Pijpleiding Rotterdam - Wesel - Godorf gr?,-. Firma Timmerman Verbeek krijgt bedrijfsgebouw op het industrieterrein Haal het personeel er bij Plannen beginnen concrete vorm aan te nemen Plannen voor een pijpleiding, die de monding van de Rijn zal ver binden met het Duitse Rijnland, beginnen meer concrete vorm aan te nemen. De doorsnede van deze pijpleiding zal 60 tot 75 cm be dragen en zij zal een lengte krijgen van ongeveer 250 km. De N.V. Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage, die het initiatief heeft genomen, bestu deert thans de technische en an dere problemen, die met deze aan leg verbonden zijn. Naast andere maatschappijen van de Koninklijke/Shell groep zullen, naar verwacht, ook andere be langhebbenden in Duitsland en in Nederland deelnemen in dit pro ject. De pijpleiding zal in eerste aan leg dienen voor de toevoer van aardolie naar bestaande en thans in aanbouw of in voorbereiding zijnde raffinaderijen in het Rijn land. in een later stadium zou zij een onderdeel kunnen vormen van het transeuropese pijpleidingnet dat van de Middellandse Zee door oost-Frankrijk en west-Duitsland naar de Noordzeekust zou lopen. Dit project is nog in studie bij de in juli vorig jaar in den Haag op gerichte Sappeur N.V. Het beginpunt van deze pijp leiding zal waarschijnlijk in de om geving van Rotterdam liggen. Het eindpunt zal worden aangepast aan de verlangens van de verschillende Prinses Beatrix in Kopenhagen Prinses Beatrix is gisteren in Kopenhagen aangekomen voor een bezoek van enige dagen als gaste van de Canadese ambassadeur Brooks-Hill Feaver. In haar ge zelschap bevond zich de dochter van de ambassadeur, een goede vriendin van de prinses en studie- genote in Leiden. Society-huwelijk Een heel erg verlegen juf- frouw Giraffe is gisteren op haar trouwdag uitbundig ingehaald door duizenden Hagenaars, toen zij een, overigens voorzichtige, zege tocht door de stad maakte. Op het station van 't Staats spoor takelden ervaren wer kers met grote zorg de enor me krat, waarin juffrouw Giraffe van Hamburg uit was gereisd naar Den Haag, van de spoorwagon op een flinke vrachtwagen. Op haar tocht naar een warenhuis in Den Haag keek zij beduusd en verward naar het drukke verkeer van de stad en voor het warenhuis kocht de di recteur van het dierenpark Wassenaar, de heer Louw man, voor het zachte prijsje van 75.00 de bruid van giraffe Pieter. De heer Louwman betaalde met een cheque en vroeg een cassa tion, „voor het geval ik haar wil ruilen". Maar na betalen werd een bordje bij de kassa gezet, dat levende giraffes tijdelijk uitverkocht waren. In de loop van de middag werd de giraffe naar het die renpark in Wassenaar ge leid, waar zij voortaan zal samenwonen met de hier reeds lang verblijvende gi raffe Pieter. Aan het hok hing een grote trouwring en een bordje: „Just married Akkoord over onder wijzerssalarissen In de Commissie voor Georgani seerd Overleg is akkoord bereikt over de onderwijzerssalarissen. Dit resultaat moet nog in een Konink lijk Besluit worden, verwerkt. De hoofdlijnen van het akkoord zijn: De onderwijzer zonder hoofd akte bereikte thans na 20 dienst jaren een maximum van f 544,57. Dit wordt f 633,75 na 26 dienst jaren. De nieuwe regeling begint voor deze groep eerst bij 10 dienst jaren effect te sorteren. De onderwijzer met hoofdakte heeft thans een aanvangswedde van f 378,34. Dit wordt f 393,46. Het maximum-salaris bedraagt thans bij 20 dienstjaren f 635,75. Dit wordt na 26 dienstjaren f 690,99. Het verschil tussen beide groe pen is thans oplopend van onge veer f 45,00—f 90,00. Dit wordt over de gehele diensttijd een con stant verschil van ruim f 60, De salarisschaal wordt verlengd van 20 tot 26 dienstjaren. De nieuwe regeling heeft terug werkende kracht tot 1 januri 1957. Boven het salaris van onderwij zer geniet een hoofd thans een marge van f 75,en f 105,resp. voor normale en grote scholen. Dit wordt resp. f 120,en f 150,—. De bonus-vergoeding voor het behalen van een der akten Frans, Duits, Engels, wiskunde, handels kennis of lich. oef. (S) wordt van f 250,verhoogd tot f 600,In totaal wordt voor niet meer dan twee akten een bonus toegekend. verbruikers in het Rijngebied en zal zich dus waarschijnlijk vertak ken. Eén der aftakkingen zal de raffinaderij van de Deutsche Shell A.G. te Godorf bij Keulen voor zien. Deze raffinaderij zal in de loop van 1960 in bedrijf komen, met een aanvankelijke capaciteit van vier miljoen ton ruwe olie per jaar. Een tweede aftakking zal, naar ver wacht, de raffinaderij van de Gel- senberg Benzin A.G., een grote Duitse kolen- en oliemaatschappij, van grondstof gaan voorzien. Stakingen in Frankrijk De staking van personeel van de verkeersleiding op de Franse vlieg velden, die donderdag van 9 tot 3 uur zou worden gehouden, is niet doorgegaan. Wel staakt donderdag het personeel van de gronddienst van de „Air France". Bij de Parijse ondergrondse re den donderdagochtend enkele trein stellen op alle lijnen. 75 procent van de stations was open. Stoffelijke resten van Nederlanders overgedragen Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben woensdag tijdens een plech tigheid in het crematorium van Strasnice aan de rand van Praag de stoffelijke overschotten van 52 Nederlandse krijgsgevangenen aan de adjunct-directeur van de Neder landse Oorlogsgravenstichting, de heer P. W. de Hertogh, overgedra gen. De krijgsgevangenen kwamen in de tweede wereldoorlog om, toen zij in Tsjecho-Slowakije dwangarbeid verrichtten voor de Duitsers. Zij waren te werk gesteld in een fa briek voor synthetische olie in Most in Moravië. De meesten von den de dood bij twee Amerikaanse luchtaanvallen op de fabriek op 12 mei 1944 en 5 maart 1945. kleintjes ult&Ê ket binnenland AMSTERDAM. H.K.H. prinses Beatrix is voornemens op 14 mei a.s. de tentoonstelling Nederlandse beeldhouwkunst 1957 in het mu seum Boymans te Rotterdam offi cieel te openen. DELFT. De minister van Defen sie, ir. C. Staf, heeft het voltooide laboratoriumgebouw voor de rijks verdedigingsorganisatie T.N.O. aan de Lange Kleiweg te Rijswijk offi cieel in gebruik gesteld. BLOEMENDAAL. In het natio nale park de Kennemerduinen in Overveen zijn twee reeën, een bok en een hinde vrijgelaten, die de heer J. Scholten uit Enschedé aan de stichting het Nationale Park de Kennemerduinen heeft geschonken. Zover men kan nagaan zijn de die ren weinig schuw, zij vertonen nog geen neiging om naar elders weg te trekken. DELFT. De politie te Delft heeft uit de nieuwe haven aan de Rot terdamse weg aldaar het lijk opge haald van de 21-jarige schippers knecht Wytze Pannekoek uit Gor- redijk. Hoe de man te water is ge raakt is niet bekend, aangezien niemand er getuige van is geweest. THOLEN. Bij de herverkave lingswerkzaamheden te St. Maar tensdijk op Tholen is een 40-jarige arbeider, P. K., uit Stavenisse door een dragline geraakt en op slag gedood. P. K. was gehuwd en vader van twee kinderen. Dit is het twee de dodelijke ongeval dat zich bij de herverkavelingswerkzaamheden heeft voorgedaan. rik 1 Kantonrechter benoemd Bij K.B. is benoemd tot kanton rechter te Zierikzee: mr. W. E. van Vloten, thans substituut-griffier bij het kantongerecht te Rotterdam, tevens kantonrechter-plaatsver- vanger aldaar. De nieuwbenoemde kantonrechter is sinds 1954 kan- tonrechter-plaatsvervanger te Rot terdam. Hij is woonachtig te Dor drecht, waar hij deel uitmaakt van de gemeenteraad voor de Christe lijk Historische Unie. Vergadering gemeenteraad Op maandag 29 april zal een ver- gadering worden gehouden van de gemeenteraad van Zierikzee. De agenda telt een negentiental pun ten. O.m. komt in behandeling een voorstel tot overdracht van grond aan H. J. Bevelander en voorstel len respektievelijk tot aankoop van grond en uitgifte van grond in erf pacht. Voorts het verlenen van eervol ontslag aan de heer B. G- Eijlander als onderwijzer aan de o.l.-school. Verder benoeming dis trictsopzichter van de centrale dienst „Noord-Zeeland" en een lid van de woonruimtecom missie. Ook een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bijdrage in de kosten van aanleg in de waterleiding in de onrenda bele gebieden komt in behande ling en idem tot het verlenen van een garantie voor een rekening courant krediet ten behoeve van het Rode Kruis ziekenhuis. Idem voor de landbouwdagen van de Z.L.M. Als slotpunten stelt de agenda voorstellen tot het verle nen van een subsidie t.b.v. de res tauratie van het Vrijpoortje en tot overdracht van de gemeente woningen aan de Woningbouwver eniging „Beter Wonen". Vorige week slaagden een achttal leerlingen aan de Huishoudschool te Zierikzee voor het eerste gedeelte van de zg. Inas-opleiding inrichtings assistenteDe meisjes hadden een zware examenweek achter de rug en lieten zich na het bekend worden van de gunstige uitslag gaarne ver eeuwigen tezamen met de directrice mej. J. C. van Liere. Geen opgaven ontvangen. KORTENHOEF. De 4-jarige Jan Jacobus de Kloet uit Kortenhoef is, toen hij met zijn step aan liet spelen was, in het water van het Moleneind geraakt en verdronken. Diploma-uitreiking dag-avondnijverheidsschool Zierikzee De voorz. van 't bestuur der lagere techn. school, mr. du Croo, heeft op een in het schoolgebouw gehou den bijeenkomst woensdagavond de diploma's en rapporten uitgereikt aan de daarvoor in aanmerking ko mende leerlingen van de dag avondnijverheidsschool te Zierik zee. De Dag-Avondnijverheidsschool bestaat uit een cursus A (zonder vooropleiding getuigschrift Tech nische School) en een cursus B (met vooropleiding getuigschrift Tech nische School). Zij, die in het bezit zijn van het getuigschrift cursus A kunnen worden toegelaten tot cur sus B. Aanstaande vaklieden die een leerovereenkomst hebben, zijn verplicht het Avondnijverheidson- derwijs te volgen. Op 17 april 1957 waren 60 leerlingen ingeschreven met leerovereenkomst. Voor getuigschrift B slaagden: Afd. Machine-bankwerken: P. Deurloo, Zierikzee. Afd. Motor rijtuigher stellen: J. M. op den Brouw, Ellemeet; J. van Dijke, Oosterland; H. J. Ha ge, Noordwelle; A. M. Hubregtse, Scha- rendijke; C. A. Manni, Haamste de; J. K. Slager, Haamstede; J. Steenland, Dreischor; W. Stoutjes- dijk, Nieuwerkerk; J. H. van der Werf, Dreischor; (1 niet). Afd. Elektrotechniek: H. Capelle, Oosterland; C. J. Dorreman, Re- nesse; (2 niet). Afd. Timmeren: J. den Herdei', Bruinisse; ÏJ. Jumelet, Bruinisse; J. Schouls, Zierikzee; J. C. Spren- gelmeijer, Zierikzee. Afd. Metselen: M. C. Kwaak, Noordgouwe; H. C. van Aken, Zie rikzee. Afd. Schilderen: J. A. M. de Meij, Burgh; (1 niet). Voor getuigschrift A slaagden: Afd. Machine-bankwerken: P. de Meij, Renesse. Afd. Timmeren: P. van der Hulle, Oosterland; L. Jonker, Zierikzee. Bevorderd werden van cursus B naar de 2e klas: Afd. Machine-bankwerken: J. D. Beuzenberg, Dreischor (carr.); M. C. Evertse, Haamstede (loodg.); J. Hillebrand, Ouwerkerk; H. Keste- loo, Nieuwerkerk; M. Kostense, Bruinisse; W. Verseput, Renesse; W. v. Zalm, Haamstede. Afd. Motorrijtuigherstellen: P. J. C. v. d. Berge, Haamstede; H. Bom, Nieuwerkerk; C. P. v. d. Bijl, Zie rikzee; H. F. Clercx, Zierikzee; L. C. Dieleman, Ellewoutsdijk; C. v. d. Have, Oosterland; D. C. v. d. Kasteele, Dreischor; W. Kloet, Haamstede; J. Kodde, Oosterland; J. L. Legemaate, Zierikzee; L. v. d. Ouden, Noordgouwe; K. H. C. Overbeeke, Haamstede; H. Stam, Oosterland; J. Verboom, Seroos- kerke; Y. T. Wandel, Nieuwerkerk. Afd. Elektrotechniek: J. L. J. Dorreman, Renesse; J. C. van Dijk, Zierikzee; J. C. de Graaf, Noord gouwe; L. M. Huibers, Bruinisse (voorw.); J. C. v. d. Linde, Zierik zee; C. Quartel, Noordgouwe; J. Slager, Dreischor; (2 niet). Afd. Timmeren: A. Hagesteijn, Zierikzee; B. Jurgen, Zierikzee; W. J. Kramer, Zierikzee (carr.); G. J. Kristalijn, Zierikzee; N. van Mou- rik, Zierikzee; A. Radewalt, Nieu werkerk; J. Ph. Theuns, Zierikzee; A. v. d. Velde, Brouwershaven; J. D. v. d. Velde, Dreischor; C. Ver- meirsen, Zierikzee. Bakens worden verzei Ruimtegebrek in de stad noopt tot uitwijken De aanleg van het industrieterrein heeft een gerenommeerde en van oudsher bekende firma voor Zierikzee behouden. Wij doelen op de firma Timmerman Verbeek, een van de stedelijke bedrijven midden in de stad, die met ruimtegebrek heeft te kampen en al enkele jaren naar een uitweg zoekt voor een bedrijfsexpansie, die de ontwikkeling op agrarisch gebied, inzonderheid de vooral na de ramp snel doorgezette mechanisatie bijna automatisch met zich bracht. De bedrijfsgebouwen zijn te klein geworden en verplaatsing van het bedrijf naar elders werd ernstig overwogen. Een heel ander besluit is echter uiteindelijk genomen. De firma gaat over tot nieuwbouw op het industrieterrein, waarbij tevens motief is geweest, dat Zierikzee - gezien tegen de achtergrond van het Delta plan - niet ongunstig is gelegen voor een verzorgend bedrijf in de agrarische sfeer. Zo worden tijdig de bakens verzet. ZIERIKZEE - NED. STICHTING „HET GEBREKKIGE KIND" Radio-artisten brachten revue ,,'t Blijft onder ons" Een keur van bekende radio-ar tisten heeft gisteravond een over volle Concertzaal een revue gepre senteerd onder de titel ,,'t Blijft onder ons". Het programma werd aangeboden door de Bestuurders- bond Schouwen-Duiveland van het N.V.V. en gepresenteerd door het initiatiefcomité van de Nederlandse Stichting „Het Gebrekkige Kind". N.V.V.-leden uit alle delen van het eiland vulden de Concertzaal tot de laatste plaats en beleefden een avond vol genoegen. Aan deze revue verleenden o.a. medewerking de Kilima Hawaiians, Willy Alberti, de Wama's en de kunstfluiter Jan Tromp. De heer L. Broekema sprak een welkomst woord waarbij hij wees op het 2- ledig doel van deze avond, waar van de baten ten goede komen aan de Stichting het Gebrekkige Kind. Voorts zei de heer Broekema dat de Arbeiderskunstkring afd. Zie rikzee in oprichting is, waar men in mei mee wil starten. Het gezel schap is er hierna uitstekend in geslaagd de aanwezigen enkele aangename uurtjes te bezorgen. Spijtig was wel dat de geluidsin stallatie van die aard was dat veel effect van het gesproken woord verloren ging. De Kilima Hawai ians, nog altijd een ongekend po pulair ensemble, brachten op de hen eigen beheerste en pittige wij ze hun Zuidzee repertoire. Dick en Wim Wama staafden de aankondi ging„daar waar de Wama's staan, daar komt de gijn vandaan", terwijl de „ongelcooide vogel" Jan Tromp zijn mooiste trillersfloot. Willy Alberti, de grote Amster damse jongen - die figuurlijk te klein is - spuide zijn befaamde Italiaanse melodiën. Ook de twee Corita's boeiden met hun melodiën en inzonderheid Rita Corita met haar knappe parodieën. Roland Wagter was de man die op gerou tineerde wijze, met enkele opmer kingen langs de neus weg, de ver schillende onderdelen aan elkaar praatte. In de pauze werd een ver loting gehouden om de baten van deze avond voor de Stichting het Gebrekkige Kind te vergroten. Een Bico-wasmachine was de hoofdprijs die ten deel viel aan de heer Eike- ma te Brouwershaven. Een vrolijk besluit van de avond werd gemaakt door het gehele ensemble, onder de lustige tonen van Bill Kilima en zijn zingende en swingende cow boys. Bij 'n fraaie, door de architect L. H. A. de Jonge ontworpen, ma quette, heeft de directie van de firma ons opening gegeven van za ken en medegedeeld hoe de opzet van het bedrijf in de toekomst zal worden. De thans in gebruik zijnde ge bouwen krijgen straks uitsluitend een bestemming voor opslagruimte, terwijl het bedrijf zelf wordt over geplaatst naar het industrieterrein. In het centrum van dit terrein aan de weg, zal een groot bedrijfsge bouw worden geplaatst, uitgevoerd in staalconstructie. Het pand krijgt afmetingen van 50 bij 25 meter en krijgt, als typisch utiliteitgebouw, een vrije overspanning zonder ko lommen. Het voorste gedeelte van het pand zal in beslag worden geno men door de kantoorruimten, die met een zgn. vouwwand zijn ge scheiden van een conferentiezaaltje. De kantoorruimten vallen uiteen in een administratiekantoor en een privékantoor. Verder treft men hier aan het onderdelenmagazijn met bijbehorend kantoor. Niet min der dan 600 m2 vloeroppervlakte krijgt de werkplaats voor de mon tage, de assemblage en de repa ratie van de landbouwwerktuigen. Deze ruimte wordt gecompleteerd met een schaftlokaal wascabines, toiletten e.d. Last not least zal in het nieuwe gebouw een showruimte worden ingericht van 200 m2, waar de „grote stukken" een plaatsje vinden en voordelig kunnen wor den opgesteld. Een nieuw bedrijfspand wordt tenslotte gebruikt door het personeel en het is niet vreemd als de perso neelsleden staande voor de nieuiobouw, ook een vinger in de pap krijgen en in de gelegenheid worden gesteld hun mening te zeggen. Dit is gebeurd bij het ontwerpen van het nieuwe bedrijfsge bouw voor de firma Timmer man Verbeek, waar ook de personeelsleden hun „zeg je" hebben mogen doen. Dit gebeurde in het kader van een prijsvraag, waarbij ieder een ontwerp mocht inaken voor een nieuw bedrijfspand. Niet alle verwerkte ideeën en suggesties konden wor den overgenomen, maar nut tig was de visie van het per soneel wel. Bovendien heeft de directie apriori de zeker heid dat het personeel zich in het nieuwe bedrijfsgebouw prettig zal voelen. Direct na het beëindigen van de Z.L.M.-tentoonstelling zal een be gin worden gemaakt met de bouw, die in oktober gereed kan zijn. Buitenom het gebouw treft men 'n ruime parkeergelegenheid aan en de verschillende rijbanen. Langs de bermen komt een passende beplan ting, terwijl het terrein uiteraard een dito verlichting krijgt. Nog dit jaar zal dus op het in dustrieterrein een bedrijfsgebouw verrijzen, dat zal gelden als typisch voorbeeld van een juist begrijpen dei' in deze streek met sneltrein vaart zich wijzigende omstandig heden, waarop de zakenlieden van het eiland - in casu de firma Tim merman Verbeek - zich tijdig instellen. Verwachting tot vrijdagavond: Iets meer wind Zwaar bewolkt met tijdelijk wat lichte regen, later van het noord westen uit enkele opklaringen; matige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige zuidwestelijke wind, rui mend naar west; iets kouder over dag. 19 april. Zon op 5.37, onder 19.46. Maan op 0.28, onder 8.59. Laatste kwartier: 22 april te 00.00. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 april 6.31 v.m. 18.55 n.m. BROUWERSHAVEN: 19 april 5.58 v.m. 18.24 n.m. Doodtij: 25 april. HET WEEROVERZICHT Bij de Azoren ligt een hogedruk- gebied, waarvan een uitloper in de richting van west-Europa loopt. Ten westen van Schotland bevindt zich een actieve oceaandepressie, die zich in noordoostelijke richting beweegt. Bij deze depressie hoort een koufront, dat tamelijk regel matig in oostelijke richting op schuift. Het zal in het komende et maal ons land bereiken. Bij de na dering van het front zal de wind uit zuidwestelijke richting aan wakkeren. Aan de achterzijde van het front voeren westelijke winden vrij koude oceaanlucht aan. Hierin komen flinke opklaringen voor. De 2e klas van de cursus gezel timmeren werd gevolgd door: L. L. Botvliet, Zierikzee;J. C. Goudzwaard, Oosterland; H. v. d. Houten, Zierikzee; W. van Dienst, Brouwershaven. De 2e klas van de cursus gezel schilderen werd gevolgd door: J. L. Schults, Zierikzee. Bevorderd van cursus A naar de 2e klas: Afd. Timmeren: Metselen e.a.: H. Eerland, Nieuwerkerk; C. Gees- bergen, Zierikzee; (2 niet). Bevorderd werden van cursus A naar de 3e klas: Afd. Machine-bankwerken: J. de Vlieger, Kerkwerve. Afd. Metselen: H. van Leenen, Kerkwerve; J. C. Put, Zierikzee. Bevorderd werden van cursus ge zel timmeren naar de 2e klas: P. J. Boogert, Oosterland; M. J. v. d. Bos, Brouwershaven; C. Th. Bal, Zierikzee; A. v. d. Hoek, Noord gouwe. Bevorderd werden van cursus ge zel schilderen naar de 2e klas: J. Bos, Noordgouwe; J. D. Dane, Oosterland; W. J. de Waaij, Drei schor; J. Hagesteijn, Zierikzee; D. Verboom, Serooskerke; Chr. v. d. Wekken, Haamstede. De 2e klasse van de cursus 2e mon teur werd gevolgd door: W, Bal, Bruinisse; L. A. v. d. Berge, Oos terland; S. J. Bil, Noordgouwe; J. L. -de Bil, Nieuwerkerk; J. Hage, Ouwerkerk; K. v. d. Have, Ooster- lanad; I. v. d. Hoek, Noordgouwe; J. C. v. d. Hoek, Brouwershaven: J. Smits, Dreischor; P. J. Quist, Zierikzee. VOETBAL Brouwershaven I-Hongaars elftal A.s. zondagmiddag (le Paasdag) zal te Brouwershaven een „inter land-voetbalwedstrijd" worden ge speeld door Brouwershaven I en een Hongaarse elftal uit het woon oord Burghsluis. Wanneer het weer medewerkt mag er bij deze wedstrijd op goede belangstelling worden gerekend, ook van buiten de gemeente. Het ligt in de bedoeling dat iedere be zoeker, ongeacht of deze donateur is, voor deze wedstrijd entree be taalt. De recette zal aan de Hon gaarse vrienden worden overgedra gen teneinde sportartikelen te kun nen aankopen. Van de zijde dei- sportvereniging wordt er op ge wezen dat ook de „kijkers" aan de dijk" gevraagd zal worden het ver eiste kijkgeld welwillend af te staan. Brouwershaven I komt uit in de volgende opstelling: J. v. d. Bos d.; W. v. Dienst en O. v. Nieuwen- huize a.; M. v. d. Bos, J. v. Vossen en L. v. d. Wielen m.; M. Duin houwer, A. Bos, M. Kooman, J. Bokelaar en G. v. d. Wielen v. De Hongaren trekken met de vol gende spelers ten strijde: Czéja d.; Surmacz en Jurinék a.; Jeney, Halmai en Labi m.; Szprieszl I. Csék, Kacsóh, Farkas en Szprieszl II v. De scheidsrechter zal nog nader worden aangewezen. De wedstrijd zal tc 2.30 uur aanvangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2