VERGADERING GROENE KRUISVERENIGING - ZONNEMAIRE Nieuwe wijkgebouw zal binnenkort worden geopend de afdeling Brouwershaven en voor twee vijfde deel van de afdeling Zonnemaire - zal worden verkocht en de nieuwe wijkverpleegsterswo ning wordt in dezelfde verhouding eigendom der beide genoemde af delingen. In 1955 werd 79 maal, in 1956 92 maal verplegingsartikelen uitge leend. Door de wijkverpleegster, zuster J. J. van Kaam, werden voor wijkverpleging in 1955 gebracht 1292, in 1956 1761 bezoeken; voor t.b.c.-bestrijding in 1955 39, in 1956 25 huisbezoeken; voor zuigelingen zorg in 1955: 456, in 1956: 296 be zoeken; voor kleuterzorg in 1955: 6, in 1956: 4 bezoeken; voor preana- tale zorg in 1955: 6, in 1956: 4 be zoeken en voor reumabestrijding in 1955: 3, in 1956: 4 bezoeken. Uit het verslag van de penning meesteres bleek, dat de ontvang sten over 1955 hebben bedragen f 4.375,75 en de uitgaven f 3.715,39, goed slot dus van f 660,36; over 1956 bedroegen de ontvangsten f 4.795,58 en de uitgaven f 4.046,41 en was het goed slot derhalve f 749,17. In plaats van de aftredende be stuursleden werden door de verga dering als nieuwe bestuursleden gekozen de heren J. M. Goemans en M. Luikaart, die beiden hun benoeming hebben aangenomen. Bij de behandeling der begrotmg voor 1957 bleek, dat met het oog op de financiering van de inrich ting en de exploitatie van hetwijk- gebouw de inkomsten zullen dienen te worden verhoogd, zodat contri butieverhoging noodzakelijk is. De vergadering besloot alzo de contri butie te brengen van f 5,— op f 7,50 per jaar. De algemene ledenvergadering van de Groene Kruis-vereniging te Zonnemaire, welke op 20 maart j.l. is gehouden, werd, het bestuur in begrepen, door 24 leden bijge woond. In het door de sekretaris voor gelezen verslag over de jaren 1955 en 1956 wordt mededeling gedaan van enige stagnatie bij de bouw van het nieuwe wijkgebouw. Het zal nu echter niet lang meer duren eer dit kan worden geopend. Thans heeft het bestuur te zorgen voor de inrichting van het wijkgebouw en hierbij is het verheugend dat de vereniging een bijdrage van f 100 heeft ontvangen van de Stichting Steunfonds voor de Nederlandse K inderbeseherming. De oude wijkverpleegsterswoning - voor drievijfde deel eigendom van ilrzee De bazar van de Zierikzeese IJsvereniging Hieronder volgt de uitslag van de verschillende attracties der ba zar, georganiseerd door de Zierik zeese IJsvereniging. Aquarium: juiste aantal vissen: 17. Gewonnen na loting door mej. Lies v. d. Woestijne, Manhuisstr. 27. Schieten: hoogst aantal punten: 35. Winnaar na loting de heer G. M. v. d. Wielen, Noorddijkstraat, Brouwershaven. Sjoelbak (competitiebak): hoogst aantal punten: 56. Winnaar de heer M. de Oude, Balie 11. Naam pop: Jikkemien. Winnaar na loting de heer Strijker, Rijks weg, 56, Zierikzee. Elektro-spel: winnaar de heer P. v. d. Linde, Slabberswerf 17. Foto-prijsvraag: juiste oplossing: 1 oorwarmers; 2. drie droppels water; 3. gloeilamp; 4. nylonborstel. Winnaar na loting: C. Berrevoets, Hoofdpoortstraat 33. Verloting: hoofdprijs, rijwiel, ten deel gevallen aan de heer v. Leer- sum te Zonnemaire. De prijzen gevallen op de volgen de nummers zijn tot dusver nog niet afgehaald: lot no. 270, 434, 1980, 3583, 3759 en 4582. Wielrijdster contra bestelwagen Vrijdagmiddag omstreeks 15.45 uur heeft er een botsing plaats ge had tussen de veertienjarige wiel rijdster M. M. T. R. en een bestel auto bestuurd door A. C. L. te Haamstede, op het kruispunt Ho- gemolenstraat, Vrijpoortje, 't Vrije. De wielrijdster kwam met een flin ke smak tegen de wagen aan toen ze via het Vrijpoortje 't Vrije in wilde rijden. De auto bevond zich in de Hoogemolenstraat. Het meisje R. kwam te vallen en verloor het bewustzijn. Dr. Vogelaar verleen de geneeskundige hulp en het slachtoffer werd vervolgens, na bij gekomen te zijn, naar haar ouder lijkewoning overgebracht. Bezichting Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Wij vernemen dat er op vrijdag en zaterdag 29 en 30 maart a.s. gelegenheid zal zijn het nieuwe Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te bezichtigen. Op de hiervoor gere serveerde uren - die nog nader be kend zullen worden gemaakt - kan elke belangstellende kennis nemen van de inrichting van het monu mentale gebouw, dat met recht de trots van Schouwen-Duiveland kan worden genoemd. Zo spoedig mo gelijk zullen hierna de patiënten hun intrek in het ziekenhuis nemen. De officiële opening zal vermoede lijk plaats vinden op zaterdag 11 Cabaret-avond in woonoord Burghsluis In het wonoord der Hongaarse vluchtelingen te Burghsluis vond vrijdag, onder auspiciën van het ministerie van Sociale Zaken, een cabaretavond plaats, verzorgd door het gezelschap „De witte kraaien". De vertegenwoordiger van het mi nisterie voor het gewest Zeeland, de heer Haveman, opende de bij eenkomst, waarop ook verschillen de inwoners van Burgh en Haam stede tegenwoordig waren. „De wit te kraaien" voerden hierna hun programma uit, op dezelfde ge slaagde wijze als te Zierikzee en de andere woonoorden. Jhr. R. Röell bracht dank voor het programma aan het ministerie, inzonderheid namens het Comité voor de Hon gaarse vluchtelingen. Jhr. A. van Citters sloot zich hierbij aan en bood namens het comité de execu tanten een presentje aan. Het comité verzoekt ons intussen te willen mededelen, dat nog steeds verschillende artikelen, als toilet zeep, tandpasta, scheerzeep, schoen smeer, naaigerei, wasknijpers, si garetten en snoepgoed, van harte welkom zijn. De goederen kunnen op de gemeentehuizen van Burgh en Haamstede worden ingeleverd. de straten van Bruinisse gecollec teerd, voor de bekende „Goed zo"- actie. Jammer dat het weer niet meewerkte, maar de collectanten alsmede de muzikanten lieten zich daardoor niet ontmoedigen. Het re sultaat was een bedrag van f 332. De initiatiefnemers, het plaatselijk muziekcorps, komt hiervoor zeker een woord van dank toe. Vergadering Vrouwenbond P.v.d.A. Op de dezer dagen gehouden maandelijkse bijeenkomst van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. was een groot aantal leden aanwezig. De voorzitster richtte zich in haar openingswoord speciaal tot de spreekster van deze avond, me] Braak, maatschappelijk werkster van Humanitas op Schouwen-Dui veland: De ingekomen stukken en notulen werden gelezen door de wnd. secretaresse mevr. Catshoek. Meegedeeld werd dat op 16 april mevr. van Voorbergen uit Oostka- pelle een lezing komt houden. Op 16 mei trekken een 40-tal vrouwen naar de contactdag in Zelzate (Bel gië). Op initiatief van de voorzit ster werd spontaan besloten dat alle aanwezigen 1 a 2 stukken zeep voor de Hongaarse gasten beschik baar zullen stellen. Verder bestaat vraag naar springtouwen voor de kinderen en naar scharen voor ge bruik bij de handenarbeid. Het be- I sluit van mevr. van den Berge om (op veler verzoek) aan te blijven als voorzitster werd met luid plaus begroet. Na de pauze hield mej. Braak een praatje over het bejaarden- vraagstuk. Door de betere voe^ dingsleer en betere hygiëne komen er steeds meer ouden van dagen, wat vele problemen schept ook op -huisvestingsgebied. Het bij kinde ren inwonen voldoet steeds minder, daar het levenstempo van oud en jong te zeer verschillend is. Het streven voor huisvesting dient dan ook gericht te zijn op eigen kleine woningen, liefst nabij een verzor gingshuis. Ook heeft de ouder wor dende mens vaak te lijden onder grote eenzaamheid, vooral in de grote steden. Hier ziet spr. een taak voor de jongeren om wat vreugde te brengen door deze mensen regel matig te bezoeken. Hierna bepaalde spr. zich nog bij de moderne voe dingsleer, waarna de voorzitster haar hartelijk dank zegde voor de prettige causerie. Hiermee kwam het einde aan deze geslaagde avond. faanvstede Vergadering afdeling^ C.B.N.V. Vorige week vergaderde de af deling Haamstede van de N.C.V.B. onder voorzitterschap van mevr. de Haas-Verton. Medegedeeld werd dat er plannen bestaan de intrede- dienst bij te wonen van ds. van Vliet in zijn nieuwe gemeente, op 7 april a.s. Men kan zich hiervoor opgeven bij de heer Joh. van Dijke of mevr. de Vrieze-Gaakeer. Hierna hield zuster van Kuijk haar - hier reeds eerder verslagen - lezing over: „Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Mevr. de Haas danke na afloop de spr. voor haar boeiende en in teressante voordracht. Het lieve lingsgezang van de mr. dr. Willem van den Berg-stichting, waarvan in de lezing sprake was, werd tot slot van de leerzame bijeenkomst ge zongen. QjSrat'/us'je Collecte voor „Goed zo"-Actie Onder de vrolijke tonen van „Nu met Hope", de plaatselijke muziek vereniging, werd door de padvin derij en door leden van de vrou wenvereniging zaterdagmiddag in VISSERIJBERICHTEN Gedupeerde kwekers krtfgen nieuwe percelen Naar wij vernemen hebben te Bx-uinisse twee mosselkwekers, die in 1956 geen mosselen hebben kun nen leveren omdat hun mosselen door slechte groei, stormschade en verzanding, niet aan de eisen van het Mosselkantoor voldeden, van de Inspectie der Visserijen in het 2e, 3e en 5e district aanschrijving ontvangen, dat zij een ander per ceel krijgen toegewezen, waarop dan opnieuw het geluk kan worden beproefd. Voor de betrokken kwe kers, voor wie de verkrijging van een ander perceel een kwestie van zijn of niet zijn is, is deze beslis sing van de betrokken visserij-in specteur zeer verblijdend. JAARVERGADERING SCHOUWEN-DUIVELANDSE -» KORFBALBOND De korfbalsamenleving heeft velerlei facetten Bond telt thans zestien verenigingen Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Opheusden: P. J. Dorsman, Staphorst. Aangenomen naar Barsingerhorn kand. J. A. Geuzebroek, Utrecht. Bedankt voor Vriezenveen (voor ganger evangelisatie): J. v. Woer den, voorg. evangelisatie, Stolwijk; voor Pietersbierum-Wijnaldum: J. R. Brink, IJsbrgchtum. Ger. Kerken Tweetal te Rotterdam-Charlois: C. Ch. Griffioen, Voorthuizen en A. C. Hofland, Meppel; te Delft: J. Bij- leveld, Rijnsburg en G. P. Hartvelt, Assen; te Drachten: P. R. Everaars, Avereest en dr. M. Feitsma, Oen- kerk. Beroepen te Sleeuwijk: D. Groe nendijk, Harmeien; te Oostwold (Old.): kand. A. van Hasselt, Baarn. Bedankt voor Oudewater: J. Ban- ga, Vleuten-De Meern; voor Roo sendaal: Jac. Plug, Schagen; voor Zuidhorn: C. Klapwijk, Bennebroek Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Oegstgeest-Valken- bui-g (2e maal): R. Brands, Bérgent- heim; te Goes: kand. J. G. Meyer, Oldehove. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Rotterdam-west: J. C. van Ravenswaay, Scheveningen. Aangenomen naar Rotterdam- Overschie: J. Drenth, Amersfoort. Ger. Gemeenten Beroepen te IJsselmonde: H. Rijksen, Vlaardingen; te Gorin- chem: H. van Gilst, Dirlcsland; te Hendrik Ido Ambacht: L. Kieboom, Lisse. Bedankt voor Barneveld: W. C. Lamain, Grand Rapids (Michigan, U.S.A.). f|3^uJAarkt- v£iCcAt&f\ Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 18 maart tot 2i maait heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimveehouders f 1,76 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 25 maart. Aan voer 1638 stuks vee, t.w. 1109 vette koeien en ossen en 529 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,20-3,40, f 2,95-3,20, 2,80- 2,90; varkens (levend gew.) f 1,75- 1,73-1,70. Vette koeien en ossen, aanvoer iets meer, handel levendig, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. Varkens, aanvoer aan merkelijk kleiner, handel vlug hoger in prijs, prima exemplaren bov ennotering. Zaterdagmiddag hield de Schou- wen-Duivelandse Korfbalbond haar jaarvergadering in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" te Zie rikzee. Van de 16 aangesloten ver enigingen waren NOAD en WIK niet vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer J. Th. Brouwer, opende de vergadering met een woord van welkom tot de afgevaardigden en de aanwezige belangstellenden. Spr. wees er ver der op dat de belangstelling voor het a.s. korfbalseizoen niet alleen gericht mag zijn op de verhouding: competitie-vereniging, doch dat de korfbalsamenleving meerdere fa cetten heeft, zoals de verhouding tussen de verenigingen onderling, de houding tegenover schoolkorf- bal, de opvoering van het spelpeil, de spelereopvoeding, de arbitrage, het buiteneilandelijk contact e.d. Hoewel het bestuur in al deze za ken wel leiding kan geven dienen de verenigingsbesturen hiervan de uitvoering voor hun rekening te ne men of hieraan mede te werken. Vooral op ons „alleenstaand" eiland is samenwerking ter zeerste gebo den en is het nodig dat alle vereni gingen, ieder op hun wijze, mede werken aan hetgeen de bond wil bereiken en aan het instandhouden van hetgeen reeds bereikt is. Uit het jaarverslag van de secre taris over 1956 bleek dat de bond een rustig maar gunstig jaar achter de rug heeft. Als nieuwe vereni ging trad de s.v. MEVO te Zierik zee toe, zodat de bond 16 vereni gingen telde. In totaal waren 577 seniorenleden (253 dames en 324 heren) en 205 juniorleden (96 meis jes en 109 jongens) ingeschreven, Gememoreerd werd de aansluiting bij de K.N.K.B. en de ontmoetin gen met 12-tallen buiten het eiland (Z.K.B., Swift en Dordtse Korfbal- bond). Betreurd werd het niet- doorgaan van de schoolkorfbaldag en de weinige activiteit 'van de scheidsrechtersvereniging. De voorzitter deelde mee dat voor het a.s. seizoen contact is opgeno men met de Brabantse en Dordtse Korfbalbond voor het spelen van wedstrijden door het S.D.K.B.- 12-tal. De rekening van de penning meester wees een batig saldo aan ad f 416,49 en werd conform het advies van de kascommissie goed gekeurd. De begroting 1957 werd vastgesteld met een totaal aan ont vangsten en uitgaven ad f 1102,50. De bondscontributie werd opnieuw bepaald op f 1,25 voor seniorleden en op f 0,60 per jaar voor junior leden. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren J. Th. Brouwer en K. B. Hogerland, werden herkozen, In plaats van de heren J. A. v. d. Weel (Burgh) en J. Buysse. (DSS) werden gekozen de heren Th. Speel man (Burgh) en L. van Popering (DSS). De voorzitter bracht dank aan de afgetreden bestuursleden voor hetgeen zij in het belang van de bond hebben gedaan en hoopte dat hun opvolgers ook hun beste krachten hieraan zullen geven. Als leden van de technische com missie werden herkozen de heren A. Clarisse en Jac. Steur. I.p.v. de heer K. B. Hogerland werd als lid gekozen de heer H. Schot te Zie rikzee. De heer Hogerland werd aangewezen als contactman namens Vlotten voor enkele gemeenten op Schouwen-Duiveland Verschillende gemeenten in Zee land hebben, door bemiddeling van B.B.-functionarissen de beschikking verkregen over een aantal vlotten. Deze vlotten zijn afkomstig van re geringsschepen die zijn gesloopt. Ook enkele Schouwen-Duivelandse gemeenten zijn een aantal vlotten toegewezen. Haamstede krijgt 4 vlotten van 25 personen, Dreischor 10 eveneens van 25 personen. Vlot ten van 20 personen komen in Burgh (2 stuks) en in Zierikzee (ook 2 stuks). Deze vlotten hoeven niet betaald te worden. het bestuur met deze commissie i. v. de heer S. v. d. Berge. In de protestcommissie werden de heren P. J. Cashoek en H. B. Dreijer her kozen en werd i.p.v. de heer H. Schot gekozen de heer K. T. Post- ma te Zierikzee. De leden an de strafcommissie (tevens plaatsver vangende leden protestcommissie) wei-den herkozen, zo ook het plaats vervangende lid. In de kascommis sie werd i.p.v. mej. N. Kappers (Re- nesse) gekozen de heer A. Clarisse (DSS). Besloten werd het bondsorgaan de „S.D.K.B.-er" op dezelfde ma nier uit te geven als het vorige jaar, doch dit voortaan rechtstreeks aan de abonné's toe te zenden i.p.v. via de secretariaten, daar gebleken is dat in sommige gemeenten de ver spreiding veel te wensen overliet. Voor de competitie 1957 werden voorlopig 25 senioren- en 9 juni oren-twaalftallen opgegeven. Dc bedoeling is op zaterdag 13 april a.s. te beginnen. De competitieleider deed een dringend beroep op de verenigin gen de ingevulde vragenlijsten en ledenlijsten vóór 6 april in te zen den en zoveel mogelijk scheids rechters op te geven. Besloten werd de scheidsrechtere- vergoeding met 4 ets. per km. te verhogen en voor de aanvang van het seizoen 1 of 2 scheidsrechters- bijeenkomsten te beleggen. Wanneer er belangstelling voor blijkt te bestaan zullen dit jaar weer enige cursussen worden ge geven. Voor het organiseren van de Schoolkorfbaldag 1957 werd een commissie benoemd, bestaande uit de heren J. de Wit (Renesse), J. Pomper (Unitas) en J. Pronk (Burgh). Deze zal contact opnemen met de diverse hoofden van scholen op het eiland. De voorzitter deed een dringend beroep op allen, in zonderheid de verenigingsbesturen, er aan mede te werken dat deze sportdag dit jaar een succes wordt. Bij de rondvraag kwam als eer ste punt opnieuw de kwestie „Me dische Sportkeuring" ter sprake. Deze zaak blijkt vooral in de West hoek nog vele moeilijkheden op te leveren. De voorzitter riep ook hier voor de medewerking van alle ver enigingen in en deelde mede dat het bestuur in zijn eerstvolgende vergadering zal trachten hiervoor een bevredigende regeling te tref fen. Verder werd nog gesproken over de serie wedstrijden té Nieu- werkerk op maandag 22 april (2e Paasdag) i.v.m. het 25-jarig be staan van DSS. Hiervoor blijkt goe de belangstelling te bestaan. Ook hiervoor worden echter nog scheidsrechters gevraagd. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter vervolgens met een woord van dank voor de op komst en de vlotte besprekingen de vergadering. or: VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: Zierikzee-De Schut ters afgelast; Virtus-HERO 1-4: RWB-RKDVC 2-1. 4e klasse G: SC Gastel-Burgh 9-0; DH V-Steenbergen 1-2; DEVO- Kaaise Boys 5-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Dreischor I-Zierik- zeè II 2-2; Burgh II-Brouwersha- ven I 1-1. 2e klasse C: SVOWK I-Zonne- maire I 2-1. Zaterdagmiddagcompetitie 23 maart 2e klasse C: MEVO I-Kats I 9-0; Yerseke III-Wolfaartsdijk I 1-3; Goes IV-Bevelanders I 5-3; SVD I- Heinkenszand I 6-0; Kapelle I- Wissekerke I 4-1. 2e klasse D: Bruse Boys II-Burgh III 2-6. Juniorencompetitie: MEVO I- Zierikzee I 1-14; Zierikzee II-Drei- schor I 2-1; Renesse I-Zonnemaire I 11-0; Burgh I-Brouwershaven I 1-1. VOETBAL MEVO-KATS 9-0 Na een maand gedwongen rust moest MEVO weer aantreden. Aan het vertoonde spel was dit goed te merken. Het ging alles wat stx-oef, hoewel na de rust een aanzienlijke verbetering te constateren was. Kats viel erg tegen. Het onsamen hangende gespeel met de bal miste elke fantasie, zodat MEVO onze overbui-en tenslotte van de kaart veegde. Precies 4 uur laat scheidsrechter v. d. Wielen beginnen. Kats neemt de bal direct mede, maar de aanval loopt op niets uit. De thuisclub laat zich evenmin onbetuigd, maar de combinaties kloppen niet. Doelpun ten blijven voorlopig uit, totdat er na 16 minuten een wonder gebeurt. De invaller, rechtsbuiten v. d. Ende (die uitgesproken rechts is), lost met het linkerbeen een schot. Al dx-aaiend verdwijnt het leder in de kooi, tot vei-bazing van iedereen (1-0). Na deze goal gaan de aanval len over en weer, maar beslist groots is het niet. Kats geeft nogal cornei-s weg, waaruit geen succes voortkomt. Wanneer 26 minuten ge speeld is, weet Haverhoek de ach- lex-hoede van Kats te verschalken en de Kats-doelwachter te passeren (2-0). MEVO komt er beter in, maar niettemin blijft deze stand tot de half-time gehandhaafd. De tweede helft begint met een geestdriftig spelend Kats. Maar zo als gezegd, het spel der tegenstan ders is zo doorzichtig, dat er geen greintje gevaar in zit. Als er on geveer 10 minuten gespeeld is, krijgt MEVO plots de goede vorm te pakken en trekt met zeer goede aanvallen de Kats-defensie uit el kaar. Het combinatiespel loopt vlot en Haverhoek vergroot de voor sprong (3-0). Even later is het weer raak, als de Oude snel naar voren komt en met een goed schot de stand op 4-0 brengt. Practisch is Kats een geslagen ploeg. Een ware belegering van het Bevelandse doel volgt, zodat Nolet tenslotte de keeper passeert. (5-0). De tegenstand der geelhemden zakt nu geheel in elkaar. Bij een vol gende aanval combineert men zelfs de keeper voorbij, derhalve heeft Haverhoek de bal maar een klein tikje te geven (6-0). Wanneer de Mevianen weer ten aanval trekken lost Guinee een schot waar de kee per en de backs op reageren. Het gevolg is: drie spelers van Kats én de bal in het doel (7-0). Het MEVO- offensief houdt intussen onvermin derd aan. Wat de Kats-keeper ook probeert, hij moet een achtste doel punt aan Haverhoek toestaan (8-0). Ongeveer vijf minuten voor het einde slaat de linksback van Kats de bal met de hand weg. Dit is echter maar een zeer kort uitstel van executie, want Haverhoek be nut de penalty (9-0). En daarbij bleef het dan. Kats een compliment voor het faire spel en de scheidsrechter voor z'n rustige leiding. Van deze plaats een eervolle vermelding voor Frans van den Ende, die vrijwillig zijn plaats in het doel afstond om Boy Simmers te laten spelen. Junioren MEVO B I- Zierikzee B I 1-14 De gasten waren in het veld ster ker, en dit duidden de rustcijfers (0-8) reeds aan. Na de rust wist MEVO eveneens tot scoren te ko men, waar de gasten nog zes doelpunten tégenover stelden. Th. Klink maakte 4 doelpunten, J. van Beveren 3, M. Koster, J. van den Berge, A. de Graaf, H. Douw, Jac. Willemse ieder 1,. en O. Saltzherr Krips 2. Zierikzee B II-Dreischor B II 2-1 De junioren van Zierikzee II be haalden een fraai succes, door Dreischor met 2-1 te verslaan. Voor de rust werd niet gescoord. Na de rust bi-achten Joop Goedegebure en P. Zappeij de stand op 2-0. De Zie- rikzee-doelman, de Zeeuw, bleek paraat, en liet zich maar éénmaal passeren door een schot van Mol (2-1). TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR 26. „Zeg eens, mejoffer", galrfit Jonker Tobias plechtig, terwijl hij met een breed gebaar de puhten van zijn snor opdraait, „zeg eens, wat is hier de kortste weg naar het kasteel Bari-anca? De kasteelheer, ridder Aram, is eert goed vriend van mij en ik heb besloten hem eens met een bezoek te vereren!" - „Ik vrees, edele heer, dat ge ridder Aram niet df> zijn slot zult aantreffen", ant woordt het meisje. En in korte woorden vertelt zij dat Aram reeds tweemaal op onderzoek is uitgegaan naar de kliptoren van Graaf Conrad, om het raadsel van de vreemde donderslagen op te lossen, „maar van zijn tweede tocht is hij niet teruggekeerd...besluit zij haar verhaal. „Aha, mijn heldenneus ruikt reeds de mogelijk heid om roem te behalen", snuift Jonker Tobias opgewonden, „wel licht ligt mijn vriend reeds in de ketenen, daar in de die kliptoren. Ik moet onmiddellijk te hulp snellen! Gegroet, jonkvrouwe, Jonker Tobias Bluff van Plauderstein stormt met doodsverachting het ge vaar tegemoet!" En na deze hoogdravende toespraak springt de edelman behendig in het zadel en drijft zijn paard in galop het erf af

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3