Ink. MOTORRAGES Uitbreidingsplan Haamstede houdt rekening met grootse ontwikkeling ETTEN Diepvries°centrale (24 boxen) te Haamstede officieel in gebruik gesteld Bouw woningen aan Sluispad Openbare gebouwen langs parallelweg Burgh-Haamstede Woensdagavond 15 mei kwam de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Jhr. Röell voltallig in openbare vergadering bijeen. Na opening feliciteert de voorzitter wethouder den Boer na mens de raad met de hem op 30 april jl. verleende koninklijke on derscheiding. De voorzitter stelt aan de orde een voorlopige bespreking van het nieuwe ontwerp-uitbreidingsplan, waartoe de raad opdracht gaf aan het stedebouwkundig bureau Schat en Schut te Middelburg. De voor zitter geeft voor de behandeling het woord aan de heer Schat. De heer Schat merkt op dat door de voorgenomen bouw van 20 wonin gen aan het Sluispad dit gedeelte van het uitbreidingsplan urgent is geworden, zodat dit door zijn bu reau planklaar is gemaakt. Dit on derdeel is echter niet los te zien van het gehele grote plan, zodat hij een nadere toelichting geeft over het grote plan. De taak van zijn bureau is om aan het gemeentebe stuur voor te stellen hoe het uit breidingsplan gemaakt kan worden en niet om te gaan vertellen hoe het plan gemaakt moet worden. De raad moet zich uitspreken wat ge wenst wordt Spreker is van me ning dat bij het maken van een uitbreidingsplan rekening moet worden gehouden met een zeer spectaculaire ontwikkeling in de gemeente Haamstede en de gehele Westhoek van Schouwen. Niet al leen zal de trek naar de Westhoek bestaan uit enkel zomergasten, doch er zullen ook meer woningen komen voor permanente bewoning, waardoor de dorpskern versterkt wordt. In verband hiermede is door spreker de dorpskern ontwikkeld tot de zuidelijk van de kom in aan leg zijnde nieuwe weg, de Moer- weg. Verder acht spreker het ge wenst een parallelweg te projecte ren met de Weststraat en Burghse- weg, als verbinding tussen de ge meenten Haamstede en Burgh. Langs deze weg zouden in de toe komst diverse openbare gebouwen, als u.l.o.-school, verenigingsgebouw badhuis e.d. gebouwd kunnen wor den. In de omgeving van de molen zou een groenstrook moeten wor den aangelegd, waardoor rekening gehouden kan worden met eventu eel wind recht voor de molen. In deze omgeving zou dus geen wo ningbouw langs deze weg moeten komen. Uitvoerig en duidelijk geeft spreker alle noodzakelijke inlich tingen, waarbij hij de naar voren komende vragen beantwoordt Aan het slot dankt de voorzitter namens de raad de heer Schat voor zijn dui delijke uiteenzetting en hoopt op een goede samenwerking om tot een goed verantwoord uitbreidings plan voor deze gemeente te komen. Geen subsidies Een door de chr. zangvereniging „Looft den Heer" alhier ingediend verzoek om verhoging van het ge meentelijk subsidie kan de raad niet inwilligen. De meerderheid van de raad is van oordeel dat de ver enigingen in de eerste plaats zelf moeten zorgen voor een sluitende begroting, eventueel door het hou den van een bazar of iets derge lijks. De gemeente is ook niet in staat alle verenigingen onbeperkt subsidie te verlenen. Wanneer bo vendien het batig slot van vorig jaar door deze vereniging in de be groting van dit jaar wordt opgeno men, dan beschikt deze vereniging zelfs nog over een klein batig slot. Eveneens wordt afwijzend be schikt op een verzoek om subsidie van de Vereniging van Zeeuwen te 's-Gravenhage voor de viering van hun 35-jarig bestaan, en van de Centrale voor Katholieke Militaire Tehuizen. Op voorstel van b. en w. wordt besloten tot verkoop van de aan de Burghseweg gebouwde woningen aan de heren M. Mol en J. P. Braamse voor de werkelijke stich- tingskosten. Reeds voor de bouw lag het in het voornemen deze wo ningen na de voltooiing aan de he ren Mol en Braamse te verkopen. Naar aanleiding van een rapport erikzee Onderscheidingen Ned. Roode Kruis In verband met de opening van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis zijn ook door het Nederland- sche Roode Kruis een aantal onder- scheldingen uitgereikt. Het Kruis van Verdienste werd uitgereikt aan Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, mr. A. J. van der Weel, mr. F. Th. Dijckmeester en de heer H. K. Mi- chaëlis. Medailles in zilver ontvin gen de heren C. D. Gommers (tech nisch opzichter), C. Baldé (hoofd uitvoerder beton van de firme Vis ser-Smit te Papendrecht) en Th. J. Groeliken (hoofduitvoerder van de afbouw). Medailles in brons ont vingen de heren H. J. Stroevenbeld (chef monteur) en J. A. Roza (mon teur elektrische werken). van de districtsadjudant der rijks politie en op advies van b. en w. besluit de raad aan Ged. Staten te verzoeken verkeersmaatregelen ter voorkoming van ongevallen vast te stellen bij de T-splitsing Prov. weg Hogeweg naar Westenschouwen en de ingang van de Adriaan van der Weijdeweg. Naar de mening van de raad dient aan het verkeer over de Hogeweg voorrang verleend te worden boven het verkeer komende uit de Adriaan van der Weijdeweg. In de laatstgenoemde weg zou dus een stopbord geplaatst moeten worden en een stopstreep en een bord aan de Hogeweg aanduidende de voorrang. Besloten wordt aan A. J. Gilijam- se alhier een perceeltje bouwgrond te verkopen in de omgeving van het vliegveld. Naar aanleiding van een schrij ven van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool dat het reglement zich verzet tegen deelname onder de door de raad in de laatstgehouden vergadering gestelde voorwaarde, nl. uitsluitend voor leerlingen tot en met de leeftijd van 18 jaar, be sluit de raad het ingenomen stand punt te handhaven. Indien toetre ding op deze basis niet mogelijk is zou het reglement gewijzigd moe ten worden. Nieuwe algemene begraafplaats Hierna wordt door de voorzitter toelichting gegeven op het ontwerp van aanleg van een nieuwe alge mene begraafplaats. Naar aanlei ding hiervan vraagt de heer Slager of op de nieuwe begraafplaats de klasse-indeling blijft bestaan. De voorzitter zegt dat dit nog nader bezien moet worden. Verder deelt de voorzitter mede dat machtiging werd verkregen tot uitvoering van de verbetering van de straatverlichting en de haven verlichting Burghsluis, doch dat in verband met de bestedingsbeper king van Ged. Staten geen mach tiging kon worden verkregen tot herstel van de oorlogsschade aan het vliegveld. Laatsbedoelde werk zal dus moeten wachten op uitvoe ring. In een in de vorige raadsverga dering genomen besluit tot garan tie geldleningen Rode Kruis Zieken huis Schouwen-Duiveland, wordt op voorstel van b. en w. een kleine wijziging aangebracht. Verder wordt in principe beslo ten riolering aan te brengen bij de Noorse woningen indien dit werk financieel te verwezenlijken is. Ingezonden mededeling 30 MEI 1957 De gemeente-rekening wordt aangeboden over het jaar 1952 met een batig slot in de gewone dienst van f 1908,65. De heer Goudzwaard deelt mede dat de riolering bij hotel Haam stede nog steeds niet in orde is en vestigt de aandacht op de noodzaak uit te zien naar een andere stort plaats van gemeentevuil. De heer A. van Nieuwenhuize in formeert naar de thans braaklig gende door de gemeente aange kochte gronden aan het Sluispad en naar de beschikbaarstelling van binnenbijts voor de Oostenrijkse zomerwoningen De heer van Waveren bepleit grondaankoop binnen de grenzen van het uitbreidingsplan zodra dit plan tot stand gekomen is. Daar door heeft de gemeente diverse re gelingen beter in handen. De heer Slager informeert naar betere openbare verlichting op het gevaarlijke eindpunt van de Pro vinciale weg op de Hogezoom, waarbij hij er tevens op wijst dat dit punt zeer gevaarlijk is voor fietsers omdat hier tweemaal de drukke verkeersweg overgestoken moet worden. Verder vestigt spre ker de aandacht nog op de sloot langs Bogerdwekken, welke veel stank verspreidt. De voorzitter beantwoordt alle door de raadsleden gestelde vragen. .ierikzee Concert „Kunst en Eer" Bij gunstig weer hoopt de ko ninklijke harmonie „Kunst en Eer" morgenavond (zaterdag) te concer teren in de tent aan het Haven park. faamstede ]Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Haamstede van de Ned. Chr. Vrouwen Bond kwam dinsdagavond onder presidium van mevr. de Haas-Verton bijeen. Na de opening op de gebruikelijke wijze verwelkomde zij de spreek ster voor deze avond, mej. Spoel- stra uit Zierikzee, die een inleiding hield over „Maatschappelijke zorg", waarin zij gelegenheid vond de ver schillende facetten van dit belang rijke werk te belichten, zodat na afloop zich hierover een discussie ontwikkelde, waardoor zij op ver schillende onderdelen dieper kon ingaan. Nadat de presidente haar voor haar belangwekkende inleiding had dank gezegd, volgde een bespre king van de reis naar de landdag te Goes op 19 juni a.s., waarop zij nog meedeelde dat de volgende vergadering eerst in september zal worden gehouden, omdat de bij- Succesvolle eindles lagere landbouwschool te Zierikzee Zestien leerlingen ontvingen diploma Om precies twee uur nam de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer Van Nieuwen- huijze, het woord en heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. In de eerste plaats de heer Ver steeg, directeur der R.L.W.-school te Goes. Verder verwelkomde hij de heren burgemeesters van Noord- gouwe en St. Philipsland, de heer Schlingemann, secretaris van de Z.L.M., de leden van de commissie van toezicht en de ouders. Hierna gaf hij het woord aan de heer Eveleens, het hoofd der school, die de jongens een uur vragen stelde over boekhouden, bemes tingsleer, plantenteelt, economie en veevoeding. Over het algemeen werden de vragen vlot beantwoord. Hierna kwamen twee leerlingen aan het woord. De heer Legemaate hield een inleiding over moderne bewerking van de grond bij de aardappelverbouw en de heer Schouls over het opfokken en hou den van kippen op de boerderij. Beide jongelui hebben de hun op gelegde taak zeer goed volbracht en mochten een welverdiend ap plaus in ontvangst nemen. Hierna nam de heer Lantinga, hoofdassistent bij de Rijkszuivel- consulent en leraar in het onder wijs in melken, de jongelui onder handen en stelde ze vragen over de juiste wijze van melken en de grote voordelen daarvan. Met een van de leerlingen, de heer Van Po- pering, gaf hij een demonstratie bij de kunstuier. Tenslotte stelde de heer Steutel vragen over de kennis van landbouwwerktuigen en mo toren. Na een examen van ongeveer twee uren ging de heer Versteeg over tot de uitreiking der diplo ma's. De volgende heren ontvingen het veel begeerde papier: J. C. Krabbe, Noordgouwe; J. B. Mannl, Ouwerkerk; L. v. d. Sluis, Zierik zee; H. L. v. d. Bos, Bruinisse; J. Schouls, Zierikzee; J. Legemaate, Zierikzee; P. v. d. Werf, Ooster- land; C. v. Popering, Nieuwerkerk; J. C. H. Slootmaker, Nieuwerkerk; M. Steenpoorte, Oosterland; J. de Bruine, Oosterland; J. v. 't Hoff, Oosterland, S. A. Bil, Kerkwerve; N. L. Boot, Kerkwerve; W. v. d. Wekken, Zonnemaire; St. bij de Vaate, Kerkwerve. Hierna nam de heer Schlinge mann het woord en wees de leer lingen er op dat nu de grondslag van de landbouwkundige kennis was gelegd, het verdergaan hun minder moeilijk zou zijn. Namens de kring der Z.L.M. Schouwen-Duiveland bood de heer Geluk als voorzitter de twee beste leerlingen: J. Krabbe en J. B. Manni, een boekenbon aan. Een der leerlingen, de heer Schouls, bracht namens zijn mede leerlingen een woord van dank uit aan de heren leraren voor de moeite die zij zich getroost hadden om hun de nodige kennis bij te brengen. De heren Steutel en Eveleens over handigde hij een boekenbon ter wijl de heer Lantinga een doos si garen in ontvangst mocht nemen. Hierna begaf men zich naar „Con cordia", waar men nog gezellig een uurtje bijeen bleef. Des morgens had een korte ver gadering van de commissie van toezicht plaats. Bij het bespreken van het rooster van aftreding deelde de heer C. M. Zeljler mede dat hij wegens zijn hoge leeftijd een herbenoeming niet meer zou aannemen. Met enige gevoelvolle woorden herinnerde de voorzitter er aan, dat de heer Zeijler vanaf 1929, toen de heer Eveleens met zijn onderwijs begon, in de com missie had gezeten en veel waarde volle adviezen had gegeven. eenkomsten gedurende de zomer maanden niet gehouden worden. Hierna sloot zij met een kort woord de laatste bijeenkomst in deze pe riode. rland Speeltuig voor de jeugd Ten gerieve van de jeugd dezer gemeente zijn op het terrein aan de Van der Havestraat weer de verschillende speelattributen opge steld, waaronder een tweetal schommels, een glijbaan, enz. Begrijpelijkerwijs wordt vooral in het begin dit speelterrein druk door de jeugd bezocht. Het is van gemeentewege een goede gedachte geweest om tijdens de zomermaan den onze jeugdige inwoners aan dit speelterrein met inventaris te hel pen. Verfraaiing plantsoenen Door het hoveniersbedrijf L. Ro- mijn uit Zierikzee zijn, in samen werking met de plaatselijke ge meentewerklieden, weer een aan tal plantsoenen in onze gemeente in orde gemaakt. Zo is het plant soen bij het Groene Kruisgebouw ingezaaid met gras en aangelegd, terwijl hier ook de zgn. vlagbestons werden gelegd. Verder is gras in gezaaid bij het gebouw der lagere school en op een plantsoen bij de straatweg. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: 1 handtasje met inhoud, 3 muntbiljetten, 1 por- temonnaie met inhoud, 2 arm bandjes, 1 collier, 1 gouden broche, 1 contactsleutel, 1 huissleutel, 1 glacé heren handschoen (r.), 4 fiber tandwielen, 1 dames sjaal en een stel gereedschap. Jaarlijks uilstapje Chr. Vrouwenver. „Martha" Donderdag maakte de chr. vrou wen vereniging „Martha" onder leiding van ds. Rijks haar jaarlijks uitstapje. In een toerlngcar van de firma Van Oeveren startte men 's morgens om half zeven met ruim veertig deelnemers. Om 9 uur ar riveerde men te Breda. Hier werd gestopt, gezellig koffie gedronken en enige uren gewinkeld. Na in een restaurant een diner te hebben ge bruikt, werd de bus weer bestegen en door de mooie Brabantse natuur ging het naar Kaatsheuvel, met doel „De Efteling" te bezoeken. De verschillende attributen in deze sprookjestuin hadden aller belang stelling. Hierna werd weer naar Breda gereden, waar nogmaals de inwendige mens werd versterkt. Tijdens het bezoek aan Breda werd veel hulp ondervonden van een oud dorpsgenoot, de heer J. van 't Hoff, die zo vriendelijk was het gezelschap rond te leiden. Na een zeer genoegelijke dag arriveerde men omstreeks even voor negen uur weer op het dorp. Deze jaar lijkse trip kan als uitstekend ge slaagd worden gekwalificeerd. Ingezonden mededeling TWïflcTere huid? JJUJIUtO. Babyderm-zeep 1 Srjansland Opbrengst collectes De gehouden Emmabloemcollecte heeft opgebracht f 18,01. Het to taalbedrag dat werd ingezameld voor het geschenk aan het Zweedse Rode Kruis bedroeg f 99,50. Na Texas is donderdag het zui den van de Amerikaanse staat Ok lahoma door zware regenstormen getroffen. Verscheidene kleine plaatsen zijn overstroomd. Er zijn tot op heden zes doden en er wor den twee mensen vermist. Ingezonden mededeling Leeuwen en tijgers temidden van mensenmassa Dit is een verontrustend verschijn sel. Maar voor de artiesten die in de piste van het circus staan, is het dagelijkse kost. Dat er toch dikwijls verrassende gebeurtenissen plaats vinden, waar het publiek niets eens wat van merkt, spreekt voor zich. Wat een bont panorama is dit cir cusleven eigenlijkDe muziek zet in en schilderachtig gearran geerd komen clowns, koorddansers, acrobaten en de hele lange rij van dieren de piste binnen. En dan be gint de voorstelling, beroemde na men weerklinken. Reeds kondigt de directeur persoonlijk met luide stem het nog nooit vertoonde num mer aan Lees deze boeiende en romantische geschiedenissen in het prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Maak het ontstaan mee van dit kleurrijke leven vanaf het Romeinse Circus tot Barnum and Baily en Carré. Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleu renplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bij behorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extra voor de zon dag! W'AT UCT DE BI LT Verwachting tot zaterdagavond: Zelfde temperaturen Vanavond en vannacht veel be wolking met plaatselijk wat regen; morgen opklaringen maar in de middag ook hier en daar een bui; matige tot krachtige zuidwestelijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 18 mei. Zon op 4.44, onder 20.33. Maan op onder 8.46. 19 mei. Zon op 4.43, onder 20.35. Maan op 0.17, onder 9.50. 20 mei. Zon op 4.41, onder 20.36. Maan op 0.44, onder 10.55. Laatste kwartier: 21 mei te 18.03. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 18 mei 6.13 v.m. 18.35 n.m. 19 mei 6.50 v.m. 19.07 n.m. 20 mei 7.32 v.m. 19.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 18 mei 5.37 v.m. 18.05 n.m. 19 mei 6.17 v.m. 18.45 n.m. 20 mei 7.01 v.m. 19.25 n.m. Doodtij: 24 mei. Springtij: 31 mei. HET WEEROVERZICHT Een uitloper van een depressie, die van Ierland naar de Noordzee trok, heeft gistermiddag in het bin nenland flinke buien veroorzaakt, waarbij hagel en- onweer voor kwam. De depressiekern is intus sen snel in betekenis afgenomen. In ons land kwamen gisterenavond en vannacht flinke opklaringen voor. Over de oceaan koerste een vol gende depressie naar de omgeving van Schotland. Voortgestuwd door een krachtige westelijke luchtstro ming op de Atlantische Oceaan, verplaatste het frontsysteem van deze depressie zich snel naar de Britse eilanden. Tegen vrijdag avond zal het ons land bereiken en plaatselijk enige regen brengen. Morgen zullen weer opklaringen voorkomen. In de temperaturen is niet veel verandering te verwach ten. Ingezonden mededeling CAMERA'S Voortvarend initiatief van Ver. van Huisvrouwen Voor de officiële opening van de „Diepvries-Centrale", welke don derdagmiddag in hotel Bom plaats vond, bestond flinke belangstel ling, hetgeen de voorzitter, de heer M. L. J. Fokker, groot genoegen deed, zoals hij in zijn openings woord opmerkte. De totstandko ming van deze installatie is te dan ken aan het initiatief van de afd. Westelijk Schouwen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, die ook veel voorbereidend werk heeft verricht. Na de lezing van de heer v. d. Stoep in het najaar van 1956, nam de heer van Waveren contact op met de heer v. d. Stoep wat tot ge volg had, dat al spoedig een voor lopig bestuur gevormd kon worden bestaande uit de heren: M. L. J. Fokker, L. Hack, K. J. Dambruin, Jan v. Waveren en J. A. v. d. Weel, die later ook het definitieve be stuur vormden. Hij bracht dank aan burgemeester Jhr. R. Röell, voor het onderbrengen van deze installatie. Verder dankte hij N.V. Technisch Bureau „Zeeland", die de installatie leverde, de plaatse lijke installateur M. Soeters en de firma W. Gilijamse voor het door hen geleverde werk. Hij deed daar op de voor de leden verheugende mededeling, dat de heer Hogerheij- de te Zierikzee voor ieder lid een kg. ijs beschikbaar stelde. De heer Hogerheijde trad op als contactman van het Technisch Handelsbureau „Frigidaire" te Middelburg. Tenslotte dankte hij het bestuur nogmaals voor het genomen initia tief en inzonderheid de heer en mevrouw van Waveren-v. Egmond voor hun medewerking. De vice-presidente van de Ver. v. Huisvrouwen, mevr. D. Lysen- Beerends, dankte het bestuur voor het doorzettingsvermogen, waar door deze diepvriescentrale tot stand kon komen. Vervolgens kreeg de heer W. Colette, directeur van het Technisch Bureau „Zeeland" het woord, die dankte voor het ver trouwen en het toejuichte, dat dank zij het hier genomen initiatief deze eerste diepvriescentrale op het eiland in gebruik kon worden ge nomen. Als bewijs van erkentelijk heid overhandigde hij de heer van Waveren een thermosfles voor het koelhouden van dranken. De ver tegenwoordiger van bovengenoemd bureau, de heer C. J. de Nooijer, gaf een overzicht in vogelvlucht van de ontwikkeling van de diep vriesgeschiedenis, waarbij hij zelfs teruggreep op het stenen tijdperk, toen de holbewoners nog geen zor gen kenden wegens het bederven van voedsel, wat in onze tijd wel het geval is. Hij wees er op hoe reeds de Romeinse keizer Nero ge steld was op gekoelde dranken, die op zeer primitieve wijze verkregen werden. Na de ontdekking van de microscoop kwam men te weten waardoor voedsel tot bederf kan overgaan. In 1839 werd de eerste bruikbare koelmachine gebouwd, doch het duurde tot 1930 voor de eerste diepvriescentrale in Amerika gemaakt werd. In 1952 kwam de eerste In ons land tot stand met de zg. „ruimtekoeling", terwijl in 1954 de eerste in Zeeland kwam, nl. te Oostburg, voor de vereniging „Ce res". Thans zijn er 20 installaties in Zeeland. Tenslotte gaf hij nog een technische uiteenzetting van een dergelijke centrale, waarbij hij er op wees, dat deze constructie uniek is in Nederland. Na nog en kele praktische aanwijzingen gege ven te hebben bood hij tenslotte de heer Fokker een plcnic-koffer aan, waarin spijzen en dranken lange tijd koel bewaard kunnen worden. Vervolgens kreeg burgemeester Jhr. R. Röell het woord, die het zeer op prijs stelde deze diepvriescen trale te mogen openen en wenste dan ook namens het gemeentebe stuur deze vereniging geluk met het genomen initiatief, waarbij hij in het bijzonder mevr. Fokker noem de, die deze middag nog niet aan wezig kon zijn. Ook bracht hij hul de aan de heren Fokker en van Waveren voor het vele dat zij in het belang van deze zaak hebben gedaan, die dank zij een goede sa menwerking zo spoedig tot stand kon komen. De diepvries staat mo menteel wel in het teken van de belangstelling, waarvan het ge meentebestuur weet mee te praten, want verschillende plannen ver dwijnen tegenwoordig vaak in de „diepvries", waaruit zij nooit meer te voorschijn komen. Hij sprak de hoop uit, dat deze installatie spoe dig uitgebreid zal moeten worden, waaruit de behoefte zal blijken, waarmee hij deze installatie voor geopend verklaarde. Mevrouw Delst-Gast, presidente van de afdeling Schouwen van de Bond van Plattelandsvrouwen, wenste ook geluk met de totstand koming van de dieypvriescentrale en bood als bewijs van medeleven bloemen aan. Namens de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen dankte mevr. Leeuwe-Rabouw voor de uit nodiging en wenste het beste voor de zo juist geopende installatie. Nadat verversingen waren aange boden begaven alle aanwezigen, waaronder wij ook de beide wet houders opmerkten, zich naar het gebouw, waarin de 24 boxen zijn ondergebracht, die een keurig ver zorgd geheel vormen, zodat de N.V. Technisch Bureau „Zeeland" daar mee alle eer inlegt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2