FLECHET JOH. DE VRIES Pa as- aanbieding Wij tonen u steeds de nieuwste modellen in VISITET ASSEN Stadtassen Reticules Reistassen de Keukenhof M. W. DREHSEN POELL Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder LENA WILLEMIJNTJE FLIKWEERT weduwe van Pie ter Krijn Kanaar In de ouderdom van 80 jaar Uit aller naam: P. KANAAR Hilversum, 9 april 1957 Correspondentie-adres Gezichtslaan 3, BUthoven De crematie zal plaats heb ben te Velsen op vrijdag 12 april. Vereniging „Het Groene Kruis" Burgh-Haamstede Algemene ledenvergadering op dinsdag 16 april a.s., des avonds 7.30 uur, in hotel Bom. Gemeenten BURGH en HAAMSTEDE Gelegenheid tot kosteloze in enting tegen pokken voor kin deren tot 2 jaar, op VRIJDAG 12 april, van half 3 tot half 4, in het Wijkgebouw te Haam stede. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde echtge noot, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARINUS VAN IWAARDEN in de ouderdom van ruim 81 jaar Uit aller naam: M. I. VAN I WAAR DEN- MOL Zierikzee, 9 april 1957 Rusthuis „Irene", Hoge Molenstraat M. MULLER en J. K. MULLER-v. SPLUNDER zeggen, mede namens hun ouders, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwe lijk ondervonden. Zierikzee, april 1957. Lammermarkt 24. P. v. d. WJ2ELE en P. H. V. d. WEELE-KLINK zeggen bij deze, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling voor en bi] hun huwelijk ondervonden. Sirjansland, april 1957. Coöp. Boerenleenbank Oosterland Algemene ledenvergadering op vrijdag 26 april, 's avonds 7.30 uur, in café „Even Buiten". De agenda met de voordrach ten voor de verkiezing van een bestuurslid en een lid van de raad van toezicht, ligt ter in zage ten kantore der bank. De agenda bevat o.a. wijziging van de statuten en het huis houdelijk reglement. De ont werpen liggen ter inzage voor leden tot na afloop der ver gadering. Aller opkomst dringend gewenst Oosterland, 9 april 1957 Namens het bestuur: H. J. v. d. ZANDE, voorzitter M. J. ZEIJLER, secretaris LANDARBEIDERSBOND N. V. V. Zaterdag 13 april a.s. vacantiebonnen verzilveren voor f 30, bij C. GUNST, Korte Groen dal te Zierikzee, van 3.00 tot 6.00 uur. C. STOUTJESDIJK landbouw-penningmeester Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op 1 april 1.1. C. v. d. MAAS. M. v. d. MAAS-VERHOEK. Oosterland (Z.), 9 april 1957. Wegens omstandigheden heden (donderdag)avond na zes uur GESLOTEN „DE DAGERAAD" Plaatst uw geboorte advertentie in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Paashaas kijkt verlangend uit naar uw SUCCESJES 1-4 regels f 1,—. Elke regel -neer f 0,15 per mm. Brieven nder letter of no. f 1,20. Te koop: Restant uienzaad voor 50 75 roeden. A. J. Verboom, Hogen- boomlaan, Renesse. Een i.g.s.z. kinderwagen. - K 3choonaard, Weeldeweg te Burgh. 150 kg zetpoters Meerlanders, (kl. E). C. Boot Mz., Moriaans- hoofd (Kerkwerve). Restant Bintje zetpoters, maat 35/45, klasse E. Jan Flikweert Gz., Loensweg 4, telefoon 180, Nieuwerkerk. Wandelwagentje en kinder wagen Te bevr. bij Boekh. J 7olkeri, Havenplein, Zierikzee Groot winkelpand en woon- ïuis, met garage en vrije ach teruitgang, in het centrum van Zierikzee. Te bevragen bij L. T. v. d. Houten, Meelstraat 36. Zierikzee, tel. 53. Te koop gevraagd: Jonge Herdershond, reu, zwart met geel. J. M. Dalebout, post Noord we 11e. Personeel gevraagd: Pee wieders. C. den Boer, Kooi weg, Kerkwerve. Iemand om 3 gemeten suiker bieten te dunnen Vlak bij het iorp. Te bevr.: agent Stout jes- dijk, Nieuwerkerk. Verloren: Op de Schouwse dijk: schotel van kunstmeststrooier. Gaarne terug bij J. M. van Gastel, Schuddebeürs. Diversen: Héérlijk, zo zondagsmorgens een vers gebakje bij de koffie. Wij hebben ze alléén zaterdags vers voorradig. E. A. de Looff, tel. 375, Zierikzee. Doet als velen en wordt ook klant bij Frans Brandenburg, Kapper, Breedstraat, tel. 642, Zierikzee. „Ruton" stofzuigers f 135,en f 145,Uw betere hulp bij de schoonmaak! H. J. Bax, Haven plein, tel. no. 193, Zierikzee. Neemt nu reeds proef met ons overheerlijk Rozijnbrood, dan zegt u: met Pasen natuurlijk Toon Hage's Rozijnenbrood. Zaterdags de gehele dag knip pen, behalve kinderen Frans Brandenburg, Kapper, Breed straat 1, Zierikzee. Vanille batons en Arnhemse meisjes zijn heerlijke koekjes en kosten ook slechts 28 ct. per 100 gram. E. A. de Looff, tel. 375, Zierikzee. Nog af te geven 210 kg. origi nele Baldergerst (ontsmet). C.A.V., telefoon 224, Zierikzee. Woningruil gevraagd. Wij bie den U aan een prachthuis Hil- levliet Rotterdam. Ie etage, 3 zonnige kamérs en keuken, voor een klein huisje in Re- nesse (Zeeland). Br. D 193 aan Adv.bur. Hillevlièt 7, Rotter dam. Plastic of Leder Boodschaptassen Plastic of Leder Reeds nu zijn er al nouveau'é's van de vandaag geëindigde Jaarbeurs in ons bezit Havenplein - Telefoon 231 - Zierikzee 5'. i en de bollenvelden per touringcar voor dinsdag 16 april a.s., nog enkele plaatsen vrij Deelnemers kunnen zich opgeven hiervoor aan Garage Gebrs. de Jonge telefoon 86 Zierikzee Adverteer regelmatig 1 Zo juist ontvangen de gehele collectie „Zomer 1957" Chapeau parfait in de pasteltinten en nieuwe kwaliteiten v/h. FOKKELMAN, Dam 10 - Zierikzee Jaarvergadering Vereniging tot instandhouding van een kleuterschool Financiële toestand van de school ongunstig In de dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Ver. tot In standhouding van een Kleuter school te Bruinisse, heette de voor zitter, dokter P. Quaak, de talrijke aanwezigen welkom, nadat hij was voorgegaan in gebed. De financiële toestand van de school is door reeds vroeger uiteen gezette oorzaken niet bijzonder rooskleurig, maar de gemeente Bruinisse bleek bereid rente en af lossing te betalen voor een geslo ten geldlening. Gelukkig hadden in de onder wijskrachten geen mutaties plaats, zodat het gehele jaar kon worden doorgewerkt, iets wat het onder wijs zeer ten goede kwam. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer Huibers, bleek even eens dat de school een rustig jaar achter de rug had. St. Nicolaas, Kerstfeest, het feest bij het verlaten der school, waren evenementen in het schoolleven, dat met 80 leerlin gen begon en met 78 eindigde, na dat 38 kinderen op 26 juli de school hadden verlaten om over te gaan naar de gewone school. Dokter Quaak richtte daarop een bijzonder woord van dank tot het hoofd der school, mevr. van Dijke en de onderwijzeres mej. van der Gijp en betrok in zijn dankwoord verder de helpsters en de schoon- houdster van de school. De aftredende bestuursleden de heren S. C. de Graaff en M. G. van Weele werden daarna herkozen. Het jaarverslag van de penning meester de heer H. K. Michaëlis, onderstreepte nog eens de precaire toestand der financiën. De jaren 1955 en 1956 leverden een nadelig saldo op, waaraan de koude febru- arimaand van 1956 niet vreemd was want juist het punt verwarming baart, financieel bekeken, grote zorg. In 1957 zal de grootste zuinig heid moeten worden betracht, om een niet te groot verlies te krijgen zal het aanschaffen van nieuw materiaal achterwege moeten blij ven. Een zeer gewaardeerd program mapunt was vervolgens „Fragmen ten uit de kleuterschool", opnamen op de bandrecorder. In de pauze was er gelegenheid het werk van le leerlingetjes te bezichtigen en met de onderwijzeressen over de kinderen te spreken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na de pauze hield dokter Schil- stra, schoolarts voor Schouwen- Duiveland, een referaat over ver schillende aspecten van de kleuter leeftijd. De zuigeling noemde dok ter Schilstra een egoist, als het kind meer bewust wordt op Wz- a 2-jarige leeftijd verflauwt dit ego isme. Na het 4e jaar volgt weer een andere fase. Uit het door hem zelf gedane onderzoek had spreker afgeleid, dat kinderen die op de kleuterschool geweest waren zich veel makkelijker aanpasten aan dc overgang naar de gewone school dan zij die de kleuterschool niet hadden bezocht. rik2 Op de Paasveetentoonstelling te Rotterdam behaalde de heer J. P. Cashoek alhier met een vaars met niet meer dan 6 brede tanden een 3e prijs. Diepvriesverenig-rig in Haamstede-Burgh Deze week werd een coöp. Diep vriesvereniging voor de gemeenten Burgh en Haamstede opgericht, met aanvankelijk een capaciteit van 24 boxen, waarvan er reeds 23 ver huurd zijn. Het bestuur bestaat uit: M. L. J. Fokker, voorzitter; L. Hack, secre taris; K. Dambruin; Jan van Wa- veren en J. A. v. d. Weel, leden. De boxen zullen worden onder gebracht in de vroegere werkplaats van C. Moelijker, die van de meente gehuurd kan worden. Het ligt in de bedoeling de boxen direct na Pasen te installeren, waar na deze onmiddellijk in gebruik genomen zullen worden, nadat nog een voorlichtingsavond aan de deelnemers is gegeven. Ook kun nen zich nog nieuwe leden aanmel den, want het geheel is voor uit breiding vatbaar. NoorcLgouuQ Bazar Con Amore" De muziekver. „Con Amore" al hier is voornemens nog dit jaar een bazar te organiseren. De baten van deze bazar zullen worden aange wend om te komen tot het aan schaffen van uniformen voor de muzikanten. Zaterdag j.l. is met de muziek „voorop" een rondgang gemaakt te Noordgouwe voor het inzamelen van waren in natura en eventueel giften in baar geld. Zaterdag a.s is men voornemens eenzelfde rond gang te houden in de buurtschap „Schuddebeurs". Vooraf zijn de ingezetenen per „huis-aan-huis" circulaire van de plannen in kennis gesteld, waarbij het doel van een en ander is uiteen gezet. Vieuuer/cerk Nederlands Bijbelgenootschap Dinsdag 9 april vergaderde de afdeling Nieuwerkerk van het Ne derlands Bijbelgenootschap in „Re- hoboth". De voorzitter, ds. M. G. Westerhof, wees er op, dat vanaf 1955 het werk in de afdeling weer wordt verricht. Op het ogenblik zijn er 149 leden en begunstigers. Door de ramp en door verhuizing is dit aantal teruggelopen. Een actie om nieuwe leden te winnen zou op zijn plaats zijn. Ook zijn er nog en kele personen die jaren geleden be gunstiger werden voor 50 cent per jaar, en tot dusver verzuimden omf dit bedrag te verhogen. Medege deeld werd, dat het hoofdbestuur van plan is, Dreischor van de af deling af te splitsen. Nadat de boekhouding van de penningmees ter de heer W. Flikweert Az. was nagezien en in orde bevonden, kwam de bestuursverkiezing aan de orde In de bestaande vacatures werden gekozen de heren dr. J. H Becker, ds. J. Franke en A. Flik weert Pz. De overige bestuursle den werden herkozen. De heer Jac. Rentier wilde echter van het se cretariaat. worden ontheven. Dr. B'ecker treedt nu op als secretaris. Behalve de reeds genoemde perso nen heeft ook de heer A. W. Wan del zitting in het bestuur van de afdeling. Heden (donderdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur. Deep in my haert (a.l.). Nieuwerkerk: 19-21 uur, gelegen heid tot bezichtiging nieuwe opb. kleuterschool. Morgen (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, 5e Nutsavond, optreden toneelver. Jacob van Lennep uit Breda; Concordia, 8 uur, feestavond N.V. Grontmij. In de Lange Nobelstraat werd „Het kleuterhuis" geopend Styivol pand na ingrijpende verbouwing In het pand dat van oudsher aan de familie behoorde, aan de Lange Nobelstraat alhier, heeft de firma J. Labzowski een nieuwe zaak in gericht, die als „Het Kleuterhuis" is toegevoegd aan de rij van ste- delijke middenstandsbedrijven. „Het Kleuterhuis" - de benaming zegt het reeds - biedt alles wat voor de kleuter van belang is. Dank zij een ingrijpende verbouwing is een modern pand ontstaan, dat zelfs de toets van een harde kritiek kan doorstaan. Het pand bood gelegenheid tot een grote uitbreiding, door toevoe ging van een gang en een tweetal achtergelegen kamers. Zodoende ontstond een diepe ruimte, die op stijlvolle wijze is afgetimmerd, naar eigen inzicht van de eigena resse. Vooral de geraffineerde kleurencombinatie geeft aan het interieur een apart cachet. De kle dingrekken zijn van boven voor zien van een praktische afsluiting, waarvan de vloeiende lijn smaak verraadt. De winkel heeft een open etalage, zodat ook van buitenaf gezien het interieur meetelt. Er is een met gordijnen afsluitbare keuzekamer, een paskamer, terwijl de achter wand is afgesloten met een toog, af te sluiten met een schuif- en een gewone deur. Voor jongens en meisjes tot tien jaar valt een rijke keus te maken in deze nieuwe zaak, die een aparte en zeer uitgebreide afdeling da meslingerie heeft. In een der zij wanden is een rek ingebracht voor witgoed, wol, kousen, e.d. In het interieur zijn verschillende aangebracht. De winkel werd verbouwd door de firma Tieleman te Nieuwerkerk, firma Steutel (verlichting) en Gebr. Koster (schilderwerk). De nieuwe zaak werd gistermid dag officieel geopend. Een schat van bloemen vulde de zaak. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lexmond: L. Bras ser, Voorthuizen; te Ouderkerk a.d IJssel (2e maal): G M. van Dieren, Ede; te Middelharnis: G. H. van Kooten, Genemuiden; te Nieuw Weerdinge (toez.): A. de Bruyn, Werkendam. Aangenomen naar Amsterdam: J. J. Meuzelaar, Noordwijk-Binnen. Bedankt voor IJmond (wijkgem. Nieuwe Kerk, IJmuiden, toez.): H. S. J. Kalf, Bennebroek. Ger. Kerk Beroepen te Zuidhom: Tj. Boer- sma, Uithuizermeeden; te Bunde (Oost Friesland): kand. H. Als- meier, Bentheim (Did); te Nieuw- dorp en te Rockanje: kand. drs. J. Vlaardingerbroek, Loosduinen; te 's-Gravenhage-Loosduinen: A. W. Meeder, Spijkenisse; te Drijber en te Sellingen: kand. H. Langenburg, Emmercompascuum; te Hellen- doorn: kand. Th. W. A. Rijper, Amersfoort. Bedankt voor Klazinaveen: P. R. Everaars, Avereest. Ger. Kerken (art. 31 K.O) Beroepen te Hijken: kand. J. G. Meijer, Oldehove (Gr.); te Grand Rapids (Am. Ref. Church): S. Cnos- sen, Enumatil. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Rotterdam-Charlois: W. van Heest, Rozenburg en M. Vlietstra, Eemdijk. Beroepen te Zaandam: G. J. Buijs Papendrecht. Ger. Gemeenten Bedankt voor Hendrik Ido Am bacht: L. Kieboom, Lisse. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 10 april Andijvie II f 28-31, spinazie f 31- 36, witlof A f 60, stoofsla f 10, prei f 15, rabarber f 30; per 100 kg. St. Rémy A f 35, Jonathan K f 12, Golden Del. K f 10; per 100 kg. Bloemkool A f 38-56, B f 31-34, C f 17-20, D f 10-12, stek f 4-6, kropsla IA f 8-10, IB f 5-7, sel derij f 7; per 100 stuks/bos. r:kr>i .ïtsn /fnv il# iïïi /n .het /s wel besneTtelj/h. nipp/z n/e* ge MPPESCHALK ZJOEKOW,DE Russische mltfis TÈR. VAN DEFENSIE HEEFT" ÓEZE&D, DAT DE ZvSSISCHE SOLDATEN VEEL TE DiK Zl/N. ZE ETEN TE l.EEL. EN DOEN TE KE/N/Cr, HET&EE'V SCHPDEL'JK t'OO'C DE GEZONDHE/J) EH VOO/2 HE* V/WEELAND AMSTERDAM. Het elf-jarige meisje, Juliette de Glas uit de Bies- boschstraat te Amsterdam is op de Rivierenlaan in Amsterdam over reden door een personenauto, toen zij op haar fiets de weg wilde over steken. Zij was op slag dood. De bestuurder van de auto meende - aldus de politie - dat het meisje hem voorrang zou verlenen, omdat zij zg. freewheelde, doch op het laatste moment probeerde zij toch voor de auto de weg over te steken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3