ZIERIKZEESE SPORTMENSEN VERTREKKEN VRIJDAG 7 JUNI NAAR SAINT HILAIRE S¥©^@(LDeTandpasta van standing»^ Nieuwe impuls voor „jumelage" Voetbalelftallen kregen liun samenstelling De Pinksterdagen naderen met rasse schreden en hiermede Is te vens de sportuitwlsseling met Sint Hilaire-du-Harcouët zeer aan staande. Volgende week vrijdag (7 juni) vangt in alle vroegte de reis aan naar de tweelingstad in Frank rijk, die gemaakt zal worden met basraateriaal van de firma Hoef nagels te Roosendaal. Heden (vrij dagavond komen de deelnemers voor een laatste samenspraak bij een in hotel Van Oppen. En dan is het straks zover dat na zeer veel voorbereidend werk van het co mité uit de Sportraad, de Zierik- zeese voetballers, tennissers en ta feltennissers hun beste beentje voor gaan zetten in de Normandische tweelingstad. De algehele leiding berust bij het comité uit de Sportraad, bestaande uit de heren dr. J. C. Röhner (voor zitter), L. Dey (secretaris), J. J. v. d. Ende (penningmeester) en J. W. Gudde. Wij vernemen dat ook bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester de reis zal meemaken. De voetbalelftallen Belde Zierikzeese voetbalvereni gingen hebben thans definitief een vertegenwoordigend elftal samen gesteld. Zierikzee brengt de vol gende spelers in het veld: J. Stout- jesdijk (d.); C. Krello en B. de Zeeuw (a.); W. Kramer, F. v. d. Westen en C. Simmers (m.); T. Sim mers, S. de Vlieger, J. Kouijzer, Th. Kramer en I. Verton (v.). Het elftal van MEVO ziet er als volgt uit: C. Simmers (d.)C. Baart en J. Feleüs (a.); J. Sies, A. v. d. Hoek en A. Berrevoets (m.); L. de Vries, W. v. d. Ende, I. Haverhoek, P. Guinée en K. de Oude (v.). De rood-zwarten staan onder lei ding van de heren A. Brand en J. J. M. Koevoets. De leiding van MEVO is in handen van de heer G. Huurling. De tafeltennisploeg bestaat uit de jeugdige ping-pongers Frans v. d. Ende (kampioen 1957 van Schou- wen-Duiveland), Leen Stoutjesdijk, Boy Lupgens, Nico Ringelberg, Kees Berrevoets en Kees van Ves- sem. Als leiders fungeren hier de heren J. van Ast en H. L. Bosch. De dames N. Hildering en M. Raap alsmede de heren W. H. Ezen- dam en G. v. d. Tholen zijn de ten nissers die Zierikzee in la douce France gaan vertegenwoordigen. Dit gezelschap actieve sporters is met officials, reserves etc. aan gevuld tot 54 personen. De reis Vrijdagochtend om 5 uur - zo is bekend gemaakt - dienen de reizi gers op het Havenplein aanwezig te zijn, waar gestart wordt voor de reis die - uit en thuis - een 1400 1500 km bedraagt. De verwach ting is omstreeks 20 uur in Saint Hilaire te arriveren, waar in hotel de „La Poste" kennis gemaakt wordt met de gastheren en -vrou wen. De zaterdagochtend wordt gerust terwijl in de middag een excursie ik-zt Contactavond voor de bakkerij In Concordia werd dinsdag een contactavond gehouden voor de bakkerij van het eiland Schouwen- Duiveland, welke georganiseerd was door de Meelfabrieken der Ne derlandse Bakkerij. Na het welkomstwoord werd de film „De Bloem der Natie" ver toond. Deze film geeft op fraaie wijze weer wat er gebeuren moet voor de tarwe tot bloem is ver werkt terwijl ook aan het werk van de bakker ruimschoots aandacht wordt geschonken. Het was bijzon der interessant om te kunnen zien hoe in de gigantische fabrieken van de Meneba te Rotterdam dage lijks circa 1000 ton tarwe wordt •verwerkt. Speciaal de wijze waarop de- granen worden gereinigd en zelfs gewassen, imponeerde de be zoekers. Na de pauze werden vra gen op het gebied van de bakkerij beantwoord door een forum waar van de heren Geleijnse en Potappel namens de bakkerij uit deze omge ving, en verder de heren Boele en Weeda deel uitmaakten. De heer Vrijlandt, verkoopleider van de Meneba, die het forum geleid had, dankte in zijn slotwoord de talrijke aanwezigen voor hun opkomst, daarbij de wens uitsprekend dat ook in de toekomst de hechte band tussen de bakkerij en hun fabriek zou blijven bestaan. \gn,GSse Geslaagde motortrialwedsf rijden Achter het vakantie-oord „Wil- helminahoeve" te Renesse organi seerde de m.c. „Sparta" op Hemel vaartsdag zg. motortrialwedstrijden waarvoor grote publieke belang stelling bestond. Het aan de voel der duinen gelegen fraaie terrein leende zich bijzonder goed voor de- wordt gemaakt naar de Mont St. Michel, een der belangrijkste cul tuurmonumenten van Frankrijk. In de avonduren gaan de tafelten nissers hun krachten meten met de spelers van de ping-pong-klub Jeanne d'Arc. Zondagmiddag staat de ontmoe ting Union Sportive St. Hilairienne- Zierikzee op het programma, waar na in de avonduren een officiële ontvangst volgt door het gemeente bestuur op het stadhuis. De laatste dag - maandag - vindt 's morgens een tennistoernooi plaats terwijl in de middaguren de Mevi- anen op het groene veld uitkomen. Dinsdagmorgen 11 juni zal zo tij dig mogelijk worden vertrokken om de terugreis te aanvaarden. Omstreeks half 10 kan het gezel schap dan weer in Zierikzee wor den terugverwacht. De reis wordt gemaakt via Ant werpen, Brussel, Mons, Amiens, Rouaan, Gacé en Domfront. wedstrijden. Het parcours bleek niet gemakkelijk te ziln en geen en kele deelnemer slaagde er dan ook in het geheel foutloos af te leggen. In trial-wedstrijden komt het aan op rijvaardigheid en behendigheid. Er is dus niet de spanning van grasbaanwedstrijden en baanraces. Bij de deelnemers zijn de wedstrij den zeer in de smaak gevallen, het geen de heer C. Verton, namens Sparta", tijdens de prijsuitreiking in hotel „Het wapen van Zeeland" nog eens onderstreepte. Spr. dankte het gemeentebestuur van Renesse, de politie en het Rode Kruis onder leiding van de arts de heer Simons. De uitslagen waren tot 250 c.c.: 1. J. Staal, BMW, Zierikzee, 21 straf p.; 2. H. Gilijamse, DKW, Re nesse, 41 strafp.; 3. K. Gilijamse, DKW, Renesse, 47 strafp.; 4. C. v. d. Velde, BMW, 48 strafp.; 5. G. Thuis, Renesse, 62 strafp.; 6. C. Opree, Brouwershaven, 63 strafp.; 7. W. Zandijk, Renesse, 64 strafp.; 8. A. Zweers, Zierikzee, 90 strafp.; 9. J. Vasse, Ouwerkerk, 145 strafp.; 10. C. Kuijper, Ouwerkerk, 181 strafp.; 11. P. Bolijn, Ouwerkerk, 246 strafp.; J2. M. v. d. Houten, Serooskerke, 267 strafd.; 13. C. Ver ton, Zierikzee, 424 strafp. De uitslag van motoren tot 500 c.c. is: 1. J. de Jong, AJS, Renesse, 25 strafp.; 2. W. Bolijn, Triumph, Ouwerkerk, 39 strafp.; 3. J. Rade maker, DKW, Burgh, 80 strafp.; 4. H. Smolders, Zierikzee, 120 strafp.; Hiemstra, Renesse, 239 strafp.; G. v. d. Linde, Zierikzee, 287 strafpunten. Ingezonden mededeling Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rheumatisehe Pijnen. Daarom zal zo'n bloedzuiverende Eruschenkunr goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zou ten zich op lever, nieren en inge wanden doet gelden en zo uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer hele maal de oude. Vraag Kruschen bij uw apotheker of drogist. f/emeet Ondergrond O.L.-school ondeugdelijk De raad van Ellemeet kwam woensdagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder J. M. Dalebout, wnd. burgemeester. Afwezig waren de leden D. Hanse en J. bij de Vaate De voorzitter deelt mede, dat vol gens ontvangen schrijven van ir. Klokke de scheuren in de nieuwe o.l. school zeer waarschijnlijk ver oorzaakt zijn door de ondeugdelijke ondergrond. Op een diepte van -1,94 m. zou zich een veenlaag be vinden. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentebegroting voor h°t dienstjaar 1957. Toegestaan is om gelden te voteren voor de elektri- fikatie en de aansluitingen op de waterleiding in het herverkave- lingsblok. Over het ingediend ver zoek tot verhoging der algemene uitkering uit het gemeentefonds is nog geen beslissing genomen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten afd. Zeeland verzoekt om ten aanzien van de gemeen- schaDoelijke regeling voor verde ling van de kosten der Zeeuwse Muziekschool de beperking, dat de gemeente slechts zal bijdragen voor leerlingen tot 18 jaar te doen ver vallen, daar anders niet aan de re geling kan worden deelgenomen. Op voorstel van b. en w. wordt door de raad aldus besloten. Een geldlening Op voorstel van b. en w. besluit de raad met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten te 's-Gr ven- hage een geldlening aan te gaan ad f 98.400 tegen een rente van 4Vt pet. en een looptijd van 30 jaar. In de rondvraag informeert de heer de Graaf of de woningen be woond door J. W. Koopman en C. van der Jagt op de nieuwe riolering zijn aangesloten, nu de gemeente een slootje heeft gedicht. De voor zitter antwoordt, dat de woningen inderdaad op de nieuwe riolering zijn aangesloten. Verder vraagt de heer de Graaf of de grond naast de woning be woond door J. T. Dalebout als tuin grond kan worden uitgegeven. De voorzitter antwoordt, dat op het terrein nog enige werkzaamheden moeten worden uitgevoerd. Dit jaar is het niet veel de moeite meer om de grond als tuingrond uit te geven. De heer Gast informeert of de gebreken aan de nieuwe o.l. ?chool spoedig zullen worden opgeheven. De voorzitter antwoordt, dat dit zeker in de bedoeling ligt. De raad gaat er mee akkoord, dat het terrein tussen de Deense wo ning van A. van de Panne en de noodschool wordt aangevuld met grond en dat het aanwezige puin wordt opgeruimd. uuerskciven. Schooljeugd naar de „Koebel" Naar wij vernemen zullen de kin deren der openbare lagere school dit jaar hun schoolreisje maken naar Burgh, waar vier dagen zal worden gekampeerd in de „Koebel' Gezien de gunstige ligging van dit gebouw belooft dit een aantrekke lijk verblijf te worden, daar men volop kan genieten in de Domeinen, bos, duin en strand. Ook een tocht naar het pompstation „De Blinkert" met zijn uniek panorama is zeker niet te versmaden. De te Brouwershaven gehou den kollekte t.b.v. de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren heeft f 82,55 opgebracht. Ingezonden mededeling 1eLLe Baby- "RNUS verzorging met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei uloordgouue Geslaagde motorpolowedsfrijden Met Hemelvaartsdag kreeg Noord- gouwe, onder auspiciën van de Cul turele Vereniging, een unieke r^o- tor-polo-wedstrijd (motor-voetbal) te zien van de Tourclub Dordrecht. De strijd werd te 15 uur aange bonden op het weiland van de heer A. C. Dalebout (ingang Heereweg). Een 10-tal spelers ,t.w.: 5 wit- en rood-hemden bestreden elkaar. Op het daartoe in gereedheid ge brachte terrein stonden aan beide uiteinden de doelpalen. Van deze 10 spelers waren er 2 die het „doel" verdedigden, gelijk bij het voetbal spel regel is, terwijl twee scheids rechters de leiding hadden. De wedstrijd was af en toe zeer span nend. Valpartijen bleven dan ook niet uit. De tweede helft was iets levendiger. Af en toe waren de wit- hemden in de meerderheid, hetgeen de uitslag van de wedstrijd nog eens accentueert, nl. de wit-hemden wonnen met 2-0. De opkomst van het publiek was gezien het feit, dat in verschillen de plaatsen op het eiland eveneens diverse wedstrijden werden gehou den - behoorlijk. Al met al kan de Culturele Vereniging op een mooie middag terugzien, welke bij het pu bliek zeer zeker in de smaak is ge vallen. 'lÓuwerkerk Verkeersexamen O.L.-school 20 leerlingen der o.l. school van de klassen 5 en hoger hebben deel genomen aan het theoretisch en practisch gedeelte van het ver keersexamen en zijn hiervoor allen geslaagd. Concert „Nieuw Leven" De harmonie „Nieuw Leven" hoopt bij gunstig weer a.s. zater dagavond te 8 uur haar eerste zo- merconcert te geven. Het program ma luidt: Sons of the brave, T. Bidgood; Une ronde de nuit, ouverture, A. Moskau; Sobre las olas* valse, Juv. Rosas; De Boereblaoskapel, Fr. Ra- demacher, arr. Jaroc; Mosaique sur 1' Opera Stradella, M. J. H. Kes- sels; Colonel Bogey, Kenneth J. Al- ford. Pauze. Marsch der Belgische parachutisten, P. Leemans; Tyroler Landler, arr. Gosling Mol; Aus der Jugendzelt, konzert-walzer, J. Egli; La Reconnaissance, fantaisie, V. J. Benoodt; Loeënde klokke, wals, Johnny Hoes, arr. Jaroc; Grena diers-mars (Turf in je ransel), F. Dunkier. Bejaarden maakten reisje De bejaarden van de gemeente Ouwerkerk hebben, daartoe in staat gesteld door de welwillende medewerking van een 11-tal auto bezitters, hun jaarlijkse trip over ons eiland gemaakt. De reis ging Ingezonden mededeling Uw proeven wordt smullen U.w smullen... gezondheid! Zó uit de Natuur. Lichter verteerbaar. Smeuïger. Smakelijker. HAAMSTEDE Dames- eu herenkapsalon onderging grondige modernisering Nieuwste op gebied van apparatuur aanwezig De heer A. M. Simons, kapper alhier, heeft zijn dames- en heren- kapsalon laten moderniseren en door het volgen van een speciale cursus zijn vakbekwaamheid ver der uitgebreid. Tezamen met zijn dochter heeft hij een cursus ge volgd-aan het Instituut voor Haar- hygiëne van de Schwarzkopffa- briek te Hamburg. Deze (interna tionale) cursus had ten doel de deel nemers het nieuwste op het gebied van het kappersvak bij te brengen. Les werd gegeven in permanenten, onduleren, haarverven, e.d. waar bij speciaal de nadruk werd gelegd op de te betrachten hygiëne. Wat de vernieuwing van de salon betreft, zijn vier dames- en een he rentoilettafel aangebracht, die zeer doelmatig zijn ingericht, terwijl de nieuwste aDparatuur aanwezig is. Genoemd mogen worden een vol automatische Franse permanent - machine „Eugene Gallic" en de nieuwste Tropic-stroomkap. In een vitrine zijn alle mogelijke toilet artikelen en parfumerieën op over zichtelijke wijze uitgestald. De eta lage heeft in het middenstuk een smeedijzeren wapen van de ge meente Haamstede, vervaardigd door de heer L. J. Verwest te Burgh. De verlichting (TL-lampen) werd uitgevoerd door elektrotechnisch bureau M. Soeters, timmer- en metselwerk firma W. Gilijamse en schilderwerk door de heer P. van Dalsen. Deze zeer moderne kap perszaak is een sieraad voor de ge meente. over Oosterland, Bruinisse, Sirjans- land, Noordgouwe, Zonnemaire en Brouwershaven en verder door de Westhoek. In de „Schouwse Boer' werd een verversing genoten. Een dankwoord aan h.h. autobezitters mag zeer zeker op zijn plaats heten. Tot nu toe zijn 103 zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk verhuurd. Dit resultaat stemt de kerkvoogdij tot grote verheugenis. vieuuerkerk Aan de Algemene Kleuter school alhier is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot leidster mej. J. J. J. Noordhoek te Goes, welke deze betrekking heeft aan genomen. Door bemiddeling van de «ad- vindsters alhier zijn 150 loten ver kocht voor de „Toverbalactie". Dreischor Herstel voorgevel gemeentehuis Dinsdag jl. vond de openbare anbesteding plaats voor het herstellen van de rampschade en het restaureren van de voorgevel van het gemeentehuis alhier. Laag ste inschrijver was de heer A. J. Verj aal te Dreischor. ^^\Óosterland Aanleg C-weg Behalve verschillende werkzaam heden aan wegen in onze polder, is ook de aannemingsmaatschappij Zeeland, afkomstig uit Middelburg, bezig een zg. C-weg aan te leggen aan de binnenzijde van de zeedijk onder Viane. Zulks om te voorko men, dat niet bij elke, in de toe komst daar te bouwen sanerings boerderij een oprit naar de bo venkant van de zeedijk nodig heb ben. Genoemde C-weg begint bij de afrit van de hofstede van de „Abeele" en eindigt een eind voor bij de hofstede „Oostersteijn". Vföruinisse Op het 24 en 25 mei te Sloot- dorp gehouden examen ter verkrij ging van het diploma „Kennis van Tractoren" slaagde o.m. onze dorps genoot de heer Jan Braber, met ge middeld predicaat van „ruim vol doende". De door de padvinders te Brui nisse georganiseerde „Aktie Tover bal" bracht f 200 op. Zondagsartsendlenst doktoren Zondag 2 juni: dokter Vogelaar. Kerknieuws 35-jarig jubileum Bond van Geref. mannen- verenigingen In de Rlvlèrahal te Rotterdam werd woensdag onder leiding van de- bondsvoorzitter, ds. Y. van der Zee, het 35-jarig bestaan herdacht van de Bond van Gereformeerde mannenverenigingen in Nederland. Dinsdagavond was men bijeenge komen voor een feestavond. De bond omvat op het ogenblik 549 verenigingen tegen 539 het vo rig jaar. Op deze jubileumvergadering heeft, na het openingswoord, aller eerst het woord gevoerd de bur gemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum. Prof. dr. K. Dijk heeft vervolgens het woord gevoerd en hij merkte o.m. op, d$t wil het gereformeerde volk de falanx zijn voor Christus, het dan zal moeten weten waarom het gaat en welke de wapens ter bestrijding zijn. Dit leert men uit het Woord Gods door het te be studeren en te onderzoeken. Spr. meende, dat er sprake is van ver schraling van het geestelijk leven en volgens hem is dit gelegen in het feit, dat men te ver afraakt van het Woord Gods. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. A. Ie Coq, Hil versum. Benoemd tot jeugdleider te Em- 17.07 n.m. 17.50 n.m. 18.38 n.m. Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudend droog Koude nacht met weinig wind en plaatselijk mist; morgen overdag op de meeste plaatsen zonnig weer, in de kuststreken in de middag zeewind; iets warmer; aanhoudend droog. 1 juni. Zon op 4.28, onder 20.52. Maan op 7.38, onder 23.17. 2 juni. Zon op 4.27, onder 20.53. Maan op 8.54, onder 23.50. 3 juni. Zon op 4.27, onder 20.54. Maan op 10.13, onder Eerste kwartier: 5 juni te 8.10. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 juni 5.20 v.m. 17.38 n.m. 2 juni 6.01 v.m. 18.17 n.m. 3 juni 6.44 v.m. 18.59 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 juni 4.40 v.m. 2 juni 5.23 v.m. 3 juni 6.09 v.m. Springtij: 31 mei. HET WEEKOVERZICHT Het weer in ons land werd de laatste paar dagen geheel beheerst door een rug van hoge luchtdruk, welke zich langzaam in zuidelijke richting over de Noordzee ver plaatste. Zwakke noordelijke win den voerden uitgestrekte wolken velden, die zich boven de Noord zee hadden gevormd, het land bin nen. Woensdag was het in het grootste deel van het land nog zon nig en bedekten de wolkenvelden alleen het noorden en noordwesten van het land. Op Hemelvaartsdag kwam het overwegend zonnige weer uitsluitend in het zuidoosten van Gelderland, Limburg, Brabant en een deel van Zeeland voor. De rug van hoge luchtdruk ver plaatste zich, langzaam in beteke nis afnemend, verder naar het zui den en wordt daarbij nu vooral aangetast ten westen van de Britse eilanden door het opdringen van een storingsgebied op de oceaan. Dit heeft in eerste instantie tot ge volg, dat de bewolking, welke ook vrijdagmorgen nog boven een groot deel van ons land aanwezig was, verder zal afnemen en de tempe raturen hoger zullen gaan worden. Ook zaterdag houdt het rustige en overwegend droge weer aan. men: kand. W. J. van de Waal, Den Haag. Beroepen te Hoogland: kand. H. J. Bodisco Massink, Utrecht. Ger. Kerken Beroepen te Apeldoorn: C. Klap wijk, Bennebroek; te Amersfoort: R. Ypma, Emmen. Aangenomen naar Middelstum: P. R. Everaars, Avereest. Ingezonden mededeling Borstbreedten - Balk - Aderverkalking Schot - Vliegtuig en Gewoon De borstbreedten der mannen is er sinds eeuwen geleden in ieder geval op vooruitgegaan, want slechts een normale veertienjarige jongen zou nog passen in de cu- rassen, die Eilandman zag in de wapenkamer van het beroemde Muiderslot, waar op Hemelvaarts dag heus hoopjes mensen naar toe zijn gegaan. Uren wachten voor de slotbrug is helemaal niets .bijzon ders op een bijzondere dag, maar als je van Schouwen-Duiveland komt heb je (een beetje) voorrang. Dat is waardevol, want wie wil de kamer niet zien waar graaf Floris V zat opgesloten. Helemaal precies eender is die kamer niet meer, maar er is wel een dikke eiken balk uit de 12e eeuw en dat Is oud voor zo'n balk. Stellig heeft Floris ook dikwijls naar die balk gekeken, want wie opgesloten zit kijkt ook wel eens naar de zolder. Je mag zo maar in de slaapkamers komen, waarin de leden van de Muider- kring' - gasten van de drost P. C. Hooft - hun culturele hoofden hebben neergelegd in met gordij nen afgesloten vierkante slaapca- bines. Wie het zo zegt, zegt het alweer fout, want in die tijd werd vlijtig gedacht dat recht slapen de aderverkalking bevorderde. Daar om sliepen ook de Muiderkringers met opgetrokken knieën, (of zaten te slapen) in akelig kleine ruimten, die als enig voordeel hadden, het prachtige houtsnijwerk op de kan telen, tot op de huidige dag be waard. Op \ie „schietkamer" was er dan nog een geweer door drie mannen te bedienen, dat per uur één schot kon afgeven. Het werd mede inge zet om het Muiderslot - ideaal ge legen aan het einde van de Vecht - te beschermen tegen aanvallers, die er in de loop der historie een heleboel zijn geweest. Terloops ziet men (in weer heel andere ka mers) dat P.C. Hooft ook wel eens verkeerd geweest is met zijn ge schriften, want ze wemelen, van doorhalingen en dat is een troost voor allen, die op lager niveau zich nu wel eens aan een stukje wagen. Wat er verder in die buurt te doen was? Wel, om half een ver trok een vliegtuig van de Finnair van Schiphol naar het hoge noor den en een toestel uit Amerika kwam aan, en een zilverig Engels toestel vertrok en zo ging dat maar door. Eilandman stond vlak bij het Finse toestel en het ging allemaal erg vlot en efficiënt. Vlug taxiën naar het platform. Motoren afzet ten, deurtje open, trapje eruit en dan komen de mensen. Nauwelijks zijn ze weg of er komen andere. Gauw naar binnen, o wacht, dc slanke en natuurlijk knappe ste wardess heeft nog wat vergeten. Ze trippelt (een airhostess trippelt altijd) vlug het trapje af en smoest nog wat met een man in donker blauw uniform, trapje weer op, trapje naar binnen, deurtje dicht, motoren aanzetten, een plof, een rookwolk en de razende wervel van de propellers en vlug maken dat je wegkomt, want er komt weer al een ander toestelZo gaat het daar iedere dag, ook op Hemelvaarts dag. Iedereen vindt het gewoon ge woon. Ja ja!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2