W"*-' Raadsel in Nijmegen DEurloQ Beroemd als filmsterren Een ongezond leven? Parkeerplaats bij Westenschouw en kan met weinig kosten in orde gemaakt Commisise voor controle op gemeentewoningen De gemeenteraad van Burgh kwam donderdagavond in voltalli ge zitting bijeen, on der voorzitter schap van burgemeester Jhr. A. van Citters. Ingekomen was een uitnodiging van de K.N.A.C. tot bijwoning van een vergadering ter bespreking van de bestedingsbeperking bij de we genbouw. Van Staatsbosbeheer was een advies ingekomen omtrent de aanplant van bomen in de kom dei- gemeente, waar enkele bomen ge rooid moeten worden. Geadviseerd werd geen perebomen te planten, doch iepen, omdat deze landschap pelijk beter voldoen. Na enige be spreking werd dit punt evenwel aangehouden. Naar aanleiding van de begro ting voor 1957 van de Beatrix- school, informeerde de heer v. d. Klooster naar de huur van het Bur gerweeshuis, waarin deze school gedeeltelijk is ondergebracht. Wet houder Bolkenbaas, die in het be stuur van deze school zitting heeft lichtte dit toe, alsmede een vraag over de benoeming van een leer kracht. Het verslag van de vleeskeu ringsdienst was voor de heer Du- son aanleiding te vragen naar de noodslachtingen, die alle in Zierik- zee plaats Vinden. Wethouder Bol kenbaas zeide, dat in de toekomst het wellicht mogelijk zal zijn ook in de buitengemeenten deze nood- slachtingen te verkopen. i Ingekomen waren 2 inschrij vingsbiljetten voor het slopen van de landbouwschuur op de voorma lige boerderij van J. M. Beije. Daar evenwel naar de mening van de raad een te hoog bedrag moet wor den betaald voor deze sloop, werd na bespreking besloten deze schuur voorlopig te laten staan en het huis [zo spoedig mogelijk te verhuren, p De begroting van de Centrale Dienst Noord Zeeland werd voor kennisgeving aangenomen. V. Een garantielening door de ge meente voor het Rode Kruis zie kenhuis werd z.h.st. aangenomen. Een wijziging in de instructie van de gemeente-ontvanger ging onder de hamer door. Een voorstel van b. en w. tot het aangaan van een nieuw contract voor de openbare verlichting met de P.Z.E.M. gaf aanleiding tot een zeer wijdlopige discussie. De heer v. d. Klooster vroeg of b. en w. al een berekening hadden gemaakt voor de uitbrei ding van de verlichting, aan de hand van dit nieuwe contract, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit nog niet mogelijk is, zolang dit college niet weet hoe deze uit breiding zal worden, waarop de heer v. d. Klooster repliceerde, dat er door de P.Z.E.M. toch al een plan ontworpen is, wat de heer Duson gaarne ter tafel zou zien. Besloten werd op korte termijn een bespreking te houden over dit punt, terwijl het nieuwe contract m.a.st. aanvaard werd. Het parkeerterrein Over het voorstel van b. en w. tot het verpachten van de grond voor het aan te leggen parkeerter rein, ontspon zich ook een uitvoe rige discussie. De heer Bouwman stelde voor dit terrein zo spoedig mogelijk in gebruik te nemen, met het oog op het steeds toenemende verkeer, waarbij de heer v. d. Klooster zich aansloot, die meende dat dit terrein met weinig kosten zodanig is te maken, dat het al thans voorlopig gebruikt kan wor den. Na zeer uitvoerige discussie werd tenslotte besloten het terrein op korte termijn in orde te maken, terwijl tevens besloten werd de pacht over 1956 en 1957 aan de pachter te vergoeden. De verordening tot toekenning van 10 pet, verhoging kindertoelage over het 4e kwartaal 1956 aan het gemeentepersoneel werd z.h.st. aan genomen. Vervolgens stelde de voorzitter vaststelling van het huurreglement woningwet- en andere woningen en vaststelling huurprijzen zomer woningen aan de orde. Over de Bij Axel reed personen auto te water Vrouw en drie kinderen verdronken Zaterdagavond is een auto, waar in vijf personen waren gezeten, van de rijksweg Sluiskil-Axel in het kanaal gereden. Vier der inzitten den zijn verdronken; de bestuurder heeft zich kunnen redden. Omstreeks tien uur was de heer N. Naeye, meubelhandelaar te Axel, per auto op weg van Sluiskil naar zijn woonplaats. In zijn auto waren mede gezeten zijn echtgenote en drie kinderen, meisjes van negen, acht en vier jaar. Vermoedelijk is een der kinderen tegen de bestuur der aangevallen, waardoor deze de macht over het stuur heeft ver loren. De auto geraakte van de weg en reed het langs de rijksweg lopende kanaal, een zijtak van het kanaal Gent-Terneuzen, in. De be stuurder heeft kans gezien de voor ruit in te trappen en de wagen, die vijftien meter uit de wal lag, te verlaten. Hoewel spoedig hulp aan wezig was, is men er niet in kun nen slagen mevrouw M. Naeye en de drie kinderen te redden. tijdsduur van de verhuring van de zomerwoningen, die b. en w. voor langer dan 1 jaar willen verhuren, terwijl de heer v. d. Klooster dit maar voor 1 jaar wilde doen, werd gediscussieerd. Nadat in enkele ar tikelen kleine wijzigingen waren aangebracht werd tenslotte het re glement m.a.st. aangenomen. In dit verband achtte de heer v. d. Zande het wenselijk, dat er uit de raad een kommissie werd benoemd, die regelmatig controle op alle gemeen tewoningen kan uitoefenen, in ver band met een goed onderhoud. In deze kommissie werden benoemd wethouder A. van Zuijen en de he ren W. v. d. Zande en J. Duson. Een voorstel van b. en w. tot het vergoeden van de polderlasten aan \V. G. Boot, t.a.v. de 5 Noorse wo ningen in het Duinweegje, ging on der de hamer door, evenals de ver pachting van de weidegrond van de voormalige boerderij van J. M. Beije, terwijl het vaststellen van de gemeenschappelijke regeling voor de verificateur eenzelfde lot onder ging. De aansluiting aan de drinkwa terleiding van de onrendabele ge bieden bracht ook een zeer uitvoe rige bespreking met zich mee, vooral omdat de voorzitter mee deelde dit in de ruimste zin te doen, waarmee de heer v. d. Klooster het niet eens was. Hij wilde alleen per manent bewoonde woningen aan sluiten. Na uitvoerige besprekingen werd besloten deze zaak tot een volgende vergadering aan te hou den, teneinde eerst nog nadere in lichtingen in te winnen. Na toelichting door de voorzitter werd besloten toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling van de Zeeuwse Muziekschool, op voor waarde, dat alleen voor leerlingen tot 18 jaar betaald zal worden, ter wijl deze regeling ook geldt tot we deropzegging. Ingetrokken werd een kasgeld- leningsbesluit en verlaging van een rekening-courant crediet. De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer v. d. Klooster op de onhoudbare toestand die op Burghsluis aan het ontstaan is, nu de uitwatering van de polder verlegd is en het riool water daar niet meer weg kan. De voorzitter zegde toe hieraan aan dacht te zullen besteden. Verder vroeg hij naar de te maken oprit ten bij de Kloosterweg over de daar liggende dijk, waaraan b. en w. ook aandacht zullen schenken. Ver der vroeg hij naar de plannen van b. en w., wat de voorzieningen op het strand met het a.s. seizoen be treft, o.a. over het aanbrengen van een toilet. Tenslotte zou hij ver schillende werkzaamheden in de gemeente willen aanbesteden, daar een 2e gemeentewerkman z.i. beter niet meer kan worden aangesteld in verband met de toekomstige kombinatie van gemeenten. De heer Duson informeerde naar het schil deren van de Noorse woningen in het Duinweegje en of er een schrij ven van V.V.V. was binnengekomen voor subsidieverhoging. Tenslotte vestigde hij de aandacht van b. en w. op het puin in de Kloosterweg, welke zaken de aandacht van b. en w. zullen hebben. Z.K.H. Prins Bernhard en H.K. H. Prinses Beatrix zijn zaterdag middag om drie uur uit Rome, waar zij gedurende enkele dagen het in ternationale concours-hippique be zocht hebben, in Nederland terug gekeerd. wrik'zee Nieuwe liederen op het carillon De stadsbeiaardier van Goes de heer W. L. Harthoorn heeft het ca rillon van de stadhuistoren voor zien van nieuwe melodieën voor de verschillende tijdsindikaties. Bij hele uren speelt het carillon „Wie genlied" van Schubert, bij kwart over: „Daar zat een sneeuwwit vo geltje" (oud volkslied uit de 16e eeuw), halve uren: Beiaardlied uit de Rubenscantate van Peter Bensit, kwart voor: Sannie Brandt (Zuid- Afrikaans volksliedje). Eerste lustrum Tafelronde Zaterdagavond heeft de Tafel ronde Schouwen-Duiveland tijdens een feestelijke bijeenkomst in res taurant Mondragon alhier haar eerste lustrum gevierd. Gedurende een geanimeerd diner op de boven zaal van het restaurant hebben verschillende leden op dikwijls geestige wijze het woord gevoerd, waarbij ook de dames zich niet on betuigd lieten. Enkele blijvende herinneringen werden hierbij over handigd aan de voorzitter de heer E. H. Mulder. Voor passende mu ziek werd zorg gedragen door het gezelschap J. Canters en de heer J. Jongschaap, die de aanwezigen tot in de kleine uurtjes bezig hiel den. In de middaguren werd een geslaagde auto-rally georganiseerd naar Schouwens Westhoek. Ingezonden mededeling l IN ONZÉ TOONZALEN MEER KEU5. BETERE KWALITEIT Gratis?advies>an*onze T. binnenhuisarchitect fyuryfx Spelen voor schoolkinderen op Koninginnedag De Oranjevereniging in deze ge meente organiseert ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Ko ningin voor de schoolkinderen spelen op de speelweide aan het Duinwegje. Deze spelen - welke o.a. zullen bestaan uit blokjes rapen voor kleuters, zaklopen, ringrijden op fietsen e.d. - zullen aanvangen om 10 uur v.m. jaamstede Eerste zomerexcursie van „Pomona" Voor de op zaterdagmiddag j.l. gehouden excursie, waarmee de Vereniging van oud-leerlingen „Po mona" te Haamstede het zomer- programma opende, bestond flinke belangstelling. Voor de aanvang van de excur sie, die gehouden werd naar de be drijven van de heren K. Dambruin en A. Dalebout, verwelkomde de voorzitter, de heer J. C. de Feiter, de deelnemers, waarna eerst een korte bespreking volgde over de op 17 en 18 mei te houden tweedaagse excursie naar de Betuwe enrhet Hoogovenbedrijf te Velsen. Er ga ven zich 23 deelnemers op, zodat deze excursie doorgang kan heb ben, doch waarvoor zich thans nog deelnemers kunnen opgeven bij de secretaris der vereniging, de heer Jac. Steur. Hierna maakten de deelnemers een rondgang over bovengenoemde bedrijven, waarbij geconstateerd werd dat de bloei van de appel bomen over het algemeen rijk is, doch dat de Schone van Boskoop (Goudreinet) maar matig in bloei is. De peren en pruimen, die reeds uitgebloeid zijn, waren reeds voor een behoorlijk percentage bezet, zo dat, wanneer er tijdens de bloei van de appels geen nachtvorsten voor komen, weer op een flinke op brengst gerekend mag worden. De heer J. F. Groenewege, leraar A.V.O., aan de Landbouw- huishoudschool alhier, is benoemd als 2e leerkracht aan de Lagere Landbouwschool te Smilde. cGrzee Hongaarse vluchtelingen bezochten „Keukenhof" Reis vol onvergetelijke indrukken Donderdagmorgen om 6.30 uur vertrokken de Hongaarse vluchte lingen, vergezeld door enkele leden van het plaatselijk comité met een toeringcar voor een trip naar de bollenstreek. In Rotterdam werd even gestopt voor het gebruiken van een consumptie. De Maastun nel maakte grote indruk op de Hongaren evenals het feit, dat er zoveel auto's op de grote verkeers wegen reden (in Hongarije mag al leen met een speciale vergunning met een auto worden gereden). Het bezoek aan Keukenhof met zijn schitterende bloemen, viel bijzon der in de smaak. Daar werd onge veer 2 uur rondgewandeld. In Lisse werd de lunch gebruikt. Terugge reden werd over Noordwijkerhout, Noordwijk aan Zee, Wassenaar en Scheveningen naar Den Haag. De tocht over de Scheveningse boule vard en langs de vissershaven was bijzonder interessant. Begrijpelij kerwijs oefende het Vredespaleis een grote aantrekkingskracht op de Hongaren uit. Ook werd het Binnenhof nog in ogenschouw ge nomen. Na een korte pauze te Rot terdam werd een rondrit langs de havens gemaakt. Gereden werd o.m. langs de kade, vanwaar zij naar Canada zullen vertrekken'. De terugreis werd verder nog korte tijd onderbroken te Steenbei'gen, waarna de Hongaren - Uiterst dank baar voor de mooie tocht - om ruim tien uur weer in het woon oord terug waren. 'ieuuerkerk Plattelandsvrouwen vergaderden De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Duiveland, hield in café „De Meebaal" te Nieuwerkerk een bij eenkomst waar mevr. M. Brückel- Beiten een rijsttafel-kookdemon stratie hield. De presidente, mevr. van Eeten-de Vries, opende de bij eenkomst en gaf, na enkele huis houdelijke zaken besproken te heb ben, het woord aan mevr. Brückel- Beiten. Op zeer geestige wijze deed spreekster, terwijl de rijst en groen ten kookten, de fijne kneepjes van de bereiding der gerechten uit de doeken en demonstreerde zij hoe rijst met vele soorten groenten en kruiden verwerkt kan worden tot een voedzame en smakelijke rijst schotel. Ze raadde aan om eerst de Hollandse recepten te koken en dan pas over te gaan tot de Indische. Het knoflook bracht de gemoederen nogal in beroering, maar dat viel toch wel erg mee. Na de pauze wer den de gerechten door de aanwe zige dames smakelijk verorberd. Ook werden verschillende recep tenboekjes verkocht. Verder werd het kookboek voor heren zeer aan bevolen. Nadat gezamenlijk het Bondslied was gezongen, werd de gezellige en leerzame avond, welke zeer goed bezocht was, door de pre sidente gesloten. ïjj^Óosterlcind Muzikale wandeling „Oosterland's fanfare" Het ligt in het voornemen van de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" op Koninginnedag een muzikale wandeling te houden door het dorp. Op de laatst gehouden bestuurs vergadering van de Oranjevereni ging is tevens besloten het Oranje feest dit jaar te houden op de verjaardag van Prins Bernhard, dus op 29 juni a.s. Hongaren op reis Ook de Hongaren uit het woon oord Stoofpolder maakten hun tocht door de mooiste delen van weste lijk Nederland, de tocht die alle Hongaren, die in Nederland tijde lijk als gast vertoeven, mogen ma ken. Haarlem, de bollenstreek, Am sterdam met de rondvaart door de grachten, Rotterdam waar werd ge dineerd, het was voor deze mensen alles imposant en verrassend. De grote schepen, waarmee ze straks zullen emigreren maakten op hen een machtige indruk en de tocht werd zodoende een evenement in hup momenteel vrij doelloos be staan. Examen brandwacht Een deel van de brandweermen sen uit Bruinisse deed dezer dagen examen voor het diploma Brand wacht tweede klasse. Er slaagden 8 personen, namelijk de heren: M. L. van den Bos, C. M. Nederhand, Joh. J. Capelle, W. B. de Roo, C. Deurloo, M. P. Bal, A. W. Jume- let en P. Haak. Aanzien van Bruinisse wordt steeds aantrekkelijker Alle straten kregen beter plaveisel Alle straten die daarvoor in aan merking kwamen, c.q. waren opge nomen in het herbestratings- en rioleringsplan 1956 zijn nu bestraat en dit betekent een grote verbete ring voor het noordwestelijk deel van het dorp, dat op dit gebied nu niet bepaald verwend was. Alle straten, behalve de Noorddijk, zijn van trottoirs voorzien, de Berg straat, tot dusver wel de straat waai' het plaveisel in de slechtst denkbare toestand verkeerde, kreeg een tegelbestrating die ideaal is als rolschaatsbaan. Waar de trot toirs voldoende breed zijn, om dit toe te laten werden boompjes ge plant. Nog meer verbeteringen wer den aangebracht, onder andere het terrein aan de Dorpsweg, waar van 1945 af tot voor kort hou ten noodwoningen stonden, werd geëgaliseerd. Gemeentewoningen werden van een passende afraste- Ingezonden mededeling maar jaloers als feeksen Omstreeks 1852 wekte een zekere Miss Ella grote sensatie. Zij was hogeschoolrijdster en presteerde het, balancerend op de rug van het paard, achtereenvolgens door 50 hoepels te springen. Ook in het ma ken van salto-mortales deed zij niet onder voor de meest ervaren ruiteracrobaat. Kaetchen Renz, Kaetchen Carré, en alle andere vrouwelijke beroemdheden die het nooit verder dan 20 hoepels hadden gebracht, verbleekten op dit be richt. En zie: de afgunst deed won deren. Na korte tijd presteerden alle dames hetgeen tot dusver on mogelijk werd geacht: zij sprongen door meer dan 50 hoepels en draai den, licht als 'n veertje, salto's als of het niets meer was. Toen echter deed Miss Ella van zich spreken op een manier die niemand ooit ver moed kon hebben U leest hierover in het enige Ne derlandse Circusboek „De Bonte Droom van het Circus", dat u méé- voert achter de schermen. De cir cuskenners J. van Doveren en Fred Thomas schreven het: een féést van verhalen en leuke pentekeningen en prachtige kleurenplaten. Voor f 2,50 slechts kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboter-leverancier, of per brief(kaart) bestellen bij het Kantoor „Roomboter-album", Post bus 47, Den Haag. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. U krijgt het al bum dan per omgaand toegezonden, onder rembours. De bijbehorende plaatjes ontvangt u GRATIS voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! ring voorzien, evenals de woningen langs de Dorpsweg die voorheen door een sloot van deze weg waren gescheiden. Verwachting tot dinsdagavond: Veranderlijk Opklaringen, maar morgen op de dag plaatselijk enkele buien; zwakke tot matige wind in hoofd zaak uit noordelijke richtingen; dezelfde of iets hogere tempera turen. 30 april. Zon op 5.15, onder 20.05. Maan op 5.22, onder 20.56. 1 mei. Zon op 5.13, onder 20.06. Maan op 5.58, onder 22.02. 2 mei. Zon op 5.11, onder 20.08. Maan op 6.42, onder 23.02. Nieuwe maan: 30 april te 0.54. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 30 april 3.35 v.m. 16.05 n.m. 16.40 n.m. 17.16 n.m. 1 mei 4.15 v.m. 2 mei 4.52 v.m. BROUWERSHAVEN: 30 april 3.06 v.m. 15.24 n.m. 1 mei 2 mei 3.41 v.m. 4.16 v.m. 16.01 n.m. 16.39 n.m. Springtij: 2, 16 en 31 mèi. Doodtij: 9 en 24 mei. HET WEEKOVERZICHT De zware regen- en onweersbuien die zich zondagmiddag boven ons land ontlastten, maakten een einde aan het bestendig weer van de af- afgelopen weken. Het hogedrukge- bied, dat een krachtige noordoos telijke luchtstroming in stand hield, trok zich terug naar de oceaan, te gelijkertijd verplaatste zich een. storing van het Alpengebied over Duitsland naar de Oostzee. Boven noord-Duitsland, Neder land, België en Frankrijk bevindt zich nu een front met aan de west zijde een zwakke noordelijke stro ming, van betrekkelijk koude Noordzeelucht en aan de oostzijde een zwakke zuidelijke stroming van warme en vochtige maritieme lucht. Langs deze grenslijn zal waar schijnlijk een nieuwe storing uit Frankrijk naderbij komen, die mor gen opnieuw regen of regenbuien zal veroorzaken. In de tempera- tuurverdeling komt niet veel ver andering. Ingezonden mededeling Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen, onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug 1 Verkrijgbaar bij apotheker of drogist d f. 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden< FEUILLETON door G. PLANTEMA Zodoende kon Sven Ohlquist en kele minuten na het verdwijnen van de vier mannen, zelf zijn weg door de open deur nemen. Hij kwam in de serre, die onmiddellijk aansloot aan de grote kamer daar achter, waar Van der Zuyden in zijn dronkenschap met zijn gasten had gezeten om zich door het eten van brood wat nuchter te maken. Sven sloop van de ene stoel naai de andere, omdat hij onmiddellijk dekking moest kunnen zoeken, zo dra hij verdachte geluiden zou ho ren. Maar het leek er niet op, dat hier mensen waren. Trouwens, in huis was het zo doodstil, dat hij even dacht, alleen maar te hebben gedroomd. Toen kraakte een trede van een trap! Duidelijk was dit te horen, want de vier insluipers waren via de kamer naar de hal gegaan en daar begon de trap naar de volgen de verdieping. Zij waren dus op weg naar boven. Sven herinnerde zich, dat er in de hal een wandta pijt was, dat achter een rij kap- stokhaken hing. Het zou mogelijk zijn, zich achter dat tapijt schuil te houden, tot hij zich vbrder had ge oriënteerd. Dus sloop hij naar de hal en op de tast vond hij 't tapijt. Enkele seconden later stond hij daar achter, tegen de muur ge drukt. In het donker zou men hem zo gemakkelijk niet vinden, zelfs als men met een zaklantaarn in de hal kwam. Na het kraken van de trap was het stil gebleven. Nu kwam iemand naar beneden. Hoewel hij bijna ge luidloos liep, was zijn afdaling toch tc bemerken. Al gauw wist Sven de reden. Deze man was uitgestuurd om de serredeur te sluiten! Nog juist op tijd was hij dus naar bin nen gegaan, even later sloop de man weer naar boven, rakelings langs het wandtapijt. Juist wilde Sven hem zachtjes naar boven volgen, toen een flauw hoorbaar geluid hem deed verstij ven. Het was alsof een mens ergens een diepe, benauwde zucht slaakte. Het kon desnoods een zware adem haling zijn. Het geluid kwam uit een kamer, die aan de hal grensde. „Waar schijnlijk zijn 't de twee gevange nen van de vrachtauto", flitste het door Sven heen. Voorzichtig raakte hij de knop van de deur aan. Niet alleen was het mogelijk de kruk geruisloos neer tfe drukken, maar bovendien ging de deur meteen open, zonder enig geluid et ver oorzaken. Dit was een meevaller. Hij gaf de deur een zachte duw, zo dat zij langzaam helemaal open draaide. Dan wachtte hij. Als er iemand in de kamer op wacht zat, zou die zich ongetwijfeld verraden. Minuten lang bleef Sven roerloos staan, tegen de muur gedrukt, maar hij hoorde niets. Dan waagde hij het er op. Hij trad de kamer bin nen en kwam in een stikdonkere ruimte. De gordijnen waren voor de ramen dicht getrokken, zodat van buiten geen spoor licht kwam. Dit in tegenstelling tot de hal, wat tot gevolg had, dat het in die ruimte niet volkomen duister was. Sven begreep, dat het dwaasheid zou zijn, op gevoel deze kamer bin nen te gaan. Hij kende de inrich ting ervan niet goed meer, zodat hij grote kans had tegen een meu belstuk te stoten, dat hem door een val kon verraden. Daarom sloot hij allereerst de deur achter zich en toen bleef hij even stilstaan, inge spannen luisterend. Ja, in de kamer was duidelijk te horen, dat er een mens ergens moeilijk ademhaalde. Hij oriënteerde zich naar de rich ting van dit geluid en richtte er zijn zaklantaarn heen. Het licht flitste aan en de bundel viel regel recht op een sofa. En op dat meu bel zag Sven een menselijke gestal te, waarvan armen en benen met touw waren omwikkeld.. Daar lag in elk geval een van de beide ge vangenen. Aan de muur ontdekte hij een knopje voor het elektrisch licht. Hij draaide snel aan de schakelaar en stond toen te knipogen tegen een zee van lichtschijnsel, afkom stig van een lamp, die midden in de kamer hing. Ohlquist keek rond. De andere gevangene was ook in de kamer. Hij lag in een leunstoel, eveneens gebonden en met een prop in z'n mond. Verder was er geen mens. De man op de sofa was Jörgensen, zodat de persoon in de leunstoel de Fransman Dupont moet wezen. Dat klopte in ieder geval met de be schrijving, die mej. Ilescu van hem had gegeven. De Fransman bleek buiten kennis te zijn, maar Jör gensen had z'n ogen open en staar de naar Ohlquist, terwijl hij bewe gingen begon te maken, toen hij hem herkende. Ohlquist aarzelde een ogenblik, terwijl hij aandach tig naar de Zweed keek. Dan draai de hij, snel tot een besluit komend, de sleutel om, die in de deur van de kamer stak. Het was zodoende niet mogelijk, dat een van de an dere mensen in het huis ongemerkt binnen kwam. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2