ZjrrfMjterbylmtl .Ontspanning na welbestede dagen „Paaszunne" - Benzine en Bloesems „Andere kant" en Dierkundige Vooruitgang De „Paaszunne" zat goed en dat betekent veel motorengeplof, zo wij allen met de feestdagen zullen hebben vernomen. Een geurwed- strijd was het tussen benzinedamp en bloesemaroma. Ze laten zich moeilijk combineren die twee reuk jes, maar een mens moet snuiven of hij toil of niet. En men moet de mensen die van het gesnor en ge knetter op de wegen houden, hun pret gunnen en tenslotte kan men niet naar de „Paesenil" of Lisse kuieren. Vandaar die files en al dal kabaal, als voorproefje van 't Del taplan, want, zeggen de V.V.V.-ers: „dat het dan altijd zo druk zal zijn" in de zomer wel te verstaan. Ge lukkig zijn de Westhoekse dreven lang en de stranden wijd, anders zag het er donker uit. Zo vlak na de Pasen zit Eiland- man alweer In moeilijkheden. Een moeder schreef hem naar aanlei ding van zijn laatste stukje waarin het (vriendelijk) verzoek toch ook nog eens aan de Hongaren te den ken. Die moeder heeft dit heel vlij tig gedaan. Zij is er al enkele we ken mee bezig en helaas is dit alles een beetje verkeerd uitgepakt, want de jongeman in kwestie is blijkbaar balsturig geworden en geeft stenen voor dank. Moeder schrijft: ,Jk heb U dit briefje ge schreven, opdat U de zaak ook nog eens van de andere kant wilt be zien. Wfj hebben aan de spijtige verhouding geen schuld. Wij zouden met Pasen heel goed voor deze Hongaar zijn geweest, maar het schijnen heel driftige mensen ie zijn". De achtergronden van deze zaak zijn te wijdlopig om hier uit een te zetten, maar Eilandman wil er toch nog wel iets van zeggen. Het zal toch vast niet goed zijn het gedrag van een Hongaar te nemen als maatstaf voor de gehele groep, of zelfs het gehele volk. Daarnaast is vooral deze gevluchte jeugd ten prooi aan een onevenwichtigheid, die door allerlei elementen, als on derdrukte opstandigheid en soms een knagend heimwee, met de dag eerder erger wordt dan afneemt. Gaat men deze jongelui uitsluitend beoordelen naar onze maatstaven van hetgeen behoort, dan zou dat niet billijk zijn, ook al gevoelt men zich terecht eigenlijk een beetje op het hart getrapt. Dat is de „andere kant" van de zaak en toegegeven zij, dat die er wel eens heel ont hutsend uitzien kan. Een zinvolle gerichte liefde, die ook deze men sen wil opvangen, kan uitkomst brengen, maar dat betekent natuur lijk niet dat men alles voor zoete koek moet slikken. Dat zou te zot zijn, maar het „tout savoir est tout pardonner(alles weten, is alles vergeven) gaat toch heus ook in dit geval wel een beetje op. Intussen - om van de hak op de tak te springen - zal het U zijn op gevallen, dat de zaken dierkundig op Schouwen-Duiveland een be langrijke vooruitgang hebben ge boekt. Het begon met een fietsend „duimpje", toen kwam er een kilo's zware kabeljauwachtige uis aan zwemmen en nu zitten we weer met drie ooievaars onder de rook van Zierikzee. Er mankeert niets meer aan onze samenleving, dan bomen rond de kreek te Ouwerkerk en als 't even kan een wit zeiltje op het spiegelend (en langzaam verzoe tend) water. Eikerzee krijgt bluswaterbassin aan de Platteweg te Scharendijke Korfbalvereniging mag niet oefenen in noodschoot De raad van Eikerzee kwam dinsdagmorgen in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, waar nemend burgemeester. Afwezig was de heer J. F. van den Bout. Op een verzoek van het bestuur der korfbalvereniging „Zwaluwen" om het leegstaande lokaal van de noodschool te mogen gebruiken voor binnensport, wordt afwijzend beschikt. De constructie van de noodschool wordt hiervoor te on stabiel geacht; het houten gebouw rust op tegels, met zand als onder grond. Afwijzend wordt voorts beschikt op een verzoek van de vereniging „Zeelandia" om een bijdrage te verlenen voor de viering van het 35-jarig bestaan dier vereniging. B. en w. stellen voor het maken van een bluswaterbassin in het we- deropbouwplan aan de Platteweg te Scharendijke op te dragen aan de laagste inschrijver de heer W. J. Verjaal te Eikerzee, voor f 11.368. Zonder hoofdelijke stemming wordt door de raad aldus besloten. Het bluswaterbassin zal voor gezamen lijke rekening der gemeenten Ei kerzee en Duivendijke worden ge maakt. De inhoud bedraagt 240 m3. Door een kraan op de water- Schouwen en Duivelandse sportspiegel Zierikzee I deelde de puntjes met De Schutters. MEVO I praktisch uitgeschakeld voor de titel. Renesse I bracht be zoek aan Lewedorpse Boys tot goed einde. Korfbalserle- wedstrtjden van D.S.S. hadden een vlot verloop. „Sparta" opende het seizoen Het is jammer dat MEVO in de eerste helft van de kompetitie wat slordig met het verzamelen van de kostbare puntjes is omgesprongen, waardoor het ondanks het feit dat in de laatste twaalf wedstrijden slechts een punt verloren ging, te gen leider Wolf aartsdijk, practisch is uitgeschakeld voor de titel. Za terdagmiddag kreeg hekkesluiter Heinkenszand geen voet aan de grond en ging kansloos met 9-0 ten onder. Wolfaartsdijk maakte geen fout en stuurde Goes IV met een 4-1 nederlaag naar huis terug. Kloetinge zorgde voor een verras sing door Kats de winst af te snoe pen (2-1). Yerseke III was blijkbaar zaterdag al aan het Paasfeest vie ren want het liet in Driewegen ver stek gaan zodat SVD en de scheids rechter onverrichterzake het veld konden verlaten. De stand Is: Wol faartsdijk 18-31; MEVO 18-28; Kats 19-25; Kapelle 17-22; SVD 16-21; Wissekerke 19-20; Bevelanders 19- 14; Goes IV 15-13; Kloetinge 17-13; Yerseke III 18-7; Heinkenszand 18-0. De 2e klas D zal blijkbaar toch nog een staartje krijgen daar Bruse Boys II verleden week tegen ME VO II met een aantal ongerechtigde spelers binnen de lijnen is versche nen, waardoor deze wedstrijd on geldig is verklaard. Voor Duive- land betekent dit een lelijke streep door de rekening daar Bruse Boys II nu nog op bezoek moet bij MEVO II. waarbij het wel op een beslis singswedstrijd tussen Duivéland en MEVO II zal uitdraaien. In de juniorenkompetitie gaf Brouwershaven kranig partij tegen Zierikzee dat slechts met de groot ste moeite de puntjes thuis kon houden (5-4). De stand is hier: Re- nesse 14-26; Zierikzee 14-25; Burgh 14-16; Brouwershaven 13-14; Drei- schor 14-12; Zonnemaire 14-11; Zie rikzee II 13-6; MEVO 14-0. Zierikzee kon in de 3e klas C zijn laatste wedstrijd niet in de volle winst omzetten, waardoor het RWB nog had kunnen passeren. Op nog enigszins fortuinlijke wijze werd met De Schutters de puntjes ge deeld (3-3). Na het voortreffelijke herstel van Zierikzee in de tweede helft van de kompetitie viel deze laatste wedstrijd wel wat tegen. Het gemis aan goede reserves, als enige spelers moeten worden ver vangen, is nog een zwak punt dat maandag wel zeer aan het licht trad. Verder maakte men de tak- tische fout, na rust, zo wat alle aanvallen over links te leiden waardoor de bal, die tegen de wind moest worden voorgezet, zelden op de plaats terecht kwam waar hij naar toe werd geplaatst. De stand is: Veerse Boys 22-35; WSC 21-31; VES 22-26; RKC 21-22; Heusden 22-22; RKDVC 22-22; Dongen 22- 21; HERO 22-19; RWB 22-18Zie rikzee 22-18; Virtus 22-17; De Schutters 22-11. DHV deed in de 4e klas G wat algemeen verwacht werd en stuur de RSV met een nederlaag naar huis terug (2-0) waardoor Burgh met een slechter doelgemiddelde de rode lantaarn moest overnemen. De enige hoop is nu nog dat Burgh de uitwedstrijd tegen DHV tot een goed einde weet te brengen, waar door het nog net op de valreep het vege lijf zou kunnen redden. Kaaise Boys leverde een verdienstelijke prestatie door met 5-3 van SC Gas tel te winnen. De stand: Halsteren 20-30; Steenbergen 20-29; SC Gas tel 20-27; Nieuw Borgvliet 20-26; Kaaise Boys 19-19; NSV 20-18; Noordhoek 20-16; DEVO 20-14; RSV 20-13; DHV 18-12; Burgh 19-12 Vergezeld door een grote schare supporters bracht Renesse zijn eer ste promotie-wedstrijd tegen Le wedorpse Boys tot een goed einde (2-1). Door dit resultaat heeft Re nesse een belangrijke stap in de goede richting gedaan naar de 4e klas der KNVB. Verheugend was het dat Renesse door beter voetbal te spelen de overwinning ten volle toekwam. Laat men nu echter op 5 mei vooral niet denken dat de rest wel van zelf gaat, want dan kon men tegen het hard werkende elftal van Lewedorpse Boys wel eens op de koffie komen. De sup portersvereniging Renesse verricht te een aardige geste door het juni orenelftal, voor het behaalde kam pioenschap, gratis reisgelegenheid naar Lewedorp aan te bieden. Verder speelden een tweetal Hon gaarse elftallen een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Brouwersha ven en een combinatie van Zierik zee. Deze Hongaarse elftallen mis sen echter jammer genoeg de kracht en de vaardigheid van het eertijds te Burghsluis gestatio neerde elftal. Op duidelijke wijze toonde Brouwershaven zich met 5-2 de meerdere over het tegen woordige elftal van Burghsluis. Een combinatie van Zlerikzeespe- lers uit het 3de elftal versloeg het elftal uit de Zelkepolder met 5-1. De korfbal seriewedstrijden van DSS kenden een vlot en aangenaam verloop. De organisatoren komt zeker een woord van lof toe voor de prima wijze waarop alles was verzorgd. Het is jammer dat men bulten de Westhoek er nooit in slaagt de grote massa naar deze wedstrijden te trekken. De m.c. Sparta opende het seizoen met een elerzoekrit die goed ge slaagd mag worden genoemd. Het ziet er naar uit dat de m.c. Sparta het seizoen weer gaat vullen met diverse gezelllgheidsritten, die wel licht aardig zijn voor de deelne mers, maar die de grote schare supporters die Sparta in voorbije jaren telde, weinig of niets zegt. leiding kan het bassin worden ge vuld, terwijl het water zo nodig vla de riolering kan worden afge voerd. Nadat de secretaris het betref fende ontwerp heeft voorgelezen, besluit de raad tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Burgh, Duiven dijke, Eilemeet, Noordwelle en Se- rooskerke (S.), tot het doen werk zaam zijn van een ambtenaar be last met financiële werkzaamheden (verificateur) voor deze gemeenten. Op verzoek van de herverkave lingscommissie besluit de raad ten behoeve van de aansluiting van Vijf percelen op de waterleiding, een bedrag te voteren van f 2.500. Vastgesteld wordt een besluit tot verstrekking van een uitkering van 10 van het bedrag aan kinder toelage en kindertoeslag over het tijdvak 1 oktober 1956 tot 1 januari 1957. De raad besluit tot het verlenen van een borgtocht ten behoeve van de Stichting Rode Kruis zieken huis Schouwen-Duiveland te Zie rikzee, voor het kunnen opnemen van de nodige financieringsmidde len. Vastgesteld worden voorts een aantal begrotingswijzigingen voor het dienstjaar 1956. In de rondvraag brengt de heer De Vrieze naar voren, dat het lozingspunt van de riolering nabij de boerderij „De Putmeet" een hin derlijke stank verspreid. Spreker dringt er op aan om hier maat regelen te treffen, b.v. door het leggen van buizen over een afstand van plm. 100 meter. De voorzitter hoopt dat dit jaar begonnen kan worden met het bouwen van het rioolgemaal. Niettemin zal met de districtsopzichter bezien worden welke noodmaatregelen intussen kunnen worden genomen ter voor koming van stankverspreiding. Motorrijder verongelukt Op de ochtend van de tweede paasdag is de heer M. M. te Zie rikzee, op de Statenweg te Rotter dam met zijn motor het trottoir opgereden, waardoor hij een ern stige val maakte. De heer M. had op een smaller gedeelte van deze weg voorrang, waarmee een hem tegemoet ko mende automobilist geen rekening hield. M. had toen de keus tegen de auto op te rijden of uit te wijken naar de zijde van het trottoir. Hij koos het laatste met bovengenoemd gevolg. Vrij ernstig - maar niet levens gevaarlijk - gewond werd M. naar het ziekenhuis aan de Bergweg overgebracht. Zijn echtgenote, die als duopassagiere meereed, werd aan het hoofd gewond en even eens naar dit ziekenhuis vervoerd. Marinemannen rijden geen ezeltje aan het Scheveningse strand... Zij hebben andere mogelijkheden en zoeken daarvoor de Bovenwindse Eilanden van de Nederlandse Antillen uit 1 Dat is dan hun ontspanning na welbestede Er wordt behoorlijk aange pakt, er gaat geen dag voorbij ol er wordt al doende heel wat bijgeleerd en dan._ af en toe verre landen en vreemde volken zien! Hzend deze COUPON aan H HET HOOFD MARINEWERVING BEZU1DBNHOUTSEWEG 123 - DEN HAAG I Verzoeke toezending inlichtingenboekje Leeftijd: Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en onder weer plaats in vele dienaS- vakken als matroos, telegrafist, eleh- tromonteur, radio-radarmonteor, machinist, schrijver, chauffeur, auto monteur, marinier, vliegtuigmakae (radio-radarmonteur, -metaalbewer ker, -magazijnbeheerder), vliegver- keersleider, enz. Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in of, beter nog, kom eens praten op een van de volgende adressen: Zierikzee, Gemeentehuis, 2e en 4e vrijdag van de maand van 12.00-14.00 uur en te 's-Gravenhage, Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123. KONIN KL IJ KE MARINE Heden (woensdag) Zierikzee: Ned. Herv. Ver.gebouw, jaarverg. Rechtz. Hervormden. Nieuwerkerk: ledenvergadering Al- gem. Kleuterschool, aanvang 7.30 uur. Morgen (donderdag) Dreischor: Café Centrum, 7.30 uur, algem. ledenverg. Coöp. Boeren leenbank „Dreischor". Tuberculose op H.B.S. Op de Lorentz-H.B.S. in Arnhem zijn dertien gevallen van tubercu lose bij leerlingen geconstateerd. Gebleken is dat één leerling de in fectiebron is geweest. Thans wor den ook de relaties van de besmet te leerlingen nagegaan en eventueel op t.b.c. onderzocht. Om elk risico uit te sluiten zal het onderzoek op t.b.c. op deze school, die ongeveer 300 leerlingen telt, ook nog worden herhaald. De ontdekking van de t.b.c. bij de leerling die de infectie bron is geweest, viel kort voor het tijdstip, dat ook deze school weer in haar geheel op t.b.c. zal worden onderzocht door middel van pir- quetreactie. De Verenigde Naties hebben woensdag een Syrische klacht te gen de bouw van een brug door Israël in de gedemilitariseerde zóne tussen beide landen ongegrond ver klaard. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammars- kjoeld, heeft woensdag te New York een rapport van de commissie voor toezicht op de naleving van het be stand in Palestina gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat er geen reden is voor verwijdering van de brug. Schoolvoetbalwedstrijden te Zierikzee Gisteren zijn op het Sportpark „Bannink" te Zierikzee de jaar lijkse schoolvoetbalwedstrijden ge houden, waarvoor goede belang stelling bestond. Vandaag wordt de strijd voortgezet en zullen de uit eindelijke winnaars bekend wor den. De indeling der scholen is als volgt: Afdeling A (lagere scholen): Poule 1: O.L.S. Haamstede, O.L.S. Burgh, O.L.S. II Zierikzee, R.K. L.S. Zierikzee, Chr. L.S. I Zierik zee. Afdeling A, poule 2: Brugklasse Zierikzee, O.L.S. I Zierikzee, Chr. L.S. II Zierikzee; O.L.S. Brouwers haven; O.L.S. Zonnemaire. Afdeling B (12 t/m 14 jaar): Lyceum III, O. Ü.L.O. II, Chr. U.L.O. II, L.T.S. III, L.T.S. IV, L. T.S. V. Afdeling C (15 t/m 16 jaar): Lyceum II, O. U.L.O. I, Chr. U. L.O. I, L.T.S. 1, L.T.S. II. Uitslagen gespeelde wedstrijden van dinsdag Afdeling A, poule 1 Afdeling A, poule 1: O.L.S. Haamstede-O.L.S. II Zzee 1-0; O.L.S. Burgh-Chr. L.S. I Zzee 0-3; O.L.S. Burgh-R.K.L.S. Zzee 3-0; O.L.S. Haamstede-Chr. L.S. I Zzee 2-1; O.L.S. Haamstede-R.K. L.S. 2-2; O.L.S. Burgh-O.L.S. II Zzee 0-0; Chr. L.S. I-R.K.L.S. Zzee 5-1; O.L.S. Haamstede-O.L.S. Burgh 2-0. Afdeling A, poule 2: Brugklasse-O.L.S. Zonnemaire 0-0; Chr. L.S. II Zzee-O.L.S. I Zzee 0-8; Brugklasse Zzee-O.L.S. I Zzee 0-0; O.L.S. Brouwershaven-Chr. L.S. II Zzee 3-0; O.L.S. Brouwers- haven-O.L.S. Zonnemaire 0-0; Brugklasse Zzee-Chr. L.S. II Zzee 8-0. Afdeling B: Lyceum III-L.T.S. III 4-0; Openb. U.L.O. II Zzee-L.T.S. IV 0-3; Chr. U.L.O. II Zzee-L.T.S. V 0-7; Ly ceum III-Openb. U.L.O. Zzee 2-1; Chr. U.L.O. II-L.T.S. III 1-1; L.T. S. IV-L.T.S. V 2-2; L.T.S. III-L.T. S. IV 0-5; Openb. U.L.O.-Zzee-L. T.S. V 2-1; Lyceum III-Chr. U.L.O. II 2-0. Afdeling C: Lyceum II-Openb. U.L.O. I Zzee 0-2; L.T.S. I-Lyceum I 5-0; L.T.S. 1-L.T.S. II 4-0. Chr. U.L.O. uitgeschakeld we gens ongerechtigde speler. TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR 43. Rond de wallen van Barranca is het een drukte van belang. Zware paarden slepen de vuurmonden op hun plaats, uit een grote kar worden de vaten met ontploffingspoeder gehaald en Graaf Conrad, hoog in het zadel gezeten, schreeuwt zijn bevelen in het rond. Spoedig staan de kanonnen in een grote kring rond de kasteelmuur, de lopen dreigend omhooggericht. Daar komt Graaf Conrad naar voren gereden. Voor hem uit loopt een heraut, de bazuin in de hand, en achter hem rijdt zijn vaandeldrager, die de vlag met het wapen van Tarente erop hoog in de wind houdt. Bij de poort, die bij de nadering van de stoet reeds is dichtgegaan, houdt de Graaf zijn paard in en kijkt omhoog. Op de transen van het kasteel is geen levende ziel te bekennen, maar Conrad weet heel goed, dat de schutters daar boven hem hun boog reeds span nen Hij geeft een wenk aan de heraut en helder schallen de tonen van de bazuin langs de wallen. „Conrad Ricardo, Graaf van Tarente, wenst gehoor!" roept de heraut met luider stem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3