7 STAD EN PROVINCIE Schouwen en Duivelandse sDortspiegel MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM, 9 juli. Aanvoer 2488 stuks vee (weektotaal 4196 stuks), t.w.: 310 vette koeien en oüeen, 670 gebruiksvee, 470 vette kalveren, 50 graskalveren, 431 nuchtere kalveren, 76 varkens, 71 biggen, 62 paarden, 17 veulens, 311 schapen en lammeren, 20 bokken en gelten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen 3,00-3,20 f 2,60-2,90 2,50- 2,60; vette kalveren f 2,50-2,60 f 2,20-2,40 f 1,60-2,00; slachtpaar- den f 2,40-2,20-2,10. Prijzen per stuk: graskalveren f 525-425-300; nuchtere kalveren f 55-50-40; biggen f55-48-43; scha pen f 105-90-80; lammeren f 75-65- 55; kalf- en melkkoeien f 1190-990- 790; vare koeien f 875-775-650; vaarzen f 870-770-570; pinken f 620 -520-400. De voorzitter van de Israëli sche vereniging van immigranten uit Noord Afrika, Asjer Uasin, heeft dinsdag bij de opening van het zesde congres van de vereni ging te Jeruzalem meegedeeld, dat in tien jaar tijds 140.000 joden uit Noord-Afrika in Israël zijn geïm migreerd. ZIERIKZEE Leerlingen muziekschool in de aether Donderdag 11 juli speelt in de uitzending „Op de jonge golf", Hilversum I, van 17-17.45 o.a. S. F. van Royen, blokfluit, leerling van de Stichting Zeeuwse Muziek school, aan de piano begeleid door' Cora Slieker, beiden leden van de Minjongroep, Zierikzee Vergadering vleeskeuringsdienst Vrijdag a.s. zal ten stadhuize van Zierikzee een algemene vergade ring worden gehouden van de be sturen van de tot de vleeskeurings kring Zierikzee behorende gemeen ten op Schouwen-Duiveland. Op de agenda staat o.m. de ontslagaan vrage keuringsveearts, de heer D. v. d. Akker, i.v.m. benoeming te Schiedam en de benoeming van een opvolger keuringsveearts, niet hoofd van dienst. Vastgesteld dient te worden de exploitatierekening 1956, de kapi taalrekening 1956, le wijziging exploitatiebegroting 1957 en de exploitatiebegroting voor 1958. Circus Mullens naar Zierikzee Wij vernemen dat het bekende circus Jos Mullens op 23 en 24 juli a.s. zijn tenten op zal slaan in Zie rikzee. Zaterdag is het circus een Zeeuwse tournee begonnen in Mid delburg, waar met veel succes werd opgetreden. Na Middelburg komt Oostburg en Axel aan de beurt, waarna het gezelschap een bont programma in Zierikzee zal brengen. RENESSE Puzzelrit Verbond voor Veilig Verkeer Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Renesse e.o. is bezig met het organiseren van een grote puz zelrit annex klassementsproef. Deze rit zal worden gehouden op zaterdag 10 augustus 1957, met als start en finish de gemeente Re- nesse in de Westhoek van Schou wen. Deze rit wordt verdeeld in twee categoriën, n.l. a. deelnemers met motorrijtuigen op twee wie len (ook scooters); b. deelnemers met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. De rit is tevens een verkeers- oefenrit, die dus ten doel heeft de bestuurders te testen op hun ken nis van de vcrkeersvoorschriften. De rit zal worden aangeduid als „De Schouwse Veilig-Verkeersrit 1957". Aan de Schouwse Verkeersrit 1957 is voor beide categoriën een mooie wisselbeker verbonden. Daarnaast zijn verschillende an dere mooie prijzen beschikbaar. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie herinnerings-plaquette. BRUINISSE Geslaagde schoolreis De naam Waterloo heeft voor onze schooljeugd niet meer dezelfde klank als voor de jeugd van 50 jaar geleden, maar toch blijft in de ge schiedenis de naam voortleven. De heuvels, waar in 1815 een bloedige zege werd bevochten, bieden ge noeg natuurschoon voor een school reisje. Zo besloot het hoofd der Chr. School, de heer B. F. J. Brilman, Waterloo als doel te kiezen voor een schoolreis op 5 juli, met de hoogste klassen, gecombineerd met een bezoek aan Antwerpen en Brussel. In Antwerpen zag men het druk ke havenbeweeg der zeeschepen op de Schelde, de Scheldekaaien, „Het Steen", Onze Lieve Vrouwetoren, de gildehuizen en de meer moderne -Boerentoren". Hetzelfde herhaalde zich in Brussel, met zijn historische Grote Markt, Paleis van Justitie, St.-Gudule, het graf van de Onbe kende Soldaat, zijn Botanische tuin de paleizen te Laeken en de We reldtentoonstelling in aanbouw. Het heuvelachtige terrein van Waterloo belooft mooie vergezich ten, maar dan moet het niet neve lig zijn. Deze attractie ging echter verloren, omdat het juist wél ne velig was, maar dan biedt deze historische grond toch nog genoeg bekende plaatsen om aan te wijzen en te onthouden. Onvoldoende politie toezicht op Waddenzee Een kwestie die door de wijzi ging der standaardcapaciteitscij- fers in de mosselenwereld en de daarvan het gevolg zijnde beroe ring wat op de achtergrond is ge raakt, maar die toch dezelfde mos selenwereld enigszins verontrust, is het beslist onvoldoende politie toezicht op de Waddenzee. De verhouding tussen dit toe zicht op de Zeeuwse Stromen en dat op de Waddenzee valt verre in het nadeel van deze laatste uit. De daar dienst doende bemanning der schepen is van goeden wille en als het ware dag en nacht in touw om zijn dienst te verrichten, maar nu er steeds meer mossel percelen komen die onderling vele uren uit elkaar liggen is het aan tal bewakingsschepen te klein. Land- en Tuinbouw Landbouwprijsindexcyfers mei '57 Volgens het Centraal Bureau voor de statistiek bedroeg het al gemeen landbouwprijsindexcijfer (basis 1949/'50-1952/'53 is 100) in mei, evenals in april, 103 tegen 105 in mei van het vorig jaar (—1,9%). Het indexcijfer voor akkerbouw- produkten liep, hoofdzakelijk on der invloed van de sterke stijging der aardappelprijzen op van 98 in april tot 108 in mei (-t- 10,2 in mei 1956 bedroeg het groepsindex- cijfer 122 11,4 Het groepsindexcijfer voor vee- houderijprodukten bedroeg 102 tegen 105 in april 2,9 Niet tegenstaande de prijzen van rund vlees en eieren zijn gestegen daal de toch het groepsindexcijfer als gevolg van lagere prijzen voor de overige veehouderij produkten. Vergeleken met mei 1956 (100) ver toont het groepsindexcijfer een stijging van 2 Het indexcijfer voor het totaal der kosten factoren onderging een geringe daling, het liep terug van 127 tot 126 (—0,8 in mei 1956 bedroeg het groepsindexcijfer 122 3,3 Tijdens een hevig onweer, dat maandagavond woedde in de om geving van Deurne (N.B.), is de on geveer 30-jarige mevrouw M. van der Berg-Mortel, door de bliksem getroffen en gedood. Zij was bezig de koeien te melken. Het slachtof fer laat twee kinderen na. Geslaagde voorspeelmiddag muziekschool Ondanks het warme weer en de drukte elders in de stad, bestond zaterdagmiddag een zeer grote be langstelling voor de voorspeelmid dag door leerlingen van de Stich ting Zeeuwse Muziekschool, afde ling Zierikzee. Uit de verschillende prestaties bleek wel, dat het afge lopen seizoen goede vruchten heeft afgeworpen. In dit verband den ken wij ook aan het succes van mevr. Groot te Brouwershaven, die onlangs geslaagd is voor het staats examen piano. Een rijk gevarieerd programma werd uitgevoerd. Verheugend was wel dat niet alleen aandacht is ge schonken aan de gebruikelijke com posities, doch dat ook enkele wer ken van hedendaagse componisten op het programma stonden, die door de veelal jeugdige executan ten goed werden aangevoeld. Op vallend was het spel van de piano leerling Wardy Keuning, die op veelbelovende wijze „variaties op een Slov/aaks volksliedje" vertolk te van de hedendaagse Russische componist Kabalevsky. Ook altflui tist Sieb van Royen kwam - als ge woonlijk - uitstekend voor de dag met een Sonate van Loeillet. Piet Vis gaf een goede vertolking op de vleugel van Diabelli's Rondo, doch bleef spijtig steken bij de laatste maten. Misschien omdat hij uit het hoofd speelde? De technisch veel eisende „Kinderstücke" van Bartok kregen een gave weergave door de vioolleerlinge Marianne Keuning met pianobegeleiding van Marian de Oude. Heel aardig was ook de Etude van Campagnoli door de drie violisten Marianne Keuning, Eline v. d. Ende en Geerke v. Bergeijk. Roelof Huneman speelde, eveneens op de viool, 'n compositie van Mur ray en Tate „Cradle Song". Wim Klaassen betoonde zich vaardig op de vleugel met het Rondino van Hummel. In dit korte bestek is het uiteraard onmogelijk diepgaand in te gaan op het spel van alle uit voerenden, zodat wij hiermee wil len volstaan. De heer Jac. Luykenaar sprak een inleidend woord, terwijl de heer Henk Stam deze voorspeel middag met enkele woorden besloot Schoolwedstrijden in verband met de Z.L.M.-tentoonstelIing Ter gelegenheid van de Z.L.M.- tentoonstelling is op de lagere school een krant uitgegeven met als doel de schooljeugd het een en an der bij te brengen over deze expo sitie en hen zo te animeren aan een schoolwedstrijd deel te nemen. De ze wedstrijd bestond uit het maken van werkstukjes, betrekking heb bend op de landbouw, o.a. tekenen, handenarbeid en het maken van opstellen. Op Schouwen-Duiveland weet elke jongen of meisje wel iets af van de landbouw, zodat dit niet op grote moeilijkheden stuitte. Ver der werd er gevraagd of de scholen de rijtoer, welke vrijdag over dit eiland is gehouden, wilden verwei komen. Ook hier was een wedstrijd aan verbonden voor de manier waarop de betreffende school dit welkom wist uit te beelden. Uit de werkstukjes en het welkom van enkele scholen bleek wel, dat deze wedstrijden bij de leerlingen in de smaak zijn gevallen. Vele leuke inzendingen waren er bij. Het is dan ook aardig te zien, hoe ieder op z'n eigen manier over de land bouw denkt en dit weet uit te beel den. Het is jammer dat maar en kele scholen hebben meegedaan. De inzendingen zijn onder schuil namen ingezonden en ze worden hier dan ook onder die namen ge publiceerd. De prijzen zullen op de scholen worden uitgereikt. Rijtoerverwelkoming: 1. Ouwer- „De Schouwse'Warande" Evenals het vorige zomerseizoen, zal ook dit jaar weer op initiatief van de attractiecommissie van de plaatselijke V.V.V., in het Dorps huis te Renesse de bekende Ko- dachrome dia-serie „De Schouwse Warande" vertoond worden. De eerste avond heeft plaats op donderdag 11 juli a.s. De serie be vat nu ook opnamen van de opgra vingen bij Slot Moermond. Dit maakt de serie nog meer aantrek kelijk, daar het kasteel en de ter reinen die erbij behoren, niet voor publiek toegankelijk zijn, i.v.m. de nieuwe aanplant en werkzaamhe den. De attractiecommissie hoopt dat veel bezoekers van Schouwens Westhoek de dia-avonden zullen bijwonen. De oppervlakte akker bouwgewassen (oogst 1957) Volgens de "door het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend gemaakte voorlopige uitkomsten van de Landbouwtelling mei 1957 is het totale graan areaal verge leken met 1956, niet gewijzigd. Het bedraagt rond 524.000 ha. In de oppervlakten van de afzonderlijke gewassen hebben zich echter wel verschuivingen voorgedaan. Het tarwe-areaal blijkt met rond 13.000 ha of 15 °/o te zijn uitgebreid en beloopt thans bijna 98.500 ha. Met uitzondering van de provincie Overijssel, geven de overige pro vincies alle een uitbreiding te zien, welke fn verhouding het grootst is in de zuidelijke provincies, t.w. Zeeland 45 Limburg 33 en Noordbrabant 27 Ook het gerst-areaal blijkt te zijn ingekrompen en wel met 2.000 ha of 3 De oppervlakte be- voor maisteelt bedraagt 1.790 ha, hetgeen een inkrimping betekent met bijna 60 Het peulvruchten-areaal blijkt met 3.300 ha of 7 te zijn achter uitgegaan. Tegenover een uitbrei ding van de oppervlakte schok kers met 15 tot ruim 5.100 ha vertonen de overige peulvruchten alle een teruggang. Het areaal blauwmaanzaad is tot rond 4.900 ha uitgebreid (ong. 20 Bij de knol- en wortelge wassen heeft alleen een uitbrei ding plaatsgevonden van de op pervlakte fabrieksaardappelen tot 36.700 ha (- 10 De oppervlakte kleiaardappelen ter grootte van 52.200 ha is 3 kleiner dan ver leden jaar. Het suikerbieten-are aal is met ruim 5.000 ha (7 in gekrompen en bedraagt thans 64.000 ha. kerk, 2 Noordgouwe. Gezamenlijke inzending: Noordgouwe. Werkstuk je»: 1 Z.L.Mj^r, 2 Tug Tramson, 3 Ooilam, 4 Pier Grobedonk. Snij werk: 1 Pietje Bel, 2 juffrouw Ar nold. Tekeningen: le en 2e klas: 1. Bruintje, 2 Lupine, 3 Leeuw, 4 Ijsbeer; 3e en 4e klas: l Pier, 2 Nicolaas, 3 Pluisje, 4 Musje. Hoog ste klassen: 1. Pier van de gosvazze 2 Monka Mina, 3 Tug Transon, 4 Rob Stanhope, 5 sterk boog, 6 De kleine wolf, 7 Goudmuiltje. Opstel wedstrijd laagste klassen: 1 Tug Transon, 2 Janus Brulboei, 3 Kap- pie. Hoogste klassen: 1. Grietje Kanariepietje, 2 Mossel en 3 Goud vis. Padvinders in de Westhoek krijgen clubhuis Naar wij vernemen zal de pad- vindersgroep „De Kaninefaten" van Burgh en Haamstede binnen afzienbare tijd over een eigen clubhuis kunnen beschikken, dank zij de medewerking van de Stich ting Hulpverlening Ramp der ge meente Burgh, die de benodigde gelden hiervoor beschikbaar stelde. Reeds gedurende vier jaar zijn pogingen in het werk gesteld om tot een eigen clubhuis te komen. De padvinders moesten gedurende deze periode van diverse gebou wen gebruik maken voor hun bij eenkomsten. Over enige tijd zullen deze in eigen clubhuis gehouden kunnen worden, wat wellicht aan leiding kan zijn voor een meer actief leven in deze groep, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat daar door wat nieuwe leden zullen toe treden. Met de bouw van het club huis is reeds begonnen en naar het zich laat aanzien zal dit gebouw over enkele weken officieel j opend kunnen worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot directeur van het kerkelijk-diaconale werk in Fries land: A. P. Plomp, Maurik; tot vi- karis te Gorssel: mej. A. A. van Leeuwen, Amersfoort. Beroepen te Ridderkerk-Slikker veer: A. J. de Jong, Seheveningen. Beroepen te Kethel (toez.): K. W. Slik, Schipluiden; te Mastenbroek en te Polsbroek en Vlist: kand. P. J. Bos, Veenendaal; te Giessen- Nieuwkerk: kand. A. Kastelein, Zegveld; te Bruchem-Kerkwijk- Langerak en Zijderveld: kand. A. van Brummelen, Barneveld. Aangenomen naar Huizum (toez.) H. A. J. Smits, Akkerwoude. Aangenomen naar Lochem: M. S. J. de Jong, Noordwijkerhout; de benoeming tot voorganger van de Ver. van Vrijz. Herv, te Bolnes- Slikkerveer: Ph. Ouwendijk, Oud- kerk. Bedankt voor St. Maartensdijk: G. H. van Kooten, Genemuiden. Bedankt voor Doornspijk (toez.); B. Haverkamp, Nieuw-Lekkerland. Ds. P. J. de Ridder te Kollum (Fr.) heeft per 1 oktober a.s. ontheffing uit het ambt aangevraagd, daar hij zich voorlopig wil wijden aan de vraagstukken rondom „Kerk en Vrede". Ger. Kerken Beroepen te Nieuwdorp: K. Veg- ter, Noord Scharwoude; te Vleu- ten-De Meern: kand. J. Kuiper, den Haag. Beroepbaar: kand. G. J. Heer- sink, Aalten. Beroepen te Bergey- theim: kand. P. H. Steenhuis, Huis ter Heide; te Enkhuizen (legerpre- dikant): kand. C. M. Boerma, al daar, die dit beroep aannam. Aangenomen naar Wijhe: W. G. Bovendorp, Wapenveld; naar Sel- lingen: kand. J. W. de Roo, Ruiner- wold. Bedankt voor Nieuwdorp: H. J. van Duinen, Willemstad; voor Houwerzijl, Lexmond, Murmer- woude, Tijnje en Zoutkamp: kand. J. W. de Roo, Ruinerwold. Beroepbaar verklaard: kand. W. Vis, Bovenknijpe; kand. T. J. Keeg- stra, Groningen en kand. J. Kla- mer, Roodeschool. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Emmen (2e maal): W. van Heest, Rozenburg. Beroepen te Zaamslag: P. Zwier, Elburg. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Haarlem: P. H. G. C. Kok, Weesp. El ink vvyk en S.V.V. speelden een mooie, leerzame wedstryd te Zierikzee. Spanning by de atletiekontmoetingen tussen de Zeeuwse landbouwhuishoudscholen Burgh I stelt teleur in de lste klasse S.D.K.B. In de 2e klasse behaalde de Zwaluwen I 2 kostbare puntjes. Elinkwijk en SVV speelden za terdagavond op het sportpak „Ban- nink" een aantrekkelijke wedstrijd. Beide elftallen deden hun best om de overwinning te behalen; dit was onder de gegeven omstandigheden al heel wat waard. Het vertoonde spel stak wel af* bij de voorgaande eerste klas wedstrijden, welke wij kregen te aanschouwen, toen Wil- tem II en NAC het wel geloofden, terwijl de wedstrijd tussen Ajax en Blauw Wit te Renesse op een hope loos slecht veld werd gespeeld, waar goed voetbal ten enen male onmogelijk was. Bij Elinkwijk viel vooral het solide spel van stopper H. Mijnals en linksachter Onnifk op. Doelman v. d. Schilden ver richtte enige fraaie safes en toonde zich zeker betrouwbaarder dan de ex-doélverdediger van Sparta Kou wen. De drie Surinaamse voorhoe despelers bleken wel uiterst snel, maar zeker niet produktief. Rustig en steeds goed ingrijpend speelde ook de SVV-achter speler Poulus. De gébr. van Schijndel vielen wel het meest op in de middenlinie, terwijl Köneman in de voorhoede ver boven zijn mede-voorwaartsen uitstak. SVV hield naar onze smaak het spel te veel in de breedte, maar als men weet dat deze vereni ging door de oud-F eijenoordspeler Wim Groenendijh wordt getraind, valt dit zeker niet vreemd. Al met al was het ook voor onze voetbal lers van het eiland, wanneer zij hun ogen de kost hebben gegeven, een leerzame ontmoeting, waar heel wat viel op te steken. Bij de athletiek-wedstrijden tus sen de Landbouwhuishoudscholen uit Zeeland viel van goede sport te genieten. Aan spanning ontbrak het bij deze wedstrijden niet. Uiteinde lijk eindigden Zierikzee, Schoon- dijke en Kruiningen gelijk, terwijl Haamstede met een puntje verschil op eervolle wijze achter deze kop groep eindigde. In de competitie van de S.D.K.B. werd in de afgelopen week in ver band met de Z.L.M.-dagen een be perkt programma afgewerkt. In de le klas wist Velocitas beide puntjes te bemachtigen op Burgh (3-2). I-Iet komt ons voor dat Burgh nodig aan 'n verjonging van zijn twaalf tal toe is. De oude krachten, waar mee de vereniging vele successen wist te behalen, hebben hun hoog tepunt reeds lang achter de rug, waardoor het twaalftal steeds meer aan snelheid en verrassing begint in te boeten. Burgh beschikt$over het nodige jeugdig materiaal en moet zeker in staat zijn weer spoe dig een goed twaalftal op te bou wen. In de 2e klas wist Zwaluwen op overtuigende wijze de lastige klip Stormvogels te omzielen. DES was weer eens ouderwets op dreef en klopte NOAD met groot ver schil (9-3). In de 3e klas A slaagde Burgh III er in de volle winst op Zwalu wen II te behalen (2-4). Zeemeeu wen II gaf Renesse II geen kans (4-2). Brouwershaven II had alle moeite om Stormvogels II in het zand te laten bijten (1-2). In de 3e klas B wist Unitas II de derby tegen MEVO II in volle winst om te zetten. DES II speelde voor de vijfde maal in dit seizoen gelijk, waarvan DSS II nu het slachtoffer werd (0-0). Eierprüïen V.E.C.E. In de periode van 1 tot 7 juli werd door de Coöp. In- en Ver koopcentrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald aan pluimveehouders f 1,92 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie MEVO-Grontmy 4-4; Fa. Janse- Zierikzeeveteranen 0-1 (Zlerikzee- veteranen kampioen). KORFBAL S.D.K.B. Dinsdag 9 juli. le klasse. Die Gouwe I-Unitas I (half 8); Brouwershaven I-DES I (half 8). Woensdag 10 juli. 2e klasse: NOAD I-MEVO I (half 8). 3e klasse A: Brouwershaven H- Renesse II (half 8). Donderdag 11 juli. 3e klasse B: NOAD II-MEVO II (half 8). Juniorencompetitie: DES-DSS B (half 7). Vrijdag 12 juli. 3e klasse A: Velocitas Il-Zwa- luwen II; Zeemeeuwen Il-Storm- vogels II (half 8). 3e klasse B: WIK I-DES II (half 8) Zaterdag 13 juli. le klasse: DSS I-Velocitas I; Die Gouwe I-SVOWK I; Burgh I-Zee meeuwen I (7 uur). 2e klasse: Burgh II-DES I (5 uur) DOSKO I-MEVO I; Stormvogels I- NOAD I; Zwaluwen I-Brouwers haven I (7 uur). Juniorencompetitie: Burgh A- Renesse; Zeemeeuwen-Burgh B; NOAD-Brouwershav; WIK•Die Gouwe. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Dreischor Uitslag van de wedvlucht St. Denis op 29 juni: 1. K. Wagenma ker; 2-10-11 A. Overweel; 3-9 A. J. Koster; 4-8 J. Quist; 5 C. J. van Dixhoorn; 6-7 N. A. Leemans. Woensdagavond a.s. inkorven voor wedvlucht Orleans. Recordinschrijving voor Nijmeegse vierdaagse Ook voor de 41ste internationale afstandsmarsen, die van 23 tot en met 26 juli in de omgeving van Nijmegen worden gehouden, kwam een record aantal inschrijvingen binnen: 13.154 deelnemers hebben zich aangemeld, dus ongeveer 700 meer dan in 1956. Met recht kan de N.B.V.L.O. spreken over internationale af standsmarsen, want niet minder dan twaalf landen zijn vertegen woordigd, t.w.: Nederland, België, Canada, Duitsland, Engeland, Frankryk, Israël, Italië, Luxem burg, Noorwegen, Amerika en Zwitserland. Ook het aantal bui tenlanders dat naar Nijmegen zal komen is een record, er staan 1885 vreemdelingen ingeschreven. Het militaire contingent dat aan de 41ste vierdaagse deelneemt be staat uit 7421 personen. Er zijn ditmaal 5733 burgers. Het aantal dames bedraagt 1582. Voor de diverse afstanden heb ben de volgende aantallen deelne mers zich aangemeld: 55 km.: 1268, 50 km.: 1735, 40 km.: 9793, 30 km.: 385. Sportveld voor de „Bruse Boys" De voetbalvereniging Bruse Boys zal straks beschikken over enige hectaren groot sportveld. Een moeilijkheid vormde tot dus ver nog de kleedkamers, maar ook hiervoor is een praktische oplos sing gevonden. De heer J. Jumelet te Zijpe ex ploiteerde vele jaren (van 1945 tot 1957) zijn café te Zijpe in een van de gemeenten gehuurde houten lokaliteit. Dit oude café annex woonhuis is thans omgetoverd in een clublokaal, met 2 kleedkamers, alsmede wasgelegenheden en W.C.'s. Teneinde de kosten van uitvoering van dit werk te druk ken hebben de leden zelf een aan tal werkzaamheden verricht als het storten van beton, het graven en leggen van rioleringen voor af voer, het plaatsen van septic tanks enz. Wel was hierbij natuurlijk vakkundige leiding. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 28. Aram wankelt achterwaarts tegen een der zuilen van de ridderzaal. Maar dadelijk heeft hij zich hersteld en springt met opgeheven vuist bliksemsnel op zijn aanvaller toe. Samson wankelt onder de vuistslag, die hem tegen de schouder treft. Dan, nog voor een der anderen van zijn verrassing bekomen is, stormt de kracht patser naar de uitgang van de zaal! De lansknecht, die daar op post staat, krijgt een kaakslag, die hem duizelend tegen de grond doet vallen! „Hem na!" schreeuwt Aram woedend en ver voor vlo anderen stormt ook hij het vertrek uit, nog juist op U)d om Samson een trap op te zien rennen naar de torentransen van Uaranoa.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3