SPOEL OM die melkfles! muhetmetééndoet' GEEN BEREIDHEID PROEVEN MET ATOOM WAPENS EENZIJDIG TE STAKEN Pcechf handen Hamea-GeSei Leger des Heils te Zierikzee bereikt reeds 1200 a 1500 jonge mensen Begin juli wordt nieuw verenigingsgebouw te Nieuwerkerk geopend Assemblee Westeuropese Unie Bescherming tegen atoomstraling nodig Het laatste punt op de agenda van het nu ten einde lopende eerste gedeelte van de derde zitting van de assemblee van de Westeuropese Unie betreft de proeven met kern wapens. Het debat ls te zien als een vervolg van het debat, dat ver leden week werd gevoerd in de assemblee van de Raad van Europa. Een socialistisch voorstel tot het laten uitgaan van een oproep aan de grote mogendheden tot staking van de proeven, kwam toen niet in behandeling. De assemblee van de Raad van Europa wenste eerst de mening te horen van de assemblee van de Westeuropese Unie. Het is dat gevraagde advies, dat nu wordt besproken. De defensiecommissie uit de as semblee heeft een ontwerpadvies uitgebracht, dat evenwel niet de goedkeuring van alle commissie- Machinale bolknak Voor het eerst in de geschie denis van de sigaar zal het mogelijk zijn de in Neder land zo gewilde bolknak ma chinaal te vervaardigen. Wanneer deze methode een maal overal ingevoerd zal zijn, zal het probleem dezer vaderlandse industrie, het tekort aan arbeidskrachten, tot het verleden behoren. De nieuwe bolknak-machine is een uitvinding van een siga renfabriek in Nederland (de Velasques sigarenfabrieken). Naar haar aanwijzingen heeft een Zweedse machine fabriek de machine gebouwd Zo'n machine kost ca. f 65 duizend en heeft een capaci teit van 35.000 sigaren per week. Ingezonden mededeling leden draagt. De uitspraak die de assemblee van de Raad van Europa verleden week deed over het sa menroepen van een conferentie van geleerden, die over de gevolgen van de proeven met kernwapens advies zou moeten geven, maakt de com missie tot de hare. Bovendien zou den, naar de mening van de com missie, de geleerden een studie moeten haken van de bescherming van de bevolking tegen gevaarlijke straling door apparaten, die wer ken met kernenergie. Het socialistische denkbeeld, op te roepen tot staking van de proe ven, wijst de commissie van de hand. De verdediging van het Wes ten, aldus de commissie, hangt op het ogenblik grotendeels af van het afschrikwekkende bestaan van kernwapens die in het bezit zijn van de Verenigde Staten en Groot- Brittannië. Bij eenzijdig staken van de proeven zou het Westen het ri sico lopen in de ontwikkeling van deze wapens bij de Sow jet-Unie ten achter te geraken. De plicht om voor hun volken een goede verde diging te organiseren, laat de wes telijke mogendheden niet toe zo'n risico te lopen. Ingezonden mededeling ierikzee N.V. Waterleidingmij. „Schouwen-Duiveland" Men bericht ons dat op donder dag 13 juni a.s. een vergadering van aandeelhouders der N.V. Wa terleiding-Mij. „Schouwen-Duive land" zal worden gehouden. Mej. A. J. Bienefelt alhier is te Rotterdam geslaagd voor het al daar gehouden examen ter verkrij ging van de acte voor leidster bij het christelijk kleuteronderwijs. De veekeuringen te Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de alhier gehouden veekeuringen: le kalfskoeien: 1. Ria 1, B. den Boer la; 2. Laura, Jac. v. d. Welle, lb; 3. Tineke, Jac. v. d. Welle, 2a; 4. Rietje, M. Uijl, 2b; 5. Annie, wed. Bil, 3a; 6. Jantje 6, Jac. v. d. Welle, 3b. 2e kalfskoeien: 1. Donia Hinke, M. J. Schouls, la; 2. Reini, G. v. d. Welle, lb; 3. Jeske 6, B. den Boer, lc; 4. Maaike, wed. Bil, 2a; 5. Ella Adema, B. den Boer, 2b; 6. Grietje, G. v. d. Welle, 3a. 3e kalfskoeien: 1. Roos 1, G. A. Kloet, la; 2. Teuni 3, M. J. Schouls, lb; 3. Corra, wed. Bil, 2a; 4. Nettie, G. v. d. Welle, 3a. 4e kalfskoeien: 1. Wolkje 2, G. A. Kloet, la; 2. Beatrix 1, M. Uijl, lb; 3. Geertje, C. Hanse, lc; 4. Juliana, wed. Bil, 2. Oudere koelen: 1. Mieke, G. v. d. Welle la; 2. Jenny, J. Lege- mate, lb; 3. Suder Tine, C. Hahse, lc; 4. Annie 16, G. A. Kloet, 2a; 5. Irene 2, A. Moermond, 2b. H.M. de Koningin opent ziekenhuis Te Kijkduin heeft H.M. de Ko- ningin het herbouwde zeehospitium geopend» Het zeehospitium biedt een moderne apparatuur en behui zing aan patiënten, die lijden aan verschillende vormen van tubercu lose, aan lijders van chronische ziekten van het skelet, bronchitis en anaemie en patiënten met or- topedische afwijkingen. Amerikaans vliegtuig in zee gestort Radio-Scheveningen heeft een spoedbericht van radio-Landsend opgevangen, dat donderdag tussen de middag ter hoogte van de Azo- ren een Amrikaanse vliegtuig met zeven personen aan boord in zee is gestort. De zeven mannen zijn op gepikt door een Noorse tankboot. Zij verkeren In goede welstand. Veekeuringen te Brouwershaven en Noordgouwe Donderdagmiddag werden te Brouwershaven en te Noordgouwe veekeuringen gehouden. De uit slagen luiden: le Kalfskoeien: 1. Schlllaarder Richtje, C. Flohil, la; 2. Schillaar- der Springer, idem, lb; 3. Schll laarder Springer 9, idem, 2b; 4. Schlllaarder Elikje, idem 2a; 5. Nora, C. Ringelberg, 2c; 6. Wiepke, C. J. v. Schelven, 3a. 2e Kalfskoeien: 1. Aagje 10, H. C. v. 't Hof, la; 2. Corrie 9, C. Rin gelberg, lb; 3. Jo, C. J. v. Schel ven,, lc; 4. Timmy, M. B. v. d. Vel de, 2a; 5. Irma, M. B. v.d. Velde, 2b. 3e Kalfskoeien: 1. Henny, C. P. Stoel, la; 2; Rika, C. J. v. Schel ven, 2a. 4e Kalfskoeien: 1. Martha 6, C. Ringelberg, la; 2. Metta 11, C. Hoekman, lb; 3. Jans, C. Ringel- beg, 2a. Oudere koeien: 1. Oenema Lucie, C. Flohil, la; 2. Hermina, H. C. v 't Hof, lb; 3. Beatrix 2, idem, lc; 4. Bontje,' C. J. V. Schelven, ld; 5. Dora, C. Hoekman, 2a; 0. Foekje, C. J. v. Schelven, 2b. Kalf vaarzen: 1. Emma, C. Flohil; 2. Rina, H. C. v. 't Hof. Jonge vaarzen: 1. Oenema Lucie 2, C. Flohil; 2. Zwartje, H. C. v. 't Hof; 3. Marijke, H. C. v. 't Hof. Uitslag Noordgouwe: Stieren: Benno, M. v. d. Wekken, le prijsklasse. le Kalfskoeien: 1. Adema 213, Ed. Verburg, la; 2. Albertje 27, Ed. Verburg, lb; 3. Lammigje, J. L. Vis, lc; 4. Roos, M. en L. Vis, 2a; 5. Ina, A. Kik, 2b. 2e Kalfskoeien: 1. Albertje 28, Ed Verburg, la; 2. Mina 2, idem, 2b; 3. Aukjes Trijntje, idem, 2a; 4. Jongema Erna 70, M. en L. Vis, 2b; 5. Joukje 48, Th. C. Ganzeman, 2c. 3e Kalfskoeien: 1. .Truus, Jac. Flerens, 3a. 4e Kalfskoeien: 1. Aagje, J. L. Vis, la; 2. Albertje 22, Ed. Verburg, lb; 3. De Hoop 60, Th. C. Ganze man, lc. Oudere koelen: 1. Tjoukje, Ed. Verburg, la; 2. Teatske 7, M. en L. Vis, lb. Kalf vaarzen: 1. Erna's Juweeltje, M. en L. Vis, la; 2. Anna, Th. C. Ganzeman, 2a. vuuerskaverv. Niet fietsen in Slingerbos Bij de toegangswegen naar het Slingerbos alhier zijn thans nieuwe borden met aanduiding „voetpad" geplaatst, in de plaats van de witte borden met rode rand, welke niet meer geldig zijn voor dit soort paden. Er zal nu weer streng worden toegezien op het fietsen in het Slin gerbos, zowel in het oude als nieuwe gedeelte. Aangezien het overtreden van dit verbod de laatste tijd veel voorkomt, zowel door ouderen als door kinderen, zullen bekeuringen, waarvan er reeds één heeft plaats gehad, niet achterwege blijven. Van kinderen zal bij herhaalde overtreding zo nodig het rijwiel in bewaring worden genomen. De collecte welke alhier werd gehouden t.b.v. het geschenk aan de Zweedse bevolking, heeft opge bracht f 158,53. Dreischor Demping Oostgeul In het kader van de herverkave lingswerkzaamheden is men thans begonnen met de demping van de waterloop de zgn. Oostgeul. Daar de watergang niet meer in gebruik was voor het overtollige polder water en dikwijls werd gebruikt om er vuil in te storten, is deze demping een zeer grote verbetering voor de aangrenzende woningen. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen waarover bij de postcommandant der rijks politie te Dreischor inlichtingen zijn te bekomen: een grijs-groen geblokte sjaal; een Bacosleutel; twee schilderijtjes; kaarten veilig heidsspelden. Keuringen militaire dienst Bij de gehouden keuring te Breda voor de dienstplicht lichting 1958 zijn uit deze gemeente goedgekeurd vijf personen. Opbrengst collectes De gehouden collecte voor „Son- nevanck"-„Zonnegloren" bracht in deze gemeente f 42,76 op. De Paascollecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft f 130,20 opge bracht. Uitslag veekeuringen Donderdagmorgen werd op het landbouwbedrijf van de heer A.M. de Vlieger de jaarlijkse preiflfe rundveekeuring voor deze gemeen te gehouden. De beoordeling was als volgt: le Kalfskoeien: 1. Marie, M. J. van Gastel, la; 2. Tip, J. J. van de Velde, lb; 3. Doortje, L. M. Moer mond, lc; 4. Meta, J. J. v. d. Velde, ld; 5. Geesje, L. M. Moermond, 2a; 6. Anneke '35, L. M. Moermond, 2b; 7. Bertha, J. J. v. d. Velde, 2c; 8. Ella, A. M. de Vlieger, 2d; 9. Roos je, I. J. Hage, 3a; 10. Elza, P. J. v. Schelven, 3b; 11. Annie, idem 3c; 12. Truus, idem, 3d; 13. Nora, idem 3e. 2e Kalfskoeien: 1. Fokje 5, L. M. Moermond, la; 2. Jelles Keeltje 5, L. M. Moermond, lb; 3. Sientje, Gebr. Steenland, 2a; 4. Mart je, I. J. Hage, 2b. 3e Kalfskoeien: 1. Corrie, Gebr. Steenland, la; 2. Geertje, M. J. van Gastel, 2a; 3. Jansje, A. M. de Vlie ger, 2b; 4. Jennie, J. J. v. d. Velde, 2c. Oudere koeien: 1. Sietske, Gebr. Steenland, la; 2. Sjouke, Gebr. Steenland, lb; 3. Annie, A. Re- meeus, lc; 3. Reintje '47, I. J. Hage 2a; 4. Jopie, A. M. de Vlieger, 2b. Kalveren: 1. Anneke 36, L. M. Moermond; 2. Fokje 6, idem; 3. Greetje, A. M. de Vlieger. Kalfvaarzen: 1. Nora, M. J. van Gastel; 2. Bontje 2, Gebr. Steen land. De beste exterieurkoe van de keuring was de koe Sietske 1 van Gebr. Steenland, die dit jaar de wisselbeker won. Voor deze keu- ding werd subsidie gegeven door de gemeente Dreischor, Boeren leenbank, Landbouwvereniging én het molenaarsbedrijf Van Maaneb. Vieuuerkerk De veekeuring Stieren:, eigendom van L. D. van Klinken, geplaatst in de le prijs klasse. le Kalfkoeien: Hilsje, A. J. v. d. Graaf, la; Mietje, wed. v. d. Vate- Hendrikse, lb; Bontje, idem, lc; Trijntje, W. de Reus, ld; Janke, wed. v. d. Vate-Hendrikse, 2a; Seisje, A. J. v. d. Graaf, 2b; Miss Roland 2, G. Braam, 2c; Jantje, L. D. van Klinken-v. Driel, 3a; Pietje, L. v. d. Wielen, 3b; Jantje, J. J. Kik, 3c. 2e Kalfkoeien: Juliana, J. J. Kik, 2a. 3e Kalfkoeien: Aaltje, G. Braam, la; BeUa, A. J. v. d. Graaf, lp; Romke, G. Braam, lc; Witje, J. <J. Kik, 2a; Tijsje, idem, 2b. 4e Kalfkoeien: Grietje, wed. v. d. Vate-Hendrikse, 2a. Vaarzen: Janke, C. v. d. Hoek, la; Guisje, idem, lb; Emma, idem, lb. Vaarsje: RInske, C. van den Hoek, la. Kalf vaars: Dietje, S. van Klin ken, 2e prijs. Ingezonden mededeling Opvallende resultaten van bet clubhuiswerk (Ingezonden). Op woensdag 15 en donderdag 16 mei a.s zal er in het jeugdclubhuis „De Lichtboei" van het Leger des Heils een tentoonstelling worden gehouden van alle op de diverse handenarbeidclubs vervaardigde artikelen. Het is werkelijk interessant te zien wat door de meisjes en jon gens op het gebied van handenar beid werd gepresteerd gedurende de afgelopen wintermaanden. Elke avond kwamen vier clubs bijeen om onder bekwame leiding onder richt te ontvangen ln leerbewer- king, speelgoedvervaardiging, raf fia- en viltwerk, figuurzagen, plt- riet, nuttige handwerken, naaien, enzovoorts. Alle vervaardigde artikelen mo gen gratis door de jongelui worden meegenomen en kunnen vrijdag avond 17 mei om half zeven afge haald worden. Mej. C. N. van Liere, directrice der Landbouwhuishoudschool be oordeelt evenals vorig jaar weer het werk dat door de meisjes ge presteerd werd, terwijl de heer G. Leidekkers (Rusthuis „Irene") cij fers geeft voor de produkten welke kwamen uit de handen der jongens. De beste prestaties van iedere club worden weer met een prijs beloond. Het bezoek in het algemeen aan het clubhuis was de afgelopen win ter zeker nog groter te noemen dan de winter daarvoor, een teken dat hetgeen op deze wijze voor de jeugd van Zierikzee gedaan wordt zeker wordt gewaardeerd en dit werk ook voorziet in een behoefte. Wekelijks werden met alle activiteiten ge middeld 1200-1500 jongelui bereikt; in deze cijfers zijn dan begrepen de scholieren die iedere dag komen in de middagpauze van school voor het nuttigen van de boterham. Zij vormen toch iedere dag nog een niet te onderschatten aantal van plm. 100. Het Leger des Heils acht dit soort werk zeer belangrijk; het steekt daarom ook grote sommen gelds in de exploitatie van het clubhuis Dit geld komt dus rechtstreeks de jeugd van onze stad ten goede. Denkt u eens aan de vijfentwintig rumoerige grotere jongens die des avonds het clubhuis binnenstuiven en er een goed tehuis vinden. Zij zijn niet de gemakkelijksten, dat kunt u zich voorstellen, maar zij zijn van de straat en zouden hun avonden in „De Lichtboei" niet graag missen. Mede om dit mooie werk voort te kunnen zetten in de toekomst is het dat aan de tentoonstelling tevens een tweedaagse bazar zal zijn ver bonden. Er Is grote dankbaarheid verschuldigd aan alle vriendelijke gevers die hun steentje (en velen zelfs een extra steentje) hebben bijgedragen. De goederen moeten echter ook weer worden verkocht en al is het zo dat het Leger met zijn bescheiden krachten deze bazar misschien niet zal kunnen opwer ken tot een geweldig groots gebeu ren zoals anderen dat wellicht zou den kunnen doen, wordt toch gere kend op de hartelijke sympathie en medewerking van de bevolking voor het welslagen van deze ge beurtenis. Majoor C. A. Verwaal, territo riaal jeugd secretaris van het Le ger des Heils zal woensdagavond 15 mei a.6. op de tentoonstelling aanwezig zijn, in het bijzonder om ook kennis te maken met de ouders der kinderen. j^J Öosierland De gehouden veekeuring Dinsdag 7 mei werd op een wei land in deze gemeente, daartoe welwillend afgestaan door de heer M. J. Zeijler, een veekeuring ge houden, waarbij tegenwoordig wa ren de heren Harmsen, Kleinepier, Vercreaye en Stroo. Er werden 32 dieren aangevoerd, waaronder 25 melkkoeien, 4 jonge vaarzen en een stier. De uitslagen waren als volgt: le Kelfskoeien: 1. Joukje, C. Pad mos, la; 2. Boutje, L. G. v. d. Werf, lb; 3. Betsie, J. v. d. Have, lc; 4. Princes 73, A. F. Schoof, 2a; 5. Nina, T. v. d. Have, 2b; 6. Cato, T. v. d. Have, 3a. 2e Kalfskoeien: 1. Coba, baron Schimmelpenninck v. d. Oye, la; 2. Poelster Theda, A. F. Schoof, lb; 3 Aaltje II, B. Hage, 2a; 4. Tjerk je 43, B. Hage, 2b; 5. Geertje I, C Padmos, 2c; 6. Jaantje, C. Padmos, 2d. 3e Kalfskoeien: 1. Klaaske, A. Roks, la; 2. Matchen, J. Kwaak, lb; 3. Bontje Ulper, C. J. de Jonge, lc; 4. Annie 7, J. de Bruine, 2a; 5: Sikje, B. Hage, 2b; 6. Fokje. J. van Westen, 3. 4e Kalfskoeien: 1. Dina, M. Steenpoorte, la; 2. Aaltje III, B. Hage, lb; 3. Grietje, A. Roks, lc; 4. Siemke, C. J. de Jonge, 2a. Oudere koeien: 1. Sophie, C. Pad mos, la; 2. Heintje 12, M. Steen poorte, lb; 3. Roelie, A. Roks, lc. Jonge vaarzen: 1. Astrid, M. Steenpoorte; 2. Jannie, C. J. de Jonge; 3. Ada, C. J. de Jonge; 4. Coba, M. Steenpoorte. Kalfvaarzen: 1. Anna 45, A. F. Schoof; 2. Wekje, T. v. d. Have. Stieren: Theunie, J. Stouten, le prijs. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. van 't Hoff Jacz., thans ge- Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking Verandelijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer; wei nig verandering in temperatuur; zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. 11 mei. Zon op 4.55, onder 20.23. Maan op 16.22, onder 3.03. 12 mei. Zon op 4.53, onder 20.24 Maan op 18.57, onder 3.57. 13 meL Zon op 4.52, onder 20.26. Maan op 20.11, onder 4.20. Volle maan: 13 mei te 23.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 mei 0.41 v.m. 13.21 n.m. 12 mei 13 mei 1.43 v.m. 14.18 n.m. 2.35 v.m. 15.10 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 mei 0.25 v.m. 12.49 n.m. 12 mei 1.20 v.m. 13.43 n.m. 13 mei 2.08 v.m. 14.32 n.m. Doodtij: 24 mei. Springtij: 16 en 31 mei. HET WEEKOVERZICHT Op de oceaan ten westen van Ierland ligt het centrum van een lagedrukgebied, dat zich tot over west-Europa uitstrekt. Een rand- storing veroorzaakte gisteren in Engeland regen en plaatselijk on weer. Ook in ons land viel gisteren hier en daar wat regen, maar later kwamen ook flinke opklaringen voor. Het lagedrukcentrum op de oceaan verplaatste zich langzaam naar het oosten. In verband daar mede houdt het weer in onze stre ken een onbestendig karakter met ongeveer normale temperaturen voor de tijd van het jaar. Ook het weer in noord- en oost- Europa wordt gedeeltelijk beïn vloed door depressies. Een storing, die de afgelopen 24 uur van Fin land naar het zeegebied tussen Groenland en Noorwegen is ge trokken, werd gevolgd door een hoge drukgebied, dat vanmorgen boven Scandinavië was gelegen. Boven de Balkan ligt een andere depressie, die in Polen en zuid- Zweden aanleiding gaf tot regen. pensioneerd politie-ambtenaar te Breda, werd de vorige week begif tigd met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau, zulks ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. De gehouden Emma bloem- collecte voor de tb.c -bestrijding heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 149,08. Een woord van hartelijke dank aan gevers, geef sters en niet in het minst aan de dames collectanten is niet over bodig. Ingezonden mededeling gaat 't makkelijk en goedl Bouw nieuwe weegbrug Zestien woningwetwoningen worden verkocht De raad der gemeente Nieuwer kerk vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester A. A. van Eeten. Met kennisgeving afwezig was de heer S. van Klinken. N.a.v. de gelezen notulen zegt de voorzitter dat van de minister van Marine bericht is ontvangen dat geen termen voor vrijstelling of uitstel voor de te benoemen onder wijzer aan de oi.-school aanwezig zijn. Intussen heeft deze reeds een benoeming aan een andere school aangenomen. Besloten wordt om opnieuw sollicitanten op te roepen. De opening van het nieuwe ver- ïigingsgebouw wordt bepaald op begin juli a.s. De commissaris der koningin zal de opening verrichten. Goedgekeurd wordt ae aanschaf fing van gordijnen voor de bijz. school. Aan W. M. Kesteloo wordt een half jaar ontheffing van hon denbelasting verleend. Op een ver zoek van de heer J. Schouwenaar om rijwielvergoeding voor twee schoolgaande kinderen, wordt af wijzend beschikt. De toelating van leerlingen op de kleuterschool wordt bepaald op de eerste dag na dat de vierjarige leeftijd is bereikt. Ingetrokken wordt een besluit voor een kasgeldlening van f 300.000 en gewijzigd in een lening van f 200.000. Besloten Wordt tot ver koop van vijf woningwetwoningen type A en elf type B voor de prijs van resp. f 10.036, en f 10.239. Met algemene stemmen wordt besloten tot de bouw van een weegbrug. De heer v. Nieuwenhuize stelt voor deze te bouwen op het terrein waar mogelijk in de toekomst het koel huis zal verrijzen. In dier voege wordt besloten. Wachtlokalen bfl bushalte Ten gerieve van het reizend pu bliek zullen twee wachtlokaliteiten bij de bushalte worden gebouwd. De heer A. van Klinken vraagt wanneer de gesaneerde bedrijven aan de waterleiding zullen worden aangesloten. De voorzitter zegt dat het antwoord binnen Is, doch niet heeft voldaan. De heer Dalebout vraagt of er een plaats is waar vuil gedepo neerd kan worden. De voorzitter antwoord ontkennend en zegt dat zonodig een tweede emmer kan worden aangevraagd. De stenen die op sommige plaatsen liggen, zou den door de landbouwers kunnen worden weggehaald voor verhar ding van dammen. Op voorstel van de heer Dale bout wordt besloten presentiegeld te geven aan de contact- en revi siecommissie bij vergaderingen, n.l. f 10,voor een hele dag en f 5, voor een halve dag. Ook stelt de heer Dalebout voor de 6 loons verhoging, evenals in bijna alle ge meenten, te doen ingaan op 1 juli 1956, hetgeen met algemene stem men wordt goedgekeurd. De heer Boogert vraagt naar het monument dat op de begraafplaats zal geplaatst worden. De voorzitter zegt dat het niet bekend is of de maquette al gemaakt is. Ook vraagt vorige spreker inlichtingen over de riool-zuiveringsinstallatie. De voor zitter zegt dat deze bijna volauto matisch werkt en geen permanente bediening nodig heeft. De heer v. Nieuwenhuize vraagt, wanneer de tijdsomstandigheden zich wijzigen, alsnog een herbeste ding van de te bouwen twaalf stuks woningwetwoningen te doen plaats hebben. Dit heeft de volle aandacht van b. en w. Verder vestigt de heer v. Nieu wenhuize er de aandacht op dat nu het waterpeil in de polder zo laag wordt, er een groot gebrek aan bluswater bij eventuele brand ont staat. De voorzitter zegt dat dit moeilijk te ondervangen is; een tweede of meer brandblusappara- ten kunnen bij begin van brand goede diensten doen. Verder is de hulp in te roepen van buurge meenten. Weth. Overbeeke dacht aan gedeeltelijk afdammen van sloten en op sommige plaatsen het aanbrengen van stuwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2