Nieuw gebouw Coöp. Boerenleenbank Eikerzee in gebruik genomen Een grote gebeurtenis Dankbaarheid leeft bij het bestuur Het was vrijdag voor Coöp. Boerenleenbank „Eikerzee" een grote gebeurtenis toen het nieuwe bankgebouw te Seharendijke kon worden geopend. In aanwezigheid van verschillende genodigden werd door de secretaris van het bestuur, de heer I. W. Padmos, de vlag ge hesen, waarna mevr. Matthijsse, echtgenote van de kassier, de sleu tel overhandigde aan de voorzitter de heer C. Padmos uit Eikerzee. Als genodigden waren o.m. aan wezig: leden van de colleges van b. en w. van Brouwershaven, Dui- vendijke, Eikerzee en Ellemeet, de bestuursleden van de ring van Coöp. Boerenleenbanken op het eiland, de heren P. L. Krepel uit Bruinisse en P. S. Vis uit Haam stede, de heer Colenbrander, in specteur, de oud-leden van de raad van toezicht L. R. Blom uit Re- nesse en G. van Sluis uit Mark nesse, de architect en de verschil lende ambachtslieden. Dankbaarheid De voorzitter, de heer C. Pad mos, maakt gewag van de grote dankbaarheid, nu eindelijk voor de Coöp. Boerenleenbank Eikerzee een nieuw bankgebouw kon worden geopend. Spr. memoreerde in korte trekken de geschiedenis van de bank, die in 1912 werd opgericht. Vanaf 1940 wordt ook zitting ge houden in de gemeente Brouwers haven. Deze loot van de bank is uitgegroeid tot een sterke stam. Ruime woning Aan het bankgebouw is een ruime en geriefelijke woning voor de kas sier verbonden. De voorzitter bracht dank aan de heer en mevr. Mat- thijsse die in deze woning hun in trek nemen. De kassier, de heer L. Matthijsse, werd dank gebracht voor zijn ontplooide activiteit en accuraat beheer, waardoor de bank belangrijk is gegroeid. In het bankgebouw, voorzien van o.m. een aantrekkelijke wachtka mer, zijn geen loketten aanwezig, opdat de bankzaken in het kantoor in een persoonlijke sfeer behandeld kunnen worden. De wnd. burgemeester van Elle meet, de heer J. M. Dalebout, wenste het bestuur geluk met het fraaie gebouw en bood namens de gemeente een voorzittershamer aan. Aanwinst voor gemeente Wethouder Gaanderse bracht na mens de gemeente Eikerzee zijn gelukwensen over en achtte het bankgebouw een mooie aanwinst voor de gemeente. Hij overhan digde een electrisehe klok. De heer I. W. Padmos, wnd. bur gemeester van Duivendijke, over handigde bij zijn gelukwensen een bureaulamp. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer P. L. Krepel, namens de ring van Coöp. Boeren leenbanken op Schouwen en Dui- veland, de inspecteur, de heer Co lenbrander, namens het bestuur en de directie van de Centrale Raif- feisenbank te Utrecht, burgemees ter v. Leeuwen van Brouwersha ven, de heer G. van Sluis uit Mark nesse, oud-lid van de raad van toe zicht, de heer C. Dalebout uit Dui vendijke, voorzitter van de raad van toezicht en de kassier, de heer L. Matthijsse. De voorzitter dankte de ver schillende sprekers voor hun ge lukwensen. PEKING, 22 juli. Volgens voor lopige cijfers hebben de overstro mingen van de Gele rivier aan bijna duizend mensen het leven ge bost, terwijl er drieduizend ver wondingen hebben opgelopen. In totaal zouden een miljoen mensen door de watersnood zijn getroffen. Wat de Gele rivier zelf betreft, begint het peil in de provincie Sjantoeng langzaam te dalen. Het noordelijke deel van deze provincie wordt echter nog bedreigd door de zijrivieren van de Gele rivier, die tengevolge van de zware regenval van de laatste tijd sterk gezwollen zijn. Dank zij de snelle hulp van de zijde van de centrale en pro vinciale autoriteiten en het weg voeren van de bevolking uit het getroffen gebied heeft men een groter verlies aan mensenlevens kunnen voorkomen. De overstromingen worden de hevigste van de laatste vijftig jaar in dit gebied genoemd. De mate riële schade is aanzienlijk. Schoenmaker hield zich veertig jaar bij zijn leest DE HEER J. B. SEMEIJN TE BURGH KREEG EREMEDAILLE IN BRONS Honderdduizend paar schoenen gerepareerd Zaterdagmorgen werd de heer J. B. Semeijn in de zaak van de firma Gebr. Verton gehuldigd wegens het gedenkwaardige feit dat hij veertig jaar lang hamer en leest heeft ge hanteerd als schoenmaker bij deze firma. De oudste firmant, de heer L. Verton Jzn., verwelkomde de jubilaris met vrouw en kinderen en kon verder welkom heten bur gemeester Jhr. A. van Citters, wet houder Bolkenbaas en de heer A. A. Schipper uit Zierikzee,, voor zitter afdeling Schouwen-Duive- Wedstrijden te Vlissingen ZIERIKZEES BRANDWEERKORPS BEHAALT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Ruim puntenverschil op andere korpsen Op overtuigende wijze en met ruim puntenverschil op andere Zeeuwse korpsen, heeft het vrijwil lige Zierikzeese brandweerkorps by de vrijdag jl. te Vlissingen - op het Scheldeterrein - gehouden wedstrij den, beslag weten te leggen op het Zeeuws kampioenschap. Het korps zegevierde met 573 punten, boven de korpsen van Aardenburg (508 ptn.) en Westdorpe (507 ptn.). In totaal namen 14 korpsen aan de wedstrijden deel, w.o. van Schou- wen-Duiv eland, verder nog het korps van Oosterland. Een veroorzaakte brand op het terrein werd geacht te woeden in een logement, waarin alle kamer tjes van hout waren en in twee waarvan zich een man en een kind ophielden, die luidkeels om hulp riepen. Afgaande op de aanwijzin gen, verstrekt in de opdracht, wist het stedelijk korps de mensen in nood te redden en de brand effi ciënt aan te pakken, hetgeen snel tot resultaten leidde. De brand was zeer realistisch ge-ensceneerd, waarbij o.m. gebruik werd gemaakt van wire-recorders. De oefening vond plaats in aanwezigheid van burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter, die later op de hoogte gesteld van het resultaat, zich enthousiast betoonde over de prestaties van het korps en de toezegging deed, dat het mag deelnemen aan de lande lijke kampioenschappen, die in sep tember te Zeist zullen worden ge houden. In het „Scheldekwartier" ontving de commandant, de heer C. Berre- voets na afloop van de wedstrijden, de medaille voor zijn korps uit handen van de loco-burgemeester, de heer van Popering, die zich zeer waarderend uitliet over de presta ties van het Zierikzeese korps. JUMELAGE KRIJGT NIEUWE IMPULS Zestien jongelui uit Saint Hilaire op weg naar Zierikzee Hedenavond aankomst in „Concordia" Zestien jongelui uit Saint Hilaire du Harcouêt zyn vanmorgen in alle vroegte met de eerste bus vertrok ken, op weg naar Zierikzee. Van avond omstreeks 7.00 uur wordt de jeugd verwacht in Roosendaal, waarvandaan ze verder wordt ge transporteerd met luxe auto's naar Zierikzee. In „Concordia" zullen de kinderen worden gedistribueerd en aan de goede zorgen worden toe vertrouwd van gezinnen in Zierik zee en enkele andere gemeenten op het eiland. De Franse jeugd variëert in leeftijd van 13 tot 18 jaar. Deze hernieuwde uitwisseling bewijst, dat de „jumelage" geen holle frase is, doch steeds meer een zaak van de bevolking zelf wordt en dat de adoptie dus waarlijk „aanslaat". Uit de ontvangende gezinnen is een komité gevormd onder voor zitterschap van de heer A. Brand, en waarin verder zitting hebben de dames Lievense (Nieuwerkerk) en Bin (Zierikzee), alsmede de heer M. Kosten te Schuddebeurs. In samen werking met het gemeentebestuur heeft deze commissie besloten om de jeugdige gasten in deze uitwis- selingsdagen iets te laten zien van Schouwen-Duiveland en van de rest van Nederland. De kinderen worden ondergebracht in pleegge zinnen met kinderen. Men heeft een uitgebreid en smakelijk pro gramma opgesteld voor de komen de dagen hoewel uiteraard de eer ste dag, dinsdag (morgen) als rust dag is voorgeschreven. Enkele punten uit het programma stippen wij hierbij aan: fietstocht naar Re- nesse, bezoek aan het circus Mul lens, trip naar de caissons te Ouwerkerk en bezoek aan een boer derij, tochtje naar Walcheren met bezoek aan de De Ruyter-ïentoon- stelling te Middelburg en miniatuur Walcheren, tocht naar Rotterdam met vaartocht door de havens, trips naar strand, domeinen en het slot Moermond te Renesse. Verder wordt de gasten een reisje voorge schoteld naar Brabant met een kijkje in de Efteling en een bezoek aan Oosterhout. Ook staan nog sportwedstrijden en een bezoek aan de silo op het aantrekkelijke lijstje, dat de jongelui ongetwijfeld een goede indruk van het eiland en Ne derland zal geven. Het is zeer verheugend dat, ZO' als gezegd, uitwisselingen met de zusterstand Saint Hilaire du Har couêt meer en meer worden voort gezet. Dit bewijst ook wel dat de ideële zijde van de zaak, waar het tenslotte om gaat, door de burgerij van beide steden steeds meer wordt aangevoeld en dat is zeer verheu gend. land van de Ned. Bond van Schoen makers. Jhr. van Citters kon bij zijn ge lukwensen mededelen dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubi laris de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, waarna de burgemeester hem de versierselen van deze orde op de borst spelde. Trouw In een persoonlijk woord wees de burgemeester er hierna op dat .trouw" altijd het devies is ge weest van de heer Semijn en spr. wenste hem nog vele jaren als schoenmaker toe in het belang van de firma en de gemeente Burgh. Spr. wees ook op de vele diensten van de jubilaris voor de Ned. Her vormde kerk als verzorger van de kachels en klokluider. De heer Verton dankte voor de verleende onderscheiding, die eigen lijk de hele firma aangaat daar de ze en de jubilaris in de afgelopen veertig jaar met elkaar nauw zijn vergroeid. Dezelfde hamer Schoenmaker Semijn was veertig jaar op zijn post en slechts éénmaal wegens ziekte verhinderd zijn ar beid uit te oefenen. Naar schatting heeft hij in deze tijd 100.000 paar schoenen gerepareerd. Hierbij ge bruikte hij altijd dezelfde hamer, totdat deze kortgeleden in tweeën brak. Met zijn grote routine en vakbekwaamheid heeft de heer Se meijn de belangen van de zaak al tijd grote diensten bewezen. De heer Verton overhandigde hierna een gouden horloge aan de jubi laris. De jongste firmant de heer L. Verton Lz. bood hierbij namens zijn medefirmant een passende gou den ketting aan. Medeleven De heer Schipper stelde vast dat de schoenmakers op het eiland al len meeleven met de heer Semeijn. Spr. wees de firma op het grote voorrecht een dergelijke kracht in dienst te mogen hebben. Met een bloemenhulde overhandigde spr. een fraai gecalligrafeerde oorkonde Vele geschenken werden hierna nog aangeboden, o.m. een enveloppe met inhoud van de firma Verton. Zeer velen kwamen in de loop van de dag hun gelukwensen aanbieden. Deze dag heeft de heer Semeijn en zijn familie wel bewezen hoezeer zij de achting van het dorp genie ten. Veel slachtoffers van overstromingen in China UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE VOOR U ALLÉÉN Gevonden voorwerpen Sigarenaansteker; 3 sjaals; da mestas; 2 hoofddoeken; rammelaar; jongsjas en -jasje; 1 paar gym schoenen; 2 colbertjasjes; rijwiel vlaggetje; leesboek „Jacht op Aas gieren"; haarstrik; 2 ballpoints; padvindstersmuts; 2 kinderporte- monnaies; 7 muntbiljetten; schroe vendraaier; boodschappentas; 1 pr. beenpijpen; zakmes; dameshoed; 3 zonnebrillen; enige muntbiljetten; 3 kinderschoentjes; regenbroek; 1 paar kinderkousjes;; 2 polshorlo ges; bal; pet; 2 brillen; dekzeil; ben zinedop v.e. auto; 2 alpinomutsen; vulpen; 2 overhemden; bankbiljet; etui met toiletartikelen; rijwieltas; 2 halskettinkjes; kentekenplaat NR -04-61; regenjas; portefeuille met inh.; 2 kinderjasjes; kinderfietsje; 2 armbanden; padvindersriem met fluit; portemonnaie; portemon- naies met inh. (1 met loonzakje); babysokje; haarkam; dekentje en sprei van kinderwagen; meisjes schoen; jongenspet; kindermuts; ceintuur; jongensjas met riem; pet: vulpotlood; 2 duimstokken; 2 stof brillen; ceintuur; ringetje; dames vest; broche; sportkous; lederen jas; kindervestje; kinderbroekje; blikken doos met inh.; sigaretten koker; pullover; gymschoen; steek- sleutel; rubber laars; koperen ge wicht; dashouder radio antennes; padvindsinsigne; 1 paar rubber laarzen; kindertasje; damesring; oud zilveren muntstuk; dames vest; voetbalkous; diverse wanten, hand schoenen en sleutels; voetbal. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E, In de periode van 15 juli tot 20 juli werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald aan pluimveehouders f 2,40 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. VEEMARKT ROTTERDAM, 22 juli. Aanvoer 1697 stuks vee, t.w. 1014 vette koeien en ossen en 683 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,20 f 2,25-2,45 f 2,50- 2,(j0; varkens (levend gew.) f 1,90- 1,88-1,86. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel redelijk, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer iets meer, handel goed, prijzen hoger, zware varkens f 1,80 per kilo en wat stroever handel. SPORT KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Zeemeeuwen I-Unitas I 6-1; Urytas I-Veloeitas I 1-0; SVOWK I-Burgh I 2-7 (Zeemeeu wen I kampioen). e klasse: NO AD I-Burgh II 5-7; MEVO I-Brouwershaven I 3-4; Brouwershaven I-DOSKO I 8-3; MEVO I-Burgh II 1-6. 3e klasse A: Brouwershaven II- Burgh III 3-5; Zwaluwen II-Zee- meeuwen II 1-0; Renesse II-Velo- citas II afgekeurd. 3e klasse B: MEVO II-WIK I 0-4; DSS II-Unitas II 2-1; NO AD II- DES II 3-1. Jnioren: Unitas-DES 3-1; DSS A- Unitas 2-1; WIK-NOAD 2-4. Het voorlopige programma voor deze week luidt: Maandag 22 juli: 3e klasse B; Unitas II-NOAD II (7.15 uur). Dinsdag 23 juli: Ie klasse: SVO WK I-Unitas I (7.15 uur). 3e klasse B: MEVO II-DES II Die Gouwe II-DSS II (7.15 uur). Woensdag 24 juli: 3e klasse A: Burgh Hl-Stormvogels II (7.15 uur). Vrijdag 26 juli: 3e klasse A: Brouwershaven II-Velocitas II. 3e klasse B: MEVO II-DSS II; WIK I-Unitas II (7.15 uur). Zaterdag 27 juli: West-Brabants 12-tal- SDKB 12-tal. 2e klasse: NO AD I-DOSKO I; Burgh li-Stormvogels I (7 uur). Vriendschappelijk Woensdag 24 juli: Zierikzeese ve- teranen-Westhoek-veteranen ,haif acht). MEVO I-Burgh II 1-6 Het hooggeplaatste Burgh II heeft in de 2e klasse haar kam pioenskansen volledig behouden. In feite beslisten de eerste tien mi nuten de uitslag van deze wed strijd, geen der toeschouwers en spelers(sters) zal verwacht hebben dat na 10 minuten de stand reeds 0-4 zou zijn. L. van Nieuwenhuize (2 x), mevr. van der Werf-Melle- mans en A. van der Weel scoorden deze doelpunten uit uitstekend op gezette aanvallen. Tussen de be drijven door troffen T. Simmers en L. Juffermans de rand der korf. In de 3e opstelling kon MEVO op adem komen, door goed verdedigen van T. Simmers c.s. werd de gasten een halt toegeroepen, en de MEVO- aanval met v. Vessem, Schults en de vlot spelende dames Goudriaan en Schults, kon zich kansen schep pen. Voor de rust kwam men ech ter niet verder dan de rand van de korf. Ruststand 0-4. 10 minuten na de rust gelukte het van Vessem met een ver schot de stand tot 1-4 te reduceren. Even daarna kreeg MEVO een straf worp toegewezen, die Schults niet wist te benutten, en ook verder was het doelen niet succesvol. De Burgh-aanvallen de den de ploegen 10 minuten voor het einde, door een doelpunt van mevr. E. Heijboer-Overbeeke weer terug keren tot de aanvangsopstelling (1-5). Burgh nam nu het heft weer grotendeels in handen, C. v. Nieu wenhuize bracht de eindstand op 1-6. De leiding van deze wedstrijd was bij scheidsrechter van Pope- ring in goede handen. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat op woensdag 31 juli 1957, aanvangende te 20.00 uur, in de Schutterszaal ten stadhuize van Zierikzee een openbare vergadering van de raad dier gemeente zal worden gehou den. Zierikzee, 20 juli 1957. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. Unitas I-Velocitas I 1-0 Door de overwinning van Unitas op Velocitas, is Zeemeeuwen in puntenaantal onbereikbaar gewor den en behaalde zodoende reeds za terdag het kampioenschap van de le klasse SDKB, waarvoor aan deze bloeiende vereniging onze geluk wensen. Unitas stelde zich mede door deze overwinning grotendeels in veiligheid. Enige regenbuien en een glad terrein stelden hoge tech nische eisen aan de spelers(sters), die zich hier over het algemeen goed aanpasten. Beide partijen kre gen vrije kansen, de Velocitas-aan- val was zeer actief, maar met de schoten van Verboom en Hart had het geen geluk. Na 15 min. spelen loste van der Maas (Unitas) een schot, dat geen doel trof, de aan voerder Hage wipte daarna de neerkomende bal met de vlakke hand in de korf (1-0). Dit bleek uiteindelijk het beslissende doel punt in deze wedstrijd, keurig door scheidsrechter W. van Sluijs geleid. SDKB-PSV-combinatie Op zaterdag 3 augustus a.s. zal het SDKB-twaalftal op het terrein van de s.v. „Zeemeeuwen" te Haamstede uitkomen tegen een P.S.V.-combinatie uit, Eindhoven De P.S.V.-combinatie verschijnt in het veld ter sterkte van een 2e klas K.N.K.B.-twaalftal. Van deze wed strijd kan dus een goede propagan da voor de korfbalsport uitgaan. Het West-Brabants twaalftal, dat zaterdag 27 juli, in het kader van de Bredase sportweek, op het Haafse sportpark (Heuvelstraat) te Breda uit zal komen tegen het ver tegenwoordigend twaalfaal van de S.D.K.B., is als volgt samengesteld: Aanval: dames R. Koevoets (DHJ), E. Schouten-Rozemeijer (Olympia); heren K. Broekhuijzen (Alliance), M. Schouten (Olympia). Middenvak: dames C. Bolijn (BI. wit), D. Konings (VIOS); heren C. Bastiaansen (DHJ), R. Geers (DHJ). Verdediging: dames A. Kievit (Kievieten), B. Crucq (B.wit), heren J. in 't Veld (BKC), J. Verton (BKC). Scheidsrechter is de heer F. W. A. Lentz (Roosendaal). Uit deze op stelling blijkt, dat de vroegere SD- KB-speelster mej. C. Bolijn thans uit zal komen in het West-Brabants twaalftal. Zij is lid van de vereni ging Blauw-Wit uit Roosendaal. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 556 km. In concours 42 duiven. H. Koster 1; J. A. ten Haaf 2; Jaap Koster 3; C. Seijbel 4, 6, 11; C. v. d.Hoek 5; J. Verwest 7; C. M. v. Westenbrugge 8, 9; T. v. d. Wielen 10. De beker werd door H. Koster gewonnen. Vlucht uit Quiévrain. Afstand 139 km. met jonge duiven. In con cours 151 duiven. J. Wiltenburg 1, 9, 29; C. Seijbel 2, 4, 5; C. v. d. Hoek ,3; Gebrs. Da lebout 6, 10, 15, 16, 38; J. Verwest 7, 17, 36; C. Krijger 8, 24; C. M. v. Westenbrugge 11, 22; J. A. ten Haaf 12, 31; W. v. d. Ende 13, 20, 23, 25; T. v. d. Wielen 14, 21; F. Maijs 18, 26, 34, 35; J. Feleüs-J. Hagesteijn 19; G. Kristalijn 27; W. den Boer 28; J. v. Heek 30, 32; J. Bolier 33; J. Wesdorp 37. P.V. „Gevleugelde Vrienden te Dreischor Uitslag van het concours Orleans op 13 juli jl. Afstand 446 km. J. Quist 1, 2, 7; C. J. van Dix- hoorn 3, 5; N. A. Leemans 4; A. Overweel 6, 9; L. J. Boogaard 8. Vrijdagavond a.s. inkorven jonge en oude duiven voor het concours Neufville. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 35. Zonder zich verder te bedenken slaat hij zijn reismantel om en loopt haastig naar de feestzaal, waar Crimo en Mario nieuws gierig op hem toetreden. „Het spijt mij, messires, maar ik zal u voor kortere of langere tijd alleen moeten laten. In de stad ligt een Oos terling, dodelijk gewond door een dolksteek. Hoogstwaarschijnlijk is het de slangenbezweerder en hij schijnt me iets belangrijks te vertellen te hebben!" zegt Aram verontschuldigend. In vliegende galop rijden Aram en Agua even later naar de stad. „Het is een vreemde geschiedenis", vertelt Aram. „Gisteren heb ik die Ooster ling uitgenodigd in mijn kasteel te komen optreden. Hij had een meisje bij zich, die hij Suleikah noemde, maar uit haar spraak kon ik opmaken dat ze geen Oosterse was. Van de jaarmarkt huiswaarts kerend, werd ik door een der kermisklanten, een zekere Samson, met pijIgn bestookt". - „Samsonl" roept Agua verbaasd. „Die naam noemde de gewonde, toen ik hem vroeg wie hem had neergestoken!" „Zozo", mompelt Aram, „dus dat heeft die krachtpatser ook al op zijn geweten! Gelukkig zit hij veilig op Barranca achter slot en grendel". Maar misschien was hij hier minder gerust op geweest, als hij had kunnen zien, hoe op de burcht Hertog Crimo met ge trokken zwaard de kerkertrappen afsluipt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3