EWATTA' Oe Mannen van de „Swarte Draeck" AUTO-VAK vak met toekomst DE NIEUWE PACHTWET 28 juni Grondkamers krijgen bevoegdheid nadere prijsregelingen te stellen De Tweede Kamer heeft een aanvang gemaakt met de behande ling van het wetsontwerp, hou dende nieuwe regeling van de pacht. Deze nieuwe pachtwet beoogt het uit de bezettingstijd daterende pachtbesluit te vervangen. Aan het ontwerp is ten aanzien van het materiële recht het in 1950 ge publiceerde voorontwerp-pachtwet van de commissie-Van den Bergh ten grondslag gelegd. Deze com missie heft het pachtbesluit tot uit gangspunt genomen. De pachtovereenkomst moet vol gens het ontwerp schriftelijk wor den aangegaan en ter goedkeuring aan de Grondkamer - die geen rechtspersoonlijkheid meer zal be zitten - worden voorgelegd. Op het nlet-nakomen van deze laatste ver plichting staat een strafsanctie, ter wijl er voorts enige civielrechte lijke gevolgen aan zijn verbonden. De beoordeling van de pachtover eenkomst door de Pachtkamer strekt zich o.m. uit tot de pacht prijs en tot de landbouwkundige gevolgen van de verpachting. De pachtprijs Wat de pachtprijs aangaat wor den bij algemene maatregelen van bestuur algemene regelen gesteld. In afwijking van de in het pacht besluit voorkomende toetsingsnorm, volgens welke uitsluitend op het belang van de pachter wordt acht geslagen, zullen volgens het ont werp die algemene regelen strek ken tot bevordering van pacht prijzen, welke in een redelijke verhouding staan tot de bedrijfs- uitkomsten, met dien verstande, dat bij het vaststellen van die re gelen de redelijke belangen van de pachter mede in acht moeten wor den genomen. Voorts wordt aan de Grondka mers de bevoegdheid toegekend, ieder voor haar gebied, zo nodig streeksgewijs, onder goedkeuring van de minister van Landbouw, nadere prijsregelen te stellen. Ingezonden mededeling 't is weer 100 gram Wereldtentoonstelling Brussel De Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer heeft van de Stichting Wereldten toonstelling Brussel 1958 afdeling Nederland de beschikking gekregen over een ruime informatiestand, die door een viertal meisjes zal be zet worden. Deze informatrices zullen in Nederland grondig voor haar taak worden opgeleid. Zij zul len o.a. worden getraind in de be diening van een telexapparaat, dat de A.N.V.V.-stand in Brussel zal verbinden met het telexnet van de logiesinformatiedienst in Neder land. Buitenlandse toeristen, die in België niet meer d§ gewenste acco- modatie kunnen vinden, kunnen dank zij deze telexlijn bij de A.N. V.V.-stand in Brussel rechtstreeks logies bespreken in Nederland. De „Stony Point" De Britse admiraliteit heeft de Nederlandse sleepboot „Thames", die het Amerikaanse tankschip „Stony Point" naar Hamburg sleept verzocht, de Engelse kust niet te naderen. De tanker en de sleepboot bevin den zich nu bij de Engelse zuid kust tegenover Cornwall. De „Stony Point" is de vorige week in brand geraakt na een aan varing met het Griekse schip „Ioannis", ter hoogte van Quessant. Volgens de Britse admiraliteit loopt nog steeds een grote hoeveel heid olie uit het Amerikaanse tank schip, die over het Britse strand zou kunnen vloeien. Schouwen en Duivelandse soortspiegel JMAMOUZr Verbetering mogelijk van aardappelras Bintje Gisteren, op de eerste dag van de internationale conferentie over aardappelvirusziekten, die tot en met 28 juni in ons land wordt ge houden, heeft ir. D H. M. van Slog- teren, werkzaam aan het laborato rium voor bloembollenonderzoek te Lisse, in de conferentiezaal van dit laboratorium een inleiding gehou den over een onlangs ontdekt aard appelvirus. Dit virus is verwant aan het ongeveer vijf jaar geleden door zijn vader, prof. dr. E. van Slogteren, ontdekte S(logteren)-vi- rukoorts aeeiae nij meue, aai uxt virus tegelijkertijd in Amerika is ontdekt. Door uitwisseling van an tisera heeft men dit kunnen vast stellen Door deze ontdekking is het mogelijk het beroemde Nederlandse aardappelras Bintje, het grootste exportartikel op dit terrein, waarin dit virus voorkomt, door verdere selectie te verbeteren. VISSERIJBERICHTEN Mosselkwekers ontevreden De Zeeuwse mosselkwekers, ge organiseerd in de Verenigign tot behartiging van de Zeeuwse Vis serij belangen hebben een bijeen komst gehouden te Goes onder lei heer L. P. van Oorschot In deze ding van de vice-voorzitter, de vergadering werden de moeilijkhe den besproken ontstaan door het besluit tot wijziging van de stan- daardcapaciteitscijfers voor de le vering van mosselen, genomen door het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visserijprodukten. De ze maatregelen weken af van het advies van de Mosseladviescom missie. In deze vergadering kwa men op emotionele wijze de be'zwa- ren tegen het besluit tot uiting. Aan de discussie namen zeer velen deel. Besloten werd, naast het zen den van een request aan de Kroon, tegen dit besluit beroep aan te te kenen bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. LAJA^WOUCJ Eerste ananasmeloenen De kweker L. E. Ravenek te Pijn- acker voerde aan de coöperatieve groentenveilingvereniging „Pij nac- ker en omstreken" de eerste ana nasmeloenen van dit seizoen aan. Ze brachten 50 cent per stuk op. j JAarkt- Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zlerikzee Veiling van 24 juni 1957 Aardappelen (grote) f 24-27, id. (kriel) f 12; Aardbeien f 101-126; Tuinbonen f 26-30; Sjalotten f 12- 13; Snijbonen II f 96; per 100 kg. Sla f 3-5; Bloemkool afw. t.m. A f 12-26; Komkommers C t.m. A (wit) f 16-55, id. C t.m. A (groen) f 17-29; Pruimen f 3-7; Perziken f 12-26; per 100 stuks. Aardbeien f 0,30-0,37; Frambozen f 0,20-0,40;'Rode bessen f 0,51; per doosje. Bospeen f 0,37 per bos. Twintig jaar „Jong Dreischor" feestelijk herdacht Afscheid van directeur en oprichter de heer H. B. DreJjer Zaterdagavond was er in het café „Centrum" een gezellige avond ge organiseerd voor leden van de gymnastiekvereniging „Jong Drei schor" i.v.m. het op 1 juni jl. 20- jarig bestaan dier vereniging, als.- mede het afscheid van de huidige directeur en oprichter de heer H. B Dreijer. De voorzitter de heer A. L. Pat mos, heette de leden hartelijk wel kom en memoreerde de oprichting, de groei en bloei van „Jong Drei schor", waarna hij zich richtte tot de scheidende directeur. Spreker /tooide »*»-. J- Tti-oi-ior vanaf zijn 18de jaar leider is ge weest van de gymnastiekvereniging „Bato" te Haarlem, voorts had hij de leiding van „O.S.S." te Zand- voort en enige andere verenigingen, o.a. te Hillegom en te Lisse, waar na hij zich in 1935 vestigde in deze gemeente en al spoedig in deze ge meente een gymnastiekvereniging oprichtte. Hij begon met een kin derafdeling die al .spoedig uitgroei de tot een flinke vereniging met een dames- en herenafdeling. De voorzitter bracht de heer Dreijer (78 jaar) hartelijk dank voor het vele werk dat hij in het belang van „Jong Dreischor" heeft gedaan en als blijk van waardering bood hij hem een 2-delige W.P. aan en een puzzle-encyclopedie, omdat betrok kene een hobby heeft voor puzze len. Hierna feliciteerde de burge meester, A. H. Vermeulen, de ver eniging met haar 20-jarig bestaan, van welke vereniging -hij zelf be schermheer is, en overhandigde de voorzitter een bouquet bloemen. Ook de scheidende directeur bracht hij woorden van dank voor het vele werk voor deze verenigign gedaan. Spreker overhandigde mevrouw Dreijer hierna een bouquet bloe men. De heer Dreijer bracht spre kers dank voor de gesproken woor den en de vereniging dank voor de mooie cadeaux. Hierna bleef men nog enige uren gezellig bijeen. KORFBAL S.D.K.B. Het S.D.K.B.-twaalftal voor de wedstrijd tegen twaalftal D.K.B. Het vertegenwoordigend twaalf tal van de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond, dat op zaterdag 29 juni a.s. zal uitkomen te Dordrecht, op het sportterrein Patersweg (in gang Weissenbruchsingel) tegen het vertegenwoordigend twaalftal der Dordrechtse Korfbalbond is als volgt samengesteld: Aanval: heren M. Wentel, s.v. Burgh, W. Stoutjesdijk Mz., DSS; dames M. Ketting-Koopman, Die Gouwe, C. van Dongen, Zeemeeu wen. Middenvak: heren A. Hage, A. van den Hoek, beiden Unitas; da mes M. Roos-van der Weel, s.v. Burgh, H. Dalebout, DES. Verdediging: heren J. van Don gen, Zeemeeuwen, H. Geluk, Velo- citas; dames K. Flohil, Zwaluwen, J. Dalebout, DES. Als reserves zijn aangewezen de heren N. Schrier, s.v. Burgh, L. v. Popering, DSS en de dames N. van Dienst, DSS en S* Verburg, Die Gouwe. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Drukkerij L. O.-Rijkswater- staat 0-6; Fa. Janse-Fa. de Oude de Jonge 2-3. MOTORSPORT Eerste oriënteringsrit „Sparta" had goed verloop Aan de ie oriënteringsrit, geor ganiseerd door de m.c. „Sparta" namen 32 voertuigen deel. Op één na bereikten alle deelnemers de finish. De rit was niet gemakkelijk doch allen waren vol lof over het parcours dat goed was uitge: rcciuen jun a:s. worat ae voigerfde rit verreden. Daar er 3 van de 4 rit. ten voor het kampioenschap mee tellen, kunnen zich nog nieuwe deelnemers opgeven. De uitslagen waren als volgt: Auto: F. Schuiling 9 strp.; J. Meerdink 11 strp.; W. van Nieu- wenhuizen, 13 strp.; P. van Hattum 16 strp.; H. Schot 23 stip.; C. J. Kuiper 52 strp.; Joh. van Aken 57 strp.; M. der Weduwen 59 strp.; L. A. Theunisse 63 strp.; N.N. 73 strp.; G. Berrëvoets 80 strp.; I. den Boer 99 strp.; M. Locker 103 strp.: C. W. Verton 124 strp.; G. Noord- huijzen 140 strp. Motoren (solo): C. H. Kuiper 52 strp.; J. Gilden 71 strp. Motoren (duo): Franke. 20 strp.. H. J. Botbijl 22 strp.; W. Bolijn 32 strp.; S. v. d. Velde 36 strp.; C. Op- ree 62 strp.; P. Bolijn 64 strp.; M. Walraven 64 strp.; P. Hanse 65 strp.; J. de Rijke 65 strp.; G. H. Heebels 96 strp.; N. Dambruin 103 strp.; J. Thiery 110 strp.; A. W. Stoutjesdijk 116 strp.; J. Staal 165 strp. KERKNIEUWS Ger. Kerk Beroepen te Meppel: J. v. Tuinen, Schettens; te Uithuizermeeden: W. Stuursma, Grootegast; te Boechaut (B.): A. Broek, Groningen. Aangenomen naar Ruinerwold- Koekange: J. A. Kwast, Wieringen; naar Bunde (Oost-Friesland): kand. H. Alsmeier, Bentheim (D.); de be noeming tot directeur van „Nijen- burgh" te Baarn: R. C. Harder, Amsterdam. Bedankt voor Leek: G. H. W. Peddemors, Dirkshorn; voor Zout kamp:- kand. A. Alsmeier, Bent heim (D.). Evang. Luth. Kerk Drietal te Haarlem: L. G. Chr. Grabandt, Leeuwarden, H. Johan nes, Middelburg-Vlissingen en P. H. G. C. Kok, Weesp. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Chatham (Ontario, Canada): W. v. 't Spijker, Droge- ham. Ger. Gemeenten Beroepen te Boskoop: J. B. Bel, Krabbendijke. TEL AVIV, 24 juni. Syrische troepen hebben maandagavond met machinegeweren gevuurd op een Israëlische politiepost te Misjmar Hayarden en het dorp Gadoth, ten zuiden van het Hoelehmeer, aldus heeft een woordvoerder van het Israëlische leger gezegd. De politie en dorpelingen beantwoordden het vuur. In Gadoth werd een vrouw gewond. Zondag a.s. finale bekercompetitie tussen Renesse en Schoon- djjke. Juniorenvoetballers van Schouwen-Duiveland kwamen uitstekend voor de dag. In klasse 1 der S.D.K.B. gaat Zee meeuwen op kampioenschap af. D.S.S. II behaalde in 3 A op overtuigde wUze de zege op W.I.K. I. Spui wist de promotiewedstrijd voor een plaatsje in de le klas van het zaterdapmiddagvoetbal tegen Wolfaartsdijk met 4-3 te winnen. Toch zullen de Zeeuws-Vlamingen nog even moeten wachten of de promotie inderdaad een feit is, daar Wolfaartsdijk na afloop een twee tal protesten indiende. De (voorlo pige?) eindstand is: Spui 4 2 2 0 6 12-8 Wolfaartsdijk 4 12 14 9-9 Veere 4 0 2 2 2 6-10 Renesse wist de demi-finale voor de beker competitie van het zon dagvoetbal met groot verschil (11-1) van Vlissingen IV te winnen. A.s. zondag wordt de finale gespeeld tussen Renesse en Schoondijke op het terrein Lewedorpse Boys. In het juniorentournooi van de v.v. yJZierikzee" kwamen de clubs van ons eiland uitstekend voor de dag. Door deze resultaten bleek weer eens dat in aanleg onze voet ballertjes zeker niet de mindere zijn vergeleken by die van de rest van Zeeland. De grootste handicap is dat het hun ontbreekt aan een gedegen technische en taktische opleiding, waardoor nooit datgene tot zijn recht komt wat er eigen lijk valt te bereiken. De organisatie van het toumooi was prima gere geld en de v.v. „Zierikzee" ver dient zeker een woord van lof voor dit genomen initiatief. Duiveland speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen MEVO welke met grote cijfers werd ver loren. De junioren van Duiveland kwamen beter voor de dag en ver loren slechts met een doelpuntje verschil van MEVO (3-4). In de le klas van de SDKB ste vent Zeemeeuwen 1 regelrecht op het kampioenschap af. SVOWK werd nu het slachtoffer van de produktieve Meeuwen en ging met 9-0 ten onder. DSS wist zich door een 5-0 zege op Die Gouwe op de tweede plaats te handhaven. Unitas verloor op eigen terrein met 6-2 van Burgh. De stand is nu: Zeemeeuwen DSS Burgh Velocitas Unitas SVOWK Die Gouwe Duiyh. Jl wo. 8 8 0 0 16 43-10 9 5 2 2 12 36-22 7 4 12 7 4 12 6 114 7 10 6 8 0 17 9 26-16 9 24-20 3 14-24 2 14-39 1 13-41 do Do klas, geducht tegen Brouwersha ven. Met 8-3 wisten de reserves aan het langste eind te trekken. NOAD speelde door de week tegen DES en won met 4-3. Zaterdag avond verloor NOAD met 2-0 van Zwaluwen waardoor de Scharen- dijkenaars weer aan de leiding kwamen. DES wist de afstand tus sen de rode lantaarn weer wat gro ter te maken daar van MEVO met 3-1 werd gewonnen. DOSKO won met 4-2 van Stormvogels dat dus geen kans zag revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag. De stand is: Zwaluwen Brouwershaven Burgh II Stormvogels NOAD DOSKO DES MEVO 7 4 3 0 11 29-12 8 5 1 2 11 30-23 6 3 2 1 7 3 13 8 2 2 4 8 3 0 5 8 3 0 5 6 114 8 32-18 7 25-24 6 15-17 6 21-33 6 22-39 3 9-17 In de 3e klas A wist Zeemeeuwen II zich door een 6-0 overwinning op Brouwershaven II naar de 2e plaats op te werken. Renesse 11 won met 3-2 van Burgh III terwijl Zwaluwen II de reserves van Stormvogels met dezelfde cijfers klopte. De stand: Burgh III 7 5 1 1 11 24- 8 Zeemeeuwen II 7 3 2 2 8 17- 8 Renesse II 7 4 0 3 8 10-13 Brouwershaven II 5 3 1 1 7 11-9 Zwaluwen II 7 3 0 4 6 11-17 Velocitas II 6 1 1 4 3 4-10 Stormvogels II 7 1 1 5 3 6-18 DSS 11 wist, in de 3e klas A, op overtuigende wijze de zege op WIK te behalen waardoor het een prach tige kans maakt op de titel. MEVO II zag zich op eigen terrein geklopt door NOAD II (2-3). DES II en Die Gouwe II deelden broederlijk de puntjes (1-1). De stand is nu: DSS II WIK NOAD 11 DES 11 Unitas II Die Gouwe II MEVO II 6 5 1 0 11 26-10 6 4 119 19-14 6 3 12 7 14 2 6 2 0 4 7 12 4 114 7 8-13 6 16-17 4 11-16 4 11-17 3 9-23 Op succesvolle wijze werden za terdag de schoolkorfbalwedstrijden beëindigd. Voor de propaganda van de mooie korfbalsport (wanneer dit volgens de regels wordt gespeeld) is het te hopen dat in het vervolg ieder jaar zo'n toumooi kan plaats vinden. De m.c. Sparta wist in de Haring- vit naar viaardingen weer lauwe ren te oogsten. Met een fraaie be ker werd de thuisreis aanvaard. Van de jeugdboekenplank Spannende historie van Nederlandse zeelieden Voorwereldlijke dieren in „Patava" Vreemde, geheimzinnige en dik wijls prachtige tekeningen van voorwereldlijke dieren die al eeu wenlang in Europa uitgestorven zijn, werden door een dappere Franse bergbeklimmer in een don kere spelonk in het Franse zuide lijke bergland gevonden. Hoe kwa men die daar". De bekende en deskundige schrij ver C. Wilkeshuis geeft hiervan in „Patava de holen jongen" een ge detailleerd verslag. De strijd om het bestaan die de mensen toen moesten voeren om de lange en strenge winters door te komen wordt ons, kinderen van deze tijd, met al onze moderne hulpmiddelen, uitstekend uitgebeeld. Daarnaast ontbreekt het ook niet aan span ning. De heer Wilkeshuis zal met dit prachtige boek menig jongens hart sneller doen kloppen! „De mannen van de „Swarte Draeck" Een spannende geschiedenis, die zich heeft afgespeeld in de laatste helft van de zeventiende eeuw, toen de boekaniers loerden op de met rijke buit beladen Spaanse galjoe nen, welke uit midden-Amerika naar Spanje wilden zeilen. Een geschiedenis waarin een Hollandse stuurman, Arjaen van Monnickendam, uit nood en lijfs behoud piraat is geworden onder de piraten. Hij heet nu Haaietand: de schrik van zijn vijanden. Geladen van spanning zijn de avonturen van Haaietand en zij'n twee kameraden „Bokkebek" en „Labberdoedas". Telkens weer is het stuurman Ar jaen die zijn schip de „Swarte Draeck" doet zegevieren. In de wedloop om de grote onmetelijke schat van-Barracudakreek schijnt alles te zullen mislopen, maar het is tenslotte toch Haaietand die met de buit gaat strijken. Een pracht- In tegenstelling tot anderslui dende berichten deelt L. Smit en Co.'s internationale sleepdienst me de, dat de sleepboot „Thames" met de „Stony Point" nog altijd bij Fal mouth ligt, ongeveer zeven mijl uit de kust. Men hoopt eindelijk toe stemming te krijgen de haven 1e mogen binnenlopen. boek van Koert de Haan voor jon gens die van spanning en avontuur houden. Bovenbesproken boeken zijn voorj aarsuitgaven van uitgeverij Kluitman. Verwachting tot woensdagavond: Meer zon Koude nacht met opklaringen en hier en daar een bui; morgen zon nige perioden en op de meeste plaatsen droog; weinig wind; over dag hogere temperaturen. 26 juni. Zon op 4.23, onder 21.06. Maan op 3.14, onder 19.36. 27 juni. Zon op 4.24, onder 21.06. Maan op 4.11, onder 20.29. Nieuwe maan: 27 juni te 21.53. Hoogwaterstanden 26 juni 27 juni 1.54 v.m. 2.46 v.m. 14.26 n.m. 15.14 n.m. 13.51 n.m. 14.38 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 juni 1.24 v.m. 27 juni 2.11 v.m. Springtij: 30 juni. HET WEEKOVERZICHT Maandagmiddag naderde vanuit België een regenzóne het zuiden van het land. Deze breidde zich daarna over het zuidoosten en oos ten uit. Elders vielen uit een zwaar bewolkte lucht buien waarvan sommige met hagel en onweer ge paard gingen. De regenzone hangt samen met een depressie die over midden Duitsland naar Polen on derweg is. Aan de achterzijde blijft met noordwestelijke wind koude en onstabiele lucht van de Noordzee binnenstromen. Op de oceaan komt ten noordwesten van de Azoren een diepe depressie tot ontwikke ling die aan de voorzijde warmere lucht naar de Britse eilanden stuurl Dit heeft tot gevolg dat boven west-Europa de barometers lang zaam gaan stijgen en zonniger weer in zicht is. Een storing die de Golf van Biscaye nadert vertoont op dit ogenblik niet veel activiteit en het is waarschijnlijk dat deze het weer in Europa niet zal verstoren. Mor gen mogen dan ook zonnige perio den verwacht worden, die afgewis seld worden door enkele buien. De temperaturen zullen daarbij een geringe stijging vertonen. Ingezonden mededeling 3 uur opening AMSTERDAM SCHIPHOL - dagelijks van 10-22 uur 's zondags van 12-22 uur entree SO cent (toegang luchthaven inbegrepen) Maar eerst de technische basis Er zijn heel wat jongens die zich sterk aangetrokken voelen tot het automobielvak. Sommigen zien hierin een mogelijkheid de hele dag naar hartelust met auto's te kunnen rondrijden, maar dit heeft uiteindelijk niets met ware vak manschap te maken en deze jongens zullen in de meeste gevallen niet verder komen dan de laagste sport op de ladder en na verloop van tijd toch weer een ander beroep kiezen. Anders is het met hen, die wer kelijk verderop willen. Het zou zonde zijn, deze jongens na de la gere school direct bij een baas „in de leer" te doen. Om een goede basis voor later te vormen, bestaat er slechts één weg, n.l. de tech nische school. Na een algemene op leiding in de metaalvakken volgt hier een gespecialiseerde 2-jarige cursus voor automobielmonteur en pas daarna wordt de jongen in een bedrijf geplaatst. In deze bedrij ven, welke zijn aangesloten bij de Stichting VAM (Vakapïeiding auto mobielmonteurs) wordt de grootste aandacht besteed aan de verdere scholing van de leerling. Gedurende de wintermaanden wordt elke week drie of vier avonden theoretisch vei-volgonderwijs gegeven aan de technische avondschool, terwijl in speciale gevallen ook de mogelijk heid bestaat deze stof schriftelijk te volgen. De praktijkopleiding in de werk plaats staat onder voortdurende controle van de inspecteurs van de Stichting VAM, die persoonlijk contact houden met de leerling en zijn leermeester. Aan de opneming in deze be drijfsopleiding zijn geen kosten verbonden. De studieboeken welke voor de theoretische opleiding no dig zijn echter, moeten wel door de leerling worden betaald. Na de opleiding kunnen de leer lingen examen doen voor hulpmon teur en soms zelsf tweede monteur, waarna er nog mogelijkheden te- over zijn om de studie voort te zetten. 8.000 monteurs te kort Het automobielbedrijf schreeuwt om goede vaklieden. Het vorige jaar bestond er in ons land een tekort van 8.000 geschoolde mon teurs en - mede gezien de steeds stijgende toeneming van het auto park - in 1960 zullen er volgens de berekeningen bijna 12.000 tekort zijn. Maar het zijn niet uitsluitend monteurs die in de .garage- en autoreparatiebedrijven nodig zijn. Er is evenzeer grote behoefte aan vakkundige bedrijfsleiders, voor mannen, filiaalhouders e.d. en ook deze functies worden bereikt via de vakopleiding. Het autovak is dus zeker een vak met toekomst, maai-er moet voor gewerkt worden en dat dient de jongen die dit vak kiest, goed te beseffen. De directeur van de technische school zal gaarne alle gewenste inlichtingen geven, even als de Stichting VAM te 's-Gra- venhage. Wie een beroep kiest, waarbij hij zijn handen en zijn hoofd moet gebruiken, moet zeker eens overwegen of het autovak voor hem geen bijzondere kansen biedt. Een goede vakman kan hier altijd een goede boterham verdie nen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2