Militaire oefening Nationale Reserve te Brouwershaven Eenheden uit de Westhoek landden te Den Osse Vrijdagavond vond te Brouwers haven en in de onmiddellijke na bijheid een grote districtsoefening plaats van de Nationale Reserve, die werd bijgewoond door de ma joor H. A. P. Speek, commandant Zeeland der Nationale Reserve, de kapitein P. Kloosterman en bur gemeester J. L. van Leeuwen. De oefening werd ingezet met een landing in Den Osse van de eenheden uit de Westhoek (klasse Renesse), onder aanvoering van sergeant De Vromen. Opzet van de oefening was Brou wershaven te zuiveren van vijan delijke parachutisten, die zich ver- jjjSnit'nwe Gedeelte Molenweg opnieuw gelegd Door het aannemersbedrijf M. van der Velde te Bruinisse, die vo rig jaar een gedeelte van de riole ringswerkzaamheden in onze ge meente uitvoerde, is dezer dagen een gedeelte van de Molenweg op nieuw gelegd. Dat deze werkzaam heden voor het doorgaande ver keer lastig waren, is te begrijpen, omdat de voertuigen uit de rich ting Zierikzee het dorp via de „Blauwe Keet" moesten bereiken. „Nieuw Leven" concerteerde Het muziekgezelschap „Nieuw Leven" te Ouwerkerk, gaf zaterdag 15 dezer een zomeravondconcert in de muziektent te Bruinisse. Het prachtige weer lokte velen voor een wandeling naar buiten, waarbij na tuurlijk in de Ring werd gepau zeerd om deze goed uitgevoerde muziek te beluisteren. Druk strandbezoek Evenals elders in het land heb ben velen verkoeling gezocht aan de stranden van Schouwen-Duive- land. Speciaal zondag was het bij zonder druk. Bij Westenschouwen stond een lange file auto's voor de trap en te Renesse was de be langstelling niet minder groot. De stranden zagen „zwart" of wit, zo men het zeggen wil, want natuur lijk was het gros van de zonzoekers in badpak. De temperatuur van het water was ook reeds wat milder geworden, zodat ieder aan zijn trekken kwam, zij het niet altijd zonder pijnlijke zonverschroeide rug. schanst hadden bij de molen aan de Noordwal. Hier was een mi trailleurnest ingericht. Brouwers haven was „bezet" door troepen van de klassen Brouwershaven, Zierikzee en Oosterland. Diverse patrouilles gingen op weg om het doen en laten van de aanvallers te verkennen, waarbij gebruik werd gemaakt van een tweetal walkie-talkies. Het teken tot de aanval werd gegeven met behulp van een groen seinpatroon, hetgeen een spervuur uitlokte. Mi trailleurs en handgranaten werden in het vuur gebracht. Opdracht was zich terug te trekken tot op het Havenplein. De vroege slapers te Brouwershaven verden hevig ver schrikt uit hun bedden en ook de kinderen kregen het hier en daar (helaas) te kwaad door het vele schieten. Rookbommen hadden een geweldige rookontwikkeling tot ge volg. Na afloop van de gevechten wer den de deelnemers aan de oefening ontvangen in de voorzaal van het stadhuis, waar zij werden toege sproken door de majoor Speek. Ook de sergeants De Vromen en Jansen gaven een korte uiteenzet ting over de strijd. Ondanks enkele foutjes werd de oefening als ge slaagd gekwalificeerd. Burgemeester Van Leeuwen bood de manschappen een consumptie aan, die dankbaar werd geaccep teerd. Aanbestedingen Woningbouw te Ouwerkerk Woensdag 12 juni werd door het gemeentebestuur van Ouwerkerk aanbesteed de bouw van drie wo ningen. Ingeschreven werd door: Fa. Gebr. Thysse, 's-Gravenhage f 68.235; C. v. Westen, Zierikzee f 58.390; S. de Vlieger, Zierikzee f 55.500; Fa. Gebr. Holm, Zierikzee f 55.200; Fa. v. Velthoven, Zierikzee f 54.876; D. Meerman, Ouwerkerk f 53.760; M. J. Padmos, Dreischor f 52.819; S. P. Wijsman, Zierikzee f 43.800. De gunning is aange houden. Land- VOUCJ C.B.T.B. vergadert te Arnhem De Nederlandse Christelijke Boe ren- en Tuinderbond zal op 2, 3 en 4 juli zijn bondsdagen houden in Musis Sacrum te Arnhem. Op dins dagavond 2 juli wordt de huishou delijke vergadering gehouden, en de volgende dag de algemene ver gadering. In deze vergadering zal prof. dr. R. Schippers spreken over „Boer en Cultuur". De derde dag zullen excursies worden gemaakt. KERKNIEUWS Geref. Kerk - Bruinisse. Bevestiging en intrede kand. C. A. Wielemaker De Gereformeerde Kerk te Brui nisse kreeg na een vakature van twee jaar in kandidaat C. A. Wiele maker weer een eigen predikant. Kandidaat Wielemaker werd in de morgendienst in het ambt be vestigd door zijn vader ds. M. Wie lemaker uit Silvolde. De bevestiger hield hierbij een predikatie n.a.v. 1 Corinthe 3:5 tot 8. In de middagdienst heeft daarna ds. C. A. Wielmaker zijn intrede gedaan met als tekst: Galaten 1 1 tot 5. Hij verdeelde zijn tekstge deelte in vier delen en noemde de aanhef van de brief aan de Galaten Paulus' legitimatiebewijs; vervol gens besprak bij de apostolische zegen, ten derde de liefdevolle boodschap van het Evangelie en ten vierde de lofverheffing tot God. De boodschap van een nieuwe predikant is nog niet veel veran derd. Ook hij heeft zich te legiti meren als komende in opdracht van zijn Zender; de zegen van het Evan gelie is nog steeds dat God ons Zijn genade en Zijn vrede geeft; de boodschap van het Evangelie is niet dat wij dat zelf bewerken kun nen, maar dat het is geweest de liefdevolle zelfovergave van Chris tus, die dat heeft bewerkt en dat dus alles moet uitlopen op de lof verheffing tot God. Ouderling W. van den Berg Dz. heeft na de predikatie de nieuwe herder en leraar toegesproken, er zijn blijdschap over uitsprekend dat de vakature weer was vervuld. Spr. wenste hem een goede ingang bij de gemeente toe en vroeg de ge meente het jonge predikantengezin te gedenken in zijn gebed. Tot de gemeente richtte ouderling v. d. Berg het woord en vroeg hen te be denken dat iedere predikant anders is dan zijn voorganger. Een woord van Paulus is dan ook: „wij heb ben deze schat in aarden vaten" en zoals een aarden vat niet kan veranderd worden, zo is ook iedere dienaar anders, maar de schat blijft. Tenslotte werd op verzoek van ouderling v. d. Berg door de gemeente en de vele belangstel lenden de nieuwe predikant toege zongen Psalm 100 3. Dr. Becker uit Nieuwerkerk sprak als vertegenwoordiger van de classis en als oud-consulent van de Geref. Kerk te Bruinisse. In zijn laatste kwaliteit haalde hij oude herinneringen op, wekte de jonge ren op tot het trouw bezoeken van de catechisaties en de ouderen te volharden in leer enleven. Een bijzonder woord van dank bracht dr. Becker aan de kosteres, voor de goede zorgen tijdens zijn con sulentschap van haar ontvangen. Ds. Schuddebeurs uit Brouwers haven sprak als collega en de prae- ses van het Dispuut Diogenes, die met enkele medestudenten was overgekomen om deze belangrijke dag van een oud-lid van dit dis puut mee te maken, vertegenwoor digende op studentikoze wijze de Vrije Universiteit. Burgemeester Michaëlis van Brui nisse sprak als vertegenwoordiger van de burgerlijke gemeente. In zijn toespraak wees hij op het bij zondere karakter van de inwoners van dit dorp. Dit eigensoortig ka rakter, gevormd in de strijd om het water, zijn rijkdommen te ontne men, werd in tien jaar tijds twee maal zwaar beproefd. Hij memo reerde de goede samenwerking tus sen burgerlijke en kerkelijke auto riteiten in het verleden en hoopte daarop ook voor de toekomst. Ds. Wielemaker heeft daarop alle sprekers op zijn beurt toegespro ken. Hij dankte zijn vader voor wie de studie van de zoon grote opof feringen hadden betekend, gezien het grote gezin dat moet worden onderhouden. De gemeente dankte hij in het bijzonder voor de prach tige pastorie, de gevulde provisie kasten daarin en voor de wijze waarop men hem de laatste maan den was tegemoet getreden. Naast vertegenwoordigers van andere Gereformeerde Kerken uit de classis, waren er vertegenwoor digers van de Herv. gemeente en van de Geref. Gemeente, het vol tallige dagelijks bestuur van de burgerlijke gemeente, vrienden en bekenden uit Silvolde, zowel als uit Katwijk en de reeds genoemde sprekers. In de bevestigingsdienst werden o.m. gezongen: Psalm 123 1, 19 7, 95 1-4 en 138 3a en 4b. In de intreedienst: Psalm 103 1, 84 6 en 147:1,3 en 6. Professor Zeemanlyceum Eindexamen ll.B.S. B Geslaagd mej. C. Berrevoets en de heren H. P. de Bokx, J. K. Da lebout, J. L. Dekker, A. J. de Graag, G. B. Moermond, M. Roks en P. A. Vos. Afgewezen 4 kandidaten. ^<Mark.t- i>el Elerprjjzen V.E.C.E. In de periode van 11 juni tot 15 juni werd door de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eie ren uitbetaald aan pluimveehouders f 1,77 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. ROTTERDAM, 17 juni. Aanvoer 1891 stuks vee, t.w. 1262 vette koeien en ossen en 629 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,25 f 2,65-2,90 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,77- 1,73-1,67. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel slecht, prijzen la ger; varkens: aanvoer gewoon, handel kalm, eerste kwal. niet ge heel prijshoudend, 2e en 3e kwal. lager, prima exempl. boven note ring. ^Spor DUIVENSPORT Concourscombinatie „Schouwen-Duiveland" Uitslag wedvlucht vanuit Noyon. A. J. Flikweert, Zonnemaire 1, 16; F. D. Hillebrand, Zierikzee 2, 3, 10; A. M. Berrevoets, Zierikzee 4, 9; W. N. Pankow, Zierikzee 5, 8, 15; J. Flikweert, Dreischor 6; W. K. Schot, Zierikzee 7, 27, 30; J. Quist, Dreischor 11, 18; G. Bal, Bruinisse 12; P. Flikweert, Zierikzee 13, 20; C. J. v. Dixhoorn, Dreischor 14; J. Nieuwersteeg, Bruinisse 17; T. M. Dalebout, Nieuwerkerk 19; C. Bal, Sirjansland 21; A. C. Stoutjes- dijk, Zierikzee 22; J. Stoutjesdijk, Zierikzee 23; H. C. Noordhoek, Sir jansland 24; B. v. Dongen, 'Scha- rendijke 25; J Pannekoek, Schud debeurs 26; J. J. v. Almkerk, Noord- gouwe 28; A. S. de Koning, Brui nisse 29. Snelheid 1ste duif: 1483,70 meter per minuut. Winnaar hoofd prijs: A. J. Flikweei-t, Zonnemaire. In concours: 236 duiven. P.V. „De Reisduif' Noordgouwe en omstreken Uitslag van het concours Noyon op 8 juni 1957. A, J. Flikweert, Zonnemaire 1, 3, 13; J. Flikweert, Dreischor 2, 9, 12; B. v. Dongen, Scharendijke 4; Joh. Pannekoek, Noordgouwe 5; J. J. v. Almkerk, Noordgouwe 6, 8, 14; P. Flohil, Brouwershaven 7, 11; L. J. v. d. "Wielen, Brouwershaven 10. Snelheid eerste prijs vliegende duif 1.483,70 meter per minuut. Snelheid laatste prijs vliegende duif 1.296,90 meter per minuut. P.V. „Gevleugelde Vrienden" te Dreischor Uitslag wedvlucht 8 juni jl. Af stand 245 km. J. puist 1, 3, 4, 5, 7, 9 t.m. 12; C. J. van Dixhoorn 2; C. Wagemaker 6; A. Overweel 8. Donderdag a.s. inkorven voor in- haalvlucht St. Quentin. „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging ,De Bruse Trekker" nam met 55 duiven deel aan de wedvlucht uit Noyon op 8 juni. Afstand 242-245 km. Uitslag: G. Bal 1, 15; J. L. Nieuwersteeg 2, 9, 13; T. M. Dale bout, Nieuwerkerk 3; C. Bal, Sir jansland 4, 12, 17; H. C. Noordhoek, Sirfansland 5, 7, 11; A. de Koning 6, 8, 14; Ph. Steketee 10; J. Folmer, Nieuwerkerk 16. Snelheid eerste prijswinnende duif 1429,07 meter per minuut, laat ste prijsw. duif 1210,25 m. p. min. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Promotie/degradatie 2e/3e klasse GUDOK-Woenselse Boys 1-2: Corn. Boys-Veerse Boys 3-0 (Corn. Boys promoveert). Promotie/degradatie 3e/4e klasse Vlijmense Boys-SCO 9-1; Clinge- Halsteren 3-4. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Promotie/degradatie le/2e klasse Veere I-Wolfaartsdijk I 0-1. VOETBAL Zomer- avondcompetitie Het programma voor deze week luidt: Maandag 17 juni: Fa. de Oude de Jonge-Rijkswaterstaat (half 8). Dinsdag 18 juni: N.V. Grontmij- Zierikzee veteranen (half 8). Woensdag 19 juni: Fa. Janse- Prov. Waterstaat (half 8); Druk kerij L. O.-MEVO veteranen (8 uur). Donderdag 20 juni: Rijkswater- staat-Ned. Heide Mij.; Fa. de Oude de Jonge-PZEM (half 8). SERIEWEDSTRIJDEN SOUBURG Stormvogels eerste in 2de afdeling Om 11.45 speelde Stormvogels zijn eerste wedstrijd in deze serie wedstrijden tegen Animo II. Het was een aardige strijd van twee twaalftallen die aardig tegen el kaar waren opgewassen. In de tweede helft gaf mej. Gast Storm vogels een voorsprong van 1-0, met welke stand tevens het einde kwam Om 12.45 uur brak er een hevige regen- en hagelbui los. Stormvo gels, gereed voor de 2e wedstrijd tegen Animo III, keerde terug naar de kleedkamers. De regenbui was van dien aard dat de verdere wed strijden niet meer konden door gaan. De wedstrijdleiders beslisten dat de resterende wedstrijden door strafworpen zouden worden beslist. De le strafworpwedstrijd ging te gen Animo III welke 3 maal gelijk eindigde. De 4e maal verloor Stormvogels. De 2e ging tegen AKC. In de 2e ronde werd deze wedstrijd door C. Korsman in het voordeel van Stormvogels beslist. De 3e strafworpwedstrijd ging te gen Burgh II. Deze werd door J. Korsman in de 2e ronde gewonnen. Met 3 gewonnen en 1 verloren wedstrijd behaalde Stormvogels in de 2e afdeling de le prijs. Storm vogels keerde naar Schouwen-Dui veland terug met een prachtige beker. Uitslagen S.D.K.B. le klasse: Burgh-DSS 3-6; Unitas -Zeemeeuwen 0-4; Velocitas-Die Gouwe 3-1. 2e klasse: Zwaluwen-MEVO 1-1; Stormvogels-DES 9-2; DOSKO- Burgh II 2-5; Brouwershaven I- NOAD I 1-0. 3e klas A: Velocitas II-Burgh III 0-2; Renesse Il-Zeemeeuwen II1-5; brouwershaven li-Zwaluwen II1-0 3e klas B: DES II-MEVO II 3-0; NO AD II-Unitas II 1-0; DSS II- Die Gouwe II 4-2.' Juniorencompetitie: DES-Unitas 1-1; SVOWK-DSS B 6-0. Brouwershaven li-Zwaluwen II 1-0 Ook het tweede twaalftal van Brouwershaven heeft het vrijdag avond tegen Zwaluwen II niet ver der kunnen brengen dan een 1-0 overwinning. Evenals de vorige avond bij Brouwershaven I werden ook in deze wedstrijd de nodige kansen gemist. Het zuivere doelen laat nogal eens veel te wensen over hoewel de aanval niet over kansen te klagen heeft gehad. Bij Zwalu wen had mej. v. d. Hoek een paar maal pech, toen de bal op het rand je der mand balanceerde. In de 18e minuut werd het enige doelpunt door Slager gescoord, die goed sa menspeelde met v. d. Wielen en zich vrij wist te maken. Bij Zwa luwen viel vooral het verdedigen door mej. van Oeveren op, die heel wat aanvallen heeft onderbroken. Ook lag het spelpeil en de snelheid bij de gasten hoger dan bij de thuisclub. Voor deze tak van sport zal ook intensief getraind moeten worden, waardoor de resultaten zeker niet achterwege zullen blijven. Scheidsrechter Brouwer leidde goed, de spelers wijzende op hun overtredingen, hetgeen zeer leer zaam is te noemen. Diverse spelers weten zelf maar een schijntje van de spelregels, zodat zulks zeer aan bevelenswaardig is. Dosko I-Burgh II 2-5 DOSKO verschijnt met 1 inval ster voor mej. Westdorp (die vorige week in de wedstrijd DOSKO- Brouwershaven zodanig in botsing kwam dat zij de hele week het bed moest houden) en 2 invallers voor D. A. Hart en M. Hart, wat een gro te handicap bleek te zijn. Aan bei de zijden werd een zeer matig pai-- tijtje korfbal fe rien gegeven. Na 2 min. was het reeds 0-1 door mej. Saartje Rijnberg. Het spel ging op en neer met Burgh iets sterker. Na 20 min. werd het door mej. M. Groen 0-2. L. van Nieuwenhuize maakte er na de rust in de 2e min. 0-3 van. Door A. v. d. Weele werd het na een kwartier zelfs 0-4. Even later doelpuntte H. Jonker (1-4). Vijf minuten voor het einde werd het 1-5 door mej. Gerda Jonker. In de laatste min. gelukte het Ant. Jonker de achterstand tot 2-5 te verkleinen. Het aan weerszijden zeer matte spel zal zijn oorzaak wel gevonden hebben in het zeer warme weer. Schiedsrechter v. Sluis leid de goed en 2ette duidelijk de punt jes op de i. Bij een gemaakte fout gaf hij na geblazen te hebben uit leg van het hoe en waarom. Unitas I-Zeemeeuwen I 0-4 De gasten zijn ook in Zierikzee ongeslagen gebleven en behaalden een verdienstelijke verdiende over winning op de oranje-witten. Reeds in de 4e minuut kregen de gasten een strafworp toegewezen, waaruit D. Braam geen succes kon boeken. Na 10 min. kreeg mej. van den Ber ge van achter de korf een vrije kans, hetgeen het eerste doelpunt der gasten betekende (0-1). Ook Braam kreeg enige kansen, en na 15 min. bracht hij Zeemeeuwen op 0-2. In de 2e opstelling waren de gas ten eerst sterker, doch naarmate de le helft verstreek kon Unitas een gelijk opgaande strijd bewerk stelligen. Aan weerszijden kwa men er kansen, waarvan geen ge bruik gemaakt werd. De rust brak aan met 0-2. Na de rust troffen schoten van van den Hoek en van Ruiswijk (Unitas) de mand, hetgeen van den Berge (Zeemeeuwen) hen nadeed. Goed verdedigen van Hage c.s. kon voorkomen dat de gasten, die naarmate de 2e helft verstreek in het veld sterker werden, mid dels van den Berge na 26 min. de stand op 0-3 brachten. Bij Unitas moest A. van den Hoek zich laten vervangen door O. Vleeshouwer. 6 min. voor tijd bracht Voogd de eindstand op 0-4. Scheidsrechter Brouwer leidde bekwaam. DES II-MEVO II 3-0 Vrijdagavond heeft DES II een prachtige partij korfbal gespeeld tegen MEVO. Beide ploegen hebben zich kranig geweerd en zowel het plaatsen als het samenspel was uitermate goed. Na 10 minuten spe len was het Rie Heule die een haar toegespeelde bal in de korf liet ver dwijnen (1-0). MEVO werd hierdoor geprikkeld en legde er een schepje bovenop. Het bleef tot aan de rust overwegend iets in de meerderheid. Vele kansen werden echter niet be nut. Na de rust was DES de meer dere en kwam de MEVO-korf onder druk te staan. Cris Klink wist met een mooie worp de stand op 2-0 in het voordeel van DES te brengen. Niettegenstaande MEVO zo nu en dan wist door te breken bekogelde DES hun doel regelmatig. Het was Annie Fluyt die de stand op 3-0 bracht. De gasten bleven zwoegen maar wisten de achterstand niet te verkleinen. Een mooi opgezette aanval bracht de bal bij Kees Jon- man die de stand op 4-0 bracht. Dit doelpunt werd echter afge keurd. DES heeft alles overzien deze overwinning verdiend, echter ontegenzeggelijk had MEVO ook wel recht gehad op een puntje. Het voorlopige programma voor deze week luidt: Maandag 17 juni: Juniorencom petitie groep C: Unitas-OWK (half zeven). Dinsdag 18 juni: le klasse: Die Gouwe I-DSS I (half 8). 2e klasse: NO AD I-Brouwersha ven I (half 8). 3e klasse B: MEVO II-NOAD II (half 8). Woensdag 19 juni: 3e klasse A: Renesse II-Burgh III; Zwaluwen II -Stormvogels II (half 8). Juniorencompetitie groep B: NO- AD-Die Gouwe (half 7). Groep C: DSS B-DSS A (half 7). Vrijdag 21 juni: 3e klasse B. DES II-Die Gouwe II (half 8). Zaterdag 22 juni: le klasse: Uni tas I-Burgh I; SVOWK I-Zeemeeu- wen I (7 uur). 2e klasse: NO AD I-Zwaluwen I; DES I-MEVO I; DOSKO I-Storm vogels I; Burgh II-Brouwershaven I (7 uur). 3e klasse A: Zeemeeuwen II- Brouwershaven II (7 uur). 3e klasse B: WIK I-DSS II (7 uur) Junioren, groep A: Burgh B- Renesse; Zeemeeuwen-Burgh A (half 4). Groep B: Brouwershaven- WIK (half 4). Groep C: DSS A- SVOWK (half 4). Schoolkorfbal 1957 De onder auspiciën van de SDKB door de commissie schoolkorfbal georganiseerde korfbalwedstrijden voor de lagere scholen werden, be gunstigd door fraai zomerweer, een groot succes. Te Burgh, waar de poules A en B werden gespeeld, be stond er vooral van de zijde der schooljeugd grote belangstelling. In de poule A zorgde Ellemeet voor de grote verrassing door de Prinses Beatrixschool van Haam stede, die in het bezit is van de wisselbeker, uit te schakelen. In poule B wist Burgh A beslag op de eerste plaats te leggen. Brouwers haven bood hier krachtige tegen stand en eindigde met een punt achterstand. De uitslagen waren: Poule A: Haamstede A-Burgh B 3-1; Renesse B-Renesse A 0-1; El- lemeet-Haamstede A 1-0; Burgh B- Renesse B 0-0; Ellemeet-Renesse A 1-1; Renesse B-Haamstede A 0-2; Burgh B-Renesse A 0-3; Ellemeet- Renesse B 2-0; Haamstede A-Re nesse A 3-0; Ellemeet-Burgh B 3-0. Eindstand: Ellemeet 4 3 1 0 7 7-1 Haamstede A 4 3 0 1 6 8-2 Renesse A 4 2 1 1 5 5-4 Burgh B 4 0 13 11-9 Renesse B 4 0 13 1 0-5 Poule B: Brouwershaven-Renes- se C 4-0; Haamstede B-Burgh A 0-0; Burgh C-Renesse C 0-0; Brou- vershaven-Haamstede B 1-0; Burgh C-Burgh A 0-7; Renesse C-Haam- stede B 0-1; Brouwershaven-Burgh A 0-2; Haamstede B-Burgh C 0-0; Renesse C-Burgh A 0-7; Brouwers haven-Burgh C 2-0. Eindstand: Burgh A 4 3 1 0 7 16-0 Brouwershaven 4 3 0 1 6 7-2 Haamstede B 4 12 14 1-1 Burgh C 4 0 2 2 2 0-9 Renesse C 4 0 13 1 0-12 Na afloop overhandigde de wed strijdleider de heer M. F. Pronk aan de aanvoerders de prijzen. Te Noordgouwe, waar de poule C werd gespeeld, liet Scharendijke verstek gaan. Nieuwerkerk, dat geen enkel verliespuntje kreeg, legde met vlag en wimpel beslag op de eerste plaats. De uitslagen wa ren: Noordgouwe-Zonnemaire 1-0; Sir- jansland-Noordgouwe 1-0; Sirjans- land-Nieuwerkerk 0-1; Zonnemaire -Nieuwerkerk 0-3; Noordgouwe- Nieuwerkerk 0-2; Sirjansland-Zon- nemaire 2-0. De eindstand was hier: Nieuwerkerk 3 3 0 0 6 6-0 Sirjansland 3 2 0 1 4 3-1 Noordgouwe 3 1 0 2 2 1-3 Zonnemaire 3 0 0 3 0 0-6 Hier werden na afloop de prijzen door de wedstrijdleider de heer J. Pomper uitgereikt. M.C. „Sparta" deed mee aan sterrit Bij de gehouden „Kasteel Rijck- holt"-sterrit, georganiseerd door de Scooter-, Motor- en Autoclub „Am stelveen e.o.", waaraan door 78 voertuigen en 100 passagiers werd deelgenomen, wist de motorclub Sparta" te Zierikzee als 2e prijs een beker te veroveren. De m.c. „Groningen" behaalde de eerste prijs met slechts een gering aantal punten meer dan „Sparta". Het aantal deelnemers bij iedere club was even groot, maar voor het aan tal kilometers per deelnemer (wat betreft de afstand) werd volgens het F.I.M.-reglement een punt per deelnemer gegeven. Iedere bestuur der ontving een bekertje en de pas sagiers een zilveren lepeltje. Aan een diner verwelkomde de burge meester van Amstelveen de deel nemers. De tweede dag werd een toertocht gemaakt door de Eifel en de Ardennen. De derde dag werd een bezoek gebracht aan de St. Pie tersberg. Alle deelnemers logeer den op het kasteel „Rijckholt". ARAM - DE HEER DER SLANGEN 15. De volgende dag, als de namiddagzon reeds lang over haar hoogste punt is, nadert een kleine ruitergroep het slot Barranca. Als het troepje voor de hoofdpoort stilhoudt, zet een der lans knechten, op een wenk van zijn meester, zijn bazuin aan de mond. Helder kaatsen de tonen van het signaal tegen de trotse muren van de burcht. Krakend draait even later de zware hoofdpoort open. De poortwachter neemt vol ontzag zijn muts af voor de rijk uitgedoste edelman, die voor hem staat. „Beste kerel", galmt de edelman op neerbuigende toon, „ga eens dadelijk aan je meester melden, dat de hertog van Barletta en jonker Mario van Bari een beroep doen op zijn gastvrijheid". Aram, die juist een onderhoud heeft met zijn rentmeesters, kijkt verrast op als een bediende de bezoekers aankondigt, die onmiddellijk daarop de ridderzaal binnen treden. „Wel, wel", zegt de rijk uitgedoste ridder lachend, „daar hebben we dus heer Aram, van wie zovele schone jonkvrouwen de mond en het hart vol hebben".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3