Familie 300 vel fijn en zacht toiletpapier op één rol prijs slechts VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA De zomerpostzegels Maandag 13 mei zullen de zomer postzegels 1957 met de daarbij be horende prentbriefkaarten weer verkrijgbaar zijn. Behalve bij de postkantoren zul len de zegels door ongeveer vier honderd plaatselijke comité's en ruim vijfduizend medewerksters en medewerkers te koop zijn. De zomerzegels van dit jaar zijn, zoals bekend is, gewijd aan de scheepvaart. De opbrengst, in 1956 ruim f 20.000,meer dan in 1955, zal ook dit jaar weer ten goede komen aan instellingen van volks gezondheid en maatschappelijke en culturele zorg. Nederlandse schepen weer door Suezkanaal Naar van de zijde van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Neder land" wordt vernomen, ligt het in het voornemen van de Nederlandse rederijen hun schepen op korte ter mijn weer de route door het Suez kanaal te doen kiezen. ZIERIKZEE Het eerste koopvaardij schip door Suezkanaal (Eigen bericht). Wij vernemen dat het eerste Ne derlandse schip dat na het conflict door het Suezkanaal zal varen, on der commando staat van de Zie- rikzeese kapitein de heer J. Grau- enkamp. Het betreft hier de „Lang- koeas" van de Kon. Rotterdamse Lloyd, die waarschijnlijk zaterdag 11 mei te Suez zal aankomen en zondag 12 mei de vaart door het kanaal zal maken. Jaarvergadering Rechtz. Herv. Vrouwenverenigingen Donderdagavond hielden de beide Recht. Herv. vrouwenverenigingen gecombineerd hun jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw. Nadat gezongen was Psalm 89 1, 7 en 8 ging de wnd. presi dente, mw M. W. Steendam-Quaak voor in gebed, waarna zij een woord van welkom richtte tot de, in flinke getale opgekomen, leden en in het bijzonder tot ds. en mevr. Bezemer en de aanwezige dona teurs De heer L. M. Steendam hield hierna een bijbelinleiding n. a.v. het Schriftgedeelte Openbaring 2 8-11, in aansluiting waarop ge zongen werd Gez. 202 1, 3 en 5. Hierna volgden de jaarverslagen van de secretaressen en penning meesteressen. Uit de laatsten bleek dat de financiële toestand van bei de verenigingen bevredigend te noemen is. Het verdere deel van de avond werd gevuld met bijdragen en poëzie en proza door enkele le den, zang door de jonge vrouwen- ver., samenzang en de opvoering van het spel in 3 bedrijven „Ge kroonde strijd". Aan dit laatste werkten naast leden van de vrou wenverenigingen drie leden van de C.J.M.V. mede Zowel wat inhoud als opvoering betreft viel dit stuk bijzonder goed in de smaak, wat bleek uit het hartelijke applaus dat na elk bedrijf volgde. Aan het slot van de avond dankte mevr. Steen- dam allen die aan deze avond had den medegewerkt in het bijzonder de tonelisten, die zich veel moeite hadden getroost om het lang niet gemakkelijke stuk in te studeren. Met het gezamenlijk zingen van het eerste en laatste vers van Gezang 280 en dankzegging door ds. Be zemer werd de vergadering beslo ten. De opening van het Rode Kruia-ziekenhuis Men verzocht ons nog mede te willen delen, dat de genodigden bU de opening van het Rode Kruls- ziekenhuls beslist uiterlijk om 2.30 unr aanwezig dienen te zijn. Een beroep wordt gedaan op de winkeliers het personeel zaterdag middag vrijaf te geven, teneinde het In de gelegenheid te stellen de komst van de prinses gade te slaan. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, De helden zijn vermoeid (18 j.). Haamstede: Bioscoop hotel Bom, Het purperen masker (14 j.). Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, De charge van de wilde brigade (14 j.); 8 uur, De helden zijn ver moeid. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat in verband met de opening van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis de winkels tot 19 uur geopend mogen zijn. Zierikzee, 10 mei 1957. Burgemeester en wethouders, van Zierikzee, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. MULDER, secretaris. LAATSTE NIEUWS Het A.N.P. bericht dat een woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van Landsverdediging ver klaard heeft, dat de Amerikaanse marineleiding de zesde vloot niet heeft opgedragen terug te varen naar het oostelijk deel van de Mid dellandse Zee, in verband met de toestand in Syrië, zulks in tegen stelling met een elders in dit num mer opgenomen bericht. VOETBAL De „Zlerikzee"-elftallen voor a^. zondag Zierikzee I (thuis vriendschappe lijk tegen Middelburg I): J. Stout- jesdijk d.; A. Rossen en F. A. v. d. Westen a.; C. Simmers, C. M. v. Aken (aanv.) en B. de Zeeuw m.; T. Simmers, S, de Vlieger, C. Krello, J. Kouijzer en D. de Boer v. Reserves: W. Kouijzer, C. Verwest en A .v. d. Westen. Zierikzee UI (thuis tegen S.V. O.W.K. I): J. v. Geesbergen d.; M. Berrevoets en J. de Bilde a.; Th. Kramer, W. Scheffers en A. Schouls m.; K. de Keijzer, M. v. d. Schee, A. Krijnse Locker (aanv.), B. Heij- boer en M. Krijger v. Reserves: L. v. d. Hoek, A. de Graaf en J. Sche- pes. District Zuid I Het programma voor zondag 12 mei a.s. luidt: 4e klasse G: DHV-Kaaise Boys. Zomer-avondcompetitie Grontmij,-PZEM 10-1; Fa. Janse- Herverkaveling 2-1. Ingezonden mededeling Meisje geeft halve maandloon voor Zweedse Nachtegaal Op een zekere avond kwam een onbekend meisje aan de kassa van het wereldberoemde circus Barnum and Bailey. Zij "nam een plaats van drie dollar en vertelde terloops aan de kassière dat het haar halve maandloon was. Maar zij wou persé Jenny Lind - de Zweedse Nachte- 1 - horen. Heel toevallig kwam dit Jenny Lind ter ore. Zij liet het meisje opzoeken en bij haar bren gen en gaf haar 20 dollar! Dit is slechts één van de vele verrassende gebeurtenissen, zoals die telkens weer terugkomen in het roman tische leven van beroemde circus artiesten. Lees over beroemde clowns als Blanus en Auriol, leef mee met circussen als Strassburger, Rastelli, Ringling Bros, Barnum and Bailey. Al lezende trekt dit alles aan u voorbij in- het circus album „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisse lend verhaal met talloze penteke- niiigèri, vele prachtige kleurenpla ten en plaatjes; geschreven door de circüskenners bij uitstek J. v. Do- veren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboter- album", Postbus 47, 's-Gravenhage. U krijgt het album dan per om gaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk Uw naam en volledig adres. De bijbe horende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de Z.K.H. Prins Bernhard heeft donderdag een inspectiebezoek aan de vliegbasis Soesterberg gebracht. Tijdens deze inspectie woonde de Prins een demonstratie met een schietstoel bij (foto links) terwijl hij zich ook op de hoogte stelde van de behendigheid, waarmee een piloot zich langs een touw van boom tot boom bewoog - een oefening, die bij een even tuele noodlanding in onbegaanbaar gebied van veel nut kan zijn (foto rechts). TONEEL EN FILM Afrikaans avontuur en een „zakelijke" film in de Concertzaal „De helden zijn vermoeid" („Les heros sont fatlqués") met o.m. Yves Montand en Maria Felix is de film, waarmede de Concertzaal volgende week het programma opent. Het pikante avontuur valt met de deur in huis, als een ex-oorlogsvlieger in de jungle een noodlanding moet maken en in een verbandtrommel diamanten vindt. Hij besluit de poes uit de boom te kijken en al wachtende komt de vlieger in con tact met een aan lager wal geraak te advokaat en de dochter van een Zuid-Amerikaanse consul. Die dochter gaat een rol spelen in het leven van de vlieger, die besloten heeft de diamanten zo snel moge lijk van de hand te doen. Dit had slecht af kunnen lopen, maar de detektlve die hem op de hielen zit blijkt ook een ex-oorlogsvlieger te zijn en de gemeenschappelijke her inneringen zijn zo sterk, dat het tweetal tot een akkoord komt en zo'n draai aan de affarie weet te geven, dat zij afzien van knoeierij en een toekomst gaan bouwen met eigen handen. Na een „Western" „De charge van de wilde brigade", volgt op de culturele filmavond „De man aan de top" („Executive Suite"), met een keur van sterren als William Holden, June Allyson, Barbara Stanwyck en vele anderen. De film geeft een indringend beeld van hetgeen op directioneel niveau van een naamloze vennootschap ge- gebeurt, als de president plotseling komt te overlijden. Er ontbrandt een strijd om de macht, die een vrouwelijk directielid tenslotte tot een eerlijke keus dwingt. Een bij zonder thema knap verfilmd. In hotel Bom gaat de hier reeds eerder besproken firn „Het purpe ren masker" („The purple mask") met Tonny Curtis, Colleen Miller en anderen, waarin de avonturen zijn te zien van de kampioen der royalisten in het Frankrijk van 1803 PREDIKBEURTEN Zondag 12 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (H.D.) en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 10 uur cand. Verseput. Serooskerke: 2.30 uur cand. Verseput. Burgh: 9.30 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 uur ds. Buinink, 7 uur ds. Swaak. Renesse: 11 uur ds. Swaak. Noord- welle: 7 uur ds Groot. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwers haven: 10 uur ds. Groot. Zonne- malre: 10 uur ds. v. Wijck. Noord- gouwe: 7 uur ds. Buinink. Drei- schor: 10 uur dhr. Sijthoff. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwer- kerk: 10 ur ds Westerhof (bed. H. D.). Oosterland: 10 uur jeugddienst en 6 uur ds Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur dhr. Sijt hoff. Brulnlsse: 10 en 5 uur vikaris van Dijk; St.-Philipsland: 9.30 uur d6 van Dieren, 2.30 uur ds den Hoed uit Tholen. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Mulder uit Amsterdam-Z. Renesse: 7.30 uur ds Mulder. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brou wershaven: geen opgaaf ontvangen. Zonnemalre: 10 en 2.30 uur ds J. L. Bakker uit Laren. Nieuwerkerk: 10 en 6 uur dr Becker. Oosterland: 10 uur ds Meijer (H.A.), 3 u. ds Meijer Brulnlsse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds Meijer. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds Knoppers, Soest. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds J. W. v. d. Gronden uit Enschede, 6 uur ds v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds v. d. Klis. 6 uur ds v. d. Gronden. Haam stede: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur <ls. v. d. Gronden. Burgerlijke stand - Zierikzee Geboren. 6 mei: Rudolfus Anto- nius Johannes, z. van Gerhardus Theodorus Gal en Maria Alelda Mulder; 7 mei: Maria Cornelia Ul rica, d. van Cornells Dorreman en Wlllemlna Jobina Maria Braber, wonende te Renesse; 8 mei: Kla- sina, d. van Jan Rentier en Neeltje Anna Zondervan; 8 mei: Maria Janneke, d. van Nlcolaas Melre- sonne en Petertje van Hemert, wo nende te Brouwershaven; 8 mei: Alida Gerharda, d. van Pieter Nl colaas Meerman en Willy Janny Weltevreden. Overleden. 4 mei: Constantlna Frederika van Duin, 89 j., weduwe van Adriaan Anker; 4 mei: Su- sdnna Maria le Due, 71 j. echtge note van Cornells Pieter van Dijk, wonende te Drelschor; 5 mei: Adri- ana van der Have, 51 j„ echtge note van Frans van der Have, wo nende te Oosterland; 6 mei: Pieter- nella Bij de Vaate, 67 j., weduwe van Cornells van. Burg. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St.-Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. 16 mei: 7 uur student Wisse. Geref. Gemeenten ln Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Brulnlsse: 10 en 5 uur ds Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 8 uur lees- kerk. Brulnlsse: 10 en 5 uur lees dienst. St.-Phillpsland: 10, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh). Leger des Hells Zondagsartsendlenst doktoren Zondag 12 mei: dokter Van Hoorn. Zierikzee: 10 uur helligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst.. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Zaterdag valt te Oosterland de beslissing in de 2e klas D (Dui- veland I-MEVO II). Haverhoek (MEVO) midvoor ln het Zeeuws zaterdagmiddagelftaL Zondag speelt Zierikzee I vriendschappelijk tegen Middelburg I. Omvangrijk pro gramma ln de 1ste klasse van de korfbalcompetitie Zaterdag wordt te Oosterland de beslissingswedstrijd, in de 2e klasse D, gespeeld tussen Duivéland en MEVO II. Duivéland dat het voor deel heeft op eigen terrein en voor eigen publiek te spelen, heeft wel licht iets betere kansen. Een span nende wedstrijd kan zeker worden verwacht, temeer daar de indertijd te Oosterland gespeelde competitie wedstrijd in een 4-4 gelijk spel ein digde. In de 2e klas D gaat SVD met de beste kansen de strijd aan binden tegen Goes IV. Kloetlnge zal met Yerseke III wel niet veel moeite hebben. De in dit seizoen bijzonder produktieve midvoor van MEVO, I. Haverhoek, valt zaterdag de eer te beurt in het Zeeuwse za terdagmiddagelftal dat tegen het Brabants elftal in het veld komt, de midvoorplaats te bezetten. In de 4e klasse G krijgt DHV tegen Kaai- se Boys de laatste kans om zich boven Burgh en RSV op te werken. De kans dat DHV ten minste een puntje in de wacht sleept is zeer groot, temeer daar DHV in de uit wedstrijd tegen Kaaise Boys reeds gelijk speelde (3-3). In de 2e klasse C van de afd. Zeeland komt SVO- WK op bezoek bij Zierikzee III. De thuisclub heeft hier wel de beste kansen op de volle uiinst. Zierikzee komt zondagmiddag op het sport park in een vriendschappelijke wedstrijd, tegen Middelburg in het veld. Dit kan een aardige wedstrijd worden, waarin Zierikzee als het zo speelt als tegen Goes, zeker niet de mindere behoeft te zijn. In de le klasse van de korfbal- competitie wordt zaterdagavond een volledig programma afgewerkt. DSS krijgt Unltas op bezoek en heeft een kleine kans op de volle buit. SVOWK zal de puntjes wel met Die Gouwe naar Noordgouwe zien vertrekken. Burgh is licht fa voriet in de uitwedstrijd tegen Re nesse terwijl Zeemeeuwen bij het bezoek aan Velocitas zijn eerste plaats wel niet in gevaar zal zien gebracht. In de 2e klasse krijgt Zwaluwen het niet gemakkelijk bij het bezoek aan Burgh II. Een pun tenverdeling behoort hier zeker tot de mogelijkheden. De wedstrijd tussen DES en Brouwershaven kon uiteindelijk wel eens van groot be lang blijken te zijn voor de bezet ting der bovenste plaats. MEVO, dat zijn eerste wedstrijd in de 2e klasse speelt, heeft tegen DOSKO alle kans de eerste winst binnen te halen. In de 3e klasse A krijgt Re nesse II a.s. week, bezoek van Brouwershaven II. Deze wedstrijd kon wel eens op een puntenverde ling uitdraaien. Velocitas 11 heeft de beste papieren tegen Stormvo gels II. Zeemeeuwen II, dat sinds vorig seizoen aan kracht schijnt te hebben ingeboet, heeft bij lange na de puntjes tegen Burgh III nog niet binnen. In de 3e klasse B gaat WIK de strijd aanbinden tegen MEVO II. WIK, dat zeker alles in het werk wil stellen om een beter figuur te slaan dan vorig seizoen, kan de puntjes in Kerkwerve houden. Unitas II zal zich tegen DSS wel volledig moeten geven wü het een gedeelte der bult in Zierikzee hou den. Die Gouwe II gaat met de bes te kansen op bezoek bij DES II. 52. „De kliptoren", mompelt Aram, als hij het hoge gebouw ziet oprijzen op dé rotspunt. „Mor'ghan zal er van ophoren, dat vriend Graaf Conrad de dood gevonden heeft door zijn ma gische ontploffingspoeder!" Ntaar dan houdt hij plotseling met een ruk de leidsels strak. De grote poort ls opengezwaaid en er treden twéé manneh naar buitënj de poortwachter en de Magiër! Een ogenblik staan ze als aan de grond genageld, als ze Aram en zijn ruiterschare ontwaren. Dan deinzen zij snel achterwaarts en de Magiër werpt met een gesmoorde verwensing de poort weer dicht. „Snel!" snauwt hij de poortwachter toe. „Volg mij naar de toren kamer. Daar ligt het enige wapen wat we nog hebben: het ont- ploffingspoederl" ZIERIKZEE Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen sociologie mej. A. F. Vleu gels Schutter te Zierikzee. bruinisse Met motorstoring binnengesleept In de haven te Bruinisse werd binnen gesleept het mo torschip Martha Antonetta van schipper D. J. de Bruijne uit We- meldinge. Dit schip heeft met een lading lood van Antwerpen naar Delft machineschade gekregen. Na dat de lading te Delft was gelost heeft het schip ligplaats gekozen bij machinefabriek Maaskant en Zonen te Bruinisse', die het zal voorzien van een nieuwe 120 p.k. Mercedes Benz dieselmotor. Ingezonden mededeling Lntherse Kerk Zierikzee: geen dienst. TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR Ingezonden mededeling BERICHTEN worden in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE véél gelezen I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3