Raadsel in Nijmegen AMSTLEVEN levensverzekering Kruidenkracht! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 26 maart 1957 no. isi28 „DE VLO" NAM DE BENEN EN BEWAKER HAD HET NAKIJKEN Politie speurt in alle hoeken Een vrijdagmiddag uit de Haar lemse gevangenis ontvluchte Am sterdammer, F. Westerhof, is wel iswaar na zijn ontsnapping in Haarlem gesignaleerd, maar de po gingen van politiecorpsen uit alle delen van het land hem te pakken te krijgen, hebben nog geen succes opgeleverd. „De vlo", zoals hij bij de politie bekend staat, is nog steeds op vrije voeten. Vlak na zijn ontsnapping uit de gevangenis werd deze W., toen hij in de omgeving van het gebouw de Waag in Haarlem rondwandelde, door een gevangenbewaarder, die zijn vrije dag had, opgemerkt. Aan gezien deze het enigszins eigen aardig vond dat W. zo maar op straat in het zonnetje flaneerde, terwijl hij z.i. toch eigenlijk achter Journalist ■naakte Afrika-reis Na een zeer zware reis van veer tien maanden door Afrika is de Zaandamse journalist Wim Horn- man, met zijn echtgenote, die de hele reis heeft meegemaakt, met zijn auto in zijn woonplaats terug gekeerd. Het is een grandioze in tocht geworden. De reis heeft Wim Hornman van Algiers naar Egypte en vervolgens zuidwaarts door Oostafrika naar Kaapstad geleid. Terug reed hij via Westafrika naar de Belgische Con go, waar hem verder rijden met de auto onmogelijk werd gemaakt, om dat hij geen vergunning kon krij gen om door de Sahara naar het punt van uitgang terug te keren. Hij ging daarna met zijn auto aan boord van een schip, dat hem naar Portugal bracht. In totaal heeft het echtpaar 14.000 km afgelegd. OLIE UIT ZAND Voorraden uit de Sahara komen volgend jaar naar Europa Vanaf het volgende jaar zal de olie uit de Sahara naar Europa ge zonden kunnen worden. De werk zaamheden tot verbreding van de spoorweg van Touggourt naar Bis kra, die het mogelijk zullen maken dat de produktie van de bronnen van Hassi Messaoud met tank schepen naar de Middellandse Zee gebracht wordt, zijn reeds begon nen en zullen op 31 maart 1958 ge reed zijn. De 220 km spoorlijn van Touggourt naar Biskra, welke op het ogenblik één meter breed is, zal normale spoorbreedte krijgen en aansluiten op die van Biskra naar Philippeville (320 km). Totdat er een kleine buisleiding met een doorsnee van 20 cm zal zijn aangelegd van het oliegebied tot aan het begin van de spoorlijn, zal de olie met tankwagens ver voerd worden. Later zal, als de aanwezige olie dit rechtvaardigt, een belangrijker buisleiding een rechtstreekse verbinding kunnen vormen tussen het gebied van Hassi Messaoud en de zee. De spoorlijn zal dan echter dienst kunnen blij ven doen voor het vervoer van het materiaal der oliemaatschappijen, dat op het ogenblik langs de weg geschiedt. Het wegennet zal ver der geheel gemoderniseerd worden. Jean Desses is de maker van dit specifiek Parijse lentejurkje van zwarte en witte wol. De strakke lijn van het jurkje wordt opgehaald door de smalle witte manchetten, het witte boordje en hoedje. de besloten muren van de gevan genis moest zitten, vroeg hij daar om aan W. wat hij op straat deed. „Uitgebroken", antwoordde W. la coniek. De gevangenbewaker wist niet beter te doen dan W., die voor terugkeer naar zijn voormalige ver blijfplaats niets voelde, te volgen totdat hij een politieman zou zien die zijn zorg zou kunnen over nemen. Een automobilist stopte voor het tweetal om de weg te vragen, „De vlo" wilde de man wel van dienst zijn als hij mee mocht rijden. Toen de bestuurder van de bewaker ech ter vernam, dat hij met een ont vluchte gevangene te doen had, reed hij snel weg en weer liepen gevangenbewaarder en uitbreker broederlijk naast elkaar, de eerste rusteloos speurend naar een agent, die maar niet kwam opdagen. Tot dat „De vlo" blijkbaar het ogen blik gekomen vond om ,,'n sprong" te nemen, voordat hij opnieuw ge pakt werd. De bewaker kon hem niet meer achterhalen. SUEZ-KANAAL VRIJ VAN WRAKKEN Het wrak van de sleepboot „Ed gar Bonnet" is maandagochtend door Nederlandse bergingsvaartui gen gelicht. De secretaris-generaal der V.N., Dag Hammarskjoeld, sloeg de operatie gade. Het Suezkanaal is hiermee vrij gemaakt voor schepen tot 20.000 ton en een diepgang van 9 meter. Dit deelde generaal Wheeler, die namens de V.N. het toezicht op de bergingswerkzaamheden heeft, na het lichten van de „Edgar Bonnet", het laatste grote obstakel in het kanaal, mee. De sleepboot zal later op de dag naar het Timsah-meer worden gesleept. Generaal Wheeler zei, dat het wrak van de „Aboekir", dat bij Suez ligt, tegen het einde van de week zal worden verwijderd. kleintjes ui\ het binne, 's-GRAVENHAGE. Zaterdagmor gen roken personen van een perceel aan de Paul Krugerlaan te 's-Gra- venhage een gaslucht, komende uit de bovenwoning. Zij waarschuwden de politie, die een onderzoek instel de. De politie trof in dit huis de 42-jarige bewoner S. P. B. leven loos op bed "aan. Het gaskraantje aan de muur van een komfoor bleek open te staan en de slang van het kraantje naar het toestel was er af gesprongen. De politie waarschuwt nimmer muurkraantjes te laten openstaan en indien mogelijk geen rubberslangen te gebruiken. AMSTERDAM. Op de tentoon stelling „Het Atoom", die deze zo mer op Schiphol wordt gehouden, zal ook een onderwatertelevisie toestel in bedrijf zijn. Dit apparaat - geschikt om desnoods 150 m. on der water te werken - wordt ge monteerd op de bodem van de kuip van de swimmingspoolreactor en zal de bezoekers in staat stellen op schermen, die op verschillende plaatsen van de tentoonstelling zichtbaar zijn, het proces dat zich in de kernreactor afspeelt, gade te slaan. Romeinse stad gevonden De archeologische vondsten bij Xanlen in west-Duitsland stellen deskundigen in staat een grote Ro meinse stad in haar geheel bloot te leggen. Het betreft hier de stad „Colonia Trajana", die in de oud heid na Keulen de grootste Ro meinse stad in neder-Duitsland was. Vorige week legde men het in wendige van een 107 meter lang openbaar gebouw bloot en vond men een groot aantal scherven van antieke vazen, sieraden en ge kleurde wandtapijten. faamstecte Uitvoering Chr. Zangver. „Looft den Heer" Vorige week gaf alhier de Chris telijke zangvereniging „Looft den Heer" haar jaarlijkse uitvoering. De avond werd geopend door de heer M. L. Jonker, die er zijn spijt over uitte, dat de zaal niet geheel bezet was. Spr. memoreerde het concours te Hilversum, waar de vereniging in de ie afdeling een tweede prijs mocht behalen. Het be halen van een hogere prijs op een concours elders in het land, blijkt geen gemakkelijke zaak te zijn. Vooral de uitspraak speelt hierbij een rol. Hierna werd overgegaan tot de uitvoering van het program ma, dat uit een twaalftal nummers bestond. Vooral bij de nummers „De koning der ere" (Chr. W. von Gluck) en „Het land van Holland" (J. Nauta) bleek dat er onder lei ding van dirigent de heer L. C. Hoogerhuis flink gestudeerd wordt. Hierna werd opgevoerd de zang klucht „Het hoogste lied", met als thema de repetitie van een zang vereniging ergens in Nederland. Vooral het optreden van de pseudo- directeur (J. van Dijke) bracht de lachspieren in beweging. Na de pauze werd opgevoerd het toneel spel in drie bedrijven door Joh. v. d. Baaren, „Het veerhuis aan de dijk", waarin de lotgevallen wer den behandeld van een jongen die aan lager wal geraakt, maar na een tijd in de gevangenis te hebben doorgebracht, een geheel nieuwe koers aan zijn leven geeft. Ook dit stuk kwam behoorlijk uit de verf. Aan het slot bracht de voorzitter dank aan de executanten voor het gebodene. Ingezonden mededeling Znivtr Uv blotd en bevrijd Ustl! té van RheoBUtische Ffntt. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, is al ja ren het reddende middel voor ge neraties van lijders aan Rheuma- tiek. Neem voortaan ook -Kruschen. De aansporende werking op le ver, nieren en ingewanden doet uw bloed sneller stromen. Onzui verheden - en die veroorzaken de pijn - zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs na tuurlijke weg. RUSSEN BLIJVEN IN HONGARIJE De Hongaarse minister van staat, Marosan, heeft volgens het Hon gaarse persbureau M.T.I., op een bijeenkomst in Csepel, de indu striële voorstad van Boedapest, ver klaard, dat de Sowjet-troepen in Hongarije zullen blijven, „zolang de Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland, Italië en andere plaat sen" gelegerd zijn. Indien de Amerikaanse strijd krachten echter vertrekken, zal de aanwezigheid van Sowjet-troepen in Hongarije, Polen en elders „on getwijfeld niet meer nodig zijn". Hij voegde eraan toe, dat Hongarije thans een „krachtige en verenigde militie" heeft en dat „onze partij en de werkende klasse zich thans kunnen verdedigen". DE ZIEKENFONDSEN EN DE TANDARTSEN Voortaan zal de patiënt moeten Als er geen oplossing wordt ge vonden voor de moeilijkheden tus sen de tandartsen en de zieken fondsen zullen de verplicht verze kerden per 1 april a.s. aan hun tandarts moeten betalen: voor b.v. het trekken twee gulden, een vul ling f 4,25, halfjaarlijkse controle f 1,00 en voor een volledige protese f 95,00. Afgewacht zal moeten worden in hoeverre de ziekenfondsen bereid zijn aan de hand van de door de tandarts afgegeven kwitantie te rugbetaling aan de verzekerde te doen; zo is namens de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde op een persconfe rentie medegedeeld. Met leedwezen wordt deze ont- direct aan de tandarts betalen wikkeling van de moeilijkheden door de Maatschappij zelf aange voeld - aldus het hoofdbestuur - en men hoopt, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in staat zal zijn wegen aan te geven waarop overeenstemming kan wor den bereikt tussen de partijen. Een verantwoorde honorering waarop goede tandheelkundige verzorging kan worden gegeven is door de zie kenfondsen niet aanvaard, evenmin als de door de Maatschappij voor gestelde arbitrage. Van de tandartsen, die medewer king verlenen aan de ziekenfond sen, heeft zich 97 uitgesproken dat het zo niet langer voort kan gaan. De schooltandverzorging wordt ook na 1 april normaal voortgezet. Sinds de Suezcrisis hebben ne gentienhonderd schepen, die anders de kanaalroute volgden, Zuid-Afri kaanse havens aangedaan. Het leeuwendeel kreeg Kaapstad te ver werken, waar niet minder dan dui zend-vijftig schepen de haven bin nen liepen. Durban kreeg zeven honderd-vijfenzestig schepen extra te verwerken en Port Elizabeth achtentwintig schepen. Ingezonden mededeling la krukkn sfc óm kracht vh <U natuur. Bo da oataar btyft voor man* an dier DB bron, óók van gcncsing. IGadittn «n kwaaltje*, xoals i moeheid, hoofdpijn, puiit- jaa, verstopping, valt tatot, cnx.. ijn het van onnntourbjk* l#afwijse< Ba mivar llw hchaam Kruidenthee, Verkrijg baar b(J Uw apotheker of drogist A f 1.79 per groot pak. voldoende voor maanden, Boeken en Brochures Beschouwing over Zeenwse schorren in het „Zeeuws Tijdschrift" In het jongste nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" - dat nog steeds een beschaafd en cultureel peil weet te handhaven - is een in teressante beschouwing gewijd aan de avifauna van enkele Zeeuwse oeverlandschappen in heden en nabije toekomst. Het artikel is van de hand van mr. T. Lebret. De Zeeuwse schorren, de binnendijkse kreken, de beweide oevers en de (afgesloten) Braakman worden op het punt van vogelrijkdom beke ken en opnieuw blijkt welke schat ten de natuur hier voor de opmerk zame mens heeft te bieden. Het ar tikel besluit met een beschouwing over de te verwachten flora en fauna in het Veeregat en Zand- kreek na de afdamming. Maritiem gevoel Bakenthousiasme - Wie stilletjes dwaalt door de eindeloos lijkende gangen van het nieuwe Zweedse Rode Kruiszieken- huis, waant zich op een schip en aan het einde (dat er natuurlijk toch is), kg kt men omoillekeurig uit om „de zee te zien". Zo sterk is de suggestie en Eilandman kreeg het maritiem gevoel ook weer te pakken in de kelder van de cen trale verwarming, waar drie reus achtige cokesretorten staan te bran den. Het lijkt alweer net de ma chinekamer van de „Willem Ruys", met een vergelijkbare wirwar van buizen, ketels en kranen. Van het ziekenhuis wordt men echt hele maal stil, zo groot is het, zo „uitge kiend", zo blinkend, zo hygiënisch en zo ultra modern. De Zweden weten heus echt'alles van zieken huizen af, dat laat zich zo aan het interieur afzien. Geruisloos glijden de liften van boven naar beneden, monumentaal beheerst het trappen huis de imponerende ruimte. Ko lossaal zou Eilandman willen zeg gen en fantastisch up to date van af de verchroomde gootstenen tot aan de kruikenmoeders toe. Een kruïkenmoeder in het ziekenhuis is een speels, maar nuttig grapje, te vinden in de lange gangen. Het zijn kastjes in de muur. Kastjes met deurtjes. Wie die deurtjes opent ziet een soort honingraat en U be grijpt het al, in die raten passen kruiken. In een mum worden die kruiken electrisch verwarmd en zo iets lijkt alleen maar praktisch voor de verpleegsters, die zich echt 4och nog wel eens moede voeten zullen lopen door die eindeloze gangen, als gezegd. Vanuit vele kamers heeft men op Zierikzee een briljant uitzicht. Het oog van de patiënt wil ook wat, zou Eilandman willen zeg gen en met een verkoudheid zou hij daar best een weekje voor zo'n raam willen liggen, lekker toege- - Krukenmoeder Symbool en Portie stopt als de (late) maartse buien soms nog zouden komen. Maar (voorlopig) genoeg over dit vorstelijke geschenk uit Zweden. Eerst naar Oosterland, want daar woont een urouiu, die koeken bak ken wou. Wees gerust, het meel wilde rijzen en de koeken zagen er patent uit. In haar bakenthousias me kwamen er echter meer koeken dan het gezin op dat moment ver orberen kon. Wel, hoe gaat dat op het vriendelijke Oosterland, de bak ster ijlde naar haar buurvrouw, met wie zij zeer vriendschappelijke di plomatieke betrekkingen onder hield. Buurvrouw mocht dus best van haar bakkunst genieten en dat deed buurvrouw ook. De problema tiek echter kwam om de hoek kij ken, toen zij tijdens het eten plot seling iets hards in de mond voel de. Bij nader onderzoek bleek dat y^Srat7us.fe Voorlichting over Deltaplan Commissaris der koningin naar Schouwen-Duiveland Teneinde Bruinisse, althans de daarbij direct betrokkenen, op de hoogte te brengen van de voor- en nadelen van het Deltaplan c.q. de uitvoering van de Deltawerken in de Grevelingen, zal op woensdag avond 3 april, georganiseerd door de middenstandsvereniging alhier, in het Ned. Herv. verenigingsge bouw een samenkomst worden ge houden waar vragen kunnen wor den gesteld en uiteenzettingen wor den gegeven door de directeur van het E.T.I., drs. M. C. Verburg, de voorzitter van de V.V.V. in Zee land, de heer Oskam, de heer ir. Snip als betrokken ingenieur bij de uitvoering van de Deltawerken en de heer Korstanje als rijkscon sulent voor de Middenstand. De mogelijkheid dat ook de Com missaris der koningin in Zeeland aanwezig zal zijn, is niet uitgeslo ten, evenals leden van Ged. Staten. De samenkomst is alleen toegan kelijk op uitnodiging, waarbij ech ter alle schakeringen van de be volking een convocatie zullen ont vangen. zij een gouden ring in de mond had, anders gezegd, zij zat op buur- vrouws trouwring te sabbelen. Het gouden symbool van de echtelijke trouw werd fluks naar de rechtma tige eigenaresse teruggebracht, die zelf het gemis nog niet gemerkt had. Eilandman wil daar helemaal geen verkeerde conclusies uit trek ken en zich mateloos (en eindeloos) verheugen over de bakvreugde, zo als die in Duiveland wordt gevon den en zelfs in een lijst wordt ge zet van het edelste der metalen. Voor de rest weet Eilandman niets dan herhaling van het weer bericht: „aanhoudend zacht". Hij vindt het heerlijk, maarnee, nu niet denken aan de theorie van de „vaste portie" koude, die toch komen moet. Maart heeft ons voor veel leed bewaard, maar vrienden mijn, hoe zal het toch in juni zijn? „Kan de lijn van het bevolkings verloop in Zeeland worden doorge trokken?" vraagt drs. M. C. Ver burg in een artikel in hetzelfde nummer, waarin een beschouwing wordt gewijd aan het Zeeuwse be volkingsprobleem gezien „als on derdeel van het nationale". De bekende folklorist Jac. R. W. Sinninghe schrijft over de legende van „De Zeeuwse oude van de zeeterwijl Luc Montigny hem aanvullend schrijft over: „Het Schotse water-paard". De schrijver acht de mogelijkheid aanwezig dat Noorse overblijfselen in Zeeuwse traditie en folklore aanwezig zijn. Drs. Turksma schrijft over: „Cij fers over de studenten uit Zeeland". Verdere bijdragen in dit interes sante nummer zijn: „De centrale te Westdorpe voorgoed stilgelegd" (A. J. Kruidenier) en „Voorbereiding en uitvoering van aanvullende wer ken". Land-- tujXvw*. C.B.T.B.-bondsdagen De nationale C.B.T.B.-bondsda- gen zullen ditmaal in Arnhem ge houden worden en wel van 24 tot en met 26 juni. Op maandagavond 24 juni is de huishoudelijke ver gadering, op dinsdag 25 juni de grote bondsdag en op woensdag 26 juni de excursie. De Gelderse Chr. Boeren- en Tuindersbond treedt als ontvangende organisatie op. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 25 maart. Binnen landse granen (ochtendbeurs), offi ciële noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe - met geregelde vraag; rode op vochtconditie f 28-28,20. Voedergranen: flauw. Zomergerst naar kwaliteit f 22-22,75, extra daarboven; haver, naar kleur, droogte en kwaliteit f 18-20,50, extra daarboven; haver, naar kleur, droogte en kwaliteit f 18-20,50, extra blanke f 21,75; rogge, door sneekwaliteit f 20,50, gedroogde f 21,25-21,50, bakrogge, geschoond f 22-22,25. Peulvruchten: wegens te weinig handel geen notering. Aardappelen ROTTERDAM, 25 maart. K1 e i- aardappelen, 35 mm opw.: Eigen heimers f 10-16, Bintjes f 7-7,75, Bevelanders f 12,50-13, Meerlan- ders f 10-10,50, Furore f 10-10,50; k 1 e i aardappelen, 40 mm opw.: Alpha's f 7-7,50; Bintjes en Alpha's voor export practisch geen vraag; z a n d aardappelen, 35 mm opw.: Libertas f 8,50-9; v o e r aardappe len f 4,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Ingezonden mededeling FEUILLETON door G. PLANTEMA Ze stonden aan de rand van het bos, tegenover het hek, dat toegang gaf tot de tuin van mr. Verhagen. De voordeur stond nog open, want de Verhagens waren naar binnen gegaan, terwijl de inspekteur nog van de buitenlucht stond te genie ten. maar ze meenden, dat hij on middellijk zou volgen. Intussen waren er al heel wat minuten ver streken! Maar voordat Sven naar de deur ging, keek hij scherp naar de tuin van villa Eikenheuvel. Het grote huis was donker. In de tuin kon geen geluid worden gehoord. Blijkbaar was daar niemand meer. Hij waagde het er op. Met mej. Ilescu aan de kant, die van het huis afgekeerd was, stak hij de weg over Enkele ogenblikken later trok hij het Roemeense meisje het huis van zijn zwager binnen. De voordeur ging dicht. „Kom je nog?" riep Else Verha gen, die het sluiten van de deur hoorde, terwijl zij in de keuken be zig was. De inspekteur bleef bene den aan de trap staan. Hij keek mej. Ilescu aan. Zij was bleek en haar gezicht vertrok nerveus. Hij wees naar boven. „Wacht boven aan de trop", zei hij kort. Hij zag, dat zij naar boven ging. Snel ging hij de kamer bin nen, waar mr. Ernst Verhagen zat. „Ernst", zei hij, „sluit onmiddellijk alle ramen en deuren. Zorg, dat niemand onopgemerkt in huis kan komen. Waarschuw Else, dat ze bo ven kómt en kom zelf ook zo snel mogelijk". Terwijl Ernst hem nog min of meer overbluft aanstaarde, ver dween Ohlquist al weer haastig uit de kamer. Hij stormde de trap op bij drie treden tegelijk. Mej. Ilescu stond boven op de overloop in het halfdonker, want zij had geen lamp aangedraaid, zodat hier alleen licht kwam van beneden. Ohlquist open de de deur van zijn zwagers stu deerkamer, die aan de achterzijde van het huis lag. De ramen stonden wagenwijd open om de hitte van de dag te doen verdwijnen. Maar hij begon met die dicht te doen en de gordijnen zorgvuldig ervoor te trekken. Pas toen kwam hij op de tast naar het knopje van het licht. Even later trok hij mej. Ilescu de kamer in, waar hij haar op een stoel liet zitten. Ernst Verhagen, na zijn stomme verbazing bewust geworden, dat er iets ongewoons aan de hand moest zijn, had het bevel opgevolgd en ge zorgd, dat beneden alle ramen en deuren hermetisch waren gesloten. Hij drong bij Else de keuken bin nen en draaide daar de buitendeur op slot, wat bij zijn vrouw een be gin van protest deed opkomen. Maar toen hij haar haastig had in gelicht, kwam zij meteen naar bo ven. „Wat is er toch aan de hand?" vroeg Else Verhagen, terwijl zij nog niet eens de studeerkamer was bin nengekomen. Zodra ze de Roemeen se zag, bleef zij verrast op de drem pel staan. Ohlquist deed, alsof het de ge woonste zaak van de wereld was, dat hij mej. Ilescu, gekleed in een ietwat onogelijke overall, tegen middernacht het huis van de Ver hagens had binnengeloodst. Hij stel de zijn zuster aan de Roemeense voor en toen even later zijn zwager kwam, zei de inspekteur kalmpjes: „Nu is het gezelschap voltallig, El- se, Ernst, ga zitten". Even heerste er toen stilte, in welke tijd mej. Ilescu, nog bleek en zenuwachtig, beurtelings de inspek teur en de anderen aankeek. Welnu, mademoiselle", zei Sven op ernstige toon, „u kunt zich hier veilig voelen. Vertelt u eens, wat er eigenlijk met u aan de hand is. Wie heeft het op uw leven voor zien?" .Jörgensen en Dupont", ant woordde de Roemeense direkt. Jörgensen ken ik", merkte de inspekteur op. „Maar wie is nu weer Dupont? Verklaar u nader, mademoiselle". Zijn stem had onwillekeurig een enigszins bevelende klank gekre gen, maar dit bleek juist geschikt om het meisje te kalmeren en aan het praten te krijgen. Zij haalde even diep adem. „Ik had hun geheim ontdekt", viel zij uit. „Het gaat over die twee moorden!" „Dat verwondert me helemaal niet", gaf Ohlquist bedaard te ken nen. Mr. Ernst en Else Verhagen ke ken hem met grote ogen aan. „Ja", ging de Roemeense vlug voort, „vanmiddag heb ik het ont dekt. Hij zou daar vannacht iogeren op voorstel van mijn oom, omdat het een beetje moeilijk voor hem was in het huis van mevrouw Van der Zuyden te blijven. Vanmiddag al vroeg, moest mijn oom plotseling de stad uit. Ik was in het labora torium boven, toen Jörgensen en Dupont binnenkwamen". „Juist", zei de inspekteur. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5