MrW+ E* vanVloten ge-installeerd als kantonrechter te Zierikzee Zierikzeese Middenstand stelt zich financieel achter V+Z*(XV*~plannen Hoe zit dat In muren van nieuwe o.l.-school te Ellemeet komen scheuren Grote overgang van grote stads-naar plattelandskanton Op een bijzondere zitting van het Kantongerecht te Zierikzee, onder presidium van de plaatsvervangend kantonrechter, mr. C. J. B. du Croo, vond woensdagmiddag de installa tie plaats van de nieuwbenoemde kantonrechter mr. W. E. van Vloten, die voorheen als subsituut-grlffler verbonden was aan het Kantonge recht te Rotterdam. De Installatie vond plaats in aan wezigheid van een groot aantal rechterlijke autoriteiten. Mr. Van Vloten werd door tal van sprekers een zeer hartelijk welkom toege roepen op Schouwen-Duiveland, nadat de griffier, de heer M. M. de Raat, de akte, waarin vermeld de door mr. Van Vloten afgelegde eed, had voorgelezen. Na herinnerd te hebben aan deze bij de wet voorgeschreven formali teit, wilde mr. du Croo niet nalaten een persoonlijk woord van welkom en gelukwens te spreken tot de nieuwbenoemde kantonrechter. Spr. deed mededeling van ver hindering van mr. J. Moolenburgh, plaatsvervangend kantonrechter na vertrek van mr. v. d. Belt. Mr. du Croo was er van overtuigd, dat mr. van Vloten door zijn werkzaamhe den bij het kantongerecht te Rot terdam, reeds een schat van erva ring heeft opgedaan. Hij wilde ech ter wijzen op het diepgaande ver schil tussen een grote-stadskanton en een plattelands-kanton. Hier heeft men veel te maken met ty pisch agrarische en pachtaangele- genheden, vooral door de herver kaveling. Ook de verhoudingen liggen hier anders, omdat de gang naar de rechter hier gemakkelijker is dan bij de collegiale rechtspreek. Na uitdrukking te hebben gegeven dat de nieuwe kantonrechter spoe dig een passende woning voor zijn gezin - mr. van Vloten is gehuwd en heeft drie zoons - zal hebben gevonden, wenste hij hem toe dat hij vele jaren hier in het belang van de rechtzoekenden werkzaam zal mogen zijn. Na hem sprak de officier van justitie mr. Schenkenberg van Mie- rop, die er op wees hoezeer menta liteit, levenswijze, godsdienst e.d. in het kanton verschillen, al was het alleen maar bv. tussen Zierik zee en de andere delen van het eiland. Dit betekent echter grote afwisseling in het werk en een an der waardevol aspect is de om standigheid, dat er hier wat meer tijd is om aan de zaken alle nodige aandacht te besteden. Gezien als adviseur van de rechter zegde mr. Schenkenberg de kantonrechter toe, dat het O.M. geheel te zijnen dienste zal staan. De waarnemend griffier, de heer M. M. de Raat, mede sprekend namens de familie Heijboer, wees er op hoe de kan tonrechter zijn stempel drukt op het gehele apparaat. Naar hetgeen spr. vernomen had beloofde de komst van mr. van Vloten naar hier alle goeds. Nadien spraken nog de voorzitter van de Pachtkamer de heer H. C. v. d. Zande. de heer H. C. v. d. Zande en mr. K. A. Keuning namens de balie, welke laatste spreker er op wees - doelend op de bezigheden buiten het juridische vlak van mr. van Vloten in Rotterdam - dat op Schouwen-Duiveland de tijd toch ook beperkt is. De kantonrechter te Rotterdam mr. A. J. M. Onix meen de dat degene die zich in een om geving als deze geeft aan de men sen, dit ook in dubbele portie te rug krijgt. Hier immers bestaat nog werkelijke eerbied voor het kantongerecht, waardoor het ambt in een plattelandskanton vaak mooier is dan in de grote stad. Andere functies De substituut-officier van justi tie te Rotterdam mr. J. B. de Jong, wees op de functies van opspo ringsambtenaar en hulpofficier van justitie, die de nieuwe kanton rechter tevens wettelijk heeft ge kregen. Namens de plaatsvervan gende kantonrechter en het ge meentebestuur van Zierikzee sprak mr. F. Th. Dijckmeester, die toe zegde dat aan de huisvesting van mr. van Vloten met energie zal worden gewerkt. Spr. wees er op dat men in een stad als deze extra op elkaar is aangewezen en herin nerde nog aan het lidmaatschap van mr. van Vloten van de Rotter damse raad (voor de C.H.U. - Red Namens de notarissen sprak nota ris M. C. v. d. Bout te Renesse. Mr. v. d. Belt wenste mr. van Vloten Gods zegen toe op zijn werk. Na mens de rijkspolitie sprak de ad judant Kouwen, terwijl de rij van sprekers werd besloten met de deurwaarder dhr. M. Loeve, die ci terend uit een Frans gezegde er op wees dat het vooral aankomt op „le bon juge", maar op dit punt was spr. vol vertrouwen. Mr. van Vloten dankte met en kele woorden alle sprekers, maar gaf eerst uiting aan zijn dank je gens H.M. de Koningin en de mi nister van Justitie, die hem voor de benoeming had voorgedragen. Mr. van Vloten noemde het een voorrecht in Zierikzee te mogen werken, vooral gelet op de rijke historie der stad, waardoor het een grote vermaardheid kreeg. Terug- gaand in de geschiedenis herinner de spr. er aan, dat in 1923 de recht bank ter plaatse werd opgeheven. Spr. beloofde te trachten een waar vrederechter te zijn en te zullen pogen de tegenstellingen tussen de rechtzoekenden te overbruggen. ZIERIKZEE Hongaren naar „Keukenhof" Dinsdag hebben ook de Hongaar se vluchtelingen uit het woonoord Zelkepolder een reis gemaakt naar „Keukenhof". De tocht werd ge maakt met een tweetal autobussen. Het bezoek aan de kleurige „Ne derlandse tuin" viel zeer in de smaak en werd gevolgd door het bezichtigen van de boulevard te Noordwijk. Op de terugreis werd Rotterdam aangedaan, waar een onvergetelijke rondvaart werd ge maakt per Spido-boot. Het trof prachtig dat juist de „Statendam" uitvoer, hetgeen voor de Hongaren een evenement betekende. Na een kort oponthoud te Steenbergen, werd Zierikzee weer veilig bereikt. Het enthousiasme over de geslaag de tocht was - mede door het re delijke weer - groot. U.L.O -leerlingen naar Ossendrecht De leerlingen van de hoogste klasse der beide Mulo-scholen te Zierikzee, die maandag en dinsdag schriftelijk eindexamen hebben ge daan, brengen heden (donderdag) een bezoek aan de legerdag te Os sendrecht. Zomeravondfeesten gaan door Initiatief kan uitgroeien tot traditie Alleen door het feit dat de Schut- terszaal van het Zierikzeese stad huis woensdagavond geheel gevuld was met middenstanders, valt het unieke te concluderen van de plan nen die de Vereniging Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen, thans op gesteld heeft, n.l. het aantrekken van muziekgezelschappen die zul len optreden tijdens de voorgeno men zomer-avondfeesten in het ko mende seizoen. Zoals gezegd hadden zeer vele middenstanders gevolg gegeven aan de uitnodiging van de vereniging - via het gemeentebestuur - om de zaken te bespreken. Een inleidend woord werd gesproken door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester. De burgemeester deed verslag van de besluiten genomen op de jongste raadsvergadering, waarbij het gemeentebestuur de toezegging deed voor f 5.000,— garant te zijn voor de zomer-avondfeesten. Het „er moet wat meer gebeuren om de toeristen te trekken", was ver der thema van mr. Dijckmeester's toespraak, die veel verwachting bleek te hebben van het optreden van de door de radio populair ge worden orkesten. Wanneer het mo gelijk is de zomer-avondfeesten dit jaar met succes te organiseren, dan kunnen zij uitgroeien tot een jaar lijkse traditie en spreker deed een warm beroep op de middenstanders financieel achter de plannen te gaan staan. De voorzitter van de Zierikzeese Oranje Vereniging, de heer M. C. Doeleman, deed er nog een propa gandistisch schepje bovenop. Uit drukkelijk stelde hij dat het niet gaat om een concurrentiestrijd te gen de Westhoek. In de praktijk zal het zo zijn, dat middenstanders beslag kunnen leggen op een ver koopstand op de Oude Haven ge durende de feestmarkt raison van f 12,50. De Oude Haven zal zijn afgezet vanaf „Concordia" tot aan de Cor- met de ark van Noach? Voor degenen, die er in onze tijd op uit trekken om de ark van Noach te zoeken op de berg Ara rat, moet het een ontnuchtering zijn te vernemen, dat de restan ten van dit schip in de oudheid reeds toeristen naar Palestina lokten. Zo zou de Joodse geschiedschrijver Flavius Josephus in de eerste eeuw na Christus behalve de zuil van de vrouw van Lot, ook de overblijfselen van de ark bezich tigd hebben. De vraag naar de oorsprong van deze dingen moeten we onbeant woord laten, maar in later tijd zijn velen aan de echtheid hier van gaan twijfelen, zodat zij zich bij een intensieve speurtocht op de hellingen van de Ararat geenszins kansloos achtten als nog de „echte" restanten te vin den. Lange tijd is de top van de berg ontoegankelijk gebleven, daar de bestijging nu niet bepaald ge makkelijk viel. Pas in 1829 werd hij door de ontdekkingsreiziger Parrot beklommen. Veel wijzer werd hij hierbij niet. In 1876 raapte de Engelse lord Bryce in het bergland op een hoogte van 4500 meter een stuk hout op, dat hij voor een brok stuk van de ark aanzag. En hier mee opende hij een jarenlange perscampagne over de vindplaats van de ark Noachs. In 1916 beweerde de Russische pi loot Roskovitsky dat hij tijdens een vlucht boven het gebergte op één der hellingen de overblijfse len van de ark had zien liggen. De tsaar zond onmiddellijk een expeditie uit, die - naar men be weerde - de restanten in een rap port beschreef en als „echt" iden tificeerde. Helaas blijkt de rode revolutie van 1917 tegelijk met het regime ook dit rapport te hebben weggevaagd Onder leiding van dr. Smith ver trok in 1949 een Amerikaanse ex peditie met veel tam-tam, die echter op een volledige misluk king uitliep, want de resten van de ark werden niet gevonden, althans niet op de Ararat. Kort daarop ging het verhaal, dat twee Turkse journalisten op de berg Djudl een-vaartuig van 150 meter lengte en zelfs het graf van Noach hadden gevonden. Maar bij een verhaal is het gebleven. Ook een expeditie in 1952 uit Frankrijk vertrokken, bereikte wel de top, maar vond ook al geen ark. En zo blijft men zoe ken, we zouden haast zeggen ngar een speld in een hooiberg. (Nadruk verboden). neliastichting. Het publiek zal toe gang hebben voor f 1,De gezel schappen spelen op de tent. Om de financiering compleet te maken zal bovendien elke middenstander f 25 voor het goede doel offeren. Zowel middenstanders (wat betreft het staangeld) als het publiek krijgen reductie bij afsluiting van een abonnement voor alle zes avonden. Uitvoerig werd over de plannen gediscussieerd. Er waren hier en daar wel bedenkingen, maar over het algemeen bleek het initiatief te worden gewaardeerd. De aan- Óuuerkerk Promotie M. A. Hage JoflTz Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot directeur van-de Rijkskweekschool voor Onderwij zers te Middelburg de heer M. A. Hage Joh.z., geboren te Ouwerkerk. Asfaltering Vissersweg De Vissersweg wordt momenteel vcorzien van een asfaltdek. Het werk wordt uitgevoerd door N.V. „De geruisloze weg" te Heelsum- Brummen. Door de firma Romijn te Zie rikzee is dezer dagen gazon inge zaaid bij de terreinen in de om geving van het Kruisgebouw en het bluswaterbassin. Burgerlijke stand en loop der bevolking over april. Geboren: 5. Johanna Cornelia, d. van C. Hendrikse en J. M. Kuijper; 11. Wilhelmina Janetta, d. van A. W. Brouwer en P. de Kuijper; -20. Antonia Jacomina, d. van J. Hof man en E. Volmer; 30. Martinus, z. van J. Stoutjesdijk en T. C. Wil brink. Overleden: 20. I. Wandel, 80 j., weduwnaar van T. Lukus. Ingekomen: J. H. Holsbrink van Almelo; J. v. Damme en echtgenote van Kerkwerve; G. P. Totté en ge zin van Haarlemmerliede. R|SWnWe Uitslag veekeuringen, Te Bruinisse werden woensdag middag op een terrein achter Jde hofstede van de heer C. A. Hanse de jaarlijkse veekeuringen gehou den, door de heren ir. W. L. Harm- sen, rijksveeteeltconsulent voor Zeeland en de heren M. Kleinepier en C. Vercraeye, de bekende keur meesters voor ons gewest. De uit slag was als volgt: le Kalfkoeien: Koeriers Marijke, Joh. I. Hage, la; Gretha, wed. C. W. de Jonge, lb; Juliana II, C. A. Hanse, lc; Lina, wed. C. W. de Jon ge, 2a; Paula, wed. C. W. de Jonge, 2b; Martje, W. L. van 't Noordende, 3a; Jeltje, W. L. van 't Noordende, 3b. 3e Kalfkoeien: 1. Mieneke 5, H. Hoogerwerf, la; 2. Cora, wed. C. W. de Jonge, 2a. 4e Kalfkoeien: 1. Tine, M. Ver kamman, la; 2. Sipke, W. H. Ok- kerse, lb; 3. Lies, M. M. Verkajn- man, lc; 4. Hennie, W. L. van' 't Noordende, 2. Oudere Kalfkoeien: 1. Sipke, W. L. van 't Noordende, la; 2. Koosje, W. L. van 't Noordende, lb; 3. Dora, W. L. van 't Noordende, 3a. Voorts waren aangevoerd een goede vaars Cora II van wed. C. W. de Jonge en een kalf van C. A. Hanse, Martha II. wezige middenstanders ontvingen invulformulieren voor deelname. Naar wij hedenmorgen vernamen zijn reeds zoveel inschrijfformulie ren binnengekomen, dat het door gaan van de plannen verzekerd is. Zierikzee krijgt dus zijn zomer avondfeesten. T^ffBruinisse Tractor kantelde van dijk De tractorrijder J. van der Have uit Oosterland, in dienst van de firma M. Meeuwsen te Bruinisse, is bij het transporteren van grond bij de werkzaamheden ter verzwa ring van de zeedijk achter Zijpe, dinsdagmorgen met de tractor van de dijk gekanteld. Met inwendige kneuzingen en wonden aan het hoofd is hij, nadat dr. Quaak eerste hulp had verleend, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Vandaar is het slacht offer overgebracht naar een zie kenhuis te Utrecht. Geen opgaven ontvangen. Engeland wil aantonen dat het één lijn trekt met west-Europa Poging Duitse bange gevoelens weg te nemen Op een te zijner ere gegeven diner heeft premier MacMlllan van Groot-Brittannië in Bonn vier pun ten naar voren gebracht, die be doeld zouden ztyn om bondskanse lier Adenauer ervan te overtuigen dat Groot-Brittannië het met zUn bondgenoten in west-Europa eens la. MacMillan legde in de eerste plaats de nadruk op het Britse be lang bij de Duitse hereniging. Voorts verklaarde hij dat het Brit- denken in de afgelopen jaren bijna een „revolutie" heeft doorge maakt ten gunste van denkbeelden voor de Europese samenwerking en dat Groot-Brittannië beseft dat het zich alleen als lid van de Navo ver dedigen kan. Hij verwelkomde de gemeenschappelijke Europese markt, maar voegde hieraan toe, dat het denkbeeld van een vrije handelszone tegelijkertijd ontwik keld moet worden. MacMillan leg de er voorts de nadruk op, dat strijdkrachten van het klassieke type nog steeds noodzakelijk zijn om kleine aanvallen op west-Euro pa af te slaan. Volgens waarnemers bezigde Mac Mlllan dit argument om de bange voorgevoelens bij de Duitsers weg te nemen, dat Groot-Brittannië krachtens zijn nieuwe defensiepo litiek de mankracht te sterk offert aan de verdediging met kernwa pens en daarom de bedoeling heeft strijdkrachten van het klassieke type in te grote mate van het vas teland van Europa terug te trekken. Friesland offerde gul voor de Hongaren „Voor het Fries comité hulpver lening aan het Hongaarse volk is nu het ogenblik aangebroken om nogmaals dank te brengen aan de Friese bevolking, die een bedrag van f 550.000 bijeenbracht. Het be oogde doel is bereikt en daarmee kan het hulpverleningscomité zijn taak dus weldra als geëindigd be schouwen". Zo sprak op de verga dering van het Fries comité hulp verlening Hongaarse volk en van het Fries coördinatie comité vluch telingenhulp in het Provinciehuis, de voorzitter, mr. H. P. Linthorst Homan. Het Fries coördinatie comité, dat de zorg had voor 144 Hongaarse vluchtelingen in vier ontvangstcen tra, zal nog geruime tijd moeten doorwerken, in de eerste plaats voor de Hongaarse vluchtelingen, die blijvend onderdak hebben ge vonden in Friesland, maar ook voor de zogenaamde „oude" vluchtelin gen, die nu al meer dan tien jaar bivakkeren in verschillende kam pen. Lagere Techn. school Examen adspirant V.E.V.-curslst B Voor het examen adspirant V.E. V.-cursis B, uitgaande van de ver eniging tot bevordering van elek trotechnisch vakonderwijs in Ne derland, slaagden: J. L. J. Dorre man, Renesse; C. J. Dorreman, Re- nesse; J. C. de Graaf, Noordgouwe; K. A. van den Hoek, Burgh en L. M. Huibers, Bruinisse. Het examen werd gehouden in de Technische School te Zierikzee. Samenvoeging gemeenten op Schouwen-Duiveland De minister van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming, mr. A. A. M. Struycken heeft gis teren in de Eerste Kamer medege deeld dat een wijziging van de ge meentelijke indeling op de eilanden Schouwen-Duiveland en Walcheren in behandeling is die zal leiden tot vermindering van het aantal ge meenten op deze eilanden. Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking Veel bewolking met plaatselijk enige regen; nergens nachtvorst en morgen overdag iets hogere tempe ratuur; zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. 10 mei. Zon op 4.57, onder 20.21. Maan op 16.22, onder 3.03. Volle maan: 13 mei te 23.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 mei 12.20 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 10 mei 11.52 v.m. n.m. HET WEEKOVERZICHT Het weer in ons land komt nu steeds meer onder invloed van de pressies die van de oceaan in de richting van Frankrijk en Enge land koersen. Wolkenvelden van deze storingen drongen gisteren het zuiden en westen van het land bin nen. Daardoor waren in deze stre ken de minimumtemperaturen van de afgelopen nacht overal belang rijk boven het vriespunt. In het noordoosten van het land bleef het een groot deel van de nacht nog helder en in verband daarmede kwam daar op vele plaatsen nog zware nachtvorst voor. Aangezien er de komende nacht in het gehele land veel bewolking aanwezig zal zijn wordt geen nachtvorst meer verwacht. De temperaturen over dag daarentegen lopen door de be wolking slechts langzaam op mede omdat hier en daar wat regen zal vallen. Was berekende druk op fundering foutief? De raad van Ellemeet kwam woensdagmorgen in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitter schap van wethouder J. M. Dale bout, wnd. burgemeester. Afwezig met kennisgeving was de heer J. bij de Vaate. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. wordt afwijzend beschikt op een verzoek van de vereniging „Zeelandia" te 's-Gravenhage om een bijdrage voor haar 35-jarig be staan. De voorzitter doet mededeling van de van de minister van Finan ciën ontvangen kostenbegroting, behorende bij het wederopbouw- plan. De raad besluit tot vaststelling van de gemeenschappelijke rege ling met de gemeenten Burgh, Dui- vendijke, Eikerzee, Noordwelle en Serooskerke (S.) tot het doen werkzaam zijn van een ambtenaar belast met financiële werkzaamhe den (verificateur). De Herverkavelingscommissie Zeeland verzoekt aan de gemeente om voor aansluiting van 13 perce len in het herverkavelingsblok een bijdrage te verlenen van 13 X f 500 of f 6500. De heer Gast informeert naar de afzonderlijke weideaan- sluitingen, voor de eigenaren, wel ke voorheen aangesloten waren. De voorzitter is van mening, dat deze aansluitingen weer terugkomen. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. besluit de raad de ge vraagde financiële medewerking te verlenen. Scheuren in schoolmuren De voorzitter deelt mede, dat met de architect ir. Klokke en de di recteur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland besprekingen zijn gevoerd over de scheuren in de muren van de nieuwe o.l. school. De heer Klokke weigert om voors hands te erkennen, dat zijn bere kening inzake de druk op de fun dering foutief is geweest. Thans is door hem een deskundig rapport opgevraagd van een ingenieursbu reau, waarop thans het wachten is. De voorzitter stelt, dat de archi tect aansprakelijk is, of de scheu ren nu te wijten zijn aan de slechte ondergrond of aan een fout in de druk op de fundering. De raad be treurt het, dat de ingebruikneming van de school tengevolge van ge breken op de lange baan geschoven wordt, terwijl alle gebreken aan het gebouw wel niet meer verhol pen zullen kunnen worden. Besloten wordt aan het gemeen- tepersoneel een uitkering van 10 pet. te verstrekken van de kinder toelage over het tijdvak van 1 ok tober 1956 tot 1 januari 1957. De raad besluit tot het verlenen van borgtocht ten behoeve van de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland te Zierikzee voor het opnemen van gelden bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. besluit de raad voorts toe te treden tot de nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake de verdeling van kosten van de Zeeuwse Muziekschool. De ge meente zal slechts bijdragen voor leerlingen tot 18 jaar. Aan H. Leijdens en A. W. de Glopper wordt een perceel tuin grond verpacht achter de nood schoot voor de tijd van 5 jaar en tegen een pachtsom van f 4 per perceel. Ten behoeve van de op vrijdag 17 mei a.s. te houden veekeuring zal aan de regelingscommissie èen bijdrage van f 10 worden verleend. Gemeenterekening 1954 Hierna komt in behandeling de gemeenterekening over 1954. Na mens de commissie belast met het nazien der rekening brengt de heer P. R. de Graaf verslag uit. Het is hem opgevallen, dat over 1954 een bedrag van f 700,50 is betaald aan de gemeente Haamstede als bijdra ge voor de regionale brandweer. Plaatselijk is de brandweer echter niet georganiseerd, terwijl er ook niet voldoende materieel aanwezig is. De voorzitter antwoordt, dat het nodige materiaal reeds 5 maanden geleden door het bestuur der re gionale brandweer is toegezegd. Verschillende malen heeft hij con tact opgenomen met de comman dant te Haamstede, doch volgens door deze gedane mededeling zou stagnatie zijn ontstaan bij de leve ring. Anderzijds wenst de heer Kooman de leiding van de vrijwil lige brandweer niet op zich te ne men, zolang 't materiaal er niet is. De rekening wordt hierna dooi de raad voorlopig vastgesteld als volgt: Inkomsten gewone dienst f 87.160,53, uitgaven gewone dienst f 85.590,63, batig slot f 1.569,90. Kapitaaldienst: ink. f 213.512,72, uitgaven f 234.229,75, nadelig slot f 20.717,03. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1955 wordt ver volgens door de raad goedgekeurd met een nadelig slot van f 51,84 op de gewone dienst. In de rondvraag vestigt wethou der de Jonge er de aandacht op, dat er door kinderen gelopen wordt over de Ingezaaide gazons De voor zitter zal zich beraden, welke maatregelen hiertegen genomen kunnen xvorden. De heer Korsman informeert naar de grond naast de woning van J. T. Dalebout. De voorzitter deelt mede, dat deze grond nog niet als tuingrond kan worden uitgegeven, daar hierover gereden moet wor den voor het dempen van een sloot. Hierna sluiting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2