Verwachting tot dinsdagavond: Koud weer Koud en overwegend zwaar be wolkt weer met plaatselijk regen, vooral in het zuidoosten en oosten van het land; matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen noordoost en noordwest. 25 juni. Zon op 4.23, onder 21.06. Maan op 2.28, onder 18.34. Nieuwe maan: 27 juni te 21.53. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 juni 0.58 v.m. 13.33 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 juni 0.33 v.m. 13.00 n.m. Springtij: 30 juni. HET WEEROVERZICHT In de algemene luchtbeweging kwam gedurende het weekeinde boven Europa en de aangrenzende zeegebieden vrijwel geen verande ring. Nieuwe storingen trekken van Spanje naar Frankrijk en het Al pengebied. Deze gingen opnieuw vergezeld van zware regens. Maan dagmorgen meldden verschillende stations in zuid- en midden-Frank rijk 30 tot 40 mm. Ook in Zwitser land vielen weer zeer grote hoe veelheden door opstuwing van de zeer warme lucht tegen de zuid hellingen van de Alpen. In Locarno viel in 24 uur tijds bijna 130 mm en maandagmorgen was aan de re genval nog geen einde gekomen. In Italië kwam zondag zeer hoge ma ximumtemperaturen voor. Foggia meldde met 40 graden de hoogste temperatuur. Boven West-Europa hield de aanvoer van koude polaire lucht rond een depressiegebied boven Scandinavië aan. Over ons land trok in de nacht van zondag op maandag een zwakke rug van hoge luchtdruk, tijdens windstilte en en langdurige opklaringen daalde de temperatuur daarbij tot voor de tijd van het jaar naar zeer lage waarden. De laagste temperatuur op normale waarnemingshoogte werd gemeld door Witteveen en bedroeg 1 graad. In de nachtvorst- gevoelige gebieden in het noord oosten van het land is op verschil lende plaatsen zo zware nachtvorst voorgekomen, dat schade aan de aardappelgewassen is toegebracht. Het storingsgebied boven Frank rijk trekt verder in noordoostelijke richting en zal waarschijnlijk voor al in het zuidoosten van ons land ook regen veroorzaken. De aanvoer van koude lucht houdt de eerste paar dagen aan bij winden in de noordhoek. VISSERIJBERICHTEN De Zeeuwse visserij belangen „Regering, behoudt toch de Qos- terschelde voor ons. Gij hebt een forse daad willen stellen: het Del taplan. Stel nu dan nog een andere forse daad: perforeer de dam in de Oosterschelde". Deze kreet slaakte de voorzitter van de Zeeuwse Ver eniging tot behartiging van de Zeeuwse Visserij belangen, de heer A. L. S. Lockefeer, in de vergade ring van deze organisatie. Een ge perforeerde dam zou de redding zijn voor de oesterteelt in de Oos terschelde. Maar de regering vindt dit te duur. „De afsluiting van de zee-armen betekent voor vele vis sers het ophouden van hun be staan", zei de heer Lockefeer. De heer Lockefeer zeide voorts, dat het Deltaplan niet de vloek mag zijn voor het paradijs, waarin de oester en mossel leeft Een drin gend beroep deed hij op het grote aantal vissers, dat aanwezig was, om een flinke en eendrachtige or ganisatie te vormen. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eibergen: L. de Vrij er, Makkum; te Duivendrecht: vi- karis A. J. Lamping, Blaricum. Benoemd tot hulpprediker te Nijehaske: N. de Zwart, catecheet- pastoraal medewerker, Yerseke; te Oosterwolde (Fr.): H. Roemeling, hulpprediker, Dendermonde (B te Den Ham (O.): J. Klein Rensink, catecheet-pastoraal medewerker, aldaar. Aangenomen naar Ter Heijde: J. G. van Ieperen, Wemeldinge. Bedankt voor Leiden: C. A. Ko- revaar, Rotterdam; voor Bever wijk (toez.): Joh. Langstraat, Vor- den; voor Sprang-Capelle: G. H. van Kooten, Genemuiden; voor Beerta (toez.): vikaris A. J. Lam ping, Blaricum. Ger. Kerken Aangenomen naar Hattem: J. P. Dondorp, Scharnegoutum. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Bunschoten-Spaken burg (als miss.pred. op Borneo): G. Mulders, Ulrum; te Zwartsluis: J. M. Kroes, Dalfsen. Ger. Kerken Ds. H. M. Kuitert, studentenpre dikant te Amsterdam, voordien predikant te Scharendijke, slaagde aan de Vrije Universiteit aldaar voor het doctoraal examen theolo gie. Ger. Gem. in Nederland RENESSE. Evangelisatie: woens dag 26 juni, 7.30 uur n.m.: ds. M. v. d. Ketterij uit Alblasserdam. Junioren-voetbaltoernooi „Zierikzee" kende vlot verloop Ëilandelijke verenigingen behaalden eerste prijs in alle poules Uitstekende prestaties van Renesse, Brouwershaven en Dreischor Begunstigd door ideale weersom standigheden werd zondag het junioren-voetbaltoernooi, georga niseerd door de v.v. „Zierikzee", gehouden. Deze dag had een vlot verloop en kon precies volgens het vastgestelde schema worden beëin digd. De jeugdige voetballers van Schouwen-Duiveland hebben hun beste beentje voorgezet en zich ge meten met junioren uit Walcheren en Zuid-Beveland. Zierikzee kwam zelf met drie juniorenelftallen in het veld. Jn alle poules behaalden de eilandelijke verenigingen de eer ste prijs. In poule A leverde Renesse een knappe prestatie door Vlissingen te verslaan. Dit resultaat had uit eindelijk ongeslagen de le prijs ten gevolge. Zowel Vlissingen als Mid delburg bleken technisch goedge schoolde ploegen. In poule B kende Brouwershaven geen nederlaag en wist met 7 punten beslag te leggen op de le plaats, voor Burgh. In poule C kan Dreischor op een uit stekende prestatie terugzien. Met 7 punten uit 4 wedstrijden behaalden ook de blauw-witten de le prijs, voor Vlissingen II, Luctor, Zonne- maire en Zierikzee III. De uitslagen zijn: Poule A: Goes B I-Middelburg 0-4; Vlissin gen B I-Zierikzee B I 4-1; Goes B 1-Renesse B I 0-5; Middelburg B I- Zierikzee B I 2-0; Vlissingen B I- Renesse BI 0-1; Goes B I-Zierik- zee B I 1-5; Middelburg B I-Re- nesse B I 1-1; Goes B I-Vlissingen B I 0-4; Renesse B I-Zierikzee B I 2-0; Middelburg B I-Vlissingen B I 0-1. Ie prijs Renesse I; 2e pr. Vlissin gen I; 3e pr. Middelburg I; 4e pr. Zierikzee I; 5e pr. Goes I. Poule B: Brouwershaven B I-Burgh B I 1-0; Lewedorpse Boys B I-Zierik- zee B II 0-0; Brouwershaven B I- Robur B I 1-1; Burgh B I-Zierikzee B II 3-1; Lewedorpse Boys B I- Robur B 11-0; Brouwershaven B I- Zierikzee B II 3-0; Burgh B I-Ro- bur B I 3-1; Brouwershaven B I- Lewedorpse Boys B I 4-1; Robur B I-Zierikzee B II 1-1; Burgh B I- Lewedorpse Boys B I 1-0. le prijs Brouwershaven I; 2e pr. Burgh I; 3e pr. Lewedorpse Boys I; 4e pr. Robur I; 5e pr. Zierikzee II. Poule C: Dreischor B I-Luctor B I 2-1; Vlissingen B II-Zonnemaire B 11-1; Dreischor B I-Zierikzee B III 1-1; Luctor B I-Zonnemaire B I 2-1; Vlissingen B II-Zierikzee B III 5-1; Dreischor B I-Zonnemaire B I 4-0; Luctor B I-Zierikzee B III 6-1; Dreischor B I-Vlissingen B II 2-0; Zierikzee B III-Zonnemaire B I 0-6; Luctor B I-Vlissingen B II 0-3. le prijs Dreischor I; 2e pr. Vlis singen II; 3e pr. Luctor I; 4e pr. Zonnemaire I; 5e pr. Zierikzee III. Prijsuitreiking Na afloop der wedstrijden sprak voorzitter C. Jonker van Zierikzee de verenigingen toe. Hij sprak de verwachting uit dat Zierikzee door het organiseren van dit toernooi er in geslaagd zal zijn blijvende con tacten tot stand te brengen tussen de verenigingen uit de provincie. Hij bracht hierna zijn dank uit aan allen die aan het slagen van deze dag hebben meegewerkt, voorts aan de heren scheidsrechters, de ver- bandpost van het Rode Kruis afd. Zierikzee, de genodigden voor hun belangstelling, waarna met een toe passelijk woord de prijzen werden uitgereikt. Positieve waarde Gekonkludeerd kan tenslotte worden dat de belangstelling voor een groot opgezet toernooi als dit nog groeien moet. In ieder geval kan de v.v. Zierikzee, dat zich zul ke belangrijke financiële offers ge troost heeft er van overtuigd zijn, dat iets tot stand is gebracht, waar van een absoluut positieve waarde uitgaat. RENESSE I IN DE BEKERFINALE Grote overwinning (11-1) op Vlissingen IV Door een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende overwinning op Vlissingen IV heeft Renesse I zich geplaatst in de finale van de bekercompetitie welke door de afd. Zeeland wordt georganiseerd. K. Hart, die zich niet fit voelde, werd op uitstekende wijze vervan gen door C. Dorreman jr., die in 1 jaar tijds twee operaties aan zijn knie heeft ondergaan, maar hier van nu blijkt te zijn genezen. Ant. Jonker stond als l.buiten opgesteld en als deze speler steeds met de zelfde ambitie blijft spelen als hij nu deed betekent dit voor Renesse zeker geen verzwakking, temeer daar zijn voorganger de Vos, die een aardige speler was, mentaal te veel aan buien onderhevig was. Vlissingen, dat soms wel eens aar dig combineerde, viel over het ge heel genomen toch niet mee. Vooral in snelheid en doorzettingsvermo gen schoot zij bij de Renessenaren nogal eens tekort. Renesse pakte de zaken reeds direct stevig aan. Na een mooie combinatie belandde na 30 min. spelen de bal bij de vrij staande Ant. Jonker die even door- Aanbestedingen Zuiddijk St.-Phillpsland aanbesteed Dat het bij het waterschap „St. Philipsland" ernst is met het ver zwaren van zwakke dijkgedeelten, bleek ook deze keer weer toen de aanbesteding plaats vond van de Zuiddijk, paal 1-32, in de „Drui ventros" te St. Philipsland. De animo hiervoor was groot want er waren 18 inschrijvingen. De hoogste inschrijver was de fa. C. Reijngoudt te St. Philipsland voor f 467.000; de laagste was de fa. Jansen en Versluis voor f 287 duizend. FINANCIEEL NIEUWS R. Koole Zoons Bank N.V. De Twentsche Bank N.V. Wij vernemen dat krachtens be sluit van de buitengewone algeme ne vergadering van aandeelhouders gehouden op 14 maart '57, de di rectie van R. Koole Zoon's Bank N.V. met ingang van 22 juni 1957 is opgedragen aan De Twentsche Bank N.V. Tot directeur van het kantoor Zierikzee dezer bank is be noemd de heer C. van der Vliet A.Czn., terwijl de heren J. P. J. den Boer en W. B. M. den Boer be noemd werden tot procuratiehou der. De werkzaamheden van de in stelling worden onveranderd voort gezet terwijl het gehele personeel in dienst blijft. JAarkir Mijj veUcAte* Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 21 juni 1957 Aardappelen (grote) f 22-27, id. (kriel) f 10; Rabarber f 30-35; As perges f 60-192; Doperwten f 39- Peulen f 65-56; Snijbonen II f 99; Princessebonen f 203; Tuin bonen f 33-36; Komkommers (stek) f 25; Postelein f 10; per 100 kg. Bloemkool afw. t.m. IA f 10-35; Komkommers (wit C t.m. A) f 37- 57; idem (groen C t.m. A) f 20-38; Perziken f 11-26; Pruimen f 6-11; Kropsla f 5-14; per 100 stuks. Bospeen f 28-32; Boskroten f 18; per 100 bos. Aardbeien I f 0,29-0,43, idem II 0,25-0,26, per doosje. ROTTERDAM, 24 juni. Aanvoer 1729 stuks vee, t.w. 1039 vette koeien en ossen en 690 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,25 f 2,65-2,90 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,75- 1,71-1,65. Vette koeien en ossen: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen van vorige week met moeite te hand haven; varkens: aanvoer iets gro ter, handel kalm, prijzen iets lager prima's boven notering, zware var kens moeilijk te plaatsen. liep en daarna doelman Maas met een droge knal passeerde (1-0). In de 3e min. passeerde Vasseur een drietal achterspelers waarna hij laag inschoot (2-0). Renesse bleef met goed spel langs de grond de verdediging der bezoekers onder druk zetten en na 9 min spelen had Verseput met een laag hard schot succes (3-0). Tussen de bedrijven door wist doelman Maas nog enige malen door goed ingrijpen erger te voorkomen. Zijn collega aan de an dere kant, de Vrieze, kreeg alleen enige terugspeelballen te verwer ken. In de 16e minuut was Vasseur enige verdedigers te vlug af en het was 4-0. Een voorzet van Verboom werd goed door Ant. Jonker in de 24e minuut overgenomen, waarna hij hoog inschoot (5-0). Nog binnen het half uur maakte Verseput het halve dozijn vol (6-0). Bij een der weinige aanvallen der bezoekers gelukte 't de rechtsbinnen met een laag schot de eer voor zijn club te redden (6-1). Renesse bleef echter het heft in handen houden en nog voor rust bracht Vasseur de stand op 7-1. Na de hervatting deed Renesse het wat kalmer aan waardoor Vlis singen iets meer in de aanval kwam Verder dan de rand van het straf schopgebied lieten de verdedigers de tegenpartij echter niet komen, en met enige schoten die vandaar op het Renessedoel werden gelost wist de Vrieze wel raad Na een solo-rush vanaf de middenlijn werd het na 14' min. spelen door Ant. Jonker 8-1. Na enige vergeefse po- gihgen, waarbij schoten rakelings langs de staander gingen, bracht Verboom de stand op 9-1. Uit een corner scoorde Vasseur met een fraaie kopbal het tiende doelpunt (10-1). Direct hierna brak Verboom door de verdediging, maar op het beslissende moment werd hij zwaar van achteren gevloerd, wat voor Renesse een indirecte vrije schop opleverde die werd weggewerkt. Aan de andere zijde maakte Kap pers binnen de beruchte lijnen hands, wat de scheidsrechter ont ging. Met een laag hard schot van buiten het strafschopgebied bracht Verseput de eindstand op 11-1. VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagmiddagcompetitie Prom./Degr. le/2e klasse: Wol- faartsdijk I-Spui I 3-4 (onder pro test van Wolfaartsdijk). Bekerwedstrijd, 3e ronde Renesse I-Vlissingen IV 11-1. Zomer-avondcompetitie Uitgesteld de voor heden (maan dag) 24 juni vastgestelde wedstrijd Prov. Waterstaat-Fa. De Oude en De Jonge. Het programma voor deze week luidt thans: Maandag 24 juni; Fa. Janse-Fa. De Oude en De Jonge (half 8); Drukkerij L. O.-Rijkswaterstaat (8 uur). Dinsdag 25 juni: PZEM-Zierik- zee veteranen (half 8). Woensdag 26 juni: Nèd. Heide Mij-Grontmij (half 8). Donderdag 27 juni: MEVO vete ranen-Herverkaveling (half 8). Vrijdag 28 juni: Fa. Janse-Druk- kerij L. O. (8 uur); Fa. De Oude De Jonge-Zierikzee veteranen (half 8); PZEM-Rijkswaterstaat (kwart voor 7). VOETBAL V riendschappelij k Duiveland I-MEVO I 1-10; Dui- velandjunioren-MEVO-junioren 3-4 MOTORSPORT Eerste prijs voor Sparta in Haringrit Door dertien leden van de mo torclub „Sparta" te Zierikzee werd zaterdag jl. deelgenomen aan de zg. Haringrit naar Vlaardingen. Bij deze rit is Sparta er in geslaagd de eerste prijs - een grote beker - te veroveren. Dit is dus de tweede beker die Sparta dit seizoen in de wacht heeft weten te slepen. Aan deze internationale sterrit naar Vlaardingen was een grote deelname. Iedere deelnemer ver kreeg - naast menig harinkje uiter aard - een persooi^ijke plaquette. Zoals bekend wordt op 26, 27 en 28 juli a.s de Heidelbergrit verre den. I juli a.s. sluit voor deze bij zondere sterrit de opgave, 's Avonds (1 juli) zal een bespreking in het „Huis van Nassau" worden gehou den over deze rit. Het bestuur wijst er op dat na deze datum de in schrijving voor deze Heidelbergrit definitief gesloten is. Op 5 juli as. vertrekt men via Zijpe voor de toertocht naar de Ar dennen die op 5, 6 en 7 juli verre den wordt. Hierbij zal tevens de Belgische T.T. worden bezocht. Ook voor deze rit sluit de inschrijving op 1 juli a.s. KORBAL S.D.K.B. le klasse: Unitas I-Burgh I 2-6; SVOWK I-Zeemeeuwen I 0-9; Die Gouwe I-DSS I 0-5. 2e klasse: NOAD I-Zwaluwen I 0-2; DES I-MEVO I 3-1; DOSKO- Stormvogels I 4-2; Burgh II-Brou- wershaven I 8-3; NOAD I-DES I 4-3. 3e klasse A: Zeemeeuwen II- Brouwershaven II 6-0; Renesse II- Burgh III 3-2 (o.p.v. Burgh III); Zwaluwen li-Stormvogels II 3-2. 3e klase B: MEVO II-NOAD II 2-3; DES II-Die Gouwe II 1-1; WIK I-DSS II 0-4. Juniorencompetitie: Unitas-OWK 2-2; DSS B-DSS A 1-8; Burgh B- Renesse en Zeemeeuwen-Burgh afgelast; DSS A-SVOWK 4-0. DOSKO I-Stormvogels I 4-2 DOSKO verscheen met een inval ler voor M. Hart. Mej. C Westdorp was weer van de partij, wat een versterking was en mej. D. Slulj- ters-Jonker stond eveneens opge steld. Stormvogels had twee inval sters voor mej. A. Gast en L. Lin- ders en 1 invaller voor L. den Boer. Het eerste kwartier was voor Stormvogels. Na 8 min. reeds schoot K. Bouterse raak (0-1). Vijf min. daarna was het zelfs 0-2 door het veelbelovende jonge speelstertje mej. de Graaf Voor DOSKO werd gescoord door A. v. Dongen, waar na H. Jonker 10 min voor rust de stand gelijk maakte (2-2). DOSKO was iets sterker en.even voor.rust maakte J. Hendrikse een voor sprong door te scoren (3-2). Na de rust was het J. Hendrikse die aan alle onzekerheid een einde maakte (4-2). Het vertoonde spel stond nog niet op hoog peil en beide twaalf tallen kunnen veel beter. Het plaat sen vooral liet te wensen over. Scheidsrechter M. Kok leidde goed en trad streng op tegen gedekt doelen. Het voorlopige programma voor deze week luidt: Dinsdag 25 juni 3e klasse A: Burgh III-Zee- meeuwen II (half 8). Donderdag 27 juni 3e klasse A: Zwaluwen II-Brou- wershaven II (half 8). Vrijdag 28 juni 3e klasse A: Stormvogels I-Ve- locitas II (half 8). 3e klasse B: WIK I-Die Gouwe II; DSS II-NOAD II (half 8). Junioren, groep C: DES-DSS A (half 7). Zaterdag 29 juni 2e klasse: MEVO I-Stormvogels I; Burgh II-DOSKO I (7 uur). Juniorencompetitie. Groep A: Renesse-Zeemeeuwen; Burgh A- Burgh B (half 4). Groep B: Die Gouwe-Brouwers- haven (half 4). Groep C: DSS B-SVOWK (half 4). Schoolkorfbalwedstrijden o- „Bannink" werden een succes Eilemeet overwinnaar lagere scholen Lyceum werd kampioen in poule A Begunstigd door goed korfbal- weer vonden zaterdagmiddag op het sportpark „Bannink" te Zierik zee de schoolkorfbalwedstrijden plaats voor de middelbare scholen en de finale voor de lagere scholen. Vooral het spelpeil in poule A, dat zeker gelijk stond met een gemid delde wedstrijd in de 1ste klas van de S.D.K.B., viel zeer mee. Ondanks een groot veldoverwicht verloor de !Op. U.L.O. op vrij onge lukkige wijze de eerste wedstrijd met 1-0 van het Lyceum. De twee de ontmoeting eindigde in een ver diende 2-1 overwinning van de Op. U.L.O. op de Chr. U L.O. Alles was nu nog bij de derde wedstrijd mo gelijk want als het Lyceum van de Chr. U L.O. zou verliezen stonden de twaalftallen weer gelijk. Toen de Chr. U.L.O. spoedig de leiding nam steeg de spanning ten top en beide twaalftallen werden door hun medescholieren aangemoedigd. Nog voor dat er gedraaid werd slaagde het Lyceum er echter in met een fraai schot de gelijkmaker te sco ren (1-1). Ondanks verwoede po gingen en luide aanmoedigingen slaagde geen van beide twaalftallen er in de overwinning uit het vuur te slepen zodat het Lyceum als eindoverwinnaar uit de bus kwam. Poule B In poule B waren Lyceum B en Chr. U.L.O. B aan elkaar gewaagd. Beide twaalftallen eindigden met 5 punten, slechts door het betere doelgemiddelde werd Lyceum B aangewezen om tegen no. drie van poule A, Chr. U.L.O. te spelen. Op eervolle wijze werd deze wedstrijd met 1-0 door Lyceum B verloren, zodat in de eindrangschikking, poule B was een vervolg van poule A, geen wijziging kwam. Finale lagere scholen Bij de finalewedstrijden der la gere scholen startte Burgh met een daverende 5-0 zege op Nieuwer- kerk. Na een gelijk opgaande strijd eindigde de tweede wedstrijd, tus sen Eilemeet en Nleuwerkerk, in een puntloos gelijk spel Burgh gold nu in de laatste wedstrijd te gen Eilemeet als de grootste fa voriet. Hoe geheel anders kwam het echter uit. Hoewel Burgh in het veld sterker was, scheen Eile meet ineens de vorm van vorige week te hebben hervonden. Op ver rassende wijze wisten zij een 2-0 voorsprong te nemen, en wel scoor de Burgh nog tegen maar verder lieten zij het niet komen zodat Ei lemeet overwinnaar werd van de lagere scholen. De resultaten waren Poule A: Lyceum-Op. U.LO. 1-0; Op. U. L.O.-Chr. U.L.O. 2-1; Lyceum-Chr. U.L.O. 1-1. Lyceum 2 1 1 0 3 2-1 Op. U L.O. 2 10 12 2-2 Chr. U.L.O. 2 0 1112-3 Poule B: Chr. U.L.O. B-Op. U.L.O. C 2-1; Lyceum B-Op. U L.O. B 1-0; Op. U.L.O. C-Lyceum B 1-2; Op. U.L.O. B-Chr. U.L.O B 1-2; Op. U.LO. B- Op. U.LO. C 2-1; Lyceum B-Chr. U.L.O. B 0-0. Lyceum B 3 2 1 0 5 3-1 Chr. U.LO. 3 2 1 0 5 4-2 Op. U.L.O. 3 1 0 2 2 3-4 Op. U.L.O. C 3 0 0 3 0 3-6 Finale lagere school: Burgh-Nieuwerkerk 5-0; Elle- meet-Nieuwerkerk 0-0; BurgH-Elle- meet 1-2. Eilemeet 2 1 1 0 3 2-1 Burgh 2 10 12 6-2 Nieuwerkerk 2 0 111 0-5 Prijsuitreiking Na afloop werd door de heer K. F. Postma, met een toepasselijk woord, de prijzen aan de aanvoer ders der twaalftallen uitgereikt. De heer Postma wees hierbij nog op het grote succes welke dit korfbal- tournooi in zijn geheel bezien heeft opgeleverd Een speciaal woord van dank richtte hij hierbij nog tot het bestuur van de S.D.K.B. die dit al les mogelijk heeft gemaakt en ver der tot allen die hun medewerking voor het slagen van deze wedstrijd hebben gegeven. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 19. „Inderdaad, Crimo van Barletta", zegt de Hertog op slepende toon. „Verheugt het je niet mij weer eens te ontmoeten, Sylvia, of nee, Suleikah heet je tegenwoordigMet een katachtige sprong komt hij op haar toe en heft dreigend zijn rijzweep. „Laat me met rust, jij duivel", roept het meisje, ontzet terugdeinzend, „heb je mij al niet genoeg ongeluk gebracht?" De Hertog grijpt haar bij de armmet een wilde beweging rukt zij zich los en snelt naar de tentopeningMaar daar vangen de sterke armen van Samson haar op in een greep, waaraan niet te ontkomen valt. „Bravo Sam son', grijnst Crimo tevreden, „bind haar de polsen en liefst een beetje stevig. De vorige keer heb ik nog genade met haar gehad, maar nu zal dit katje voor goed verdwijnen!" Samson bindt de armen van het meisje op de rug, waarna hij haar een wijde pij omslaat, die haar gestalte geheel omhult. „Ziezo", gromt hij dan, „en nu op stap. Ik weet wel een plekje, waar we jou veilig kunnen opbergen!" Even later loopt het drietal door de donkere stegen van Barranca. De weinige poorters, die hen passeren, merken niets on gewoons. Maar achter haar hoort de wanhopige Sylvia de fluiste rende stem van Crimo: „Denk er aan, mijn duifje, geen hulpgeroep, geen ontvluchtingspogingen. Ik heb hier onder mijn mantel een zeer scherpe dolk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3