r DKEISCHOR De heer P. S. van Donge ontving koninklijke onderscheiding In een bijeenkomst ten gemeen tehuize op woensdagmiddag jl„ waarbij tegenwoordig waren het college van burgemeester en wet houders, het bestuur van het har moniegezelschap „Crescendo", de voorzitter van de plaatselijke Co- operatieve Boerenleenbank en ge nodigden, werd aan de heer P. S. van Donge alhier door burgemees ter A. H. Vermeulen de Koninklij ke onderscheiding uitgereikt, nl. de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. In een hartelijk speechje sprak vervolgens burgemeester Vermeu len tot de heer van Donge, waarbij hij wees op de veeljarige nauwge zette plichtsvervulling en de uit nemende eigenschappen van onder scheidene. Spr. herinnerde voorts aan de vele functies van de heer van Donge, die naast zijn gewone werkkring van kassier van de coöp. boerenleenbank nog de na volgende functies bekleedt of heeft bekleed: secr.-penningmeester coöp. landbouwver. „Drelschor" (1914- 1926), secr.-penningmeester der co- operatieve ver. tot Bevordering van de Vlasbouw en Vlasbewerking (1920 tot heden), secr.-penning meester van de loskraan „Drei- schor" (1925 tot heden), ontvanger- griffier van de Adriana Johanna Polder (1927 tot heden), lid van de commissie van bijstand van de landbouwstatistiek (1923 tot 1955), plaatselijk bureauhouder van de prov. voedselcommissaris (1939- 1946), opzichter van de gewestelijke tarwe-organisatie Zeeland (tot 1936) controleur der Ned. Algemene Keu ringsdienst (tot 1945) en ruim 30 jaren secretaris van de Centrale Landbouw Onderlinge afd. Schou wen. Verder bracht burgemeester de onderscheidene in herinnering dat hij reeds op 5 januari 1903 toe gelaten werd als lid van het har moniegezelschap „Crescendo" ter bespeling van een clarinet. Op 10 augustus 1910 werd hij in het be stuur opgenomen en tot vice-voor- zitter gekozen. Hij is dit ruim 40 Zijn laatste blikken... Door Frankrijk trekt thans, met rugzak en stok, de 58- jarige Duitser Kurt Peters, voorman in een Duitse pa pierfabriek, met slechts één doel voor ogen: te zien, zo veel mogelijk te zien, zolang hem nog het licht in zijn ogen is gegund. Want dit licht Is gedoemd te verdwij nen en het bestaat reeds nu gedeeltelijk niet meer. Peters is geheel blind aan het lin keroog en Duitse oogspecia listen hebben hem medege deeld dat ook zijn rechter oog niet meer te redden Is. Peters is reeds te voet door Italië en Zwitserland gereisd en hoopt ook Spanje nog te kunnen bezoeken. Ook zou hij graag de zendeling schrijver-arts dr. Albert Schweitzer in zijn zieken huis voor lepralijders te hambarene, in Frans-equa toriaal-Afrika willen bezoe ken. Dank aan Zweden Zoals gemeld heeft de Stichting Eilandgemeenschap Schouwen-Dul- veland het initiatief genomen, na mens de bevolking van het eiland, het Zweedse Rode Kruis, een stof felijk blijk van dankbaarheid aan te bieden bij gelegenheid van de opening van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis op 11 mei a.s. Om zo praktisch mogelijk aan dit voornemen uitvoering te geven, is aan alle gezinnen op het eiland een rondschrijven onderweg, waar aan vastgehecht een strookje, waarop kan worden vermeld welk bedrag men voor dit doel wil reser veren. Zo spoedig mogelijk (in de loop van volgende week) zullen de strookjes huis aan huis worden op gehaald. Wij willen op deze eiland-actie hier nog eens de bijzondere aan dacht vestigen. Na de ramp heeft Schouwen-Duiveland een grote hoeveelheid geschenkgoederen zien binnenrollen, die uiteraard dank baar werden geaccepteerd en ook wel uiterst welkom waren Ook vele onroerende goederen werden geschonken en de gemeenten zijn er gelukkig mee, want de „leefbaar heid" is hierdoor op het eiland in niet onaanzienlijke mate toegeno men. Het meest spektaculaire ka- doo was intussen het Rode Kruis- ziekenhuis en het doet dan ook in geen enkel opzicht geforceerd aan, dat de jonge Stichting bij deze uit zonderlijke gelegenheid een beroep wil doen op het publiek, dankbaar heid te tonen jegens het gulhartige Zweedse volk, dat reeds eerder in de jongste geschiedenis bewees, ons volk een warm hart toe te dragen. Met vrijmoedigheid durven wij daarom de actie van de Stichting aan te bevelen bij onze lezers. Laat Schouwen-Duiveland tonen dat het leeft uit gevoelens van dankbaar heid jegens Zweden en jegens alle landen, die in het uur der beproe ving zonder uitstel de helpende hand toestaken. jaren gebleven (onafgebroken) tot 23 januari 1951. Spr. wees er voorts op dat HJM. de Koningin deze bij zondere verdiensten erkend heeft en de burgemeester noemde het een grote eer te mogen mededelen dat bij Koninklijk Besluit van 27 april '57 no. 2 aan de heer van Donge is verleend de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Spr. wenste hierna de on derscheidene van harte geluk na mens de gehele bevolking en spelde hem de versierselen bij de onder scheiding behorend, op de borst. In verband hiermede werd door „Crescendo" 's avonds een serenade gebracht aan de heer van Donge. Ingezonden mededeling Geschenk voor Moeder en Baby h een Babyderm Babyset faamstede Bejaardensociëteit opgericht Op uitnodiging van een daartoe gevormd damescomité waren don derdagmiddag een flink aantal be jaarden samengekomen in de grote zaal van het rusthuis .Duinoord". Mevr. RÖell-Cramer opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot burgemeester jhr. R. Röell en wethouder J. D. van Nieu- wenhuizen - wethouder Den Boer was verhinderd -, waarna zij dank bracht aan het bestuur van het rusthuis, dat deze zaal voor de bij eenkomsten iedere twee weken be schikbaar stelt. Verder verwel komde zij de directrice, zuster De Bode, die veel hulp verleende om deze middagen te organiseren. In het kort zette zij daarna het doel van deze sociëteit van bejaarden uiteen. Zij deelde mee, dat het in de bedoeling van zr. De Meijer ligt, over veertien dagen iets te komen vertellen van haar bezoek aan Soestdijk op Koninginnedag. Vervolgens deelde mevr. Röell een en ander mede omtrent de finan ciering van deze middagen, waar na zij het woord verleende aan bur gemeester Röell. Deze was dankbaar dat er ook in Haamstede nu een bejaardensocië teit is gekomen, waaraan het be stuur van het rusthuis ook een steentje heeft bij kunnen dragen door deze zaal beschikbaar te stel len. In het verleden was het voor de bejaarden maar één keer per jaar mogelijk gezamenlijk iets te ondernemen, n.l. op het jaarlijkse reisje dat gemaakt werd, doch nu kan dit iedere twee weken. Hij bracht hulde aan de dames die zich beschikbaar stellen om deze mid dagen te doen slagen. De directrice, zr. De Bode, sprak er haar vreugde over uit dat deze middag de bejaardensociëteit be gonnen kon worden. Zij greep te rug op de woorden: „het is niet goed dat een mens alleen zij", wat middels deze samenkomsten voor komen kan worden. -ouwerskaven Schooljeugd hoorde over Soestdijk In de raadszaal van het ge meentehuis kwamen, op uitnodi ging van de burgemeester, donder dagmiddag alle schoolkinderen van de openbare en bijzondere school bijeen, met het onderwijzend per soneel. De beide afgevaardigden van de gemeente Brouwershaven naar het défilé voor de koningin, op 30 april j.I. te Soestdijk gehouden door ver tegenwoordigers van alle gemeen ten uit Nederland, mevr. Van den Hamer-Van der Weele en de heer L. Krijger, hebben aan de kinderen hun ervaringen van die dag ver teld. In het bijzonder mevr. Van den Hamer wist de kinderen te boeien door een uitvoerig verslag in prettige verhaaltrant gehouden. De heer Krijger vertelde van zijn reiservaringen. Na een dankwoord van de bur gemeester en een tractatie aan de kinderen werd deze zeer geslaagde bijeenkomst met het zingen van hetj Wilhelmus besloten. irdgroufc/6 De dezer dagen in deze ge meente gehouden Emmabloem-col- lecte bracht f 39,56 op. Vieuuerkerk Voor het diploma B, werk tuigkundige Grote Handelsvaart, slaagde o.m. onze vroegere dorps genoot de heer M. G. J. Bij de Vaate, thans te Drunen (N.Br.). In middels is de geslaagde aangesteld als tweede werktuigkundige aan boord van der een tankers van de Esso-maatschappij, die de vaart onderhoudt op de Perzische Golf. Óosterland Hongaarse vluchtelingen bezochten „Keukenhof" Zaterdagmorgen jl. vertrokken ongeveer 85 Hongaarse vluchtelin gen uit het kamp Oosterland, ver gezeld van leden van het plaatse lijk comité met 2 autobussen van de firma van Oeveren voor een trip naar „Keukenhof". Om 9 uur werd te Lage Zwaluwe gestopt voor een kopje koffie. Om 10 uur werd Rot terdam bereikt waar enige tijd werd doorgebracht in de Bijenkorf, wat door de Hongaren zeer werd gewaardeerd. Na een wandeling over de Lijnbaan werd de reis voortgezet. De Maastunnel te Rot terdam maakte op de Hongaarse vluchtelingen een grote indruk. Via een tocht door de bollenstreek be reikte men om 1 uur „Keukenhof". Het bezoek viel bijzonder in de smaak. Om 3 uur werd de terug tocht aanvaard. Via Noordwijk, vliegveld Valkenburg werd gere den naar de boulevard te Sche- veningen, waar een wandeling langs het strand werd gemaakt. Verder werd te 's-Gravenhage het Vredespaleis en het Binnenhof in ogenschouw genomen. Te Rot terdam werd de avondmaaltijd ge houden, aangeboden door het co mité, wat door de Hongaren zeer content werd gevonden. Na het be - zichtigen van het Havengebied waarbij de Hongaren veel belang stelling toonden voor de schepen waarmede zij straks naar Canada zullen vertrekken, werd de thuis reis aanvaard. Om ongeveer 10.30 uur werd Oosterland bereikt. De Hongaar Arvai sprak in het Duits namens de Hongaren, waarbij hij het comité dank bracht voor de ze indrukwekkende tocht waaraan zij, in Canada, nog vaak zullen te rugdenken. Verkeersexamen Bij het onlangs door de leerlin gen van de openbare en bijzondere school afgelegde verkeersexamen slaagden alle leerlingen. 1 Sirjatistand Interessante wedstrijden op Koninginnedag Een feestelijk bevlagd Sirjans- land heeft op aantrekkelijke wijze Koninginnedag gevierd. Het feest deed denken aan vroeger, alleen was het dorp niet versierd met groen, zoals dat destijds altijd ge woonte was. Het feest werd ge opend met enkele woorden van de voorzitter van de Oranjevereniging TONEEL EN FILM „TRANEN OVER JOHANNESBURG" gaat in de Concertzaal Het filmprogramma in de Con certzaal start met een luchtig Duits product (niet op zaterdag in ver band met de dodenherdenking): „Ich tanze mit dir in den Himmel hinein", waarmede we het dan op Bevrijdingsdag zullen moeten doen. De film geeft het verhaal van een danslustig meisje met talent, die op heel merkwaardige wijze voet aan de grond krijgt bij een revue van een beroemd regisseur, via de di recteur. Pa is er echter ook nog en die komt tussenbeide om de dansneigingen van dochterlief te beteugelen. Dit beteugelen gaat zo ver, dat pa direct ingrijpt als zijn dochter weer op de planken komt. Maar als hij haar ziet dansen, is hij zo verrukt, dat hij zijn verzet opgeeft. De regisseur (intussen ver liefd) trouwt haar. Sterren als Hannerl Matz en Paul Hörbiger spelen in deze film. Een pittige Western is „Met ruw geweld", met Sterling Hayden en Coleen Gray, waarin verbeeld de lotgevallen van een gedeserteerde cavallerist van het Amerikaanse leger, die zich opwerpt als bescher mer van een convooi dat door In dianen wordt belaagd. Een bekend recept met een verrassing aan het slot. Want de deserteur vindt uit waarom de Indianen zo uitzonder lijk boos zijn. Nog dit: in het con vooi zat een (aardig) meisje, die hij na alle geharrewar fluks in de ar men sluit. Een film van formaat is de hier reeds eerder vertoonde „Tranen over Johannesburg" (Cry, the be loved country), naar het gelijkna mige verhaal van Alan Paton. Op indringende wijze wordt men in deze film geconfronteerd met het rassenvraagstuk, zoals zich dit in de Unie van Zuid-Afrika voordoet. De film behandelt de lotgevallen van een neger, die door de om standigheden tot misdaad komt. Blank en bruin worden hier ge plaatst in een tragische noodlotsi tuatie, die echter uiteindelijk voert tot een wijsheid, ver uitgaande bo ven sentiment en politiek. (Warm aanbevolen). In hotel Bom te Haamstede draait de hier reeds vorige week bespro ken füm: „The Phenix City Story". de heer A. Heule, die alle belang stelling van het publiek kregen. De middag werd besloten met een tractorenrace. De tractoren trokken een bandenwagen, waarop een melkbus. De kunst was een reeks hindernissen te nemen, zonder dat de melkbus omviel. Prachtige staal tjes van stuurmanskunst werden ten beste gegeven, nadat een der bestuursleden de heer J. op 't Hof, zelf even had laten zien, dat het mogelijk was het parcours foutloos te rijden. Ook aan dezelfde rit met auto's, zonder bandenwagens werd door velen deelgenomen. Op een bijeenkomst in het tot de laat ste plaats bezette verenigingsge bouw draaide 's avonds de heer Jumelet van Bruinisse een aantal films Het geheel werd muzikaal opgeluisterd door de heer P. Fluijt. Het feest had een zeer aangenaam en vlot verloop. Autopedrace Kleuters: le prijs Dick Fluit (Z.zee); 2e pr. Leent je Stuik; 3e pr. Tonny Kraak. Blokjes rapen: le pr. Betsy van Felius; 2e pr. Kees Struik; 3e pr. Anne v. d. Graaf. Hoogspringen Jongens: le pr. Loeki Stuik; 2e pr. Jan Olree. Bal op kruiwagen meisjes: le pr. Janny de Jonge2e pr. Co bi de Ronde; 3e pr. Janny Struik. Hoogspringen Meisjes: le pr. Annie Fluit; 2e pr. Hanny Hanse; 3e pr. Mlneke Bal. Fietsen, eten, drinken, roken: le pr. A. v. d. Hoek; 2e pr. D. Hey- boer; 3e pr. Chris Bolle; 4e Loeki Stuik; 5e Joh. Goudzwaard. Hindernis fietsen: le pr. Chris Klink; 2e pr. Corry Olree; 3e pr. Ri- nus Klink. Autorijden met hindernissen: le pr. M. de Ronde; 2e pr. Jo Bolier; 3e pr. J. op 't Hof; 4e pr. A. v. d. Hoek. Tractorrijden met hindernissen: le pr. Rinus Klink; 2e pr. A. v. d. Hoek; 3e pr. D. Heyboer; 4e pr. P. Kraak; 5e pr. Joh. Olree. Ingezonden mededeling Heden (vrijdag) Geen opgaven ontvangen. Morgen (zaterdag) Zierikzee: 19 uur „Stille omgang", na afloop interkerkelijke samen komst in de Grote Kerk. Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, Met ruw geweld (14 j.); 8 uur, Ich tanze mit dir den Himmel hinein (alle leeft.). Krans aan voet van verzetsmonumenf Evenals in voorafgaande jaren zullen ook dit jaar te Renesse de verzetsstrijders worden herdacht. Vanwege het gemeentebestuur van Brouwershaven zal hiertoe op za terdag 4 mei a.s. des namiddags te 2.30 uur een krans worden gelegd aan de voet van het monument al hier. ^Sporfe^ Renesse I-Lewedorpse Boys I Voor de tweede promotie-degra datiewedstrijd tegen Lewedorpse Boys I is het eerste elftal van Re nesse als volgt samengesteld: Jac. de Vrieze, d.; P. en A. Jonker, a.; K. Hart, J. Dalebout en A. Kappers, m.; J. Verboom, W. Verseput, Jac. Vasseur, Jac. Dorreman en L. de Vos, v. Dit i6 dus dezelfde ploeg, die in Lewedorp met 2-1 won. Het medespelen van Dalebout, die een knieblessure heeft opgelopen, is echter onzekei\ Over de uitslag van deze ontmoeting valt niets te voor spellen. Renesse heeft wel hét voor deel van eigen terrein en heeft maar 1 puntje nodig, maar onge twijfeld zullen de gasten wel vol ledig uitkomen en alles op alles zetten om revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Aan span ning zal het dus wel niet ontbreken. Zomer-avondcompetitie 2 mei: Ned. Heidemlj.-Fa. Janse 1-9. PREDIKBEURTEN Zondag 5 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10.30 uur ds. D. Bouman uit Katwijk aan Zee (bevestiging ds. C. Bezemer), 3 uur ds. Bezemer (intrede); Ver.-gebouw: 9 uur ds. van Royen (gezinsdienst). Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Grift (H.D.). Serooskerke; 10 uur ds. v. d. Grift Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. S. Aert- sen uit Amsterdam. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee (noodkerk Scharendijke): 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemalre: 10 uur ds. v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Drelschor: 9 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nleuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur vic. v. Dijk. 8t Phllipsland: geen opg. ontvangen. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr. S. van der Woude uit Amsterdam. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Mefjer. Renesse: 7.30 uur ds. Kam per. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Zonnemalre: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Schuddebeurs. Nleuwerkerk: 10 en 6 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Schippers uit Colijnsplaat. Brui nisse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Schippers. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Donner uit Scheve- ningen. Geref. Kerk (Art 31 K.O.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur godsdienstoefe ning, 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nleuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Phllipsland: geen op gaaf ontvangen. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur (H.A.), 2.30 uur (H.D.) en 6.30 uur ds. Mallan. Nleuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Phllipsland: geen opg. ontvangen. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdlenst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. WAT UQT PE gi LT De herdenkingsdienst op 4 Mei Wij vernemen dat het Hervormd kerkkoor o.l v. de heer Joh. Schouls medewerking zal verlenen aan de interkerkelijke bijeenkomst, die na de stille omgang morgen (zaterdag)- avond in de Grote Kerk zal worden gehouden. Verwachting tot zaterdagavond: Kouder weer Tamelijk veel bewolking met plaatselijk wat lichte regen. Over wegend matige wind tussen west en noord. Kouder. 4 mei. Zon op 5.07, onder 20.11. Maan op 8.40, onder 5 mei. Zon op 5.06, onder 20.13. Maan op 9.51, onder 0.39. 6 meL Zon op 5.04, onder 20.15. Maan op 11.06, onder 1.15. Eerste kwartier: 7 mei te 3.29. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 mei 6.05 v.m. 18.27 n.m. 5 mei 6.46 v.m. 19.04 n.m. 6 mei 7.35 v.m. 19.55 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 mei 5.29 v.m. 17.57 n.m. 5 mei 6.13 v.m. 18.42 n.m. 6 mei 7.04 v.m. 19.35 n.m. Doodtij: 9 en 24 meL Springtij: 16 en 31 mei. HET WEEROVERZICHT Een depressie, die donderdag langs IJsland trok, heeft vrijdag morgen Noorwegen bereikt en trekt verder naar de Oostzee. Het koy- front er van lag vrijdagochtend over het noordelijk deel van de Noordzee en verplaatste zich regel matig in zuidelijke richting Aan de achterzijde van dit front voeren noordelijke winden zeer koude lucht uit de Poolstreken aan, waar in zelfs hier en daar hagel en sneeuwbuien voorkomen. Dit front zal zaterdag over ons land trekken, hetgeen met wat lichte regen ge paard kan gaan Na de frontpassage stroomt de koude lucht over Neder land uit, zodat voor het weekeinde op kouder weer moet worden ge rekend. De kans op nachtvorst wordt weer groter. Burgerlijke stand - Zierikzee Geboren. 24 april: Brigitte Hen- rlëtte Pauline Marie, d. van Jaco bus Adrianus Wilhelmus Cornelis van den Nieuwenhof en Mathilde Ida Cornelia Maria van Waelsden, wonende te Renesse; 26 aprli: Din- geman, z. van Maarten Jan Schouls en Jacoba van der Sluis; 27 april: Thomas Cornelis, z. van Pieter van Heck en Marina in 't Veld, wo nende te Nieuwerkerk; 29 april: Cornelis, z. van Johannis van dei- Wekken en Adriana Pieternella Smalheer; 29 april: Anthonie, z. van Hendrik Cornelis Tromper en Maatje Jonker. Zondagsartsendienst doktoren te Zierikzee Zondag 5 mei: dokter Vogelaar. Schouwen en Duivelandse sportspiegel MEVO I besluit zaterdag de competitie met thuiswedstrijd. Voor Burgh I en Renese I staat er a.s. zondag veel op het spel. Zomer-avondcompetitie ging vlot van start MEVO gaat zaterdagmiddag de competitie besluiten met een thuis wedstrijd tegen Goes IV, waarin het meteen revanche kan nemen voor de vorige week geleden ne derlaag. Weet MEVO inderdaad de ze wedstrijd in winst om te zetten dan is het tevens zeker van de tweede plaats op de ranglijst. SVD zal wel alles in het werk stellen om Wolf aartsdijk in het zand te laten bijten. Geheel kansloos is SVD in deze ontmoeting zeker niet. In de 2e klas D wordt de compe titie beëindigd, op de beslissings wedstrijd MEVO II-Duiveland na, met een treffen tussen MEVO III en Bruse Boys II. De thuisclub heeft hier de beste kans op winst, waar bij het de laatste plaats aan de be zoekers kan overdoen. In de West hoek leeft men al een hele week volop in spanning. Zowel voor Burgh als voor Renesse staat er zondag veel op het spel. De grote vraag is „door hoeveel éde klassers ons eiland volgend seizoen in de competitie zal zijn vertegenwoor digd". Zullen het er twee, een of geen zijn? Laten wij hopen dat het allemaal goed afloopt. Burgh dat het zo bezien wel het zwaarst heeft moet op bezoek bij DHV. Weet Burgh de volle winst te bemachti gen dan is alle leed geleden. Bij een gelijk spel is het in ieder geval nog zeker van een beslissingswedstrijd, terwijl bij een nederlaag de degra datie niet meer is af te wenden. Wanneer Burgh speelt zoals in de laatste thuiswedstrijd tegen Steen bergen dan Is de kans op redding zeker nog aanwezig. Renesse krijgt voor de promotie naar de 4e klas KNVB, Lewedorpse Boys op be zoek. In de uitwedstrijd, waar Re nesse de volle winst haalde, speel den de duinbewoners beter voetbal dan Lebo, dat het toen in hoofdzaak moest hebben van hard werken. Dit is nu juist een eigenschap waar aan het bij Renesse nog wel eens ontbreekt. Weet Renesse in deze wedstrijd voldoende de wil om te winnen aan de dag te leggen dan moet het mogelijk zijn om het ene nog kostbare puntje in de wacht te slepen. In de le klas B van de afd. Zeeland wordt de competitie beslo ten met de wedstrijd tussen Brou wershaven en Zierikzee II. De thuisclub zal wel in staat blijken de volle winst thuis te houden. In de 2e klas D speelt Dreischor II thuis tegen SVOWK. De bezoekers kunnen hier de puntjes mee naar huis nemen. De zomer-avondcompetitie ging deze week vlot van start. De Prov. Waterstaat klopte de typo's met 2-0, terwijl de Herverkaveling en de Grontmij de puntjes deelden. De Ned. Heide Mij. kreeg van de Fa. Janse een zware nederlaag te in casseren (1-9). Dinsdagavond a.s. spelen de Zierikzee-veteranen- Rijkswaterstaat en MEVO-vetera- nen-Prov. Waterstaat tegen elkaar. Woensdag komen de typo's tegen de Ned. Heide Mij. in het veld ter wijl voor donderdag op het pro gramma staan de wedstrijden Grontmij.-Gemeente/PTT en Fa. Janse-Herverkaveling. Voorspellin gen van deze wedstrijden zijn nog uiterst moeilijk daar de krachts verhoudingen nog geheel onbekend zijn. Voor de korfbalcompetitie der SDKB worden a.s. week in de 3e klasse A gespeeld de ontmoetin gen tussen Zwaluwen II en Renesse II, waarbij de thuisclub Iets betere kansen heeft evenals Brouwersha ven II dit heeft tegen Stormvogels II. Burgh III heeft de beste papie ren tegen Velocitas II. In de 3e klas B heeft Unitas II tegen MEVO II de beste kans op winst. WIK ten slotte zal alle zeilen bij moeten zetten om zich Die Gouwe II van het lijf te houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2