Aan de abonnees Met goedkeuring van de minister van Economische Zaken wordt de prjjs van alle bladen in Nederland verhoogd. Voor de ZIEHJKZEESCHE NIEUWSBODE Is de prijsverhoging vastgesteld op TWEE CENT per week. Ingaande 1 april a.s. De prUs van de Nieuwsbode wordt derhalve: 32 cent per week; f 4,15 per kwartaal. De geringe prijsverhoging houdt uitsluitend verband met de opnieuw gestegen prUzen van het courantenpapier en van enige y andere hulpstoffen. De Directie. X Lezing over Afrika's natuurreservaten Voor leraren en leerlingen van het Lyceum sprak gistermiddag in de aula van het schoolgebouw de heer Junius Ingerman over de Afri kaanse natuurreservaten, inzonder heid over die van de Belgische Kongo. In het boeiende betoog van de spreker voerde duidelijk zijn grote liefde voor al wat leeft de boven toon. „Dieren zijn nooit gevaarlijk", aldus spreker, „alleen als ze ziek of gewond zijn. Men moet wel op passen het wilde dier niet aan het schrikken te brengen, stokstijf blij ven staan is dikwijls het enige red middel". De heer Ingerman, die ook een bekend auteur is, keerde zich hartstochtelijk tegen het jagen. Hij noemde dit onmenselijk en beest achtig. „De mens begrijpt nog niets van de leer van een dr. Schweitzer en van de liefde", aldus spr. In dit verband stelde hij ook de bescha mende praktijken in het licht die geschieden op de reiger- en civet- tenfarms en ook wel in eigen land. Zo wees hij op lijdende marmotten en konijnen in Kennemerland, die ingeënt worden met virus van slechte bloembollen. Deze beesten krijgen dan een neksnee waardoor ze dood bloeden. Met het bloed wordt dan getracht de verschillende bloembollenrassen te verbeteren. Spr. drukte de jeugd op het hart dat het geen kunst is van een schone en lieve huishond te hou den. Wel is het een opoffering om een vieze en verwaarloosde hond op te nemen en te verzorgen. Zeer boeiend was spreker's be schrijving van een nachtelijke tocht door het oerwoud met negers die zongen om de eenzaamheid te ver drijven. Een serie lichtbeelden illustreerde de lezing, die met een dankwoord door de rector, dr. J. J. Westendorp Boerma, werd gesloten. J^erk-werve Nieuw hoofd o.l.-school Tot hoofd van de o.l.-school, ter voorziening in de vakature-Kriek- aard, is benoemd de heer W. B. van Leeuwen te Arnhem. Tot onderwij zeres aan de school is benoemd mej. H. C. Hendriksen, eveneens te Arnhem. erzee Luctor ef Emergo" concerteert in woonoord Het ligt in het voornemen van het fanfarecorps „Luctor et Emergo" van Renesse, op 29 maart a.s. een concert te geven in het woonoord der Hongaarse vluchtelingen alhier Het volgende programma zal ten gehore worden gebracht: 1. Hon gaars volkslied; 2. Alte Kameraden mars, C. Teike arr. Th. Rottier; 3. La Dame de Pique, ouverture, F. Suppé, arr. Th. Rottier; 4. A Handelian Suite, Denis Wright, 4 delen in de stijl van Handel; 5. Ouverture Tancrède, G. Rossini, arr. A. C. van Leeuwen; 6. Afscheid der Gladiatoren, mars, H. L. Blan kerburg. Pauze. 7. Entrée de Con cours, mars, C. J. N. Cori; 8. Zaan- landia, ouverture, W. H. Scholten; 9 Kroningsmars, uit de Profeet, Meijerbeer, arr. Molenaar; 10. Ge deelte uit opera „Martha", F. v. Flotow, arr. M. J. H. Kessels; 11. Leve de Vrijheid, mars, P. B. Bis- selink; 12. Wilhelmus, arr. C. L. Walter-Boer. J^óotdudk Nieuwe zangvereniging begon repetities Vorige week werd alhier de eer ste oefenavond van de onlangs op gerichte gemengde zangvereniging „Tot ons Genoegen" gehouden. Al stond deze avond nog enigszins in het kader der kennismaking en be spreking, toch klonk wat later al, zij het nog wat uitbundig, een lied uit de kelen. Gestart is ongeveer met een twintigtal actieve leden, waarvan het grootste deel uit da mes bestaat. Nieuwe leden zijn zeer welkom en speciaal de heren zan gers. Gezien de ledenstand van een al eens vroeger bestdan hebbend koor zijn er nog voldoende goede stemmen te vinden. Directeur is de welbekende heer Rozeboom van Renesse. Ook uit de omliggende plaatsen, waar geen zangverenigin gen zijn, zijn de liefhebbers van harte welkom. De beplanting In het kader van het .beplan tingsplan is de zg. vaart achter langs het dorp gedempt en een so lide kavelsloot iets verder verwij derd, gegraven. Zodoende is er aan die zijde een ruime strook grond voor de uitvoering van genoemd plan vrijgekomen. Na enige jaren is thans ook de overtollige grond van het sportterrein in wording verwijderd, zodat ook daar het to tale beplantingsplan uitgevoerd kan worden. Mede met het oog op het jaargetij en de ontwikkeling der natuur zal vermoedelijk één en an der spoedig zijn bestel krijgen. De al eerder geplante heesters, bomen en struiken gaan zich al aardig ont plooien. - Ook zijn deze week werkzaam heden begonnen i.v.m. de vorige week vermelde wateroverlast. Ver wacht mag worden dat zulks zeer binnenkort tot het verleden be hoort. KON. VERENIGING „HET NED. TREKPAARD" Ledental handhaafde zich in 1956 op gunstig peil Aantal dekkingen nam toe tot een totaal van ruim 15.000 Dezer dagen is in Den Haag de algemene vergadering gehouden van de Koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". Na dege nen herdacht te hebben die de ver eniging het afgelopen jaar ontvie len hoorden de aanwezigen een toe spraak aan van de algemene voor zitter J. A. Stols. Terugziende op het afgelopen jaar, zo verklaarde deze, kan vast gesteld worden dat 1956 een gunstig jaar is geweest. Het aantal opge nomen merriën in het Keurstam- boek en in het hulpboek houdt een stijging in tegenover 1955. Ook het aantal dekkingen nam toe met 786 stuks tot een totaal van 15.384. De keuringen hadden het gehele jaar de volle belangstelling waaraan de concentratie van verschillende keu ringen tot grotere niet vreemd zal OUWERKERK Jaarvergadering landbouwver. „Aller Belang'1 Ledental bedraagt thans 55 Op vrijdag 22 maart jd. hield de landbouwvereniging „Aller Belang" te Ouwerkerk de algemene jaar vergadering. De voorzitter, de heer J. van de Stolpe, werpt een terugblik over 1956, dat een slecht boerenjaar is geweest. Hij wijst er op, dat de weersomstandigheden slecht wa ren en ook de grond is nog hele maal niet in orde. De voorzitter staat ook stil bij de algemene we reldsituatie, die eveneens verre van rooskleurig is te noemen. Vijf nieuwe leden hebben zich aange meld, één heeft bedankt; het leden tal bedraagt thans 55. Aan de orde is rekening en ver antwoording over 1956 door de pen ningmeester, de heer P. W. van den Bos. De inkomsten bedroegen f 132.688,13, de uitgaven beliepen een bedrag van f 131.781,48, dus een voordelig saldo van f 906,65. De rapporteur van de commissie van toezicht adviseert tot goedkeu ring, waartoe na enige discussie wordt besloten. Het salaris van de penningmeester wordt voor 1957 vastgesteld op f 575, Nu volgt een uitgebreid jaarver slag van de penningmeester. Hier uit stippen wij aan: dat door de leden is afgenomen van de C.A.V.: 22.167 kg zaaigranen, 13.051 kg krachtvoer, 2.795 kg zaden, 411.269 kg kunstmeststoffen, 21.320 kg poot- aardappelen, 13.875 kg brandstof fen, 60.920 kg schuimaarde, 71.000 kg compost, 1.850 kg gedroogde pulp. Totaal bedrag van de afge nomen producten f 125.809,40. De heer J. van de Stolpe, die pe riodiek aftreedt als bestuurslid, wordt vervolgens herkozen met op één na algemene stemmen (één stem was in blanco uitgebracht). De heer C. van den Hamer treedt af als lid van de commissie van toezicht en is niet herkiesbaar. In deze vacature wordt gekozen de heer C. J. Havik. De voorzitter deelt mede, dat er thans veel lawaai heerst onder de boerenstand, die de laatste jaren aan de slechte kant gezeten heeft. De arbeidspositie op de arbeids markt lijkt niet gunstig. De heer P. H. Kuyper wordt voor drie jaar aangewezen als afgevaar digde naar de vergaderingen van de Aankoopvereniging. Vervolgens stelt het bestuur voor de penningmeester een telefoonaan sluiting te geven op kosten der ver eniging. Niemand is hier tegen. De landbouwtentoonstelling op 4, 5 en 6 juli a.s. zal ongeveer in de oude trant van vroeger gehouden worden op het industrieterrein te Zierikzee. De vergadering gaat er mede akkoord een bijdrage te stor ten in het tentoonstellingsfonds van f 75,en in het garantiefonds van f 100,—. In een brief verzoekt de C.A.V. er goede nota van te willen nemen dat de betalingen enz. goed binnen komen. De C.A.V. vraagt of er met sommige mensen geen voorzichtig heid betracht moet worden. Dan komt aan de orde beant woording der vraagpunten van de Z.L.M. Het commissielid de heer C. van den Hamer, beantwoordt de vragen van het punt: behoud van de bodemvruchtbaarheid. De heer M. J. van Damme geeft antwoord op het vraagpunt: vestigingseisen in de landbouw; argumenten voor en tegen. Naar aanleiding hiervan ontspinnen zich geanimeerde dis cussies. Verdere vragen waren: „acht u het gewenst eisen te stel len aan de praktische en theore tische kennis van de boer die een bedrijf wil beginnen"? en „in welke vorm dienen deze eisen gesteld te worden?". De heer C. P. Kuyper vraagt of het in een coöperatie kan voorko men, dat de één goedkoper zijn producten vastkrijgt dan de ander. Hij acht het wenselijk, dat die hier pertinent beantwoord wordt. Het antwoord van de voorzitter luidt: bij gelijktijdige bestelling niet. Na beantwoording van een vraag van de heer W. Vijverberg, die be keurd is toen hij klei met zijn trekker over de weg vervoerde, volgt sluiting. zijn. De hengstkeuringen verliepen in het voorjaar van 1957 vlot. Veel is van eigenaar verwisseld en wer den goede prijzen gemaakt. De voorzitter wees er verder op dat het noodzakelijk is het aantal bedrijfspaarden door voldoende dekkingen op peil te houden. Ook het probleem van de onvruchtbaar heid en de veulensterftfc moet wor den aangepakt. Uit het jaarverslag van de alge mene secretaris Chr. Oomen, blijkt dat het ledental der vereniging zich op een gunstig peil heeft kunnen handhaven en op 31 december 1956 10.667 bedroeg, een grotet aantal dan werd geschat. In het Keurstam- boek werden opgenomen 1353 mer riën en 25 hengsten tegenover resp. 1233 en 24 in 1955, terwijl het aan tal ingeschreven merriën in het hulpboek dat over het vorige ver slagjaar 234 bedroeg, steeg tot 350 In het stamboek werden 4042 veu lens ingeschreven, nl. 2548 merrie veulens en 1494 hengstveulens. In het verslagjaar werden 1394 trek paarden geëxporteerd. Hiertegen over staat echter een invoer van 9.738 slachtpaarden, 4.449 ton paar- denvlees en 1734 hitten. Het bestuur neemt aan dat de in voer van slachtpaarden en paarden- vlees om verschillende redenen noodzakelijk is doch de invoer van 1734 hitten acht het beslist onno dig en bepaald nadelig voor de eigen paardenfokkerij. Aan het ein de van het jaar werd contact op genomen met de stichting bloed- groepenonderzoek te Wageningen en werd een begin gemaakt met het bloedgroepenonderzoek bij paarden. De deelneming aan de 24ste natio nale tentoonstelling in Den Bosch, die gepaard ging met het 25-jarig jubileum van de Bossche veemarkt, heeft alle verwachtingen overtrof fen. Sirjansii and Rode Kruis-filmavond Zaterdagavond is wederom ge bleken dat het Rode Kruis zich in grote belangstelling mag verheu gen. Bij de vertoning van de film „De laatste brug" was het vereni gingsgebouw nl. geheel gevuld, wat betekent dat er een 140 mensen adnwezig waren. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter de heer A. Heule. Hij heette allen wel kom, inzonderheid de heer Jumelet uit Bruinisse, die de film vertoon de. De film gaf een prachtig beeld van de partisanenstrijd in de Bal kan in de tweede wereldoorlog. Aangrijpend was de vertolking van de hoofdrol, de vrouwelijke Duitse arts. Ter versteviging van de kas van de onderafdeling Sirjansland werd na afloop nog een verloting gehouden, die een prachtig resul taat heeft opgebracht. Een 25-tal prijzen was hiervoor beschikbaar gesteld met als hoofdprijs een goed gevulde fruitmand. Hierna dankte de heer Heule de aanwezigen voor hun belangstelling en de heer Ju melet voor zijn medewerking. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger van de afd. Maassluis van de Ned. Prot. Bond: Jac. de Pree, a.s. em.pred., Hoorn. Beroepen te De Bilt-oost: W. de Bruin, Ermelo; te Zetten (Vlucht heuvelkerk): mr. B. ter Linden, dir. Heldringgestichten, Zetten, die dit beroep aannam. Bedankt voor Oranjestad (Aruba) dr. J. D. Pienter, Lemmer (nadere beslissing). Schouwen en Duivelandse sportspiegel Teleurgestelde voetbalenthousiasten in Zierikzee. MEVO scnoot uit haar slof en klopte Kats met 9-0. Groot gymnas- tiekfeest op Hemelvaartsdag in Zierikzee. S.D.K.B. kampt met tekort aan scheidsrechters. De voetbalenthousiasten in Zie rikzee waren zondagmiddag niet erg best te spreken. Terwijl het het mooiste voetbalweer was dat men kon bedenken en de terreinen er uitstekend bij lagen werd er niet gevoetbald omdat des morgens bij een regenbui en een minder gun stig weerbericht het sportpark af gekeurd werd door de hiervoor door de gemeente aangestelde per soon. Persoonlijk twijfel ik geen moment aan de capaciteit van deze persoon, maar laat men toch even bedenken dat men een sportterrein even anders moet bezien als een ga- :on. Om elk misverstand nog eens uit de weg te ruimen, wil ik er de aandacht op vestigen dat de door de K.N.V.B. aangestelde consul hier niet het laatste woord heeft. In de 2e klas C van het zater dagmiddag - voetbal schoot MEVO weer gewel dig uit haar slof, daar Kats met 9-0 in de pan werd gehakt. Yerseke III kr.eeg tegen Wolfaartsdijk geen schijn van kans (1-5). Heinkenszand kreeg in Driewegen bij S.V.D. zijn veertiende nederlaag in successie te slikken (6-0). Kapelle kom, door een 4-1 zege op Wissekerke met Kats van plaats verwisselen. Goes IV bleef ook nu aan de winnende hand en- klopte Bevelanders met 5-3. De stand is hier: Wolfaartsdijk 14-26 MEVO 15-23; Kapelle 14-19; Kats 15-19; Wissekerke 17-18; SVD 13- 17; Goes IV 12-13; Bevelanders 17- 13; Kloetinge 13-7; Yerseke III 16- 5; Heinkenszand 14-0. In de 2e klas D kon Burgh III door met 6-2 van Bruse Boys II te winnen zich wat vaster op de vier de plaats nestelen. De stand is: Duiveland 12-17; MEVO II 9-14; Bruse Boys 11-13; Burgh III 10-12; Zierikzee IV 11-10; Bruse Boys II 9-4; MEVO III 10-2. In de juniorencompetitie leverde Zierikzee II een fraaie prestatie door Dreischor met lege handen naar huis terug te sturen. MEVO had tegen Zierikzee niet veel in te brengen (1-4). Renesse had het thuis ook niet moeilijk tegen Zonnemaire (11-0). Burgh en Brouwershaven deelden broederlijk de puntjes (1-1). De stand: Renesse 11-22; Zierikzee 10-18; Burgh 10-11; Zonnemaire 12- 11; Brouwershaven 9-8; Dreischor 11-8; Zierikzee II 10-6; MEVO U-O. In de derde klasse C zorgde HE RO voor een verrassing door Virtus op eigen terrein in het zand te la ten bijten (1-4). RWB toonde zich met 2-1 de meerdere over RKDVC. De stand is hier: Veerse Boys 19-30; WSC 19-29; VES 20-24; RKC 18-21; RKDVC 19-19; Dongen 21-19; RWB 19-18; Heusden 20-18; HERO 20-17; Virtus 20-17; Zierikzee 19-15; De 4-4; MEVO III 10-2. Met Burgh is het in de 4e klas G helemaal mis. De 9-0 nederlaag tegen SC Gastel geeft veel te den ken. Steenbergen had alle moeite met de rode lantaarndrager DHV en kwam maar net met de hakken over de sloot (1-2). Halsteren had ook al de handen vol om Noordhoek er onder te houden (2-3). DEVO won met ruim verschil van Kaaise Boys (5-1). De stand is: Halsteren 18-27; Steenbergen 17-26; SC Gastel 18- 25; Nieuw Borgvliet 17-24; NSV 19- 17; Kaaise Boys 18-16; Noordhoek 19-15; DEVO 19-15; RSV 17-10; Burgh 16-9; DHV 14-8. In de le klas B van de afd. Zêe- land werd de winst onderling ver deeld. Dreischor en Zierikzee II scoorden ieder twee maal terwijl Burgh II en Brouwershaven elk een maal het net wisten te vinden. De stand: Renesse 14-27; Zierikzee II 12-13; Burgh II 14-11; Brouwersha ven 12-9; Dreischor 14-6. In de 2e klas C wist SVOWK op het kantje af de overwinning op Zonnemaire te behalen (2-1). De stand is: Renesse II 15-30; Zierik zee III11-14; SVOWK 10-12; Brou wershaven II 11-6; Dreischor II 13- 6; Zonnemaire 14-2. In de le klas A werd Lewedorpse Boys door een 3-1 overwinning op Robur kampioen van haar afdeling. Op de jaarvergadering van de Zeeuws-Brabantse turnkring welke zaterdagmiddag te Goes plaats vond werd besloten dat op Hemelvaarts dag in Zierikzee een groot gymnas- tiekfeest zal worden gehouden, waaraan de keurkorpsen van de Zebra zullen deelnemen. Bij de algemene jaarvergadering van de SDKB, welke een buitenge woon vlot verloop kende, bleek dat de Bond een voorspoedig jaar ach ter de rug heeft. Het ledental ging belangrijk vooruit terwijl financieel een behoorlijk overschot kon wor den geboekt. Voor het komende sei zoen blijkt de SDKB een groot te kort aan scheidsrechters te hebben. Wellicht zijn er enige oud-korfbal lers, die op ons. eiland in ruime mate aanwezig zijn, bereid de korf balsport uit deze moeilijkheden te helpen. Bij de tafeltenniskampioenschap pen van Schouwen-Duiveland zorg de F. v. d. Ende voor een verras sing door de tweevoudige kampioen J. Vasseur in de finale te kloppen. In het B-tournooi toonde L. v. d. Wekken zich onbetwistbaar de sterkste. De badmintonclub Zierikzee ging in Breda tegen de club van die naam met 8-4 ten onder. Ger. Kerken Beroepbaar: drs. J. Vlaardinger- broek, Loosduinen (vanaf 2 april aanstaande). Beroepen te Rotterdam-Charlois: C. Ch. Griffioen, Voorthuizen; te Sint Anna Parochie: Joh. Dijkstra, Schermerhorn; te Heerlen: A. A. Leenhouts, Castricum. Aangenomen naar Mildam: kand. P. van Breugel, Amsterdam; naar Utrecht-zuid: J. van Reeven, Har- denberg. Bedankt voor Drijber, Hasselt en Houwerzijl: kand. P. van Breugel, Amsterdam; voor Leidschendam: J. van Reeven, Hardenberg. De kerkeraad van Amersfoort heeft het gestelde tweetal wegens gewijzigde omstandigheden inge trokken. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Oegstgeest- Valkenburg (2e beroep): R. Brands, Bergentheim. Chr. Gec. Kerk Tweetal te Zwijndrecht: N. de Jong, Katwijk aan Zee en G. de Vries, Zeist. Bedankt voor Bussum: J. P. Geels Haarlem-C. Ger. Gemeenten Bedankt voor Middelburg: W. Hage, Nunspeet. VOETBAL Nederlands B-elftal voor wedstrijd tegen Rotweiss te Essen Als elfde speler voor het Neder landse B-team, dat woensdag a.s. op het terrein van Rotweiss te Es sen tegen Duitsland B speelt, is Kerkum van Feijenoord aangewe zen. Hij zal rechtsback spelen. Wal- hout (NOAD) die oorspronkelijk rechtsachter stond wordt rechtshalf De opstelling wordt dus: Doel: Pieters Graafland (Ajax). Achter: Kerkum en Veldhoen (beiden Feijenoord). Midden: Walhout (NOAD), van der Hoek (Feijenoord) en van Wis sen (MVV). Voor: van der Kuil (Ajax), Krui- ver (KFC), Bleyenberg (Ajax), Tim mermans (ADO) en Moulijn (Feij enoord). Reserves: van der Voort (RCH), Coenen (MVV), Jansen (SC Ensche dé) en Tol (Volendam). VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor zondag 31 maart a.s. luidt: 3e klasse C: Heusden-Virtus; WSC-HERO; De Schutters-RKDVC RWB-Veerse Boys; VES '35-RKC. 4e klasse G: Burgh-Kaaise Boys (half 3); Noordhoek-Steenbergen; RSV-Nieuw Borgvliet; DEVO-Hal- steren; SC Gastel-DHV. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Burgh II (half 3, scheidsr. J. D. Bal jeu); Brouwershaven I-Dreischor I (half 3, scheidsr. P. J. Rieteco). 2e klasse C: Zierikzee III-SVO- WK I (half 1, scheidsr. J. v. d. Werf); Brouwershaven II-Dreischor II (half 1, scheidsr. N. Speelman). Zaterdagmiddagcompetitie 30 maart 2e klasse C: Wissekerke I-MEVO I (4 uur, scheidsr. F. Huybrechts); Wolfaartsdijk I-Heinkenszand I; Kloetinge I-Bevelanders I; Goes IV-Kats I; SVD I-Kapelle I. 2e klasse D: MEVO III-Bruse Boys II (4 uur, scheidsr. Th. Sies); Burgh III-MEVO II (4 u., scheidsr. J de Wit); Bruse Boys I-Zierikzee IV (4 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wie len). Juniorencompetitie: Zierikzee II- Zierikzee I (3 uur, scheidsr. P. C. W. v. d. Ende); Dreischor I-Renes- se I (3 uur, scheidsr. A. de Looze); Brouwershaven I-Zonnemaire I (3 uur, scheidsr. J. de Jonge); Burgh I-MEVO I (kwart voor 3, scheidsr. N. Speelman). TERUGKEER VAN MORÖHAN DE MAGIËR 27. „Barranca! Het eerste kasteel, dat in mijn handen zal vallen! En daarna Rovanna en alle andere burchten!" Met een tevreden lachje buigt Graaf Conrad zich over de kaart van het koninkrijk Napels, die op de tafel uitgerold ligt, en trekt een der vele vlag getjes, waarop de wapens van de ridders van Napels staan afge beeld, uit het papier. Triomfantelijk draait hij het vlaggetje, met de roos van Barranca erop, in zijn vingers om en om. „Laat ons voor de laatste maal de magische wapens inspecteren, heer Graaf", klinkt achter zijn rug de donkere stem van Morghan, „en daarna kunt ge beginnen met uw grote veroveringstocht". De beide samen zweerders begeven zich naar de binnenplaats van de kliptoren. Langs de hoge muur staat een lang rij vuurmonden. Elk der stuk ken geschut ligt op een houten affuit op grote, lompe wielen. „Ge zijt een ware tovenaar, Morghan", zegt de Graaf tevreden, „nie mand anders zou het klaarspelen, in enkele maanden zoveel van die reusachtige bronzen monsters te gieten! En al konden ze het wel, ze zouden er niets mee kunnen uitrichten zonder uw magische ontploffingspoeders! Hiermee zullen we de troon van Napels om verwerpen of het een kinderstoel was!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3