RADION FOTO FEIJTER Wat n verschil nu ik weer met Radion was Voel eens hoeveel zachter Emil Sandströmweg te Zierikzee werd officieel in gebruik gesteld gó G. C. ANKER GESLOTEN iK KanfeeKen Rolschaatsen wast witter en Ooft Uw haarden, kachels an kachelpijpan aan blijvanda diapzwarta glanal Heden overleed zacht en kalm, onze Innig geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIA BOOT gebocea Berrevoets in de ouderdom van bijna 80 jaar. Renesse, 15 april 1957 Namens de familie: C. BOOT Pzn. De begrafenis zal hebben op vrijdag a.s. des namiddags 3 uur Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling en medeleven, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, CORNELIS VAN BLOOIS inzonderheid dr. Terpstra en zr. ten Haaf, voor hun liefde volle verpleging. Uit aller naam, J. L. VAN BLOOIS-BEIJE. Scharendijke, april 1957. dealer voor Schouwen en Duiveland Wegens huwelijk is onze ZAAK donderdag 18 april aanstaande Voor de vele bewijzen van me deleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze gelief de man, vader, behuwd- en grootvader, ANDRIES DE RUITER betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. P, DE RUITER- VAN KLOOSTER. Renesse, 16 april 1957. Bij onze terugkeer naar Ame rika groeten wij familie, vrien den en bekenden, en zeggen wij hartelijk dank voor de spontane gastvrijheid en vriendschap, die we zo rijke lijk mochten genieten. JACOBUS v. d. HAVE. TOOS v. d. HAVE- BROODMAN. Oosterland, 15 april 1957. Het bestuur van het Water schap „Ooster- en Sirjansland" maakt bekend: a. dat de rekening over het dienstjaar 1956 van 16 t.m. 23 april 1957 voor belang hebbenden ten kantore van de ontvanger-griffier ter in zage is nedergelegd en tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld; b. dat de vergadering van de stembevoegde ingelanden zal worden gehouden op woensdag 24 april 1957, des namiddags 2 uur, ten huize van A. Mol te Oosterland. Oosterland, 16 april 1957. Het bestuur voornoemd, J. KWAAK, Dijkgraaf. J. M. DE WAAL, Ontvanger-griffier. Vanaf tien donderdag half Coöp. Boerenleenbank „Zierikzee" ALGEMENE LEDENVERGADERING op vrijdag 3 mei 1957, des avonds 8 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. De agenda met de voordrach ten voor de verkiezing van een bestuurslid, een lid van de Raad van Toezicht en een plv. bestuurslid en een plv. lid van de Raad van Toezicht, ligt ter inzage ten kantore der Bank en wordt de leden toegezonden. De agenda vermeldt o.a. wijzi ging van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement. De ontwerpen hiervan liggen eveneens ter inzage voor de leden tot na afloop der ver gadering. Aangezien voor aannemen ten minste drie vierde der leden aanwezig of vertegenwoordigd moet zijn, is opkomst dringend gewenst. Zierikzee, 16 april 1957. Namens het bestuur, P. M. PANNY, voorzitter. G. M. BIJ DE VAATE, secr. Uit de hand te koop: het woonhuis en erf te Haamstede, aan de Dapper- weg, no. 16. Spoedig te aan vaarden, na overleg, behou dens goedkeuring door het ge meentebestuur. Tot uiterlijk 24 april 1957 kun nen gegadigden zich voor in lichtingen vervoegen ten kan tore van Notaris M. C. van den Bout te Renesse. PRIMA RUNDVLEES N OOD8LACHTPLAATS Ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor het dunnen van bieten en erwten wieden met het nieuwste bietenapparaaat. J. DORST EN ZONEN, Telefoon 28, Oosterland Schrijf bij ons in op de foto boekjes-reeks, behorend bij AVRO's radio-cause- rieéa „iK Kan óók Kie- Ken" (16 april en volgende dinsdagen 18.30 uur), met fotowedstrijd om prach tige pryzeni Uw deelne merskaart ligt bij ons klaar! Kooit u even langj? Schuithaven ZIERIKZEE H.H. Adverteerders PAASAANBIEOING kan nu nog in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Een mooi assortement geetaleerd in onze SHOWROOM Visslop 17 Fa. Frans Koevoets Zierikzee XTatuujujjk heb ik wel eens an dere wasmiddelen geprobeerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander wasgoed. En ja, toen wisi ik het welUit het dikschuimende Radion-sop komt het witste, het allerwitste wasgoed. En niet alleen didrom ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles! Als je voelt hoe zacht de „greep" van Radion-wasgoed is in vergelijking met ander wasgoeddan zegt je dat wat. Zelfs de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico I En schrale handen Nooit! Radion is werkelijk veilig. En., ideaal in de wasmachine. Te koop: Een Fiat 500 1949 Een Renault c 4 1949 Een Mercedes 1948 Een Chevrolet 1952 Garage ELENBAAS, Bruinisse Telefoon 267 Gemeente Noordgouwe In verband met de Goede Vrijdag zal de vuilniswa gen inplaats van a.s. vrij dag a.s DONDERDAG de Gemeente de gebruikelij ke uren bezoeken. ABONNEERT U OP DIT STREEKBLAD SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Mooie bloemkoolplan tendi verse soorten en nog aardbei- planten. Gebr. Vermunt, Mos selboomgaard, Zierikzee Restant zetpoters (250 kg.) Koopman's blauwe, bij: M. Krabbe, „Hooggelegen" Nieu- werkerk. Te koop gevraagd: Slachtkippen en konijnen, enz. W. van Zalm, Hoogezoom 39, telefoon 275, Haamstede. Diversen: Verloren bril in groen etui, gaande van Zierikzee naar Scharendijke. Terug te bezor gen Platteweg 2, Scharendijke Met de feestdagen fijne malse gerookte IJselmeerpaling. Vis handel W. K. Schot, St.-Do- musstraat, Zierikzee. Met Pasen keurig geknipt haar Wij staan voor U klaar Frans Brandenburg, Breedstraat 1, tel. 642, Zierikzee. Schoonmaak Keukentrappen, emmers, teilen, zemen, waslijn, borstelwerk, bij Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse Gelieve terug te bezorgen het op vrijdag j.l. bij de muziek school weggenomen kinder fietsje van Arjen de Jonge, Driekoningenlaan 7, Zierikzee „Bico" wasmachines f 199,- en f 220,-; „Bico" centrifuge f 198,- H. J. Bax, Havenplein, tel. 193, Zierikzee. Adverteer regelmatig 1 Ziekenhuis vlot bereikbaar Weg breder dan aanvankelijk in de bedoeling lag De vrees dat bg gelegenheid van de opening van het nieuwe Zweed se Rode Kruisziekenhuis de geno digden en het publiek al hobbe lend hnn weg zouden moeten zoe ken over de Kadeweg is gelukkig ongegrond gebleven, want heden (dinsdag) morgen is de Emil Sand strömweg, die aansluiting geeft op de Blokweg en zorgt voor een fraaie verbinding met het zieken huis officieel in gebruik genomen,- in tegenwoordigheid van burge meester mr. Djjckmeester, de heer J. B. Franke van de Herverkave ling, vertegenwoordigers van Grontmtf en Heidemaatschappij en de aannemers de heren de Oude en de Jonge, De Emil Sandströmweg, uitge voerd in opdracht van de Grontmij kreeg een duidelijk gemeentelijke kant door het feit dat zij toegangs weg zou dienen te worden tot het nieuwe ziekenhuis. Oorspronkelijk bestemd als landbouwweg C kreeg - voor rekening van de gemeente Zierikzee - de weg derhalve een belangrijk grotere kruinbreedte. Het aanwezige gezelschap maakte een wandeling over de nieuwe fraai aangelegde weg. Terugge keerd bij het begin van de weg, sprak een vertegenwoordiger van de Grontmij, die uitdrukking gaf aan de bijzonder prijzenswaardige wijze, waarop de aannemersfirma deze weg heeft aangelegd. De tech nici van de maatschappij hebben het werk dan ook met voldoening bekeken. Het was spr. een genoe gen de weg te mogen overdragen aan de gemeente Zierikzee en de Heidemaatschappij. Namens het Bureau Uitvoering Herverkaveling sprak de heer J. B. Franke, die herinnerde aan de geslaagde ge combineerde financieringsregeling met de gemeente. Spr. gewaagde er van dat er op het grensvlak van de verschillende diensten - zoals hij het noemde - een goede samenwer king is geweest. Namens de Her verkavelingscommissie dankte hij de firma de Oude en de Jonge voor de correcte wijze, waarop zij het werk heeft uitgevoerd, onder des kundig en technisch toezicht van de Grontmij. In overleg met de ge meente is - in verband met de aan leg van het sportveld - nog een wijziging in het tracee aangebracht maar de hierdoor ontstane „slinger" maakt de weg alleen maar mooier. Tenslotte sprak namens de ge meente burgemeester mr. Dijck- meester, die de weg schetste als 'n grote aanwinst voor de gemeen te Zierikzee. Spr. achtte de firma de Oude en de Jonge een waarborg voor goed werk en hij vreesde dat bij minder gunstige weersomstan digheden in het voorjaar, de weg niet tijdig gereed zou zijn gekomen. Spr. zeide tenslotte de weg gaarne over te nemen voor de gemeente. Reeds direct na het verwijderen van de obstakels nam het verkeer bezit van de weg, die een parallel voetpad heeft, dat in de toekomst zeker zal noden tot het maken van wandelingen. Wer/and Vergadering gemeenteraad Heden (dinsdag)avond wordt een openbare vergadering van de raad der gemeente Oosterland gehouden. Op de agenda komen o.m. voor: Wijziging bouwverordening (trot toirverlaging); toewijzing grond aan oorlogsslachtoffers; verzoek ontheffing betaling reinigingsrech ten 1957; voorstel verlenen subsidie landbouwtentoonstelling 1957; voor stel verlenen garantie stichting Ro de Kruis ziekenhuis te Zierikzee; wijziging gemeentebegroting 1955; wijziging gemeentebegroting 1956; vaststelling begroting gemeente en woningbedrijf 1957; verder voorko mende zaken. tertk'zeG Herenkledingmagazijn gemoderniseerd Het pand in de Poststraat alhier, waarin gevestigd de kleermakerij van de heer W. Quist, annex ver koop van herenconfectie en mode artikelen, heeft een grondige mo dernisering ondergaan. De winkel gelijkvloers is naar ontwerp van architect de Jonge, herschapen in een modern juweel van bijzonder stijlvolle binnenhuiskunst. Het pla fond, bestaande uit „planken op z'n kant" is in zwart afgeschilderd, bet geen vooral ook fraai afsteekt als de neonverlichting is ontstoken. Het effect wordt verhoogd door een zeer decoratief behang en een rus tige colovynilvloer. Het betrekke lijk smalle pand doet aanmerkelijk breder aan door de breedtewerking die in vloer en plafond is toegepast. Een blank-eiken vitrine, waarin kwistig met glas is gewerkt, kom- pleteert de stijlvolle inventaris. Een zeer ruime keus in herenconfectie kan gemaakt worden uit de kleding die een plaats heeft gevonden aan de handige confectierekken, die bo ven elkaar zijn aangebracht. Vanaf Bazar van de IJsvereniging leverde gunstig resultaat op Geld zal economisch worden besteed Op een maandagavond in „Mon- dragon" gehouden algemene ver gadering van de Zierikzeese IJs vereniging, onder voorzitterschap van de heer J. B. Franke, is ope ning van zaken gegeven over de enige tijd geleden gehouden bazar De bazar bleek een goed resultaat te hebben opgeleverd. De netto op brengst bedroeg f 3030,86. In zijn openingswoord prees de voorziter in het bijzonder de initia tiefnemer en voorzitter van de pro- paganda-commissie de heer L. Broekema, onder wiens bezielende leiding een groep medewerksters en medewerkers de bazar in korte tijd de straat kijkt men vrij in de fraaie winkel. De étalage is evenel af sluitbaar met rib-velours-gordij- nen, hetgeen in de winkel een vrij gesprek mogelijk maakt. De trap naar het boven gelegen atelier is weggewerkt achter een decoratieve wand, waar men ook een pascabine aantreft. Het timmerwerk is uit gevoerd door de firma Quant en Zn., metselwerk: C. Schouls, schil derwerk P. Schults, loodgieter J. Bolle, electriciën Joh. B. Wansink, vloerbedekking Deurloo en stoffe ring P. de Vlieger. tot een fantastisch succes wisten te maken. Het woord was hierna aan de heer Broekema, die op deskundige wijze financiële opening van zaken gaf en de opbrengsten van de ver schillende onderdelen bekend maakte. Als blijk van waardering voor zijn werk kreeg hij de toezeg ging een boekwerk tegemoet te mo gen zien. De voorzitter herinnerde er nog eens aan op welke bijzondere wijze de bazar leefde onder het Zierikzeese publiek. Het geld zal worden gebruikt om de akkomoda- tie van de nieuw aangelegde ijs baan op peil te brengen. De voor zitter deed de toezegging dat het geld voor reële doelen op de meest economische wijze zal worden be steed. De baan krijgt een beplan ting, waarvoor reeds een schema is opgesteld. De heer Broekema drong er nog op aan, dat er voor de opbrengst „aanwijsbare objecten" komen, op dat de burgerij kan worden ge toond: „dit heeft U gedaan". Me degedeeld werd nog dat de vereni ging thans 315 leden telt. Het zou den er eigenlijk wel 500 moeten worden, om de zaak zo vlot moge lijk te laten marcheren. T.z.t. zal dan ook een ledenwerfactie op touw worden gezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3