KANTONGERECHT - ZIERIKZEE v-^ögS^ „APPEL"- J. J. SMALLEGANBE ZIERIKZEE Plannen tot verbouw van Groene Kruis-gebouw gaan toch door Uitvoering wordt meer bescheiden van opzet lengte van ongeveer 28 meter en wordt omstreeks 4 meter breed. Door geen der aanwezigen werden op of aanmerkingen op de plannen gemaakt. l Tijdens de gisterenavond in hotel „Van Oppen" gehouden vergade ring der afdeling Zierikzee van de. Algemene Ned. vereniging „Het Groene Kruis", heeft de voorzitter, de heer J. J. van den Ende, enkele belangrijke mededelingen gedaan betreffende de bouw van een nieuw consultatiebureau voor zuigelingen naast en in het bestaande wijkge- bouw. De opzet der nieuwe plannen is belangrijk bescheidener dan aan vankelijk de bedoeling was, door de krappe financiële middelen, ter wijl voorts de bouw van het Rode Kruls-ziekenhuls alhier een spaak in het wiel heeft gestoken. Vele specialisten die thans nog zitting houden in het wijkgebouw, zullen voortaan in het nieuwe ziekenhuis hun spreekuren houden. De heer v. d. Ende legde er de nadruk op dat nieuwbouw een noodzakelijkheid is, daar de huidige situatie nergens op lijkt. De wacht ruimte voor de moeders met hun kleintjes is beslist onvoldoende. Eveneens onderstreepte de voor zitter dat, ondanks de krappe fi nanciën en de sombere begroting 1957, het financieel verantwoord is tot nieuw- en verbouw over te gaan. De architect, de heer L. H. A. de Jonge, deelde ter vergadering mede dat reeds over drie <x vier weken de aanbesteding zal kunnen plaats vinden. Behalve ingrijpende wijzi gingen in het bestaande gebouw voorzien de plannen in een ruime wachthal met entree en inentings kamertje. Deze wachthal krijgt een nderwijs De middelbare eindexamens Blijkens mededeling in de Staats courant is het eindexamen van de afdeling H.B.S. A van het Profes sor Zeeman-lyceum te Zierikzee, wat betreft het mondelinge gedeel te, vastgesteld op maandag 8 en dinsdag 9 juli a.s. Als gecommit teerden voor dit examen zijn aan gewezen dr. J. Platenberg te Voor burg, de heer J. Schaafsma te Den Haag en dr. D. P. Oosterbaan te Delft. Het mondeling eindexamen - voor de afdeling H.B.S. B is vast gesteld op donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 juni. Als gecommit teerden voor dit examen zijn aan gewezen: mej. W. H. ten Bosch te Utrecht, ir. C. van Drooge te Delft en ds. J. H. Engel te Rotterdam. De mondelinge examens voor de afdeling gymnasium zijn vastge steld op vrijdag 28 en zaterdag 29 juni a.s. Als gecommitteerden voor deze examens zijn aangewezen: prof. dr. E. Visser te Groningen, prof. dr. S. W. Visser te Utrecht en prof. dr. J. Koopmans te Hilver sum. cuuerskaven. Vergadering Algemene Sportvereniging Deze week hield de algemene sportvereniging „Brouwershaven" haar jaarvergadering in hotel Rin- gelberg, onder voorzitterschap van de heer P. de Moor. Uit het jaarverslag van de sekre- taris bleek, dat het voor de sport vereniging voor wat de afdeling voetbal betreft een goed jaar is ge weest. De afdeling korfbal kwam er minder goed af. Wegens het ge ringe animo moest de opgestelde sportdag vorig jaar vervallen, het geen voor de vereniging een groot verlies betekende. De wandeltocht kon weer een groot succes worden genoemd. De penningmeester kon mededelen, dat de kas met een ba tig saldo sloot. De leden der kas controlecommissie, mej. v. Beveren en de heer v. d. Wielen, adviseer den tot goedkeuring der rekenin gen. Besloten werd om op 18 mei a.s. een wandeltocht te organiseren over 15 en 25 km. De heer G. v. Wielen stelde voor deze datum te ver schuiven naar 1 juni, opdat dan een aansluiting wordt gevormd op de daarop volgende avondvierdaagse te Zierikzee, hetgeen nog nader zal worden bekeken. Bij akklamatie werden de aftre dende bestuursleden mevr. v. Nieu- wenhuize-v. IJsseldijk en de heer P. K. J. Bokelaar in hun funkties herkozen. In de vakature, ontstaan door het bedanken van de heer G. d. Wielen werd gekozen de heer v. d. Bos. Daarna werd overgegaan tot ver kiezing der elf- en twaalftalcom- föurqh. Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart 1957. Geboren: 23. Anna Jaantje, d. van K. Baumann en J. H. Slaager. Overleden: 18. Tannetje Adriana van der Est, 88 j., wed. van A. Dijk graaf. Ingekomen: 9. Adriaan M. v. d. Werf en echtg., van Eikerzee; 12. Geertruida N. Deurloo, van Haam stede. Vertrokken: 1. Cornelis Groen- leer en echtg. naar Rijswijk; 1. Wolferina J. Hogenstein naar Rot terdam; 11. Maatje Straaijer naar Apeldoorn; 11. Willemina Slaager, wed. Straaijer naar Apeldoorn; 15. Adriaan van den Houten naar Se- rooskerke. U- 0/vn.G/natre Jaarvergadering Oranjevereniging Onder voorzitterschap van de heer L. C. Berman vergaderde dinsdagavond in café v. d. Berge alhier de Oranjevereniging. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn waardering uit over de goede opkomst. Inzonderheid verwelkomde spr. de ere-leden bur gemeester Roelvink en wethouder De Rijke. Uit het verslag van de penning meester bleek dat een bedrag van f 534,89 in kas is. Een kascommis- sie had de rekening in orde be vonden. De aftredende bestuurs leden, de heren D. J. Telle en M. van Nieuivenhuijze Jzn. werden met grote meerderheid herkozen. Besloten werd de komende jaar dag van H.M. de Koningin op pas sende wijze te vieren met de school kinderen. Medewerking zal hierbij worden verleend door de heei; Schor- lenberg te Dordrecht. Tot slot werd de wens uitgespro ken dat de vergaderingen in de toe komst een toenemende belangstel ling van de leden zullen krijgen, missies. In eerstgenoemde stelden zich niet meer herkiesbaar de heren J. v. Beveren en J. v. Schelven. Na diverse stemmingen ziet deze com missie er thans als volgt uit: de he ren J. v. d. Bos Mzn., C. v. Ham Sr. en P. H. J. Everwijn. De twaalftal- commissie bestaat uit de heren P. Smalheer, J. B. Bokelaar en mej. H. v. Beveren. De voorzitter deelde mede, dat aan de korfbalcompetitie zal wor den deelgenomen door twee twaalf tallen en één twaalftal junioren. Eén twaalftal zal medewerken aan de seriewedstrijden te Nieuwerkerk op tweede paasdag. Na de gebruikelijke rondvraag - waarin werd gediscussieerd over de indoortraining, opbouw twaalftal len korfbal en uitgave van een sportblad, sloot de voorzitter deze vergadering. De kollekte ten bate van Si- mavi welke alhier werd gehouden, heeft opgebracht f 97,17. T)reisckor OPA JAN KIP NAAR AMSTERDAM Heden (donderdag)morgen Is de 106-jarige opa Jan Kip naar Am sterdam vertrokken. Hedenmiddag zou hij op het stadhuis van de hoofdstad worden ontvangen. De reis - die per auto werd gemaakt - werd georganiseerd door het week blad „Vrij Nederland". Een reportagewagen van de Ne derlandse Televisiestichting wasbü het vertrek aanwezig en zal ook een reportage maken van de ont vangst, die vastgesteld was op 4.00 uur hedenmiddag. Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid dat reeds vanavond om 8.00 uur de reportage op het televisienet komt. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal de reportage zaterdagavond om 8.00 uur te zien zfln. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Zaandam: G. J. Buys, Papendrecht en C. Noordegraaf, 's-Gravendeel. Bedankt voor Den Haag-oost: A. H. Schippers, Hillegom. Verklaring wierp geheel nieuw licht op aangehouden zaak Niet rijden op brommer met buddyseat zonder rijbewijs ,Ik heb hem niet aangereden, maar hij reed mij aan!" Dit sim pele zinnetje, gesproken door de Zierikzeese chauffeur P. van G. tijdens de jongste strafzitting van het Kantongerecht, wierp een ge heel ander licht op de (aangehou den) zaak, waarin v. G. terecht stond, verdacht van het aanrijden van de 60-jarige wielrijder J. K. uit Noordgouwe, op de Heerenweg aldaar. K. kwam hierbij te vallen en voor vier weken in de Onge vallenwet terecht en moest boven dien een nieuwe fiets aanschaffen. De getuige a charge P. P. uit Noordgouwe verklaarde ter zitting onder ede dat zowel de voor- als achterverlichting van het rijwiel op een tijdstip vlak voor het on geluk, dat op een vroege december morgen van het vorig jaar plaats vond, brandden. De getuige a de charge A. den H., die zich bij G. in de auto had bevonden, had hier van evenwel, evenmin als de chauf feur, iets gekonstateerd. Uit de ver klaring van den H. bleek eveneens dat het rijwiel meer geleek op een touwtjes-trektent dan op een or dentelijke fiets, daar de dynamo slechts met behulp van touwtjes in de juiste stand kon worden gehou den. In zijn requisitoir konstateerde de officier van justitie, mr. Schen- kenberg van Mierop dat geen grove schuld aanwezig was, niettegen staande hij het ten laste gelegde be wezen achtte. Hij requireerde ver volgens een geldboete van f 30, of 6 dagen en toewijzing van een civiele vordering aan K. ten be drage van f 100, Eerst toen achtte v. G. het mo ment gekomen om te berde te brengen dat hij met zijn auto de fietsende K. al voor de helft was gepasseerd toen hij een tik hoorde en bleek dat K. was gevallen. Deze verklaring was voor de kanton rechter mr. Moolenburgh aanlei ding te concluderen tot vrijspraak daar hij het ten laste gelegde niet overtuigend en wettig bewezen achtte. Ook werd v. G. ontslagen van betaling der civiele vordering aan K. Eveneens aangehouden was de zaak tegen C. H., die niet ter zit ting verschenen was. Wel present waren de beide chauffeur-getuigen K. R. en A. N., resp. uit de ge meenten Leek en den Horn. Beiden reden op 12 oktober van het vorig jaar met een truk met oplegger op de Rijksweg te Oosterland. Een vijftigtal meters voor hen reed in dezelfde richting een zandauto be stuurd door C. H., die ten laste ge legd was, door plotseling linksaf- slaan, een botsing te hebben ver oorzaakt met achterrijdende R. en N. Uit de verklaring was evenwel duidelijk naar voren gekomen, dat H. op de juiste wijze is afgeslagen en de officier achtte dan ook niet bewezen wat is ten laste gelegd. waarop mr. Moolenburgh konklu- deerde tot vrijspraak. L. A. v. d. B uit Kerkwerve was in november te Zierikzee de afge sloten Boerenweg binnengereden, niettegenstaande dit toen door bor den duidelijk verboden was. De of ficier requireerde hiervoor een geldboete van f 12,50 of 3 dagen, wat door mr. Moolenburgh vervan gen werd door f 10,of 5 dagen. H. van E. uit Voorschoten had onder de gemeente Serooskerke ge reden op een bromfiets met buddy seat, zonder het hiervoor vereiste rijbewijs. De officier bracht v. E. daarvoor in rekening f 10,subs. 2 dagen, hetgeen door mr. Moolen burgh werd verzacht tot f 6,of 3 dagen. „Twee van zulke dure autootjes, die zie je niet iedere dag", zei de officier van justitie toen de volgen de verdachte voor de groene tafel werd geleid. Het was A. J. O., rus tend landbouwer te Serooskerke, die gelet op de feiten over een dro merige natuur beschikt. Met zijn Mercedes, volgeladen met kennis sen, was hij nl. op totaal onbegrij pelijke wijze in botsing gekomen met een al even dure wagen (van het merk Borghardt) op de kruising van de Zwaardweg te Kerkwerve, waar het uitzicht toch prima is. „Ik was in gepeins en niet oplettend genoeg", zei O. ter verklaring van het feit dat hij de Borghardt geen voorrang had gegeven. De schade aan de wagens bedroeg enige dui zenden guldens doch is naar wens van beide partijen geregeld. De of ficier requireerde een geldboete van f 50 subs. 10 d. Mr. Moolen burgh nam evenwel de ruiterlijke erkenning van O. in aanmerking en het werd tenslotte f 35 of 10 d. De Zierikzeese metselaar F. J. v. A. had als eigenaar/houder van een trekker met. aanhangwagen hier mee zijn zoon laten rijden, terwijl de koppeling niet deugde en ver der de stoplichten ontbraken. Niet tegenstaande de wel redelijk klin kende ekskuses van verd. requi reerde de officier een geldboete van f 10 en f 30 (resp. voor stop lichten en koppeling) te vervangen door 2 of 6 dagen hechtenis. Mr. Moolenburg achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en zwakte de rekening iets af tot resp. f 7,50 en f 25,-, resp. te vervangen door 4 en 10 dagen hechtenis. M.a Hannewijk uit Nieuwerkerk was als bestuurster van een jeep aangehouden op de Rijksweg te Zierikzee, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. De ter ver ontschuldiging aangevoerde om standigheden werden door de of ficier niet geaccepteerd, die een geldboete requireerde van f 20,- of 4 dagen. Verschillende zaken in aanmerking nemend, maakte jhr. Moolenburgh hiervan f 10,- of 4 dagen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde en zorgzame vader DINGEMAN BERREVOETS weduwn. van J. C. Goosen in de ouderdom van ruim 76 jaar Zierikzee, 4 april 1957 Sint Domusstraat 12 C. BERREVOETS S. BERREVOETS- LANDMAN Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde broeder, behuwd- broeder en oom DINGEMAN BERREVOETS weduwn. van J. C. Goosen in de ouderdom van ruim 76 jaar Rotterdam: M. BERREVOETS H. BERREVOETS- TUINMAN Zierikzee: M. BERREVOETS J. BERREVOETS L. C. BERREVOETS Zierikzee, 4 april 1957 Land-ASafe frTa'llXi UMJWOiUJ Stopzetting subsidiëring consumptie-aardappelen Het Produktschap voor Aardap pelen deelt mede, dat, tenzij de maximaal te subsidiëren hoeveel heid van in totaal 100.000 ton reeds eerder wordt bereikt, de subsidie regeling voor industriële verwer king en voor export met ingang van 11 april a.s. wordt gestaakt. Dat wil zeggen, dat de industrie uiterlijk tot en met 10 april con sumptie-aardappelen binnen deze regeling kan aankopen dat export transacties uiterlijk 10 april moe ten worden aangemeld. De levering van deze gesubsidieerde aardappe len aan de fabrieken en de feitelijke export zal na die datum kunnen geschieden. Het tijdstip van leve ring dient te worden geregeld met 4e fabrieken, respectievelijk met de handelaren. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. W. S. Duve- kót, Goes. Benoemd tot geestel. verz.-soc. ambtenaar aan de Chr. opvoedings- inr. voor jongens: A. W. Lenderink, Gieterveen. Beroepen te Culemborg: A. K. Abcouwer, Oldehove; te Putten: G. H. van Kooten, Genemuiden; te Friedrichsfeld (Ev. Kirche Rhein- land): W. K. Post, Warmenhuizen. Aangenomen naar Castricum: J. Papineau Salm, Colmschate. Bedankt voor Culemborg (voorg. evangelisatie): H. Schuuring, hulp- pred., Nijkerk. Ger. Kerken j Beroepen te Heinkenszand: kand. drs. J. Vlaardingerbroek, Loosdui nen. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepbaar: kand. M. van Beve ren, Amsterdam-zuid. Aangenomen naar Nijkerk: J. van Dijk, Waardhuizen. Ger. Gemeenten Beroepen te Sioux Center (U.S. A.): K. de Gier, Den Veemarkt ROTTERDAM, 2 april. Aanvoer 6099 stuks vee, (weektotaal 7993) t.w. 540 vette koeien en ossen, 140 vette kalveren, 303 graskalveren, 2422 nuchtere kalveren, 112 var kens, 168 biggen, 75 paarden, 6 veu lens, 168 schapen en lammeren, 35 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,20-3,40, f 2,95-3,20, f 2,80- 2,90; vette kalveren f 3,20-3,40, f 3,00-3,20, f 2,70-2,90; slachtpaar- den f 2,60, f 2,40, f 2,30. Prijzen per stuk: graskalveren f 500-400-300; nuchtere kalveren f 50-45-40; biggen f 58-50-44; scha pen f 150-125-100; kalf- en melk koeien f 1160-980-780; vare koeien f 900-760-670; vaarzen f 800-700-550; pinken f 560-460-360. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 3 april Andijvie f 43-48, spinazie f 35-40, witlof A f 33-38, B f 22-30, prei I 115, stoofsla f 10, per 100 kg. Bloemkool I A f 60, IIA f 33, I B f 26, IIB f 22, C f 18, D f 8-17, kropsla A f 6-11, B f 6-9, radijs f 16, selderij f 7, per 100 stuks en bos. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter PAULINA CORNELIA (Paula) Renesse, 3 april 1957 J. S. DE FEITER M. J. J. DE FEITER STEENLAND Tijdelijk: Zuiderziekenhuis, Rotterdam. Pavilj. 4, zaal 439. Ondertrouwd: G. J. HOEK en M. C. KOOPMAN Huwelijksvoltrekking op don derdag 18 april 1957, om 3 uur, in het gemeentehuis te Nieu werkerk. St. Maartensdijk, Noordpolder D 72 Zieiïkzee, Gouweveer B 43 April 1957. Receptie van 4.30 tot 6 uur in restaurant „Mondragon" te Zierikzee. Toekomstig adres: Noordpolder D 72, St. Maartensdijk. Ondertrouwd: GEURT OSKAM en CORRY DORREMAN Waddinxveen, Eikenlaan 38 Zierikzee, Varremarkt 4 Huwelijksvoltrekking donder dag 18 april te 2.00 uur. Gelegenheid tot feliciteren van 4.00 tot 5.30 uur: Poststraat 6, Zierikzee. CHRIS W. DAM en ANNIE C. M. LEIJDEKKER, hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op vrij dag 26 april 1957, des morgens 9.30 uur ten stadhuize te Zie rikzee. Kerkelijke inzegening in de Parochiekerk van de H. Willi- brordus om 10 uur, te Zierikzee Breda, Olivier van Noortstr. 5 Zierikzee, Witte Eijestraat 12 maart 1957. Receptie: van 3.30 tot 5 uur, Witte Eijestraat 12. Toekomstig adres: Olivier van Noortstraat 5, Breda. Voor de ontvangen blijken van deelneming na het overlijden van onze lieve vrouw en moeder JANNA VAN DEN HOUTEN geboren Smalheer betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: A. VAN DEN HOUTEN Serooskerke, 4 april 1957 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het ont vangen medeleven, na het droevig ongeval van onze lieve zoon en broeder ABRAHAM JAN KOSTER Uit aller naam: Fam. M. KOSTER-HART en kinderen Bant (N.O.P.), 4 april 1957 1 april j.l. overleed tot onze droefheid, onze lieve vrouw en moeder Bertha Johanna Biermasz-Heijboer op de leeftijd van 40 jaren K. A. BIERMASZ C. TH. BIERMASZ Doorwerth, 4 april 1957 Italiaanseweg 2 De begrafenis heeft heden in alle stilte op de nieuwe algemene begraafplaats te Oosterbeek plaats gehad. Ontvangen Een mooie collectie Kapjes Speciaal voor aanneming en bruidjes Korte en lange bruidsluiers v/h. F0KKELMAN M. W. Drehsen-Poell Dam 10, Zierikzee Zaterdagavond om 7.30 uur DANSEN Café v. d. WEIJDE Noordgouwe SUCCESJES Te koop: Austin Station Car 1950. Te be vragen: Korte Groendal 18 te Zierikzee. Z.g.a.n. wandelwagentje, vaste prijs f 50,Te bevr. bij agent L. W. Boogert, Oosterland. Diversen: Des zaterdags verse slagroom gebakjes voorradig. Andere dagen alléén op bestelling, dus ook vers. E. A. de Looff, tel. 375, Zierikzee. Vrijdag a.s. brengt een gezel schap Heilsofficieren uit Den Haag een bezoek aan 't jeugd clubhuis „De Lichtboei" van het Leger des Heils te Zierik zee. De officieren bieden des avonds in een Jeugdrally, toe gankelijk voor jongelui vanaf 13 jaar en volwassenen, een zeer afwisselend programma: accordeon-trio, trompet-sol i, sing-song, toneelschets: „Reac tie". Toegang gratis - aanvang half acht. Er is om 4.15 een bij zondere kindersamenkomst. Ouders, stuurt uw kinderen daarheen! Toegang 10 cent. „Bico" wasmachines f 199.- en f 220,-. ,Bico' centrifuge f 198,- H. J. Bax, Havenplein, tel. 193, Zierikzee. Gevraagd: een flinke winkeljuffrouw Goed kunnende naaien Fa. J. LABZOWSKI, Ha venpark 5, Zierikzee. VOOR DRUKWERK MET CACHET DRUKKERIJ L.&0. ZIERIKZEE TELEFOON 32 trekkingslijst? f 0,25 - giro: 5210 B.N.M.O., Den Haag Op alle verkoopadressen vanaf 4 april gratis ter in zage. In zwart, beige I en bruin Speciaal in ECHT GEMAKKELIJKE SCHOENEN Schoenhandel Mcclstraat 3, tclcf. 376, Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3