AMERICA'S BEST TOBACCOS .Moeder van drie keert van dwaling terug GEMEENTERAAD DREISCHOR Wachtlokaal bushalte komt bij de Slotstraat Straatverlichting wordt straks uitgebreid Sirene als alarmeringsapparaat in slangendroogtoren De raad der gemeente kwam vo rige week in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. De raad besloot z.h.s. tot de bouw van een wachtlokaaltje aan de bus halte bij de Slotstraat. Dit gebouw tje zal worden geplaatst tegen de schuur van de heer W. H. Capelle. B. en w. legden aan de raad over een plan tot verdere uitbreiding van de straatverlichting. De voor zitter lichtte het plan toe. Na de uitbreiding der openbare verlich ting zullen de navolgende straat lantaarns zijn aangebracht, t.w. in de navolgende straten: Ooststraat 2 lichtpunten; Daniël Ockersestraat 3; hoek Slotstraat-Zuidstraat 1; Weststraat 4; Molstraat 1; Stoofweg 4; Achterstraat 1; Welleweg 2. In totaal zullen dan in de gemeente branden 25 HPL 80 watt; 1 HPL 125 watt en 11 TLS 2 x 20 watt, ter wijl op de Ring 9 decoratieve ar maturen zullen worden geplaatst met gloeilampen van 100 watt. De straatverlichting zal branden tot 11 uur 's avonds, 's Nachts zullen branden de straatlantaarns op de hoek Slotstraat-Bogerdweg-Stoof- weg; hoek Slotstraat-Weststraat; bij het postkantoor; hoek Ooststraat -Daniël Ockersestraat-Molenweg; hoek Zuidstraat-Slotstraat en aan het gemeentehuis. De raad kon zich met dit plan verenigen en z.h.s. werd hiertoe besloten. Aansluiten onrendabele gebieden waterleiding Vervolgens kwam aan de orde een brief van de Herverkavelings commissie Zeeland inzake drink wateraansluitingen in de onrenda bele gebieden. De aanlegkosten per perceel worden geraamd op f 5000. De kostenverdeling wordt gedragen als volgt: de Provincie 10 pet. van de aanlegkosten, de gemeente 10 pet. en de Herverkaveling 67 pet., terwijl belanghebbenden 25 pet. dienen bij te dragen, alzo totaal 112 pet. van het aanlegkapitaal. Het totaal aantal aansluitingen voor deze gemeente bedraagt 55, zodat de bijdrage voor deze gemeente zal bedragen 10 pet. van 55 aansluitin gen maal f 5000 is f 27.500. B. en w. stellen voor de bijdrage ad f 27.500 te verlenen. De heer van der Doe zegt voor de aansluiting van de onrendabele gebieden te zijn, doch acht het niet juist dat in een vorige vergadering door de meerderheid van de raad is besloten de heffing van de rioolbe lasting voor de gebouwen in de pol der niet te heffen. Volgens zijn me ning moet de gehele gemeenschap in de lasten bijdragen. Nu wij, al dus spreker, bijdragen in de kos ten voor aanleg van electriciteit en watervoorziening voor de bedrij ven en woningen buiten de kom, is het z.i. zeker billijk dat de eigena ren dier bedrijven en gebouwen ook bijdragen in de kosten van de ge meentelijke riolering. Wethouder Klaasse is het met raadslid van der Doe niet eens. Vol gens hem moeten de eigenaren van de bedrijven in de polder ook een aeer grote bijdrage leveren voor de kosten van aansluiting electriciteit en waterleiding. De aangeslotenen op de riolering, die hier direct pro fijt van hebben betalen voor het gebruik van de gemeentelijke riole ring terwijl degenen die niet op de riolering zijn aangesloten zelf voor de afvoer van rioolwater moeten zorgdragen. 'Nij acht de verorde ning juist dat alleen zij die op de gemeentelijke riolering zijn aange sloten ook belhsting betalen. De heer van der Doe zegt nog maals het juister te vinden dat iedere eigenaar in het dorp van ge bouwde eigendommen wordt aan geslagen in deze belasting omdat het in het belang van de volksge zondheid is dat er een goede riole ring is. Z.h.s. wordt besloten een bijdra ge te verlenen in de kosten van de Burgemeester van Middelburg te Deventer benoemd Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 juli e.k. benoemd tot bur gemeester van de gemeente Deven ter: mr. dr. N. Bolkestein, met ge lijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Middelburg. Dr. N. Bolkestein werd 27 juli 1910 te 's-Gravenhage geboren, verhuisde in november 1915 naar Utrecht, waar zijn vader tot hoog leraar was benoemd. In de Dom stad genoot hij lager, gymnasiaal en hoger onderwijs. Op 6 april 1933 behaalde hij zijn doctoraal in de rechtswetenschappen, waarna hij zich als advocaat en procureur in Amsterdam vestigde. Reeds het volgende jaar vertrok hij als adj.- inspecteur der belastingen naar Veendam. Als lid van de toenmalige S.D.A.P. werd dr. Bolkestein in 1939 gekozen tot lid en later tot gedeputeerde van de staten van Groningen. Na de bevrijding vervulde dr. Bolkestein verschillende hoge func ties in de magistratuur, tot hij op 1 april 1950 tot burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad werd be noemd. aansluiting van de watervoorzie ning onrendabele gebieden. Leidster kleuterschool Met algemene stemmen wordt tot leidster van de openbare kleuter school benoemd mej. L. Snoek te Zierikzee. Voorts besluit de raad z.h.s. tot garantie ter vergemakkelijking van credietverlening aan de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" voor het opnemen van gelden in rekening-courant tot een maximum bedrag van f 3500. Z h.s. wordt hierna besloten tot aanschaffing van een sirene voor de alarmering van de brandweer en deze te doen plaatsen op de slangendroogtoren gelegen aan de Daniël Oekersestraat. (Het is nl. gebleken dat het alarmeren per klokgelui onvoldoende was). Eveneens werd z.h s. besloten tot de aankoop van een Gravely frees voor het schoonhouden van de groenstroken en beplantingen op het sportterrein. In de rondvraag stelt de heer Klaasse de vraag of het mogelijk is dat de vrachtauto's, die grond afvoeren van de dijk van de nieu we polder naar Zonnemaire in- plaats van door het dorp terugke ren via de Ring-Ooststraat-Molen- weg, via polderwegen kunnen rij den. Dit met het oog op het gevaar voor de bevolking. De voorzitter zegt toe de mogelijkheid te zullen onderzoeken. De heer Vane vroeg inlichtingen over de afheiningen op de gedemp te brouwput achter de Mr. Pieter Moggestraat. Hierna sluiting. STAD EN PROVINCIE NOORD WELLE Vrouwenvereniging naar de Veluwe Vorige week maakte de vrouwen vereniging haar jaarlijkse busrit, met dit keer de Veluwe als doel. Eenmaal achter de grote rivieren genoot men van het vele wat land schap en plaatsen boden. In de „Poort van Kleef" te Gorinchem werd gestopt, om daarna verder te trekken naar de omgeving van Soest en Soesterberg met de daar gelegen vliegbasis. Het paleis te Soestdijk en de studio's te Hilver sum vroegen de speciale aandacht. In Utrecht konden de dames naar hartelust winkelen. Via Haastrecht, waar de speeltuin werd bezocht, toog men op Rotterdam aan, van waar de tocht „huis toe" werd aan- Ingezonden mededeling vaard, onder de hoede van de chauffeur van de firma van Oeve- ren, die de dames weer veilig te rugbracht naar hun haardsteden. SEROOSKERKE Uitstapje reisvereniging „Samen Uit" De reisvereniging „Samen Uit' maakte een dezer dagen een uit stapje naar Nijmegen en omgeving, 's Morgens vroeg vertrokken de 42 deelnemers met een touringcar van garage van Oeveren naar de eerste Ingezonden mededeling „Draaf nou 'es niet zo door, Truus. Ik heb zelf toch óók zo'n stel melkdrinkertjes thuis dus die prijsverhoging van tie melk betekent voor mij óók een hele puzzelarij. Maar als je nou 'es eventjes eerlijk „Ben eens jij het er soms mee „Ja! en jij ook - als ik uitge praat ben! Maar drink eerst je koffie nog 'es uitZo! Ge bruik nou 'es even je verstand. Al die mensen, die onder de koe, in de fabriek, achter de toonbank of bij de kar hun werk hebben aan de melk dacht je soms dat die bij de stijging van de lonen zijn over geslagen? En alle andere on kostendie zijn toch zeker, evengoed als in elk ander be drijf, geregeld opgelopen". „Jij had advokaat moeten wor den. Ga door „Nou, die hogere kosten moe ten èrgens vandaan komen. En wat dat betreft, hebben ze ons nóg lang genoeg ontzien. Want al jaren legt de regering een heleboel geld toe op onze melk. Dan is het toch billijk, dat wij op een gegeven moment nou eindelijk zelf eens gaan beta len, wat de melk wérkelijk moet kosten. Dat doen we toch óók voor zeep en suiker en. „Ja, maar dat is wat anders! Melk - daar kan je niet bui ten!" „Precies. En daarom blijft de regering bij elke liter melk toch nog vier cent voor z'n re kening nemen. Juist omdat melk belangrijker is dan al het andere. Vooral voor kinderen. Die hebben het hard en hard nodig en mogen er beslist geen druppel minder om drinken. Ach wat, meid, je moet maar zo denken, als we het volle pond moesten betalen, dan was de melk een dubbeltje omhoog „Tja, als je 't zó bekijkt „Natuurlijk! Drink nog een bakje troost - op die meeval Ier!" „Nou, vooruit. Met een béétje suiker - en evenveel melk als vanouds!" HAAMSTEDE Schoolreisje der Beatrixschool De leerlignen van de hoogste klassen van de Beatrixschool maak ten vrijdag hun jaarlijks school reisje onder leiding van het onder wijzend personeel en enkele leden van de oudercommissie. Reeds om kwart voor zes des morgens werd gestart, .met als eerste doel Schip hol. Op de Moerdijkbrug werd het standbeeld bezichtigd en ging het via de tunnel door Rotterdam naar Wassenaar, waar een verversing werd gebruikt. Om 10.15 uur was het gezelschap reeds op Schiphol en zagen nog juist H.M. de Koningin, die daar de tentoonstelling „Het Atoom" opende. Vooral de jongens genoten zeer op het vliegveld van de grote hangars, de machtige luchtreuzen, zoals de Super Con stellation, die juist naar Zuid- Afrika vertrok. De start van een straaljager was ook een belevenis. Hierna werd de tocht vervolgd naar Amsterdam, waar een rond vaart door de grachten werd ge maakt en op het IJ de „Oranje" bewonderd werd. Nadat daarna ge winkeld was in de Kalverstraat, werden het Koninklijk Paleis en het Nationaal Monument bezich tigd. Vervolgens ging de tocht door het bosrijke Gooi, langs Soestdijk, via Utrecht en Rotterdam terug naar de speeltuin „Vrouwenhof" in Roosendaal, waar naar hartelust genoten werd. Omstreeks 10.15 uur arriveerden allen moe maar vol daan op het dorp terug. pleisterplaats: Steenbergen. Ver volgens werd via Breda naar Til burg gereden waar even gepauzeerd werd. Daarna werd naar Overloon gereden, waar men het Nederlandse Oorlogsmuseum bezichtigde. Ver volgens toerde men naar Nijmegen, waar wat werd gewinkeld. Een rondwandeling door Berg en Dal besloot dit bezoek aan Nijmegen. De terugweg werd gemaakt langs een gedeelte van de Duitse grens, waarna men via 's-Hertogenbosch en Steenbergen om ongeveer 11 uur vermoeid maar voldaan weer op het dorp arriveerde, yanaf deze plaats wordt de chauffeur de heer de Smet dank gebracht voor de uit stekende wijze van rijden en zijn toelichtingen tijdens de reis. HAAMSTEDE Examens typiste Voor het examen voor kantoor typiste slaagden te Bergen op Zoom de volgende dames: Ria Saman, Willy Jonker, Greet v. Noord, Adrie Slager te Haamstede; Tonny Flo- hil, Tineke Blom, Burgh; Willy Steenland, Ellemeet; Janny de Jon ge, Scharendijke; Adrie Wandel, Renesse; Krina de Meij, Seroos- kerke; Ria Pleune, Scharendijke. De dames werden opgeleid door de heer Bor uit Breda, die verbonden is aan het Instituut van Gelder te Utrecht. VEERTIG JAAR RIJKSAMBTENAAR OP BUITENPOST De heer E. W. Cashoek te Zierikzee op feestelijke wijze gehuldigd „Veertig jaar heeft u als Rijks ambtenaar op deze buitenpost de gemeenschap gediend en wat nog belangrijker is: voor het publiek bent u altijd mens gebleven, waar door u goodwill voor de fiscus ge kweekt hebt". Met deze woorden richtte zich gisterenmiddag de heer L. M. Si- liakus, inspecteur van 's Rijks be lastingen, tot de heer E. W. Cas hoek, die tijdens een intieme bij eenkomst in het gebouw van de In spectie, Registratie en Successie aan het Havenpark, op feestelijke wijze het feit herdacht dat hij als „16-jarig Zierikzees jongetje veer tig jaar geleden voor het eerst dit gebouw betrad", zoals de heer Silia- kus het uitdrukte. In het vervolg van zijn speech wees spr. op de uitstekende reputatie die de jubi laris geniet bij zijn superieuren. Spr. betrok ook mevr. Cashoek in zijn huldebetuigingen en overhan digde namens de minister van Fi nanciën de jubilaris een gratifi catie. Namens het (voltallig aanwezige) personeel sprak de heer A. B. Vis ser zijn verheugenis uit over de prettige samenwerking die met de heer Cashoek kon plaatsvinden. Spr. overhandigde namens het per soneel een auto-plaid en aan mevr. Cashoek een boeket prachtige an jers. De heer J. B. Wisse, chef de bureau Inspectie der Belastingen, zag in de ontvangen uitnodiging het bewijs dat beide takken van dienst meer en meer naar elkander toegroeien. Namens de adj.-inspec- teur en het personeel van de In spectie overhandigde de heer Wisse een reiswekker. Hierna verkreeg nog het woord de heer L. Broekema, ontvanger Directe Belastingen, die uiting gaf aan zijn grote waardering voor het werk van de jubilaris. „Uw staat van dienst is om stil van te wor den", aldus de heer Broekema, die zijn respect betuigde voor de col legiale houding altijd van de jubi laris ondervonden. Namens het personeel van het ontvangkantoor bood spr. een intekening aan op het te verschijnen boek „Gekwelde Grond". In welgekozen bewoordingen dankte hierna de heer Cashoek, voor de toegesproken goede woor den en de prachtige cadeaux. Tijdens de volgende receptie sprak als oudste van de notarissen op het eiland, notaris M. C. van den Bout te Renesse. Als blijk van waardering voor het werk van de jubilaris bood spr. namens de no tarissen een scheerapparaat aan. Namens de notarisklerken over- Verwachting tot woensdagavond: Weer warmer Zonnig weer met een overwegend matige oostelijke wind; wanner. 3 juli. Zon op 4.27, onder 21.04. Maan op 11.57, onder 23.39. 4 juli. Zon op 4.28, onder 21.04. Maan op 13.15, onder Eerste kwartier: 4 juli te 13.09. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 3 juli 7.21 v.m. 19.38 n.m. 20.26 n.m. 19.19 n.m. 20.09 n.m. 4 juli 8.09 v.m. BROUWERSHAVEN 3 juli 6.48 v.m. 4 juli 7.40 v.m. Doodtij: 6 en 22 juli. Springtij: 14 en 29 juli. HET WEEKOVERZICHT De storing, die gisteren in ons land onweersbuien en afkoeling bracht, is snel naar Noorwegen weggetrokken. Het bijbehorende onweersfront drong tot diep in Duitsland door. Na het passeren van de storing begon een hoge- drukgebied zich van de Britse eilan den over de Noordzee en onze om geving uit te breiden. De uitge strekte wolkenvelden die gisteren avond en vannacht van zee waren binnengedreven, begonnen daar door vanmorgen weer op te lossen. Het hogedrukgebied zal naar zuid-Zweden trekken, terwijl tege lijkertijd een vrij diepe depressie van de oceaan naar de Golf van Biscaye beweegt. Door deze ont wikkeling zullen in ons land ooste lijke tot zuidoostelijke winden gaan waaien, waarmee weer warmere lucht van het vasteland zal worden aangevoerd. In verband hiermee moet voor de komende dag op nieuw warm tot zeer warm weer gerekend worden. Prinsessen naar Parijs 's-GRAVENHAGE, 2 juli. Naar vernomen wordt zal niet alleen prinses Beatrix doch ook prinses Irene het huwelijksfeest van Henri van Orleans, zoon van de Graaf van Parijs, en Hertogin Maria The- resia van Württemberg in Parijs bijwonen. De prinsessen zijn voor nemens vandaag naar de Franse hoofdstad te vertrekken. Ons feuilleton Wegens plaatsgebrek zijn we he laas genoodzaakt ons feuilleton tot het volgende nummer te laten over staan. handigde tenslotte de heer C. J. Coumou een tafelaansteker. In de avonduren bracht de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een mu zikale huldiging, die door de ju bilaris, omringd door familieleden en collega's, in ontvangst werd ge nomen. Schouwen en Duivelandse SDortspiegel •j> Spui I promoveert naar de le klasse zaterdagmiddagcompetitie. Renesse I veroverde na „hete strijd" de beker van de afdeling Zeeland. Het S.D,K.B.-twaaIftal verloor met grote cijfers van het D.K.B.-twaalftal. Burgh II doet het goed in de korf- balcompetitie Wolf aartsdijk zag zijn twee in gediende protesten afgewezen zodat Spui volgend seizoen zijn geluk gaat beproeven in de le klas van het zaterdagmiddagvoetbal. Bij een temperatuur welke voor voetbal absoluut ongeschikt was, is Renes se er in geslaagd de bekerfinale te gen Schoondijke met 3-2 te winnen. Na een fraai en zwaar seizoen kan Renesse nu genieten van een wel verdiende rust. Het SDKB-twaalftal kreeg in Dordrecht een korfballesje van het twaalftal van de D.K.B. (12-2). Veel viel er in deze ivedstrijd te leren voor onze eilandbewoners en wan neer degenen die werden afgevaar digd hiervan een gedeelte willen uitdragen in hun vereniging dan zit er in deze zware nederlaag toch nog winst. Voor de competitie werd maar een klein programma afge werkt. In de 2e klas won Burgh II met 7-3 van DOSKO. Door deze overwinning zijn de Burgh-reser- ves thans een ernstige bedreiging geworden voor de beide koplopers Zwaluwen en Brouwershaven. ME- VO kreeg tegen Stormvogels geen kans en verloor op eigen terrein (1-4). De stand is nu: Zwaluwen 7 4 3 0 11 29-12 Brouwershaven 8 5 1 2 11 30-23 Burgh II Stormvogels NOAD DES DOSKO MEVO 7 4 2 1 10 39-21 8 4 13 9 29-25 8 2 2 4 8 3 0 5 9 3 0 6 7 115 6 15-17 6 22-39 6 24-40 3 10-21 In de 3e klas A had Burgh III weinig moeite met Zeemeeuwen II (4-0). Brouwershaven II klom, door een 3-1 zege tegen Zwaluwen II op tot de 2e plaats. Stormvogels II kreeg tegen Velocitas II geen kans en verloor met 3-1. De stand is: Burgh III S 6 1 1 13 28- S Brouwershaven II 6 4 1 I, 9 14-10 Renesse II 7 4 0 3 8 10-13 Zeemeeuwen II 8 3 2 3 8 17-12 Zwaluwen II Velocitas II Stormvogels II 8 3 0 5 7 2 14 1 1 6 6 12-20 5 7-11 3 7-21 DSS II had in de 3e klas B wei nig moeite met NOAD II dat met 7-2 de kous op de kop kreeg. WIK had de handen vol aan Die Gouwe II, slechts met de enige goals uit de wedstrijd bleef zij aan de win nende hand. De stand: DSS II WIK NOAD II DES II Unitas II Die Gouwe II MEVO II 7 6 1 0 13 32-12 7 5 1 1 11 20-14 7 3 13 7 10-20 7 14 2 6 2 0 4 8 12 5 6 114 6 16-17 4 11-16 4 11-18 3 9-23

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2