en de weekeinden van zaterdag 12 uur-zondag 24 uur. Na gegaan is over hoeveel vrije tijd in deze perioden de bevolking (onder verdeeld naar verschillende ge zichtspunten zoals geslacht, leef tijd, sociaal milieu, woonmilieu en kerkelijke gezindte) beschikt. Ver volgens is de wijze van besteding er van behandeld, waarbij o.m. on derscheid is gemaakt tussen ont wikkeling, deelneming aan het ver enigingsleven en ontspanning. Aan de min of meer verplichte bezig heden, zoals beroepsarbeid, huis werk van de schoolgaande jeugd, huishoudelijk werk en maaltijden, die niet onder de vrije tijd vallen wordt evenzeer aandacht besteed. Daarna wordt voor een aantal be langrijke sociale groeperingen zoals de arbeiders, de plattelanders, de schoolgaande jeugd een algemene karakteristiek van de vrijetijdsbe steding gegeven. Enkele van de uitkomsten: 40 pet. (24 uur) van de in het on derzoek betrokken tijd (60,5 uur per week) is vrije tijd, 38 pet. (23 uur) wordt aan verplichte bezighe den (werk, maaltijden, e.d.) besteed. 66 pet. van de vrije tijd (16 uur) brengt men binnenshuis door. Hoe wel de jeugd over minder vrije tijd beschikt dan de volwassenen doet zij meer aan actieve recreatie. Onder de diverse sociale groepe ringen besteden de arbeiders de meeste tijd aan ontspanning, aldus een mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek. AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermid dag zonder hoofdelijke stemming een voorstel aanvaard tot het aan gaan van een geldlening groot één miljoen gulden, op onderhandse schuldbekentenis. Deze lening ten laste van de gemeente wordt aan gegaan voor de tijd van veertig jaar. NAAR ARBITRAGE-REGELING TOT OPLOSSING TANDARTSENCONFLICT Voorschotregeling tot aan bindend advies De Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde kan zich verenigen, zo deelt zij mede, met de door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid enkele dagen geleden voorgestelde arbitrage-regeling inzake de ho norering van de tandheelkundige hulp aan ziekenfondsverzekerden. Een voorbehoud is nog gemaakt ten aanzien van de betalingsrege ling gedurende de periode, dat het bindend advies wordt voorbereid. Het gaat hier om een voorschot regeling, totdat de honorering van de tandarts op basis van het bin dend advies definitief kan worden verrekend. De Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheel kunde verklaart met nadruk dat het conflict met de ziekenfondsen niet in de eerste plaats een hone- reringsregeling betreft. Het hoofd bestuur acht daarom op korte ter mijn overleg met de ziekenfonds organisaties noodzakelijk omtrent de regelingen, die als voorwaarden blijven gelden voor het hervatten van de medewerking aan de zie kenfondsen. Door ook van de gesaneerde pa tiënt boven een nader te bepalen leeftijd een bijbetaling te verlan gen voor bepaalde behandelingen, wil de maatschappij er naar streven de tandheelkundige hulp in de eer ste plaats ten goede te laten komen aan de verzekerden, die de in standhouding van het eigen gebit op prijs stellen. Zolang men nog in vele gevallen te kampen heeft met het euvel van overstelpte tandarts praktijken, moet een dergelijke re geling terwille van een verant woorde tandheelkundige hulp naar de mening van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der DE ONTWAPENINGS VOORSTELLEN De Londense „Times" zegt dat de westelijke ontwapeningsvoorstellen het gevaar scheppen dat het berei ken van een stopzetting der proe ven met kernwapens door te veel voorwaarden wordt belemmerd en dat daardoor andere landen mee gaan doen aan de kernwapenwed loop. Het blad noemt het verlan gen van fcet westen om aan een op schorting der proeven een overeen komst over het stopzetten van de produktie van kernwapens te ver binden alsmede een akkoord aan gaande beperking van conventione le wapens wel logisch maar vraagt zich af of het leggen van verband met ontwapening op conventioneel terrein werkelijk noodzakelijk is in het licht van bovengenoemd ge vaar. Wetenschap en Techniek Nieuwe televisie filmprojector Een Britse firma heeft een nieu we 16 mm. televisie filmprojector ontwikkeld met mogelijkheden voor een magnetische en een foto grafische geluidsweergave, voor dubbele geluidsoverbrenging. Door middel van een eenvoudig mecha nisme kan de operateur de magne tische of fotografische geluidsweer gave inschakelen. Tandheelkunde als een onvermij delijke noodzaak beschouwd wor den. Op deze wijze zou tevens een doelmatiger besteding van de be schikbare ziekenfondsgelden kun nen worden bereikt. ZIERIKZEE Op de tweede dag van de mid denstandsexamens te Middelburg is o m. geslaagd mej. W. F. M. Lakké alhier. Onwelkome P.T.T.-giften Het gebeurde met de regelmaat van een klok. Kleurige prentbrief kaarten met afbeeldingen van vrij ende paartjes en sprookjes, aan het strand spelende kindertjes ed. daal den nagenoeg iedere dag in de gang van de familie M. te Zierikzee. De P.T.T. kwam ze op vaste tijden be zorgen. Het vreemde van de zaak was echter dat de fraaie plaatjes niet getekend waren door een af zender. Slechts uit het poststempel bleek dat ze in Zierikzee waren ge post. Op de duur ging het de fa milie M. blijkbaar vervelen voort durend als weerloos slachtoffer te fungeren van een onzichtbare plaaggeest en werd de politie in de zaak gekend. Deze ontmaskerde tenslotte door middel van hand schriftvergelijking één der dames overburen van de familie M. Deze ontkende echter hartstochtelijk en werd zelfs tot tranen toe bewogen. Een schriftvergelijking door des kundigen in Den Haag zal nu moe ten uitmaken of de verdachte dame D. inderdaad de schrijfster is. HAAMSTEDE Voor het te Middelburg gehouden middenstandsexamen slaagde o.m. onze dorpsgenoot de heer S. W. M. Dijkman. ££/v se/rs echypopr is mey te* if Jft&Ji cajde waóend/e ze voor -«*> 6vl0en hadden 66kochy. van lonocn naar sxavfy gereden .m afstand van JV.OOO >-1 le6den 2e af elf zonder panne of s/cn/è houd* de poliyib scherp toe2ichy op de verkopers ran chocolade é/v andere vcrshaper/nóen do oe voer-mt$r0dions.6£6icke'v es Df>r deze heren ook royye vruch>6n en eieren verkopen ran hen. d/£ &raag hun ontevredenheid u/yen. DREISCHOR Voor het middenstandsdiploma slaagden te Middelburg o.m. de da mes J. J. Dooge-Verstraaten en van der Linden-Felius. Voor het gehouden examen voor pompbediende bij de vrijwillige brandweer slaagde van het plaat selijke korps de heer P. C. Kloet. JAN ZWART-HERDENKING 1937-1957 Feike Asma bespeelde orgel van Grote kerk te Zierikzee De organisten Feike Asma en Dirk Jansz Zwart brengen in niet minder dan 60 steden in ons land, orgelconcerten, binnen het raam van de Jan Zwart-herdenking, de grote organist en componist der or- gelkoraalkunst, die in 1937 over leed. De toernee bracht Feike Asma dinsdagavond in de Grote Kerk te Zierikzee met een orgelconcert, sa mengesteld uit werken van Jan Zwart. Dit gewijde programma ge noot een goede belangstelling. Ruim de helft van de kerk was met toe hoorders gevuld. Feike Asma heeft het orgel als „koningin der instru menten" op waardige en vaak ont roerende wijze de eer gegeven, die het toekomt en er tevens aan her innerd welk een schat van orgelbe werkingen Jan Zwart de Protes tantse kerken heeft nagelaten. Op het aan registratie-mogelijkheden zo rijke orgel van de Grote Kerk, kreeg deze schat een glans, die hét aandachtig publiek heeft ontroerd, vooral omdat de heer Asma met een feilloos timbregevoel en soms met een bewonderenswaardige in getogenheid de vrome klankweelde van Zwart's composities uit het kerkgewelf omlaag liet dalen. Na een wat verkennend begin (orgelhymne: „Wilt heden nu tre den"), vond 't spel zijn hoogtepunt in een drietal koralen („Gebed des Heren", „O Heil'ge Geest, daal op ons neer" en „Morgenglans der eeuwigheid"). In de „Musyck over de Voysen der Psalmen Davids" was de herkenning van de oude vertrouwde kerkmelodieën. Inge voegd werd Fantasia en Fuga in g moll van Johan Sebastiaan Bach, de grote Leipziger cantor. Feike Asma besloot het concert met Post- ludium en Fuga (Ps. 72 11), waar van het koraal door de aanwezigen staande werd meegezongen. Het concert werd ingeleid door ds. Bezemer, die herinnerde aan de bedoelingen van Jan Zwart, nl. herstel der traditie van de refor matie, t.w. open kerken en spelende orgels. Bij de uitgang werd een col lecte gehouden ten bate van de res tauratie der Kleine Kerk. B. d. V. FEUILLETON ■■■■I A ■Nihil «mul „Ik vroeg", herhaalde Dubois on verstoorbaar, „of u mijn vrouw wilt worden". Hanneke keek haar baas van ter zijde aan. Instinctmatig schoof ze een eindje van hem vandaan, maar Dubois bleef rustig op zijn plaats zitten en keek haar alleen maar aan. „Ikik ben gewoonper plex", antwoordde ze verward. „Waarom wilt u met me trouwen?" „Juffrouw Schoneveld, dat is vragen naar de bekende weg. Wel ke beweegredenen voeren een man in de regel tot de vrouw zijner keuze?" „Alstublieft, meneer, laten we met beide benen op de grond blij ven. En daarom vraag ik u nog eens: waarom wilt u met me trou wen?" „Als u dat nog niet begrepen hebt, zal ik het u zeggen: Omdat ik u liefheb; omdat ik van u houd". „U?" „Ja, ik. Is dat soms zo vreemd?" „U?" herhaalde het meisje nog maals en meteen schoot ze in een gierende lach. „O, meneer Dubois, houdt u alstublieft ophet is om te gillenOik krijg er nog wat van Op dit ogenblik werd Hanneke Schoneveld plotseling door twee stevige mannenhanden beetgepakt en toen de lach op haar gelaat be stierf en ze verschrikt in het grim mige gezicht van haar baas keek, hoorde ze zijn stem: „Dit is een ernstige zaak, juffrouw Schoneveld, een hoogst ernstige zaak. Ik weet niet, of u het begrijpt, maar het is de volle waarheid en niets dan de waarheid, als ik u verzeker, dat ik van u houd. En u moogt het nu ge rust weten, dat dit ontstaan is op de dag, dat u naar Lunteren bent vertrokken, toen uw vakantie in ging. Waarom anders denkt u, dat ik met vakantie naar Lunteren ben gegaan? U achterna? Omdat ik niet buiten u kan. Ik ben al die maan den, dat u bij mij werkte, ziende blind geweest en ik heb nooit be grepen, welk een schat ik dagelijks om mij had. Maar door al dat ge zanik met die meneer Grobbe zijn mijn ogen wijd open gegaan en daarom ben ik u vandaag achterna gereden, om van deze gelegenheid gebruik te maken u te zeggen, wat in mij is ontstaan. Ik heb mij nooit met vrouwen opgehouden, omdat ik daarvoor geen tijd had. Mis schien ook, omdat ik teveel mijn eigen afgezonderde leventje leidde. Dat heeft één goede zijde gehad, want daardoor heb ik u leren ken nen. Jufrouw Schoneveld, nog maals: het is volle ernst, als ik u vraag mijn vrouw te worden". Langzaam drong tot Hanneke door, dat Dubois tot over zijn oren op haar verliefd was. En nu be greep ze ook, dat Grobbe zijn me deminnaar beter had doorzien dan zijzelf. Ze maakte zich langzaam uitzijn greep los en keek voor zich. „Her innert u zich nog die middag, dat ik kwam solliciteren, meneer?" Hij knikte. „En of. En ik zegen de dag, dat u voor de eerste maal door JOKE DE VALK 25 uw voeten over mijn drempel zette" „En weet u ook nog, dat ik toen geen getuigschriften had aan te bieden?" „Ook dat weet ik nog. Maar u had geen getuigschriften nodig. In de loop der maanden hebt u wel bewezen, dat u ten volle berekend was voor uw taak". „En" - vervolgde Hanneke op de zelfde toon - „weet u ook nog, wat u toen gezegd hebt?" „Wat ik toen gezegd heb? Och, dat zal wel over die getuigschriften zijn geweest. Maar nog eens „Ik zal uw geheugen opfrissen, meneer", viel het meisje hem in de rede. „Ik heb het nooit vergeten, ziet u? U hebt toen gezegd: Juf frouw Schoneveld, ik heb hier een druk kantoor en ik behandel, als advokaat en procureur, dikwijls zeer discrete gevallen. Ik moet daarom vertrouwd personeel heb ben. Diploma's zijn natuurlijk een eerste vereiste, vervolgens getuig schriften. Maar die hebt u niet. Wat weet ik van u? Wie bent u? Ja, dat zei u toen. Weet u het nu nog?" Hij lachte. Voor de eerste keer na zijn aanzoek. „Dat kan wel, dat ik zoiets gezegd heb. Maar het hin dert niet. Ik weet nu wel, wie u bent, namelijk de vrouw, die ik voor mezelf wens". „Ho, meneer, ik ben er nog niet. Nu draai ik de rollen om. U vraagt mij ten huwelijk. En daarop is mijn wedervraag: Wat weet u van me? Ik bedoel: wat weet u van mijn leven, vóór ik bij u kwam werken?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5