Aandeelhoudersvergadering Waterleiding Mij. „Schouwen-Duiveland" Begroting voor 1957 wordt aangeboden Op donderdag 13 juni zal een vergadering van aandeelhouders worden gehouden van de N.V. Wa terleiding Maatschappij Schou wen-DuivelandOp de agenda staat o.m. aanbieding van de jaar- stukken 1955 en de begroting voor het jaar 1957. In behandeling komt een voor stel tot verlenging van de machti ging tot het aangaan van geldle ningen door de Raad van Beheer tot een maximum van f 3 miljoen. Van de Raad van Beheer zijn af tredend de heren H. K. Michaëlis en J. Romeijn. In het verslag met balans en ver lies- en winstrekening over het jaar 1955, staat voor dit dienstjaar een exploitatieverlies aangegeven van f 136.167,46. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 433.871,85. De exploi tatiebegroting over 1957 geeft een totaal aan uitgaven te zien van f 453.092,67 en een totaal aan in komsten van f 400.426,15, zodat het nadelig saldo bedraagt f 52.666,52. FINANCIEEL NIEUWS Een nieuwe vakantie-spaaractie De Nederlandse Spaarbankbond, die volgende week vijftig jaar be staat, begint een nieuwe vakantie spaaractie. Men kan lid worden van een „honderd-gulden-club", waarbij men zich verplicht in 49 weken een bedrag van honderd gulden te sparen. Voor de twee gulden die per week gestort moe ten worden - verzuim betekent uit sluiting van verdere deelneming - worden zegels uitgekeerd, die op een deelnemerskaart geplakt wor den. Het vijftigste zegel krijgt men voor half geld, de kaart is dan vol en de honderd gulden kunnen op genomen worden. 's-GRAVENHAGE. Woensdag stelde de minister van Defensie, ir. C. Staf - bij ontstentenis van de minister van Zaken Overzee, die door ambtsbezigheden zijn voorge nomen reis naar Nederlands Nieuw Guinea heeft moeten uitstellen - te Manokwari een scheepswerf in ge bruik. GELEEN. De eerste lagere tech nische school in Nederland met een opleiding volledig afgestemd op de chemische industrie is te Geleen in aanwezigheid van talrijke geeste lijke en wereldlijke autoriteiten ge opend door mr. J. M. L. Th. Cals, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. lerik-zee Een theezet-duel Op dinsdag 4 juni a.s. wordt alhier in de middag voor de scholen en 's avonds voor de huisvrouwen een zg. theezetduel gehouden, om te ko men tot de kampioene theezetster van Zierikzee en omgeving. Enkele films zullen worden vertoond en ook zal een uiteenzetting gegeven worden over het artikel thee. Het theezet-duel is bedoeld als nlaatse- lijke wedstrijd in de competitie van het kampioenschap theezetten van zuid-west Nederland. Deze compe titie vindt plaats onder auspiciën van „Het theebureau voor Neder land". „Beter Wonen" en de bejaardenwoningen Zoals bekend, is in de Zierikzee- se gemeenteraad reeds verschillen de malen de wens uitgesproken te geraken tot het bouwen van wonin gen voor ouden van dagen. Thans blijkt dat de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" zich reeds ge ruime tijd met dit vraagstuk heeft bemoeid en advies heeft gevraagd aan de Nationale Woningraad. „Be ter Wonen" acht zich eventueel wel de aangewezen instantie om deze woningen tot stand te brengen, doch meent, dat zij niet geschikt is om dergelijke woningen te exploi teren. Een commissie van voorbe reiding, bestaande uit de heren mr. F Th. Dijckmeester, J. Coumou en M. C. Verheijen hebben nu het plan opgevat om dit voor Zierikzee be langrijke probleem in een vergade ring onder ogen te zien en op een dergelijke vergadering te trachten te komen tot een meer concrete vormgeving aan de plannen. Dien tengevolge zal op dinsdag 4 juni alhier een vergadering worden ge houden, waarop het woord zal wor den gevoerd door de secretaris van de Nationale Woningraad de heer W. Scheerens. De provinciale brandweerwedstrijden In verband met ons verslag in het nummer van maandag jl. van de brandweerwedstrijden te Nieuwer- kerk, zij medegedeeld dat het korps van Dreischor verleden jaar wel meedong in de provinciale wedstrij den, maar toen niet als winnaar van de eilandelijke wedstrijd uit de bus kwam. Het korps te Nieuwer- kerk werd toen winnaar met een puntenaantal van 603%. Dreischor had toen de tweede prijs met 574 punten. Gunstige bedrijfsresultaten Suikerfabrieken Dinteloord De opbrengst van de produkten in 1955-'56 van de Verenigde Co- operatieve Suikerfabrieken U.A. te Dinteloord heeft f 72.139.339 be dragen (v.j. f 68.084 479). De ex ploitatiekosten waren lager, nl. f 27.715 509 (f 29.052.449). De inves teringskosten bedroegen f 2.090.000. Deze werden geheel ten laste van de exploitatierekening afgeschre ven. Voorgesteld wordt, in verband met de toekomstige investeringen, f 2.920.909 te reserveren. Voor ven nootschapsbelasting werd gereser veerd f 2.133.776. De vlotte campagne heeft een gunstige invloed uitgeoefend op de bedrijfsresultaten. Er deden zich geen bedrijfsstoornissen voor. De weersomstandigheden waren gun stiger dan verleden jaar. De leve ring der suikerbieten heeft een be vredigend verloop gehad, maar het transport naar de fabriek levert nog steeds grote moeilijkheden op. De opbrengst was zeer bevredigend. De jaarvergadering heeft het be stuur gemachtigd het jaarlijks voor investering te bestemmen bedrag te verhogen. Na goedkeuring van de jaarstukken werd tot nieuwe voorzitter gekozen ir. M. A. Geuze te Poortvliet. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezon den stukje van de heer G. Anker, in de Nieuwsbode van 28 mei, zou ik gaarne in dit verband ook enkele opmerkingen willen maken. Ttn eerste vind ik het niet sympathiek, dat de heer A. zijn klachten uit in een krant. Heeft men moeilijkhe den of gevoelt men zich onrecht vaardig behandeld, ga dan naar de betrokken persoon - in casu de oogarts - toe. Zelf kom ik al geruime tijd bij de oogarts als hij praktijk houdt te Zierikzee. Ook met mijn doch tertje moet ik regelmatig bij hem op spreekuur komen. De oogarts zelf heb ik in die jaren leren ken nen als een allervriendelijkste man, voor wie ik veel waardering heb. Allereerst waardeer ik het zo bij zonder dat deze specialist genegen is naar ons eiland toe te komen, want hij is dat niet verplicht. Praktijk bij hem aan huis, lijkt wel heel wat geschikter dan reizen en sjouwen. Als wij naar een oogarts te Goes of Bergen op Zoom toe moesten, zouden wij heus wel heel wat meer tijd kwijt zijn. Wellicht heeft de heer A. nog nimmer een specialist elders in het land bezocht. Ik zou hem daar heel wat over kunnen vertellen. Daar moet men va^k uren wachten en een nummertje halen zoals hier, is er heus niet bij. Als men hier een nummertje heeft gehaald, behoeft men niet de ge hele dag te wachten. Inderdaad kon de assistente wel wat vriendelijker zijn, maar wie is altijd vriendelijk? Dat de oogarts op tijd vertrekt is ook logisch, want hij heeft ook nog een eigen drukke praktijk. Laten we daarom de oogarts waarderen en niet ineens bij een fout of een misverstand alarm slaan. We moe ten het goede weten te waarderen, want wij hebben zelf ook fouten en gebreken. Met dank voor de plaatsing. Een permanente patiënte van de oogarts. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 7. „Maar iemand moet hier toch debegint Aram, maar zijn woorden worden afgebroken door een luid gekrijs en gekwetter uit een hoek van de tent. „De aap!" roept Suleikah, verschrikt terugdeinzend. „De aap maakt de kisten open!" En inderdaad, het aapje, kwetterend van opwinding, heeft kans gezien een der kisten open te krijgen en springt schreeuwend achteruit, als een slang haar kop naar buiten steekt. Met een gesmoorde verwensing springt de fakir naar voren, grijpt zonder aarzelen de slang beet en werpt het dier terug in de kist, die hij zorgvuldig afsluit. „Dus jij bent de dader", snauwt hij tot het aapje, dat woedend krijst als het in een kooitje wordt geduwd. „Zie daar dan ook maar eens uit los te breken!" - „Dat raadsel is dus opgelost!" zegt Aram lachend. „Wij gaan eens een kijkje nemen op de jaarmarkt, Presto. En gij, El- Kazar, indien ge schadeloos gesteld wilt worden voor het verlies van uw slang, kom dan morgenavond op mijn kasteel uw kunsten vertonen. Ik zal u er goed voor belonen". - „Het zal mij een eer zijn, messire", antwoordt de fakir, en met een diepe buiging doet hij zijn gasten uitgeleide. Heerlijk De Essex Superfilter laat smaak en geur van de uitgelezen Virginia tabakken voor de volle 100% door. Verrassend! Essex met Superfilter trekt even gemakkelijk als een sigaret zvider filter. f Meesterlijk, die Essex Superfilter! Zuivert de rook door ingenieus-samengestelde filtrerende laagjes. FILTER Publikatie van Nederlands fuivetbuream - '»-Orav»nh«#« MEER MANS Rook Essex en geniet van de gouden Virginia tabak, terwijl de Essex Superfilter zijn zuiverende werk doet! 20 stuks 95 cent Nieuws, nieuws, nieuws Hier spant het, daar dreigt het En géén microfoon die verzwijgt hett Meer dan wélke vorige heeft ónze generatie gezonde redenen om melk te drinken. Dagelijks voldoende melk te drinken... Want melk bevat precies die stoffen die uw zenuwstelsel sterken tegen alle spanningen waaraan deze t\jd u blootstelt. Die stoffen zijn lecithine en choline - en melk bevat ze in hun zuivere, natuurlijke vorm! Daarom, èn om de eiwitten, kalk en vitaminen: neem voldoende melk. Tenminste driekwart kan per dag - voor de beste bescherming in een opwindende tjjd!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 10