OMalk Raadsel in Nijmegen ALLE ACHT SLAAGDEN Leerlingen Inas-opleiding Huishoudschool kregen diploma ZU gaan nu een jaar de praktik in ZIERIKZEE. In de nieuwe vleugel van de Landbouwhuls- houdschool vond vrijdagmiddag, ln aanwezigheid van de algemeen se cretaris van de Z.L.M., mr. F. J. Schllngemann, de leden van de raad van bestuur, o.w. mevrouw Dfyckmeester-geb. jvr. de Brauw, de uitreiking plaats van de di ploma's voor de eerste proef van de Inas-opleiding (lnrichtlngs-as- slstente), door de Kringvoorzitter van de Z.L.M., de heer A. M. Ge luk. Alle acht aan de cursus deel nemende meisjes mochten het di ploma ln ontvangst nemen. De heer Geluk riep een welkom toe aan de aanwezigen, o.w, de ouders, de leerkrachten en verdere belangstellenden. Spr. herinnerde er aan dat het de eerste maal was in de provincie Zeeland, dat een dergelijke cursus werd gegeven en het was hem een vreugde de ge slaagden met hun succes te mogen feliciteren. In zijn gelukwensen be trok spr. ook de ouders. De Kring voorzitter zag grote mogelijkheden voor de bezitsters van het diploma, want inrichtingen en ziekenhuizen schreeuwen om deskundige hulp. De meisjes gaan nu een jaar de praktijk in en spr. wenste hen alle goeds. Naar mening van spr. was het vooral aan de energieke leiding Jaarvergadering zangver. „Nu met hope" Vereniging neemt niet deel aan concours In de „Koebel" werd donderdag avond de jaarvergadering van de gemengde zangvereniging „Nu met Hope" gehouden, onder voorzitter schap van de wnd. voorzitter, de heer C. v. d. Klooster. In zijn ope ningswoord memoreerde deze het overlijden van de voorzitter, de heer T. L. Jonker. Verder wees hij op de teruggang van het ledental, vooral door vertrek naar elders en sprak de wens uit, dat ook dit jaar weer een prettige samenwerking er toe zal bijdragen dat de vereniging blijft bestaan. Uit het jaarverslag van de secre taresse mw. Duson-Tuinman bleek, dat het aantal leden 35 en dat der donateurs 81 bedroeg. De rekening, die hierna aan de orde werd gesteld wees aan in ontvangsten f 1124,85, uitgaven f 1421,86, zodat er een na delig slot was van f 297,01, wat uit de reserve zal worden bijgepast. Nadat de financiële commissie een gunstig rapport had uitgebracht, werd deze rekening goedgekeurd, met dank aan de penningmeesteres- se mej. M. Speelman. De aftredende bestuursleden: mej. M. Speelman, dhr. M. Kommer en de heer A. Bom werden herkozen, terwijl in de va cature van de overleden voorzitter de heer C. v. d. Klooster Lz. werd gekozen. De verschillende funkties zullen onderling verdeeld worden. Besloten werd dit jaar niet aan het concours te St. Maartensdijk deel te nemen i.v.m. een minder goede bezetting van de verschillende par tijen. Wel zal dit jaar weer een reisje gemaakt worden, en wel op 14 mei, naar de Veluwe. Getracht zal worden het ledental op te voe ren. Nadat de voorzitter de dirigent de heer Rooseboom had dank ge zegd voor zijn goede leiding en prettige samenwerking, sloot hij deze geanimeerde vergadering. |fcj^ 3\erkuerve Gevonden voorwerpen 1 glacé handschoen; 1 motorwant (leder); 1 kinderbril; 1 accu; 1 por- temonnaie met inhoud. Inlichtin gen bij Postcommandant Kerk- werve. '^onJxematrQ Filmavond voor bejaarden De heer J. J. C. de Vlieger alhier heeft het goede initiatief genomen om de oudere inwoners van onze gemeente, 60-jarigen en ouderen, te vergasten op een filmavond in café v. d. Berge. Een serie van mooie en soms gekleurde films werd vertoond, allereerst een prachtige film over allerlei bloe men. Duidelijk bleek hieruit welk een genot deze de mens kunnen bieden. Vervolgens kwam in ver toning het ijsfeest van verleden jaar, waarbij naar hartelust oude herinneringen werden opgehaald, waarna een filmpje van het Oran jefeest. Ook werden opnamen ge toond uit de Westhoek en de Keu kenhof, die zeer de moeite waard waren. Het gaan der seizoenen in de landbouw was door de heer de Vlieger ook op de film vastgelegd. Ook van dit dankbare onderwerp genoten de aanwezigen met volle teugen. De heer de Vlieger kan met dankbaarheid terugzien op zijn werk dat door allen op hoge prijs is gesteld. en het doorzettingsvermogen van de directrice, mej. van Liere te danken, dat de eerste proef slaagde. Met een toepasselijk woord over handigde de heer Geluk daarop de diploma's Mevrouw Dijckmeester spelde elk der geslaagden het in signe op, dat op de do<y hen zelf gemaakte uniform voortaan zal worden gedragen. Mej. van Liere ging hierna wat dieper in op de Inas-opleiding, waaraan op school veel zorg en moeite is besteed. Spr. dankte de bevolking van Schouwen-Duive- land voor het in de school gestelde vertrouwen, inzonderheid de ouders die hun dochters afstonden voor de cursus. De directrice wees er op dat de meisjes onderricht kregen in een groot aantal vakken (huishoudelij ke vakken, naaldvakken, algemene ontwikkeling, kinderverzorging, te kenen, muziek, tuinbouw, natuur- en scheikunde, E.H.B.O.). Daar veel aan het initiatief van de school werd overgelaten, werden de exa menopgaven aan de Inspektie van het Nijverheidsonderwijs voorge legd. De meisjes kregen les van twaalf leerkrachten en hebben vooral in de examenweek zeer hard gewerkt. In de stagetijd - zo vervolgde mej. van Liere - zullen de meisjes ook nog huiswerk opkrijgen en zij worden door de school gecontro leerd en navraag wordt gedaan in zake hun vorderingen. Spr. hoopte dat zij straks in de praktijk het zelfde enthousiasme aan de dag zullen leggen als gedurende de cur sus op school. Spr. bond de leer lingen op het hart steeds te beden ken, dat zij in de ziekenhuizen en inrichtingen de school vertegen woordigen en zij overal de helpen de hand zullen toesteken waar dit nodig is. In een der lokalen werd door zuster de Vries nadien de film ver toond: „Aan iedere deur", die een beeld geeft van de inrichtingen die profiteren van de opbrengst der kinderpostzegels. Zuster de Vries ontving als blijk van waardering voor deze geste uit handen van de Kringvoorzitter een door de meis jes gebakken cake. Enkele ogen blikken bleef men daarna nog ge zellig bijeen. De volgende leerlingen kregen het diploma: Tonny van der Bijl, Duivendijke; Riet Vijverberg, Ouwerkerk, Esther Schot, Zierik- zee; Henny Scholten, Burgh; Jannie Bastiaanse, Zierikzee; Addie Kom mer, Noordgouwe; Rina Schouwe- naar, Nieuwerkerk; Truus van de Kassteele, Noordgouwe. cuuerskctve/\. Ouderavond openbare lagere school Zaterdagavond werd de jaarlijk se ouderavond door de leerlingen der openbare lagere school te Brou wershaven gehouden in hotel Rin- gelberg. De geheel gevulde zaal werd verwelkomd door de voorzit ter der oudercommissie, de heer P. Lij baart. Het officiële programma werd geopend door een blokfluittrio bestaande uit de leerlingen Geertje Jansen, Ria Opree en Willy Bos. Op zeer beschaafde wijze werden diverse schoolversjes vertolkt, het geen de waardering van de aanwe zigen had. Matty Malipaard decla meerde vervolgens het bekende vers „Boerke Naes" van Guido Ge- zelle. Het toneelstukje „De koeke- pan" werd vooral door „schoenma ker van Wijk", die met elan zijn reparatiewerk uitvoerde, op voor treffelijke wijze gespeeld. De hoofd schotel betrof het spel van Jan Klaassen, in vijf bedrijven. Mede door de mooie kleren en de bijbe horende coulissen wisten de jeug dige tonelisten het publiek te boei en. Huisbaas Kees de Moor wist met zijn grollen en mimiek de no dige lachsalvo's in de zaal te ontke tenen. Ook het spel van Jan Klaas sen (Fred Koster) en Katrijn (B. v. Nieuwenhuize) werd goed vertolkt. Al met al kan de o.l.-school op een goed geslaagde avond terugzien. Voorzitter Lijbaart sprak tenslotte woorden van dank tot alle mede werkenden, milde gevers en geef sters voor de prijzen der loterij en de heren v. d. Hoek, Waleboer en van Dongen voor de keurige ver zorging van de coulissen. Lezing over Canada Plattelandsvrouwenbond Donderdagavond belegde de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Brou wershaven een bijeenkomst in het jeugdgebouw, waar mej. G. A. de Lange een lezing hield over emi gratie naar Canada. De presidente mevr. v. d. Wekken-v. d. Sluis zei- de in haar openingswoord te hopen, dat mej. de Lange de verschillende facetten der emigratie nu eens liet zien door het oog der vrouw en niet zoals meestal het geval is door het oog van de man. Spreekster begon haar causerie met mee te delen dat de emigratiecentrale niet beoogt om de emigranten te „verkopen", maar alleen vrijblijvende inlich tingen verstrekt. Blijkt dat iemand niet geschikt is voor emigratie, dan wordt dit voornemen dan ook ont raden. Vele moeilijkheden zijn er voor de emigranten te overwinnen, maar Canada is een land met vele mogelijkheden. Er kan niet genoeg op worden aangedrongen de Engel se taal te leren, vooral de huis vrouw opdat ze niet overal buiten wordt gehouden wanneer bv. de kinderen onderling Engels gaan spreken of haar man brengt een collega mee. Doordat ze niets ver staat gaat de vrouw zich heel een zaam voelen en gaat dientengevol ge prakkizeren. Door middel van projektieplaatjes liet mej. de Lange de loop der emigratie-gebeurtenis sen zien, te beginnen bij de aan melding in Den Haag. Op de emi grantenschepen is een uitstekende accomodatie, waarbij speciale aan dacht is besteed aan de verzorging van baby's en kleuters. Wat het land betreft is het verschil met Europa niet zo heel groot, wat ze den en gewoonten betreft. Het is beslist niet zo, aldus mej. de Lange, dat het alleen maar „rock en roll" is. Een mooi concert kan men er evengoed bezoeken. De Bond van Plattelandsvrouwen houdt zich spe ciaal bezig met huishoudelijke voor lichting. Typisch is, dat de kerk zich met het verenigingsleven be zig houdt. Het is helemaal niet vreemd dat men in de kerk een keuken aantreft waar de dames cakes e.d. kunnen klaar maken voor liefdadige doeleinden. Een tennisbaan naast de kerk is ook niet vreemd. Door deze voorlichting en projektieplaatjes kreeg men een geheel andere indruk over Canada en emigratie. In de pauze werd een verloting gehouden t.b.v. de gym nastiekclub der afdeling van de Pl.-vrouwen. Met een dankwoord door de presidente tot mej. de Lan ge en de vele aanwezigen werd de ze leerzame avond besloten. Op een dezer dagen gehouden tentoonstelling van handwerken verkreeg mevr. M. Stoel-Bom te Brouwershaven een eervolle ver melding voor een kleedje met Per zisch ajour. jjj Dreischor Vergadering gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam vorige week in spoedeisende ver gadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester A. H. Ver meulen. Als enig agendapunt werd behan deld een voorstel van burgemees ter en wethouders tot vergroting van de twee kopwoningen van het in aanbouw zijnde blok van 4 wo ningwetwoningen bij het sportter rein, nl. door de aanbouw van een kamer. Zonder hoofdelijke stem ming werd tot deze bouw besloten, waarbij wethouder Moermond ver klaarde dat hij het juister had ge vonden wanneer de gemeente was overgegaan tot de aankoop van de woning aan de Stoofweg, thans be woond door het hoofd der openbare lagere school. Omdat hiervoor in de raad geen meerderheid was te vinden en deze woning inmiddels is verkocht, verzet hij zich niet te gen dit voorstel. Hierna sluiting. Bt^OuwerliGrk, Omheining rond brandput Rondom de brandpunt is thans een omheining aangebracht. Aan de noordkant is een flinke zandbak voor de kleuters aangelegd. Dan is er een hellend gedeelte met zand, dat als een soort strandje kan die nen. Vervolgens komt dan het eigenlijke bassin, waar gelegenheid is voor het tanken van bluswater voor de brandweer. Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart 1957. Overleden: 3. Janna F. Tuijnman, wed. van C. de Roo, 70 j. (overl. te Zierikzee). Ingekomen: G. van Damme en gezin van Klimmen; J. de Vos van Moerkapelle. Filmavond Culturele Vereniging De laatste avond van het seizoen heeft de operateur, de heer Jumeiet de film „Noordzeejongens" ge draaid. Dit is de geschiedenis van een Noorse vissers jongen, die op jonge leeftijd zijn vader verliest, doordat deze over boord slaat en verdrinkt. Peer staat er nu alleen voor, om voor zijn broertje en twee zusjes de kost te verdienen. Uitste kend komt hierbij tot zijn recht de ruwe en harde arbeid voor het da gelijks brood en de armoede, waar mee de vissers hebben te kampen. De strijd om het naakte bestaan is voor Peer te groot en als er niets meer in huis is, laat hij zich ver leiden, om te gaan smokkelen. Pre cies op tijd houdt hij hiermee op en gaat dan aan de dijk werken; dat werk gaat eigenlijk ook boven zijn krachten, maar hij houdt het vol, totdat er genoeg gespaard is, om een trawler te kopen. In de slot- phase van de film zien wij, hoe hij na een grote vangst makreel wordt overvallen door de storm, maar na harde strijd weer behouden aan land komt. De voorzitter, wethouder C. P. Kuijper, zei tenslotte, dat het vol gende seizoen, indien mogelijk, wat vroeger zal worden begonnen. Oranjevereniging stelde feestprogramma op voor Koninginnedag Ktuderspelen op middag van feestdag Het bestuur van de Oranjever eniging Dreischor heeft ter gele genheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op dinsdag 30 april a.s. een programma vastgesteld. De feestelijkheden bestaan uit: 1.30 uur: Traktatie van de school jeugd in de openbare lagere school. 2 tot 4 uur: Kinderspelen op het grasveld op de ring van het dorp: 1. Kreeftenloop; 2. Achteruitloop race; 3. Ringsteken op autoped; 4. Duizendpootrace; 5. Kruiwa genrace; 6. Bal- en hoepelrace; 7. Steenwerpen; 8. Hoefijzerwer- pen. 4 tot 5.30 uur: Voetbalwedstrijd: 2 elftallen van inwoners boven de leeftijd van 30 jaar. De wedstrijd wordt gehouden op de weide ge legen bij de korenmolen „De Koekoek". Speeltijd 2 maal een half uur. Vóór en tijdens de wed strijd zal het harmoniegezelschap „Crescendo" haar medewerking verlenen. 7 uur: Volksspelen op de Ring voor volwassenen, o.a. stoelendans enz. afgewisseld met muziek van „Crescendo". jij Dreischor Cursus Instituut voor Arbeidersontwikkeling Donderdag 11 april jl. werd te Dreischor de tweede cursus van de Stichting Scholendienst van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling besloten met een gezellige bijeen komst in de o.l.-school. Een aantal genodigden, waaronder burgemees ter A. H. Vermeulen en wethouder J. J. Klaasse uit deze gemeente, de heer C. Hoek van de gewestelijke afdeling Zeeland, alsmede een aan tal geïnteresseerden uit Zierikzee en Brouwershaven gaven blijk van belangstelling. Ongeveer half acht opende de voorzitter van het plaat selijk bestuur, de heer W. C. Vane, de bijeenkomst, waarbij hij alle aanwezigen hartelijk welkom heet te. Daarna gaf hij het woord aan de leraar de heer M. van Immerzeel, die de cursisten dankte voor de toe wijding, waarmee zijn hun taak ge durende twee jaar hebben opgevat. De samenwerking en verstandhou ding was steeds ideaal. Hierna reikte de leraar aan 8 cursisten het diploma van de Stichting Scholen dienst uit, waarbij hij ieder afzon derlijk feliciteerde met het behaald succes. Burgemeester Vermeulen wenste de betrokkenen eveneens geluk met het bereikte resultaat en sprak zijn bewondering uit voor de wilskracht en het doorzettingsver mogen van de cursisten, die in hun dagelijkse werkkring bij vaak zwa re lichamelijke arbeid toch nog tijd hebben gevonden om hun geest te verrijken en te ontwikkelen. De heer Hoek schetste daarna de grote voordelen van een behoorlijke ontwikkeling. Hij raadde de cursis ten, die daarvoor in aanmerking komen, zich in de toekomst op te geven voor de zg. kadercursus, die speciaal opleidt voor leidende po- Ingezonden mededeling I CAMERA'S L 1 1 1 sities in de partij. Bovendien biedt de Stichting Scholendienst nog meer mogelijkheden t.o.v. ontwik keling op het gebied van algemene ontwikkeling, moderne talen, es peranto enz. De heer van Immer zeel verzekerde dat hij ook hierbij zijn medewerking gaarne wilde ge ven. Ook de heer Hoek feliciteerde tenslotte de cursisten met hun suc ces, met name de heren W. C. Vane, A. Kommer, J. Padmos, A. C. Knuist, Vroegop, A. de Rijke, F. J. Dooge en W. v. d. Werf. Ook de heer Broekema uit Zierikzee ver tolkte zijn bewondering en blijd schap over de prestaties van de cursosten en wenste hun van harte geluk. Nadat enige malen thee was geserveerd, droeg de heer van Im merzeel enige Zeeuwse schetsen voor, die een warm applaus uit lokten. Kerb nteuws Geen kerkelijke conferentie in oost-Duitsland De Duitse protestanten hebben de hoop om hun jaarlijkse kerke lijke conferentie in augustus in zes Oostduitse steden in de bergen van Thüringen te houden, opgegeven. In kerkelijke kringen wordt ge zegd, dat de Oostduitse autoriteiten een aantal politieke voorwaarden aan de noodzakelijke vergunning hadden verbonden. Dit was door de kerkelijke leiders als „onge rechtvaardigd en onaanvaardbaar" van de hand gewezen. Het conflict tussen kei^t en staat duurt reeds enkele jaren. Er be vinden zich thans acht geestelijken van de Evangelische Kerk in de gevangenissen. Zij zijn beschuldigd van tegen de staat gerichte pro paganda. Er zijn ook protestantse bladen in beslag genomen. Eierprijzen V.E.C.E. In de week van 8-13 april heeft de V. E.C.E., Coöp. In- en Verkoop centrale voor Eieren, uitbetaald kippeneieren f 1,60 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uit betaald. WAr UQT P£ ftl LT Verwachting tot dinsdagavond: Minder koud Veranderlijke bewolking met morgen tijdelijk wat regen; over wegend matige wind tussen zuid en west; over het algemeen iets hogere temperaturen dan vandaag. 16 april. Zon op 5.44, onder 19.41. Maan op 22.31, onder 6.34. Laatste kwartier: 22 april te 00.00. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 april 4.30 v.m. 16.59 n.m. BROUWERSHAVEN: 16 april 3.57 v.m. 16.18 n.m. Springtij: 16 april. Doodtij: 25 april. HET WEEKOVERZICHT Gedurende het weekeinde is de koude noordelijke luchtstroming, waarin regen-, hagel- en natte- sneeuwbuien voorkwamen, in een langzaam tempo in kracht afgeno men en tenslotte tot staan gebracht. Een hogedrukgebied dat bij IJs land tot ontwikkeling kwam, ver plaatste zich in zuidelijke richting naar de ingang van Het Kanaal en zwenkte daarna af naar het oos ten. Vanmorgen lag het centrum in noor west-Fra nkrij k Tegelijkertijd naderde vanuit En geland een zwak front dat de voor ste begrenzing vormt van minder koude en vochtiger oceaanlucht. De wolkenvelden, die met dit front sa menhangen, dreven in de nacht van zondag op maandag ons land bin nen. Hierdoor werd een sterke tem- peratuursdaling tegengegaan. Toch kwam er plaatselijk, o.a. in Bra bant en het oosten van het land nog nachtvorst voor. De zuidwestelijke stroming die zich nu begint in te stellen zal zich verder over onze omgeving uit breiden. Bovendien zal een regen- front dat vanmorgen Ierland be reikte, in de komende 24 uur tot ons land doordringen, terwijl de temperaturen morgen in het alge meen nog iets hoger zullen wor den dan vandaag. Het gevaar voor nachtvorst is voorlopig geweken. Heden (maandag) Zierikzee: Mondragon, 8 uur, leden vergadering Zierikzeese IJsver eniging; Concertzaal, 8 uur, Gi taren der liefde (a.l.). Haamstede: Het wapen van Burgh, 7.30 uur, verg. Coöp. Boerenleen bank „Haamstede"; Bioscoop ho tel Bom, 8 uur, Terug uit de hel, (14 j.). Brouwershaven: Café Centrum, jaarverg. „Kolenbond Br.haven". Morgen (dinsdag) Zierikzee: Concordia, 7.30 u.. film en demonstratie-avond. FEUILLETON door G. PLANTEMA „Laat ons er dan maar eens door" zei inspekteur Broekman. „Wij zul len dat eens gaan onderzoeken". Meteen stapte hij naar binnen, gevolgd door zijn rechercheurs. Niet echter door Ohlquist en Ver hagen, want zodra Broekman had gebeld, was Sven, gevolgd door de verbaasde Ernst, de kerktrappen afgegaan naar de Ganzenheuvel, waar de benedenkant van het huis was. Zij konden onmiddellijk na gaan, welke deur ongeveer recht achter die aan het Stevenskerkhof lag. Zij zagen een brede, dubbele deur, die een pakhuis afsloot. Een firmanaam ontbrak. De deur was dicht, maar even nadat Rika met de stok boven voor de dag was ge komen bij de bovendeur, bemerk ten zij, dat op de benedenverdie ping een lamp werd aangeknipt. Ineens scheen elektrisch licht door een reet in de dubbele deuren en een ruitje van matglas werd ver licht. Sven en Ernst wisten niet, hoe de gebeurtenissen boven verliepen. In spanning stonden zij op wacht bij de uitgang der benedenruimte, maar voorlopig zagen zij niets dan het lichtschijnsel. Uit niets viel verder te bemerken, dat zich men sen achter de dichte deuren be vonden. Maar plotseling klapten de dubbele deuren naar de binnenkant open. Meteen daarop hoorden zij een zwaar motorgeronk en voordat zij naderbij hadden kunnen komen, reed een kleine vrachtauto naar buiten. Achter de kabine, waarin zij vaag een bestuurder zagen zit ten, was een korte laadbak, die was overdekt met een huif van zeildoek. De wagen kwam met enige vaart voor de dag, maar in de smalle straat moest worden geremd om de bocht te nemen. Van die gelegen heid maakte inspekteur Ohlquist handig gebruik. Met een verbluft gezicht keek Ernst Verhagen toe, hoe zijn zwa ger zich aan de klep van de laad bak vastgreep en juist toen de vrachtauto meer snelheid kreeg, zwaaide Sven zich over de rand, daardoor uit het gezicht verdwij nend. De advokaat kreeg geen schijn van kans om dit kunststukje na te doen, want de vrachtwagen reed onmiddellijk daarop pijlsnel weg en binnen enkele ogenblikken was het voertuig de Hezelstraat in gereden, de kant van de Koren beurs op, dus naar de benedenstad. Verhagen kwam pas helemaal bij z'n positieven, toen iemand hijgend naast hem stond. „Hebt u ze gezien?" Het was in spekteur Broekman, die deze vi-aag stelde. „Ze zijn met een vrachtauto weg gereden", antwoordde Ernst. „En inspekteur Ohlquist is in de laad bak gekropen". „Dan zijn ze dus toch niet hele maal ontsnapt", merkte de Nij meegse politieman op. „Komaan, dan gaan we nu op ons gemak dit huis eens doorzoeken. Samen gingen zij naar binnen en kwamen in een pakhuis, bestaande uit een vierkante ruimte, waar langs de wanden kisten stonden. In het midden was een lege plek, maar olievlekken wezen uit, dat hier de vrachtauto had gestaan, waarmee de onbekenden waren weggereden. Achter de pakhuisruimte vonden zij een gangetje, waarop een trap uitkwam. Langs deze trap was Broekman naar beneden gekomen. Het gangetje liet nog twee deuren zien. De ene gaf toegang tot een klein kantoor, waarin twee tafeltjes stonden, een met een schrijfmachi ne er op en het andere met een paar oude kranten bedekt. Hier was verder niets te vinden dan een paar korrespondentiemappen van de firma Simons, een klein expedi tiebedrijf, waaraan 't pakhuis toe behoorde, evenals waarschijnlijk de vrachtauto. De andere deur bracht hen op een klein portaaltje en daarachter zagen zij een houten trap, die naar een kelder leidde. Inspekteur Broekman, Ernst Verhagen en een rechercheur gingen de trap af en kwamen terecht in een kleine kel der, die niets liet zien dan vier stenen muren, die eens gewit wa ren geweest, maar nu grauw zagen van spinrag en vuil. Een zwakke elektrische lamp hing aan de zolde ring, waardoor de kelder spaar zaam werd verlicht. „Nou", bromde inspekteur Broek man, „veel valt hier niet te zien". Mr. Ernst Verhagen was langs de muren gelopen. Hij had een zak lantaarn in de hand en daarmee verlichtte hij de vloer. Eigenaardig, dat ik hier voetstap pen ontdek, die naar deze muur lo pen", kondigde hij aan. „Er is toch geen deur te zien. Wat kan men er mee voor hebben, naar deze muur te gaan en dan terug?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2