iTTTiXTa LiyiklJILSiL. MODELWONING TE GOES ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 4 JULI 1957 No. 18182 DE Z.L.M. STARTTE IN 1843 Steeds hechter sloten de landbouwers zich aaneen De bevolking van Zeeland, gro tendeels eilandengebied, gelegen waar de kustvlakten van Zuid- en Noord Nederland in elkaar over gaan, is altijd geprezen om haar blijmoedige volharding, werkzaam heid, geloof en liefde voor het land hunner vaderen. De bekende geschiedschrijver Mattheus Smallegange schreef in 1696 reeds in zijn Cronyck: „De in- woonderen zij ook goetaerdig, rond en opregt van gemoed, zodat in ge heel Nederland als van outs ge bruikt werd dit spreekwoord: goed rond, goed Zeeuws, als men yemand tot openhertigheit en on- geveinstheid wil aanmanen. Een bevolking van boeren en vissers, van boeren vooral, want het land was van nature tot de landbouw geschapen. Wanneer men zou menen dat over het agrarisch bedrijf in voor bije eeuwen vele gegevens beschik baar zijn, komt bedrogen uit. De landbouwgeschiedenis werd immer verwaarloosd. Eerst in de eerste decennia van de vorige eeuw gaan de kopstukken uit de landbouw de historie te boek stellen, als de drang naar nieuwere en betere landbouwmethoden sterker gaat spreken en behoefte gevoeld wordt aan een organisatie door de land bouwers zelf. Dit leidde in 1843 tot de oprich ting van de „Maatschappij tot be vordering van landbouw en vee teelt in Zeeland", meestal de Zeeuwse Landbouw Maatschappij genoemd, welke in 1844 haar eerste algemene ledenvergadering hield en toen ongeveer 650 leden telde. „De boer ploegt voort" Na 1850 was de Z.L.M. stevig ge grondvest en kon zij haar zegen rijke arbeid beginnen. Ook het pad dezer organisatie was niet met ro zen omstrooid. Teleurstellingen en tegenslagen bleven ook haar niet bespaard, maar,de boer ploeg de voort" en begon na 1870 aan dacht te schenken 'aan landbouw onderwijs. De voorlichting was aanvanke- Straaljagers neergestort Boven Andelst (Bet.) zijn twee toestellen, nl. twee T 33 Lockheed straaltrainers van de basis Volkel, die in een formatie van vier vlogen, tegen elkaar gebotst. Een toestel stortte neer op het uiterwaard bij Ewijk. De twee inzittenden verlie ten met de schietstoel het toestel. Een kwam met zijn parachute in de Waal terecht, doch werd gered. De andere kwam neer op de Betuwse oever en bleef eveneens ongedeerd. Het andere toestel maakte een noodlanding bij Otterlo. Ook de twee inzittenden hiervan bleven ongedeerd. 102 miljoen munten in 1956 In het verschenen muntverslag over het jaar 1956 wordt o.m. mee gedeeld, dat er in totaal 101.950.000 munten werden gefabriceerd, waar van voor Nederland 101.100.000 en voor de Nederlandse Antillen 850 duizend. De produktie van nikkelen specie wordt nog steeds geremd door moeilijkheden bij de materiaal voorziening. In verband hiermede kan de vervanging der thans nog circulerende zilveren dubbeltjes (geschat op 90 min. stuks) slechts in een langzaam tempo plaats vin den. Van september 1948, toen een be gin werd gemaakt met de aanmaak van munten overeenkomstig de muntwet 1948, tot ultimo 1956 zijn aan 's Rijksmunt 1.078.400.000 mun ten geslagen, hetgeen neerkomt op 90 munten per hoofd van de be volking. Produktscliap landbouwzaaizaden Het Produktschap voor Land bouwzaaizaden besloot tot uitput ting van de fondsen voor voeder bietenzaden (f 295.300) en suiker bietenzaden (f 1.423.700). Aanleiding hiertoe waren de te leurstellende resultaten van 1956 in deze teelt. Indien de minister van Landbouw in september op voor dracht van het Hoofdproduktschap Akkerbouw dit besluit goedkeurt, zullen de telers zestig procent en de kwekers veertig procent van het totaal der fondsen ontvangen. Besloten werd een subsidie van ten hoogste f 100.000 voor de eerste drie jaar toe te kennen aan het ge coördineerde onderzoek van land bouwzaaizaden te Wageningen. Na uitvoerige discussies besloot het bestuur handelszaad vrij te ge ven, waanneer de Nederlandse Al gemene Keuringsdienst, N.A.K., wegens tekorten aan zaaizaden van de kwaliteitseisen moet afwijken en zogenaamde „noodklassen" in moet stellen. De vrijgave zal steeds in nauw overleg met het N.A.K. geschieden, teneinde uitzaai van ziek zaad door bijvoorbeeld stuifbrand te voorko men. De rekening en verantwoording over 1956 (inkomsten f 1.001.199,09, uitgaven f 221.305,09, saldo ultimo 1956 f 1.219.606,89), alsmede die der bijzondere fondsen werden goedge keurd. lijk verre van volmaakt, maar de eerste stap was gezet! Eerst gedu rende de crisisjaren na 1880 heeft men algemeen leren inzien hoe poodzakelijk goed onderwijs was voor het verder in praktijk bren gen van de landbouwhuishoud- kunde. Voortdurend is de organisatie steviger geworden en begreep men steeds beter dat ook in de land bouwsector veel bereikt kon wor den wanneer men zich hechter aan eensloot. Zierikzee, als centraal punt van Schouwen-Duiveland .ontvangt de Z.L.M.-ers met vreugde op hun ex positie (voor het eerst weer na 1937) die een beeld zal trachten te geven van wat nadien tot stand kwam op ons eiland, dat zich her stelt van de zware slag toegebracht door de stormramp van februari 1953. Nieuw type baby-auto Italië zal een nieuwe baby-auto aan het publiek voorstellen, een nieuwe Fiat met een 479 cc 2-cy- linder motor aan de achterzijde. De wagen is de opvolger van de bekende „Topolino" (kleine muis). Een woordvoerder deelde mede, dat de wagen eerst alleen in Italië verkocht zal worden. Dit zal echter slechts gedurende een paar maan den het geval zijn. In Zuid-Afrika heeft de winter zijn entree gemaakt. De sneeuw ligt meters hoog in sommige delen van Natal, terwijl heel Zuid-Afri ka bibbert van de kou. Het land maakt een van de ergste winters der laatste jaren door. De treinen loop is ontwricht. Aan de kust van Okinawa is de Grote oceaan zijn vermoedelijk 32 mensen omgekomen bij een enorme ontploffing van munitie uit de we reldoorlog. De slachtoffers die de munitie moest enbergen zijn met schepen en al de lucht ingevlogen. NIEUWER KERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1957. Geboren: 2. Jacob Aarnoud, z. van W. J. de Molennaar en Tb. Schiettekatte; 3. Johannis, z. van M. de Reus en L. Hartman; 8. Pie- ter, z. van A. J. de Graaf en J. C. van Westen; 9. Neeltje, d. van H. Kik en J. C. van Eenennaam; 18. Maarten Adriaan, z. van A. H. Fi- lius en J. C. de Kam. Gehuwd: 6. P. Thijsse, j.m. 24 j. (van Haamstede) en L. de Reus, j d 20 j.; 7. H. v. d. Wekken, j.m. 23 j (van Zierikzee) en S. C. Slootmaa- ker, j.d. 20 j. Ingekomen: E. Dingemanse uit Rotterdam; W. Stoutjesdijk uit Lei den; W. L. Louisse uit Kloetinge; A. W. Vos uit Werkendam; H. v. d. Wekken uit Zierikzee; W. P. Gaan- derse uit Eikerzee; D. Dekker uit Goes. Vrtrokken: L. de Reus naar Haamstede; E. Knoop en gezin naar Nieuwerkerk a d. IJssel. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Uit de Delfsha- vense Schie is het lijk opgehaald van de 45-jarige Belgische matroos L. K. Brouwer, opvarende van het Nederlandse binnenschip „Cami". Hij is bij het aan boord gaan van de loopplank gevallen en verdron ken. BERGUM. De 80-jarige heer R. Robijn uit Leeuwarden is in de Langesloot onder Eernewoude ver dronken, toen hij achterover uit een raceboot viel. Hij verloor zijn even wicht toen hij rechtop in de boot ging staan. NIJMEGEN. De inspecteur van de dierenbescherming te Nijmegen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van Nijmegen die in het bijzijn van zijn kinderen een jonge keeshond die hem toebe hoorde heeft doodgetrapt. Het hondje had enige ganzen doodge beten. 's-GRAVENHAGE. Z.K.H. Prins Bernhard is op de Spaanse ambas sade in Den Haag geïnstalleerd als lid van de Koninklijke Spaa Academie. Uit handen van de her tog van Baena, die optrad als ver tegenwoordiger van de Koninklij ke Spaanse Academie, ontving hij zijn insigne en zijn geloofsbrief. Na de installatie gebruikte de Prins de lunch op de Spaanse ambassade. UTRECHT Op een onbewaakte overweg in Best is een bromfietser licht gewond bij een aanrijding met een passerende trein. Ook in Assen werd een bromfietser op een onbewaakte overweg door een trein aangereden. Zijn vervoermiddel werd vernield, doch zelf kwam hij er ongedeerd af. HAARLEM. Een autobus van Maarse en Kroon, die personeel van de Fokkerfabriek van Schiphol naar Haarlem vervoerde, is op de Schipholweg nabij de Prins Bern- hardlaan te Haarlem in een sloot gereden. Twintig van de 47 inzit tenden werden voor onderzoek naar drie ziekenhuizen vervoerd. Slechts één van hen, de 25-jarige mej. A. J. Kok uit Haarlem is ter observa tie opgenomen in het St. Elisabeth gasthuis. St. Philipsland kreeg een nieuwe wethouder Twee nieuwe leden werden beëdigd De openbare vergadering werd gepresideerd door burgemeester L. J. de Jonge, die na zijn openings woord een commissie aanwees, be staande uit de heren P. L. Bolier en J. Verwijs, om de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer K. Goudswaard, te onder zoeken. Deze werden in orde be vonden, waarna tot toelating werd besloten. Daarna werden de nieuwe raadsleden, de heren M. Reijn- goudt en K. Goudswaard, beëdigd. In zijn toespraak zeide de voorzit ter o.a.: „Het is een gewichtige taak die nu op uw schouders rust. Veel staat nog op stapel. Nu wordt nog vergaderd in het noodgemeentehuis Een nieuw gemeentehuis is in voor bereiding. Bestedingsbeperking en andere faktoren doen dit echter nog stagneren. Toch wordt alles in Ingezonden mededeling Van de door Bredero's Bouwbedrijf N.V. aan de M. D. de Groot straat te Goes voor verkoop gebouwde woningen is het pand no. 85 tot en met 13 juli a.s. op alle werkdagen van 14-17.30 en van 19-27 uur ter bezichtiging opengesteld. Deze woning werd volgens ontwerp van het Adviesbureau Wo ninginrichting van de Zeeuwse Afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen ingericht door de volgende Goese zaken: meubilering en stoffering huishoudelijke artikelen glas- en aardewerk verwarming knutselwerk sportartikelen wandversiering A. J. M. JACOBS Lange Kerkstraat 11 FIRMA VAN WUYCKHUYSE Lange Vorststraat 39 G. M. BROEKSTRA Koningsstraat 5 J. G. HOLLESTELLE Noordeinde 16 HOBBYHUIS Lange Vorststraat 4 VAN STRIEN Ganzepoortstraat 2 STURM Lange Kerkstraat 5 „HET WONDER VAN DE MELK" De koe als veredelingsbedrijf „Het is wel vreemd dat de on derwijstentoonstelling nu geopend wordt op een tijdstip dat de melk zes cent per liter duurder wordt'-. Aldus wethouder A. M. den, Boer, ter gelegenheid van de opening van de expositie in het verenigingsge bouw, ingericht met het doel de leerlingen der lagere en wellicht apdere scholen, een aanschouwelij ke les te geven en zelf te laten waarnemen wat op deze tentoon stelling te zien is. Wethouder den Boer wees er op dat de melk de juiste bestanddelen bevat die het jonge dier nodig heeft voorts een der belangrijkste in dustrieën, het zuivelbedrijf, in ons land in het leven heeft geroepen. De koe kan men zien als een ver edelingsbedrijf. Het wonder van de melk is moeilijk te benaderen, want het heeft zich toegespitst op een techniek, die voor vele doel einden kan worden aangewend. Melk betekent voor het jonge dier en de jonge mens zeer veel, omdat zè vele belangrijke voedingsstoffen bevat, die voor de instandhouding voor het leven van de mens no dig is. (Melk bevat: 4.6 pet. suiker, 3.6 pet. vet, 3.3 pet. eiwit, 1.2 pet. kalk en vrijwel alle vitaminen). Import en export Namens het bestuur van de Stichting Onderwijstentoonstellin gen dankte de heer Ammerlaan de wethouder voor zijn openingswoord aanhakend bij diens woorden over de melkprijsverhoging en het feit dat de koe een veredelingsbedrijf in zich draagt. Met klem van re denen wees spr. op de noodzake lijk geworden verhoging in Bene- luxverband, om daarna te wijzen op de economische verhoudingen die het wereldbeeld veranderen en waar Nederland niet bij achter kan blijven. Speciale aandacht vroeg spr. voor de noodzakelijkheid dat in ons land vakbekwame men sen worden opgeleid bij de steeds groeiende bevolking teneinde te voorkomen dat wij achter geraken. Zo is er een wanverhouding tussen de importbehoefte en de uitvoer- cijfers, die de volle aandacht op eist. Nederland is economisch kwetsbaar daar het niet „industrie- minded" is. Nadrukkelijk wees spr. op het appèl aan het onderwijs voor deze tentoonstelling, die door de hogere onderwijsautoriteiten sterk wordt gesteund. 500 gemeenten in land zullen worden bezocht, welke exposities door het bedrijfs leven worden gefinancierd. De belangstelling voor deze ope ning was matig, maar zal wellicht worden gestimuleerd, wanneer de schoolklassen onder leiding van de onderwijzers aan deze expositie een bezoek brengen. VISSERIJBERICHTEN Mosselzaadval in de Grevelingen Overal in de Grevelingen, op de plaatsen die daarvoor geëigend zijn wordt mosselzaad geconstateerd, zoals op de Oude Tongse Bank, de banken in de nabijheid van Scha- rendijke, de Laagte van Renesse en zelfs op de gronden, enige jaren ge leden nog in gebruik als consump tiemosselpercelen nabij Ouddorp. Als kweekgrond zijn deze percelen, die eens tot de beste in Zeeland be hoorden sterk achteruit gegaan. Nu schijnen ze als grond voor zaadval weer in betekenis toe te nemen. Het bijzonder warme weer, juist in de tijd dat alle schelpdieren en vis sen hun zaad loslaten zal er zeker toe bijdragen dat er veel, van wat anders door de koude verloren gaat terecht komt. Te vrezen is dat het niet alleen de voor consumptie geschikte schelpdieren zijn die zich verme nigvuldigen. Ook slippers, pokkens, verschillende soorten algen en zee wier, alsmede de verwekker van de polydora (de doren in de oes ters) krijgen nu hun kans. het werk gesteld dit zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Ruste Gods zegen op ons werk". Daarna werden enkele dankwoorden ge sproken door de nieuwe raadsleden. Als wethouder werd in de vaka- ture van de heer L. J. van Nieu- wenhuyzen gekozen de heer J. Ver wijs, waarna hij werd toegesproken door de burgemeester die hem een hartelijk welkom toeriep in het col lege van b. en w. „Gij hebt jaren deel uitgemaakt van de raad", al dus de burgemeester, „als wethou der wordt dit anders. Ik hoop ook hierin op een prettige en aangena me wijze met u fe arbeiden. Het kan niet anders zijn dan te arbei den in het waarachtig belang der gemeente. Moge God de Almach tige u de nodige krachten schen ken". Daarna volgde een dank woord van de heer J. Verwijs voor het vertrouwen door de raad in hem geschonken. Vakantieregeling middenstand Betreffende de vakantieregeling van de plaatselijke middenstands vereniging werd het advies voorge lezen van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Middelburg, waarin tegen deze regeling geen bezwaar werd gemaakt. In dit ad vies werd opgemerkt dat het ver boden is in het tijdvak van juni tot en met september gedurende zes werkdagen open te zijn voor de in het advies genoemde zaken. Van de inspektie van het brand weerwezen was een schrijven inge komen betreffende het aantal aan wezige brandslangen. In verband hiermee werd door de raad aange nomen het aantal brandslangen te verhogen en tevens voor de Anna Jacobapolder 10 watertanks h 1500 liter aan te kopen. Door de Fa. van Dijke te Sint Philipsland werden inlichtingen gevraagd voor de aankoop van in dustrieterrein in de Anna Jacoba polder. Het terrein zou een opper vlakte beslaan van 1700 m2. In principe werd hiertoe besloten. De prijs hiervoor bedraagt f 5 per m2., met recht tot terugkoop voor de zelfde prijs. Tevens werd besloten tot aan koop van grond aan de Zuiddijk over te gaan van de heren A. S. den Braber en W. Noordhoek (erf- pachtsrecht). Tenslotte werd een schrijven voorgelezen van de muziekvereni ging „Concordia" betreffende het plaatsen van een muziektent. Na rondvraag ging de raad in besloten zitting. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amersfoort: dr. P. A. Elderenbosch, Voorburg. Aangenomen het beroep als luchtmachtpred,: kand. A. Karre- man, Den Haag. Ger. Kerken Beroepen te Leiden: mr. dr. J. Ozinga, Lunteren; te Den Haag- Loosduinen (vac.-J. B. Vogelaar): L. J. Boeijinga, 's-Gravenzande. Aangenomen naar Leeuwarden (2e beroep): H. van Ben them, Wie- ringerwerf. NIEUWERKERK Benoeming onderwijzeres o.l.-school Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mej. A. Jansen te Kloe tinge. Uitstapje o.I.-schooljeugd De leerlingen der hoogste klasse van de openbare lagere school al hier maakten onder leiding van personeel en leden van de ouder commissie hun jaarlijks schoolreis je. 's Morgens om half acht werd van de school in de Weststraat met een bus van de R.T.M. gestart. Het eerst werd een bezoek gebracht aan de St. Pieterskerk te Oudenbosch. Vandaar werd langs het Liesbos naar het Mastbos gereden. Hier werd een korte wandeling gemaakt, waarna de tocht werd voortgezet naar het dierenpark bij Tilburg. Di rect trokken de vogels aan de in gang de volle aandacht en natuur lijk hadden de apen en jumbo niet over belangstelling te klagen. De grote roofdieren, als leeuwen en tijgers lagen met het warme weer maar lui in een hoekje. Er was nog getracht om langs de route in een of meer fabrieken een korte rond gang te maken om de leerlingen een inzicht van de werkzaamheden te geven, doch tevergeefs. Het hoofddoel was de Efteling te Kaats heuvel, waar de kinderen volop ge noten hebben van de vele attracties Niet in het minst van het ruime zwembad. Jammer dat het er veel te druk was, op de parkeerplaats stonden tientallen autobussen. Het bezoek werd daarom verkort en op de terugweg nog een rustige speel tuin bezocht, waarna men tegen half negen weer op het dorp terug was. Het is een geslaagd school reisje geweest, waarbij de meisjes en jongens volop hebben kunnen genieten en dat mede door de goede zorgen van de chauffeur Glerum volgens plan is verlopen. Voor de leerlingen der laagste klasse staat nog een duinreisje op het program ma. BRUINISSE Herziening standaard- capaciteitscijfers In de wereld van de mosselkwe kers blijft het nog wat narommelen over de verlaging c.q. de verhoging van de standaardcapaciteitscijfers. Gezegd mag worden dat in het re quest aan H.M. de Koningin de fei telijke situatie en de gevolgen voor een aantal bedrijven goed zijn weer gegeven. Ook het feit dat het Pro duktschap voor Vis en Visproduk- ten niet de aangewezen instantie was om een zo ver strekkende en ingrijpende maatregel te nemen komt daarin goed naar voren, als mede de mening dat het nog te vroeg was in het experimentele stadium op de Waddenzee om een dergelijke maatregel te nemen. De beslissing tot herziening, der stan- daardcapaciteitscijfers moet vol gens de Mosselverordening geno men worden voor 1 mei. De onder havige beslissing is echter genomen op 28 mei, dus formeel te laat. In tussen zijn ook kwekers, wier stan- daardcapaciteitscijfers verhoogd zijn, bezig een aktie op touw te zet ten, om te protesteren, indien door de aktie van „Zevibel" het ge wraakte besluit zou worden her roepen. FEUILLETON jllllll Er was enige tijd stilzwijgen. Wat moet je daarop nu zeggen? vroeg Hanneke zich af. Maar Grob- be verbrak zelf het stilzwijgen. „Sorry, juffrouw Schoneveld. Ik ben geen erg prettig gezelschap". ,U hoeft zich niet te verontschul digen. Ik weet zelf ook wel, wat leed isIkik kan daar niet zo vrij over praten als u dat deed. Er zijn van die dingen in het leven, die je zelf moet verwerken. Die je ver in je hart wegsluit om ze nooit meer te voorschijn te halen. U hebt uw leed gehad, ik het mijne. Maar het is voorbij en ik wil er niet meer aan denken. Ik ben goed gezond, heb goed betaald werk en nu va kantie. Daarom wil ik in deze tien dagen genieten". Hij lachte. „U hebt volkomen gelijk". In Apeldoorn dronken ze koffie. Grobbe liet gebakjes komen en Hanneke vond het wel prettig ver wend te worden. Na een half uurtje gingen ze via Het Loo naar het Uddelermeer. Hanneke verklaarde een poosje te willen zwemmen en Grobbe voelde er ook wel wat voor. Dus doken ze beiden in hét koele nat en genoten naar hartelust. Van tevoren had Grobbe in het restaurant een diner besteld en toen men verfrist terug kwam, werd meteen de soep opgedaan. Hanneke was verbaasd. „Hebt u dat bekokstoofd?" vroeg ze. Hij knikte lachend. „Vandaag zullen we het er maar eens van ne men", zei hij op hartelijke toon. „Ik hoop, dat u het maal alle eer aan zult doen". „Ik heb honger als een paard", bekende ze. „Maar toch „Wat is er?" Ze keek hem ernstig aan. „Ik ben misschien' een beetje ouderwets, maar ik gevoel me niet prettig, om zoveel van u aan te nemen. Ik stel voor, dat ik het diner betaal". Hij schudde het hoofd. „Ik moet u nogmaals vragen: zie ik er on betrouwbaar uit?" „Dat is het niet. Was dat het ge val geweest, dan zou ik natuurlijk niet meegegaan zijn. U bent erg vriendelijk voor me, en dat waar deer ik bijzonder. Ikik heb niet zo heel veel vriendschap in mijn leven ondervonden. Maar aarom moet u alles betalen? Ik wil ook mijn aandeel bijdragen". „Juffrouw Schoneveld, u ver schaft mij een aangename dag. Is het erg, dat ik daarvoor in ruil de kosten draag?" Ze zuchtte. „Weet u, ikoch, laat ik het eerlijk zeggen: ik wil niet graag verplichtingen hebben". „Maa^-dat hebt u toch helemaal niet? Ik heb in twee jaar niet zo'n prettige dag gehad". „Vooruit dan maar. Doch het blijft hierbij". 's Middags reden ze naar Harder wijk en Lelystad, waar ze belang stellend keken naar de nieuwe ne derzetting. In Harderwijk dronken ze thee en via Barneveld keerde men huiswaarts, waar men precies op tijd was voor de avondboterham. Aan tafel vroeg hij: „Is de rit naar uw genoegen geweest, juf frouw Schoneveld?" Ze knikte. „Het was een heerlij ke dag. U hebt me veel te erg ver wend". door JOKE DE VALK 14 „Kom, kom, zoveel heeft dat toch niet te betekenen. Zullen we van avond nog ergens heen gaan? Of staat u, volgens uw begrippen, bij mij teveel in de schuld?" Ze keek hem hoofdschuddend aan. Vindt u het zelf niet beter om het hierbij te laten?" „U hebt uiteindelijk te beslissen. Ik dacht, dat men getweeën meer kon genieten dan alleen". „Och, ik ben altijd op m'n eentje geweest. Tenminste bijna altijd. Zelfs in mijn werk heb ik een ze kere zelfstandigheid. Je leert zo doende wel je alleen te vermaken. Ik zoek niet gauw iemands gezel schap". „We zouden vanavond ergens heen kunnen gaan, waar wat mu ziek is. Arnhem bijvoorbeeld". „Laten we dat nu niet doen. Ik bedoel: U kunt er natuurlijk heen gaan. Daarin bent u vrij. Ik wil liever bijtijds naar bed en morgen vroeg op. Morgen is er markt in Barneveld en daar wil ik kijken. De Barneveldse markt schijnt nog al beroemd te zijn". „Ik heb ook zoiets gehoord. En ik was ook van plan te gaan. Als u mee wilt rijden, zegt u het maar. U bent natuurlijk geheel vrij". „Laat ik er eens een nachtje over slapen", zei ze lachend. „U bent een voorzichtige vrouw. En dat waardeer ik ten volle. Ik zou haast zeggen: U hebt in dit op zicht onaangename ervaringen ge had in uw leven". Hanneke kreeg bij dit laatste een hoogrode kleur. „Hoe komt u daar bij?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5