Mej. J. P. Verbost was veertig jaar verbonden aan o.l.-school te Noordgouwe m KANTONGERECHT - ZIERIKZEE Voorbeeld voor de jongeren Trouw en volharding kenmerkten haar loopbaan (Van onze redakteur) Op hartelijke en spontane wijze is op een dinsdagmiddag in de can- tine van het voormalige werkkamp te Noordgouwe gehouden bijeen komst mej. J. P. Verbost gehuldigd, in verband met het heugelijke feit dat zü veertig jaar verbonden was als onderwijzeres aan de open bare lagere school ter plaatse. In de stijlvol met bloemen versierde zaal (verschillende andere attributen waren van elders aangebracht) waren tarjjke autoriteiten en belangstellenden aanwezig, onder welke het college van b. en w. cn de raadsleden, de leden van de oudercom missie en talrijke oud-leerlingen. Uit de toespraken bleek dat mej. Verbost te Noordgouw een niet weg te denken figuur is, die zich voor de school grote verdiensten verwierf. Burgemeester van Wijk herinner de aan de nood die er heerste aan de o.l.-school in 1917, wegens tekort aan onderwijzend personeel. Mej. Verborst werd toen tijdelijk ge charterd door b. en w. en feitelijk nog zonder benoemd te zijn door de raad verscheen zij op 5 maart van dat jaar in de school. Op 17 april 1917 keurde de raad unaniem haar benoeming goed, hoewel er voor de betrekking negen sollicitanten wa ren. Spr. kwalificeerde dit besluit - ziende op de periode van 40 dienstjaren van de jubilaresse - als een wijs besluit. Spr. twijfelde er aan wie men het eerst bij dit jubi leum moet feliciteren, mej. Ver borst of de gemeente, die deze uit stekende onderwijskracht zolang heeft mogen hebben. Gelet op het feit dat vele ouders van kinderen, vroeger ook reeds onderwijs heb ben gekregen van mej. Verborst, is dit jubileum wel zeer het herden ken waard. Spr. typeerde de jubi laresse als een goede onderwijzeres en stelde haar ten voorbeeld aan de jongeren. Ziende op de toekomst, vroeg de burgemeester de jubilaresse: „Doe het nog een poosje voor Noordgou we". Vooropstellend dat de talrijke diensten van mej. Verborst niet kunnen worden vergoed, deed spr. zijn gelukwensen toch vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een zilveren bonbonmandje. Bovendien werd namens de gemeente een bloemenmand aangeboden. Het hoofd der school, de heer J. W. Roskam, prees de basis, die mej. Verborst in de eerste twee klassen bij de kinderen weet te leggen. Op deze basis kon steeds met een ge rust hart worden verder gebouwd, aldus spr., die er aan herinnerde hoe uitzonderlijk de kinderen op „juffrouw Verborst" zijn gesteld. Trouw en volharding noemde het schoolhoofd als de specifieke eigen schappen van de jubilaresse, die in periodes van ziekte zich nimmer over zichzelf, maar altijd over de school zorgen maakte. Apart ver meldenswaardig vond spr. de roe rende zorg, die mej. Verbost be steedt aan de kinderen, die tussen schooltijd overblijven voor het nut tigen van de boterham. Namens het personeel bood spr. tenslotte een vulpen aan. Sprekend namens de Vereniging van onderwijzers en on derwijzeressen bood hij een bloe- menbakje aan. Dankbare ouders De gevoelens van de Oudercom missie werden vertolkt door mevr. E. van Eldik-Schultz, die de grote ijver, de zorgvuldigheid en het ge duld roemde, waarmede mej. Ver bost veertig jaar werkte om de kin deren de grondbeginselen van het onderwijs bij te brengen. Boven dien was typisch haar onkreukbare eerlijkheid in het waarderen van het werk der leerlingen. Spr. deel de mede dat Noordgouwe spontaan gelden heeft bijeengebracht om mej. Verbost een kadoo te kunnen aanbieden. Namens de ouders over handigde mevr. van Eldik daarop een sierlijke halsketting met camée, een armbandhorloge en een kamer plant. Op de hem eigen geestige wijze - zorgvuldig „uitweidingen" vermij dend - sprak het oud-schoolhoofd, de heer J. Vijverberg mej. Verbost toe in niet mis te verstane woorden van bewondering en dankbaarheid. Herinnerend aan een 23-jarige pe riode van samenwerking, dankte spr. de jubilaresse nog voor haar veelvuldig overnemen van de ho gere klassen, bij eigen afwezigheid. „Onder uw gezag was de zaak vei lig", aldus de heer Vijverberg, die daarop een uiterst fraai bewerkt boekje aanbood, waarin de namen in sierschrift staan vermeld van allen die de gelden voor de kadoo's bijeenbrachten. Tenslotte sprak het oud-hoofd der school, de heer Smits, die het geen „weetjes" alleenj misverstand bestreed, dat onder wijzen zou zijn: „een leren van weetjes". Het is nog altijd opvoe den tot christelijke en maatschap pelijke deugden, aldus de heer Smits, die enkele facetten belichtte van het werk van mej. Verbost, haar daarbij prijzend voor de rijk dom in al die jaren aan de jeugd geschonken. Ontroerd door zoveel geschenken en goede woorden, dankte mej Verbost daarop allen, die de dag voor haar tot een onvergetlijke ge maakt hebben, de hoop uitsprekend haar werk nog enkele jaren in de zelfde sfeer en in goede samenwer king met het personeel, te kunnen voortzetten. De inspekteur mr. Wolf zond be richt van verhindering, evenals oud-burgemeester Cornelis. Beiden zonden een bloemenhulde. HAAMSTEDE Ook op Schouwen-Duiveland komt wel kinderverwaarlozing voor Moeilyk lerend kind hoort thuis op b.l.o.-school Voor de afd. „Westelijk Schou wen" van de Ned. Ver. van Huis vrouwen sprak mej. A. Erasmus, maatschappelijk werkster, dinsdag middag over haar werk, nadat zij was ingeleid door de presidente mevr. Fokker-de Oude. Mej. Erasmus ging in het kort de geschiedenis na van het maatschap pelijk werk. In het begin van de twintigste eeuw werd de eerste school hiervoor opgericht. Tijdens de studie kan men kiezen uit ver schillende richtingen, b.v. algemeen maatschappelijke zorg, arbeidsza ken, als opleiding tot bedrijfs maat schappelijk werkster, kinderbe scherming en tenslotte jeugdleiding en algemene ontwikkeling. De al gemeen maatschappelijke zorg om vat de zorg voor bejaarden, licha melijk en geestelijk gebrekkigen, verwaarloosde jeugd, bestrijding van alcoholisme en reclassering. Mej. Erasmus, die aangesteld is door de gezamenlijke diaconiën op Schouwen-Duiveland, vertelde hoe ook op ons eiland kinderverwaar lozing optreedt. De zorg voor kin deren omvat ook de zorg voor pas send onderwijs. Een kind met leer moeilijkheden zal zich gelukkiger ZIERIKZEE MANDOLINEVERENIGING ,SCHELDEKLANKEN' BRACHT GEVARIEERD PROGRAMMA Tweede uitvoering na oprichting een succes Voor een geheel gevulde zaal heeft dinsdagavond de mandoline vereniging „Scheldeklanken" o.l.v. de dirigent de heer J. van Houte haar tweede uitvoering gegeven se dert de oprichting. Een zeer geva rieerd programma is uitgevoerd, waarbij geconstateerd kon worden dat deze sympathieke vereniging - een uitstekend voorbeeld van goede vrije-tijdsbesteding - zich in op waartse lijn begeeft. Na een welkomstwoord door de dirigent werd de avond begonnen met de .„Paraat mars" van Joh. B. Kok. Deze bekende componist heeft vele gemakkelijk aansprekende werkjes geschreven voor tokkel-in- strumenten, accordeons enz. „Schel deklanken" heeft er (terecht) ver schillende van op het programma gezet. Bijzonder aardig was de langzame wals „Ach, man braucht ja", waarin drie jeugdige accordeo nisten het leeuwenaandeel hadden. Drie jongens en een meisje met gi taar en pianobegeleiding zongen na het eerste gedeelte van „Schelde klanken", de populaire schlager „Heimwee" (Memories are made of this), waarna vier accordeonisten (met rytmische begeleiding) een reeks populaire wijsjes vertolkten. Met zeer veel succes werd ver volgens door enkele medewerken den de komische schets „Ik wil emigreren" opgevoerd. Zonder de overigen te kort te willen doen, willen wij wijzen op het spel van de heren A. Muste, A. v. d. Zande en A. Smallegange, die zich spon taan en rolvast van hun taak heb ben gekweten. Een verrassing vormde het op treden van de dames C. de Vin en A. Kwaak (het duo ADCO), met een reeks van vrolijke melodietjes. Heel aardig vonden we vooral „Lentekind". Opvallend was de goede uitspraak en de beheerst pit tige wijze waarop het duo de leuke liedjes ten beste gaf. Na de pauze was het toneel her schapen in een cowboy-domein. Rondom het kampvuur geschaard werden de bekende songs een suc ces. De volledige „Scheldeklanken" excelleerde in de wals „Marianne". De heer Joh. van Beveren bracht stemming in de zaal met een serie bekende wijsjes. Het programma werd besloten met het bekende „Patjan Keling", een kleine mars die met veel bravoer werd uitge voerd. Na een verloting met veel mooie prijzen bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen onder de tonen van de Dixieland band. gevoelen op de B.L.O.-school dan op de gewone lagere school. Maat schappelijke zorg gaat vooral ook uit van de enkeling in eigen directe omgeving. Dus ieder kan en moet zich met deze zorg bezig houden. Dit kan soms een bezoekje aan een zieke of een opbeurend woord tot een mens in moeilijkheden zijn. De spreekster ging nader in op het werk van een gezinsverzorg ster, wat een vaak moeilijk en veel omvattend werk is. Hiervoor kun nen nog vele enthousiaste meisjes geplaatst worden, al of niet na een speciale opleiding. Voor de aan vraag van een gezinsverzorgster kan men zich wenden tot een con tactpersoon, die hiervoor in iedere gemeente is aangesteld. Na het beantwoorden van enkele vragen werd deze middag gesloten met een hartelijk woord van dank tot mej. Erasmus. Feestavond A.N.A.B Radio - kabaretgezelschap in de Concertzaal Het bekende radio-kabaretgezel- schap André Carrel heeft gister avond in de Concertzaal te Zierik- zee op uitstekende wijze een ge varieerd programma verzorgd voor de federatie Schouwen-Duiveland van de Algemene Agrarische Be drijfs Bond (A.N.A.B.). De Concert zaal was geheel gevuld, toen de bij eenkomst werd geopend door de heer M. Geluk, voorzitter van de federatie. Deze heette het gezel schap Carrel hartelijk welkom en deelde mede dat 16 maart a.s. op feestelijke wijze de jaardag van de Bond zal worden herdacht. Op bijzondere wijze zijn de artis- ten er in geslaagd hierna het pu bliek te boeien. Veel succes oogstte vooral het accordeon-duo de Wico's met een fantastisch programma van muziek, tapdans en vrouwelijke charme. De bekende pianist Tonriy Schifferstein gaf zijn bekende soli ten beste. Wim Ravenzwaai toonde zich meester op zijn accordeon, wat vooral tot uiting kwam bij de imitaties van andere instrumenten. André Carrel was de grote man van de conference en excelleerde met Else Hillenius in enkele vrolijke schetsjes. Het was reeds laat toén aan deze bijzonder geslaagde avohd een einde kwam. - Mej. A. G. Hack, onderwijzeres aan de Chr. Nat. school alhier, is met ingang van 1 juni a.s. in ge lijke functie benoemd aan de Chr. Nat. school te Amersfoort. Geitenfokvereniging „Renesse en Omstreken" De geitenfokvereniging Renesse en omstreken kwam in hotel „De Waerelt" in jaarvergadering bij een. Nadat de voorzitter de verga dering met een welkomstwoord had geopend, werden door de se cretaris de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De reke ning, welke met een batig saldo sloot, werd door de financiële commissie nagezien en onder dank zeggen aan de penningm. goedge keurd. Na een onderzoek bij de geiten op T.B.C. in het afgelopen jaar bleek er geen één te reageren. De periodiek aftredende be stuursleden werden met algemene stemmen herkozen. Gaarne had de secr. de heer J. H. Braber wegens drukke werkzaamheden gezien dat een ander het secretariaat op zich zou nemen, maar niemand bleek bereid en in staat dit op zich te nemen, zodat de heer Braber zich weer beschikbaar stelde. Met meerderheid van stemmen werd de contributie op f 4,50 gebracht, met inbegrip van een collectief contract op de „Geitenhouder". Met algemene stemmen werd besloten zoveel als mogelijk is medewer king te verlenen aan de op 4, 5 en 6 juli a.s. te Zierikzee te houden landbouwtentoonstelling van de Z.L.M. Voor de aldaar te houden kringtentoonstelling afd. geiten werd een subsidie van f 25 toege kend. De vereniging telt op heden 11 leden met 35 geiten. In het af gelopen jaar is door het bestuur een beste bok aangekocht van zeer goede afstamming. De aanschaf hiertoe was vrij duur, maar zoals nu reeds geoordeeld kan worden, zeker zijn geld waard. De gebr. Mattheijsse zijn wederom bereid de bok te houden en te verzorgen, wat in dank wordt aanvaard. De heer L. Braber werd benoemd als afgevaardigde naar de algemene vergadering van de P.V. te Mid delburg op 7 maart a.s. B&rui/iisse Bij het te Zierikzee gehouden examen, na een gevolgde cursus over plantenziekten en insecten- kunde en de bestrijding daarvan, slaagde onder meer de heer M. Meeuwsen te Bruinisse. Rode Kruis-filmavond Vrijdag draait ook te Bruinisse de film „Het witte legioen", de film die een prachtig beeld geeft van he"t Rode Kruiswerk. Waar Brui nisse zowel in 1945-'46 als in 1953 van dat Rode Kruiswerk profiteer de, ware het te wensen dat ook in onze gemeente deze film de belang stelling krijgt die zij verdient. Land-Aii VOUM De stand van de wintertarwe op Schouwen-Duiveland De wintertarwe vertoont op ons eiland over het algemeen een goede stand, zodat ze de winter goed is doorgekomen, in tegenstelling met verleden jaar, toen dit gewas uit- vroor. Toch is op sommige percelen door de natheid toen werd uitge zaaid en het daarop gevolgde struc- tuurverval van de grond de stand maar matig, terwijl het uitgezaaide areaal op ons eiland belangrijk kleiner is dan vorig jaar. AANBESTEDINGEN Aanbesteed werd het rioolgemaal Zuidhoek met persleiding. Inge schreven werd als volgt: Gebr. Everaers en v. d. Berg, Steenber gen f110.800; J. A. van Housselt, Bergen op Zoom f 109.600; Fa. M. Kosterman Zn., Wijk bij Duur stede f 138.300; Bouwbedrijf P. de Raat, Sint Philipsland f 111.500; Hussens Aann.bedrijf, Culemborg f 122.000; H. Stouten, Brouwersha ven f 106.600; K. J. de Winter, Rot terdam f 120.150; A. W. Wandel, Nieuwerkerk (Z.) f 132.000; Aann. M. v. d. Velde, Bruinisse f 117.800; N.V. Aann. Fa. J. L. Hoeben en Co., Amsterdam f 135.600; M. de Oude en K. T. de Jonge, Z.zee f 108.090. HAAMSTEDE. Vorige week werd in het gemeentehuis te Haamstede het bouwen van 17 woningen aan de Sluispad aanbesteed, waarvoor werd ingeschreven door: M. K. Daane Zn. te Haamstede, voor f 215.000 (f 15.000); H. L. J. Raats, Wouw f 229.830 (f 20.000); C. A. Prince te Haamstede f 242.025 (f 17.000); S. P. Wijsman, Zierikzee f 244.000 (f 18.000); M. J. Padmos, Dreischor f 248.885 (f 22.400); D. Ornée te Scharendijke f 260.000 (f 20.000); Chr. Slager en K. Manni, Haamstede f 262.000 (f 22.000); W. J. v. d. Maas, Haamstede f 263.000 (f 18.000); W. v. d. Berg's aanne mersbedrijf, Rotterdam f 266.500 (f 20.500). De tussen haakjes ge plaatste cijfers zijn voor aantrek king vreemde werkkrachten. Voor 3 woningen aan de Sluispad werd ingeschreven door: Chr. Sla ger en K. Manni f 42.150; W. J. v. d. Maas, Haamstede f 43.948. In beide gevallen werd de gun ning aangehouden. Hongaarse Joden naar Canada Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid mag worden aangenomen dat de groep Hongaar se Joden, die thans in het woon oord Zelkepolder vertoeft, maan dagmorgen a.s. vertrekken voor de verre reis naar Canada. De reis wordt gemaakt per boot. Over de nieuw aangekomen Hon garen intussen niets dan goede be richten. De stemming in het woon oord is opperbest. In het begin was het allemaal wat onwennig, maar nu zijn de vluchtelingen voldoende ingeschoten, om zich hier thuis te gevoelen. De medewerking van de bewoners bij het opruimen van de barakken en het samenstellen der maaltijden is voortreffelijk. Uitste kend is ook de verstandhouding met de vijftig nog in het kamp ver toevende Nederlandse arbeiders. In de cantine hebben reeds wed strijden tussen Hongaren en arbei ders plaats gevonden, die een pret tig verloop hadden. Over het ver trek van de nieuwe groep(en) is nog niets bekend. HET WEEROVERZICHT Zachte en zeer vochtige lucht is in de loop van woensdag ons land binnengestroomd, hetgeen gepaard ging met wat regen en motregen. In de nacht vormde zich plaatselijk een dichte mist, die in de loop van donderdag snel dunner werd. De luchtdrukverdeling wordt ge kenmerkt door een tweetal hoge- drukgebieden: een bij Spanje en een boven de Oostzee, dat feitelijk een uitloper is van een reusachtig hogedrukgebied boven de Noord pool. Verwachting tot vrijdagavond: Weinig verandering Vrij veel bewolking met plaatse lijk wat regen en in de ochtend hier en daar mist, later enkele op klaringen; overwegend matige zuid westelijke wind; weinig verande ring in temperatuur. 8 maart. Zon op 7.13, onder 18.34. Maan op 9.58, onder 1.15. Eerste kwartier: 9 maart te 12.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 maart 7.06 v.m. 19.31 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 maart 6.42 v.m. 19.05 n.m. Springtij: 18 maart Doodtij: 11 en 25 maart. Op de Atlantische Oceaan ligt een serie depressies, die zich in het algemeen in noordoostelijke rich ting verplaatsen. Aan de flank hiervan voeren zuidwestelijke win den nieuwe hoeveelheden zachte oceaanlucht naar west-Europa. De gemiddelde temperatuur blijft daar door boven normaal. Schaapherdershonden mogen aan ketting worden gelegd Situatie overrit Appelmarkt-Mol onbevredigend „Als we onze honden niet vast mogen leggen, kunnen we ons be roep niet uitoefenen", zei gisteren de Zierikzeese schaapherder J. M. R., die zijn drie herdershonden ('s nachts) aan de ketting legde en hiervoor ter verantwoording werd geroepen tijdens de jongste straf zitting van het kantongerecht te Zierikzee. R. laat zijn kudde grazen bij Oos- terland en „stalt" de honden na ge dane arbeid aan de ketting in een bouwvallige schuur. „Anders ver moorden ze mijn schapen", aldus R., die bijgestaan werd door mr. C. J. B. du Croo. Deze vroeg zich af of deze overtreding wel valt on der de waakhondenverordening. De raadsman meende dat de verorde ning niet van toepassing is omdat de honden niet staan op landerijen, op eigendommen of op een erf, maar in een schuur („Anders zou je je hond ook niet in een garage vast mogen leggen" aldus de ver dediger). De officier, mr. T. Lebret even wel achtte het tenlaste gelegde be wezen en vroeg zich af waarom de honden niet in kennels worden op gesloten. De eis luidde 3 x f 5 of 3x1 dag. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, meende dat wel be wezen is wat ten laste is gelegd, doch niet dat een strafbaar feit is gepleegd omdat de verordening uit gaat van waakhonden. Aldus werd schaapherder van rechtsvervol ging ontslagen. De Zierikzeese chauffeur P. v. G. had, rijdende over de Heerenweg te Noordgouwe, de 60-jarige wielrijder J. K. aangereden. Deze kwam te vallen en hiermee voor vier weken in de ongevallenwet terecht, ter wijl tevens zijn fiets niet meer te gebruiken was en een tweedehands rijwiel moest worden aangeschaft. Niet minder dan vier getuigen wer den gehoord in deze zaak, die toch niet tot een oplossing kwam daar de situatie ter plaatse niet duide lijk uit de doeken kwam. Alzo werd besloten deze zaak aan te houden tot de volgende zitting. Dat één ogenblik van onoplet tendheid reeds een botsing tenge volge kan hebben, ook al heeft men 28 jaar zonder ongelukken op de weg „gezeten", ondervond de chauf feur J. v. B., ook alweer uit Zie rikzee, toen hij te St. Philipsland een uitrit uitrijdend in botsing kwam met een B.B.A.-bus. De eis luidde f 25 of 5 d. Het vonnis werd f 25 of 10 dagen. Met stadslichten in dichte mist rijden mag niet. Hoofdcontroleur C. O. J. H. uit Zierikzee deed dit echter toch en werd zonder dat hij het zelf wist gesnapt door een wakkere agent. Het gebeurde al een tijdje geleden, nl. in november van het vorige jaar, maar niettemin re- quireerde de officier een geldboete van f 20 of 4 d. Mr. Moolenburgh maakte hiervan f 15 of 6 dagen. De landbouwer C. J. v. de P. te Haamstede had in december met zijn tractor en aanhanger niet vol doende rechts gehouden Terwijl hij ingehaald werd door een vracht wagen ging hij in plaats van naar rechts nog verder naar links, waar door de vrachtwagen in de sloot kantelde. De officier eiste 2 x f 25 of 10 d. Mr. Moolenburgh nam in aanmerking dat v. d. P. direct hulp had geboden aan de mensen in de sloot en maakte hiervan 2 x f 20 of 2 x 10 dagen. Zeer interessant uit verkeers technisch oogpunt was de zaak te gen J. A. R., belastingconsulent te Noordgouwe en P. J. van F., mon teur te Nieuwerkerk. Verd. R. reed in december '56 met zijn personenwagen over de Appelmarkt en wilde via een link se bocht Gangs Concordia) de Mol oprijden, waarbij hij in botsing kwam met van F., die van de Mol kwam gereden. Beiden was ten las te gelegd dat ze niet voldoende rechts hadden gehouden. Gezien de onbevredigende situatie ter plaatse requireerde de officier een symbo lische boete van f 5 of 1 dag. Mr. Moolenburgh meende - dat geen strafbaar feit is gepleegd. Hij noem de de situatie daar hoogst onbe vredigend als men voorsorteren toelaat of verplicht stelt. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen maar geen strafbaar feit gepleegd. Zowel verd. van F. als R. werd ontslagen van rechtsvervolging. De Zierikzeese aannemer J. R. had een werknemer laten rijden met een motorvoertuig, waarvan het kenteken ontbrak. R. gaf dit toe, maar merkte op dat het ken teken verloren was. Hij had de po litie hiervan in kennis gesteld maar toch een bekeuring opgelopen. De officier eiste f 5 of 1 dag. Mr. Moo lenburgh maakte hiervan f 2 of 1 dag. De bedrijfsleider Q. van D. uit Zierikzee stond terecht wegens „misbruik van gezag". Kampend met ziek personeel had hij een werknemer een vrachtwagen laten besturen, zonder dat deze in het be zit was van het vereiste rijbewijs. De eis luidde f 25 of 5 dagen. Het vonnis werd f 15 of 6 dagen. De chauffeur G. M. uit Zierikzee reed 's avonds richting Zierikzee over de Rijksweg, hield niet vol doende rechts en kwam in botsing met een tegenligger. M. wierp wel tegen dat hij verblind was, doch uit getuigenverklaringen kwam on omstotelijk vast te staan dat de te genligger met gedimde lichten reed, zodat dit verhaaltje niet op ging. De eis luidde tenslotte f 25 of 5 dagen. Mr. Moolenburgh nam de moeilijke situatie ter plaatse in aan merking en vonniste (na een ver maning die niet mis te verstaan was) f 15 of 6 dagen. In de aangehouden zaak A. G. te Renesse trad thans op als getuige wachtmeester Verwijs uit Burgh. Bij het inslaan van de Dapperweg had G. geen richting aangegeven. Dit kon ook niet daar de verbin dingskabel voor de knipperlichten niet was aangesloten. Niettegen staande dat G. volhield wel rich ting te hebben aangegeven met de hand constateerde de officier feite lijk 6 overtredingen waarvoor hij een geldboete eiste van f 15 of 3 dagen. Het vonnis werd ten slotte f 10 of 5 dagen. C. W. den B. was met zijn wagen een verboden straat in Zierikzee ingereden. Eis f 10 of 2 d. Vonnis f 8 of 4 dagen. Heizelfde overkwam de chauffeur L. A. v. d. B. uit Kerkwerve toen hij in november van het vorige jaar de afgesloten Boerenweg te Zie rikzee binnenreed. De gang van za ken kon echter niet worden gere- konstrueerd en daarom aangehou den tot de volgende zitting. Eveneens voor nader onderzoek werd aangehouden de zaak tegen H. van E. uit Voorschoten, die zon der rijbewijs zou hebben gereden over de rijksweg onder Serooskerke

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2