Raadsel in Nijmegen parachutisten in de bakermat der ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 31 MEI 1357 «113e jaargang Eikerzee zit moeilijk met kosten voor doortrekking van landbouwweg Gemeentelijke bijdrage te hoog geacht De raad van Eikerzee kwam maandagavond in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, wnd. burgemeester. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland wc:d goedgekeurd de on derhandse inbesteding tot het ma ken van -ii bluswaterbassin in het wederopbouwplan te Scharendijke. Eveneens is door genoemd college goedgekeurd de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1957. Uit een begeleidend schrijven blijkt, dat het aandeel der gemeente voor verbre ding van de Kloosterweg ad f 8.505 ineens kan worden afgeschreven uit de saldireserve, terwijl de ge meente gelden mag voteren voor de elektrificatie en de aansluitin gen op de waterleiding in het her- verkavelingsblok. De Herverkavelingscommissie Zeeland heeft een nieuw voorstel gedaan met betrekking tot de voor rekening der gemeente blijvende kosten, verbonden aan het door trekken van de Landbouwweg A door het dorp Eikerzee, in casu voor een aan te brengen riolering. De bijdrage is thans bepaald op f 21.750. Wethouder Gaanderse acht dit bedrag te hoog voor de en kele woningen in de dorpskom Ei kerzee. Hij geeft de voorkeur aan het trekken van kavelsloten achter de woningen. De voorzitter onderschrijft, dat het bedrag aan de hoge kant is, doch dat anderzijds het graven van greppels langs de Elkerzeeseweg onaanvaardbaar is. Wethouder Gaanderse betoogt, dat de Herverkavelingscommissie iDgezonden mededeling te weinig rekening houdt met het feit, dat ter plaatse reeds voor een gedeelte riolering aanwezig was. Deze komt door verbreding van de weg te vervallen. Hiervoor dient echter andere riolering terug te ko men. Z.i. is wellicht de gedachten- gang van de Herverkavelingscom missie, dat de gemeente blij mag zijn met cfe landbouwweg A en daarom bijna volledig zelf moet zorgen voor de rest. Besloten wordt om nogmaals con tact op te nemen met de Herverka- velingsoommissie over de gemeen telijke bijdrage en de door deze commissie gedachte oplossing. Besloten wordt tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage ad f 42.200 a iVt pet. en met een looptijd van 30 jaar. Wethouder Gaanderse stelt in de rondvraag voor, dat de gemeente bij de a.s. opening van de nieuwe Coöp. Boerenleenbank een ge schenk zal aanbieden. De raadsle den stemmen hiermee allen in. Hierna sluiting. ■ik 2C Naast moedercursus nu ook vadercursus De door het Groene Kruis geor ganiseerde moedercursussen zijn alom in de lande een begrip gewor den. Zij dragen in niet onaanzien lijke mate bij tot de juiste en doel matige verzorging van de moeder en haar pasgeboren kind en vor men zo een belangrijke bijdrage tot de gehele volksgezondheid. Het is echter zeer gewenst, dat behalve de moeder ook de aanstaande of jonge vader het hoe en het waar om kent van alles wat met de komst of de aanwezigheid van een jonge wereldburger te maken heeft. Daarom wordt er in Zierikzee een vadercursus georganiseerd. Deze zal veel minder omvattend zijn dan de kortelings geëindigde moeder cursus; twee avonden zullen vol doende zijn om de vaders datgene bij te brengen wat nodig is. Reeds gaven zich vele heren op voor de cursus; voor diegenen, die dit nog niet deden bestaat hiertoe alsnog de gelegenheid op (heden) vrijdag middag 31 mei en maandagmiddag 3 juni a.s. tussen 5 en 6 uur in het wijkgebouw. De eerste cursusles is op maandagavond 3 juni te 8 uur, eveneens in het wijkgebouw. Mo gen nog vele toekomstige vaders door hun aanmelding blijk geven van belangstelling voor deze zo nuttige en belangrijke zaak. Uitslag geitenkeuring Dinsdag vond op het terrein van het „Huis van Nassau" te Zierikzee een geitenkeuring plaats. Als keur meester trad op de heer C. den En gelsen, die werd bijgestaan door de heer J. Verboom. De inzendingen bedroegen totaal 21 stuks. De uit slagen zijn als volgt: Lammeren (grote): le pr. J. v. d. Sande; 2e pr. C. van As. Lammeren (kleine): le nr. C. v. d. Schelde; 2e, 3e en 4e pr. W. de Jonge; 5e pr. C. v. d. Schelde. Goed gekeurd: bokje van G. M. Bij de Vaate. 1-jarige geiten: le pr. J. v. d. Sande; 2e pr. G. M. Bij de Vaate; 3e pr. W. de Jonge; 4e pr. A. Vol- keri. 2-jarige geiten: le pr. C. v. d. WIJ OUDERS „Mam, daar is Tini om te vragen of ik morgen op haar verjaardag mag komen!" Met deze woorden stormt de zevenjarige Ted je de huiskamer binnen, waar vader en moeder al met de drie jongere kin deren aan de koffietafel zitten. „Het mag, hé mam!" Ja natuurlijk mag het. Tini is een meisje uit de straat en de kin- parachutespringen als ontspanning Dat overkomt haar nooit meer deren spelen geregeld met elkaar. Maar even later valt moeder, ter wijl zij nog net bijtijds een volle melkbeker voor omvallen behoedt, kregelig uit: „Hé, hadden die men sen dat niet een dag eerder kunnen vragen! Je moet natuurlijk een ca deautje meebrengen en nu ben ik vanmorgen net de stad in geweest. Ik ben niet van plan vanmiddag weer te gaan hoor!" Tedje kijkt haar moeder versla gen aan. „Hoe moet dat dan?" vraagt ze benepen. Moeder heeft de oplossing gauw gevonden. „Dan zeg je maar tegen Tini, dat ze het cadeautje later wei krijgt. Dat houdt ze dan maar te goed tot ik weer eens in de stad kom". Tedje vindt het allang goed. Het vooruitzicht, dat ze in elk geval toch naar het feestje kan gaan, is voor hóér op het ogenblik het voor naamste. Frankrijk wordt wel de bakermat van het parachute springen ge noemd en niet ten onrechte. In geen enkel land heeft deze „sport" zo veel aanhangers uit alle rangen en standen. Parachutistenclubs rijzen als paddestoelen uit de grond en de officiële statistieken wijzen uit, dat het aantal geregistreerde sprongen elk jaar toeneemt. In 1949 waren het er 1000, in 1955 al 15.000 en in 1956 ruim 20.000! De animo is er door een stel oud militairen (zg. para-troopers) bij de Franse bevolking ingebracht en sindsdien is het valschermspringen bezig zich tot een soort volkssport op te werpen. Vooral het jonge ge slacht voelt zich hierdoor aange trokken en dagelijks komen jon gens en meisjes zich melden. En speciaal het vrouwelijke geslacht doet zich gelden: van de 50 para chutistenclubs hebben sommige meer vrouwelijke dan mannelijke leden De opleiding van zo'n amateur is vrij simpel. In de openlucht houdt men wekelijks lichaamsoefeningen, waarbij speciale aandacht wordt geschonken aan het voetenwerk en de buikspieren, waarna een 15 mi nuten instructie volgt. Hier leert men dan iets over de prachute zelf en zijn werking, benevens de hou ding in de lucht en bij het neerko men op de grond. Er blijken dan nog veel meer „knepen" aan te pas te komen, dan men aanvankelijk zou denken. Alleen al het „dirige ren" van zo'n sprong vergt een speciale techniek, wil men op een van te voren bepaalde plaats neer komen. De eerste sprong vindt plaats van een toren of stelling, variërend van 10-20 meter hoogte. Dit is natuur lijk een stuk sensatie op zichzelf, want nu gaat het er op of er onder. Er zijn er natuurlijk wel enkele, die op dat beslissende moment aarzelen en niet durven. Nu bepalen de re glementen, dat men twee keer mag weigeren te springen. De derde keer is echter onherroepelijk ja of neen. In het laatste geval wordt men dan als clublid geroyeerd. Dit springen van de toren gaat overigens zonder veel risico, nl. aan een veilige ka bel! De candidaat, die met goed gevolg de reis enkele malen gehaald heeft, krijgt dan zijn C.A.P.-certificaat, waarbij hij geschikt wordt ver klaard voor de eerste sprong met een parachute. Aangezien de clubs nogal wat minderjarigen tellen, is hierbij de bepaling gemaakt, dat de ouders hiervoor toestemming moe ten verlenen. Nu begint pas de eigenlijke carrière, die dit stadium pas beëindigd heeft, nadat dertig sprongen zijn gemaakt. De tweede fase zet in met spron gen, waarbij de parachutist eerst resp. drie, acht, tien en twaalf se conden moet wachten onder het vallen, alvorens zijn valscherm te ontplooien. Tevens moet hij ver schillende dalingsstanden aanleren, waarbij men met armen en benen in glijvlucht achterwaarts gestrekt, of met uitgespreide benen en ge kruiste armen, ja zelfs in X-vorm neerkomt. De contributie van de clubs is be trekkelijk laag en bedraagt (in Hollands geld) jaarlijks f 2. Voor verzekering betaalt men dan nog f 15 extra en voor de vergunning nog eens f 3. Uitrustingsstukken, bestaande uit helm en laarzen moe ten zelf bekostigd worden en voor elke sprong moet nogmaals f 2,50 betaald worden. Desalniettemin kampen de clubs met financiële zorgen en zijn er maar enkele, die over een eigen vliegtuig beschikken, zodat de meesten bij springlessen op de een of andere manier aan een machine moeten zien te komen. Ja, zelfs heeft gebrek aan geld tot gevolg ge had, dat er een tekort aan parachu tes is ontstaan, zodat sommige le den, die zich niet de aanschaf van een valscherm kunnen veroorloven, wel een half jaar moeten wachten, voor zij weer een springbeurt krij gen. Maar met dat al zet de val- schermsport door in Frankrijk en lonkt men met een schuin oogje naar de overheid, om die ook hier in te interesseren om aldus een of andere subsidie los te peuteren. Men propageert zelfs, dat parachu te springen de gezondheid bevor dert. Immers, verkoudheid en griep gaan op de loop als men zich van grote hoogte omlaag stort. Een vrije val - met gesloten parachute - geeft een gezonde huidprikkeling en als klap op de vuurpijl het ver haal van een clublid, die van zijn geboorte af gestotterd had en na zijn eerste sprong kon spreken als de beste! (Nadruk verboden). Tranen De volgende dag blijken de din gen er echter anders voor te staan. Tedje is nog maar nauwelijks in haar feestjurk vertrokken, of moe der ziet haar het hekje alweer bin nenkomen. Er biggelen dikke tra nen over haar wangetjes. „Wat is er?" roept moeder. „Je hebt toch geen ruzie gemaakt?" „Neenee snikt Tedje. „Maar Tini zegt, dat ze er niets aan vindt als ik zon der cadeautje kom Moeder is diep verontwaardigd. „Heb je dan niet gezegd, dat ze het te goed houdt „Jawel! Maar ze vond er toch niets aan Alle kinderen had den een cadeautje bij zich Intussen komt er een ouder broertje van Tini met veel excuses van zijn moeder. Tini was gek om zo iets te zeggen, beweert hij met nadruk. Zijn moeder was erg boos op haar. Tedje moet gauw terug komen en ze hoeft helemaal geen cadeautje te geven. Een andere dag ook niet. Daar was ze niet voor ge vraagd. Maar Tedje weigert perti nent. De middag is voor haar be dorven. Ze voelt zich grondeloos vernederd. En alles is beter, dan weer met lege handen te moeten verschijnen, terwijl alle andere kinderen Niet Tinl's schuld Moeder probeert haar zo goed mogelijk te troosten. Ze scheldt op Tini. Maar ach, Tini's schuld was het niet. Die is nog te jong om te begrijpen, hoe wreed ze Was. Te jong ook, om zich iets van conven tie aan te trekken. Voor hóór wa ren de cadeautjes, die de kinderen meebrachten, iets wat er bij hóór de. Zonder dat was er „niets aan". En waarom zou ze dat onder stoe len en banken steken? Maar Tedje's moeder had dit moeten voorzien. Zij had voorbe reid moeten zijn op de kinderlijke mentaliteit en daarop volgende re actie. En liever dan haar dochtertje bloot te stellen aan de gevolgen van „met lege handen aan te ko men", had ze iets van haar eigen gemakzucht moeten opofferen en nog maar een tochtje naar de stad moeten maken, om een cadeautje voor Tini te kopen. Uit de grond van haar hart heeft ze bij het zien van Tedje's ontroost baar verdriet tenslotte gezucht: Dèt overkomt me nooit weer!" MARCELLE. (Nadruk verboden). Welle; 2e pr. C. v. d. Schelde. Oude geiten: le pr. W. de Jonge; 2e pr. J. v. d. Sande; 3e pr. C. v. d. Schelde. Stamboekgeiten: le pr. C. v. d. Welle; 2e pr. C. van As; 3e pr. W. ten Haaf. Twee geiten werden ingeschre ven in het provinciaal stamboek. Voorts werden ingeschreven 2 lam meren en een bokje. De prijzen werden welwillend beschikbaar gesteld door de stede lijke winkeliers. Leerlingen Beatrix-school bezochten Vught Een 20-tal leerlingen van de Bea- trixschool maakte met het onder wijzend personeel van 22 tot en met 24 nfei jl. een schoolreis naar Vught bij 's-Hertogenbosch. Deze tocht werd mogelijk gemaakt door de medewerking van partikulieren en ouders, die hun tijd en auto be schikbaar stelden voor het brengen en het terughalen. Op de heenreis werd een uurtje doorgebracht in het Tilburgs dierenpark. De groep verbleef deze dagen in de jeugd herberg „De Mijlpaal" te Vught, van waaruit verschillende uitstap jes werden gemaakt, o.a. naar Den Bosch met St. Janstoren en -kathe draal, de IJzeren Man en de Lu netten met fussilladeplaats uit de laatste wereldoorlog. Hoewel het weer niet in alle opzichten zijn medewerking verleende, hebben de kinderen zeer genoten van de fraaie omgeving en de bezochte be zienswaardigheden. Ook de avon den in de jeugdherberg doorge bracht, waren vol sfeer en afwis seling door de prettige leiding van de jeugdherbergouders. Er werd gezongen bij de luit en prachtige kleurendia's door de jeugdherberg- vader vertoond, brachten de jeugd in nauwer contact met de omgeving en zijn bijzonderheden. Zeer vol daan over het genotene en over het bijzonder prettige verblijf in de jeugdherberg stapten allen vrijdag avond weer in een zestal auto's, welke de groep „vlug, veilig en voordelig" terugbracht naar het eiland. Een bijzonder woord van dank is hier op zijn plaats voor de spontane medewerking van dege nen, *die tijd en auto beschikbaar stelden. KORFBAL S.D.K.B. Zeemeeuwen I-Burgh I A.s. zaterdag, 1 juni, komen de koplopers tegen elkaar binnen de lijnen, waarvan heel moeilijk een voorspelling te maken valt. Mis schien kan het terreinvoordeel be slissend zijn, zodat we de thuisclub wel iets hoger aanslaan wat be treft kans op winst. Moge echter in een sportieve kamp uitgemaakt worden welke ploeg de leiding neemt. De wedstrijd vangt aan om zeven uur. Veel ontstemming te Noordgouwe over leegstaan van voormalig ziekenhuis Gemeentewerklieden onderhouden de tuin In de rondvraag op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Noordgouwe, heeft mevr. Mot mans gevraagd of voorzien is in het doen onderhouden van de tuin van het voormalige ziekenhuis. De voorzitter antwoordde, dat hij, zulks naar aanleiding van een hem gedaan verzoek door de voorzitter van het bestuur, de gemeentewerk lieden heeft opgedragen af en toe onderhoudswerk in die tuin te ver richten. De kosten kunnen worden gedeklareerd. De heer Visser uitte zijn misnoe gen over het feit, dat de gemeente werklieden hierin tewerk zijn ge steld en vond, daar deze een vol ledige dagtaak hebben in dienst der gemeente, dat zulks ten koste moet gaan van de gemeente-eigendom men. In het bijzonder is spreker verontwaardigd over het feit, dat het voormalige ziekenhuis hier als depot wordt gebruikt van het Rode Kruis Ziekenhuis. Het komt spre ker voor dat van het tuinpersoneel, hetwelk mede naar Zierikzee is overgegaan, toch zeker één lid al hier in de ziekenhuistuin werkzaam had horen te blijven, totdat in de opvolging voorzien zou zijn gewor den. Hij achtte het een plicht van de gezamenlijke gemeenten hierin op korte termijn een voorziening te treffen. Tenslotte is spreker al lerminst te spreken over het feit, dat het bestuur van het voormalig ziekenhuis niets laat horen aan gaande de toekomstige bestemming der vrijgekomen gebouwen. Ook de heer Ganzeman onder streepte dat het eigen bezit achter uit gaat indien de gemeentewerklie den elders moeten werken. Hij wees op de noodzakelijkheid van het op korte tijd inzaaien van de ziekenhuistuin. De heer Vis drong er op aan, dat naarstig naar een oplossing gezocht zal worden, opdat aan de onhoud bare toestand van de leeggekomen gebouwen en onverzorgde tuinen een einde zal komen. Spreker ver klaarde zich de tolk van de inwo ners, als hij zegt, dat de huidige gang van zaken een doorn in het oog is van alle Noordgouwenaren. Elke week uitstel, zal het verval in grote mate doen toenemen, aldus spreker. De voorzitter zei, dat inderdaad alle narigheid voorkomen had kun nen worden, wanneer de bestem ming van het voormalige zieken huis had vastgestaan vóór deze ge bouwen waren vrijgekomen. De heer Flikweert verkreeg ant woord van de voorzitter inzake de onrendabele aansluitingen aan de waterleiding. De heer Viergever kreeg ant woord op zijn vraag inzake de uit slag van de gehouden enquête met betrekking tot de aansluiting op de waterleiding van de onrendabele percelen. De heer Ganzeman werd door de voorzitter geïnformeerd inzake de plannen tot de aanschaffing van een nieuwe muziektent. De voorzitter verklaarde dien aangaande diligent te zijn en in de nabije toekomst hierop terug te zullen komen. De heer Vis deelde mee, dat de Coöp. Boerenleenbank, gevestigd te FEUILLETON Dat was niet het ergste. De heer Boorneman wist toch praktisch niets. Het is uitgekomen, dat en kele leden van de bende er al op hadden aangedrongen, de jongeman in bewusteloze toestand ergens in de omgeving van de stad neer te leggen. Zo zou hij dan zijn vrijheid toch herkregen hebben. Met Jör- gensen en Dupont stond het heel anders! Dat die twee uit de handen van de politie waren gehouden, bleek een gelukkige omstandigheid. Maar de bende moet er juist over hebben beraadslaagd, hoe met die twee te handelen, toen ik hen ont dekte. Men was het er al over eens geworden, dat de twee gevangenen in geen geval vrij konden rondlo pen. Wat hun lot zou zijn, ja, daar had men nog niet verder over ge sproken. Men durfde dat eigenlijk niet goed, omdat er maar één op lossing was, hen te vermoorden. Over iets anders was men het wel eens geworden, even voordat -ie politie, door mij gewaarschuwd, de villa omsingelde. Zij hadden beslo ten, voorlopig alle aktiviteit te staken en de kern te ontbinden. Het werd te gevaarlijk. Nu hoopte men nog, door snel te verdwijnen de politie uit de handen te blijven en zo te voorkomen, dat bet raad sel van de juwelendiefstallen en de beide moorden ooit werd opgelost. Ik moet zeggen, dat wij maar op het nippertje zijn gekomen!" „Jawel", zei Ernst Verhagen. „Dat is prachtig. Maar nu heb je nog maar twee namen genoemd". „Omdat die twee feitelijk de eni gen zijn, die jullie van de bende kennen", zei Sven. „Zoals gezegd, acht mannen zijn gepakt, of liever, zeven mannen en een vrouw. Twee daarvan woonden in Nijmegen. Na barescu en de hoofdman. Mej. Ilescu behoorde tot de kern, die regelmatig op reis was om de in brekers te instruéren. De overige leden van de kern zijn evenals mej. Ilescu buitenlanders. Hun na men noemen, och, dat heeft weinig zin. Maar de hoofdman Sven Ohlquist keek zijn toehoor ders even aan, als wilde hij zien, of de aandacht niet verslapt was. „Ja, de hoofdman is het meest Nij- megenaar van allemaal. Hij is hier geboren en getogen! Maar hij heeft zich, hoewel rijk door de opbrengst van zijn daden, altijd bescheiden teru§ gehouden. Dat vond hij vei liger. Wie zou vermoedt hebben, dat .de eenvoudige Andries Prater zijn bevelen gaf aan de rijke Na- barescu?" „Andries Prater?" riep Else Ver hagen uit. „Waarom kijk je' daar zo van op?" vroeg Emst. „Prater was toch de huisknecht van Van der Zuyden en ik kende hem wel. Hij was een volmaakt on schuldig mannetje, ja, een beetje onnozel soms. Ik had altijd gedacht, dat er geen zier kwaad in hem stak en dat hij niet geboft had met zo'n baas". „De schijn heeft je bedrogen", zei Sven. „Andries Prater heeft trouwens iedereen die hij kende, voor de gek gehouden. Hij moet een merkwaardig mens zijn en een geboren avonturier. Hij is van goe de afkomst. Nu ja, zijn familienaam is eigenlijk anders, maar die wil ik niet noemen. Hij heeft genoeg fa milieleden in Nijmegen wonen. Als jongen toonde Prater al neigingen tot het ongewone. Als jongeman kreeg hij de bevlieging dat hij door hard werken in een gewoon beroep de kost moest verdienen. Dat was niet bepaald nodig, want hij bezat Zonnemaire ten gerieve van haar kliënten te Noordgouwe gaarne 1 maal per week een zitting zou wil len houden in deze gemeente en wel per 1 juli 1957. Evenwel ont breekt een geschikte lokaliteit, wes halve spreker verzocht ruimte in het gemeentehuis hiervoor ter be schikking te stellen. Zulks stuit evenwel op bezwaren. Men achtte de lokaliteit, thans in gebruik bij het Groene Kruis hiervoor beter geschikt. Zonder h.s. werd in deze zin besloten. Hierna sluiting. Nederlands meisje in Italië zoek De Internationale politie-organi- satie (Interpol) heeft de Italiaanse politie verzocht uit te zien naar een 21-jarig Nederlands meisje, Margot Lohle, dat verdwenen is uit haar kosthuis. Haar vader, de heer Adolf Lohle, wonende te Beieren in Duitsland, is dinsdag in Rome aangekomen om naar haar te informeren bij het hoofdbureau van politie en het In ternationale hotel voor jonge meis jes, waar zij verbleef. De politie heeft bij informatie meegedeeld, dat Margot Lohle ge boren is in Rotterdam. Op 25 maart is zij met een vriendin, Brigitte Magerle, in Rome aangekomen om werk als vertaalster te zoeken. Na 15 april hebben haar ouders geen brieven meer van haar ontvangen en tenslotte stelden zij zich met In terpol in verbinding. Ingezonden mededeling door G. PLANTEMA geld genoeg om er ruim van te le ven, zonder een hand uit te steken. Hij vertrok uit Nijmegen. Zoge naamd, want in werkelijkheid liet hij z'n baard en snor staan en maakte zich door een paar kleine korrekties in zijn uiterlijk onher kenbaar. Toen kwam hij als huis knecht in dienst bij een heer Mue- renbroeck. Ik weet niet, of Prater van plan is geweest, die gewone positie te blijven bekleden, als zich niet de kans had aangeboden, langs andere weg veel geld te verdienen. Hij reisde veel met Muerenbroeck, die zaken deed met Denemarken en Zweden. Daar leerde Prater onder- wereldindividuen kennen. Daar maakte hij de plannen in verband met de juwelendiefstallen. Mis schien was er toch niets van geko men, als hij niet op een avond in Nijmegen een gesprek tussen z'n werkgever en Nabarescu had ge hoord. Nabarescu, die hier pas kort woonde, vertelde over zijn proeven met een bedwelmend maar onscha delijk gas. Dat gas kwam Prater ideaal voor. Hoe moest hij er aan komen? Dat was gemakkelijk ge noeg. Nabarescu had ontdekt, dat Praier geen gewone huisknecht kon zijn. Hij sprak hem eens aan. Er volgden meer gesprekken en voor zichtig kwam Prater met zijn plan nen. Nabarescu had er wel zin in en zo werd samengewerkt. Prater en Nabarescu zochten voorzichtig hun medewerkers uit. Mej. Ilescu was een van de laatsten. Zij werd eigenlijk niet gekozen, maar drong zichzelf binnen". Zij is een nicht van Nabarescu en op de een of andere manier was zij achter z'n geheim gekomen. Zelfs zijn vrouw wist daar niets van! Het avontuur lokte haar". (Slot volgt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5