BB (1M HTMI Raadsel in Nijmegen J0OO 1 Radio Weltevreden SPOEL OM die melkfles! Wat is er met Tina? f JAC. MOURER - Havenplein 1 - telefoon 255 - Zierikzee Philips geeft radiotoestellen cadeau Ook u kunt van dit sprookjesachtige aanbod profiteren R. v. d. Bijl BELANGRIJK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 12 april 1957 no. 18138 WIJ OUDERS Van Tina had ik nooit goed hoog te kunnen krijgen. Ze was, doordat ze haar ouders vroeg verloren had, reeds als klein kind bij een oom en tante in huis gekomen En daar dit kennissen van mij waren, ontmoet te ik haar vrij geregeld. Ik vond haar een tamelijk sloom kind, waar weinig bij zat en niets van uitging. „Ze heeft nukken", zei haar tante. „Eigenlijk ben ik blij, dat het mijn eigen kind niet is, want nu behoef je je het tenminste niet aan te trekken". Ik vond dit geen prettige bewe ring. Het klonk zo'n beetje als: „Laat haar maar in haar vet gaar smoren. Ze is toch niet van ons". „Wat voor nukken?", vroeg ik eens. „Ze lijkt me anders weinig ondernemend". „Ach, daar kom je niet achter", zei Tina's tante. „De ene dag kan ze uitbundig vrolijk zijn en is het huis haast te klein voor haar blijd schap en dan zijn er weer dagen, dat er geen woord uit haar te krij gen ls en ze met een zuur, veronge lijkt gezicht zit te mokken. Ik heb geen tijd, me daarin te verdiepen". Ik had Tina blijkbaar altijd in haar zwijgzame buien meegemaakt. Van uitbundige vrolijkheid had ik tenminste nog nooit iets gemerkt. En ik moet eerlijk bekennen, dat ook ik weinig behoefte voelde, haar wat beter te leren doorgronden. Ze had iets wrokkigs, dat afstootte. Het was of ze al van tevoren haar stekels opzette, om ieder, die haar zou willen benaderen, af te schrik ken. Tot op een dag, Tina had toen kort tevoren haar 16de verjaardag gevierd, ik haar alleen in de kamer aantrof en iets van haar ontdekte wat met een vreemde, onverwachte schok mijn belangstelling vóórhaar wakker maakte en tot nadenken bracht. Ze hoorde me niet binnen komen. Ze zat in een hoekje van een stoel weggedoken enzoog op haar duim. Ze had volkomen de houding van het heel kleine, hulpeloze kind. Het nieuwe Indonesische kabinet Sutan Sjahrir, de voorzitter van de Indonesische socialistische par tij, verklaarde gisteren dat presi dent Soekarno erin is geslaagd een kabinet samen te stellen, dat hoop vol kan worden tegemoet gezien. De voormalige premier was van oordeel, dat de leden van het nieuwe kabinet goede burgers zijn. In een gesprek met de „Nieuws gier" zeide Sjahrir ten volle in te stemmen met de verklaring van premier Djuanda, dat de nieuwe regering meer moeilijkheden heeft op te lossen dan enig ander voor gaand kabinet. Zij zal haar uiterste best moeten doen om ze te over winnen, aldus Sjahrir. dat zijn troost vindt in het duim- zuigen. De duim van haar linker hand had ze in de mond. De rech terhand lag er overheen; de wijs vinger over de brug van haar neus. De typische houding van de over gegeven duimzuiger. Ze zoog harts tochtelijk, Tina, het meisje van zestien jaar. Wat me zo hevig ontroerde, ik weet het niet. Ze was zo'n beeld van troosteloze eenzaamheid. Die duim betekende haar enige toever laat Het was of ze in dit ogenblik naakt voor me stond. Met beschamende klaarheid be sefte ik, wat dit kind heel haar le ventje gemist had. Hoeveel geeste lijke kou en honger en dorst en ar moede ze geleden had. En wij had den er met ons allen schuld aan. Want we vonden haar sloom en vol nukken. Niemand had het de moei te waard gevonden, te onderzoeken wat daarachter school. „Laat haar maar in haar vet gaar smoren Zacht ben ik de kamer uitgegaan. Tina mocht me niet zien. Dit moest haar bespaard blijven, te weten, dat ik haar betrapt had met haar duim in de mond. Lang heb ik met haar tante gepraat. Tina was zes tien jaar. Misschien was het nog niet te Iaat. Misschien zou er nog wat aan haar goed gemaakt kun nen worden. MARCELLE. (Nadruk verboden). Koning Haakon van Noorwegen ziek De gezondheidstoestand van de 84-jarige koning Haakon van Noor wegen schijnt wat minder goed te zijn geworden. De bloedsomloop stoornis, die vooral de benen be treft, Is ernstiger geworden. De koning lijdt ook aan staar. Hongaarse jeugd in boeien De Hongaarse autoriteiten heb ben nabij Szekesfehervar een in terneringskamp voor „verdachte elementen" van twaalf tot achttien iaar ingericht, waar thans 250 jon geren zijn opgesloten, die aan de opstand van oktober van het vo rige jaar hebben deelgenomen, zo meldt het Weense blad „Neuer Kurler". De ambassadeur van Saoedi- Arabië in Washington, Abdallah Khayyal, heeft bij het „State De partment" geprotesteerd tegen de vaart van het Amerikaanse tank schip „Kern Hills" door de Golf van Akaba naar de Israëlische ha ven Eilath, zo meldt radio-Cairo. De „Kern Hills" heeft de Arabische territoriale wateren geschonden. „De Golf van Akaba is een geslo ten zee", zo heeft de ambassadeur volgens radio-Cairo verklaard. Ingezonden mededeling Bij Bheumatische Fljo veroorzaakt door onzuiver bloed brengt Hrnscben uitkomst. Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Kruschen. De zes mi nerale zouten waaruit 't is samen gesteld, hebben zo'n aansporende werking op de bloedzuiverende or ganen, dat 't bloed van stonde af aan sneller gaat stromen. Onzui verheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten in de gewrichten en zo veroorzaken die ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwellen. kleintjes uiti Ket biru\et\ HAARLEM. In het St. Ellsabeth- gasthuis te Haarlem is overleden de 44-jarige J. L. V. uit Hoofd dorp, die woensdagmorgen onder een brandende tractor was geraakt tijdens werkzaamheden op de boer derij achter perceel 421 te Hoofd dorp. De door V. bestuurde tractor was omgeslagen en ln brand ge vlogen, waardoor V. ernstig ge wond raakte. 's-GRAVENHAGE. Op woensdag 8 mei, 's middags te 15.00 uur, zal Koningin Juliana de opening ver richten van het herbouwde Neder- landsch Zeehispitum van de ver eniging „De Sophiastichting" te Kijkduin in 's-Gravenhage. VENLO. Bij het plotseling over steken van de Telseweg te Venlo is het 2Vi-jarig dochtertje van de fam V. gegrepen door een vracht auto, bestuurd door H. V. uit Arn hem. Het kind is in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur kwam een 63-jarige weduw naar, de heer P. van der S. uit Eindhoven, die met zijn bromfiets de Eindhovense weg wilde overste ken, in botsing met een passerende motorrijder. Tengevolge van deze aanrijding werd de bromfietser vrijwel op slag gedood. De brom fiets werd totaal vernield. De mo torrijder V. uit Mierlo, moest in het ziekenhuis te Geldrop worden opgenomen met een gebroken pols en arm en een hersenschudding. Protesten afgewezen en ingetrokken Het door de s.v. „Duiveland" in gediende protest na de wedstrijd Zierikzee IV-Duiveland I tegen 'n strafschop is afgewezen, zodat de uitslag ongewijzigd(gelijk) blijft. De door de s.v. „MEVO" ingedien de protesten na de wedstrijden MEVO II-Burgh III en Wolfaarta- dyk I-MEVO I zijn ingetrokken. Ingezonden mededeling Even spoelen, even spuiten: Schoon van binnen en van buiten! GELDROP. Binnen een tijdval van 24 uur zijn in Geldrop twe verkeersongevallen met dodelijk afloop gebeurd. De 14-jarige jon gen P. G. van der L., die tegen ee: passerende auto kwam te vallen ei voor het ondergaan van een her senoperatie naar het ziekenhuis t« Tilburg werd overgebracht, is in middels overleden. 's-GRAVENHAGE. De 35-jarig( wachtmeester eerste klasse der Ko ninklijke Marechaussee, J. C. B. ui' Apeldoorn, is op de weg van Apel doorn naar Nunspeet verongelukt. De heer B. kwam te vallen toer. een band van de motor waarop hi: reed sprong. Hij werd ernstig ge wond en overleed kort na het on geval. De wachtmeester behoorde tot het depot van de Koninklijke Marechaussee in Apeldoorn. Ingezonden mpdpdeHng Dat is de prijs van de (ijne zachte 300 veis tpofifa toiletrol VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA FEUILLETON door G. PLANTEMA De dronken man stond nu en dan aven stil. Hij maakte nog een paar jonderlinge geluiden en stootte ein delijk een deur open. Een schijnsel /an geel lamplicht viel op het straatje en toen de deur was open geklapt kwamen uit de woning de ïeluiden van een twist. De vrouw des huizes onthaalde haar echtge- loot op een mals discours. Na dit intermezzo duurde het ge- "Uime tijd, voordat de stilte op- lieuw werd verbroken. Een politie agent deed zijn ronde. Ook hij nerkte de zes wachtenden niet op. Nadat hij verdwenen was, kwam er ;en vrouw, die een van de kerk- rappen afging. Een troepje van der jongelui kwam op datzelfde noment de andere kerktrappen op, liet bepaald stilzwijgend. Twee meisjes en twee jongens waren het, die vermoedelijk een bioskoop be kocht hadden en in een druk, lache rig gesprek waren gewikkeld. Ter wijl deze vier even voor de Kerk- boog aan het stoeien waren, ver scheen plotseling een vrijwel ge ruisloos lopende gestalte aan de an dere kant van de kerk. Het was een vrouw; haar hoofd was met een doek bedekt. De vrouw ging met enige haast naar een van de kerk trappen en liep naar beneden Maar even nadat zij uit het gezicht was verdwenen, zagen zij haar terugko men. Zij ging weer in de richting van het bochtige steegje Achter de Hoofdwacht en werd opnieuw on zichtbaar. Toen kwam zij voor de derde keer in zicht Nog haastiger dan eerst liep zij langs de huizen, bleef een ogenblik voor de deur van een vervallen woning staan en was toen als een schim binnen. Ernst Verhagen voelde, hoe de bei de inspekteurs naast hem een nau welijks merkbare beweging maak ten. Toen verschenen in het steegje een mannengestalte. Zijn voetstap pen waren niet te horen Hij leek langs de huizen te glijden en met een was hij verdwenen achter de zelfde deur als de vrouw. De deur moest op een kier hebben gestaan en nu hoorden zij, hoe het slot zacht werd dichtgedrukt. Inspekteur Broekman haalde diep adem. „Wij zullen daar eens gaan kij ken", merkte hij zachtjes op. De zes mannen verlieten het ver hoogde gedeelte van het pleintje bij de Kerkboog en liepen snel door het smalle straatje naar de woning, waarin de twee vaag zichtbare ge stalten waren verdwenen. Voor de verveloze deur bleven zij even staan. Er zat een klink in, ook aan de buitenkant, maar toen Broek man er voorzichtig op drukte, bleek dat de deur niet zo gemakkelijk open ging. De mensen, die naar bin nen waren gegaan, hadden vermoe delijk een grendel dichtgeschoven. Broekman haalde even de schou ders op. Dan trok hij resoluut aan een bel en zij hoorden geklingel in de woning. De deur werd niet geopend. Ze wachtten enkele minuten en de in spekteur belde weer Toen hoorden ze schuifelende voetstappen in het gangetje, dat zich achter de deur moest bevinden. Er werd aan de deur gemorreld door een aarzelen de hand. Toen ging een luikje open en een klankloze stem, het geluid van een oude vrouw, informeerde: „Wie is daar?" „Politie", zei Broekman. „Vlug open doen!" De deur ging open en in het gan getje stond een gebogen, bejaarde vrouw, in een oude jurk gehuld en met het haar in slordige slierten langs het hoofd. Zij steunde met de linkerhand op een knoestige stok en in het vage schijnsel van de ta melijk ver verwijderde lantaarn op straat leek zij een heks uit een sprookje. „Politie?" vroeg zij op klagende toon. „Wat moet u van mij, me neer". „Dat is Rika met de stok", zei opeens een van de rechercheurs. Inspekteur Broekman kende haar ook. „Jou zoeken we niet", zei hij. „Woon je hier tegenwoordig?" „Ja, meneer", zeurde de oude vrouw. „Ik heb hier een kamertje". „En wie wonen hier nog meer?" „Hier woont niemand", verklaar de Rika met de stok. „Dit is een pakhuis van meneer Simons en ik mag in een kamertje wonen, dat-ie toch niet nodig heeft". „Zo", merkte Broekman op. „Maar heb je dan bezoek?" „Bezoek?" Rika deed verbaasd. „O, U hebt mensen binnen zien gaan? Dat kan. Die zijn in het pak huis". „Aha", riep de inspekteur vol- „En komen die 's nachts in het pak huis werken?" „Dat gebeurt wel meer", beves tigde de oude vrouw. (Wordt vervolgd). Wie wil dat niet: de contante prijs van z'n nieuwe Philips radiotoestel terug of een tweede toestel (van f 98,cadeau Dat aanbod doet u Philips: Duizend-en-één gelukkigen zullen straks winnaar zijn in deze prijsvraag-als-'n-sprookje. Daarom is het nu de beste tijd om uw oude radiotoestel te vervangen door een nieuwe Philips. U weet dan dat u - door de Philips „Bi-Ampli" techniek - naar een sprookjesachtig geluid gaat luisterenu weet dan ook dat u -door de Philips prijsvraag - een beste kans gaat maken op een gratis toestelEn u weet ook, dat u bij ons kunt rekenen op de beste voorlichting en de beste service! Maar. doe het voor 30 april Telefoon 199 - Zierikzee Gediplomeerde Radio-' en Televisie-Specialisten De tijd breekt weer aan om buiten te spelen Onze collectie BALLEN is aangekomen Voor de meisjes: een mooi gekleurde bal Prijzen: 20, 25, 40, 60, 75 cent In de Schildpad-uitvoeringr: f 1,25-1,95-2,45-3,45-3,95 Voor de jongens: een sterke nerf voetbal Prijzen: 40, 60, 75, 95, 125 cent VERHAGE's Galanterie- en Speelgoedhuis Sint Domusstraat - Zierikzee Telefoon 292 De verlovingsring met blijvende glans blijvende garantie minder slijtage met schriftelijk garantiebewijs Let op het duidelijk in de ring leesbare meester teken W.M. 5. Voor Schouwen-Duiveland verkrijgbaar bij Appelmarkt, Zierikzee telefoon 779. Zie etalage Zierikzeese IJsvereniging Bijzondere algemene ledenvergadering maandag 15 april a.s.. 20.00 uur, in restaurant „Mondragon". Onderwerp bespreking: Resultaat bazar Het bestuur Film- demonstratie-avond op dinsdag 16 april a.s. in hotel „Concordia" te Zierikzee, des avond9 half acht. Een leerzame avond met voldoende ontspan ning om U een prettige avond te bezorgen Gezellige causerie Prachtige en humoristische films Gratis proeven Gratis verloting Diverse attracties Deze avond, welke U niet zult mogen missen, wordt U aan geboden door de Fa. R. P. Hogerheijde „Naast de Beurs" - Zierikzee Uitnodigingskaarten op bovenstaand adres GRATIS verkrijgbaar Medewerkende fabrikanten: Ned. OXO M\j. N.V., Rotterdam J. B. Scholten N.V., Amsterdam Bij Slagerij Ornêe Telefoon 187 Gekookte HAM 50 cent per 100 gram Mager ONTBIJTSPEK 38 cent per 100 gram 150 gram gekookte WORST voor 48 cent Vrijdag en zaterdag: mooi mager SPEK De CoÖp. Landbouwvcreniging „Noordgouwe" roept sollici tanten op voor de betrekking van secr.-penniiigmeester Sollicitaties vóór 20 april a.s. bij J. M. VAN GASTEL te Schuddebeurs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 9