MAGGI GOUDBOUILLON MAGGI BOUILLON NIETS - maar dan ook niets - kan evenaren Geval van kinderdiefstal in Engeland In Halifax (Yorkshire) is zater dag een baby van twee weken ge stolen. uit een kinderwagen, die de ouders voor een warenhuis hadden laten staan toen zij inkopen deden. De politie is nu op zoek naar een ..armoedig gekleed" echtpaar, dat bij de kinderwagen gezien is. Dit echtpaar zou met het kind de stad verlaten hebben. De baby, een meisje dat Jane Hardcastle heet, moet om de twee uur door de moeder gevoed wor den. De wanhopige ouders hebben de gehele nacht, geholpen door vrienden de stad afgezocht. Duitsland betaalt voor Engelse strijdkrachten De Brits-Westduitse onderhande lingen over een Westduitse bijdrage tot het onderhoud van in de Duitse Bondsrepubliek gelegerde Britse strijdkrachten zijn zaterdagavond te Bonn geëindigd. Van gewoonlijk welingelichte zij de is vernomen, dat er volledige overeenstemming is bereikt. Ver moed werd dat overeengekomen is, dat Westduitslands defensiebijdra- ge ongeveer 540 000.000 gulden zal bedragen. Groot-Brittannië had verzocht om 700.000.000 gulden, de volledige kosten van de Britse een heden op Duits gebied in één jaar. Nederlander ontdekt Egyptische graven Een Nederlandse Egyptoloog, de heer Adolf Claessens, heeft de Aboe Rowas, een tiental kilometers ten noorden van de grote pyramiden van Gizeh, ongeveer honderd gra ven ontdekt. De meeste van deze graven, waar van sommige dateren uit de eerste dynastie, zijn geschonden. Tot dus ver heeft men alleen gebeente en aardewerk gevonden. De professor en zijn assistent de heer van Veem, hopen echter ook ongeschonden graven te vinden. Paard en wagen in de haven Nabij de veilinggebouwen zijn zaterdagmorgen een paard en wa gen van de heer F. alhier, in .het water van de haven terecht geko men. De heer F. had bij het parke ren de leidsels van het paard vast gemaakt aan de wagen. Toen hij zich verwijderde begon het paard te trekken en draaide zo de haven in. Het was ebbe, zodat een mo ment later paard en wagen op het slik stonden gestationeerd De he ren J. P. en N. v. M. begaven zich te water en sneden de leidsels los, waarna het paard even verder op de wallekant kon worden getrok ken. De wagen werd later met een vrachtauto van de heer F. te Nieu- werkerk uit het water getrokken. Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1957. Gehuwd: 7. Albertus Marcus, 23 j. j.m. van Amsterdam en Cornelia Jonker, 22 j. j.d. Overleden: 25. Janna Smalheer, 71 j. echtg. van A. v. d. Houten. Ingekomen: 19. Hendrika C. Slyoof echt. van Speelman, van Vleuten- De Meern. Vertrokken: 1. Gerardus Schijf en gezin naar Goes; 8. Cornelia H. Jonker naar Amsterdam; 27. Jan van Dongen naar Haamstede. Ophaaldienst van schillen In de onlangs gehouden vergade ring van de reinigingsdienst „Dui- veland" is gesproken over een op haaldienst van schillen en oud brood. De heer M Dorst Lz. zal met ingang van morgen (dinsdag) voor onze gemeente de schillen en het oude brood komen ophalen en zo vervolgens iedere dinsdag en zater dag. De heer Dorst wil op deze ma nier proberen een varkensmesterij op te zetten en wij twijfelen niet of de inwoners van Bruinisse zullen hem hierbij willen helpen door hun schillen en oud brood gereed te zet ten. Veel zoet water in Zeeuwse stromen Dat de Zeeuwse stromen in ster ke mate functioneren als afvoer wegen voor het overtollige water van onze grote rivieren die nu door regen en sneeuwval sterk gewassen zijn, blijkt opnieuw in deze dagén aan de grote hoeveelheid „opper- water" die nu hier overal- voor komt en waardoor het zoutgehalte sterk is gedaald, het water is bijna zoet. Heden (maandag) Zierikzee: Graanbeurs. 8 uur, pro paganda-feestavond N.V.V.; Con certzaal, 8 uur, Ontvoerd uit de harem (14 j.). Haamstede: Hotel Bom, cabaret avond middenstandsver. Burgh- Haamstede. Burgh: hotel Het wapen van Burgh, toneelavond A.N A.B. Morgen (dinsdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 2.30 u. Ned. Bond van Plattelandsvrou wen; Concordia, 8 uur, uitvoering Scheldeklanken. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, De koningin van Saba (14 j Land-, lOUCJ Draadloos bestuurde tractoren Engeland is Amerika ditmaal voor geweest. Na veel experimenten is thans een draadloos bestuurde tractor gereed gekomen, die zuiver voor vredelievende doeleinden ge maakt is. Wordt de machine in se rie gebouwd dan gaan de landbou wers een goede tijd tegemoet. Des morgens zullen de tractoren naar het land gebracht en in positie ge steld worden eneen kind kan dan verder „de was" doen. In een leunstoel zal het werk verricht kunnen worden en vóór de ochtend goed en wel voorbij is, zal het grootste deel van de akker al ge ploegd zijn. Een kwestie van hand les overhalen. L.J.G. - Zeeland Toneel- en muziekconcours Op zaterdag 9 maart zal de Land bouw Jongeren Gemeenschap Zee land in de „Prins van Oranje" te Goes om 13.30 uur een toneel- en muziekconcours houden. Bij die ge legenheid zullen een tiental orkest jes en toneelgroepen, afkomstig uit alle delen van onze provincie elkaar bekampen om de eerste en tweede en derde prijs en om de wisselbe kers. Een toneeljury (onder voor zitterschap van de heer J. Lemaire) en een muziek jury (voorgezeten door de heer H Stam) zullen de prestaties van de deelnemers be oordelen. Het is verheugend dat de Zeeuwse plattelands jongeren op deze wijze aan het culturele leven van onze provincie deelnemen. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Benoemd to.t directeur voor het Prov. kerkelijk maatschappelijk werk in Friesland: J. Brouwer, Sexbierum. Beroepen te Pietersbierum-Wij- naldum: G. R. Brink, IJsbrechtum; te Ruurloo (toez.): L. Hoving, Lop- persum; te 's Heer Abtskerke en te Mechelen (B.)rvikaris Th. F. Warf- femius, Eindhoven. Aangenomen, naar Oostvoorne toez.): W. de 'Weerd, pred.-voor- ganger van de Evangelische Unie, 's Gravenzandë; naar Papendrecht: A. Baars, Mastenbroek. Ger. Kérken (art. 31 K.O.) Tweetal te Rotterdam-Delfsha- ven: J. P. van der Stoel, Amster dam-C. en A. Veltman, Enschedé. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Amsterdam-west (Evangelisatiepred.): S. van Zwoll, Kampen. Ger. Gemeenten Beroepen te Dordrecht: K. de Gier, Den Haag. Ger. Gemeenten (Hersteld Verband) Beroepen te Sliedrecht: kand. D. C. Overduin, Rotterdam, die dit be roep aannam. Ger. Gemeenten RENESSE. Evangelisatiegebouw, woensdag 6 maart 10, 2 30 en 7 uur ds. Mallan van Bruinisse. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Avereest: J. G. H. Eggink, Halle; te Reeuwijk: kand. G. Westland, Huizen (N.H.). Aangenomen naar Den Haag (Diakonessenhuispred.): G. L. Bou- man, Oldenzaal. Bedankt voor Blauwkapel-Groe- nekan: J. C. Stelwagen, Hillegers- berg. Ger. Kerken Beroepen te Ruinerwold-Koekan- ge: B. Wentsel, Pingjum; te Vries (Dr): kand. C. W. de Bruijne, Zaan dam. Benoemd te Bozum (Fr.): G. J. v. Reenen, em.miss.pred. van Amster dam. Bedankt voor Wijhe, Drijber en Lexmond: kand., E. Haverkamp, Grootegast. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Drogeham: kand. B. J. F. Schoep, Den Haag. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Rotterdam-Over- schie: J. Drenth, Amersfoort; te Bussum: J. P. Geels, Haarlem-C. Bedankt voor Broek onder Ak- kerwoude: G. de Vries, Zeist. Ger. Gemeenten Beroepen te Middelburg: W. Hage Nunspeet. Vergelijkt U maar - er is niets, dat Goudbouillon evenaart. En zie hoe handig... in een wip maakt U de zuiverste vleesbouillon: ideaal voor een kop lekkere drinkbouillon als stevige soepbasis... om stamppotten en talloze andere gerechten extra fijn te maken. Steeds en steeds komt het van pas. Sla dus wat Maggi Goudbouillon r: in. Niets geeft zó veel voor-zó weinig geld! Per doosje van 2 tabletten 28 "cent voor 1 liter bouillon - 'vlij-.,.. Pittige rijstschotel! Een koks geheim om rijstschotels veel èn veel lekkerder te maken: de rijst in Goud- bouillon koken... Mmm! Héérlijke haché! Haché op basis van Goud bouillon verkrijgt een extra fijne smaak. Probeert U het maar... zó gaat U ze voortaan vaker maken Lekkere goulash-schotel! Verhoog de pittigheid en de smaak door als basis Goudbouillon te nemen. Het wordt de lekkerste goulash, die U ooit hebt geproefd! zo zuiver als goud •ouuers/ictven. Bouw keersluis vordert goed De periode waarin mét de afwer king van de keersluis in de haven van Brouwershaven kan worden begonnen, begint in zicht te komen. Thans is men bezig om de beide vleugels vol te storten, die de sluis met het dijkgedeelte verbinden. Wanneer deze zijn volgestort wordt het geheel afgedekt met een klei laag, die tevens een talud zal vor-, men. Het ziet er dus naar uit dat de inwoners van Brouwershaven de langste tijd tegen de noodzakelijke, maar ontsierende waterkerende dam op de haven hebben aangeke-' ken. Hierdoor zal het karakteristie ke Havenplein met op de achter grond het stadhuis en in het cen trum Cats' standbeeld, weer in volle glorie terugkeren. Wanneer later de bestrating zal zijn uitge voerd en de beplanting van het plein is voltooid, zal het stadscen trum weer een aantrekkelijke aan blik bieden, zowel voor inwoners als toeristen. LAATSTE NIEUWS De terugtrekking der Israëliërs De Israëlische militaire gouver neur in Gaza, kolonel PeZed, heeft aan de per-s medegedeeld, dat de terugtrekking der Israëlische strijdkrachten uit het gebied twee tot drie weken in beslag zal ne men. De overdracht van het bur gerlijke bestuur aan het leger der Ver. Naties zou veel meer tijd vergen. Het militaire personeel zal het gebied niet verlaten, voor dat dé. laatste burgerlijke bestuurs ambtenaar is vertrokken. Peled ontkende dat de Israëliërs militaire installaties in Gaza zou den hebben vernield. Twee partijen die tot de Israë lische regeringscoalitie behoren, de Ahdoeth Haavoda en de Mapam, hebben besloten premier David Ben Goerion niet te steunen in zijn politiek aangaande de terug trekking uit Gaza. Deze partijen, die samen 19 van de -120 parle mentszetels hebben, zullen zich ook verzetten tegen de overeen komst met de Verenigde Staten. ROTTERDAM, 4 maart. Aan voer 2057 stuks vee, w.o. 1284 vette koeien en ossen en 773 Varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,08-f 3,20; f 2,84-f 3,00; f 2,72-f 2,82; varkens (levend gew. f 1,79-f 1,77-f 1,74. Vette koeien en ossen, aanvoer ruim, handel traag met dalende prijzen vooral bij afloop. Primas boven notering. Varkens, aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen iets lager, zware varkens waren moeilijk te plaatsen. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee In de week van 25 februari tot 2 maart heeft de V.E C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimveehouders f 1,16 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaals in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk ie kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR 14. Diep over de nek van zijn'ros gebogen snelt een eenzame ruiter door dé wouden van Tarente. De schaduwen lengen reeds als hij voor dé poort van de oude kliptoren uit het zadel springt. De man blaast.drie korte tonen óp de hoorn, die naast de poort hangt en even latei- draalt de zware deur krakend open. „Wel, heb je iets ontdekt?" Het is Conrad, de graaf van Tarente,1 die in ge spannen verwachting deze vraag stélt. „Ik heb hem gevolgd tot hij een boerenhoeve binnenging. Het"was het huis van de man die ons vannacht bespiedde en die ik een pijl in de schouder schoot! Maar de kerel leeft nog en heeft Aram alles verteld wat hij hier gezien heeft! „Verduiveld", gromt de graaf driftig, „dan moeten we dadelijk trachten Aram te achterhalen!" - „Dat is niet nodig, messire", grijnst de spion, „want ik hoorde hem zeggen, dat hij deze nacht terugkomt om hier zelf de zaak verder te onderzoeken. We hoeven hem dus slechts met enkele mannen op te wachten en hij loopt als een rat in de val!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3