VAN NELLE Een ereplaat je in de krant voor zware shag Zierikzeesche Nieuwsbode Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vikaris A. J. van der Linden, Crell (N.O.P.). Beroepen te Meerkerk: J. Koele, Nijkerk. Aangenomen n. Blaricum (toez.): W. J. H. Baart, Oranjestad (Aruba) met verlof hier te lande. Bedankt voor Blauwkapel-Groe- nekan: J. H. Cirkel, Woudenberg; voor Edam (bijz. werkzaamh. toez.): D. J. Spaling Jz., Hoogersmilde. Ger. Kerken Tweetal te Den Haag-Loosduinc*n C. Ch. Griffioen, Voorthuizen en A. W. Meeder, Spijkenisse. Aangenomen naar Sleeuwijk: D. Groenendijk, Harmeien. Bedankt voor Kampen: A. W. Meeder, Spijkenisse. Evang. Luth. Kerk Drietal te Woerden: dr. C. H. Lin- dijer, Rotterdam, mej. M. E. Mon- sees, Dordrecht en dr. C. J. Munter, Groningen. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Sassenheim: W. van Heest, Rozenburg. Ger. Gemeenten Bedankt voor Artesia (Californië) H. Rijksen, Vlaardingen. Oud Ger. Gemeenten Bedankt voor Capelle a.d. IJssel: H. Wiltink, Doetinchem. Ingezonden stukken Mijnheer de redacteur, Het ingezonden stuk van een „Opmerker" en de uwerzijds daar op geleverde toelichting, voorko mende in de Zierikzeesche Nieuws bode van 5 dezer, vereisen enig na der commentaar. In uw blad van 29 maart is een opsomming gegeven van de voor naamste functionarissen, die door het bestuur van het nieuwe zieken huis als zodanig zijn benoemd. De specialisten - waartoe ook de chi rurg behoort - maken geen deel uit van de ziekenhuisstaf. Wel stelt het bestuur hen - onder bepaalde voor waarden - in de gelegenheid hun praktijk in het ziekenhuis uit te oefenen. Uw mededeling betreffende on derhandeling inzake bezetting der functie van chirurg, moet op een misverstand berusten. Dr. Motmans zal, evenals te Noordgouwe, in het nieuwe ziekenhuis als chirurg werkzaam zijn. Wel zijn met de specialisten be sprekingen gaande inzake de voor waarden waaronder zij hun werk zaamheden in het nieuwe zieken huis zullen verrichten. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Het dagelijks bestuur van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. iJAa.rk.t- jf o^JcAta\ Eierpr(jzen V.E.C.E. In de week van 1 april tot 6 april heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren uitbe taald aan pluimveehouders f 1,70 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: HERO-Zierikzee 3-2; Veerse Boys-Virtus 5-1; RKC- Heusden 1-4; Dongen-RWB 2-1; De Schutters-VES '35 4-1; RKDVC- WSC 3-2; (Veerse Boys kampioen). 4e klasse G: Burgh-NSV 2-2; Nw. Borgvliet-DHV 4-0; Halsteren steenbergen 2-1; Kaaise Boys-RSV 3-3; SC Gastel-DEVO 5-0; (Halste ren kampioen). Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Renesse I 0-9; Brouwershaven I-Burgh II 3-5. 2e klasse C: SVOWK I-Brou wershaven II 2-1. Zaterd&gmlddagcom petitie 6 april 2e klasse C: Wolfaartsdijk I-ME- VO I l-l(o.p.v. MEVO); Wissekerke I-Goes IV 3-2; Kapelle I-Yerseke III 3-3; Kloetinge I-Heinkenszand I 5-4; Kats I-SVD I 3-0 2e klasse D: MEVO II-Burgh III 1-1; Bruse Boys II-MEVO III 4-4. Juniorencompetitie: Zierikzee I- Renesse I 3-3; Zierikzee II-Burgh I 0-10; Brouwershaven I-MEVO I 7-0. VOETBAL Wolphaartsdyk I-MEVO I 1-1 Deze wedstrijd, met een zekere vrees tegemoet gezien, is tenslotte heel tam in gelijk spel geëindigd. De techniek van beide ploegen schoot beslist te kort om met de zeer straffe wind tot goede combi naties te komen. Wolfaartsdijk is ons bijzonder tegengevallen. Hun aanvalslinie liep klem in de MF- VO-verdediging, maar de voor hoe de der Mevianen was evenmin bijster gelukkig. Behoudens een klein incident verliep de wedstrijd verder sportief. De scheidsrechter deed goed z'n best, terwijl de lines men prima waren. Om 4 uur trapt W. af, waarbij al dadelijk het MEVO-doel belaagd wordt. Frans v. d. Ende weet ech ter z'n heiligdom schoon te houden. Langzamerhand verplaatst MEVO het spel en moet ook de W.-kee- per z'n talenten tonen. Enkele ge vaarlijke momenten voor het W.- doel leveren niets op en al spoedig blijkt dat doelpunten zeer spaar zaam zullen zijn. Hoewel de gasten de wind in de rug hebben, weten zij dit niet voldoende uit te buiten. Soms brengen de W.-voorwaartsen ook een bezoek op de MEVO-helft, maar Baart en v. d. Hoek voorko men alle gevaar. Trouwens de ge hele oranje-verdediging houdt de deur toe. Zo komt de rust met dub bel blanke stand. Na de thee breekt een ferme regenbui los, die het verblijf op het veld niet aangenaam maakt. Tijdens dit waterbad ontke tent MEVO een fel offensief, maar men is met de afwerking ervan niet gelukkig. Venijnige schoten van Nolet, Haverhoek c.s. gaan naast, of er is steeds een W.-been, dat een doelpunt voorkomt. Integendeel W. maakt er een. En daar gaat het nu juist over. De W.-keeper trapt de bal uit, de harde wind neemt het leder mede, de bal stuit tenslotte over Frans v. d. Ende in het ME VO-doel. Geen speler heeft de knikker dus aangeraakt. Dit goaltje wordt door de scheidsrechter toe gekend (1-0). Zij het na veel gedis cussieer en getwijfel. Als er weer begonnen is, moet Guinee wegens 'spierkramp uitvallen en z'n plaats wordt ingenomen door v. d. Berge (die nog behoorlijk mee kan). 13 minuten voor tijd komt de gelijk maker. Ook een doelpunt van vreemde makelij. Leo de Vries zet de bal scherp voor, de W.-keeper mist, maar de rechtsback der thuis club trapt de bal wiskundig zuiver in eigen doel (1-1). In de resteren de tijd belegert MEVO de W.-veste, maar met veel geluk weten de wit- hemden doelpunten te voorkomen. Na afloop tekende MEVO protest aan tegen het W.-doelpunt, derhal ve moet de protest-commissie maar uitmaken wie gelijk heeft. Brouwershaven I-Burgh II 3-5 Burgh II dat zondagmiddag bij Brouwershaven I op bezoek was heeft kans gezien de beide puntjes mee naar huis te nemen, welke winst grotendeels werd verkregen door grove blunders van de Brouw- se ploeg. Brouwershaven speelt de eerste helft tegen de zeer sterke wind in en weet enige mooie aan vallen op te zetten, waarbij Duin houwer tegen de lat schiet en van Schelven in handen van doelman v. d. Pol, die een prima partij speel de. Door de sterke wind wordt veel op de Brouwhelft gespeeld, waar bij Burgh vele kansen onderneemt, welke grotendeels op het struikel blok, spil Kooman, stranden. In de 12e minuut ontsnapt het Brouwse doel aan een doorboring, als v. d. Bos de bal niet klemvast heeft en deze net voor de doellijn blijft lig gen. Burgh krijgt een vrije trap te nemen welke Lassche hard naast schiet. Na 18 minuten spelen scoort Burgh het eerste doelpunt wanneer d. Bos ver uitloopt en Hanse hem weet te passeren en in het lege doel schiet (0-1). Brouw probeert met alle macht de gelijkmaker te forceren maar een paar zeer ge vaarlijke doorbraken worden door Stoel op vakkundige wijze met een sliding onderbroken. De gelijkma ker komt in de 29e minuut wanneer Brouw een penalty krijgt te nemen (hands), Kooman schiet hard in de linkerhoek (1-1). Met de wind in de rug komt Burgh terug en bij een duel vlak voor het doel tussen Kooman en Hanse wordt eerstge noemde de bal ontnomen en Hanse passeert v. d. Bos voor de tweede maal (1-2). Brouw staat thans ge heel in de verdediging teruggetrok ken. Het valt niet mee een tegen aanval te ondernemen. Vijf minu ten voor rust benut v. d. Weele een mooie voorzet over links en met een fraai schot brengt hij de stand op 1-3. Brouw bijt fel van zich af en even voor rust wordt door mooi samenspel via v. d. Wielen de ach terstand ingelopen met een hard schot van v. Dienst (2-3). Na rust gaat Brouw voor de wind spelen en dat geeft hoop op doelpunten. Het tegenovergestelde zal echter waar zijn. Een mooi kopballetje van v. Schelven vangt v. d. Pol keurig op. Aan de andere zijde lost Kloet een formidabel schot, dat v. d. Bos over de lat stompt. Het gehele spel ligt na rust op de Burgh-helft maar op uitnemende wijze werken de backs Lassche en Stoel de golf van aan vallen weg. Bij Brouw zijn Kooman en van Schelven gewisseld van spil naar midvoorplaats. In de 18e mi nuut wordt het spel enige minuten gestaakt als Bokelaar de bal hard in het gezicht schiet van scheids rechter v. d. Werf, die ter aarde zijgt. Na hervatting gelukt het in de 32e minuut aan Hanse een door v. d. Weele genomen comer in te koppen (2-4). Twee minuten later gebeurt hetzelfde door Brouw als Kooman een corner inkopt (3-4). De laatste minuten gaat het om de ge lijkmaker waarbij Burgh alles op alles zet om de winst te behouden. In de 38e minuut krijgen de gasten er nog een doelpunt bij cadeau als een doorgebroken Burghaanval door van Schelven wordt onder broken en hij de bal terugspeelt op zijn keeper. Deze is echter te ver uitgelopen, zodat van Schelven in eigen doel schiet (3-5). Met deze uitslag kwam het einde van een matige wedstrijd, waarin Burgh goedkoop aan de punten is geko men, maar verdiend heeft gewon nen. Scheidsrechter v. d. Werf leidde goed. Junioren Zierikzee I-Renesse I 3-3 Doordat beide ploegen de punten deelden kwam het nog niet tot een beslissing welke ploeg zich kam pioen mag noemen al heeft Re- nesse nu verreweg de beste kansen. Het spel in deze wedstrijd was meermalen een lust voor het oog, de mentale gesteldheid viel te lo ven, er heerste in beide ploegen een beste sfeer. Renesse won' de toss en kreeg de felle wind in de rug. Reeds spoedig leidde dit tot een doelpunt, rechtsbuiten Goossens speelde zich vrij en linksbinnen Westra benutte de voorzet op flit sende wijze (0-1). Renesse bleef sterker, de Zierikzeese verdediging waarin stond rechtsmidden L. v. d. Hoek en linksachter H. Douw ber gen werk verzetten, wist verder stand te houden, en enkele verre schoten verwerkte doelman Bou- man op betrouwbare wijze. De Zierikzee-voorhoede had het moei lijk tegen de steviger en langere tegenstanders en kon voor de rust doelman Geleijnse slechts weinig verontrusten. Na de rust waren de rollen aanvankelijk omgekeerd, Zierikzee trok ten aanval, de Re- nesse-verdediging werd onzeker en dit leidde binnen 9 minuten tot 2 doelpunten door J. van den Berge en J. van Beveren (2-1). Langza merhand herstelde de verdediging zich, en de Renesse-voorhoede lan ceerde enige aanvallen, die resoluut onderbroken werden. Uit een Zie- rikzee-aanval kwam het tot een hoekschop, die werd weggewerkt, waarna linksmidden G. Schepes van verre afstand inkogelde (3-1). Zierikzee leek nu op fluweel te zit ten, de rood-witten bleven fanatiek doorspelen. Uit een hoekschop van Goossens kopte rechtsmidden Joh. Heden nam de Heere plot seling tot Zich, mijn innig geliefde man en onze zorg zame vader, behuwd- en grootvader JAN ROTTE in de leeftijd van ruim 64 jaar Zierikzee, 8 april 1957 Hoofdpoortstraat 50 Uit aller naam: D. ROTTE-LANDMAN v. d. Vate langs tal van tegenstan ders onhoudbaar jn doel (3-2). De rood-zwarten trachtten zich met een vierde doelpunt veilig te stel len, meerdere hoekschoppen wer den afgedwongen doch brachten geen resultaten. Aan de andere zij de ,viel wel een doelpunt, 5 min. voor tijd speelde men de verdedi ging uit elkaar en middenvoor Mat- thijsse zorgde voor 3-3. Het tegen offensief van Zierikzee bracht nog een moeilijke positie voor het doel en de eindstand bleef 3-3. Scheids rechter van den Ende leidde cor rect. Brouwershaven I-MEVO I 7-0 Zaterdagmiddag hebben de Brou wershaven junioren een 7-0 over winning behaald op MEVO I. Reeds na vier minuten spelen loopt van Dienst vrij na mooi samenspel en geeft zijn ploeg de leiding (1-0). Vijf minuten later gaat spil Jonker er alleen vandoor en scoort (2-0). Even voor rust is het Roon die er 3-0 van maakt. Direct na rust gaat Brouw weer in de aanval en als de ME- VO-keeper loslaat schiet Roon op nieuw in (4-0). Het volgende doel punt wordt cadeau gekregen als een MEVO-speler in eigen doel schiet (5-0). Het zijn Platteschorre en Wurth die uiteindelijk de zeven voor Brouw volmaken (7-0). Wat bij deze jeugdige spelers opviel was dat bij Brouw zeer goed werd sa mengespeeld en dat bij MEVO de teamgeest zo goed was. Of er nu een blunder werd gemaakt of iets anders, er werd niets gezegd en niet gekankerd. Sportief werd ver der gespeeld. Dit moge een voor beeld zijn niet alleen voor de Brouwse elftallen (groot en klein) maar ook voor andere eilandelijke voetbalclubs. Scheidsrechter G. v. d. Wielen, die dhr. de Wit verving, leidde correct. Jaarvergadering v.v. „Dreischor" Donderdag jl. hield de voetbal vereniging Dreischor haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer M. H. v. d. Linde, die een speciaal welkomstwoord richtte tot de heer C. de Waaij, die als verte genwoordiger der elftalcommissie ter vergadering aanwezig was. De secretaris, de heer J. D. v. d. Linde, deelde mee zich niet meer beschik baar te stellen als juniorenleider, waarop de heer H. J. v. d. Linde zich beschikbaar stelde. Wegens vervulling van militaire dienst plicht was de vacature van pen ningmeester vrijgekomen, waarvoor zich beschikbaar stelde de heer C. D. de Waaij, hetgeen met een ap plausje werd begroet. Bij de ver kiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van de heer M. Quist werd er gestemd tussen de heren Joh. v. d. Sande, J. Slager (sr.), en M. Fonteine, waarbij de heer Slager met grote meerderheid van stem men werd gekozen. Het bestuur van de v.v. Dreischor ziet er thans als volgt uit: M. H. v. d. Linde (voorz.), J. D. v. d. Linde (secr.), C. D. de Waaij (penningm.), J. Smits (sr.) en J. Slager, leden. De ter reinknechten zullen er zorg voor dragen dat ook bij de juniorenwed strijden het terrein in orde is. Hier na kwamen nog verschillende zaken aan de orde, o.a. de training, kaar ten voor Holland-België, en een wedstrijd tegen de veteranen. Tij dens de rondvraag stelde de heer C. de Waaij voor het entreegeld op het terrein te verhogen tot 40 cent. De heer C. D. de Waaij attendeer de op de ballen die naar zijn me ning te hard worden opgepompt, terwijl de heer J. J. de Bil graag een verzekering voor de vereniging zou willen sluiten. De voorzitter zal hiernaar informeren. Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Burgemeester en wethouders van Zierikzee, gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboek houding, Staatsblad 1936, no. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: Ie. dat behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nacht rust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onver wijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregis ter der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e. vermelde bijzondere voorschriften gel den; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkings register moet worden afge voerd; 5e. dat bij adresverandering bin nen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkings register moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het bo venstaande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de ge meente mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Ne derland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de ad res veran dering, met opgave van het laat ste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een vertrek, behoudens bijzondere gevallen, onmiddellijk een ver huiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandse gemeen te, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opge nomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkings register ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overleg ging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legiti matiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeen komstig de desbetreffende be palingen is vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen waar in personen onder enig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamerver huurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeling moe ten doen van de geslachtsnaam en de voornamen van ieder per soon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het ge sticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmel ding en voor mondelinge aan gifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur bij de afdeling Bevolking enz. der gemeentesecretarie, ge legen Meelstraat 8. Zierikzee, 4 april 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. MULDER, secretaris. 34. „Gegroet, edele Jonkerl Probeer maar eens of je tezamen met je makker Aram hieruit ontsnappen kan! Het zal je niet licht vallen!" Met deze woorden duwt de poortwachter zijn gevangene onzacht de kerker binnen, waarna hij de zware celdeur met een schaterlach dichtwerpt en met de ijzeren grendel afsluit. „Een hoogst onfatsoenlijk brok mens", snuift Jonker Tobias verachtelijk, terwijl hij moeizaam opkrabbelt en met een zwaai zijn punthoed opzet. „Maar die laatste opmerking van hem was zo gek nog niet. Laat ons eens kijken of ontsnappen mogelijk is". - „Geen schijn van kans", antwoordt Aram mismoedig. „Het traliehek zit muur vast en de deur, daar is ook geen beweging in te krijgen- „Dan heb ik nog iets, waarmee we todh nog succes zullen hebben", fluistert de Jonker op geheimzinnige toon. En met een haast plechtig gebaar trekt hij één van zijn lange puntschoenen uit. Grin- nekend steekt hij zijn hand in de schoen en haalt er met een triomfantelijk „zie daar" een kleine dolk uit. Geef bekendheid aan Uw zaak Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Schouwen-Duiveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3