Raadsel in Nijmegen VS: VERGADERING „ALGEMEEN VISSERS BELANG" Onvolwaardige hulpverlening aan kwekers die beneden de inaat bleven Henienlng standaardcapaciteitscUfers nodig In de zaterdagmiddag gehouden vergadering van de mosselkwekers- vereniging „Algemeen Vissersbe- lang" heeft de voorzitter de heer D. de Koning in enkele gevoelvolle bewoordingen het overlijden her dacht van de heer J. C. Heimerikx, die bijna 20 jaar directeur is ge weest van het Mosselverkoopkan toor te Bergen op Zoom. De heer Heimerikx heeft zich, aldus de heer de Koning, leren ken nen als een integere persoonlijk heid, die in zijn positie van direc teur het juiste midden moest we ten te houden tussen de belangen van de handelaars en die van de kwekers. Hij is hierin uitnemend geslaagd, ook de kwekers vonden in de heer Heimerikx altijd een persoon, die voor hun belangen pal stond en in hem hebben de mossel kwekers een goed vriend verloren. Met woorden van deelneming voor mevrouw Heimerikx en de kinde ren eindigde spreker zijn herden king. De kwestie die in vorige verga deringen nogal wat stof gaf tot dis cussie, het al of niet toelaten van een 20-tal garnalenvissers tot het mosselkwekersbedrijf, is op niets uitgelopen. Door onderlinge onenig heid van de garnalenvissers zelf is de al of niet toelating van de baan. Dat betekent ook dat geen gronden thans in gebruik als terrein voor de garnalenvissers zullen worden uitgegeven. De gedupeerden te Bruinisse, dat zijn die kwekers die in de rationele uitoefening van hun bedrijf werden gehan dicapt, omdat zij niet over goe de percelen beschikten, hebben van de heer van Erp een nieuw perceel gekregen. Men is hiervoor de heer van Erp te Amsterdam, in- spekteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e distrikt zeer erkentelijk, de urgentie voor de uitgifte van nieuwe percelen is daarmede goed deels komen te vervallen. Teleurstellend is het verloop ge weest van de besprekingen betref fende de hulpverlening aan de be drijf sgenoten, die weinig of niets hebben kunnen verkopen. Door de Stichting Zevibel was een voorstel tot steunverlening ontworpen en deze steunregeling, handelende over een uitkering uit het kwekers fonds, is in de Mosseladviescom missie ter sprake geweest. Enige leden van de Adviescommissie ble ken notoire tegenstanders van een uitkering ineens uit dit fonds per- du, terwijl ook voor een renteloos voorschot niets werd gevoeld door de meerderheid van dit college. De kwekers die minder dan 40 pet. van hun standaardcapaciteitscijfer ge leverd hebben, kunnen een voor schot krijgen tegen een rente van 5 pet. Onbegrijpelijk standpunt Men acht te Bruinisse het stand punt van de tegenstanders van renteloze credietverlening uit het Kwekersfonds dat toch min of meer het eigendom is van de mos selkwekers, onbegrijpelijk en men is van mening, evenals trouwens een minderheid in de Mossel Ad- Bijna gepiept i Zestien dagen lang verkeer- de het personeel van de ge vangenis van Sion, in Zwit serland, in de overtuiging dat een der gevangenen er in geslaagd was de geborgen- heid binnen de gevangenis- 't muren te verwisselen met de lokkende onzekerheden van de maatschappij daarbuiten. Doch op die zestiende dag bleek, dat er toch nog een band tussen gevangene en gevangenis behouden was gebleven en wel in de vorm van een soort tunnel, die de gevangene had gegraven en die in de tuin van de gevan genis uitkwam. De zeven tiende dag had de bijna ont snapte ook deze laatste band met zijn onvrijwillige ver- zorgingsoord willen verbre ken, doch dat bleek juist een dag te laat te zijn. Een broe der van de noeste graver had hem in zijn tunnel van levensmiddelen voorzien en hij had er ook voor gezorgd de ingang tot diens noodver- blijf zoveel mogelijk aan het oog te onttrekken. „Statendam" in thuishaven De nieuwste aanwinst van de Holland-Amerika Lijn, het stoom schip „Statendam", dat op 6 febr. j.l. voor zijn eerste reis naar de Verenigde Staten is vertrokken, is vanmorgen in de thuishaven Rot terdam aangekomen. In die tussen tijd heeft het schip, van New York uit, drie toeristenreizen gemaakt naar de Caraïbische wateren, waar van de laatste op 13 april te New York is geëindigd. Op 16 april ver trok de „Statendam" met bestem ming Nederland. vies Commissie, dat 5 pet. een vrij hoge rente ia en dat men hier niet kan spreken van hulp verlenen. Een ander standpunt dat in de Mossel Advies Commissie ter spra ke is geweest is dat van de her ziening der standaardcapaciteits- cijfers. De voorstanders van ver andering der St.cc. voeren aan, dat deze cijfers zijn vastgesteld naar cijfers van 20 jaar geleden. Een vasthouden aan deze cijfers leidt tot verstarring in het bedrijf en dat moet worden voorkomen. Op ver langen van de M.A.C. is van de zijde van het Mosselverkoopkan toor een lijst samengesteld van de wijzigingen in de standaardcapaci- teitscijfers der bedrijven als het voorstel tot wijziging zou worden aangenomen. In totaal zou bij 67 bedrijven vermindering worden toegepast en bij ruim 70 bedrijven verhoging. Voor verschillende klei nere bedrijven zou wijziging echter gelijk staan met gedwongen liqui datie. De verschuivingen werden dermate onbillijk geacht, dat het voorstel tenslotte is terug genomen. De mosselkwekers te Bruinisse stellen zich op het standpunt dat minder of meer gunstige bedrijfs- uitkomsten voor een groot deel af hangen van het meer of minder goede perceel in de Waddenzee dat men van de Visserij-inspektie op de Waddenzee kreeg toegewezen. Oorzaken buiten de schuld van de getroffene zouden dan bepalend zijn om sommige bedrijven radicaal te ruïneren. Men uit er zijn voldoe ning over dat herziening van standaardcapaciteitscijfers van de baan is en wanneer voorstanders van herziening spreken over ver starring, dan zou een herverkave ling te water, dat wil zeggen om ruiling van percelen een veel beter middel zijn om verstarring te voor komen. Laat men de minder goed bedeelden enige jaren mosselen kweken op de percelen van de be voorrechten, dan zal men een veel betere verdeling van de inkomsten verkrijgen. Bij de rondvraag wordt nog ge sproken over de aanstaande mos selzaadvisserij op het Friese Wad. Van de openstellingsdatum van de visserij op het Groninger Wad is nog niets bekend. lerik'zee Paasfeest in woonoord Zeikepolder Ook in het woonoord Zeikepolder hebben de aldaar vertoevende vluchtelingen op opgewekte wijze paasfeest gevierd. Een en ander was voorbereid door het Comité hulp aan Hongaarse vluchtelingen. Op de ochtend van de eerste paasdag werd een paasontbijt ge serveerd, waarop als speciale at- traktie een reuzeham aanwezig was, die gretig aftrek vond bij de Hongaren. Zelf hadden ze koeken gebakken. De Soroptimisten van Schouwen-Duiveland (vrouwelijke Rotarians) hadden voor het paas feest 160 eieren beschikbaar ge steld. De eieren waren fraai be schilderd. Een deel van de vluch telingen bezocht de kerk. Op tweede paasdag werd 's mor gens gevoetbald, terwijl 's middags allerlei wedstrijden werden gehou den. Onder meer zochten de kin deren naar verstopte eieren. Deltastraat in industrieterrein Op de aanvullende raadsagenda, te behandelen in de vergadering van 29 april, komt een voorstel voor, de weg bij het industrieter rein de naam „Deltastraat" te ge ven. Wordt het voorstel aangeno men, dan komt hiermede de naam „Slikweg" te vervallen. Ofschoon het industrieterrein eveneens deel uitmaakt van het uitbreidingsplan, is het college van b. en w. van mening, dat men hier niet aan het principe behoeft vast te houden, nieuwe straten histo rische namen te geven. Met het industrieterrein immers wordt een geheel nieuw tijdperk ingeluid, dat wellicht een stimulerende invloed van de deltawerken zal ondervin den. Vandaar de naam „Delta straat". Verder komt op de raadsagenda voor het vaststellen van een va kantieregeling voor de slagers. J\grkuer Filmavond Oranjevereniging Op vrijdag 26 april organiseert de Oranjevereniging te Kerkwerve een filmavond in het verenigings gebouw. Oud-burgemeester J. Baas zal enkele films vertonen betref fende de februari-ramp en de we deropbouw van Kerkwerve. Verder zullen aanvullend ook enkele films worden vertoond. SCHARENDIJKE Luidklok in kerktoren De toren, behorende bij het nieuwe kerkgebouw der Hervormde ge meente, is thans van een luidklok voorzien. Hopelijk zal het uurwerk nu spoedig volgen, zodat Scharen- dijke volkomen met de tijd kan meegaan. Vieuuerkerk Capriolen van een bankbiljet Geruime tijd geleden vervoegde zich aan het loket van het P.T.T.- kantoor alhier een inwoner der ge meente met een bankbiljet van f 50, dat voor een of andere postale zaak moest worden aangewend. Doör een windzucht fladderde echter het bankbiljet van het loket omlaag en kwam precies terecht op een bran dend elektrisch kacheltje, met het gevolg dat het bankbiljet vrijwel onmiddellijk tot as verging. Geluk kig echter geschiedde het ongelukje in bijzijn van getuigen, zodat over deze voor de" eigenaar nadelige gang van zaken rapport werd op gemaakt. Een dezer dagen ontving deze van de Nederlandse Bank een nieuw bankbiljet van f 50. Een cou lante bediening dus! Zilveren jubileum korfbalvereniging D.S.S. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der korfbalvereniging D. S.S. alhier werden op 2e Paasdag seriewedstrijden gehouden. Door dat de weersgesteldheid tamelijk Een experiment met een diepere zin Aan Huishoudschool te Haamstede nemen 14 mannen les in koken (Van een bijzondere medewerker) Enkele jaren geleden heeft men my belachelijk gemaakt, toen ik op vergaderingen een lans brak voor een kookcursus voor mannen. Het bleef aanvankelijk bij lachen en een lichte spot. Maar natuurlijk kan een op zichzelf goed idee niet worden weggelachen. Er komt dan als vanzelf een ontwikkeling, die tot het doel voert. Zo is het met een kookcursus voor mannen ook gegaan. Er is immers groot gebrek aan huishoudelijke hulp in de gezinnen en weliswaar kan een jonge, ge zonde vrouw veel verzetten, maai er komen toch ook wel dagen voor dat een vrouw werkelijk niet meer kan en dan moet manlief automa tisch bijspringen. En onder die om standigheden is het wel van heel veel belang, dat manlief ook inder daad bijspringen kan. Het is dan heel wat waard als hij zeggen kan: „vrouw, maak je maar geen zor gen, ga er maar rustig bij liggen, Ik fix het zaakje wel". Natuurlijk is het niet de bedoe ling met een kookcursus voor man nen, pottekijkers en bemoeizuchti- gen te kweken, maar doodeenvou dig mensen die de taak van de vrouw tijdelijk kunnen overnemen. Als ik het voor het zeggen had, dan zou iedere jonge man van rond de 20 jaar zo'n cursus moeten volgen en voor de meisjes staat het uiteraard helemaal buiten kijf. Vooral voor studerende meisjes is het van enorm gewicht dat ze toch de elementaire huishoudelijke ken nis - w.o. koken - opdoen, want later in het huwelijk worden de eerste en mooiste jaren vergald door het feit dat haar handen ver keerd staan. Een eenzijdige opvoe ding en opleiding is funest voor het gezin en ook voor de maatschappij. Wat geldt voor de meisjes, geldt ook vaak voor de jongens. Ze kunnen een prachtige opleiding achter de rug hebben, maar de vraag is ook belangrijk, of zij in staat zijn lei ding te nemen en te geven in een gezin. Volgzame leerlingen Het stemt dan ook tot voldoening dat te Haamstede het lachen is op gehouden. Men heeft daar een stel letje flinke jonge mannen, die naai de directrice van de huishoudschool zijn getrokken met het verzoek een kookcursus voor heren te organi seren. Op school zag men wel wat op tegen het experiment. Propa ganda wilde men er niet voor ma ken. Degene die het verzoek deed, moest zelf voor cursisten zorgen. Hoe dit verder nu ook zij, de cursus is gestart met 14 mannelijke leerlingen en er wordt serieus en energiek gewerkt aan de leerstof. Trouwens, de lerares heeft nog nooit zulke volgzame en vlugge leerlingen gehad. Ik maak me sterk, dat - als deze leerlingen hun twin tig lessen achter de rug hebben - moeder de vrouw gerust eens rriet vakantie kan gaan. Er zullen heus nog wel meer cur sussen volgen. Voor jongelui die van kamperen houden, is het ook al niet gek als ze iets van koken afweten. Het is allemaal nuttig en het blijkt een bron van genoegen te zijn. Hier gaat het om „een man die alles kan". Ds. v. d. G. MINISTER DULLES UIT ZICH OVER AKTUELE POLITIEKE VRAAGSTUKKEN Ontwapeuingsbesprekiiigeii wat moedgevender De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat het vrij moeilijk zal zijn de kwestie van een verbod op het houden van proeven met kern wapens te schelden van het vraag stuk van algemene ontwapening. Dit wUde echter niet zeggen, dat het onmogelijk zou zijn. De minister heeft verder ver klaard, een groot vertrouwen te hebben in koning Hoessein van Jordanië. Hij zei, dat de vorst naai de mening van de V.S. er naar streeft de onafhankelijkheid van zijn land te handhaven, terwijl het zich geplaatst ziet tegenover zeer grote moeilijkheden. Dulles heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de ontwape ningsbesprekingen te Londen in een rustiger sfeer worden gevoerd, doordat de Sowjet-Unie ditmaal minder op de openbare propaganda uit is. Daarom hadden president Eisenhower en Harold Stassen, die de V.S. bij het overleg vertegen woordigt, de besprekingen de ern stigste ontwapeningsonderhande lingen sinds de tweede wereld oorlog genoemd. Tenslotte zeide de minister, dat de V.S. van mening zijn, dat er spoedig bij de Veiligheidsraad een rapport over het geschil om het Suezkanaai moet worden inge diend. gunstig was, was de wedstrijd druk door belangstellenden bezocht. Door de heer Buysse, voorzitter van D.S.S., werden na afloop de prijzen uitgereikt. Spr. bracht in de allereerste plaats dank aan de deel nemende verenigingen voor de sportieve manier waarop de wed strijden waren gespeeld. Deze zijn ten volle geslaagd, dank zij de me dewerking van de verschillende speelsters en spelers. Hartelijk dank werd gebracht aan de heer C. van den Hoek, die belangeloos zijn terrein voor dit evenement af gestaan heeft en verder aan de di verse scheidsrechters en in het kort aan allen die op een of andere ma nier behulpzaam zijn geweest. Een extra dankwoord werd gebracht aan de verenigingen VIOS uit Wil lemstad en Animo uit Souburg, die de moeite hebben genomen om de reis naar ons eiland te maken. De jubilerende vereniging D.S.S. kan met genoegen terugzien op een mooie geslaagde sportdag. De be haalde prijzen, die na inscriptie de deelnemende verenigingen zullen worden toegezonden, waren keurig en met zorg gekozen. ST. PHILIPSLAND Afdeling verbond voor veilig verkeer? Door het steeds toenemende mo- torverkeer in onze gemeente, niet alleen van auto's, maar ook door het aanschaffen van motorrijtuigen en bromfietsen, komen ook de wiel rijders en voetgangers steeds meer met de verkeersregels in aanraking. Door het Verbond voor Veilig Ver keer is reeds een stap in de goede richting gedaan door het afnemen van verkeersexamens voor de schooljeugd. Ook in onze gemeente heeft dit reeds enkele jaren plaats. Om de verkeersveiligheid te bevor deren ligt het in de bedoeling van de commissie voor het afnemen van het verkeersexamen om te komen tot de oprichting van een plaatse lijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. In een rondschrij ven heeft bovengenoemde commis sie reeds een en ander onder de aandacht gebracht. Ger. Gemeenten Bedankt voor Ridderkerk: J. B. Bel, Krabbendijke. l/enieet Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart. Overleden: 31. Dirkje Janse, 87 j., echtgenote van L. Stoel. Ingekomen: 30. J. G. van Woer den, echtgenote van J. A. Korsman, uit Rotterdam. Vertrokken: 13. Wilhelmina de Jonge en Jannetje de Jonge naar Voorschoten; 28. A. Geleijnse en gezin naar Duivendijke. terzee Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart. Overleden: 21. Cornelis v. Bloois, 83 j., echtgenoot van J. L. Beije. Vertrokken: 9. A. M. van der Werf en echtgenote naar Burgh; 22. W. Voorn, echtgenote van M. Jonker, naar Middelburg. Als gevolg van de door de linkse Jordaanse politieke partijen uitgeroepen algemene staking wa ren woensdag vele winkels in Am man gesloten. Door de voornaam ste straten van de Jordaanse hoofd stad trokken jongelieden, die rie pen: „weg met de Eisenhower-leer". Verwachting tot donderdagavond: Zonnig Droog en overwegend zonnig weer. Matige noordoostelijke wind. Over het algemeen weinig veran dering in temperatuur. 25 april. Zon op 5.25, onder 19.56. Maan op 3.25, onder 15.18. Nieuwe maan: 30 april te 0.54. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 april 12.27 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 25 april 12.01 n.m. n.m. Doodtij: 25 april. HET WEEROVERZICHT Dinsdagmiddag kwam in Frank rijk een kleine storing tot ontwik keling die vannacht o.a. in België, zuid-west Brabant en Zeeland plaatselijk regen veroorzaakte. Zo werd in Woensdrecht 5 mm. regen afgetapt. In het overige deel van het land werd de invloed van de storing merkbaar aan het binnen dringen van wolkenvelden die de zonnestraling aanzienlijk temper den. Boven Europa bevindt zich een langgerekt hogedrukgebied dat zich uitstrekt van noord-Rusland over de Britse eilanden naar de Azoren. Hierin stijgt bij Schotland de druk waardoor de aanvoer van continentale lucht opnieuw wordt versterkt. Een en ander heeft tot gevolg dat de bewolking af zal ne men en het morgen opnieuw over wegend zonnig zal worden met temperaturen die zich ongeveer op hetzelfde niveau bevinden als van daag. Op wat langere termijn ge zien zal het droge en schrale weer waarschijnlijk nog enkele dagen voortduren. Te 'a-Gravenhage werd Prins Willem I plechtig herdacht Herdenkingen blijvend zinvol Bij het ruiterstandbeeld van Prins Willem I in het Noordeinde te 's-Gravenhage, heeft de Haagse af deling van het Veteranenlegioen vanmorgen een korte herdenkings plechtigheid gehouden. De voorzitter van deze afdeling, de heer P. J. G. A. Ego hield er een korte toespraak waarin hij o.m. sprak over de waarde van herden kingen zoals deze omdat het zijns inziens van groot belang geacht moet worden dat het Nederlandse volk zich bewust voelt van zijn kracht en in zijn daden een voor beeld neemt aan die figuren die voor ons koninkrijk zo ontzaglijk veel hebben betekend. „Wij kunnen en mogen niet berusten in het ver waarlozen van bepaalde gedenk dagen omdat het herdenken daar van ons moet inspireren bij ons handelen in het belang van ons va derland", zo zeide de heer Ego. Hij sprak over het leven van Willem van Oranje, in wie hij niet alleen wilde gedenken „de grond legger der Nederlanden, doch ook de stamvader van het Huis van Oranje". Bij het standbeeld werden kran sen en bloemen gelegd. De Haagse afdeling van het ve teranenlegioen stuurde voorts een telegram aan H.M. de Koningin waarin het getuigt van eerbiedige trouw en aanhankelijkheid. XK<X~X«XKK"X«X~X~X~X«X^K~I~X«X«X"X~X~XK'>X~XmXK~X~X"XK«X«X«X**:»X»X*X*X*X*X*X«>' I I l FEUILLETON y door G. PLANTEMA 47 Het wachten duurde lang. Sven bleef geduldig staan. In al die tijd kwam er geen mens door het stille, haveloze straatje, dat trouwens voor een belangrijk deel uit pakhuizen leek te bestaan. Uit de verte kwam eens het geronk van een auto, maar dat stierf al gauw weer weg. Sven kon niet weten, dat dit de zieken auto was, waarmee André Boorne- man werd vervoerd. Maar toen had hij de langste tijd gewacht. Voorzichtige voetstappen werden hoorbaar. Enige personen probeer den weinig geraas te maken, maar zij droegen een zware last en daar door slaagden zij er niet in, zich volkomen geluidloos voort te be wegen. De geluiden kwamen eerst uit een gangetje tussen twee ver vallen woningen. Toen bereikten de naderbij komenden het straatje. In- spekteur Ohlquist hoorde iemand gesmoord vloeken, waarna een an der gedempt tot stilte maande. Uit zijn schuilhoek had hij precies het oog op de vrachtauto en een klein stuk van de straat en zodoende kon hij uitstekend zien, wat er zich af speelde. In het duister, van het straatje, dat maar door een enkele, nog vrij ver weg staande lantaarn werd ver licht, verschenen een paar gestal ten. Een forse lange man liep voor op, een beetje gebogen onder de last die hij droeg. Die last bestond uit een menselijke gestalte!'Twee kleinere personen droegen samen een tweede man. De inspekteur kon in het duister moeilijk onderschel den, hoe al deze mensen er uitza gen. Van de twee, die werden ge dragen, was het volkomen onmo gelijk, omdat zij vrijwel geheel in een deken waren gewikkeld. De forse man, die voorop liep, maakte de indruk, een min of meer verlo pen individu te zijn, dat in deze buurt thuis hoorde. Hij droeg een slobberig pak en had een pet op het hoofd. In het donker was van zijn gezicht weinig te zien. De bei de andere dragers wekten veel meer zijn belangstelling, omdat hij veronderstelde, dat dit de vrouw en de man waren, die zij op het Stevenskerkhof het bewuste huis hadden zien binnengaan. Dat het een vrouw was, die hele maal achteraan liep en de benen van de tweede gedragene vasthield, was moeilijk te geloven. De gestalte droeg een overall en Sven moest plotseling aan mej. Ilescu denken, die in zo'n kledingstuk voor Jör- gensen en Dupont uit het huis van haar oom was weggevlucht. De man die met haar in de vrachtauto had gezeten, een niet grote, maar slanke figuur, droeg eveneens een overall van donkere stof. Tot zijn teleur stelling kon Sven de gezichten van deze twee niet onderscheiden, want zij droegen een masker met een vreemdsoortig uitsteeksel er aan. Plotseling begreep hij, dat zij een gasmasker voor hadden! Zonder veel komplimenten wer den de twee gestalten, die de drie hadden voortgezeuld, in de laadbak geworpen. Meteen begonnen de drie het achterschot te sluiten. Er werd geen woord gesproken, wat de twee gemaskerden trouwens moeilijk zou zijn gevallen. Toen de laadbak was afgesloten, maakte de slanke man met het gasmasker een kort handgebaar. De forse kerel bromde wat en verwijderde zich haastig in de stille straat. De anderen keken hem even na en gingen toen naar de kabine, waar zij inklommen. Op dit ogenblik had Ohlquist gewacht, al was hem even alle hoop ontzonken, toen hij had ontdekt, dat de twee met een helper terugkwamen. Die bleek nu niet mee te gaan, zodat het mogelijk was, weer een schuil plaats in de laadbak te zoeken. Toen de wagen zich in beweging zette, was de inspekteur met een kattesprong bij de achterkant, waarna hij zich voor de tweede maal haastig over de rand van het schot werkte. De vrachtauto reed weg, terwijl de inspekteur over de lichamen van twee mannen rolde. Ditmaal nam de bestuurder zijn route in de richting van de Waal kade. Inspekteur Ohlquist had bij zijn zwager thuis een kaart van Nijmegen bestudeerd en daardoor kon hij merken, dat de rit eerst over de kade ging in de richting van de verkeersbrug. Toen ging het, voordat de tunnel onder die brug was bereikt, naar boven langs de Voenveg en vervolgens linksaf langs het Hunnerpark naar de Berg en Dalseweg. Hier, over de brede en in het holst van de nacht verlaten straten, gaf de chauffeur vol gas. De baan van lijn 1 werd gevolgd en Sven was hier op be kend terrein. Steeds dichter nader de de auto het eindpunt, 't Hengst dal, dat aan de voet van de Kwak- kenberg ligt. Even voor dit punt reed de wagen een weg naar rechts in en nu begreep inspekteur Ohl quist, dat zij inderdaad op weg wa ren naar de Kwakkenberg, waar zich de voorafgegane dagen een treurspel had afgespeeld. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2