De Sunlightfabrieken geven extra v/asmadune voorV JSUNIL grz. GARANTIE ÉL Sunil voorde witste was ER IS WEER GRASBOTER ADVERTENTIES In plaats van kaarten GERARD. WILHELM VAN TOOMBERGEN en CORNELIA ELISABETH HANSE hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op maandag 24 juni, om 2.20 uur ten stadhulze te Haarlem. Receptie van 3.30 tot 5.00 uur in café-restaurant Brinkman, Grote Markt, Haarlem. Toekomstig adres: Verspronckweg 81r, Haarlem 3K8c*<*Cgcf<»c8oK»c8ctc8C6<S D.V. 10 juni a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders: G. v. d. HOEK S. v. d. HOEK- RIJNBERG de dag te herdenken waarop ze 25 jaar ge leden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkind: KEES en PIA IMAN CORRI RIA TOON DIRKJE en LEEN MATTY CLEMENT Noordgouwe, 10 juni '57 Groeneweg A 94 Gelegenheid tot felici teren: 11 Juni van 7.00 tot 9.00 uur, in het Ver enigingsgebouw te Zon- nemaire. Evangelisch Luth. Gemeente Zierikzee Zondag 9 juni (le Pinksterdag) 10 uur Ds. H. W. BLOEMHOFF em.-pred. te Heiloo AFWEZIG van 8 tot 25 juni: J. W. DE PUTTER arts - Oosterland De praktijk wordt waarge nomen door E. E. VLEUGELS SCHUTTER, arts, Zierikzee. Spreekuur te Oosterland maandag, woensdag en vrijdag van 16.00-17.00 uur AANKONDIGING Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN; Gelet op art. 27 en 28 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap; DOET TE WETEN: le. dat de lijst der stemge rechtigden voor de onge bouwde eigendom voor het jaar 1957, door genoemd be stuur is opgemaakt; 2e. dat die lijst van 8 juni 1957 af, gedurende veertien dagen ter lezing wordt neder- gelegd ter Griffie van het Wa terschap Schouwen ('s Lands- kamer) te Zierikzee en in de gemeentekamers van alle ge meenten van Schouwen en Duiveland; 3e. dat van dezelfde datum af afdrukken van die lijst ver krijgbaar zijn ter Griffie van het Waterschap te Zierikzee, tegen betaling van f 2,50 per exemplaar. Zierikzee, 5 juni 1957 Het Dagelijks Bestuur voorn., J. KLOMPE, Voorzitter A. C. HARTOG Dz., Ontvanger-Griffier De Sualighcftbrickea garanderen zonder enig voorbehoud voor de duur van de fabriek»» garantie, dat wasmachines van de hieronder genoemde merken niet beschadigd weden door het gebruik van SUNIL. Zij zullen alle schade aan wasmachines gedurende deze garantie termijn, die tich als gevolg via her gebruik van Sunil mocht voordoen voor haar rekening vol. ledig doen herstellen en wanneer herstel niet mogcliik mocht ziin, vergoeden door gratis ver- strekking van een nieuwe wasmachine van het zelfde fabrikaat en type, mits' de fabrikant/importeur van de machine schriftelijk bevestigt, dat de schade veroorzaakt is door het gebruik van Sunil cn in de wasmachine steeds, of wel tenmittste gedurende de laatste 6 maanden, uitsluicepd Sunil is gebruikt en wel in overeenstemming met de instructies van de fabrikant/importeur en die op het Sunil-pak. Deze garantie geldt voor de volgende merkenAEG, iiico, Clean, Dra, Edy, Erres, Pam, Matador, Mie/e, Morley, Parna/I, Pon. Record, Robusla, Rondo, Sam, Scharpf, Sema, Scrvls, Sitva, Thomas, Thor, Triumph, Ve/o, Vowa, WascoZauker. Ounil, het modernste wasmiddel van de vertrouwde Sunlight fabrieken, kan geen schade aan Uw wasmachine veroor zaken. De directie van de Sunlightfabrieken is zó zeker van haar zaak, dat zij U de garantie zwart op wit geeft. Kies de veiligste weg, mevrouw De garantie geeft U zekerheid! Was altijd en alleen met Sunil, het is in Uw eigen belang. De garantie is immers slechts van kracht als U uitsluitend Sunil gebruikt! En dan te weten dat Sunil U een was geeft zó schitterend wit als U zich maar wensen kunt! Neem Uw eerstvolgende wasdag de proef op de som. met 't minste werk Mr. H. J. Schoelvinck, loco-secretaris-generaal bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft woensdag in het Rijks museum te Amsterdam aan dr. Max I. FriedliLnder, kunsthistoricus te Amsterdam, de versierselen uitgereikt behorende bij de onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, welke dr. Friedlan- der bij K.B. is verleend ter gelegenheid van zijn negentigste verjaardag. De uitreiking geschiedde tijdens een intieme huldiging door autoriteiten en vakgenoten. - De foto geeft een beeld van de plechtigheid. Ingezonden mededeling Vin. INFLUENZA WOEDT IN AZIE Ziekte verspreidt zich nog steeds over nieuwe gebieden Vele scholen in Verre Oosten gesloten In Londen is meegedeeld, dat de influenza-epidemie, die op het ogenblik in Azië heerst, zich nog steeds over nieuwe gebieden ver der verspreidt. Geleerden in Groot-Brittannie en de yerenigde Staten werken aan een entstof om de ziekte te kunnen bestrijden als zij het westen mocht bereiken. De epidemie, die het vorig jaar in Japan begonnen is, heeft nu zuid-Korea bereikt. In het dorp Ulson zijn reeds meer dan hon derd gevallen geconstateerd en twee mensen aan deze nieuwe soort griep overleden. Ook uit India en Centraal Ma- lakka komen berichten van nieuwe gevallen. Van de zijde van de Wereldge zondheidsorganisatie is meegedeeld dat het op het ogenblik onmogelijk is aan de uitbreiding van de ziekte een halt toe te roepen. Dit zou slechts mogelijk zijn als de volke ren van Azië in hun geheel tegen deze griep ingeënt zouden kunnen worden. In vele delen van het Verre Oos ten zijn de scholen gesloten. Men schat het aantal mensen in Japan, dat door deze ziekte is aangetast, op 60.000. In Thailand zou het aan tal gevallen 100.000 bedragen. In dit land zijn vijf mensen het slacht offer van deze ziekte geworden. Ook Djakarta is door de ziekte aangetast. De epidemie heeft zich over het grootste deel van Java en Sumatra verspreid. De Indone sische regering dringt er bij de be volking op aan vitamine-C tablet ten te gebruiken en de politie heeft overvallen gepleegd op apotheken teneinde zwarte handel en hamste ren te voorkomen. PRIMEUR VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND Boogschuttersvereniging „Willem Teil" komt naar Noordgouwe Demonstraties op landgoed „Heesterlust" De reeds door haar activiteit be kende Culturele Vereniging te Noordgouwe, heeft ook voor het komend zomerseizoen een pro gramma ontworpen, waarvan de opbrengst - zo er al een opbrengst is - ten goede zal komen aan een of ander sympathiek doel, dan wel zal worden gereserveerd voor het komend winterseizoen. Gebleken is wel dat het pro gramma op Hemelvaartsdag (mo tor-polowedstrijden) bijzonder in de publieke smaak is gevallen. Niettemin was het niet zo eenvou dig voor het bestuur alles voor el kaar te krijgen. In de kring van het bestuur heerst dankbaarheid jegens de heer A. C. Dalebout, die het terrein belangeloos ter be schikking heeft gesteld, maar iedere bezoeker zal het er mee eens zijn dat een groter terrein aan te be velen was. Het ontbreken van een sportveld doet zich ook bij het or ganiseren van openluchtmanifes taties voortdurend gevoelen. Dank z(j de verkregen medewerking is het tot nu toe evenwel gelukt het doel te bereiken. Een geheel nieuw programma punt is straks aan de orde. De boogschuttersvereniging „Willem Teil" uit Ovezande is bereid ge vonden alhier een demonstratie te 'erik zee De waargenomen vuurbal Enkele opvarenden van een jachtje in de haven alhier hebben verklaard eveneens een vurige bol aan de hemel te hebben gezien, in overeenstemming met hetgeen wij hierover in het nummer van don derdag publiceerden. Zij beschre ven de bol als een groene ster in het beginstadium, overgaand in hel licht met een lange lichtende staart op het einde. „Een fascinerend na tuurverschijnsel", zeiden zij. geven van deze al zeer oude volks sport. In de Bevelanden en Zeeuws- Vlaanderen is de vereniging „Wil lem Teil" overbekend en reeds vele malen werden hoge prijzen be haald. De vereniging beschikt over geoefende schutters, zodat het aan spaning niet zal ontbreken. Dit schuttersfeest - want zo mag men deze manifestatie wel noemen - zal plaats vinden op 22 juni op het landgoed „Heesterlust", waar van de eigenaresse, mevrouw van Citters, en de gebruiker, de heer P. de Keizer, hun hooggewaar deerde medewerking gaven. Ook boogschutters zijn op Schou- wen-Duiveland nog nimmer ge weest. Noordgouwe heeft de eer deze primeur te mogen brengen. Het zal stellig weer de moeite waard zijn. Groep Heilsoldaten naar Zierikzee Openlucht-meeting aan het Luitje Op tweede Pinksterdag zullen des morgens met de boot van half elf circa honderd Heilsoldaten en Legervrienden arriveren voor een bezoek aan Zierikzee en Brouwers haven. Dit gezelschap zal zijn sa mengesteld uit diverse Zeeuwse korpsen, o.a. Goes, Terneuzen, Vlis- singen en Yerseke. Ook de officie ren van deze korpsen zullen aan wezig zijn. Direct na aankomst, dus plm. kwart voor elf, zal een grootse openluchtbijeenkomst aanvangen op het Luitje (Nieuwe Haven). Ver tegenwoordigers uit de diverse korpsen zullen het woord voeren en een fanfare-gezelschap zal de te zingen liederen begeleiden. Nadat in de middag een derge lijke openluchtbijeenkomst zal zijn gehouden in Brouwershaven, zal het gezelschap des avonds genieten van een prachtige zendingsfilm: „Ik ben met u", tot welke bijeen komst ook Zierikzeeënaars toegang hebben. Openluchtsamenkomst Leger des Heils Op 2e Pinksterdag zal het Leger des Heils in het centrum van Brou wershaven een grote openluchtbij eenkomst houden. Circa honderd heilssoldaten uit de korpsen Zie rikzee, Goes, Vlissingen, Yerseke en Terneuzen zullen aan deze acti viteit deelnemen. Door verscheide ne sprekers zal het woord gevoerd worden, terwijl een fanfare-ensem ble de te zingen liederen zal be geleiden. De samenkomst vangt aan om plm. half twee; het gezel schap zal met bussen arriveren. Mporê^k ATLETIEK Fraai succes voor Zierikzees atleet Bij te Tilburg gehouden inter academiale atletiekwedstrijden is Huib van Schelven, voorheen te Zierikzee, erin geslaagd als tweede te eindigen bij het hoogspringen, met een fraaie sprong van 1.625 m. Successen voor „Delta Sport" Dinsdagavond zijn op de Vlis- singse sintelbaan atletiekwedstrij den gehouden - georganiseerd door „Marathon" - waaraan werd deel genomen door een kleine groep van de Schouwen-Duivelandse atletiek vereniging „Delta Sport". Het meeste succes boekte Kees van Langeraad uit Dreischor, die erin slaagde het Zeeuwse record vérspringen jongens C te brengen op 5.07 meter. Deze jeugdige atleet zegevierde eveneens bij het hoog springen jongens C, in welk num mer hij met een sprong van 1.40 m eerste werd. Van de meisjes had Jannie Hanse succes op de 80 meter. Op een door weekte sintelbaan liet zij 11.7 sec. voor zich afdrukken en veroverde hiermee de tweede prijs. Franse autoriteiten maakten be kend, dat in Algerië bij Fort Na tional in Kabylië een slag heeft ge woed van twee dagen, waarbij 125 opstandelingen zijn gesneuveld. Tien Fransen kwamen hier om het leven door het verongelukken van een helikopter. Ingezonden stukken Daar moet iets aan gedaan worden 11 Mijnheer de Redacteur. Het toeristen-seizoen is weer in aantocht. In alle plaatsen in Ne derland, die menen de vreemdelin gen iets te kunnen bieden, worden plannen gemaakt, om zoveel moge lijk vreemdelingen te trekken. Het is een industrie geworden! Is er echter één plaats in Neder land zo pittoresk gelegen als ons oude stadje Zierikzee, met z'n Noord- en Zuidhavenpoort, de No- belpoort en talloze andere gebou wen uit een rijke historie? En wat doet deze stad voor het aantrekken van vreemdelingen? Voor het eerst worden er dit jaar zomerfeest-avonden verzorgd; een toe te juichen initiatief voorwaar! Maar is dit genoeg? Heeft U zich wel eens afgevraagd hoe of de vreemdelingen hier worden verwel komd en weg-wijs worden ge maakt? Dat is de taak van de plaat selijke V.V.V. zult U zeggen. Inder daadmaar heeft U ook die vuile verregende vitrine in het centrum van Zierikzee wel eens gezien? Die hangt er zó nu al ge durende jaren. Is dat ons visite kaartje Het visite-kaartje van Zierikzee? Hier moet iets aan gedaan wor den. Pinksteren is in aantocht, de toeristen uit alle windstreken ko men weer naar ons eiland toe. Het is nog niet te laat! Plaats een frisse, fleurige kiosk op het nieuw betegelde Havenplein; zet er een even frisse Zierikzeese schone in, gewapend met reisgid sen, hoteladressen en verdere docu mentatie. Organiseer tochten door onze stad onder leiding van een kenner der historie van Zierikzee. Doe iets V.V.V. Juist nu... voor het te laat is! J. E. OOSTERWIJK, Havenplein 1 - Zierikzee. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 11. Aram, in het kreupelhout, luistert gespannen naar enig ge rucht, dat de plaats, waar de onbekende sluipschutter zich ophoudt, zal verraden. Inmiddels is Presto, om de bocht van de weg, uit het zadel gekomen. Behoedzaam beklimt hij de met dennen begroeide helling, een stok, het enige wapen, dat hij in de haast heeft kunnen vinden, in de gebalde vuisten. Als hij het rotsplateau, vanwaar hun belager zijn verraderlijke pijlen heeft afgeschoten, bereikt heeft, duikt de löiaap achter een brede beuk en wachtMinuten ver strijkende wind ruist zachtjes door de kruinen der dennen, de kreet van een nachtuil klinkt klagelijk boven het slapende woud Dan, plotseling, klemt Presto's hand vaster om de stokDaar, uit de schaduw der bomen maakt zich een gestalte los. Geruisloos sluipt de man weg, pijl en boog in de hand. Maar plotseling suist een grote steen door de lucht en treft hem met volle kracht tegen de slaap!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6