DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verdragen Europese Economische Gemeenschap en Euratom getekend - DINSDAG 28 MAART 1987 ZIERIKZEESCHE No. 18128 US© .Jp^nrgaog NIEUWSBODE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maandep bij vooruitbetaling f 3,90, per week. 30 cent. Losse nummers 10 ct. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 15 cent per mm. - Succesjes (max. 15 mm.) f 1,- per stuk. WAARIN OPGENOMEN' 1797-1899 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Lange Nobelstraal 6, Zierikzee, Postbus nr. 1, Tel. 32, na 18.00 uur tel. nr. 575, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij v./h. Lakenman 6< Ochtman, Zierikzee - Redakteur: M. i. 8IJ DE VAATE - Tel. 309. Historisch gebeuren te Rome Stap op weg naar Europese eenwording De ministers van zes Westeuropese landen hebben maandagavond in het stadhuis van Rome de gereedgekomen verdragen voor de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) en Euratom ondertekend. Voor Nederland tekende minister Luns. De andere betrokken landen zijn: west-Duitsland, Italië, Frankrijk, België en Luxemburg. De Amerikaanse regering heeft maandag n.a.v. de ondertekening verklaard dat zij deze als een „nieuwe mijlpaal op de weg naar Europese eenwording" beschouwt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken voegt hieraan nog toe: „Zij beschouwt dit feit als de vrucht van een Europees initiatief". Na een door de burgemeester van Rome, Umberto Tupini, uitgespro ken welkomstrede, hielden verte genwoordigers der zes staten, die de verdragen inzake een gemeen schappelijke Europese markt en Euratom hebben ondertekend, toe spraken tot de diplomaten, hoge ambtenaren en journalisten, die in de overvolle zaal aanwezig waren. De redevoeringen konden, via te levisie-uitzendingen, door de luis teraars in de betrokken landen ge volgd worden. Voorts werd de tekst ervan door luidsprekers ter kennis gebracht van 1.500 belangstellen den, die zich buiten het paleis ver zameld hadden. Toespraak van Adenauer De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, noemde de on dertekening een „historisch gebeu ren". BEVAN OVER HET MIDDEN-OOSTEN Aneurin Bevan, „minister van Buitenlandse Zaken" in het scha duwkabinet van Labour, heeft by aankomst in Nieuw Delhi gezegd dat Labour niet geestdriftig is over het feit dat Amerika toetreedt tot de militaire commissie van het ver drag van Bagdad. Hij zei het volkomen eens te zijn met Nehroe's verzoek aan de grote mogendheden om het Russische voorstel tot pacificatie van het Midden-Oosten in ernstige over weging te nemen, Bevan brengt een privé-bezoek aan India als gast van Nehroe. „Ons grootste belang in het Mid den-Oosten is de olie en om die te krijgen moet er vrede zijn. Het Midden-Oosten moet niet de speel bal van de grote mogendheden worden", aldus Bevan. „Wij waren het niet eens over alle onderdelen der verdragen, doch dat vormde geen belemmering voor ons gemeenschappelijk be sluit. Onze zes staten kunnen zich slechts staande houden door steeds nauwere samenwerking en zij kun nen zich ook slechts op deze wijze in vrijheid blijven ontwikkelen en hun maatschappelijk peil verhogen. De ondertekening der verdragen alleen kan dit niet teweeg bren gen. Zij moeten door de uitvoering ervan tot leven komen. Deze taak moeten wij met kracht en vertrou wen vervullen. De toestand, waarin onze zes landen zich bevinden, is ernstig. Slechts Europese eenheid kan ons helpen de moeilijkheden te over winnen. De Nederlandse minister vari Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, verklaarde dat Europa, „indien het een onafhankelijke po sitie in de wereld wil blijven in nemen en in staat wil blijven zich te ontwikkelen en zijn levensstan daard te verhogen of zelfs maar te handhaven, geen andere keus heeft dan grotere economische en poli tieke eenheden te vormen en zo spoedig mogelijk de slagbomen tus sen onze landen neer te halen". Amerikaanse raketten naar Frankrijk? Gemeld wordt, dat president Eisenhower maandag met de leiders van het Amerikaanse Congres heeft gesproken over de mogelijkheid van het overbrengen van raketten naar Frankrijk. Enkele Congresleiders verklaar den de indruk te hebben gekregen dat de president en minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles meenden dat de Verenigde Staten mogelijk in een moeilijke positie zouden worden gebracht, indien zij zouden weigeren Frankrijk dezelfde hulp te verlenen, die ook Groot- Brittannië zal krijgen. Stradivarius ontdekt? In de afdeling gevonden voorwerpen van een Parijs' politiebureau ligt een viool, waarvan men aanneemt, dat zij een Stradivarius is. Het instrument werd op een straatbank gevonden, nadat een onbekende vrouw had getracht het te belenen. Het bedrag, dat de bank van le ning haar aanbood, was zo gering, dat de vrouw het in strument weer meenam. De naam van Stradivarius, de beroemde Italiaanse viool bouwer uit de 18de eeuw, werd pas op het politiebu reau ontdekt. ...V*-- I 't- A - Nauwere Brits-Amerikaanse samenwerking Een correspondent van de „New York Times" meldt, dat president Eisenhower op de Bermudaconfe- -entie herstel van de nauwe Bits- Amerikaanse samenwerking uit de torlog heeft voorgesteld Men ver wacht, aldus dit bericht, dat de suggestie van Eisenhower zal lei den tot instelling van Brits-Ame- ikaanse groepen van onderzoek en voor het opstellen van plannen, Tiet slechts in Washington en Lon den, doch overal ter wereld waar '.ich moeilijkheden voordoen waar bij Amerikaanse en Britse belan den betrokken zijn. Noord-Korea bewapent als maar De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft maan- lagavond te Washington tegenover /erslaggevers verklaard, dat zijn and in een „hachelijke toestand'" /erkeert als gevolg van de toene- nende ongelijkheid in militaire nacht tussen Noord- en Zuidkorea. dij had de Amerikaanse leiders tierop gewezen en zei dat „tenzij ïuidkorea met de nieuwste wapens .vordt uitgerust, we zullen sterven ils de algemene slachting begint". Tegen de Koreaanse wapenstilstand n wint Noordkorea door de aan schaf van nieuwe wapens in vuur kracht. Vijf divisies zijn geoefend n het gebruik van kernwapens, al dus de minister. De lentesneeuwstormen in Amerika Enorme schade aangericht Lentesneeuwstormen die zich in de Ver. Staten langzaam van het midden-westen naar hét gebied van de grote meren verplaatsen, hebben ;n de afgelopen dagen minstens 30 doden geëist. De schade wordt ge raamd op miljoenen dollars. De meeste slachtoffers waren in gesneeuwde automobilisten die om- (wamen voor zij door redders be reikt konden worden. In west-Kansas zijn maandag avond 440 passagiers van twee in gesneeuwde treinen gered. 25 van hen waren in geheel ingesneeuwde wagons onwel geworden door ge brek aan zuurstof. Elf duizend zebra's In zuidwest-Afrika zullen negen honderd zebra's moeten worden ge schoten wegens de grote schade, die rij de boeren berokkenen. Men ichat het totaal aantal in het be rokken gebied levende zebra's op ;lf duizend. 'U - 1" - - - -- •,7- h< - n >7 - r V BERGEN OP ZOOM. Het „All American Chorus" zal op 28 juni inder leiding van dr. James Dash een concert geven in Bergen op Zoom ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van het Bergen op Zooms mannenkoor. Het „Al Ame rican Chorus" bestaat uit 115 vak- Tijdens proefnemingen op de Amerikaanse marinebasis te San Diego is musici, zangers en zangeressen die gebleken dat het manusje van alles, de helicopter, ook al te gebruiken dit jaar een tournee door Europa is als sleepboot. - Hier ziet u een Vertol H 21 Copter, die een landings- maken, die in Nederland aanvangt vaartuig van 3000 ton voorttrekt. De sleep bereikte een snelheid van 5 en hen vervolgens voert naar Duits- knopen, dat is de helft van de snelheid, die het schip met de eigen ma- land, Oostenrijk, Italië en Frank- chines kan ontwikkelen. rijk. peze foto geeft een overzicht van de grote parade, de grootste die Ne derland van de Koninklijke Marine ooit zag, welke de marine maandag in Den Helder hield in het kader van de De Ruy terher denking. In de haven op de achtergrond Hr. Ms. kruiser „De Ruy ter". Premieheffing A.O.W. voor in ouderlijk bedrijf werkzame kinderen In het verleden ls een regeling getroffen, waarby is goedgekeurd dat over het loon van kinderen, die werkzaam zgn in het bedryf van hun ouders en by die ouders in wonen, geen vereveningsheffing af gedragen wordt, indien het totale loon In de vorm van kost en inwo ning, kleding en zakgeld biyft be neden de belastbare grens van het tarief voor de loonbelasting. Door het vervallen van het besluit op de vereveningsheffing 1941 by gele genheid van de invoering van de Algemene Ouderdomswet, heeft deze regeling haar belang verloren. Met de vermelde vrijstelling van vereveningsheffing hangt echter een andere faciliteit samen, nl. dat in de bovenbedoelde gevallen ook de formaliteiten, die door het be sluit op de loonbelasting 1940 wor den gevorderd (zoals het voeren van een loonadministratie), achter wege kunnen blijven. Naar de mi nister van Financiën in een recente aanschrijving aan de belastingad ministratie mededeelt, kan deze fa ciliteit niet langer worden gehand haafd, omdat ten aanzien van loon- trekkenden de premieheffing inge volge de algemene ouderdomswet in tegenstelling tot het tarief van de loonbelasting geen vrijgesteld minimum kent. Op grond hiervan is vorenbedoelde faciliteit- verval len, zodat thans alle ouders-werk- gevers, die tot voor kort onder de vrijstellingsregeling vielen, op de belastinginspectie als werkgever zullen worden ingeschreven. De premie A.O W. behoeft uiter aard slechts te worden ingehouden in de gevallen, waarin tussen ouders en kind het bestaan van een dienstbetrekking moet worden aan- Wijziging inkomsten belasting en loonbelasting Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, waarbij met ingang van 1957 een verhoging wordt voorgesteld van de loon- en inkomensgrens welke mede beslis send is voor de vraag of aan hen, van wier loon reeds loonbelasting wordt ingehouden, nog een aanslag in de inkomstenbelasting moet op gelegd worden. Deze verhoging sluit aan bij de wijziging van de loongrens voor de sociale verze keringen, n.l. van f 6.000 tot f 6.900, waarvoor een wetsontwerp bij de Staten-Generaal in behandeling is. Een overeenkomstige wijziging wordt voorgesteld voor de loon grens waarbeneden met bijzondere uitgaven (verwervingskosten, per soonlijke verplichtingen, buitenge wone lasten en aftrekbare giften) in de regel reeds rekening wordt gehouden bij de heffing van de loonbelasting. genomen. Zulks is het geval, indien de ouders de beloning ter zake van door hun kinderen in het bedrijf verrichte werkzaamheden volgens een destijds getroffen regeling in aanmerking brengen bij de winst berekening, hetgeen onder bepaalde voorwaarden alleen is toegestaan ten aanzien van kinderen van 16 jaar en ouder. Aan de belasting dienst is thans medegedeeld, dat belanghebbenden, die van laatstbe doelde regeling gebruik maken, zich ook voor de premieheffing A O.W. op het standpunt dienen te stellen, dat een dienstbetrekking aanwezig is. Verpleegsters in nieuw uniform openen textieljaarbeurs Drie verpleegsters, werkzaam in het gemeenteziekenhuis Zuidwal te den Haag en het Elisabethgasthui? te Haarlem, zullen dinsdagmorgen 2 april om negen uur in de Bea trix- en Irenehal van de Konink lijke Nederlandsche Jaarbeurs, de elfde textieljaarbeurs officieel ope nen. Zij zullen dan het nieuwe ver pleegstersuniform dragen naar hel ontwerp van Constance Wibaut en Georges Dreese. De Stichting Ne derlandse Textieljaarbeurs biedt de drie verpleegsters dit nieuwe uni form compleet met witte schoenen en verpleegsterskapje aan. Vogels en vliegtuigen Het hoofdkwartier van de tweede taktische luchtmacht- groep van de Navo, dat te München-Gl a dbach is geves tigd, heeft aangeraden be paalde oefenvluchten voor straaljagereenheden uit te stellen, totdat de vogeltrek, die dit jaar tengevolge van de zachte winter bijzonder vroeg is begonnen, voorbij is. Het aantal botsingen tussen vliegtuigen en zwermen vo gels is dertig maal zo groot als vorige jaren. James Roosevelt, zoon van de beroemde president van de Ver. Staten, die als afgevaardigde van Californië voor de democratische partij in het Huis van Afgevaardig den zitting heeft, heeft voorgesteld dat de Ver. Staten het Panamaka naal onder beheer van de Ver. Na ties stellen op voorwaarde dat Egypte hetzelfde doet met het Su- ezkanaal en de Golf van Akaba. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Geluk is een tussenstation 1 tussen te weinig en te veel. 4 SUEZ PRESENTEERT DE REKENING Twintig miljoen dollar In kringen, die nauw betrokken zijn bij de bergingswerkzaamheden in het Suezkanaal, wordt vernomen dat de kosten van deze werkzaam heden „de 20 miljoen dollar niet .uilen overschrijden". Het totale verlies, dat de ver schillende landen en maatschappij- an sinds de sluiting van het kanaal per maand hebben geleden, zou 70 'miljoen dollar bedragen. „Hiervan komt 20 miljoen dol lar voor rekening van Europa, 30 miljoen voor rekening van de lan den van het midden-oosten, tien miljoen ten laste' van de landen ten oosten van het Suezkanaal gelegen en tien miljoen voor rekening van de olie-maatschappijen tengevolge van de inkrimping der produktie", ildus is van genoemde zijde ver nomen. Jonge vader gaf kind te laat aan bij B.S. „Wacht je beurt maar af" De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, heeft de jonge /ader J. M. uit Souburg op Wal cheren veroordeeld tot f 8 boete cmdat hij de termijn voor het aan geven van zijn kind had overschre den. „Wacht je beurt maar "rustig if", had men van achter het secre- arie-loket naar de gelukkige vader geroepen, toen de betrokken amb tenaar met een collega stond te pra- en. Woedend was de prille vader veggelopen en had de politie in de arm genomen. Het kwam allemaal veer goed, maar de wettelijk ge- ;telde termijn van aangifte was iverschreden. En zo stond de jonge >apa met de betrokken ambtenaar ■oor de kantonrechter te Middel- jurg. „Jullie zitten daar toch niet voor s eigen plezier", riep de vader voor Ie balie uit aan het adres van de jureauman, „ik dacht, dat de amb tenaren er waren om onze belan gen te behartigen". De lokettist voerde aan, dat hij in gesprek was geweest. De kantonrechter, mr. J. Moolen burgh, meende, dat er wel wat meer soepelheid van de ambtenaar had mogen worden verwacht, „vooral met jonge vaders, die het toch al benauwd genoeg hebben gehad". AMSTERDAM. Het Concertge bouworkest is maandag met de dag boot uit Hoek van Holland naar Engeland vertrokken. Op 7 april a.s. keert het orkest evenzo per boot in dezelfde dienst uit Harwich naar Hoek van Holland terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 1