Hoe kan produktiviteit in middenstandsbedrijven worden verhoogd Middenstander heeft verschillende mogelijkheden (Slot). Voor de ondernemers, die zich vestigden in de tijd, toen de goe deren nog schaars waren en we een verkopersmarkt" kenden, betekent dit de eerste kennismaking met ae concurrentie. Vooral deze zaken lieden zullen zich de kunst moeten eigen maken hun kostencijfers kri tisch te bekijken en hun onkosten zoveel mogelijk te drukken. De nieuw gevestigde bedrijven hebben bovendien het nadeel, dat hun kosten over het algemeen veel hoger liggen dan die van oudere De ^middenstander ziet zich thans voor het probleem geplaatst, de stijgende kosten (lonen, sociale las ten, hogere eisen van de klant) op te vangen, terwijl hij zijn prijzen volgens de scherpe concurrentie niet of niet voldoende kan verho gen en dit met het oog op het al gemeen belang ook niet gewenst is. Daartoe is hij alleen maar ln staat, wanneer hij met alle kracht de produktiviteit in zijn onderne ming bevordert. Het grootbedrijf schenkt al jaren lang grote aandacht aan de produk- tiviteitsbevordering en boekt op dit terrein belangrijke successen. De middenstand zal er - in al zijn ge ledingen - voor moeten waken, hierbij niet achter te blijven. Als men inziet, dat verhoging van de produktiviteit nodig is, rijst de vraag, „hoe kan ik dat in mijn eigen bedrijf bereiken?" Vele middenstanders zullen ge neigd zijn te denken, dat de pro duktiviteit in hun bedrijf niet kan worden opgevoerd, omdat zij niet in dezelfde mate als de industrie kunnen mechaniseren. Er bestaan echter voor een mid denstander verschillende andere mogelijkheden voor het bereiken van een hogere produktiviteit: doel matiger werken, verbetering van werkmethoden, betere gereedschap pen en machines, betere organisa tie en betere administratie. Het gaat er niet om meer uren te maken, feel en Nutsdepartement Zierikzee „Jacob van Lennep" bracht: „Flat te huur" Het weerzien met de toneelver eniging „Jacob van Lennep" te Bre da, die vrijdagavond jl. optrad voor het Nut is van alleraange naamste aard geweest. De Bredase tonelisten gaven een sublieme ver tolking van de psychologische thril ler in drie bedrijven „Flat te huur' („Love from a stranger") van Frank Vosper, naar een verhaal van Aga tha Christie. Cecily Harrington ziet de terug komst van haar verloofde uit de Soedan met enige ongerustheid te gemoet, louter en alleen om het feit dat (blijkbaar) de liefde nog niet de fundering heeft gevonden, die nodig is om een huwelijk aan te gaan. Het huwelijk wordt dan ook abrupt afgelast en in die wan kele sfeer doet Bruce Lovell zijn intrede, een man van doortastende manieren, die echter later een lust moordenaar blijkt te zijn. Hals over kop huwt Cecily Bruce en zij vestigen zich in een afgelegen streek, waar zij een landhuis be trekken. Daar ijlen de ontwikke lingen tot een climax, naarmate de ware bedoelingen van Bruce met onheilspellende duidelijkheid aan het licht treden. Naar onze mening is „Jacob van Lennep" er op verrassende wijze in geslaagd dit (te Zierikzee niet geheel onbekende) stuk de drama tische spanning mee te geven, die het behoeft. Heel vaak op deze avond waren de grenzen tussen amateurisme en professionalisme zoek en deze verdienstelijke om standigheid vond vooral zijn oor zaak in het sterke spel van de hoofdrolspelers. Mevr. E. Thijssen- Bielders gaf van Cecily een vertol king die ons lang bij zal blijven. Zij bezit een verrukkelijke onge kunsteldheid en een veroverende charme. Dit gevoegd bij een uitste kende toneelstem gaf haar wapens in handen om van deze rol een cre atie te maken. Haar tegenspeler was aan haar gewaagd. Mr. R. van Maanen als Bruce gaf aan zijn rol een beangstigende beklemming, die zijn talent onaanvechtbaar maakt. Maar er was meer goeds. Mevr. T. F. M. Weebers-Vos de Wael gaf een evenwichtige vertolking van tante Loo-Loo, een weliswaar be moeizuchtig, maar niet minder scherpzinnig familielid. J. H. M. Quadekker zette een aanvaardbare Hodgson (tuinman) op het toneel en ook de andere bijrollen gaven glans aan dit stuk, dat onder regie van Joh. Steenbergen Jr. maatstafge- vend genoemd mag worden voor het peil waarop amateurtoneel kan staan. De Nutsvoorzitter de heer D. C. A. Lugt bood na afloop de dames van het gezelschap bloemen aan. In een inleidend woord vóór de voorstelling had de voorzitter in zonderheid het welkom toegeroe pen aan burgemeester en mevr. Dijckmeester. Spr. wees toen nog eens op de uitermate lage contri butie, waardoor het arrangeren van toneelvoorstellingen geen eenvoudi ge zaak is. maar de uren, die men werkt, beter en doeltreffender te besteden. Men behoeft het niet zozeer in grote dingen te zoeken. Hoeveel kleine verbeteringen zouden in het bedrijf kunnen worden verwezen lijkt, als men de moeite nam de gang van zaken in het bedrijf te analyseren en te bekritiseren. Om enige voorbeelden te noemen: Is de inrichting van de winkel of werk plaats doelmatig? Hoeveel uren heeft het verkopend personeel niets te doen? Verschaft de boekhouding voldoende inzicht in het bedrijf? Hoe groot is de omzetsnelheid? Kan het assortiment niet worden ver beterd en zijn de voorraden soms niet te groot? Voor elke onderneming ligt hier een taak. En wat de middenstander individueel niet kan, zou kunnen gebeuren in samenwerking met an deren. De sterke ontwikkeling van de inkoopcombinaties en de groei van het vrijwillig filiaalbedrijf be wijzen, dat in samenwerking iets kan worden bereikt. Voor verschil lende branches zijn thans produk- tiviteitsonderzoekingen gaande (sla gers, bakkers). In de vakbladen is hieraan de nodige bekendheid ge geven. Voor de middenstander in het bij zonder geldt, dat hij zich slechts kan handhaven als hij zijn econo mische funktie zo doelmatig moge lijk verricht. Het gaat er om aan de consument meer of betere goederen en diensten ter beschikking te stel len tegen de laagst mogelijke kos ten. Als de middenstand zijn econo mische functie niet goed vervult, zullen andere groepen klaar staan om zijn plaats in te nemen. Middenstander, „let op U saeck". Middenstanders die nader op de hoogte wensen te worden gesteld van de methoden die er bestaan om tot produktiviteitsverhoging te ko men, kunnen zich wenden tot de middenstandsconsulent in hun pro vincie. De consulenten willen ook gaarne over dit onderwerp het woord voe ren op middenstandsbijeenkomsten. ElmJ^/oorduelle Onder de geslaagde candida- ten van de verkeerscursus ver meldden wij vorige week abusieve lijk W. G. Jonker. Dit moet zijn W. G. Zomer. ^jZjÓosterland Recht maken Hoge Maireweg In het kader van de wegenver betering in de polder is thans een begin gemaakt met het recht ma ken van de Hoge Maireweg. Vanaf het einde van de Lage Maireweg wordt de eerstgenoemde bijna recht doorgetrokken tot aan.de voorma lige hofstede „De Zeijler". De nieuwe weg loopt nu slechts enkele meters voor het woonhuis van de heer K. Goudzwaard Cz. Ook in het Laurensweegje begint er tekening in de werkzaamheden te komen. Het wegdek moet nog worden af gemaakt met bitumen, terwijl de benodigde grond voor de oprit over de bekende Rampaartsedijk is aan gevoerd. Uiteraard is hier eerst een duiker gelegd over de nieuwe wa tergang. Op het te Breda gehouden examen ter verkrijging van het di ploma Gemeente-administratie I, slaagde o.m. de heer J. J. de Waal, werkzaam ter secretarie der ge meente Duivendijke. ffiruinisse Op de in de R.A.I.-gebouwen te Amsterdam gehouden internatio nale Slagersvaktentoonstelling be haalde slager G. de Gruyter te Bruinisse weer enige successen. Hij behaalde met een inzending Rook vlees een eerste prijs, met een in zending gekookte achterham een tweede prijs en met een inzending boterhamworst eveneens een twee de prijs Mej. Willy de Waal Jd. is be noemd tot ambtenares ter gemeen tesecretarie van Bruinisse, waar zij thans reeds werkzaam is. Lekke gasfles Maandagmiddag werd Bruinisse opnieuw opgeschrikt door de brandweer-sirene. Een lekke gas fles bleek de oorzaak van een begin van brand bij de melkhandelaar M. de Ronde aan de Steinstraat. Door tastend optreden van de eigenaar, huisgenoten en toesnellende buren, was echter van die aard, dat de brandweer niet meer behoefde uit te rukken. Bromfietser viel De heer H. J. Capelle, wonen de in de Lange weg te Bruinisse, kwam zaterdagavond ongeveer 10 uur op de Rijksstraatweg met zijn bromfiets zodanig te vallen dat een bloedende hoofdwond ontstond en hij bewusteloos bleef liggen. Nadat dr. Quaak eerste hulp had verleend kon hij echter naar zijn woning worden vervoerd. Opname in het ziekenhuis bleek niet noodzakelijk. Minister Luns zal met Hammarskjoeld spreken De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal maandagavond een onderhoud hebben met de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjoeld, aldus ls maandag uit New York gemeld. Verwacht werd, dat gesproken zal worden over de gebeurtenissen ln de wereld, in het bijzonder in het Midden-Oosten. Minister Luns is in New York voor een zitting van de economische en sociale raad, die dinsdag wordt geopend. De minister heeft maandag be sprekingen gevoerd op het hoofd kwartier van de Nederlandse ver tegenwoordiging bij de Verenigde Naties. Verder sprak hij met ver tegenwoordigers van andere lan den bij de Verenigde Naties. VISSERIJBERICHTEN De afsluiting van het mosselseizoen Met een aflevering van 500 ton nen in de maand april voor kwe kers van Bruinisse en aangevoerd uit de Waddenzee kwam dit jaar de sluiting van het mosselseizoen. (13 april). Hekkensluiters waren Bru 25 (J. de Waal-Otte) en Bru 43 (A. Jumelet-Haeck). Met deze laatste aflevering werd een mos selseizoen afgesloten waarin voor nieuwjaar 1957 een voortdurend tekort aan mosselen voor de han del bestond. Er werd meer geëxporteerd dan 100 pet. van de gezamenlijke standaardcapaciteitscijfers, maar toch waren er in Zeeland verschil lende kwekers die individueel de 100 pet. van hun standaardcapaci- teitscijfer niet konden halen en die daar beneden bleven. Voor Brui nisse is dat aantal 4 of 5. Het standaardcapaciteitscijfer is de hoeveelheid mosselen, die iede re kweker aan het Mosselkantoor mag afleveren, maar gedurende het gehele seizoen althans zeker de eerste maanden, werd daarop niet gelet, wie over leverbare mos selen beschikte kon deze afleveren want de vraag was groter dan het aanbod. Veel moeilijkheden werden on dervonden van de slechte groei op een gedeelte van de Waddenzee, terwijl anderen gehandicapt wer den door een storm, die een groot gedeelte van de gereed staande mosselen in het niet deed verdwij nen. Veel partijen moesten ook, omdat zij niet aan de gestelde le- veringseisen voldeden, worden af gekeurd, vooral de laatste maan den. Voor het nieuwe seizoen zijn de kansen voor de meeste kwekers weer aanmerkelijk gunstiger, ze ker althans wat de voorraden be schikbare consumptiemosselen op de percelen aanwezig betreft. Maar eer deze geleverd kunnen worden (eind juli) kan natuurlijk nog van alles gebeuren en natuurrampen kunnen nog grote schade veroor zaken, terwijl ook nog niets te voorspellen is over kwaliteit c.q. visgewicht, dat bij de aflevering van mosselen ook altijd een voor name rol speelt. Ingezonden mededeling „Scheldeklanken" speelde voor Hongaren in kamp „Stoofpolder" Het was ongetwijfeld een goede gedachte van de Mandolineclub „Scheldeklanken" te Zierikzee om te Bruinisse een uitvoering te ge ven die voor de Hongaarse vluch telingen gratis toegankelijk was en het gemeentelijk vergaderlokaal was dan ook goed gevuld met Hongaren en een merendeels uit jeugd bestaand publiek, toen de voorzitter van „Scheldeklanken" de avond (zaterdagavond) opende met een welkomstwoord. Het daarna volgende program ma van marsliedjes, cowboylied jes, Hawaiian liedjes en wat meer op de guitaar ten gehore kan worden gebracht, whs uitstekend verzorgd, het komisch toneelstuk je, „Wij gaan emigreren" werd goed vertolkt en was wel in staat de stemming er in te brengen. In het duo Ad Co beschikt de club over een paar uitstekende zange ressen, terwijl ook de accordeon- nisten er zijn mogen. „Schelde klanken" is in staat iets goeds te brengen in het genre der lichte muziek, zoals overduidelijk werd getoond. Heden (dinsdag) Zierikzee: Concordia, 7.30 uur, film- en demonstratie-avond. Morgen (woensdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur NVV- kabaret-avond; Huis van Nassau, 2.30 uur, voorjaarsvergadering afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Kerknieuws Ger. Gemeenten OOSTERLAND. Donderdagavond 7.30 uur ds. Heerschap uit Borssele. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haamstede: W. L. Heymans, Oudelande. Aangenomen naar Niekerk-Vlie- dorp (bijstand in het pastoraat): vi- karis J. F. N. van Harrevelt, Hei- nenoord. Bedankt voor Spellen (standpl. Friedrichsfeld, Ev. Kirche Rhein- land): W. K. Post, Warmenhuizen. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk: J. Banga, Vleuten-De Meern; te Ruinerwold-Koekange: E. J. Duur- s'-ma, Vorden; te Gapinge: kand. drs. J. Vlaardingerbroek, Loosdui nen. Aangenomen naar Scherpenzeel (Gld.): P. W. van der Veen, Broek onder Akkerwoude. Bedankt voor Amsterdam: H. D. Bruggeman, Rotterdam-Schiebroek voor Rotterdam-Charlois: C. Chr. Griffioen, Voorthuizen; voor Sint Anna Parochie: Joh. Dijkstra, Schermerhorn; voor Drachten: dr. M. Feitsma, Oenkerk; voor Middel - sturn: H. Willems, Augustinus. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Rotterdam-Charlois: K. Brüning, Rijnsburg. Aangenomen naar Heerenveen: J. van Dijk, Schildwolde. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Steenwijlc: W. van Heest, Rozenburg en Th. Rutters, Wildervank. De methodistische emeritus-pre dikant Ernest Bromley heeft zon dag in Cincinnati verklaard dat hij en vijftig andere leden van een pa cifistische organisatie besloten heb ben dit jaar geen inkomstenbelas ting te betalen, daar huns inziens 80 pet. van deze belasting bestemd is voor de financiering van afgelo pen, huidige of toekomstige oor logen. NIEUWERKERK Eerste paal voor nieuwe Gereformeerde kerk ging de grond in Na lange voorbereidingstijd eindelijk zover (Eigen bericht) Vorige week werd op officiële wijze de eerste heipaal de grond ingedreven voor de nieuw te bou wen Gereformeerde kerk te Nieu- werkerk. De bouw is geruime tijd vertraagd door de aanvankelijke overweging het oude kerkgebouw nog te restaureren. Dit bleek echter onmogelijk, zodat het werd afge broken. Een nieuwe voorbereidings tijd was nodig om tot de bouw te geraken. Reeds in 1954 vonden de grondsonderingen plaats. De predikant dr. Becker -sprak een kort woord en hoopte dat Gods zegen op de bouw zal mogen rus ten. Bij de plechtigheid waren aan wezig vertegenwoordigers van de kerkeraad, vele leden van de ker kelijke gemeente, vertegenwodrdi- gers van het architectenbureau Chr. de Hees te Rotterdam, enkele i op zichters en talrijke andere belang stellenden. Nadat de eerste paal de grond was ingegaan, werd oniiiid- dellijk begonnen met het heien van de andere palen, die tot een totaal (elke paal meet 14 meter) van 71 moeten worden ingebracht. Wij vernemen dat t.z.t. de eerste steen legging eveneens op officiële wijze zal geschieden. Het werk wordt uit gevoerd door de aannemer de heer L. Tieleman te Nieuwerkerk. (Door omstandigheden eerst heden ge plaatst). KorfbalseriewedstriJden op Schouwen-Duivelaud Ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum organiseert de korfbalver eniging D.S.S. te Nieuwerkerk op 2e Paasdag de jaarlijkse korfbal seriewedstrijden, welke op Schou- wen-Duiveland worden gehouden. In totaal nemen 22 twaalftallen aan deze seriewedstrijden deel. In de le klasse komen uit: DSS, Die Gouwe, Unitas, SVOWK, Burgh, Zeemeeu wen, VIOS (Willemstad) en Animo (Souburg). In de 2e klasse: DES, MEVO, Zwaluwen, Brouwershaven, Stormvogels en Animo II. In de 3e klasse: DSS II, WIK, Die Gouwe II. Zeemeeuwen II, Burgh III, Die Gouwe II, VIOS II en Animo III. Jammer dat de stemming soms, vooral tegen het einde wat al te uitbundig werd; naast de jeugd was een wat ouder publiek zeker gewenst geweest, om het goede evenwicht te bewaren. In de pauze werd een taart ver loot, alsmede andere kleine voor werpen, iets wat ook altijd een gewild onderdeel van het pro gramma blijkt te zijn. Door een der aanwezige Hongaren werd een woord van dank gesproken in de Hongaarse taal. Aardappelen ROTTERDAM, 15 april. Klei aardappelen, 35 m opw.: Eigenhei mers f 10-16, Bintjes f 7,50-8, Be velanders f 12-13, Furore f 10-11, Meerlanders f 10-10,50; z and aardappelen geen notering; voer- aardappelen f 3-3,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Volgende week geen aardappel- beurs. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 15 april. Binnen landse granen, ochtendbeurs - of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie f 28. Voedergranen: zomergerst vriendelijker, naar kwaliteit f 21- 22,50, extra daarboven; haver: vast, naar kleur, droogte en kwaliteit f 18,50-21, extra blanke f 22; rogge: vast, doorsneekwaliteit f 20,50, ge droogde f 21,50, bakrogge, ge schoond f 22,50. Peulvruchten: groene erwten f 26- 38, schokkers f 35-52; schokkers en bruine bonen practisch zonder za ken. Bruine bonen in de blanke droge kwaliteit f 48-51. Volgende week geen graanbeurs. Vlasmarkt ROTTERDAM, 15 april. Markt- stemming onveranderd. Vlaslint: waterroot f 1,60-2,25, dauwroot f 1,40-2,00, breekvlas f 1,45; stro- vlas: ongerepeld f 0,08-0,18, gere peld f 0,10-0,20; lijnzaad f 0,45-0,47; vlaslint lokken f 0,50-0,80. Co5p. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 15 april 1957. Spinazie (glas) f 14-17; id. (na tuur) f 33-37; Andijvie f 44; Prei f 15; per 100 kg. Bloemkool IA f 64, id. A f 53, id. B f 30, id. C f 19-23, id. D f 7- 10, id. stek f 4; Kropsla A f 9-11, id. B f 5; per 100 stuks. Verwachting tot woensdagavond: VRIJ ZONNIG Droog en tamelijk zonnig weer. Overwegend matige wind uit wes telijke richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. 17 april. Zon op 5.42, onder 19,43 Maan op 23.34, onder 7.16 18 april. Zon op 540, onder 19.44 Maan op onder 8.04 Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 april 5.11 v.m. 18 april 5.47 v.m. BROUWERSHAVEN: 17 april 4.38 v.m. 18 april 5.15 v.m. Springtij: 16 april. Doodtij: 25 april. 17.39 n.m. 18.17 n.m. 17.01 n.m. 17.42 n.m. HET WEEKOVERZICHT Aan de noordflank van een hogedrukgebied dat zich boven Frankrijk en Zuid-Duitsland be vindt, stroomde gisteren tamelijk zachte en iets vochtiger lucht bin nen waarin maximumtemperatu ren van ongeveer 14 graden be reikt werden. Een frontale storing die vergezeld van regen over Ier land en Engeland trok, nam snel in activiteit af zodat de regenzone zo goed als geheel verdween. Achter dit front bevindt zich lucht van ongeveer dezelfde samenstel ling, aangezien een volgend oce aanfront te ver van onze omge ving verwijderd blijft zal het weer morgen niet veel met dat van vandaag verschillen. De regen kansen zijn gering en in het tem- peratuurverloop komt weinig ver andering. NIJMEGEN. Gisteravond laat is op de Graafseweg te Nijmegen de heer L. de Winter, toen hij met zijn fiets plotseling naar links zwenkte, door een auto gegrepen en aange reden. De man werd zwaar gewond. Hij kreeg o.a. een schedelbasis- fractuur. Hij werd naar het Sint Radboudziekenhuis overgebracht, waar hij vandaag is overleden. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Oosterlandse Duivelandse Boys kampioen in 2 C. In 3 C. speelde Zierikzee een verdienstelijke wedstrijd tegen R.W.B. (2-1) Korfbalcompetitie startte met klein programma Wolf aartsdijk kon het in de 2e klas C bij Kapelle niet bolwerken daar het met 3-2 de kous op de kop kreeg. SVD klopte Kloetinge met 3-0 terwijl Kats zich veel sterker toonde dan Heinkenszand (5-0). Yerseke IIT deed verdienstelijk werk door Bevelanders een puntje afhandig te maken (3-3). De stand is: Wolf aartsdijk 17-29; MEVO 17- 26; Kats 18-25; Kapelle 17-22; SVD 16-21; Wissekerke 19-20; Bevelan ders 19-14; Goes IV 14-13; Kloe tinge 16-11; Yerseke III18-7; Hein kenszand 17-0. Waar niemand wel op zal heb ben gerekend gebeurde in de 2e klas C. Het Oosterlandse Duive- tand dat voor de eerste maal aan de kompetitie deelnam werd kam pioen door de verrassende neder laag welke MEVO II bij Bruse Boys kreeg te slikken (3-2). De stand is hier: Duiveland 12-17; ME VO 11 12-15; Bruse Boys 12-15; Burgh III 12-15; Zierikzee TV 12- 10; Bruse Boys II 11-7; MEVO III 11-3. In de juniorenkompetitie volgde Renesse het goede voorbeeld van het le en 2e elftal op en werden na krachtige tegenstand van Burgh na een 2-2 gelijk spel kampioen van hun afd. Zierikzee bleef goed vol gen en gaf Zonnemaire geen schijn van kans (6-1). Brouwershaven toonde zich de sterkere over Zie rikzee II (4-1) terwijl Dreischor het goed partij gevende MEVO maar net van het lijf kon houden. De stand: Renesse 14-26Zierikzee 13- 23; Burgh 13-16; Brouwershaven 12-14; Zonnemaire 14-11; Dreischor 13-10; Zierikzee II 13-6; MEVO 14-0. Zierikzee speelde in de 3e klas C een verdienstelijke wedstrijd en klopte RWB met 2-1. Kampioen Veerse Boys stuitte bij De Schut ters op onverwachte tegenstand en moest met een gelijk spel genoegen nemen. RKC en RKDVC deelden de buit ook eerlijk (3-3). De stand is: Veerse Boys 22-35; WSC 21-31; VES 22-26; RKC 21-22; Heusden 22-22; RKDVC 22-22Dongen 22- 21; HERO 22-19; RWB 22-18; Zie rikzee 21-17; Virtus 22-17; De Schutters 21-10. Voor Burgh begint het in de 4c klas G donker uit te zien. Zelf ver loor het van Steenbergen met 4-2 terwijl DHV het stoute stukje uit haalde om Nieuw Borgvliet met een 4-1 nederlaag naar huis te stu ren. Burgt dat nu nog een wedstrijd heeft te spelen, uit tegen DHV, zal deze beslist in winst om moeten zetten om aan degradatie te ont snappen. DHV dat nog drie wed strijden moet spelen krijgt naast Burgh nog bezoek van RSV en Kaaise Boys, wedstrijden waar ze ker winst voor de thuisclub in zit. De stand is: Halsteren 20-30; Steen bergen 20-29; SC Gastel 20-29; Nw. Borgvliet 20-26; NSV 20-18; Kaaise Boys 19-17; Noordhoek 20-16; DE- VO 20-14; RSV 19-13; Burgh 19-12; DHV 17-10. In de le klas B van de afd. Zee land beëindigden Dreischor en Brouwershaven hun wedstrijd pre cies eender als dat zij waren be gonnen (0-0). Door dit resultaat staat Dreischor, dat is uitgespeeld, definitief op de onderste plaats. Renesse had weinig moeite met Zierikzee II en scoorde er lustig op los (11-1). Door deze doelpuntenre- gen slaagde Renesse er zelfs in meer dan honderd doelpunten in deze kompetitie te scoren. De stand Renesse 16-31; Burgh II16-15; Zie rikzee II 15-13; Brouwershaven 15- 10; Dreischor 16-9 Brouwershaven II deed in de 2e klas C verdienstelijk werk door het hoger geplaatste SVOWK met lege handen naar huis te sturen (5-3). De stand is: Renesse 15-30; Zierik zee III12-16; SVOWK 13-14; Brou wershaven II 13-10; Dreischor II 14-6; Zonnemaire 14-2. De korfbalkompetitie ging met een klein programma van wal. Kampioen Burgh deed wat van haar mocht worden verwacht en klopte Velocitas met 3-1. Zeemeeu wen leverde een verrassende pres tatie door DSS met groot verschil, 5-0, in eigen huis geen kans te ge ven. Renesse hield de puntjes in de duinstreek door Die Gouwe met 3-0 de zege af te snoepen. In de 2e klas startte Zwaluwen met een grote 7-0 overwinning op DOSKO. Stormvogels had alle moeite met Burgh II en kwam maar net met dc hakken over de sloot (3-2).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2