Zierikzees comité verzorgt bruiloft vier Hongaarse paren §8] Ureisckor Een aantrekkelijke taak Feestmaaltijd wordt gehouden in kantine Onder leiding van mevr. D(jck- meester, geb. jkvr. de Brauw, vond in het „Huis van Nassau" maan dagavond een vergadering plaats, waarop talrijke besluiten zyn ge nomen ten dienste van de hulpver lening aan de groep van tachtig Hongaarse vluchtelingen, die, In afwachting van hun reis naar Ca nada, vertoeven In het woonoord Zeikepolder. Het belangrijkste be sluit was dat het comité de bruiloft zal verzorgen van een viertal Hon gaarse paren, die op woensdag 20 maart a.s. in het huwelijk zullen treden. De presidente herinnerde aan het afscheid van de Joodse gemeen schap, die inmiddels naar Canada is afgereisd. De Joodse vluchtelin gen waren intens dankbaar over de behandeling hier genoten. In zonderheid deelden zij mede voor hun vertrek, dat zij hier de kans hadden gekregen werkelijk weer mens te worden, zodat zij opnieuw hoop voor de toekomst kregen. Dit geschiedde niet door propaganda, maar door liefde van mens tot mens. Mevr. Dijckmeester achtte dit een grote lofuiting voor het comité, dat immers van de Chris telijke en dienende liefde wil uit gaan. Alle Joodse vluchtelingen ontvingen een soevenir van Zie- rikzee. Spreekster deelde mede, dat me vrouw Philips-van Riemsdijk heeft aangeboden televisietoestellen be schikbaar te stellen voor de woon oorden op Schouwen-Duiveland. De firma Weltevreden te Zierikzee ver klaarde zich bereid tegen sterk ge reduceerde prijs voor de antennes te zorgen. Het woord werd hierna gevoerd door de maatschappelijk werkster mevr. Sluizer, die de volhardend heid prees waarmede het comité voortgaat steun te verlenen aan de Hongaarse uitgewekenen. Zij deelde mede dat een vlag is ontvangen, die op de morgen van de Hongaarse nationale feestdag - 15 maart a.s. - zal worden gehesen. Contact is ge zocht met de sportleider, die een enquête onder de Hongaren hield naar hetgeen zij kunnen en willen doen op deze feestdag. Er zal een eigen Hongaars programma komen en de leden van het comité zullen die dag voor het eerst het woon oord bezoeken om kennis te maken met de vluchtelingen. Mevr. Sluizer somde enkele ar tikelen op waaraan nog een grote behoefte is In het woonoord, n.l. haakgaren, bonte wol met stra mien, baaknaalden, scharen, zeep, tandpasta en schoensmeer. Deze goederen kunnen uit de burgerij worden bezorgd bü de heer P. D. Verstrate, Kraanplein, Zierikzee. Springtouwen, bats, rackets en poppen voor de kinderen blijven welkom. Spreekster vertelde over de vele moeilijkheden waarmede vooral de jongeren hebben te kampen. In feite is het losgeslagen jeugd, die alleen met liefde is te winnen en Schouwen en Duivelandse sportspiegel Duiveland stuurde in 2 D Zierikzee met lege handen naar huis (2-0). In 3 C behaalde Zierikzee zijn vierde overwinning in successie. Schaakvereniging boekte twee kostbare puntjes in de 2e klas van de landelijke competitie. Aardig succes voor de badmintonclub Hoewel het zaterdag- en zondag middag het mooist denkbare voet- balweer was dat men zich kon den ken, waren een groot aantal velden onbespeelbaar, vanwege de regen val in de voorafgaande dagen. In de 2e klas C van het zaterdagmiddag voetbal kreeg Bevelanders van Ka- pelle een zware nederlaag te slik ken. Goes IV had weinig moeite om de puntjes bij Heinkenszand mee naar huis te nemen (1-8). Wolf aartsdijk MEVO Kats Wissekerke Kapelle SVD Goes IV Bevelanders Kloetinge Yerseke III Heinkenszand 13 12 14 10 14 9 15 8 13 8 12 7 11 5 15 5 13 3 15 2 13 0 1 24 64-23 3 21 88-32 4 19 63-29 5 18 54-52 4 17 54-26 4 15 41-32 5 11 24-24 1 9 11 47-61 1 9 7 24-57 1 12 5 27-78 0 13 0 18-90 Veerse Boys 19 13 4 2 30 51-16 WSC 19 13 3 3 29 58-35 VES 20 11 2 7 24 49-37 RKC 18 10 1 7 21 31-25 RKDVC 18 7 5 6 19 31-31 Dongen 21 8 3 10 19 39-41 Heusden 20 8 2 10 18 39-48 Virtus 19 8 1 10 17 51-44 RWB 18 6 4 8 16 23-40 HERO 19 6 3 10 15 27-26 Zierikzee 19 7 1 11 15 36-50 De Schutters 18 2 1 15 5 19-61 In de 4e klas G behaalde DHV In de 2e klas D speelde Duive land zijn laatste wedstrijd in deze competitie. Het slaagde er in om Zierikzee IV met lege handen naar huis te sturen (2-0). Het is nu af wachten voor de Oosterlanders wat of MEVO nog in zijn resterende wedstrijden doet. Duiveland 12 7 3 2 17 64-30 MEVO II 9 6 2 1 14 60-30 Bruse Boys 11 6 1 4 13 48-30 Burgh III 9 5 0 4 10 34-30 Zierikzee IV 11 4 2 5 10 36-34 Bruse Boys II 8 2 0 6 4 16-64 MEVO III 10 1 0 9 2 24-64 In de derde klas C behaalde Zie rikzee zijn vierde overwinning in successie. Op een prima bespeelbaar terrein ging Heusden met 4-1 ten onder. Mede door de 3-1 nederlaag welke De Schutters tegen RKC leed is er voor Zierikzee geen vuiltje meer aan de lucht. De Schutters zullen het volgend seizoen hun ge luk in de vierde klas moeten gaan beproeven. Voor de grootste ver rassing in deze afd. zorgde VES door Veerse Boys op eigen terrein met 1-0 te kloppen waardoor, mei nog drie wedstrijden voor de boeg, de spanning aan de kop tussen WSC en Veerse Boys is terugge keerd. HERO deelde met RWB de puntjes (1-1) waardoor het door een beter doelgemiddelde nog net bo ven Zierikzee bleef. RKDVC en Dongen scoorden ieder twee maal (2-2). tegen Noordhoek een kostbaar puntje (2-2). RSV dat kansloos van Steenbergen verloor (4-1), staat er relatief het slechtst voor. Halsteren kon door een 3-1 zege op NSV de leiding behouden. Nieuw Borgvliet maakte geen misstap en versloeg DEVO met 4-0. SC Gastel won de moeilijke uitwedstrijd tegen Kaaise Boys met 2-1. Halsteren 17 12 1 4 25 48-35 Steenbergen 16 10 4 2 24 47-23 Nw. Borgvliet 17 10 4 3 24 36-17 SC Gastel NSV Kaaise Boys Noordhoek DEVO RSV Burgh DHV 17 10 3 4 23 42-30 19 5 7 7 17 44-46 16 6 4 6 16 40-39 16 5 5 6 15 39-41 17 4 3 10 11 30-47 17 3 4 10 10 30-43 15 3 3 9 9 26-47 13 1 6 6 8 30-34 De schaakvereniging Zierikzee heeft in de 2e klas van de landelij ke competitie twee kostbare punt jes kunnen boeken. De beide afge broken partijen uit de wedstrijd te gen LSG werden gearbitreerd, waardoor de uitslag 5V2-4V2 in het voordeel van Zierikzee werd. De twee laagst geklasseerde tientallen degradeerden automatisch. Moch ten meer dezer verenigingen in match-punten gelijk eindigen dan beslissen de bord-punten. De stand is thans: RL AC 5 4 1 0 9 32,5 HCSV 11 5 4 0 1 8 27,5 DD 11 5 3 1 1 7 30 De Pion 5 2 0 3 4 25,5 DD III 5 1 2 2 4 24 Zierikzee 5 1 1 3 3 21 Rotterdam II 5 1 1 3 3 20 LSG II 5 1 0 4 2 19,5 De badmintonclub Zierikzee be haalde een aardig succes door in een vriendschappelijk gespeelde wedstrijd „The Happy Smashers uit Bergen op Zoom met 9-3 te slaan. BILJARTKAMPIOENSCHAP le KLAS LIBRE DISTRICT SCHOUWEN-DUIVELAND De wedstrijden om het biljartkampioenschap le klasse-libre van het district Schouwen-Duiveland van de K.N.B.B., gespeeld in hotel „Con cordia" hebben het volgende resultaat gehad: 1. L. Canters 5 1 10 160 1124 58 7,02 2. R. Hogerheijde 5 1 10 184 1131 25 6,15 3. P. Vijverberg 3 2 1 7 196 1125 54 5,73 4. J. den Boer 3 3 6 212 1020 33 4,81 5. A. Brand 2 3 1 5 223 1069 34 4,79 6. D. Verburg 1 5 2 193 1059 27 5,49 7. J. Sinke 1 5 2 212 936 43 4,42 Door de heer Canters is het gestelde gemiddelde voor deze klasse overschreden, waardoor hij naar de hoofdklasse libre klein promoveert. De heer Vijverberg vertegenwoordigde de B.V. Ouwerkerk; de overige deelnemers zijn leden van Concordia te Zierikzee. door aanpassing begrip moet krij gen voor de normen van normale jeugd. Met liefde echter is er best iets van te maken. In tegenstelling met andersluidende geruchten kon spreekster verzekeren dat de voe ding uitstekend is. De vergadering besprak hierna uitvoerig wat gedaan kan worden voor de vier Hongaarse bruids paren. Het comité zal de maaltijd verzorgen, bestaande uit soep, kip in paprikasaus, macaroni en taart. De zaal zal worden versierd. De heer Luijkenaar zal Hongaarse mu ziek spelen tijdens het diner. Dokter Vogelaar zal contact opnemen met de Tafelronde om kleding voor de bruidegommen. Voor de meisjes zullen bruidsjaponnen door het co mité worden afgestaan. Drie paren trouwen in de r.k. parochiale kerk, waar de dienst zal worden geleid door een Hongaarse aalmoezenier. Gepoogd zal worden voor de bruids- paren's middags een rijtoer te or ganiseren. Zo kan het - zij het in den vreemde - voor hen toch een hoogtijdag worden. Heden (dinsdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, Kor poraal Wanhoop (a.l.); Mondra- gon, 16.30-17.30 receptie gemeen telijk gasbedrijf; Ver.gebouw, 8 uur, Ver. van Rechtzinnig Her vormden. Noordgouwe: Café van der Weijde, 8 uur, uitvoering k.v. Die Gouwe. Morgen (woensdag) Zierikzee: Graanbeurs, 8 uur, film avond Oorlogsgravenstichting. Noordgouwe: Café van der Weijde, 7.30 uur, jaarvergadering Groene Kruis. Brouwershaven: Hotel Ringelberg, 8 uur, ledenvergadering VARA- afdeling. Noordwelle: Café Lokker-v. d. Zan- de, Kunst- en filmavond Ned. Blindenbond. De Britse minister van Oorlog, John Hare, heeft maandag het La gerhuis meegedeeld, dat men bezig is het leger „drastisch" te hervor men teneinde zijn structuur voor de komende generatie vast te stel len. Tegen 1 april a.s. zal het leger 370.000 officieren en manschappen omvatten, 33.000 minder dan een jaar geleden. Er worden bovendien plannen gemaakt om het leger dit jaar verder in te krimpen, maar de minister kon hierover nog geen cijfers noemen. Vergadering Coöp. landbouwvereniging „Ons Voordeel" te Noordwelle Gevaar van toenemende industrialisatie Een dezer dagen kwam de Coöp. Landbouwvereniging „Ons Voor deel" in café Lokker-v. d. Zande bijeen, onder voorzitterschap van de heer C. Steur. Deze richtte een bijzonder woord van welkom tot de heer J. Lekkerkerk, assistent bij de R.L.V.D. Daarna verkreeg de secretaris het woord. Deze las het jaarverslag over 1956, alsmede de rekening en verantwoording over het boekjaar '56. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat de verengiing thans 104. leden telt. De rekening sloot met een goed slot van f 2.232,20. De commissie tot nazien der rekening bracht bij monde van de heer A. P. Akker daas verslag uit van haar werk zaamheden en adviseerde tot goed keuring, waartoe z.h.s. werd beslo ten. De voorzitter dankte hierna de secretaris voor zijn werkzaamheden Intussen was de heer mr. J. F. G. Schlingemann, secretaris der Z.L. M., ter vergadering verschenen die een inleiding hield over landbouw problemen van vandaag en morgen. Spr. wees hierbij op het gevaar van de steeds toenemende industrialisa tie en trok in tamelijk felle bewoor dingen van leer tegen die personen die ook in Zeeland tot verdergaande industialisatie willen overgaan. Ook het landbouwbeleid werd door spr. onder de loep genomen. Van de ge legenheid tot het stellen van vra gen werd door enkele personen ge bruik gemaakt, waarbij o.a. pro blemen als Euromarkt en land bouwonderwijs ter sprake kwamen. Hierna werden de gebruikelijke vraagpunten van de Z.L.M. behan deld, welke een commissie bestaan de uit de heren J. van Liere en M. J. Steur in studie hadden genomen. De rondvraag Tijdens de rondvraag werd door een der leden naar voren gebracht dat hij voor een advies inzake grondmonsters van zijn verkavelde perceel grond een vergoeding had moeten betalen van f 13,75, terwijl hem bekend was dat adviezen van Militairen op Borneo nemen de macht over Volgens dinsdag in Djakarta ont vangen berichten, heeft Borneo .- het grootste eiland van de Indone sische archipel - zich aangesloten bij midden- en zuid-Sumatra en oost-Indonesië in hun uitdaging van de centrale regering. De waarnemend militair com mandant van Borneo, luitenant-ko lonel Hasan Basry, maakte maan dagavond in Bandjarmasin, de hoofdstad van Borneo, bekend dat een „revolutionaire raad" is inge steld, die het bestuur in de drie provincies van het eiland heeft overgenomen. De centrale regering oefent thans alleen nog maar op Java haar ge zag uit. Tijdens de in de afgelopen week gehouden reünie van de voorma lige „Lambung Mangkurat"-divisie werd door tal van deelnemers de instelling van een revolutionaire raad geëist, welke belast zou moe ten worden met de uitvoering op „radicale en revolutionaire wijze" van de opbouw in dit onderbevolkte eiland. President Soekarno zal vanavond een bijeenkomst hebben met de chef-staf van de landmacht, gene- raal-majoor Nasution, de chef van de luchtmacht en het hoofd van de staatspolitie. Aangenomen wordt, dat de topleiders van de defensie en de staatsveiligheid behalve de op standen in de buitengewesten en de huidige binnenlandse onrust, ook de voorgenomen ontmoeting tussen Soekarno en Hatta zullen bespre ken. grondmonsters van verkavelde gronden vanwege de R.L.V.D. gra tis werden gegeven. De assistent van de R.L.V.D. deelde hierop mede dat betrokkene blijkbaar monsters heeft laten nemen door een parti culier, hetgeen vanzelfsprekend niet zonder vergoeding kan. Hij wees er echter op dat de monsters (en ad viezen hierop) die vanwege de R.L. V.D. of de herverkaveling worden genomen altijd gratis zijn. De per sonen die met deze werkzaamheden belast zijn, zijn alle voorzien van een legitimatiebewijs en hij drong er op aan dat betrokkenen hiernaar informeren. (In dit verband verzocht men ons mee te delen dat momenteel de heer Sinke optreedt voor het geven van adviezen inzake grondmonsters en dat deze persoon geheel op eigen initiatief handelt en in dienst is van een particuliere firma en niet van wege de herverkaveling of R.L.V.D. is aangesteld. Red.). Nadat tenslotte nog de gips ver strekking voor zoute gronden was besproken sloot de voorzitter deze vergadering. X^XKKK~XmX«XmXmX*«XmX*,X** Operatie lappenpop I De stewardess van de K.L. M.-machine uit het verre oosten droeg, na aankomst op Schiphol, voorzichtig de lappenpop in een doos van plastic het trapje af. De pop zou een nacht op Schiphol blijven en dinsdagmiddag doorgaan met de Finnair naar Helsinki, waar de pop op 5 maart als vrachtgoed was meegegeven met een vliegtuig van de Finse lucht vaart maatschappij voor een reis rond de wereld. De af zender is een vrachtkantoor in Helsinki, die met mede werking van diverse lucht vaartmaatschappijen eens wilde aantonen hoe snel vrachtgoed rond de wereld kan gaan. In Fins Lapland, in de stad Rovaniemi bij de Poolcirkel had de gouver neur van het district een Laplandse pop in originele klederdracht bij de Finnair bezorgd met het verzoek het kinderspeelgoed de wereld rond te brengen met als eindpunt Helsinki. Van Ro vaniemi via Helsinki was 't ding in Kopenhagen geko men, vandaar zorgde de S.A.S. voor het vervoer naar Los Angeles. Hier nam de P.A.A. de vracht over naar Tokio via Honoloéloe. In To kio werd de pop toever trouwd aan een andere ste wardess van de Panamerican en zo ontving een K.L.M.- gastvrouwe het merkwaardi ge plastic doosje, dat zeker een afmeting van ruim een halve meter had, in Bangkok voor verder transport naar Nederland. Maandagavond trok de pop op Schiphol veel belangstelling van de douane vertegenwoordigers van de luchtvaartmaatschappijen en marechaussée, die er overi gens geen bezwaar tegen had dat het popje een nacht zon der paspoort in het vrachtge bouw zou doorbrengen. Dins dagavond laat brengt de Fin nair de lappenpop in Hel sinki terug. Zo wilde het Finse vrachtkantoor aanto nen, hoe snel de huidige luchtvaartmaatschappijen hun goederen kunnen ver voeren. Een originele manier was het zeker. VOOR HET EERST NA DE RAMP Scharendijke maakte van Strao een opgewekt en geslaagd feest Achttal ruiters nam deel aan optocht Voor het eerst na de ramp - het laatste werd gehouden in 1952 - werd zaterdag te Scharendijke een opgewekt Straofeest gevierd, dat ditmaal begunstigd werd door uit zonderlijk fraai weer. Aan de op tocht werd deelgenomen door ze ven ruiters en een amazone, die met hun fraai versierde paarden het dorp de „sfeer van vroeger" te ruggaven, hetgeen uiteraard de no dige publieke belangstelling trok. De paarden werden eerst onder worpen aan het critisch oog van de jury, bestaande uit een viertal dames en een heer. Speciaal werd gelet op de versieringen van de dieren. Hierna werd de rijtocht on dernomen. Via Ellemeet werd ook Loperskapelle met een bezoek vereerd. Traditiegetrouw arriveer de intussen het muziekkorps „Luc- tor et Emergo" uit Renesse, voor afgegaan door enkele leden van het Straobestuur Scharendijke. Achter de muziek schaarden zich de ruiters, zodat een fraai geheel werd verkregen. Een serenade werd gebracht bij de waarnemend burgemeester van Eikerzee. Ook diens echtgenote gaf blijk van be langstelling. Een verversing werd aangeboden. Hierbij was speciaal rekening gehouden met de enige dame in de ruiterstoet. In zijn toespraak bracht de burgemeester dank aan de directeur van „Luctor et Emergo" voor de gespeelde num mers en de voorzitter van de Strao- commissie. Spr. prees de gemeen schapszin, die bij het feest zo dui delijk tot uiting kwam. Na terugkeer te Scharendijke werden ringrijwedstrijden gehou den, die zeer in de smaak vie len. Voor de winnaars waren aan trekkelijke prijzen beschikbaar ge steld. die in de vooravond onder grote belangstelling werden uitge reikt. De geslaagde dag is mede te danken aan de milde geefsters en gevers, die voor het benodigde geld zorgden. Het feest werd be sloten met een keurig bal. Strao '1957 werd een doorslaand succes. Botsing tussen bromfietser en benzinevat Heden (dinsdag)morgen reed de bromfietser L., afkomsig van Re- nesse, in de richting Zierikzee, op het rijwielpad ter hoogte van de Nieuwe Kooiweg. In tegenoverge stelde richting naderde een ben zinevat, dat door een tweetal man nen met de voet aan het rollen werd gehouden. Toen de bromfiets vlak bij was, maakte een der bestuur ders van het vat een foute ma noeuvre, zodat het vat uit de koers rolde voor de bromfietser, die een flinke tuimel maakte. De bromfiets werd beschadigd, maar de berijder liep geen letsel op. 'Voord gauuG Oudercommissie kleuterschool Tijdens de dezer dagen gehouden ouderavond werd o.m. overgegaan tot het verkiezen van een ouder commissie - krachtens de bepalin gen van de kleuter onderwijs wet. Als leden der oudercommissie werden gekozen de dames Geluk- Boot en Rotte-Braber alsmede de heren Muller, M. W. van 't Veer en M. v. d. Weele. De taakverdeling van genoemde oudercommissie is als volgt: voor zitter: de heer Muller; secretaris: de heer M. v. d. Weele; penning meester: de heer M. W. van *t Veer. Het badhuis Over de maand februari is in deze gemeente door 367 personen gebruik gemaakt van het badhuis, t.w. 123 douchebaden (kinderen), 201 douchebaden (volwassenen) en 43 kuipbaden. Kerkkoor gaf uitvoering Zaterdagavond gaf het kerkkoor van Dreischor een zeer geslaagde uitvoering in café „Centrum". De zaal was bijna geheel uitverkocht. De predikant, ds. Duyvendalt, wees er op dat het goed is, dat het koor niet altijd namens en met ons, maar ook eens vóór ons zingt. Zeker een christen zal graag willen zingen. Uit de vreugde, waarmee het koor onder leiding van de dirigent, de heer Everwijn uit Zonnemaire, zong bleek dat overduidelijk. Het koor trad aan het begin en aan het eind van de avond op met verschillende aardige en meer ernstige liederen, ook uit het Psalmen- en Gezangen- boek van de Kerk. Enkele leden voerden het prachtige toneelstuk „Nynke" op, waar men vorig jaar ï-eeds het vervolg van zag en wat toen ook zo goed in de smaak viel. De verloting in de pauze bracht f 100 op. Aan het eind van deze mooie avond deelde de predikant nog mee, dat het koor weer zal zin gen in de bidstond voor het gewas, woensdag 13 maart, 7 uur 's avonds. Bejaardensociëteit gestart Een eigen lied Vorige week werden de deui-en van de sociëteit voor ouden van da- rigen was aanwezig, de eerste keer overigens wat minder dan werd verwacht. De heer M. van Immei'- zeel droeg een schetsje voor in Zeeuws dialect. Voorgesteld werd voor de sociëteit emmertjes te spa ren, die voorkomen op een bepaald merk waspoeder, zoals ook reeds andere verenigingen voor zichzelf doen. Spaarkaarten werden rond gedeeld. Zoals ook andere bejaar densociëteiten hun eigen lied heb ben, heeft ook de Dreischorse dit. Het is gemaakt door de heer M. van Immerzeel. Het eerste en laatste couplet laten wij hieronder volgen: Eensgezind, als hoogbejaarden, Zingen wij verheugd ons lied: Dankbaar willen wij aanvaarden, Wat men ons spontaan hier biedt. D'avond van ons leven daalt, Maar als hel'dre sterre straalt 't Blij vooruitzicht van de dag, Als de club vergaad'ren mag. Dreischors oudjes zijn tevreden, Nu zij blij verenigd zijn. Nimmer was er tot op heden Voor hen zulk een groot festijn. Want door 't onderling contact Gaan wij samen onverzwakt, Opgewekt en blij van zin, Jong van hart de toekomst in. •❖•X**X"X,'X"X"X"X«*X*,X,,X'**X" Opa Kip 106 jaar Met rasse schreden nadert alweer de 18e maart, de dag waarop Nederlands oudste inwoner, opa Kip in Drei schor, zijn 106e verjaardag hoopt te vieren. Zoals altijd zal het opa Kip die dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. Het is ook een leeftijd om res pect voor te hebben! •XK'.X"X'.X"X'.X,*X,,X"X"X*' Sirjwxsland Herdenking Wereld vrouwengebedsdag De leden van de vrouwenvereni ging „De harten omhoog" hebben in eigen kring vrijdag de Wereld vrouwengebedsdag herdacht. Be halve de vrouwenvereniging was een twaalftal gasten uitgenodigd. Een collecte ten bate van de Zen ding werd gehouden. De dienst duurde een uur en uit gevoerd werd de bekende liturgie, zoals zij uniform is voorgeschreven voor alle vrouwenverenigingen in de gehele wereld. Stellig een ont roerende gedachte dat over de ge hele wereld vrouwen zich scharen rond de bijbel en in gebed ver- enigd zijn. Uiteraard staat een dex*- gelijke gebedsbijeenkomst niet op zichzelf, maar behoort ten nauwste met de kerk verbonden te zijn. ,._Hy JAp.rk.t- 3|!if velÏXMJ2\ Veemarkt ROTTERDAM, 12 maart. Aan voer 5186 stuks vee, (weektotaal 6881), t.w. 450 vette koeien, 1360 gebruiksvee, 136 vette kalvei-en, 247 graskalveren. 2426 nuchtere kalve- ren, 123 varkens, 121 biggen, 113 paarden, 2 veulens, 174 schapen en lammeren, 13 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,10-3,30, f 2,86-3,06,f 2,76- 2,86; vette kalveren f 3,15-3,50, f 2,95-3,15, 2,75-2,95; slachtpaax-den f 2,50-2,30-2,20. Pi-ijzen per stuk: graskalvei*en f 470-370-280; nuchtere kalveren f 48-43-38; biggen f 60-50-44; scha pen f 150-125-100; lammeren 140- 125-100; kalf- en melkkoeien f 1150 -975-750; vax-e koeien 870-730-625; vaarzen f 775-675-475; pinken f 540- 440-340.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3