Raadsel in Nijmegen Vluchtelingen werden verspreid over woonoorden op Schouwen-Duiveland SANOSTOL Weet enkele honderden Hongaren Damescomité's zorgden voor hartelijke ontvangst I Schouwen-Duiveland is vrijdag weer op bijzondere wijze geconfron teerd met het vluchteiingenleed, want een kleine driehonderd uitge weken Hongaren zijn de reeds aanwezige groepen in de verschillende woonoorden op het eiland komen versterken. Met een zevental bussen zijn de Hongaren vrijdagmiddag rond vijf uur op het eiland aange komen en verspreid over de woonoorden te Oosterland, Zierikzee, Burghsluis en Eikerzee. Op al deze plaatsen hebben de hulpverienlngs- comité's. gevormd uit de burgerij, zich weer beijverd om de vluchte lingen een zo hartelijk mogelijk onthaal te bereiden, teneinde ook deze overgang zo prettig mogelijk te laten verlopen. Een geluk t>ü veel leed was het stralende weer, dat een fleurig tintje gaf aan de tijdelijke verblijven der Hongaren, die - evenals de reeds aanwezige - susses- sievelük voor medio juni naar Canada zullen afreizen. De groepen waren weer afkomstig uit het doorgangskamp te Budel. Zestien echtparen, dertien kinde ren en 21 alleensctaande vrouwen en meisjes zijn te Zierikzee in het woonoord Zeikepolder onderge bracht. Reeds enkele uren tevoren was er volop bedrijvigheid in het woonoord. In de keuken stond heer lijke soep te pruttelen in de reuzen- ketels en dames van het Comité Hulp aan Hongaarse vluchtelingen, onder leiding van mevr. Dijckmees- ter-de Brauw waren in de weer om de laatste hand te leggen aan de inrichting van de kamers. Gordijn tjes zijn opgehangen, terwijl leuke wandversieringen zijn aangebracht. Speelgoed voor de kinderen stond gereed en de kantinebeheerder de heer P. Schoonbeek had voor een bloemetje gezorgd. De heer Shilp, de nieuwe kampleider, gaf zijn laatste aanwijzingen en zo was alles tot in de puntjes verzorgd, toen de bussen arriveerden. De tijd van het wachten hebben wij benut een praatje te maken met diverse mensen, die betrokken zijn bij de verzorging van de reeds in het woonoord vertoevende Honga ren, die zo snel mogelijk bleken te worden klaar gestoomd voor de grote reis naar Canada. De Engelse lerares mrs. Dorothy Quarrington (Ottawa) vertelde over de vele, bij na onoverkomelijke taalmoeilijkhe den die zich voordoen. Gelukkig is er een Hongaar in het kamp, die nogal aardig Engels spreekt, zodat zij hiervan veel steun krijgt. Het visuele onderwijs neemt een grote plaats in. De Engelse leerboeken zijn hierop afgestemd en dat moet ook wel, want mrs. Quarrington spreekt zelf geen woord Honaars. De nieuw aangekomen Honga ren verzamelden zich eerst in de ruime cantine, waar thee werd ge serveerd door de dames van het comité. Burgemeester mr. Dijck- meester riep de Hongaren een har telijk welkom toe. „Wij kunnen U hier maar al te goed begrijpen, Want wij weten wat het zeggen wil losgesneden te zijn van eigen land", aldus de burgemeester, die hoopte dat de vluchtelingen gedurende hun verblijf hier het goed zullen maken, ook al is de omgeving niet erg lu xueus. Spr. wees er nog op, dat zij hier Engels zullen kunnen leren en zich in het algemeen kunnen voor bereiden op hun reis naar Canada. Nadat de vluchtelingen aan de kampleider waren voorgesteld en verdere aanwijzingen waren gege ven, betrokken de Hongaren de hun toegewezen kamers. De ontvangst te Burghsluit. Bij het kamp te Burghsluis was de Hongaarse vlag in top gehesen. Met vragende ogen en zwaar bela den met koffers, huilende zowel als lachende kinderen aan de hand mee voerend, verlieten de Hongaren de drie bussen waarmee de lange reis van de legerplaats Budel was ge maakt. In de ruime en kraakhel dere cantine was het echter behaag lijk warm en de koffie stond dam pend gereed. Bij de ontvangst wa ren aanwezig burgemeester en me vrouw Röell, alsmede de maat schappelijk werkster mej. Erasmus. Nadat de koffie genuttigd was kon een en ander niet zo vlot verlopen als wel wenselijk geweest was. Be gonnen moest namelijk worden met de registratie van personalia, daar men in gebreke gebleven was een lijst met namen aan het gezelschap mee te geven. Ongeveer 40 gezin nen zijn in Burghsluis onderge bracht, totaal een aantal van onge veer 140 personen. In de cantine sprak burgemeester Röell enkele vriendelijke woorden die werden Natte februari op Schouwen-Duiveland Ons eiland zat in de maand fe bruari in de natte hoek, want er viel in deze maand 83 mm regen, terwijl er gebieden in ons land voorkomen, waar het maandgemid- delde van 39 mm niet werd ge haald. Toppeit'.van deze regenval waren 11 februari met 13.8 en 24 februari met 13 mm. Dat de temperaturen voor de tijd van het jaar bijzonder mild waren bleek eveneens uit de maandcurve die de hoogte van het kwik regi streert. Toppen van 13 en 13.2 gra den C. steken wel heel erg af bij de overeenkomende periode van vorig jaar, toen dezelfde cijfers ook xoorkwamen, maar dan beneden het nulpunt. vertaald door de tolk mevrouw de Roodt. Hierbij gaf de burgemeester uitdrukking aan de bewondering van de Hqamsteedse bevolking voor de vrijheidsstrijd van de Hongaren en sprak hij de wens uit voor een goede tijd in Burghsluis. Het damescomité Haamstede heeft weer zijn beste beentje voor gezet. De verschillende kamers van het woonoord zijn huiselijk gemaakt met leuk opgemaakte bloembakjes, met fleurige gordijntjes en vitrage, met matten en wandversiering. Uiteraard ontbrak ook ditmaal niet het rokertje op tafel en ook aan de Hongaarse „moeder de vrouw" was gedacht door tot de rand gevulde koekjestrommels. Alles ziet er pro per uit. In het met een flinke serie douches uitgeruste badhuis kunnen de mensen een bad nemen. Dit alles neemt niet weg dat de nieuwe kampbeheerder, de heer Burggraaf, voor een moeilijke taak staat. Zelf nog nauwelijks met het kamp bekend stond hij voor de puzzle om de Hongaren zo goed mo gelijk over de verschillende ver trekken te verdelen. Ook de beide koks, de heren van Ginniken en Strobos» zullen de handen vol krij gen. Hét Holalndse personeel van het wdpnoord bestaat verder uit een werkster en een corveeër. De moeilijkheden zijn niet gering. Zo meldde een jonge Hongaar zich bij de tolk met de woorden: „Ik hoor eigenlijk niet bij dit gezel schap Ik ben student en zou graag bij mijn kameraden worden onder gebracht". „Dat zoeken we morgen wel uit", aldus luidde het commen taar van de tolk, „maar het komt in ieder geval in orde". Zichtbaar gerustgesteld haalde de jonge Hon gaar een tweede kop koffie Ook in het Rijkswerkkamp aan de Kerkweg te Eikerzee arriveer den vrijdag (omstreeks 18.30 uur) een aantal Hongaarse vluchtelin gen. Totaal werden daar 33 perso nen ondergebracht. (8 gezinnen en enkele alleenstaande mannen). Ook in Eikerzee waren de vertrekken huiselijk aangekleed door een co mité bestaande uit de dames den Boer-Kommer, zr. ten Haaf, mevn de Jonge-van der Velde, mevr. Lemson-Spits en mevr. Verwekt- de Vrieze Ter verwelkoming wa ren aanwezig de burgemeesters van Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke, alsmede de sekretaris van Eiker zee en Ellemeet en de heren Kou man en de Ruiter uit Renesse. Ook in Eikerzee werd onmiddellijk voor koffie gezorgd, terwijl burgemees ter Padmos van Eikerzee enkele woorden tot de vluchtelingen richt te. Een der Hongaren dankte hier op voor de vriendelijke ontvangst in het kamp. Aan de kinderen kon dank zij een in Renesse gehouden actie, speelgoed worden verstrekt. De kampbeheerder, de heer Elger- sma, wees hierna de slaapvertrek ken aan. Aan de bevolking wordt verzocht de vluchtelingen zo vriendelijk mo gelijk te ontvangen. Zij, die iets voor de vluchtelingen willen doen (of geven) kunnen zich vervoegen bij het sekretariaat van het comi té, dat gevestigd is in de noodse- kretarie van Ellemeet (de heer L. F. van Wijck, gemeentesekretaris). Te Oosterland tenslotte zijn vijf en twintig i vluchtelingen toege voegd aan de reeds ter plaatse aan wezige groep. De eerste reis naar de maan HetfioOfd van de dienst voor wetenschappelijk speurwerk van de Amerikaanse lucht macht,i brigade-generaal Gregory, heeft zaterdag te Washington verklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht misschien binnen vijf jaar een raket rondom de maan zal zenden. Gregory beves tigde zaterdag een artikel in een tijdschrift over raketten, volgens hetwelk hij gezegd zou hebben, dat er verschil lende plannen voor een raket naar de maan bestaan en dat het noodzakelijk is deze plannen uit te voeren om de Russen voor te blijven. ROTTERDAM. „Waar blijven toch al die eieren?" dacht een win kelier in Rotterdam-zuid, die er sinds augustus van het vorige jaar honderden gemist had. Hij vond het op den duur te bont worden en mengde de politie in de zaak. Deze zette een valletje uit en kon op een goede morgen een 65-jarige man in de kraag grijpen. Iedere ochtend al heel vroeg, als de winkelier nog doende was zijn zaak op orde te brengen, kwam de man de winkel binnen. Hij stopte dan 6 7 eieren onbetaald in zijn zakken, liet zijn vrouw de volle prijs betalen en kwam op die manier aan een extra zakcentje. T)reisckor Jaarfeest van de jeugdclubs In een overvolle zaal van hfet café „Het Centrum" te Dreischor gaven de jongens- en meisjesclubs, aangesloten bij de C.J.M.V. en de C.J.V.F., vrijdagavond een zeer ge slaagde uitvoering. In een bonte afwisseling van grote en kleine stukjes voor het doek en op het toneel, toonden de clubs hun beste kunnen. De avond stond onder lei ding van ds. Duyvendak, die mede zorgde dat men zich geen moment verveelde. De costumes voor de verschillende stukjes waren zelf gemaakt. Alle leden van de clubs en de leiders en leidsters verdienen hulde voor hun werk. Jammer was alleen dat de stemmen soms niet ver genoeg reikten voor de achter sten in de zaal. Om te voorkomen dat de zaal zo vol zal zijn, .ver dient het misschien aanbeveling een volgende keer een tweede voor stelling of althans een aparte kin deruitvoering te geven. In de pauze werd een grote verloting gehouden, waarbij de prijzen o.a. bestonden uit door de clubs vervaardigde werkstukjes. De avond werd besloten met het spel „De nieuwe Horizon", waarin treffend werd uitgebeeld hoe vrou wen uit alle volken op zoek zijn naar een nieuwe toekomst, elkaar vinden in het lijden en hoe door Christus de weg gewezen wordt die zij samen mogen gaan. SCHARENDIJKE CHR. NATIONALE KLEUTERSCHOOL BLEEK LEVENSVATBAAR TE ZIJN School telt thans 29 leerlingen Vorige week werd alhier een le denvergadering gehouden van de Chr. Nationale Kleuterschool. De vergadering was tevens bedoeld als ouderavond, vandaar de flinke be langstelling, waarover de voorzitter de heer L. F. van Wijck in zijn ope ningswoord zijn vreugde uitsprak. De voorzitter gaf een verslag over het afgelopen schooljaar en gaf met voldoening te kennen, dat een wij ziging ten gunste is ingetreden op het punt van de levensvatbaarheid van de kleuterschool. Momenteel telt de school 29 leer lingen. De school kwam in aanmer king voor de wettelijk geregelde vergoedingen. Spr. bracht dank aan het gemeentebestuur van Eikerzee voor de subsidie verleend, voor het tijdstip dat de kleuter onderwijs wet in werking trad. Woorden van dank werden verder gericht tot het hoofd mej. G. Streutker, de assistente mej. W. Gaanderse en de concierge de heer O. Scholten, voor hetgeen zij in het belang van de school ge daan hebben. De penningmeester, de heer M. van der Linde, gaf hierna een fi nancieel jaarverslag, waaruit bleek, dat het jaar 1956 met een klein ba tig saldo kon worden afgesloten. Mej. Streutker leidde hierna het onderwerp in: „Het praktisch nut van de kleuterschool". Hierin werd de noodzaak van kleuteronderwijs onderstreept, in aanvulling op de opvoeding in het gezin. Vooral de verschillende geciteerde kleuter wijsheden wekten de lachlust van de aanwezigen op. In de pauze werden de werkstuk jes van de leerlingen bezichtigd. De heer Bouwman trad af als be stuurslid en ontving de dank van de voorzitter voor zijn werkzaam heden ten dienste van het onder wijs. In dé vakature werd voorzien door verkiezing van mevr. v. d. Ban-tè Velde.. Mej. van Nes werd gekozen in de vakature ds. Nauta, Tenslotte werd een tweetal films vertoond, nl.: „Vier prinsessen groeien op" en „Zo de ouden zon gen". faamstede - Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1957. Geboren: 5. Lena Pieternella, d. van A. Thijsse en C. W. van Ast. Gehuwd: 5. Christiaan Kouwen, 22 j. en Cornelia Hanse, 20 j 22. Arij Jacob Kooyman, 29 j. en Jaan- tje Cornelia Baumann, 22 j. Ingekomen: 6. L. Aalbrecht en gezin uit 's-Gravenzande; 15. C. Hanse uit Zierikzee; 19. A. Over- dulve en gezin uit Zierikzee; 26. W. Brandsma en gezin uit Brouwersha ven; 27. J. van Dongen uit Burgh. Vertrokken: 5. J. M. de Bil en ge zin naar Serooskerke; 5 W. de La ter en gezin naar Nieuwerkerk; 18. B Lassche en gezin naar Zierik zee; 20. D. J. Verton naar Koude- kerke; 26. J. Schilp en gezin naar Zierikzee. Bouw twintig woningwetwoningen De raad van Renesse kwam onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens in een spoedeisende vergadering bij een. De heer J. Stevense was afwe zig. Als enige agendapunt kwam aan de orde het onderhands aanbeste den van de toegewezen 20 woning wetwoningen. In verband met het vervallen van de premie voor het aantrekken van vreemde arbeids krachten na 1 april a.s. had de raad in de laatst gehouden vergadering het college van b. en w. gemach tigd de nodige stappen te onderne men om de bouw voor die datum te laten aanvangen. Daar het niet mogelijk bleek nog voor 1 april door een architektenbureau een plan te laten uitwerken, werd de mogelijkheid onderzocht gebruik te maken van een reeds bestaand plan Het mocht het college inderdaad gelukken bij het architektenbureau Rothuizen en 't Hooft een geschikt plan te vinden van reeds gebouw de woningen te Kerkwerve. Deze woningen zijn inmiddels door het college bezocht en kunnen haar goedkeuring wegdragen. Verder was contact gezocht met een aan nemer om de mogelijkheid te on derzoeken of deze eventueel bereid zou zijn de woningen te bouwen. Deze bleek na enige besprekingen er inderdaad voor te gevoelen en heeft een opgave van de bouwkos ten verstrekt. Het bouwplan en de aannemingssom werden vervolgens naar G.S. doorgestuurd die er zich oppervlakkig bezien mee kon ver enigen. Om nu het plan verder te kunnen uitwerken is de toestem ming van de raad nodig, vandaar deze spoedeisende vergadering. Na nog enige kleine toelichtingen stem de de raad in zijn geheel in met het bouwplan en de door het college bewandelde weg. Ter goedkeuring zal het plan nu verder worden door gestuurd naar Den Haag en Mid delburg. De heer R Blom sprak ten slotte woorden van dank tot het college van b. en w. voor de voort varendheid in deze aangelegenheid betracht. Onze dorpsgenoot de heer C. W. Hoogerhuis is met ingang van 25 febr. jl. benoemd in vaste dienst tot besteller der P.T.T. met stand plaats Renesse. Vieuuerkerk Burgerlijke stand over febr. Geboren: 4. Cornelis Jan, z. van W. Kardol en D. Doolaard; 10. Ma rina Cornelia, d. van J. Eerland en M. H. v. Westenbrugge; 12. Pieter, z. van W. Janse en E. van Sparren- tak; 23. Aaltje, d. van J. Brouwer en M. de Jonge. Overleden: 23. Pieter Vaane, 5 j., z. van P. Vaane en J. v. d. Linde (van Oosterland); 27. Neeltje van den Berg, 69 j., weduwe van B. Bos. Óosierlctnd Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1957. Geboren: Adriana, d van J. van der Zande en J. J. Bakker; Corne lia Anthonia, d. van J de Jonge en M. C. Zondervan; Pionia Pieter nella, d. van A. Bakker en E. de Bruine; Wijnanda, d. van A. Ho- gendoorn en W. Stoutjesdijk; Jan, z. van W. Stouten en M. Kik. Overleden: Johannes Onderdijk, 65 j., wedn van A. C. Geluk; Janna Scherpenisse, 91 j., wed. van J. van der Zande. Ingekomen: Hendrina de Vin, uit Rotterdam; Albertus F. Neelen en gezin uit Willemstad. Vertrokken: Adam Zwaai en ge zin, naar Nieuwerkerk (Z.). vdiruinisse Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand februari. Geboren: 5. Pieter, z. van A. Maaskant en A. M v, d. Weele; 6 David, z. van D. van den Berge en J. C. Capelle; 8. Pietej-nella, d. van J. Verkamman en W. den Herder; 12. Elizabeth Cornelia; d. van P. T. Veth en M. van der Klooster; 12. Adrianus Johannes, z. van A. J Schults en M. Hage (geboren te Zie rikzee); 13. Marina Wilhelmina, d. van C. L. Jumelet en P. M. Griep; 14. Marina,>d. van M.'jde Ronde en E J. Wesdorp. Overleden: 23. Jannetje Maria Kik, 80 j. echtg. van H. Verstrate. Ingekomen: Leendert Both uit Gouda; Jacoba Hey uit Rotterdam; Gerrit J. Helmendach uit Krui- ningen. Tijdelijk mist Verwachting tot dinsdagavond: Overwegend droog weer met plaatselijke wolkenvelden en hier en daar tijdelijk mist. In het mid den en zuiden van het land lagere middagtemperaturen. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit uit eenlopende, later voornamelijk uil oostelijke richtingen. 5 maart Zon op 7.20, onder 18.28 Maan op 8,19, onder 23,01 Eerste kwartier: 12.50 Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 maart 5.32 v.m. 17.54 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 maart 5.03 v.m. 17.15 n.m. Springtij: 18 maart Doodtij: 11 en 25 maart. HET WEEROVERZICHT Het hogedrukgebied dat enige dagen achtereen boven Duitsland was gelegen en waaromheen zach te lucht uit Frankrijk naar ons land stroomde, is tijdens het weekeinde snel in betekenis afgenomen. Ge lijktijdig breidde een depressie systeem tussen Groenland en Noor wegen zich over zuid-Scandinavië uit De polaire lucht aan de achter zijde van deze depressie kon daar door naar het Noordzeegebied stro men. In de komende 24 uur zal de koudere lucht uit het noorden ook tot een deel van ons land doordrin gen, hetgeen aanleiding geeft tot meer bewolking. De kans op regen is evenwel gering. FINANCIEEL NIEUWS Mutsspaarbank Zierikzee Bij de Nutsspaarbank te Zierik zee werd in de maand februari '57 ingelegd f 265.653,91 (febr. 1956 f 220 227,91). Terugbetaald werd in hetzelfde tijdvak f 56 907,12 (febr. '56 f 122.172,51). Per 1 maart 1957 bedraagt het inleggerskapitaal f 4.161.474,73 (1 maart 1956 was dit f 3 710.528,17). Het aantal rekening houders vermeerderde in de maand februari 1957 met 35, terwijl door vertrek en opname 13 rekeningen werden afgevoerd. Ingezonden mededeling Mept (/a*t Septemóet' Met I Ook deze maand - elke dag - Geef Uw kind méér weerstand het héérlijke levertraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers FEUILLETON door G. PLANTEMA „En ben jij er toen op af gegaan?" informeerde Ernst. „Zo gauw mogelijk", stemde de inspekteur toe. „Natuurlijk moest ik eerst opstaan, me een beetje kle den, kortom, je begrijpt dat er enige minuten overheen gingen, voordat ik buiten was". „En had je eerder nog iets ge hoord uit het huis van Van der Zuyden? Waren er mensen, die luid riepen? Was er soms iemand die wegliep?" „Tja", zei Ohlquist, nadenkend over zijn wang strijkend, „je vraagt een hoop ineens. Of ik nog stem men gehoord heb na het schot en voordat mevrouw Van der Zuyden gilde? Ik meende nog zachte stem men te horen, maar verstaan kon ik er niets van. Trouwens, mijn aandacht was het meest gekoncen- treerd op de voetstappen in de tuin. Je kon horen, dat er eerst één per soon, later nog een over het grint liep en nogal vlug. Is het de dader geweest, die de vlucht nam en die achtervolgd werd door een van de mensen, die zich met Van der Zuy den in de kamer hadden bevon den?" „Het was zeker nog donker", meende mr. Ernst Verhagen. „Jammer genoeg was het nog te donker om iets duidelijk te kun nen zien", bevestigde zijn zwager. „Bovendien, de voetstappen verwij derden zich eerder, dan dat 2e in deze richting kwamen". „En hoe vond je het hier in huis?" „Ik kwam er door het hek dat openstond De voordeur van de villa stond wagenwijd open. In de vesti bule stond een dienstmeisje, volko men van streek. In de kamer hier naast, die een uitgang heeft naar de tuin, lag het lijk. De beide glazen deuren, waardoor men over een bordesje in de tuin komt stonden al open. In de kamer bevonden zich mevrouw Van der Zuyden, die half bewusteloos in een stoel lag, en de grijsharige man, die we gis teravond hebben gezien. Hij blijkt Jörgensen te heten en een Zweed te zijn. Hij was tamelijk bedaard. Het lichaam van Van der Zuyden lag dicht bij de open deuren en zo kreeg ik de indruk, dat de dader in de tuin moet hebben gestaan. Trouwens, uit de duidelijkheid, waarmee ik de vermoorde kon ho ren praten, bleek wel, dat de deu ren wijd open stonden, toen de daad gepleegd werd Waarschijnlijk is de dader tot aan de rand van het bor des gekomen en het is best moge lijk, dat de vermoorde hem heeft ontdekt, in het schijnsel, dat de lamp in de kamer naar buiten wierp. Dat zou de plotselinge uit roep in het Nederlands verklaren". „Maar zou die Nederlandse uit roep dan betekenen, dat de dader een Nederlander was en dat de ver moorde hem kende?" vroeg Ernst. „Dat is heel goed mogelijk", stemde de inspekteur toe. „Ik heb onmiddellijk de politie te Nijme gen gewaarschuwd en inspekteur Broekman kwam met een aantal agenten. Hij heeft natuurlijk de leiding van het onderzoek op zich genomen". „Je hoorde verschillende mensen in de kameri', merkte de advokaat op. „Maar toen jij kwam, waren er mevrouw Van der Zuyden, die pas later moet zijn gearriveerd, en de Zweed Jörgensen. Heb je al nage vraagd, of er soms mensen waren weggegaan?" „Inspekteur Broekman, wie ik een en ander natuurlijk uitvoerig verteld heb, hoorde van de Zweed, dat de kleine man, die wij gister avond met hem en het meisje in „De Vereniging" zagen, achter de dader aan gerend was. De kleine man blijkt inderdaad een Roemeen te zijn, een zekere dr. Maroniu. Hij is echter nog niet teruggekeerd van de achtervolging". „Waren er niet meer mensen in de kamer?" „Volgens Jörgensen niet. Ik heb niet nauwkeurig kunnen nagaan, hoeveel stemmen er te horen wa ren. Dat kan dus kloppen. Volgens de Zweed was mej. Ilescu, de jonge vrouw, die we ook gezien hebben, al eerder weggegaan, omdat Van der Zuyden lastig begon te worden in zijn dronkenschap. Jörgensen vertelde verder, dat hij en dr. Ma roniu er net in waren geslaagd, de vermoorde een beetje op zijn ver haal te krijgen met behulp van koffie en wat eten. Dat klopt met de mededelingen van het dienst meisje, dat door de heren uit bed was gehaald om een en ander klaar te maken. Zij hadden mevrouw Van der Zuyden niet willen wekken omdat ze het een beetje pijnlijk vonden, haar met een volslagen be schonken echtgenoot te konfronte- ren. Dit verklaart dus, waarom de vrouw pas beneden kwam, toen ze door het schot en het lopen in de tuin wakker was geworden". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2