SLACERSBEDIENDE gemeenteraad serooskerke Bouw woningwetwoningen voorlopig weer uitgesteld onderwijs marktberichten sport kerknieuws advertenties correspondent aram - de heer der slangen Sportterrein wordt gemaaid De raad der gemeente Seroosker- ke (S.) kwam In openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wnd. burgemeester J. Klompe. Besloten werd subsidie te verle nen aan de commissie Schoolsport dag te Burgh ad f 1 per deelne mende leerling van de o.l. school dezer gemeente. Het verzoek om subsidie van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland werd voor kennisgeving aangeno men, aangezien de raad van mening was dat vooral in de winter toch geheel vrijwillig door de meesten voor de dan noodlijdende vogelwe reld veel wordt gedaan. Vervolgens werd ter kennis van de raad gebracht dat van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid bericht is ingeko men dat nu een voorschot op de uitgaven ten behoeve van het we- deropbouwplan aangevraagd kan worden ten bedrage van f 79.440. In verband met een daartoe ont vangen schrijven van Ged. Staten van Zeeland zullen zo spoedig mo gelijk diverse gegevens aan dat college gegeven worden omtrent de bouw van een verenigingsgebouw annex gemeentehuis. Hierna deelde de voorzitter mede, dat hoewel een aannemer gevonden is die voor een voor het ministerie aanvaardbare aanneemsom de zes woningwetwoningen wil bouwen, momenteel deze bouw toch weer niet door kan gaan omdat nog geen goedkeuring is verkregen om de uitgaven met betrekking tot deze bouw te doen. Afgewacht zal moeten worden tot een oplossing hiervoor zal zijn gevonden. Vervolgens stelde de raad z.h.s. vast de rekening over 1956 van het Burgerlijk Armbestuur alsmede een verordening inzake de interimrege ling ziektekosten ambtenaren 1957. Ook de 4e begrotingswijziging van de gemeentebegroting 1956 werd m.a.st. vastgesteld. Bij het punt voorkomende zaken deelde de voorzitter mede, dat door de Prov. Waterstaat een onderzoek is ingesteld naar de toestand van de Rijksweg, zulks naar aanleiding van het raadsbesluit tot afsluiting van die weg voor zwaar verkeer. Voorts deelde hij mede, dat zo spoedig mogelijk het sportterrein Dierenarts D. v. d. Akker benoemd in Schiedam Vrijdagavond heeft de gemeente raad van Schiedam nummer één van de voordracht, de heer D. van den Akker, dierenarts te Zierikzee, benoemd tot directeur van de Keu ringsdienst voor vee en vlees. Deze directie omvat de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Tevens is de heer v. d. Akker benoemd tot directeur van het openbaar slachthuis in de ge meente Schiedam. Na een periode van acht jaar op ons eiland als dierenarts werkzaam te zijn geweest, heeft de heer v. d. Akker daarnaast diverse functies bekleed, o.a. als voorzitter van de afdeling Zeeland van de Maat schappij voor Dierengeneeskunde. Voorts was hij lid van het alge meen bestuur voor de Maatschap pij voor Dierengeneeskunde, als mede lid van de tarievencommissie van dezelfde maatschappij. In het openbare leven heeft de scheidende dierenarts verschillende functies bekleed. Zo was hij lid van het departementsbestuur van de Mij. tot Nut van het Algemeen, lid van het bestuur van de Sociëteit „De Vereniging", lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en mede-oprichter van „de Tafel ronde", afdeling Schouwen-Duive land. Verder was hij lid van di verse commissies die bij zijn ambt betrokken waren, zo o.a. bij de K.I. op ons eiland. Men ziet hem hier node vertrek ken na zijn 8-jarige ambtsperiode, waarin hij zich vele vrienden heeft gemaakt. Met zijn opvolger, de heej^C. J. H. Scheuerman, worden thans on derhandelingen gevoerd. „Kunst en Eer" speelde Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard heeft de Koninklijke harmonie „Kunst en Eer" zaterdag een mu zikale wandeling door de gemeente gemaakt. Ondanks het zeer warme weer werd er lustig op los gebla zen en waren velen op de been om te genieten van de zomerse avond en de feestelijke klanken van de harmonie. SEROOSKERKE Collecte reisje bejaarden Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling binnenkort ook met de ouden van dagen uit deze gemeente een rondrit over het eiland te ma ken. De rondrit zal geschieden met particuliere auto's. Teneinde deze rit mogelijk te maken zal een dezer dagen bij de inwoners een gift voor dit doel gevraagd worden. Hierbij wordt op aller medewerking gere kend, opdat de oudjes een gezellige dag zullen mogen hebben. gemaaid zal worden en dat het af komende hooi om niet ter beschik king zal worden gesteld. De heer Kloet (P.v.d.A.) merkte hierbij op dat in het terrein nog veel putten zitten die nodig opge hoogd moeten worden. B. en w. zul len hier aandacht aan besteden. Vervolgens merkte dezelfde spre ker op dat het plantsoen aan de Schoolstraat vernield wordt door de jeugd. De voorzitter zegde toe de politie te verzoeken hierop toe zicht te houden en het hoofd der school te waarschuwen over deze kwestie. Hij verzocht om mede te delen dat ook vooral de ouders in deze hun volledige medewerking zullen moeten verlenen. De heer de Rijke (P.v.d.A.) bracht de kwestie van een huisvuilophaal dienst ter sprake. De voorzitter deelde hem mede, dat dan aller eerst een stortplaats beschikbaar gesteld moet worden. De herverka veling zal hierover nader worden gevraagd. Tenslotte vroeg de heer Geluk (P.v.d.A.) naar de pensioenregeling van de gemeentewerkman in losse dienst. B. en w. zullen deze kwestie zo spoedig mogelijk onderzoeken. NIEUWERKERK Onze oud-dorpsgenote mej. Janny van de Sande, werkzaam in het weeshuis te Nijkerk, slaagde dezer dagen te Amersfoort voor het diploma Kinderbescherming A. OOSTERLAND Geslaagd Oranjefeest Ondanks de hitte heeft het za terdag alhier gehouden Oranje feest, dat ter ere van de verjaar dag van Prins Bernhard plaats vond, een goed verloop gehad. Het eerste punt: de rondgang over het dorp, trok direct al veel belangstelling, vooral van de jeugd. Voor de kinderspelen op het sport terrein bestond eveneens goede be langstelling; hiervoor werd een negental prijzen uitgereikt. Een punt, waarvan de organisatoren en het publiek veel van genoten, was ongetwijfeld de voetbalwedstrijd tussen het veteranenelftal en S.v. „Duiveland" II. En wat te zeggen van de uitslag 0-3 voor de vete ranen? Een teken, dat het voetbal- vuur in de oudere leden nog niet is gedoofd. Voor de volksspelen be stond niet veel belangstelling, zo dat dit alleen met een stoelendans afliep. Na de pauze beklom de chr. gem. zangvereniging „V.Z.O.S." de mu ziektent voor het afwerken van een keurig programma. Jammer dat de zang vaak werd overstemd door motorengeraas, terwijl ook de jeugd nogal herrie veroorzaakte, ofschoon de politie alles in het werk stelde om de uitvoering zo goed mogelijk te doen slagen. Hierna concerteerde „Oosterlands Fanfare" op de tent, evenals de zangvereniging onder de onver moeide leiding van de heer M. Dorst. Met een traditionele lam pionoptocht werd het feest be sloten. Een woord van dank niet alleen aan de Oranjevereniging, als orga nisator, maar niet minder aan de sport-, muziek- en zangverenigin gen, die in de felle hitte hun aan deel in het feest hebben geleverd, is zeker op zijn plaats. Het marktplein was mooi ver licht, doch heeft te kort gebrand, in aanmerking genomen de tijd die is besteed om deze leidingen aan te leggen. Desondanks werd het een goed geslaagd oranjefestijn. Nieuwe patates-frites zaak Door de „Centra"-winkelier, de heer Bram Bolle, werd in de Kerk straat alhier een pand aangekocht, dat in enkele dagen tijds werd ingericht als een filiaal van de zaak. Als filiaalhouder werd aan gesteld de heer K. van der Werf, terwijl in de zaak uitsluitend pa- tates-frites en roomijs zal worden verhandeld. Een ultra-moderne patates-fri- tes-machine, met een grote capaci teit, benevens verschillende andere apparaten, maken dat ook bij gro tere hoeveelheden de zaak niet stagneert. De nieuwe winkel, waarvan moderne kleuren het geheel een fris aanzien geven, werd getim merd door de firma J. Z. Meerman en zoon. Als binnenhuisarchitect fungeerde de heer Herm. Deurloo alhier. We hopen dat de heer Bolle vele jaren profijt van deze nieuwe aan winst mag hebben, terwijl de Kerk straat weer een winkelpand rijker geworden is. SIRJANSLAND Brandweer en B.B. oefenden De brandweer van Sirjansland heeft in samenwerking met de plaatselijke B.B. en de brandweer 'van Oosterland een grootscheepse oefening gehouden, die uitermate geslaagd mag worden genoemd. Voor een en ander bestond een grote publieke belangstelling. Op het dorp was „een grote brand uitgebroken" en het was zaak deze doeltreffend te bestrijden. Door de gewijzigde situatie na de ramp is er in de watergangen in de polder weinig water. (Deze hoe veelheid zal trouwens in de toe komst niet veel groter worden). De oefening werd daarom aangegrepen om te trachten vanuit het ingepol derde Dijkwater (waar nog veel water aanwezig is en blijft) water aan te voeren tot aan het dorp. De afstand bedraagt ongeveer 500 me ter. Een grote voorraad slangen werd uitgerold en de motorspuit wist het water met volle kracht tot over de dijk in de sloot te pompen. Daarvandaan werd het water door- gepompt door de Sirjanslandse brandweer tot aan het gestelde doel. Hier werd gezamenlijk met de B.B. de denkbeeldige brand bestre den. Slachtoffers werden verbon den en naar veiliger oorden over gebracht. Een waarderend woord voor de goede organisatie is zeker op zijn plaats. Slechfe uienoogsf verwacht Met de uienoogst staat het er hier niet al te best voor. Er zijn weinig percelen die er normaal voorstaan. Over het algemeen genomen is er niet veel verwachting voor een be hoorlijke opbrengst. Was van het voorjaar de hagel die schade deed, sinds enige weken zijn het de be kende maden die het reeds gedunde gewas nog verder aantasten. Op merkelijk is dat het ontsmette zaad weinig of geen hinder van deze ma den ondervindt. Schoaireis naar Breda en omsfreken Het was wel een bij uitstek mooie zomerdag, toen donderdag het tra ditionele schoolreisje werd gemaakt Om half zeven stonden personeel en kinderen reeds opgesteld op het schoolplein terwijl praktisch alle ouders aanwezig waren om de kin deren uitgeleide te doen. Met een luxe toeringcar van de firma van Oeveren uit Zierikzee begon de reis via Zijpe naar de omgeving van Breda als doel. Na een ogenblik pauze bij aankomst werd begonnen met een wandeling door het mooie Liesbos. Verder bezichtiging van het Valkenburg-park, Begijnhof en Ned. Herv. kerk. Verschillende graftomben van voor de Hervor ming, o.a. van graaf Engelbrecht van Nassau kon men zien. Een en ander werd door de heer Heule nader toegelicht. Te Oosterhout konden de kinderen hun hartje op halen in het natuurbad. „De Wa randa", de speeltuin, het zwembad, roeien en kanoën werden alle eer aangedaan. Tot slot werd de speel tuin te Teteringen bezocht. Het was ongetwijfeld een goede ge dachte het programma zo op te stellen dat de kinderen naar har telust konden genieten van Bra bants natuurschoon inplaats van een groot gedeelte van de dag in de bus door te brengen. Vermoeid doch voldaan kwam men 9 uur weer thuis,, opgewacht door de dorpsgenoten. Een woord van dank is op zijn plaats voor allen die dit financieel mogelijk maakten. Voor de kinderen was het tegelijk een leerzame dag. De chauffeur werd door de heer Heule dank gebracht voor de geslaagde tocht. BRUINISSE Reisje O.L. School Den Haag biedt vele attracties, voor wie ze weet te vinden. En de leerkrachten der o.l. school wisten ze ook inderdaad te vinden want het schoolreisje van deze Bruinisser school leidde achtereenvolgens naar Madurodam en de daar vlakbij ge legen speeltuin De Bataaf. Het Pa norama Mesdagh is iets om nooit te vergeten en Duinrell in Wasse naar en de in de omgeving daar van liggende speeltuinen evenmin. Deze hebben alles te bieden wat de jeugd graag doet. Het spijtige er van is, dat men op een zeker ogen blik weer naar huis moet. Maar als de bus dan weer op Bruinisse te rug is, heeft men een welbestede en plezierige dag achter de dug. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bernhard maak te het plaatselijk muziekkorps „Nu met Hope" een muzikale rondwan deling door de gemeente. Prof. Zeemanlyceum - Zierikzee Eindexamen afd. gymnasium Geslaagd voor diploma A de heer H. M. Boogert te Oosterland en mej. H. Zappeij te Zierikzee; voor di ploma B de heer M. C. van den Ende te Zierikzee. CoOp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 28 juni 1957 Aardappelen (grote) f 24-29, id. (kriel) f 11-16; Tuinbonen f 17-18; Princessebonen f 174-175; Snijbo nen I f 101-104, II f81; Postelein f 21; Doperwten f 35-50; Waspeen f 42-43; Uien f 17; Komkommers (stek) f 29; Aarbeien I f 132, afw. f 50; Rode bessen f 141-153; Kas- pruimen f 141; Tomaten f 70-102, per 100 kg. Komkommers (wit B en A) f 32- 45, (groen B en A) f 17-22; Bloem kool II f 16; Kropsla f 4-15; Per ziken f 13-22; Pruimen f 4-9; per 100 stuks. Bospeen f 18-32; Boskroten f 16; per 100 bos. Aardbeien I f 0,30-0,41, II f 0,20- 0,25; Rode bessen f 0,30-0,40; Fram bozen f 0,40; per doosje. Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 24 juni tot 29 juni heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uit betaald aan pluimveehouders f 1,92 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam, 1 juli. Aanvoer 1510 stuks vee, t.w. 937 vette koeien en ossen en 573 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00- f 3,25, f 2,65-f 2,90, f 2,50-f 2,60; varkens (levend gewicht): f 1,75, f 1,71, f 1,65; Vette koeien en ossen aanvoer kleiner, handel kalm, prij zen als vorige week. Varkens, aan voer kleiner, handel heel stil, prij zen als vorige week prima's boven notering. Zware varkens waren moeilijk te plaatsen. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Spui I promoveert Daar de beide door „Wolfaarts- dijk" ingediende protesten n.a.v. de wedstrijd Wolfaartsdijk I-Spui I zijn afgewezen, blijft de uitslag 3-4 en promoveert Spui I dus naar de ls ie klasse. Zomeravondcompetitie Fa. Janse-Drukkerij L. en O. 5-0; PZEM-Rijkswaterstaat 3-8; Fa. de Oude en de Jonge-Zierikzeevete ranen 1-2. Het verdere programma voor deze week luidt: Dinsdag 2 juli: Ned. Heide Mij.- Herverkaveling (half acht). Woensdag 3 juli: Fa. de Oude en de Jonge-Drukkerij L. en O. (8 uur) Donderdag 4 juli: Fa. Janse-ME- VO-veteranen (half acht). Vrijdag 5 juli: Prov. Waterstaat- Zierikzeeveteranen; PZEM-Herver- kaveling (half acht). Afdeling Zeeland Bekerfinale Renesse I-Schoondijke I 3-2. KORFBAL S.D.K.B. Dordts twaalftal-SDKB twaalf tal 12-2 (rust 6-0). 2e klasse: Burgh II-DOSKO17-3. 3e klasse A: Burgh III-Zee- meeuwen II 4-0; Zwaluwen II- Brouwershaven II1-3; Stormvogels II-Velocitas II 1-3. 3e klasse B: WIK I-Die Gouwe II 1-0; DSS II-NOAD I 7-2. Juniorencompetitie: DES-DSS A 4-1; DSS B-SVOWK 0-4. De dames Krina Muller, Tonia Muller, Laura bij de Vaate en de heer Jacob Bolijn, allen te Bruinis se, behaalden het diploma kantoor- typist(e). Vriendschappelijk Westhoek veteranen-Zierikzeese veteranen 2-1. Burgh Ü-Dosko 1 7-3 Burgh verschijnt volledig. DOS- KO heeft 1 invaller voor A. van Dongen, waarvoor H. den Boer in viel. De uitslag zou doen vermoe den dat het Burgh was wat de klok sloeg, maar zo erg was het niet. De eerste 19 minuten zijn voor Burgn en reeds 8 min. na het begin is het 2-0 door M. Groen, 2 minuten later is het zelfs 3-0 door de zeer goed spelende mej. Overbeke. Dan komt DOSKO aan bod en de wedstrijd is nog geen kwartier oud of H. den Boer heeft er 3-1 van gemaakt. DOSKO heeft veel pech en vooral veel schoten van J. Hendrikse be landen op de rand van de korf. Het is Burgh dat tenslotte even voor rust 4-1 maakt door L. v. Nieu- wenhuize. Na de rust is het direct 5-1 door dezelfde speler. Dan ziet DOSKO dat tot het einde verbeten volhoudt, kans door Anth. Jonker met een doorloopbal 5-2 te maken en door D. A. Hart in te lopen tot 5-3. Maar het is weer mej. Over beke die met 2 doelpunten er 7-3 van maakt. Deze DOSKO-ploeg gaf veel beter partij als bij de 5-2 ne derlaag op Noordwelle. In 2ijn ge heel was de Burghploeg beter maar 2 doelpunten verschil had de ver houding beter weergegeven. Het voorlopige programma voor deze week luidt: Maandag 1 juli 3e klasse B: Unitas II-MEVO II (half 8). Dinsdag 2 juli 2e klasse: MEVO I-Brouwersha ven I (half 8). 3e klasse A: Zwaluwen II-Burgh III (half 8). 3e klasse B: DES II-DSS II (half acht). Woensdag 3 juli 2e klasse: Stormvogels I-Zwalu wen I (half 8). 3e klasse A: Zeemeeuwen II-Re- nesse II (half 8). Junioren. Groep C: DSS A-DSS B; SVOWK-DES (half 7). Donderdag 4 juli 2e klasse: DES I-NO AD I (half 8). 3e klasse A: Stormvogels II- Brouwershaven II (half 8). Junioren. Groep B: Die Gouwe- NOAD (half 7). Vrijdag 5 juli le klasse: DSS I-SVOWK I; Ve- locitas I-Burgh I (half 8). 3e klasse B: Die Gouwe II- MEVO II (half 8). Zaterdag 6 juli Junioren. Groep A: Zeemeeuwen- Burgh A; Burgh B-Renesse (half 4). H. L.O. Het H.L.O.-diploma 2de graad werd behaald door de heer J. M. van Langeraad te Kerkwerve. Voor de 4de maal werd aan de eisen voldaan door mej. Nelly Hen drikse te Zierikzee. Het diploma ^de graad werd be haald door mej. Truus Westerhof te Nieuwerkerk. Het diploma 4de graad behaalde mevr. N. van der Welle-van de Velde te Zierikzee. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Dreischor Uitslag van de wedvlucht St. Quentin op 22 juni jl. Afstand 212 km.: 1, 4, 11 A. J. Koster; 2, 3, 10, 12 J. Quist; 5, 9 C. J. van Dixhoorn; 6, 13 N. A. Leemans; 7, 8 A. Over- weel. Donderdag a.s. inkorven voor wedvlucht Creil. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendrecht: J. C. Stelwagen, Hillegersberg. Bedankt voor Ridderkerk-Slik kervee: G. H. van Kooten, Gene- muiden. Beroepen te Elim (toez.): kand. M. J. Kalverhaar, Wierden; te Bei- len: H. Nijeboer, Oosterhaule. Aangenomen naar Duivendrecht: vikaris A. J. Lampint, Blaricum; naar Bloemendaal (bijz. pred. voor „Kinderzorg"): J. O. Norel, Bever wijk. (Hïf Bedankt voor Ouderkerk a.d. Us- sel: J. C. Stelwagen, Hillegersberg. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. G. Vesseur, Amsterdam-noord en (na 1 aug.): kand. W. H. M. Reinders, Apel doorn. Aangenomen naar Capelle aan de IJssel: kand. Joh. Pasveer, Coe- vorden. Bedankt voor Bozum, Hellen- doorn, Leimuiden, Enumatil, Nieu- werbrug en Nij-Beets: kand. Joh. Pasveer, Coevorden. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Woensdag 3 juli om half 8: ds. Mallan. Ger. Gemeenten Tot de studie aan de Theologische Hogeschool te Rotterdam zijn toe gelaten de heren L. Huisman, Nieuw Beijerland en G. Schipaan- boord, Leiden. Woensdag 3 juli a.s. ho pen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders S. DEN HAAN N. J. DEN HAAN- v. d. BERGE hun 50-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Haamstede, Ring 21 Voor de vele blijken van be langstelling, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder M. W. BLOM-DE VOS betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: Fam. v. d. HOEK-BLOM Renesse, juli 1957 Tandarts Poldermans is van 1 tot en met 31 juli AFWEZIG WELKE NETTE JONGEMAN is genegen en heeft vrijdag en zaterdagmorgen vrije tijd beschikbaar voor het bezorgen van bestellingen? Keurslager Plaating Dam - Zierikzee Groot landelijk ochtendblad vraagt voor Schouwen en Duiveland een actieve Voor beschaafd heer, met vele relaties, in staat be langrijke nieuwsberichten e.d. zeer vlug te kunnen doorgeven, aardige bijverdienste. Brieven onder no. 732 aan het feureau van dit blad. Wi) vragen een ZELFSTANDIGE Keurslagerij PLAATING Dam - Zierikzee 23. Met vinnigheid spoorde Hertog Crimo zijn paard aan langs de weg naar Barranca. Hij is het kasteel reeds dicht genaderd, als hij voor zich een kleine stoet kermiswagens in het oog krijgt. Dade lijk vermindert hij zijn vaart en even later bereikt hij de achterste karren, die volgepakt zitten met kermisklanten. Een enkeling kijkt even op als de edelman in kalme draf passeert. „Ik zeg je, dat hij er niet bij is", hoort Crimo een minstreel opgewonden verklaren, „zijn kar stond daarstraks wel klaar op het marktplein". - „Mis schien heeft zijn knol een verstuikte poot en heeft hij een van zijn slangen in het tuig gespannen", grapt een nar. „Dan zien we hem morgenvroeg wel verschijnen!" - „El-Kazzar wordt dus al gemist", flitst het door Crimo's hoofd. Maar als hij korte tijd later de burchtzaal van Barranca binentreedt, doet niets aan de glim lachende Hertog vermoeden, wat hij die avond heeft misdreven. „Uw boodschap op de jaarmarkt heeft u wel wat tijd gekost", merkt Aram droogjes op. „Inderdaad", is het kalme antwoord, „men kiest niet lichtvaardig een geschenk voor de bruiloft van een zuster".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3