Otyoeda Raadsel in Nijmegen Hoe een man in de Sowjet-Unie uit de geschiedenis werd weggewist ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDEHDAG 25 APRIL 1957 NO. mu De fiscale voorzieningen i.v.m. de bestedingsbeperking Wijziging omzetbelasting voorgesteld De voorstellen in het ontwerp van wet tot tijdelijke wijziging van de omzetbelasting, behelzen de vol gende maatregelen, welke voorna melijk het gebruik van die goede ren treffen, die tot de minder nood zakelijke kunnen worden gerekend. Geraamde opbrengst op jaar- 1. Verhoging van het tussenta- rief van 8 tot 10 behalve voor gedistilleerde dranken f 6.00.000, 2. verhoging van het weeldetarief van 15 tot 18 °/o, behalve voor personenauto's en motorrijwielen f 3.000.000,—; 3. rangschikking van bier en radio- en televisietoestellen onder het tussentarief f 12.000.000; 4. rangschikking van nieuwe ban den voor personenauto's en motor rijwielen onder het 15 %-tarief f 3.000.000,—. Totaal f 24.000.000,—. Gedistilleerd, alsmede auto's en motorfietsen, zijn buiten de voor gestelde verhogingen gehouden, omdat op deze goederen reeds de last van de recente verhoging van de gedistüleerdaccijns en van de benzinebelasting is gelegd. Het tussentarief dat van 8 op 10 °/o komt, zal gelden voor cho colade en chocoladewerken, suiker werken en suikergoed (beide cate gorieën met uitzondering van bo terhambelegging),. voor al dan niet alcoholhoudende dranken (met uit zondering van gedistilleerd, waar voor de omzetbelasting op 8 ge handhaafd blijft, en met uitzonde ring van door horecabedrijven be reide dranken, welke aan particu lieren voor gebruik ter plaatse wor den geleverd), voor bier, alsmede voor radio- en televisie-ontvang toestellen (voor bier, radio- en te levisie-ontvangtoestellen is het hui dige percentage 5). Voor auto's en motorfietsen zal het tarief van 15 blijven gelden; onder dit tarief zullen nu nieuwe banden voor deze motorvoertuigen worden gebracht (omzetbelasting percentage thans 5). Voor de overige in de zg. weelde artikelentabel opgenomen goederen zal in plaats van 15 °/o een tarief van 18 gaan gelden. CYPRUS BELANGRIJK VOOR N.A.V.O. De gouverneur van Cyprus, veld maarschalk sir John Harding, heeft dinsdag in een vraaggesprek voor de Britse commerciële televisie ver klaard, dat Cyprus wel eens on misbaar kan zijn voor de N.A.V.O. en het Pact van Bagdad. „Als de Britse luchtmacht zal worden ingeschakeld om de rech terflank van de N.A.V.O. te dekken en ter ondersteuning van de landen die lid zijn van de organisatie van het Bagdad-pact, is Cyprus onmis baar als basis voor de Britse lucht macht", aldus Harding. IN HET „NIEUWS' 9? Ook dit jaar - het vierde na de ramp - zal Schouwen-Duiveland niet behoeven te klagen over ge brek aan belangrijke gebeurtenis sen. Het eiland blijft in het „nieuws", zoals het er in kwam toen de stormramp in februari 1953 over het eiland losbarstte. Als ver uitvloeisel van die ramp is daar eerst de opening van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis op 11 mei door H.K.H. prinses Beatrix. Het ia niet de eerste keer dat de kroonprinses het eiland bezoekt. Wij herinneren ons de vakantie dagen die zij doorbracht in de Schouwse Westhoek. Er is straks echter uiteraard wel een enorm ver schil met een gewoon vakantiebe- zoek. Nu komt de prinses voor een officiële gebeurtenis en 't stemt tot bijzondere vreugde dat zij zo nauw zal zijn betrokken bij het feit van de opening, die op het punt van de geneeskundige verzorging op het eiland niets minder dan een mijl paal betekent In de maand juli staat dan ver der de Z.L.M.-tentoonstelling op het programma. Hiervoor zijn de voorbereidingen reeds in volle gang. De tentoonstelling wordt er een van de bekende royale opzet en agra risch Zeeland zal op deze expositie tonen wat het kan presteren in een tijd, waarin zo al niet van agra rische nood, dan toch wel van toe nemende agrarische zorgen kan ge sproken worden. Voor Schouwen- Duiveland is deze tentoonstelling van enorm belang. Er zijn hier de laatste jaren strukturele verande ringen aan de orde geweest die als voorbeeld kunnen dienen voor stre ken waar men met soortgelijke plannen rondloopt. Is er sprake van herverkaveling en sanering, dan moet het eiland toch wel ge zien worden als een duidelijk en veelzeggend voorbeeld. Zulks kan zonder twijfel op de tentoonstelling tot uitdrukking komen en de be kendheid die het eiland hierdoor krijgt, mag niet worden onder schat. Wil men Pasen als uitgangspunt nemen, dan is de verwachting ook gewettigd dat een druk zomertoe- ristenseizoen voor de deur staat Wie zijn oor - vooral in de duin streek - te luisteren legt, die weet wel dat alle „gaatjes" vol zijn. Wie nu nog pensions of zomerhuizen wil bespreken, komt wel „op de koffie". Het gunstige voorjaarsweer doet ook alle verwachtingen bestaan voor een goede fruitoogst en uiter aard bestaat de hoop dat ook de landbouw zal profiteren van het langzaam, maar zeker doorzettend, grondherstel. Alles bijeengenomen zal zowel op het punt van officialiteiten, als wat betreft de verdere economische ont wikkeling, het jaar zich stellig niet ongunstig onderscheiden van an dere, met voorbehoud uiteraard dat ernstige kalamiteiten - van welke aard ook - uitblijven. Vriendelijke brief van Boelganin aan MacMillan De Sow jet-premier, Nikolai Boel ganin, heeft ln het paasweekeinde een persoonlijke brief over de Brits-Russische betrekkingen aan premier MacMillan gezonden, aldus is uit gewoonlijk betrouwbare bron te Londen vernomen. De brief, aldus genoemde bron, betreft het gehele terrein der be trekkingen tussen beide landen en bevat ongeveer achtduizend woor den. Er zou in worden verklaard, dat de huidige serie kernproeven van de Sowjet-Unie voor niemand gevaar oplevert. De brief was in zeer vriendschappelijke bewoor dingen gesteld. (Japanse geleerden hebben mel ding gemaakt van verhoogde radio activiteit als gevolg van de Rus sische kernontploffingen). Super-vrijgezel gaat huwen Op 30 mei a.s., wereldvrijgezel- lendag, zal in het landelijke Schin- veld in zuid-Limburg het burger lijk huwelijk worden gesloten tus sen mej. Mia Benders uit Schin- veld en de heer Ger Greijn, ge meente-secretaris te Grevenbicht. De heer Greijn is bekend als de initiatiefnemer en organisator van het wereldvrijgezellencongres. Na de burgerlijke huwelijksslui ting zal de inzegening van het ker. kelijk huwelijk geschieden in de parochiekerk van Schinveld. Naar de heer Greijn mededeelde zal zijn huwelijk voor hem geen hinderpaal zijn om door te gaan met het organiseren van het we- reldvrijgezellencongres. Tezamen met zijn vrouw zal hij als organi sator zijn beste krachten daaraan blijven wijden. b In kringen van de Amerikaanse luchtmacht is vernomen, dat don derdag of vrijdag van de vorige week een tweede proefneming met het lange-afstandsprojectiel van het type „Thor", dat een actieradius heeft van ongeveer 2.400 km., is mislukt. Rechtzaken „Zwarte ruiter" verscheen niet op zitting De „Zwarte ruiter", de 32-jarige H. G. uit Mierlo-Hout, die gister morgen voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch terecht moest staan in hoger beroep van het von nis van de rechtbank, die hem tot vijftien jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de rege ring veroordeeld had, is ondanks alle geruchten na zijn ontsnapping uit de penetentiaire inrichting te Scheveningen, niet ter zitting ver schenen. Het gerechtshof heeft de zaak bjj verstek behandeld. De procureur- generaal, mr. de Vries, heeft na een uitvoerig requisitoir bevesti ging van het rechtbankvonnis tegen hem geëist. Herhalingsoefeningen voor mariniers In de periode van 6 mei tot 1 juni worden bij het korps mariniers her halingsoefeningen gehouden. Hier voor wordt een bataljon ter sterkte van ongeveer 1400 man onder de wapenen geroepen, hoofdzakelijk bestaande uit militie-mariniers. Naast een algemene instructie periode, welke een week zal duren, zullen gedurende de tweede en der de week oefeningen in compagnies- verband worden gehouden, o.a. een landingsoefening op Texel en een uitgebreide schietoefening op de Harskamp. In de vierde week worden de her halingsoefeningen besloten met een algemene bataljonsoefening, welke tussen' Nijkerk en de Elspeetse hei de zal worden gehouden. Historische opstijging van Nederlandse ballon De Nederlandse ballonvaarster Nini Boesman, heeft met de ballon „Jules Verne" van Alexandra pa lace in Londen een opstijging ge maakt, die door zijn romantische sfeer en historische omgeving de geschiedenis van 100 jaar terug deed herleven. In de ballon hadden voorts nlaatsgenomen een dame in vroeg-Victoriaanse kledij en een Schot, gekleed in Schots costuum, die terwijl de ballon de lucht in ging op een doedelzak vrolijke wijs jes speelde. Aanvankelijk zou de zesjarige zoon van de Schot de ballonvaart ook mee maken, maar hii werd bij het opstijgen bang. Toen hij na een snelle landing was uitgestapt, ver liep de ballonvaart, die toen nog een uur duurde, normaal. kleintjes uitjj het bintxenlcuxd VORDEN. Op het bedrijf van de landbouwer W. in de omgeving van Vorden, is vogelpest geconstateerd. 200 kippen zijn afgemaakt. BUSSUM. Woensdagmorgen is brand uitgebroken in een pharma- ceutisch bedrijf aan de Gooiberg te Bussum, waarbij zich ook enige ontploffingen hebben voorgedaan. De 26-jarige mejuffrouw H. van der Wal is bij deze brand om het leven gekomen. AMSTERDAM. Door de harde wind is de 50-jarige schipper A. G., terwijl zijn schip over de Nieuwe Meer voer, van boord geslagen en vermoedelijk verdronken. De po litie heeft een gehele dag gedregd maar zonder resultaat. RHENEN. Uit Ouwehands Die renpark in Rhenen is een zwarte zwaan weggevlogen. Dit is een zeer zeldzaam voorkomende vogel. In ons land komen er slechts enkele koppels van voor. Ook in de afge lopen winter is deze zwaan met haar echtgenoot enkele dagen weg geweest. Zij werden toen terugge vonden in Amerongen. 's-GRAVENHAGE. De cretaris van Marine, vice-admiraal b.d. H. C. W. Moorman, en de heer L. T. Harrison, „contracting officer of the bureau of ships of the Uni ted States navy", hebben in hotel „De Witte Brug" te 's-Gravenhage het contract getekend betreffende de bouw van zestien ondiep-water mijnenvegers (zogenaamde inshore- sweepers). ROTTERDAM. Op de Rotter damse werf van de dok- en werf- maatschappij „Wllton-Feijenoord" is woensdagmorgen, in aanwezig heid van o.a. de minister van Ma rine, ir. C. Staf, de mijnenveger „Woerden", de laatste van de 32, die krachtens een Nederlands-Ame rikaans bouwprogramma in ons land ten behoeve van de konink lijke marine zijn gebouwd, overge dragen en in dienst gesteld. Het eerste schip van deze serie, de „Dokkum", is op 26 juli 1955 in dienst gesteld. FINANCIEN EN ECONOMIE Economische resultaten middenstandsbedrijven moeilijk na te gaan In lagere kruldeniersgroep geen positief resultaat In het jaarverslag over 1956, dat het hoofdbestuur van het Neder lands Verbond van Middenstands verenigingen zal uitbrengen aan het op 7 en 8 mei te houden con gres in het Kurhaus te Schevenin gen, wordt o.m. opgemerkt, dat men bij de beantwoording van de vraag of en in welke mate de mid denstand zijn aandeel heeft gehad in de voortdurende hoogconjunc tuur, men steeds weer op de moei lijkheid stuit om hierop een juist antwoord te geven, door het ont breken van werkelijk verantwoord cijfermateriaal. In een aantal branches van de middenstand verricht het Econo misch Instituut van de Midden stand regelmatig onderzoekingen naar de economische resultaten van een beperkt aantal bedrijven. Deze onderzoekingen zijn zowel door het beperkte aantal deelnemers als door het te beperkt aantal bran ches dat hierbij betrokken is, on voldoende om hieruit nu een wer kelijk beeld te krijgen omtrent de economische positie van de mid denstand en om een antwoord te geven op de vraag of de midden stand in voldoende mate deelt in de stijgende welvaart. Uit een onderzoek van het Eco nomisch Instituut voor de Midden stand naar de geldomzetten in een aantal branches over de periode januari t/m november 1956, blijkt, aldus het jaarverslag, dat deze niet onbelangrijk zijn toegenomen. Het is echter niet verantwoord, wordt hierover opgemerkt, om aan de hand van deze op zichzelf gunstige cijfers de conclusie te trekken, dat deze ontwikkeling zich op dezelfde wijze in de gehele middenstands sector heeft voltrokken. Zo blijkt uit het laatst versche nen onderzoek van het E.I.M. in het kruideniersbedrijf over het boekjaar 1955/56, dat de kruide niers in de omzetgroep van 30.000 tot 65.000 gulden niet tot een posi tief economisch resultaat komen en in de omzetgroep van 65.000 tot 100.000 gulden tot een positief eco nomisch resultaat van 0.3 het geen beslist onvoldoende moet ge noemd worden. Met een schaar of een veiligheidsmesje'' (Van onze Hongaarse medewerker op Schouwen-Duiveland) In de geciviliseerde wereld staan kunst, litteratuur, geschiedenis en het rechtswezen boven de politiek van alle dag. In de Sowjet-Unie zyn wetenschap, kunst, rechtswezen en litteratuur slechts propaganda middelen voor de politiek voor de almachtig schynende communis tische partij. De wetenschappelijke uitgeverij van de staat in Moskou, geeft in een vijftigtal banden de grote Sow- jetrussische encyclopaedic uit, waarvan de eerste aflevering reeds in het jaar 1950 is verschenen, ter wijl van de nadien uitgegeven ban den er iedere maand een verscheen. In aflevering „B", die in 1950 is verschenen, werd in vier pagina's een groot artikel gewijd aan de bio grafie van de toenmalige chef van de geheime politie - de bekende N.K.W.B. - Lawrenty Bei*ia, ter wijl een portret in kleuren mede was afgedrukt. In deze biografie staat dat Beria een van de beste vrienden was van de grote Stalin, een van de meest op de voorgrond tredende leiders van de partij en van het Russische volk. Zoals be kend werd Beria in 1953 als ver rader en „agent van de kapitalis tische westelijke mogendheden" om het leven gebracht. Wat nu Wat nu echter te doen met de hooggestemde biografie in de staatsencyclopaedie, die in de Sow jet-Unie in niet minder dan 500.000 exemplaren is verschenen? De verschillende onverkochte exemplaren werden door de boek handelaren en uitgeversmaatschap pijen teruggestuurd. De abonné's op de encyclopaedie ontvingen van de uitgeversmaatschappij daarop vier gedrukte vellen over de Be- ring-pas en het leven van generaal Bering met onderstaand begelei dend schrijven: „Weest U zo goed met een schaar of met een veiligheidsscheermesje de bladzijden 21, 22, 23 en 24 als ook het portret tussen de bladzij den 22 en 23 van de vijfde band van de GS.E. er uit te knippen of te snijden, maar laat een behoorlijke Nu maar ophouden Het tienjarige Amerikaanse jongetje Robert Strom, dat reeds 192.000 dollar heeft ge wonnen in een vraag- en antwoordspel voor de Ame rikaanse televisie, heeft op aanraden van zijn vader be sloten niet langer aan de wedstrijd deel te nemen. APELDOORN. Op eerste paas dag is bij een inwoner van Ugche- len bij Apeldoorn ingebroken. Uit een geldkistje werd een bedrag, dat in de tienduizenden guldens loopt, gestolen. De eigenaar was de ge hele dag afwezig en ontdekte de diefstal 's avonds bij zijn thuis komst. DE TOVERBALLENACTIE Vele Hongaarse jongeren verkeren in moeilijke omstandigheden Het westen moet de helpende hand bieden Maakten wij gisteren melding van de „toverballen-actie" voor de Hongaarse jeugd, interessant zijn in dit verband de mededelingen die dé Rode Kruis-arts dr. W. J. M. Brounts die enige tijd heeft ge werkt in het kamp „Alt Ketten- hof", heeft gedaan. De daar vertoevende studerende jongeren en zij die hun middelbare schoolopleiding nog niet hebben voltooid, verwachten van de wes terse wereld de mogelijkheid in vrijheid te leven, gelegenheid tot voltooiing van de studie en een mogelijkheid tot verdere ontplooi ing. Aangezien aan deze voorwaar den in Hongarije na de opstand niet kon worden voldaan, zijn de meeste jongelui, vooral op advies van de ouders, de grens naar het westen overgestoken, zo zei dr. Brounts. De hulp is voor velen bitter te gengevallen, de taalmoeilijkheden vormden een groot bezwaar en men had in het algemeen een te idealistisch idee van de vrije de mocratische wereld, aldus de arts. Ook de emigratie naar landen als Canada, Amerika en Australië had veëL voeten in 'de aardë. Het on langs door Amerika genomen be sluit tot het stopzetten van de im migratie, heeft vooral in de Oos tenrijkse kampen een sterke psy chische reactie teweeg gebracht. Men constateerde bij gegadigden enige malen poging tot zelfmoord. Wat de jongelui nodig hebben is rust, tijd om de school te bezoeken en daardoor ln contact te komen met de mensen van het westen, zo dat vertrouwen kan ontstaan. „De vrije wereld moet trachten deze jonge mensen op te vangen, hun mogelijkheden te verschaffen voor het voltooien van hun studie, c.q. omscholing naar een bepaald be roep, zorgen voor een betere be huizing en voor een verantwoord besteden van hun vrije tijd". marge over, om de hier bijgaande bladzijden te kunnen inplakken. Zonder enige twijfel hebben de Russische bibliothecarissen en de bezitters van de encyclopaedie aan dit vriendelijk verzoek gevolg ge geven. Intussen is de biografie van Beria uiteraard nog wel te vinden in de exemplaren van de encyclo paedie, die in het buitenland zijn terecht gekomen. Ned. schip strandde in gevaarlijke buurt Berging onder bescherming van kanonnen Een escortevaartuig van de Fran se marine, met de lopen op de kust gericht, verzekert de veiligheid van de mannen aan boord van het Ne derlandse schip „Bergsingel", dat zaterdag is gestrand op de rotsen voor de kust van Algiers. Er is bo vendien een commando mariniers onderweg naar deze onherbergzame kuststrook, om eventuele aanvallen van de benden, die dit gebied be volken, af te slaan. Intussen hoopt men de „Bergsin gel" binnenkort vlot te krijgen. Een Deense sleepboot van de on derneming, die heeft geholpen bij de bergingswerkzaamheden in het Suezkanaal, is in de buurt van de „Bergsingel" en is dinsdag al bezig geweest de ruimen van het gestran de vaartuig leeg te pompen. Het achterschip, waarin de machine kamer is, heeft een grote scheur onder de waterlijn, maar dank zij de lading hout in het voorschip is de positie van de „Bergsingel" be trekkelijk gunstig. Het weer is zeer kalm. Aan boord van de „Bergsingel" zijn gebleven de kapitein, de stuur man, de eerste en de tweede ma chinist. Ingezonden mededeling R 'fUMANO1* Let op de „R" op de om- band. Uw garantie voor echte anti-reuma breiwol! Neveda Reumanon voor reumalijders en gezonden! X-X"X-XKKK"X~X-4KK"XKKK«X~X"XK"X"X*<K"X«X^K"XK-X«X"X**X'*X"X"X'->X"X~X"X~X"X">-X** FEUILLETON door G. PLANTEMA 48 Hij vroeg zich af waar ze zouden stoppen, Het schoot Sven plotseling te binnen, dat zijn zuster zich wel zou verbazen, als zij hem zo dicht in de nabijheid wist. Maar de vrachtwagen reed haar huis voorbij en even later draaide de bestuur der zijn wagen de tuin van Mont- plaisir binnen, het grote herenhuis, waarin Van der Zuyden gewoond had. Inspekteur Ohlquist wist, dat de weduwe van de vermoorde het huis nog op de dag van de begra fenis had verlaten om zich naar het buitenland te begeven. Het perso neel was ontslagen, terwijl voor de huisknecht Andries Prater, die nog in het ziekenhuis lag, een financi ële regeling was getroffen. Niette min, de vrachtauto reed over de op- rijweg naar het huis, alsof de chauffeur wist, dat hij het niet on bewoond zou vinden. Niet bij de voordeur stopte de auto. De wagen werd om het huis heen gereden en bij de achterzijde bleef hij staan. Het was hier aarde donker. Sven schoof meteen de li chamen van de twee gevangenen vlak tegen het achterschot aan, ter wijl hij zich terugtrok naar het voorste deel van de laadbak. Het was niet raadzaam, nu te proberen, zich in de tuin te begeven. Het grint zou hem verraden, terwijl de kans groot was, dat in het huis mensen op de komst van de auto wachtten, zodat zij hem zouden zien,' als hij buiten de wagen kwam. Daarom hoopte hij, dat hij niet zou worden gezien als hij zorgde, dat men de beide gevangenen dadelijk uit de laadbak zou tillen. Sven zag niets in het donker, maar hoorde de twee gemaskerden uit de kabine stappen. Hij veron derstelde, dat zij tijdens de rit hun maskers wel hadden afgezet, zodat het misschien mogelijk was, hen te herkennen. Maar dan zou hij zich bloot moeten geven en dat kwam hem te gevaarlijk voor, zodat hij geen poging deed om te zien wie zij waren. Dicht tegen de houten vloer ge drukt, bleef hij liggen. Hij hoorde, hoe een van de twee langs de auto naar de achterkant kwam, terwijl de andere over het grint naar het huis liep. Er werd een deur open gedaan. Dat gebeurde weliswaar uiterst voorzichtig, maar hij was toch dicht genoeg in de nabijheid van het huis om dat te kunnen ho ren. Ook kon de inspekteur nagaan, dat uit het huis enkele mensen kwamen, die zacht met elkaar spra ken. Daarna kwamen ze naar de auto, waar zij op fluisterende toon met degene spraken, die daar stond Er werd aan het schot gemorreld en even later klapte het open. Het lichaam van een van de gevange nen rolde meteen naar buiten en het viel met een dof ploffend geluid op het grint, wat buiten een ge smoord geluid ontlokte. Haastig werd nummer twee uit de laadbak gesleept en allen verwijderden zich in de richting van het huis. Sven haalde diep adem. Een deur werd zachtjes gesloten en daarna kon hij, scherp luiste rend, geen mens meer horen. Allen waren naar binnen gegaan en de vrachtauto moest zeker voorlopig in het duister van de tuin staan, waar toch heel weinig kans op ont dekking bestond. Maar Sven had het idee, dat men al gauw zou te rugkomen om de wagen weg te rij den. De mogelijkheid bestond, dat een van de buren de komst had op gemerkt en dat die dit verdacht zou vinden. In dat geval was de kans groot, dat de Nijmeegse politie zou worden gewaarschuwd en de in spekteur dacht niet, dat de gemas kerden en hun helpers zich zo ge makkelijk wilden laten ontdekken, dat zij kalm de auto bij het huis zouden laten staan. Het was dus zaak, te maken dat hij wegkwam. Hij stond op en liep voorzichtig naar de achterkant van de laadbak. Het was zo donker, dat hij het grint in de tuin niet eens kon zien. Hij ging liggen en liet zich voorzichtig naar buiten zakken, tot zijn schoe nen de grond raakten. Zo slaagde hij er in, buiten te komen, zonder dat het grint hem zou verraden! En Sven Ohlquist was geen Indiaan. Hoe dan ook, de paar passen, die hem van een grasperk bleken te scheiden, werden afgelegd zonder dat iemand er iets van kon horen, behalve als die persoon zich vlak bij bevond. Het huis lag daar, niet ver van het grasperk, als een groot, duister blok. Zwart rezen de muren in de nacht omhoog en uit geen enkel venster kwam een spoortje licht. Maar toch waren er mensen in dit verlaten huis. Waar konden zij zich bevinden? Ingespannen bleef Sven geruime tijd naar de muur staren, telkens een venster afzoekend. Hij kon nergens iets ontdekken, dat op verlichting wees. Een kwartier lang lag hij in het gras, zich afvragend, wat hij nu het beste kon doen: de politie te hulp roepen of zelf iets ondernemen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5