landbouw tentoonstelling 9| zierikzee de hygiëne «.kwa»11 i van KAMPEERGELEGENHEDEN SattcC/ Soms goed, maar ook heel vaak volstrekt onvoldoende I Men zie toe, dat het verblijf waar men terecht komt of waar de kin deren heengaan, beschikt over de noodzakelijke voorzieningen, die tot behoud van de gezondheid dienen. ,Dat de hygiëne bij het kamperen ineens gemist zou kunnen worden, is een grove misvatting! Juist de kampeerder en de trekker dienen, meer nog dan onder gewone om standigheden, de reinheid te be trachten. De meesten hunner, zijn in het dagelijks leven namelijk omringd door vele zorgen voor de gezond heid, al hebben ze daar meestal maar weinig weet van. Ze hebben steeds zuiver drinkwater ter be schikking. Ook de afvoer van vuil wordt door de overheid geregeld. Veelal zijn deugdelijke w.c.'s, dik wijls ook badkamers of douchecel len in hun woning te vinden. Geen overbodige last En dan is het in de vakantie kamperen geblazen! Zodra de tent is opgeslagen, zodra de slaapplaats in het vakantiehuis in orde is ge bracht, denkt een groot aantal kampeerders, dat zij nu verder alle hygiënische maatregelen wel als een overbodige last over boord kunnen gooien. Waarom zijn er toch zovélen, die menen, dat kamperen pas echt leuk wordt, als je er bij gaat vervuilen? Misschien berust dat op een diep gevoelde behoefte om eens een tijd lang niet te worden herinnerd aan de beschaving en de eisen die zij stelt. Handen wassen? Niet nodig, dat doe je alleen maar wanneer je èl te veel last van kleverige vingers krijgt. Gezicht en lichaam reinigen? Wat een onzin, je bent nu in de vrije natuur. Alleen als je toevallig gaat zwem men, behoef je maar met water in aanraking te komen. Water voor tandenborstelen is ook niet nodig, want dat is een bezigheid waarmee de kampeerder zich maar belache lijk maakt. Zitten er vliegen op je eten? Wel, dat is dan juist gezellig, dat hoort ook bij het buitenleven. Een slecht afgedekte afvalkuil is vooral voor kinderen die nu eenmaal geboren vuilpoetsen zijn - een bijzonder leuk speelterrein. Aanslag op de gezondheid Dat is allemaal te gek om los te lopen, dat moest iedereen toch wel begrijpen. Het is werkelijk niet overbodig als de ouders eens degelijk infor meren, waar het drinkwater van daan moet komen, wie er de leiding heeft, hoe lang of ze wegblijven, wie of er als eens geweest is, enz. Nu is het een feit, dat zowel in ons land alsook in het buitenland de voornaamste schuld van de vervui ling van vakantiegangers bij de in richters en beheerders van kam- peergelegenheden ligt. In vele boerderijen, tentenkam pen en andere plaatsen, waar de zomergasten een aangenaam ver blijf wordt voorgespiegeld, laat men het ontbreken aan de meest ele mentaire sanitaire voorzieningen. Dat betekent een aanslag op de gezondheid van argeloze, domme en gemakzuchtige kampeerders Vaak loopt alles natuurlijk toch nog wel goed af, maar de kans op allerlei vergiftigingen en infecties is er beklemmend aanwezig. Dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden). IJMUIDEN. Een ongeval bij de cokesoven van de Hoogovens te Velsen heeft het leven gekost van de 60-jarige arbeider K. Klok uit Alkmaar. Het slachtoffer, in dienst van de Havenstichting Zaandam, is door onbekende oorzaak bekneld geraakt tussen een deurafneemma- chine en een betonnen pilaar. TERSCHUUR. De 85-jarige heer T. uit Zaandam is op rijksweg no. 29 onder Terschuur door een auto aangereden en op slag gedood. De heer T. fietste op de autoweg en werd van achter door de auto ge grepen. AMSTERDAM. Aan de Konin ginneweg te Amsterdam is het drie jarig meisje Annemieke de Vries uit het raam van de tweede etage van de ouderlijke woning gevallen. Het meisje kwam op de betonnen vloer van een plaatsje terecht. Met een schedelbasisfractuur werd het in het Wilhelminagasthuis opgeno men, waar het enige tijd later is overleden. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 24 juni. Binnen landse granen - ochtendbeurs - of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: niet genoteerd. Voedergranen: vast. Zomergerst naar kwaliteit f 23-24, extra daar boven; haver: naar kleur, droogte en kwaliteit f 20,50-22,50, extra blanke f 23; rogge: doorsneekwali teit f 20, gedroogde f 20,75, ge schoonde bakrogge f 22,25. Peulvruchten: zeer kalm. Groene erwten f 30-41, schokkers f 35-63, bruine bonen niet genoteerd. SPORT VOETBAL De samenstelling van het Zeeuwse K.N.V.B.-eftal Zaterdag 29 juni a.s. zal op het gemeentelijk sportterrein te Goes een wedstrijd plaats vinden tussen 2 selectie-elftallen van K.N.V B.- spelers van Zeeuwse verenigingen, ter samenstelling van het Zeeuwse K N.V.B.-elftal. De opstelling der elftallen is als volgt, v.l.n.r.: Elftal groen: J. Zwartepoorte (Goes) d.; J. Sig- termans (Middelburg) en H. F. de Jucht (Hulst) a.; A. Vogel (Middel burg), W. v. d. Poel (Hulst) J. Schip per (Goes), m.; R. Moens (Goes), P. de Blok (Hulst), C. Hubregtse (Zee land Sport) en J. Teeuwstra (Zee land Sport) v. Elftal rood: P. Baart (Vlissingen) d.; F. van der Westen (Zierikzee), J. de Waal (Vlissingen) a.; P. de Kraker (RCS), P. Barten en P. Strobos (beiden Vlissingen) m.; H. van Wezel, H. de Nooyer, J. de Nooyer (allen Vlis singen), J. Jonkman (Axel), S. de Smit (Corn. Boys) v. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Doesburg: S. Wijnsma, Broek op Langendijk. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Apeldoorn: K. v. d. Braak, legerpred., Overveen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Kampen: H. Rijk- sen, Vlaardingen; voor Dordrecht: H. van Gilst, Dirksland. VOOR DE HUISVROUW Het geregelde wassen van nylon. Nylon moet men niet te vuil dra gen en geregeld wassen in een lauw sopje met een wolwasmiddel om het aanhangende vuil snel en doel matig te verwijderen. Wolwasmid delen zijn hiervoor bij uitstek ge schikt, omdat zij een optisch wit bezitten en bij lage temperatuur voldoende waskracht hebben. Bent u op reis en wilt u overhemd of ondergoed in een wastafel wassen, dan bestaat tegen het gebruik van toiletzeep geen enkel bezwaar. Ge kleurde nylon en nylon waarop een speciale finish is aangebracht, kun nen het beste in een lauw sop van een (niet alkalisch) wolwasmiddel worden gereinigd. Gekleurde nylon niet samen wassen met bijvoor beeld bonte katoen, gezien de grote aantrekkingskracht van het nylon materiaal voor de kleurstoffen die door het katoenen goed kunnen worden afgegeven. Hoe te handelen met grauw geworden witte nylon? Witte nylonartikelen kunnen op den duur neiging vertonen een enigszins gele of grauwe tint aan te nemen. Wanneer het materiaal na enkele normale behandelingen - zoals bovenomschreven - niet meer helder wit is, kan de nylon wat steviger worden aangepakt en een opknapbeurt worden ge geven. We wassen 15 30 minuten bij een temperatuur van 60 graden, waarbij het materiaal in beweging wordt gehouden om te voorkomen dat er kreuken in worden gefi xeerd. (Bij gebruik van een was machine is de tijd circa vier mi nuten). Vooral niet warm centri fugeren; na het spoelen met koud water is centrifugeren geen be zwaar. Men gebruike een wolwas middel waarvan de werking even tueel nog wat kan worden ver sterkt door toevoeging van soda. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 20. Steeds verder gaat de zwijgende tocht door de duistere stegen der stad. Dof klinken hun voetstappen door de avondstilte. Dan, bij een laag, oud poortje, houdt Samson stil. „Metellus, Me tellus", roept hij met gedempte stem naar binnen. Korte tijd blijft het stil. Dan naderen sloffende schreden en een dikke, morsige man treedt uit het duister van de poortopening. „Wel?" vraagt hij nors. „Ik heb hier een gast voor je, die graag een poosje zou logeren in een van de prachtige kamers", grijnst Samson. „Misschien wel een erg lang poosjeDeze edelman betaalt het logies in klin kende munt". - „Kom", antwoordt Metellus, die blijkbaar een man van weinig woorden is, en gaat hen voor in zijn duistere krot woning. In doffe berusting, beseffend dat ze machteloos en verloren is, laat Sylvia zich meevoeren naar een donkere, vochtige kelder. Samson bindt zwijgend haar armen los. „Ziezo", gromt MJ dan, „hier zul je onze plannen niet langer kunnen doorkruisen Slaap zacht, schone joffer, en droom maar van je Jonker Mark!" Dreu nend slaat de deur dichtde grendels knarsenen het wan hopig snikkende meisje blijft alleen achter in haar doikere ge vangenis. Op Barranca ontspint zich tezelfdertijd een merkwaardig gesprek tussen Aram en Mario. „Uw aanstaande zwager had wel erg veel haast om ter jaarmarkt te gaan", merkt de burchtheer op. „Hij had immers ook morgen zijn inkopen kunnan doen". - „Hij heeft wel meer vreemde invallen", is het verradende antwoord van Mario, „bijzonder vreemde invallen zelfs Wegens vakantie DONDERDAG A.S. GESLOTEN! T. Beverloo-Harkema Oosterland ABONNEERT U OP STREPS BLAD SUCCES JES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop gevraagd: Slachtbeesten. Slagerij L. Ber- man, telef. 306, Zierikzee. Personeel aangeboden: Net meisje, voor huish. werk of winkel, 4 of 5 dagen p. week. Te bevragen: Boekh. Goud zwaard, tel. 331, Haamstede. Een dragline-machinist. Te be- aan het bureau van dit blad. Diversen: Luxaflex aluminium jaloezieën zijn mooi, practisch, sterk en duurzaam. Vraagt gratis de monstratie bij Fa. J. D. de Korte, tel. 227, Bruinisse. Prachtige sortering hooivor, ken, aardappelrieken. U belt.... en wij komen. Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. KEURKOOPJES van uw Keurslager Woensdag: 500 gram kwaliteitsgehakt voor f 1,78 Verse leverworst 24 cent per 100 gram Gekookte Rookworst, 33 cent per 100 gram Donderdag: 500 gram magere SPEKLAPPEN voor f 1,48 150 gram Brabants keurgehakt voor 68 cent Keurslager Plaating Dam Zierikzee Is uw Philisliave defect Wij zijn erkend Philishave-reparateur Ook repareren wij Philishave's die al bij de vakman zijn geweest Beleefd aanbevelend J. DEN HAAN Brouwershaven Telefoon 135 Wat een geluk Uw kind blij en gezond te zien opgroeien. Wat een vreugde geven de eerste stapjes. En wat „smult" U van die eerste, zelfstandige hapjes! Haar boterham met Blue Band houdt ze vast in haar knuistje. Gelijk heeft ze! Van brood met Blue Band smult ze zo lekker! En dan gaat het groeien vanzelf... Weet U nog, hoe enige jaren geleden Blue Band zijn bijzonder lekkere smaak kreeg? Die smaak is daarna steeds verbeterd! Alleen Blue Band heeft de Blue Band-bereidingswijze en die eigen, bijzonder lekkere smaak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6