WSê WIE WAT? RADION DRUKWERK KELTUM- PLEET Voel eens hoeveel zachter Wat n verschil nu ik weer met Radion was... N.V. v|h. A. KWINT en wast witter en voor al Uw IM JALOtZISEN Alleen LUXAFLEX jaloezieën bieden U al deze voordelen: virande aluminium strippen .behouden bun vorm plastic band gemakkelijk te reinigen nylon koorden met plastic dopjes rafelen niet, onbreekbaar eenvoudige bediening koorden altijd binnen Uw bereik Groningen—Rotterdam Vertegenwoordiger H. STOUTEN - Oosterland - telef. 61 GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: ZATERDAG 10.00 uur voor MAANDAGCOURANT MAANDAG 11.30 uur voor DINSDAGCOURANT WOENSDAG 11.30 uur voor DONDERDAGCOURANT DONDERDAG 11.30 uur voor VRIJDAGCOURANT In alle modellen steeds voorradig M OUR E R Havenplein 1 - ZIERIKZEE Telefoon 255 Korfbalvereniging „w. I. K.' Kerkwerve Jaarlijkse uitvoering donderdag 4 april, in het Ver enigingsgebouw. Aanvang 7.30 uur. Toegang: f 1,25 per pers. BAL NA b\j J. M. Neele Bij vonnis der Arondisse- ments-Rechtbank te Middel burg dd. 27 maart 1957, is ver klaard in staat van faillisse ment C. N. BOTTING, van be roep aannemer, wonende te Zierikzee aan de d'Aillystraat 32, met benoeming van de E.A. her mr. J. A. Abbing tot Rech- ter-commissaris en van onder getekende tot curator. Mr. K. A. KEUNING Oude Haven 34 Zierikzee Natuurlijk heb ik wel eens an- dere wasmiddelen geprobeerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander wasgoed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimende Radion-sop komt het witste, het allerwitste wasgoed. En niet alleen déórorn ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles! Als je voelt hoe zacht de „greep" van Radion-wasgoed is in vergelijking met ander wasgoeddan zegt je dat wat. Zelfs de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico! En schrale handen? Nooit! Radion is werkelijk veilig. En.., ideaal in de wasmachine. ac&e/vée**/ fyé- /szezè" L0 Zierikzee - Telef. 32 GEMEENTERAAD SEROOSKERKE Rijksgoedkeuring werd onthouden aan bouw verenigingsgebouw Plan bouw gemeentehuis-verenigingsgebouw in gevaar Onder voorzitterschap van de heer J. Klompe kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Afwe zig was met kennisgeving de heer C. de Rijke. Een voorstel van b. en w. een jaarlijkse subsidie van 3 cent per niet rooms katholiek inwoner te geven over de jaren 1954, 1955 en 1956, aan de Dienst voor geestelijke volksgezondheid, zulks met ingang van 1956, werd aangenomen. Een subsidie van f 25 zal wor den verleend in de kosten van de christelijke landbouwwinterschool „Toornvliedt" te Middelburg, op verzoek van de C.B.T.B. De gewij zigde gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool ging onder de hamer door. De aansluiting op de waterleiding in het onrendabele gebied vergt van de gemeente f 500 per perceel. De percelen van mevr. de wed. S. Berrevoets en van de heer J. Hanse komen hiervoor in aanmerking. Besloten werd de ge vraagde medewerking te verlenen, maar tevens om met de Herverka velingscommissie te overleggen het perceel van mevr. de wed. Berre voets buiten de regeling te houden, omdat dit perceel inmiddels reeds is aangesloten op het net, dat op kosten van de gemeente is aange legd. Het verzoek om rijksgoedkeuring voor de bouw van een verenigings gebouw is afgewezen. Hierdoor worden de plannen voor een ge meentehuis annex verenigingsge bouw op de lange baan geschoven, terwijl - volgens de voorzitter - bo vendien de bijdrage uit de Com- missarissenpot verloren dreigt te gaan. B. en w. zullen trachten als nog goedkeuring te verkrijgen. De gemeente zal zich garant stel len tot een bedrag van f 10.000 voor de tijdige betaling van rente en af lossing van een door de Bouwkas Nederlandse Gemeenten aan te ga- ne geldlening van maximaal f 7 miljoen. De Z.L.M.-tentoonstelling Op voorstel van b. en w. werd besloten een bijdrage te verlenen van f 10 voor de te houden Z.L.M.- tentoonstelling en voor f 15 deel te nemen in het garantiefonds. Voorts zal de gemeente een deel voor zijn rekening nemen van de vestigingstoelage aan de tandarts in Schouwen's Westhoek, zulks op verzoek van de gemeente Haam stede. Bij de behandeling van de ge meentebegroting 1957 en de begro ting van het havenbedrijf, merkte de voorzitter op het verkeerd te achten, dat hij bij het genot van de vergoeding van het waarnemend burgemeesterschap ook nog de jaarwedde als wethouder ontvangt. Besloten werd daarom deze uitgaaf post te schrappen, waarna de be groting z.h.s. werd vastgesteld. Bij de rondvraag werd medege deeld dat voor de bouw van de woningwetwoningen binnenkort concurrerende inschrijvingen tege moet kunnen worden gezien, zodat deze inschrijvingen eerst zullen worden afgewacht. De voorzitter deelde mede dat tuingrond beschikbaar is en inmid dels gegadigden zijn opgeroepen, zulks in antwoord op een vraag van de heer Kloet. Op diens verzoek zal tevens worden onderzocht of de mogelijkheid bestaat aansluiting te zoeken bij de reinigingsdienst „Dui- veland". Tevens zal de pensioen regeling voor de gemeentewerkman in losse dienst worden onderzocht. Op verzoek van de heer Geluk zal contact worden opgenomen met de wed. Geleijnse in verband met de tuin bij de bouwvallige woning, waar gevaar voor onkruidversprei ding bestaat. Op verzoek van de P.Z.E.M. werd tenslotte besloten een stuk grond beschikbaar te stel len voor plaatsing van een verdeel kast tb.v. dit bedrijf. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Stellendam: H. J. Smit, Gendereh; te Oosterwolde (Gld.) toez.: J. Lekkerkerker, Berg ambacht. Bedankt voor Ridderkerk: C. Treure, Ederveen. Ger. Kerken Beroepen te Leimuiden: kand. Th. W. A. Rijper, Amersfoort; te Monnikendam: kand. D. N. Wouters Dordrecht; te Scherpenzeel (Gld.): P. W. van der Veen, Broek onder Akkerwoude. Geslaagde contactavond van de Geref. Kerk te Oosterland De leden der Ger. kerk kwamen dinsdagavond in het kerkgebouw bijeen voor het houden van de jaar vergadering, tevens contactavond. Nadat gezongen was Ps. 138 1 en 3, las de voorzitter, de heer C. J. Zoeter, een bijbelgedeelte en ging voor in gebed. Hierna sprak hij het Tyelkomstwoord tot de aanwezigen, en heette in het bijzonder welkom de consulent der gemeente, dr. Becker, pred. te Nieuwerkerk. De scriba, de heer de Waal las het jaarverslag. Het jaar 1956 was niet ongunstig voor de kerk, het leden tal was iets toegenomen. Behoudens een enkele maal leesdienst, was er geregeld bediening des Woords. Ook het financieel overzicht was bevredigend te noemen, zowel van de kerk als van de diakonie. Bij de verkiezing werden de aftredenden, de heren Hage en Rotte herkozen. Mevr. de Waal-Boiten hield een in leiding met als onderwerp: „Het gezin", waarin op duidelijke wijze de verschillende facetten van het gezinsleven haar voren werden ge bracht, vooral ook in de opvoeding der kinderen. Dit referaat, waar naar met belangstelling werd ge luisterd, bracht enkele vragen naar voren, inzonderheid over de vrije tijdsbesteding der rijpere jeugd. Er werd enkele malen gepauzeerd, terwijl onder orgelbegeleiding van mevr. D. Capelle-de Ronde enige verzen werden gezongen. Tenslotte werden nog enige zaken behandeld betreffende de kerkdiensten, en dankte de voorzitter allen die had den meegewerkt om deze avond voor te bereiden. Dr. Becker sloot deze goed geslaagde contactavond met dankgebed. Ida Montesi, een 31-jarige tante van de om het leven gekomen Wil- ma Montesi, heeft vrijdag voor het gerechtshof te Venetië, waarvoor het proces-Montesi zich afspeelt, verklaard dat het „mogelijk is, dat Wilma zelfmoord heeft gepleegd". Zij voegde hieraan toe: „Ook Wil- ma's familie is hiervan overtuigd". TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR ES 29a Als de laatste der kanonnen aan de voet van de klip tussen het geboomte verdwijnt en het hoefgetrappel langzaam wegsterft, draait Morghan zich om en strompelt op zijn kruk de poort in, die met een luide slag achter hem dichtvalt. Haastig komt Jonker Tobias uit zijn schuilplaats tevoorschijn en met grote passen snelt hij naar de muur van de kliptoren. Vlak langs de muur lopend, zodat een mogelijke schildwacht op de transen hem niet kan zien, gaat hij op onderzoek. Als hij een der hoektorens omkomt, valt zijn blik op een klein tralievenster onder de muur. „Hm, net wat ik hoopte", mompelt hij tevreden, „het lijkt me zeer waarschijn lijk dat m'n vriend Aram achter deze stenen gevangen zit. Laat ik eens een kijkje nemen". Jonker Tobias knielt voor de donkere nis en steekt behoedzaam zijn hoofd tussen de tralies door naar binnen. Het is donker in de kerker, maar toch ziet hij, dat een gestalte haastig uit de schaduwen naar voren treedt. „Jonker Tobias Bluff!" roept Aram verrast uit. „Gij hier, hoe is dat mogelijk?!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6