A LdLJjJLLJJLu Kon. Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde congresseerde te Zierikzee Gemeente toonde de unieke Poortersboeken Zaterdag is te Zierikzee de zo mervergadering annex excursie ge houden van het Kon. Ned. Genoot schap voor Geslachts- en Wapen kunde. De leden van het Genootschap waren in grote getale naar Schou wen-Dulveland gekomen. Minstens 110 leden van het genootschap wa ren aanwezig op de algemene ver gadering die werd gehouden in de Schutterszaal van het Zierikzeese stadhuis, onder voorzitterschap van jhr. dr. D. P. M. Graswinckel. In aansluiting op de vergadering hield de heer P. van Beveren een causerie over het onderwerp „De plaats waarop gij staat", waarin spr. opmerkte dat de eerste om walling van Zierikzee in 849 niet legendarisch behoeft te zijn. Uit het middeleeuwse Zierikzee kwam voort Johannes Egidius, leider van de kruistochten. De heer v. Beveren releveerde de geschiedenis van het stadhuis en wees er op dat het thans be staande niet het eerste stadhuis der stad is. Dit stond aan de Balie. Op grond van verschillende historische omstandigheden meende spr. te mogen konkluderen, dat als over gang van het stadhuis van Balie naar Meelstraat het jaartal 1358 is aan te houden. Het stadhuis is ge bouwd in de periode 1550 tot 1554. Spr. onderwierp de vorm en inde ling van het stadhuis aan een be schouwing en bepaalde zijn audi torium in het bijzonder tot de Schutterszaal die thans vrijwel ge heel is hersteld. Deze zaal is in Ne derland van unieke historische be tekenis. Na afloop van de vergadering vond een ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Zierikzee. Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester wees op de historische overblijfselen waaraan Zierikzee zo rijk is. Het gemeentebestuur spant zich in deze te behouden, maar dat is geen gemakkelijke zaak, vooral na de ramp niet. Spr. vroeg de aandacht van de con gressisten voor de registers van de Poorters van Zierikzee, die van het begin der 14de eeuw af tot aan het begin der 19de eeuw vrijwel ge heel intact zijn gebleven. Ook el ders treft men dergelijke poorters- boeken wel aan, maar nergens zo volledig als in Zierikzee, De toespraak van de burgemees ter werd beantwoord door jhr. dr. Graswinckel, die het gemeentebet stuur succes toewenste, in zijn stre ven de sfeer der stad ongerept te houden. Aan dé lunch in restaurant „Mon- dragon" werd het woord gevoerd door de regionale adviseur van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek, J. M. de Nooyer, die sprak over het onderwerp: „Enkele bijzonderheden over het geslacht van Renesse in verband met de recente opgravingen op het terrein van het „Slot Moermond". Spr. wees op de grafkeldervond sten vijf jaar geleden in de open bare lagere school te Renesse en knoopte hieraan een gaenologische beschouwing vast van het geslacht Renesse, waarvan Jan van Renesse de beroemde stamvader is. De Re- nesses komen niet meer voor in Nederland maar wel in België en Duitsland. Spr. wees er op, dat Jan van Renesse een figuur van grote importantie is geweest, in tegen stelling met lezingen die hem voor een twijfelachtige figuur houden. Het is stellig zo volgens de heer de Nooyer, dat zonder Jan van Renes se de slag van de Vlamingen „Guldensporenslag" - verloren zou zijn geweest als hij niet had inge grepen. Het stoffelijk overschot van Jan van Renesse werd begra ven in de kerk te Beusichem. Na een dankwoord van de voor zitter, prees deze in het bijzonder de activiteit van de heer D. C. A. Lugt, die op perfecte wijze zich be lastte met de organisatie van deze congresdag. In de middaguren werd een rij toer over het eiland gehouden, waarbij Zonnemaire en Brouwers haven werden aangedaan. Burge meester en mevr. Lunsingh Ton- ekens ontvingen de congressisten in hun landhuis „De Heurne" te Renesse, waar de thee werd aan geboden. Hierna vond de terugreis van de congressisten mnancien economie KREDIETVRAAG BLIJFT DOOR SLECHTE LANDBOUWRESULTATEN Totale reserve Boerenleenbanken f 81 miljoen De resultaten van land- tuinbouw in het afgelopen jaar zijn over het algemeen teleurstellend, Dit heeft de heer N. J. H. Raat, voorzitter van de raad van toe zicht van de Centrale Bank, op de dezer dagen in Utrecht gehouden algemene vergadering van de Coö peratieve Centrale Raiffeisenbank medegedeeld. De heer Raat ver wacht als gevolg van deze teleur stellende resultaten en op grond van andere factoren, een nog al tijd grote kredietvraag, waarbij waarschijnlijk 15 miljoen gulden in de vorm van „Selcht-weer kre dieten" onder regeringsgarantie zal worden uitgegeven. Een ande re maatregel, die de regering thans voorbereidt, namelijk de blokkering van de eigenaarslasten, gaf de heer Raat reden voor een uitvoerige en kritische beschou wing. Naar zijn mening is deze blok kering niet bevorderlijk voor een gezonde ontwikkeling van de fi nanciering van land- en tuinbouw. In het slot van zijn rede, dat de eigen organisatie betrof, wees de heer Raat op het feit, dat in 1957 het nieuwe kantoorgebouw van de cerzee Opbrengst collecten De Emmabloem-collecte in de gemeenten Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke, welke werd verzorgd door zr. D. ten Haaf, heeft opge bracht f 190,89. De jaarlijkse Rode Kruis-collecte in de gemeenten Eikerzee en Elle meet leverde het mooie bedrag op van f 318,80. Een woord van dank aan de dames, welke zich voor de ze collecte ingespannen hebben, alsmede aan de gevers. vuuersActve/i Voor het te Dordrecht gehou den examen hoofdakte B kleuter onderwijs slaagde onze stadgenote mej. M. Provoost, thans kleuteron derwijzeres te Noordgouwe. ïuuerkerlt Voorbereidingen Torenbouw Vorige week is men met de voor bereidingen voor de bouw van de toren begonnen. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemer C. A. Prince te Haamstede. centrale Bank in gebruik kon wor den genomen. De resultaten over het boekjaar 1957 noemde hij bevredigend. Bij alle Boerenleenbanken tezamen is, nadat behoorlijke afschrijvingen zijn toegepast, een winst behaald van ruim 7,7 miljoen, waarmede de totale reserve van de Boeren leenbanken kon worden verhoogd tot ongeveer 81 miljoen. Op een bijeenkomst van duizen den inwoners van Moskou, welke te hunner ere was georganiseerd, brachten de twee leiders verslag uit over hun reis. Chroesjtsjef zei, dat zij voor hun reis als „vertegen woordigers van het grote Sowjet- volk" een hartelijke ontvangst in Finland hadden verwacht, maar het welkom had deze verwachtingen nog overtroffen. Een tiental circuspaarden is er in Stamboel in geslaagd een uit zijn kooi ontsnapte tijger, die door hon ger gedreven een bezoek aan hun stal bracht, in een hoek te drijven en in bedwang te houden tot hij door oppassers kon worden over meester. VISSERIJBERICHTEN Monsters van consumptiemosselen Met ingang van vandaag (17 juni) kunnen door mosselkwekers mon sters van consumptiemosselen wor den ingeleverd, voor het mossel seizoen dat 24 juni begint, tenzij blijkt dat de weekaanvoer minder dan 3000 tonnen zal bedragen. Ook nu weer worden de mosse len onderscheiden in vier soorten of kwaliteiten: B, B I, B extra of B super met een gewicht van resp. 10, 18, 22 of 24 kg. mosselvlees per 100 kg. mosselen en een variatie in de schelpgrootte, waarvan al naar gelang van de kwaliteit een zeker percentage mosselen van 55 mm. schelpgrootte moeten bevatten. Het maximum tarra percentage is 16 pet., ook mogen niet teveel mosse len met pokken bezet zijn. De heffingen die verschuldigd 2ijn in mindering van de prijzen zijn f 0,35 per ton voor het Pro- duktschap, f 1,65 per ton voor het Mosselegalisatiefonds en f 0,02 voor het Propagandafonds. Het was warm HET WATER EISTE ZIJN TOL De hitte van gisteren heeft weer een groot aantal mensen verlokt te water te gaan, die misschien beter op het droge hadden kunnen blij' ven of beter ergens anders te water kunnen gaan." Bij het zwemmen in de omge ving van het strand bij het Maas- en Waalkanaal te Nijmegen is de 31-jarige G. Th. D. uit Nijmegen in de diepte verdwenen. D. was met vrouw en kinderen aan het strand. Tijdens het zwemmen in het Amsterdam-Rijnkanaal te Utrecht is de 24-jarige F. A. van Oostrom uit De Meern verdronken. Tot het invallen van de duisternis heeft de politie gedregd, doch men slaagde er niet in het stoffelijk overschot te bergen. Het 10-jarig jongetje J. P. van Doesschoten uit de Aelbrecht En gelmanstraat te Rotterdam, dat niet zwemmen kon en in het z.t kinderbadje aan de Kralingse Plas was gegaan, had zich even buiten de omrastering gewaagd. Onopge merkt moet hij verdronken zijn. Zijn lijkje werd drijvend aange troffen. Op het Noorderstrand bij Sche- veningen is een tot nu toe niet-ge- identificeerde man verdronken. Het ongeluk gebeurde tegen uur. Waarschijnlijk is de man in een kuil gestapt. Het lijk is een kwar tier. later aangespoeld. In de buurtschap Rheezerveen, behorende onder de gemeente Har- denberg, is tijdens het spelen met vriendinnetjes het 10-jarig doch tertje van de familie Schutte in een moeras - waar de reeën uit de om liggende bossen plegen te drinken - verdronken. Hoewel het meisje spoedig weer uit het water werd "laald mocht geneeskundige hulp niet meer baten. Zigeunerkoning overleden De zigeunerkoning Petulen- gro is zondag in Littlehamp- ton in Engeland op 90-jarige leeftijd overleden. Hij werd in de tweede wereldoorlog bij miljoenen radio-luister: aars bekend door zijn praat jes over manieren om nieu we gerechten te maken uit kruiden. Hij werd in 1937 tot koning gekroond. Hij trad op als gedachtenlezer en was leider van verschei dene orkesten. Kabouters van Schouwen-Duiveland beleefden Afrikaanse avonturenjacht Feestelijk en kleurig spel te Schuddebeurs (Van onze redacteur) Rond het clubhuis van de padvin ders der „Mr. Bakkergroep" vond zaterdagmiddag - ter ere van de stichter der padvinderij, Lord Ba den Powell - een grote „Kabouter- avonturenjacht 1957" plaats, waar van de leidsters uitzonderlijk veel werk hebben gemaakt. Een zelfde avonturenjacht werden elders in het land door alle kaboutergroepen gespeeld en stond geheel in het te ken van Zuid-Afrika, het land waar Baden Powell zoveel jaren heeft doorgebracht. De kabouteravontu- renjacht werd een spannend en kleurig succes, dit laatste door de buitengewoon fraaie - door de moe der der kinderen vervaardigde costuums - van Zoeloe's, Bedou- inen, Bosjesmannen, Kaffers en an dere in Afrika voorkomende be volkingsgroepen. Op verbluffende wijze waren vaak de benodigde kledingstukken en attributen ver vaardigd en onder het gulle lom mer van de Schuddebeurse bomen, waande men zich bij wijlen in de Afrikaanse bossen. De districts- commissaresse mevr. du Croo- Vogelenzang leidde het spel met een enkel woord in, waarna de hoofdleidste van de Hézojékagroep mevr. G. Nijhuis-Wieringa, de vro lijke kaboutergroep een echt Afri- lenspel, olifanten jacht, boze gees- tenspel e.d., die - ondanks de hitte - de aandacht geboeid hielden. Het Hézojékavendel heeft met deze ka- bouteravonturenjaeht 1957 bewezen de jeugd datgene te kunnen geven, wat het hart verheugt en naar het geen de belangstelling van elk kind uitgaat. Precies hetzelfde geldt voor de vendels te Haamstede en Bruinisse, waarvan de kabouters niet minder enthousiast meededen. Het vervoer naar Schuddebeurs vond plaats met bussen, kaanse „yell" instudeerde. Op trom geroffel en hoornsignalen van en kele padvinders begonnen daarna de spelen. Na het défilé der stam men kreeg elke stam zijn eigen spelletjes, bestaande uit krokodil- ïk-zt Zomerexcursie „Stad en Lande" Op zaterdag 22 juni zal de zomer excursie met vergadering worden gehouden van de Vereniging „Stad en Lande". De excursie voert dit maal naar Tholen, waar de con gressisten op het stadhuis zullen worden ontvangen. Op het pro gramma staan verder een wande ling over de stadswallen en be zichtiging van de kerk. Ingezonden mededeling Zoon uit fabrikantenfamilie werd artiest. Hans Stosch Sarrasani - één van de grootste circusdirecteuren die Euro pa ooit gezien heeft - werd geboren uit een welgestelde fabrikantenfa milie in Posen. Reeds heel jong verloor hij zijn moeder en in zijn eenzaamheid vond hij troost in zijn vriendschap met zijn paarden, ezels en honden. Zijn vader verwachtte van hem een grootse carrière in het voetspoor van zijn voorgeslacht, dat hoge ambtenaren, juristen en zelfs admiraals had geteld. Maar Hans Stosch Sarrasani had andere dromen. Eerst doorliep hij het gym nasium te Breslau en trok later als volontair naar een bevriende re latie in Berlijn. En toen gaf hij er de brui aanDagenlang zwierf hij zonder geld en zonder eten rond. Totdat op zekere dag Lees deze kostelijke geschiedenis van een groot man en al die andere dramatische, komische en spannen de verhalen over het circusleven achter de schermen. Geniet avon den lang van het mooiste circus- boek dat u ooit zag „De Bonte Droom van het Circus". Een boei end en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen en vele prachtige kleurenplaten en plaat jes; geschreven door de circusken ners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of recht streeks bestellen per brief of brief kaart bij Kantoor „Roomboteral- bum", Postbus 47, 's-Gravenhage. U krijgt dan het album per om gaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem eën pakje extra voor de zondag! HET WAS BENAUWD VOL AAN DE VADERLANDSE STRANDEN Drukker dan in hartje zottier Het was te voorzien, dat het zon dag druk aan de Hollandse stran den zou worden. Vandaar, dat ve len er vroeg uit getrokken zijn om voor de grote drukte begon van zee en strand te genieten. Het aan tal vroege mensen was echter zo groot, dat er eigenlijk geen sprake is geweest van een minder drukke periode. Het is moeilijk een schatting te maken van de aantallen bezoekers aan de stranden, maar men is het er over eens, dat het uitzonderlijk, eigenlijk benauwd vol is geweest. Zowel in Scheveningen, Kijkduin, Katwijk en Hoek van Holland was er na tien uur gistermorgen met goed fatsoen geen plaatsje meer te vinden in het zand. De wegen naar zee zijn de hele dag door vol geweest met de stro men fietsers en bromfietsers, die verkoeling in het zilte nat wilden zoeken. De Scheveningse boulevard was één wriemelende mensenme nigte. Buiten het dagjesbezoek was dit weekeinde ook voor de hotels aan zee drukker dan normaal op een mooie zomerse dag. Velen hebben het wijzer gevon den deze warme zondag thuis te blijven, waar ook druk met water is gespetterd. De druk op de water leiding was dan ook vrij laag. Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend warm Aanhoudend warm met plaatse lijk onweer, in hoofdzaak in de zuidelijke helft van het land; over wegend matige wind uit oostelijke richtingen. 18 juni. Zon op 4.21, onder 21.05. Maan op 23.54, onder 10.49. Laatste kwartier: 20 juni te 11.22. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 18 juni 7.08 v.m. 19.19 n.m. BROUWERSHAVEN: 18 juni 6.33 v.m. 18.58 n.m. Doodtij: 22 juni. Springtij: 30 juni. HET WEEROVERZICHT Hoewel tijdens het weekeinde de luchtdruk bijna overal in Europa is gedaald, kwam in de luchtdrukver deling nog maar weinig verande ring. Boven het Noord- en Oost zeegebied handhaafde zich een ho- gedrukgebied, terwijl boven Frank rijk, Spanje en de Golf van Biscaye een lagedrukgebied aanwezig bleef. In de oostelijke luchtstroming bo ven zuidwest-Duitsland, noord- Frankrijk, België, zuid-Nederland en midden-Engeland liepen de tem peraturen zondag op tot omstreeks 30 graden. In verband met het ge ringe vochtgehalte van de aange voerde lucht bleef het weer zonnig, maar in midden- en zuid-Frankrijk waar de lucht vochtiger was ont stonden onweersstoringen, die zich over het alpengebied uitbreidden. De onweersactiviteit neemt even eens in noordelijke richting toe, zo dat nu ook voor de zuidelijke helft van Nederland een kans op onweer bestaat. Een verder opdringen van de onweersstoringen wordt nog be lemmerd door een nieuw hogedruk- gebied, dat van de oceaan komende thans het zeegebied tussen IJsland en Schotland heeft bereikt. Bij deze ontwikkeling in de luchtdrukver deling duurt de aanvoer van warme lucht naar onze streken nog voort. Excursies door de duinen De Vogelwacht organiseert - in gaande morgen (dinsdag) - weel de traditioneel geworden excursies door het domaniale duingebied. Uiteraard krijgen hierbij de vogels de grootste belangstelling. De ex cursies vinden plaats elke dinsdag en vrijdagavond. Vertrokken wordt om 7.30 uur vanaf het pompstation „De Blinkert". Ook degenen, die zich hebben opgegeven om mede leiding te geven, worden verwacht. De voorlopige president van de republiek Haïti, Daniël Fignole, is afgezet en in ballingschap gegaan. FEUILLETON jjllill VISSERIJBERICHTEN AANTAL ZEEUWSE MOSSELKWEKERS GEDUPEERD DOOR VERLAGING ST.C.CIJFER Factor „geluk" gaat grotere rol spelen Zaterdag 15 juni was voor vele mosselkwekers in Zeeland een zwarte dag, want zij kregen nu de finitief bericht dat hun standaard- capaciteitscijfer met een aantal ton nen was verlaagd. De hoop dat aan dit voornemen, waarvoor door het Produktschap voor Vis ^n Vispro- dukten het besluit is genomen, te gen het uitdrukkelijk advies van -Ie mosselkwekers in, geen gevolg zou worden gegeven, is dus ijdel ge bleken. Intussen werpt dit besluit een schril licht op wat in de wereld van vandaag nog mogelijk is, als ver keerde voorlichting mensen die in de mosselkwekerswereld en wat zich daar achter de schermen af speelt, niet thuis zijn, een richting uitdrijven en een stem laten uit brengen, die het tegenovergestelde uitwerkt, van wat eigenlijk wordt beoogd. Door het Produktschap wordt nu als gevolg van deze verkeerde voor lichting, aan een aantal mossel kwekers het brood uit de mond ge nomen en gegeven aan hen die de laatste jaren tienduizenden guldens verdienden, omdat zij wat geluk kiger waren dan hun gedupeerde collega's. De factor „geluk" speelt toch bij de experimenten met nieu we percelen in de Waddenzee een zo grote rol, alsmede het feit dat men van de Visserij-inspectie al daar een goed of een minder goed perceel kreeg toegewezen, dat ijver en vakkennis een veel minder grote rol spelen dan vroeger. Integendeel, zij die met minder goede percelen en tegenslag in de natuur hadden te kampen, hebben dikwijls voor hun karige boterham, die hun in de afgelopen vier jaar uit hun bedrijf gewerd, heel wat harder moeten ploeteren, dan zij die met hun goede percelen, niets hadden te doen dan opvissen wat hun door de natuur in overvloedige mate werd geschonken. En de gedupeerden worden nu dubbel gedupeerd, omdat hun een deel van hun bedrijfsinkomsten wordt ontnomen. Intussen zullen een aantal gedu peerden, onder leiding van Zevibel, in beroep gaan bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. „Ik wip wel eens aan. En be dankt voor alles, hé?" „Oké.-Je rfedt het wel alleen. Dat heb ik al lang bekeken. En nu mag je ook wel weten, wat meneer vo rige week zei: „Juffrouw Derks, ik krijg hoe langer hoe meer de in druk, dat ik met juffrouw Schone- veld op het juiste paard gewed heb". „Zei meneer dat?" vroeg Hanne ke verrast. Ze knikte. „Ja, en dat zegt heel wat, hoor. Hij is nooit zo scheutig met zijn lof. Of hij moet een heel goeie bui hebben. Nou, je vermaalt je maar?" „We zullen het proberen". De eerste dag na Josien's defini tieve vertrek had Hanneke bij tij den weer last van een zeker min derwaardigheidsgevoel. Maar dat duurde niet lang. Gelukkig was haar baas bijna de gehele dag weg, zodat ze het rijk alleen had. Die avond lagen de stukken voor de volgende dag op de juiste volgorde in de tas. Even voor half zes kwam de advocaat zoals gewoonlijk terug op zijn bureau. Hanneke, gedachtig aan de adviezen van haar voor gangster, wachtte drie minuten, waarna ze met de tas naar de deur ging en aanklopte. „Binnen". „De stukken voor morgen, me neer". Ze legde de tas op de door Josien aangegeven plaats, links op het bureau. Hij keek verbaasd op bij het ho ren van haar stem. „O ja, dat is waar ook. Juffrouw Derks is er niet meer. Hebt u ze uitgezocht?" „Alles ligt in de juiste volgorde in de map, meneer". Hij opende de tas en haalde de map er uit, waarna hij de verschil lende stukken doorbladerde. Tevre den knikte hij en sloot ze weer weg. „Prima. Zo wil ik het altijd heb ben". „Dat weet ik, meneer". •„Is er nog gebeld?" Hanneke bladerde in het boekje, dat ze in haar hand had en zei: Meneer Beekhuis heeft gebeld, me neer. Meneer van Dijk verwacht u morgenmiddag om half drie". „Zo, en wat hebt u gezegd?" „Dat ik het genoteerd heb en door zal geven". „Juist. Half drie, help me er morgen aan onthouden". „Jawel, meneer. En dan is er nog een zekere meneer Thijssen ge weest. Beukengracht 46. Hij heeft om een onderhoud gevraagd. Ik heb genoteerd aanstaande vrijdagmor gen, half elf. Dan hebt u geen zit ting". Dubois keek opnieuw verbaasd naar de jonge vrouw. Zijn gezicht betrok, toen hij zei: „Hoe weet u dat?" „Ik heb de rol vergeleken met uw lijstje, meneer. Er komt geen en kele naam op voor". „Zo. Ja, dan kan het. Waarover gaat het?" „Heb ik gevraagd, meneer. Maar dat wilde die meneer Thijssen niet zeggen". „In't vervolg er op staan, dat men zegt, wat het doel is". „Ik zal er aan denken, meneer". door JOKE DE VALK „Zijn de stukken klaar voor die echtscheidingszaak?" „Alles is in viervoud getypt, me neer. Wilt u het nog inzien?" „Komt morgen wel. Nu, dat is alles voor vandaag, juffrouw Scho- neveld". „Dank u, meneer. Dan ga ik nu maarGoedenavond, meneer". „Dag, ehjuffrouw Schone- veld. O jawanneer trouwt juf frouw Derks?" „Dat is overmorgen - donderdag - meneer. Om half elf op het stad huis en kwart over twaalf in de Grote Kerk". „Ja, nu weet ik het weer. Help me morgenavond onthouden. Wat drommel, ik ben verplicht er bij te zijn. Ik heb een officiële uitnodi ging gekregen. Maar ik kan dat ding nergens meer vinden". Hanneke keek rond op zijn bu reau, dat als steeds ordelijk opge ruimd was. „Nee, u hoeft hier niet te zoeken. Het is thuis ergensmaar de drommel haalt me, als ik het weet". De volgende morgen lag een uit nodiging voor het huwelijk van Ge rard van de Beek en Josina Derks op het bureau van advocaat Du bois. Hij opende de enveloppe, be keek de uitnodiging en belde toen. Hanneke tikte aan en trad bin nen. Zonder te groeten wees hij naar het drukwerkje op zijn bureau „Hoe komt dat hier?" „U zei gisteravond, dat u het kwijt was, nietwaar? Daarom heb ik voor een ander gezorgd". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2