Albert Heijn Voor alles STAD EN PROVINCIE Verwachting tot dinsdagavond: Westelijke wind Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien; zwakke tot matige westelijke wind; weinig verandering in temperatuur. 16 juli. Zon op 4.41, onder 20.55. Maan op 22.19, onder 9.41. Laatste kwartier: 20 juli te 3.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 juli 6.05 v.m. 18.12 n.m. BROUWERSHAVEN: 16 juli 5.25 v.m. 17.48 n.m. Springtij: 29 juli Kapitale boerderij verbrand Vermoedelijk door hooibroei is zondagmiddag brand ontstaan in de kapitale boerderij te Schuine- sloot, bij Hoogeveen (Dr.). De boer deed een middagslaapje, terwijl de andere gezinsleden naar de kerk waren. Toen het vuur ontdekt werd, was er al geen redden meer aan. Door de afgelegen ligging duurde het lang, voordat de brandweer van Hardenberg aanwezig was, die niets anders meer kon doen dan nablus sen. Kostbare landbouwmachines, de hooioogst en de gehele inboedel gingen verloren. De eigenaar is verzekerd. Vijf personen werden dakloos. Het vee liep in de weide en bleef zodoende gespaard. Zeven gewonden bij autobotsing Zaterdagmiddag had op de rijks weg in de gemeente Oegstgeest een aanrijding plaats tussen drie per sonenauto's, waarbij een zevental personen min of meer ernstig ge wond werd. De motorvoertuigen werden alle zeer zwaar beschadigd. De bestuurder van een vracht auto, de heer A. R. uit Alphen aan de Rijn, wilde rechtsaf de rijksweg oprijden in de richting den Haag. Hij gaf hierbij geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de heer H. V., wonende te Noord- scharwoude, komende uit de rich ting Amsterdam. In deze personen auto zaten tevens zijn echtgenote mevr. A. C. V.-K. met hun vier kinderen. De heer V. moest naar links uit wijken om een aanrijding met de vrachtauto te voorkomen. Op dat moment kwamen twee personen auto's, die elkaar aan het inhalen waren, uit de richting den Haag. Bij het naar links uitwijken van de vrachtauto slipte de auto, die uit Amsterdam kwam en botste in volle vaart tegen de op de midden- baan inhalende auto, die bestuurd werd door de heer J. M. S. uit Hilversum en waarin tevens zaten mevr. S.-V. en een 8-jarig doch tertje. Deze botste op zijn beurt weer tegen de op de rechtse rij baan rijdende auto, bestuurd door de heer D. K. V. uit Arnhem. In deze auto zat ook zijn echtgenote, mevr. A. H. V-N. Met uitzondering van de bestuur ders R. en V., alsmede mevr. V. en een kind van V., werden alle voor melde personen min of meer ern stig gewond. Nadat alle gewonden naar het Academisch ziekenhuis te Leiden waren overgebracht en al daar geneeskundig waren behan deld, zijn zij per ziekenauto naar hun respectieve woonplaatsen ver voerd. Het echtpaar S. is in voor meld ziekenhuis opgenomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de evangeliebedie ning: kand. J. G. Beerthuis, Hilver sum; H. W. Doornink, Aalten; H. J. Eggink, Loenen aan de Vecht; M. Fokkema, Menaldum; J. II. Meesters, Scheveningen; H. H. Mis- kotte, Leiden; H. H. van der Neut, Eefde (Gld.); A. Sevenster, Amster dam-west; A. Sjollema, Utrecht; D, J. Spijkerboer, Utrecht en J. Verburg, Amsterdam. Benoemd tot vikaris te Maasland: kand. M. Fokkema, Menaldum (Fr.) die deze benoeming aannam. Beroepen te Spijkenisse (toez.): C. Batenburg, Hendrik Ido Am bacht; te 's-Gravenmoer: J. van der Schee, Willige-Langerak; te Kin derdijk: G. H. van Kooten, Gene- muiden; te Rotterdam-Delfshaven: Joh. Langstraat, Vorden; te Opende (Gr.): B. J. Juckema, luchtmacht- pred., Volkel (N.Br.). Aangenomen naar Amersfoort: dr. P. A. Elderenbosch, Voorburg. Bedankt voor De Bilt-oost: H. Harkema, Zeist. Ger. Kerken Tweetal te Groningenoost: dr. J. van den Berg, Zutphen en mr. dr. J. Ozinga, Lunteren. Beroepen te Hellendoorn: kand. P. H. Steenhuis, Huis ter Heide; te Roekan je: kand. G. Vesseur, Am sterdam; te Roosendaal: kand. J. Kuiper, Den Haag; te Leidschen- dam: G. L. R. Riphagen, Leerdam. Aangenomen naar Meppel: J. van Tuinen, Schettens. Bedankt voor Uithuizermeeden: W. Stuursma, Grootegast. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Winnipeg (Canada): C. de Haan, Ferwerd-Hallum. Ger. Gemeenten Bedankt voor Boskoop: J. B. Bel, Krabbendijke. SPORT VOETBAL Vriendschappelijk Fa. de Oude en de Jonge-Kroon- elftal 8-0; Bruse Boys I-Fa. Janse Zomeravondelftal A-Zomer avondelftal B 0-8. Zomeravondcompetitie Als afsluiting van de Zomer avond-competitie vond zaterdag avond een voetbalwedstrijd plaats tussen twee elftallen, welke samen gesteld waren uit spelers van de deelnemende elftallen van deze zo meravond-competitie. De oud voorzitter, de heer G. H. A. Sche- pes, verrichtte de aftrap. Ondanks de hoge score voor het B-elftal (0-8) bleef de wedstrijd, welke geleid werd door de heer A. de Looze, steeds het aankijken waard. Het winnende B-elftal speelde in de shirts van de PZEM, welke kenne lijk een poosje in de krachtstroom centrale hadden gelegen. Wij advi seren de PZEM dit voor het komen de seizoen meer te doen. De initia tiefnemers van deze competitie kunnen op een geslaagd en sportief seizoen terugzien. H.L.O. Het H.L.O.-diploma 3e graad werd behaald door mej. L. Schot te Zierikzee. Het diploma 4e graad werd be haald door de heer J. de Regt te Zierikzee. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Die Gouwe I-Unitas 1-4; Die Gouwe I-SVOWK I 7-2; Burgh I-Zeemeeuwen I 4-2; DSS I- Velocitas I 4-5. 2e klasse: NOAD I-MEVO I 5-2; Brouwershaven I-DES I 13-2; Burgh II-DES I 3-5; DOSKO I- MEVO I 2-3; Stormvogels I-NOAD I 7-0; Zwaluwen I-Brouwershaven I 3-1. 3e klasse A: Brouwershaven II- Renesse II 1-2; Velocitas II-Zwa- luwen II 2-1; Zeemeeuwen II- Stormvogéls II 7-0. 3e klasse B: NOAD II-MEVO II 1-2; WIK I-DES II 4-0; Unitas II- Die Gouwe II 4-3. Het voorlopige programma voor deze week luidt: Maandag 15 juli: Junioren groep C: Unitas-DES (half 7). le klasse: Zeemeeuwen I-Uni- tas I (half 8). Dinsdag 16 juli: 2e klasse: NOAD I-Burgh II (kwart over 7). 3e klasse A: Brouwershaven II- Burgh III (half 8). 3e klasse B: MEVO II-WIK I; DSS II-Unitas I (half 8). Woensdag 17 juli: 2e klasse: ME VO I-Brouwershaven I (7.15 uur). 3e klasse A: Zwaluwen II-Zee- meeuwen II (half 8). Donderdag 18 juli: Junioren groep C: DSS A-Unitas (half 7). Vrijdag 19 juli: 3e klasse A: Re- nesse II-Velocitas II (half 8). 3e klasse B: NOAD II-DES II (half 8). Zaterdag 20 juli: 1ste klasse: Uni tas I-Velocitas I (5.15 uur); SVO- WK I-Burgh I (7 uur). 2e klasse: MEVO I-Burgh II; Brouwershaven I-DOSKO I; DES I-Stormvogels I (7 uur). Junioren groep B: WIK -NOAD (half 4). Zeemeeuwen I-Unitas I Dinsdag 16 juli speelt Zeemeeu wen I thuis tegen Unitas I. Deze wedstrijd wordt dinsdag gespeeld daar a.s. zaterdag 20 juli Zeemeeu wen bezoek krijgt van Togo I uit Goes. Zeemeeuwen zal en mag wel alles in 't werk stellen om deze wedstrijd in winst om te zetten willen zij een ruime voorsprong be houden op hun concurrenten. Jam mer is echter dat zij niet volledig kan uitkomen, doch een kans op winst zit er zeer zeker in als alle spelers(sters) zich ten volle geven. De wedstrijd vangt aan om half 8. Zwaluwen I-Brouwershaven I 3-1 Voor de bezetting van de boven ste plaats in klasse II A besliste Zwaluwen I tegen Brouwershaven I zaterdagavond de wedstrijd in haar voordeel met 3-1. Zwaluwen was vanaf de aanvang meer in de aanval. J. Groen benutte een straf- worp (1-0), maar Brouwershaven maakte hierna gelijk (1-1). Na de vakwisseling kreeg Zwaluwen met de heren J. Meganck en M. v. d. Weele een zeer snelle aanval, J. Meganck scoorde een fraai punt voor Zwaluwen vanaf de midden lijn (2-1). Brouwershaven was blijk baar iets verrast door de kleine af metingen van het speelveld. Een doelpunt van M. v. d. Weele kon na de rust niet uitblijven (3-1). Brouwershaven had nog enkele ma len pech bij pogingen om nog een tegenpunt te scoren. De scheids rechter moest vooral bij de gasten vaak fluiten tegen gedekt doelen. Boerderijbranden mei 1957 In de maand mei zijn 27 boer derijbranden voorgekomen, waar bij de boerderij totaal werd ver nield of zwaar beschadigd werd. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op f 1.068.597. Een van deze branden werd veroorzaakt door een ongeluk met verlichtingslantaarn, vijf door het spelen met vuur, een door het bu- taangasfles in de nabijheid van brandende petroleumkachel, een door vonken uit tractor, twee door brandende sigaret, een door kort sluiting, twee door defecte schoor steen, een door vonken uit schoor steen, een door brandstichting, twee door blikseminslag, een door het in brand geraken van een door een benzinemotor aangedreven stro-pers, een door verwarmings installatie van kuikens, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn acht koeien, tien varkens en 109 stuks pluimvee omgekomen. Overslagschip liep op strekdam Redder in nood eveneens Vrijdag, omstreeks vier uur, is het 50 ton metende overslagschip „Hendrika", schipper A. Jansen uit Tholen, eigenaar L. W. de Bruin uit Werkendam, terechtgekomen op de strekdam in de Oosterschelde, nabij het havenhoofd te Zierikzee. De motorboot „Jacolga" van de fa. Jac. Berrevoets uit Zierikzee ver leende assistentie, doch zonder re sultaat. Vrijdagnacht omstreeks 3 uur voer de „Jacolga" opnieuw de haven uit om te trachten bij hoog water de „Hendrika" vlot te krij gen. Aan boord van de „Hendrika" bevonden zich nog steeds schipper Jansen en zijn beide zoons Frans en Rienus. De pogingen van schip per Berrevoets om het scheepje van de dam te krijgen mislukten echter opnieuw en zelfs kwam de „Jacolga" eveneens op de strekdam vast te zitten. Zaterdagmiddag bij hoog water is het tenslotte de ZZ 10, van firma Gebrs. J. Schot ge lukt beide schepen weer in hun element te brengen, ze werden de haven van Zierikzee binnenge sleept. De „Hendrika" kwam vast te zit ten toen het stuurloos werd door een defect in de olieleiding en het niets meer in te brengen had tegen de sterke stroom. Het scheepje heeft 24 uur in een zeer benarde positie verkeerd. Doordat de „Jaco- ba" eveneens op de dam terecht kwam hebben de werklieden van Colijnsplaat die op S. en D. werken zaterdagmorgen vergeefs gewacht op de veerboot. Een gedeelte van de bootdienst Zierikzee-Colijnsplaat kwam nl. uit te vallen, doordat de „Jacolga" op het droge zat. Mr Dijckmeester sprak op Culturele dag Stad kende grote bloei In een toespraak tijdens de Cul turele Dag, zaterdagmiddag in de Concertzaal, heeft burgemeester, mr. F. Th. Dijckmeester gewezen op de belangrijke culturele ont wikkeling van Zierikzee. Om streeks 1400 had de stad meer schepen in de vaart dan elders in Nederlad het geval. De grote wel vaart in de gemeente bracht een cosmopolitische blik van de inge zetenen mee", aldus spr. De grote bloei had tot gevolg de vele Zie- rikzeese jongeren gingen studeren, veelal aan de universiteit te Keu len. Het was zelfs zo dat Zierikzee met het hoogste aantal leerlingen aan deze hoge school was verte genwoordigd, later gold het zelfde voor de universiteit van Leuven. Spr. wees ook op de bloei van de Rederij kamers, waaraan na de Re formatie door de calvinistische leiders een einde werd gemaakt. Tenslotte wees spr. op de legenda rische figuur van Pieter Cornelis- zn. Plokhooy, de grote Zierikzeese idealist, die ijverde voor een maat schappij zonder sociale misstan den. Plokhooy kan beschouwd wor den als een der grondleggers van het moderne Amerika. Burgemeester Dijckmeester wees er voorts op dat Culturele Dagen als deze zich bij uitstek lenen om de kloof tussen kunstenaar en maatschappij te verkleinen en om de kunst weer een integrerende plaats in de maatschappij te geven. WAARSCHUWING De hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam maakt bekend dat het, blijkens ingekomen klach ten, is voorgekomen dat bouwers van c.q. handelaren in woonsche pen hun afnemers op lichtvaardige wijze voorlichting verstrekken over de mogelijkheid tot verkrijging van een ligplaats in het gemeente water te Amsterdam. Ter voorkoming van teleurstel ling verdient het dan ook dringend aanbeveling, dat men zich alvorens over te gaan tot de aankoop of huur van een woonschip, waarmede men te Amsterdam een ligplaats wil in nemen, aan het Bureau Algemene Dienstzaken van de Politie, Oude Zijds Achterburgwal 175 te Amster dam, omtrent de mogelijkheid om een dergelijke ligplaats te verkrij gen, laat voorlichten. NOORDGOUWE Rijdende muziektent Vrijdagmiddag jl. kwam de nieu we mobile muziektent in Noord- gouwe aan. Deze tent is vervaar- diegd bij de fa. Spijkstaal te Spij kenisse. Het geheel bestaat uit een zg. „Bandenwagen", waarop een voudig en vlug een houten opstand is te bouwen. Om de opstand wordt dan een zeil gespannen. Voor het geheel wordt een toegangstrap ge plaatst en de tent is „bedrijfsklaar" Voor zover ons bekend heeft Noordgouwe met deze tent de pri meur van het eiland Schouwen- Duiveland. Bij aankomst waren ter aflevering aanwezig de vertegen woordiger met een aantal helpers voor het geven van een demonstra tie van de fa. Spijkstaal. Van het gemeentebestuur waren aanwezig de loco-burgemeester J. L. Vis, de gemeentesekretaris J. L. G. van den Broecke en het raadslid Ganze- man, alsmede de 2e gemeentewerk man Koopman. Voorts waren bij de demonstratie present de heren Koopman en Romijn van de plaat selijke muziekvereniging „Con Amore". De demonstratie verliep vlot, zodat het geheel binnen korte tijd in- en uit elkaar was genomen. Vooral de verplaatsbaarheid van de muziektent biedt ontegenzegge lijk vele voordelen, terwijl de akoestiek - volgens ingewijden - zeer goed tot haar echt komt. „Rode Kruiszegels Nederland" Ter gelegenheid van het negen tig-jarig bestaan van „Het Neder- landsche Roode Kruis" zal P.T.T. een serie bijzondere Rode Kruisze- gels met een toeslag boven de frankeer waarde uitgeven. De serie bestaat uit vijf zegels, n.l. het ju bileumzegel, dat een rood kruis toont met de jaartallen 1867 en 1957, temidden van vier zegels, die elk een facet van het Roode Kruis symboliseren. De wijzigingen in de Sowjet-Unie Het centrale comité van de Oost- duitse communistische partij heeft eenstemmig het ontslag van Molo- tof, Malenkof en Kaganowitsj uit het partijpresidium goedgekeurd, aldus meldt het Oostduitse partij blad „Neues Deutschland". Het comité was van 10 tot 12 juli bijeen. In een kort communiqué, dat zaterdag door „Neues Deuts- land" werd gepubliceerd, wordt Dmitri Sjepilof, de voornaamste minister van buitenlandse zaken, die met de anderen werd terugge zet, niet genoemd. Jongen door explosie van raket gewond De 15-jargie H.B.S.-er P. Bdie padvinder is, had een zweefvlieg tuig gemaakt, dat hij met een door hem zelf gemaakt raket wilde op laten. De jongen ging naar de Westduinen, maar de hopman van ■de padvindersgroep gelastte hem ,de raket te begraven. Piet gaf daaraan gevolg, maar toen de hop man weg was, groef hij het raket weer op, die daarbij ontplofte. De jongen kreeg verwondingen aan de rechtervoet. Duitse koeien lusten briefkaarten Balloncommandant Jo Boesman en zijn passagier hebben tijdens het .afgelopen weekeinde ongewild een aatal Duitse koeien herdenkings briefkaarten, die zij op een ballon vaart meenamen, als voedsel voor gezet. Zij waren uit 's-Gravenhage per auto vertrokken en vulden on derweg in Sellingen dat in fees telijke stemming was vanwege het 1100-jarig bestaan hun ballon. Boesman gaf terloops aan de burgemeester van Vlagtwedde bo ven zijn gemeente de luchtdoop en voer daarna regelrecht naar het fstrandhotel te Wilhelmshaven. - In Sellingen hadden verzamelaars een aantal herdenkingspostkaarten medegegeven, die werden voorzien van een bijzondere stempel. Toen de Nederlandse ballon aan de Duit se bocht in een weiland veilig land de, moest Boesman even de mand alleen laten om het omhulsel te bergen. In die tussentijd kwamen nieuwsgierige koeien die in de mand rondsnuffelden en een deel van de postkaarten oppeuzelden of ernstig beschadigden. Als enkele verzamelaars hun post niet ont vangen, weten ze dat de Duitse koeien ook interesse hadden voor de ballonpost. Ze vraten zich er letterlijk doorheen. MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM, 15 juli. Aanvoer 1811 stuks vee, t.w. 1163 vette koeien en ossen en 648 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,15 f 2,60-2,90 f 2,50- 2,60; varkens( levend gew.) f 1,82- 1,80-1,78. Vette koien en ossen: aanvoer ruimer, handel slepend, niet ge heel prijshoudend, prima's boven notering. Varkens: aanvoer als vo rige week, handel vlug, hoger in prijs, prima's boven notering, prij zen zware varkens van f 1,72-1,74. Eierprüten V.E.C.E. In de week van 8 juli tot 13 juli werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E.C.E. uit betaald aan pluimveehouders f 2,10 per kg. Voor vuilschaüge en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Erwten te velde. J. Bezuijen, Scharendijke L 73. Prima motorrijwiel, D.K.W., 250 c.c., slechts 14.000 km ge lopen. H. Stouten, slagerij, Oosterland, telefoon 5. Een zwarte Citroën, jaar 1949, in prima staat. Hogezoom 26, Haamstede. Personeel gevraagd; Terstond: een net meisje. L. T. Kooman, Noordstraat, Haam stede. Diversen: Speciale koopjes in „De Mag neet", Nieuwerkerk, tel. 255. Goed tehuis gezocht voor Bas Collie, reu, 2 jaar, lief, doch buiten niet geheel betrouw baar. Inlichtingen: „Alikruik", Westenschouwen. Coupons tegen halve prijzen in „De Magneet", Nieuwerkerk, telefoon 255. GAAT DAT ZIEN.en proe ven! Door gelukkige aankoop van grote partijen Super Vir ginia in U.S.A. maakt Nie- meijer de Sterling Shag nu zó fijn als ze nog nooit was. Doe er Uw voordeel mee en vraag Sterling Shag, verreweg de beste. Damesjaponnen en -bloeses voor halve prijzen in „De Mag neet", tel. 255, Nieuwerkerk. De Stichting „VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN MIDDEN ZEELAND" vraagt: a. voor het verpleeghuis „Overduin" te Oostkapelle: 2 verpleeghulpen min. leeft. 17 j., min. opl. l.o. b. voor de verpleeginrichting „Der Boede" te Koudekerke: 2 verpleeghulpen min. leeft. 17 j. 1 keukenassistente 1 assistent verpleeghulp min. leeft, ie j. 2 huishoudelijke hulpen en leerlingen-ziekenverzorgsters voor de in september a.s. aanvangende opleiding voor de Federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken; c. voor het verpleeghuis „Ter Hooge" bij Middelburg: 2 verpleeghulpen min. leeft. 17 j. Aanbiedingen aan de directie van de Stichting, Dam 73, Mid delburg. de Coöperatie r Boterhamworst f 0.39 p. 150 gr. Cervelaatworst f 0,44 p. 100 gr. Leverpastei groot blik 49 cent 5 procent dividend Limonade en Bowlglazen 3 voor 1 gulden Kop en Schotel 2 voor 98 cent 7 procent dividend „De Dageraad" Adviesbureau voor Oorlogs- en Rampschade van het Landbouwschap De deskundige van het Adviesbureau voor Oorlogs- en Ramp- schade zal zitting houden op donderdag 18 juli a.s. van 11.00- 14.00 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. De stukken die op het schadegeval betrekking hebben, dienen te worden meegebracht. Voor ons filiaal in Zierikzee, Appelmarkt 20, vragen wij een NETTE JONGEN Wij bieden een prettige en afwisselende werk kring met een goed loon. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Pers. aanm. aan het genoemde adres.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3