^smjêiockfhik! BÜlt B&H0 w Vêm#zc IfclM*" PRINSES BEATRIX KOMT WELLICHT PER HELIKOPTER NAAR ZIERIKZEE Schouwen en Duivelandse sportspiegel ^fipor \CE Heden (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, 5e Nutsavond (ton.ver. Jac. v. Len- nep uit Breda); Concordia, 8 uur, feestavond N.V. Grontmij. Brouwershaven: Hotel Jacob Cats, 8 uur, lezing Vogelwacht. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, Gi taren der liefde (a.l.). Brouwershaven: Hotel Ringelberg, feestavond kinderen o.l.-school. Renesse: Dorpshuis, 8 uur, toneel groep „Animato". Haamstede: De Torenhoeve, 7.45 uur, Paas-bridge-drive; Bioscoop hotel Bom, 8 uur, Terug uit de hel (14 j.). Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, Dit gebeurde op 20 juli '44 (14 j.); 8 uur, Gitaren der liefde. Niet hoog genoeg Een Amerikaanse aerobee- raket heeft donderdag boven het proefterrein White Sands in de Amerikaanse staat Nieuw Mexico een hoogte van 200 km. bereikt. De aerobee was voorzien van soortgelijke instrumenten als aangebracht zullen worden in de kunstmaan die de Ver enigde Staten dit jaar zullen lanceren. De raket maakte naar de mening van deskun digen een geslaagde verken ningsvlucht om het pad te effenen voor de „operatie- Vanguard". (Het afschieten van de aardsatelliet). Het zal een maand duren voor alle door de raket naar de aarde geseinde gegevens volledig zijn uitgewerkt. Er heerste bij sommigen enige teleur stelling over het feit dat de raket niet hoger had gevlo geneen soortgelijke raket heeft verleden jaar een hoogte van 264 km. bereikt. PREDIKBEURTEN Zondag 14 april Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds. v. Royen, 11 uur dhr. Sljthoff uit Sirjansland, 7 uur ds. Westerhof uit Nieuwerkerk. Kerkwerve: 10 u. ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur dhr. C. W. Berrevoets (jeugddienst). Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haam stede: 10 uur ds. v. Wijck, 7 uur ds. v. d. Grift. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Noordwelle: 10 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur cand. Verse- put. Noordgouwe: 10 en 7 uur (H.A.) ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 6 uur dhr. Sijthoff. Sirjans land: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Rijks (H.A.). Brulnisse: 10 en 5 uur vlc. v. Dijk. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Kamper. Renesse: 7.30 uur ds Kam per. Scharendfjke: 10 en 2.30 uur ds. Meijer. Brouwershaven: geen opg. ontv. Zonnemaire: 10 en 2.30 opg. ontv. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. A. J. Radder uit Kamper land (H.A.). Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 5 uur dr. Becker. Oos terland: 10 en 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Schuddebeurs. Anna-Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur ds J. D. Koers uit Loosduinen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis (bed. en dankz. H.A.). Kerkwerve: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 u. leesd. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh), Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. In plaats van kaarten MARINUS J. DE WAAIJ en ADRIAN A C. LANDMAN hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op woensdag 24 april a.s., des na middags 3 uur, ten gemeente huize te Kerkwerve. Dreischor, Weststraat 22 Kerkwerve, Ring 8 9 april 1957 Receptie van 5.00 tot 6.00 uur in het Verenigingsgebouw te Kerkwerve. Toekomstig adres: Kerkweg 4, Kerkwerve De huwelijksbevestiging van A. E. SAMAN en A. J. SAMAN- VAN DE PANNE zal D.V. dinsdag 19 april 1957 plaats hebben in de Geref. kerk te Scharendijke, des na middags 3.00 uur, door de wel eerwaarde heer ds. T. Kamper. Gelegenheid tot feliciteren in het jeugdgebouw, van 4.30 tot 6.00 uur. H. DE GRAAF en J. DEURLOO hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben donder dag 25 april a.s., des nam. 3 uur ten stadhuize te Zierikzee. Schuddebeurs, Donkere weg, salonwagen, Zierikzee, Boereweg 11 april 1957. Receptie van 7.30-8.30 uur in „Duyvelants' Kolfiehuys". Toekomstig adres: Donkere weg, salonwagen, Schuddebeurs. CAMERAS Met baby naar buiten in een K0ELSTRA kinderwagen De ideale wagen voor moeder en kind Voorradig op Schouwen en Duivefands grootste kinderwagenmagazijnen met steeds het nieuwste en het beste Koolstra-handelaar WELTEVREDEN Telefoon 199, Zierikzee Waar spring jij naar toe, Angela? Wil jij de zon van de hemel plukken? Ja, jij bruist van levenslust, jij hebt plezier in je leventje. Houd dat zo! Je moeder helpt wel mee. Die houdt de botervloot gevuld met verse kostelijke Blue Band en dan gaat de broodschaal thuis altijd leeg van tafel. Brood met Blue Band! Dkt is op de lekkerste manier bouwen aan je gezondheid. Zo betekent „eet smakelijk*' het zelfde als „groei maar flink"! 1.v.' y a/eet ÓKA. utaawn. Bêae 'Baud zotmêmi zykw is? Voor Blue Band wordt een eigen, speciale bereidings wijze toegepast. U weet, dat Blue Band enige jaren geleden zijn bijzonder lekkere smaak heeft gekregen. Die is sindsdien steeds verbeterd. Een bijzondere smaak, een exclusief recept: ziedaar Blue Band! Blue Band helpt U STRALEND GEZOND zorgen voor Uw gezin in Vitamine a alle jaargetijden. De zon geeft weerstand schijnt lang niet iedere en energie dag. Daarom is de zomer- rijkdom aan vitaminen, die Blue Band bevat, al- Zonneschijn- tijd welkom. Iedere hap van iedere boterham is rijker en gezonder. Als het weer gunstig is Zweedse gezant biedt diner aan in de Residentie Naar het A.N.P. verneemt is H.K.H. Prinses Beatrix voornemens op II mei de reis naar Zierikzee per helikopter te maken, ter opening van het nieuwe Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. Geen enkele instantie in Nederland kon ons dit bevestigen, zelfs het secretariaat van de prinses niet. De partlkulier secretaresse van de prinses deelde ons mede, dat er inderdaad plannen in deze richting bestaan, maar dat de uitvoering tot op het laatste moment afhankelijk bljjft van de weersomstandigheden. Bij de ontvangst zullen, behalve Rode Kruis-officials, aanwezig zijn de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en uiteraard de voorzitter en de leden van het dage lijks bestuur van het ziekenhuis. Daags tevoren wordt in Den Haag een ontvangst gehouden door de Zweedse ambassadeur, gevolgd door een diner. Voor vervoer van personen, die van overwater komen, zal een boot worden ingelegd, die rechtstreeks vaart van A.J.-polder naar Zierikzee. Verzoekschrift inzake Hongarije Anna Kethly - die in de regering- Nagy Hongaars minister van Bui tenlandse Zaken is geweest - heeft het congres van de Amerikaanse vakbond van arbeiders in de auto mobielindustrie, dat in Atlantic City wordt gehouden, een verzoek schrift voor de onafhankelijkheid van Hongarije voorgelegd. Dit verzoekschrift, dat bij de Ver. Naties zal worden ingediend, is reeds ondertekend door de Ameri kaanse senatoren Clark en Know- land, door mevr. Roosevelt en Spaak. BUNNIK. Gisteravond omstreeks 19.30 uur is de 70-jarige mej. Scheer uit Bunnik bij het oversteken van de Schouwermantel te Bunnik door een auto aangereden en gedood. Uien blijven gevraagd Er blijft op het ogenblik zeer goede vraag bestaan naar de Ne derlandse uien. Het is vooral En geland dat dit produkt in flinke hoeveelheden kan gebruiken. Het aanbod in ons land is nu geheel afkomstig uit de koelhuizen. De kwaliteit is erg verschillend maar toch overwegend wel goed. Voor de voor export geschikte middelkwa liteit wordt rond 30 ct. per kg. be taald. Enkele zeer goede partijen gingen deze week van de hand voor 32 ct. per kg. Ondanks het feit dat het op het eind van het seizoen gaat lopen worden er toch iedere week nog flinke hoeveelheden uien door ons land geëxporteerd. In de week van 25-30 maart bedroeg de totale uienexport nog 1135 ton. Hiervan was Engeland de voor naamste afnemer, namelijk met 596 ton. Naar west-Duitsland ging in deze periode 200 ton, naar België en Luxemburg 159 ton, naar Zwe den 1 ton, naar Noorwegen 30 ton, naar Oostenrijk 109 ton en naar Ierland 40 ton. Burgerlijke stand - Zierikzee Geboren. 5 april. Cornelia, d. van Jocobus Johannes Krijger en Adri- ana Pieternella Nuijens; 5 april: Martina Maria, d. van Dingeman de Jonge en Klazina Adriana Jan netje Meerdink. Overleden. 4 april: Dingeman Berrevoets, 76 j., weduwnaar van Janna Catharina Goosen; 8 april: Jan Rotte, 64 j., echtgenoot van Dana Landman; 9 april: Marinus van Zwaarden, 81 j., echtgenoot van Maria Izabella Mol. MEVO-Goes IV uitgesteld. Kans op kampioenschap voor Renesse in juniorenkompetitie. In 3 C krjjgt Zierikzee be zoek van RWB. Zaterdag gaat kompetitierad der S.D.K.B. weer draaien. Daar I. Haverhoek is gekozen voor een selectiewedstrijd van het zaterdagvoetbal, is de wedstrijd MEVO-Goes IV uitgesteld. Yerseke III kan wellicht tegen Bevelanders een puntje in de wacht slepen. Wolf aartsdijk krijgt bij Kapelle een harde noot te kraken. Heinkens- zand zal wel kansloos zijn tegen Kats. SVD kan de winst thuis hou den tegen Kloetinge. In de 2e klas D zal MEVO II zijn laatste kans tegen Bruse Boys II wel met beide handen aanpakken. In de junioren competitie kan Renesse het kam pioenschap in de wacht slepen als het minstens een puntje op Burgh weet te veroveren. Brouwershaven zal wel geen moeite hebben met Zierikzee II. MEVO zal Dreischor wel niets in de weg kunnen leggen. Zierikzee is favoriet tegen Zonne maire. In de Se klas C krijgt Zie rikzee bezoek van RWB. Een goede kans zit er voor de thuisclub wel in. Veerse Boys is goed voor de volle winst tegen De Schutters. RKC kan zich nog wat opwerken door van RKDVC te winnen. In de 4e klas G speelt Burgh thuis tegen Steenbergen. Daar Steenbergen nu voor de titel is uitgeschakeld valt er voor Burgh misschien een kost baar puntje in de wacht te slepen. Hekkesluiter DHV komt tegen Nw. Borgvliet in het veld met de wil zijn huid zo duur mogelijk te ver kopen. Of er winst voor de thuis club valt te behalen is nog te be zien. In de le klas B kan Renesse de volle winst behalen op Zierik zee II. Van meer belang is de strijd voor de bezetting van de laatste plaats, tussen Dreischor en Brouwershaven. De thuisclub heeft, dunkt ons, iets betere kansen. In de 2e klas C kan SVOWK een kleine overwinning behalen op Brouwers haven II. Zaterdag gaat het competitierad van de S.D.K.B. weer draaien. Kampioen Burgh krijgt bezoek van Velocitas waarbij het de volle winst kan behalen. Het gepromoveerde O WK krijgt het niet gemakkelijk tegen Unitas. Renesse heeft de bes te kansen tegen Die Gouwe, terwijl de strijd tussen DSS en Zeemeeu wen niet ver van een gelijk spel zal liggen. In de 2e klas kan Brou wershaven direkt tegen DCS tonen dat het menens is het verloren ter rein te heroveren. Zwaluwen lijkt ons iets sterker dan DOSKO. Stormvogels en Burgh II ontlopen elkaar niet veel in kracht. De eilandelijke elftallen voor zaterdag en zondag MEVO II (uit tegen Bruse Boys II): F. v. d. Ende d.; L. de Hooge en W. v. d. Ende a.; C. v. 't Veer, M. Haeck en J. Sies m.; J. Schults, C. Berre voets, J. Bolkenbaas, J. Schouls Jzn. en J. de Jong v. Zierikzee I (thuis tegen RWB I): J. Stoutjesdijk d.; A. Ros sen en F. A. v. d. Westen a.; C. Simmers, B. de Zeeuw en J. Kouijzer m.; T. Simmers, S. de Vlieger, C. Krello (aanv.), J. Stoel en D. de Boer v. Reser ves: C. v. d. Westen en J. v. Geesbergen. Zierikzee II (uit tegen Renesse I): W. Kouijzer d.; J. de Bilde en J. Scholten (aanv.) a.; C. J. Krijger, A. Berrevoets en L. Verloo m.; M. Berrevoets, C. v. d. Maas, M. Krijger, G. Kos ter en C. Douw v. Reserves: A. Hilleman en A. Krijnse Locker. Dreischor I (thuis tegen Brou wershaven I): J. Slager d.; Joh. de Waaij en H. J. v. d. Linde a.; M. H. v. d. Linde, J. Smits sr. en C. Boogaard m.; Joh. Steenland, C. D. de Waaij, J. J. de Bil, Joh. v. d. Sande en P. v. Hattem v. Brouwershaven I (uit tegen Dreischor I): J. v. d. Bos d.; W. v. Dienst en L. v. d. Wie len a.; M. v. d. Bos, O. van NIeuwenhuize en J. v. Ast m.; J. v. d. Weele, M. Duinhouwer, M. Kooman, J, v. Schelven en G. M. v. d. Wielen v. Brouwershaven II (thuis tegen SVOWK I): C. v. Ham d.; I. Eikema en J. Duinhouwer a.; M. v. Dienst, L. v. Beveren en Ph. v. Ast m.; A. Bos, W. v. Zalm, M. Rhoon, A. Wurth en C. v. Dienst v.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3