Raadsel in Nijmegen 1 Óosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 No. 18111 LANDBOUW VERENIGING „EENDRACHT BINDT" - NIEUWEKKERK Mooie kavels en een uitstekend wegennet sieren de polder Vier Bannen De landbouwers doen alles om bedrijf op peil te houden In „de Meebaal" hield de land- bouwvereniging „Eendracht Bindt" alhier haar jaarvergadering, waar voor grote belangstelling was. De voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhuyze, verwelkomde de aanwezigen en in het bijzonder de heren mr. Schllngemann, Sinke, v. Bergeyk en Vroom en ook het nieuwe lid de heer Visser. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een terugblik over het afgelopen jaar, dat financieel ongunstig is ge weest. In de polder ziet men grote verbeteringen, n.l. mooie kavels en een uitstekend wegennet. AUe land bouwers van groot tot klein doen moeite om hun bedrijf op peil te brengen en te houden, trots dat de vergoedingen te laag zijn. Mr. Schllngemann, het woord verkrijgende, spreekt over „Land bouwproblemen, vandaag en mor gen". Enkele grepen uit de beste dingsnota der regering worden ge daan nu deze gaat bezuinigen. Na de oorlog heeft de regering een ga rantieprijs voor de produkten vast gesteld. In die jaren waren de prij zen zeer goed en liep het land bouwbeleid goed. Doch na 1950 kre gen wij stijgende kostprijzen en da lende prijzen. Intussen is de laatste dertig jaren de bevolking gegroeid van zeven tot elf miljoen inwoners. De regering kwam nu voor het pro bleem deze snel groeiende bevol king van werk te voorzien. Jaar lijks moeten nu nog 40.000 perso nen aan werkgelegenheid wordenj geholpen. Dit wordt ondervangen door de industrie-uitbreiding, met gevolg dat veel land- en tuinbouw- grond aan de cultuur wordt ont trokken. Kostenstijging In plaats van werkloosheid zien wij thans gebrek aan werkkrachten op het platteland en als gevolg daarvan hogere lonen. In de land bouw zijn de kosten erg gestegen en de prijzen gedaald. De grote ver schillen hierdoor geven moeilijkhe den voor de consumenten, o.a. de melkprijs, die met 10 cent per liter verhoogd wordt. Met onze uitvoer naar het buitenland gaat het niet goed doordat onze kostprijs zo hoog is. De uitvoer vraag een produkt dat goed en zo goedkoop mogelijk is vanwege de concurrentie van andere landen. Medegedeeld wordt dat bij ge ruchte bekend is dat de bietenprijs vermoedelijk 1 51,25 per 15 °/o ge halte zal bedragen; de tarweprijs 28 cent per kg. Onverantwoordelijk is het dat als gevolg van de prijs slechts 40.000 hectare tarwe is uit gezaaid. Bij onverhoopte oorlog zou er geen invoer zijn en spoedig ge brek aan brood ontstaan. De heer Schlingemann besloot zijn rede met een aansporing om de Z.L.M. steeds trouw te blijven. Hierna volgde een mooie film over de landbouwwerkzaamheden op Tholen. De voorzitter dankte de heer Schlingemann voor zijn zeer interessante rede en de heer Sinke voor de vertoning van de film. Tramrails op Goeree ■verdwijnen Ook op het eiland Goeree-Over- flakkee is men thans begonnen met het opbreken van de rails van de tramlijnen van de Rotterdamse Tramweg Mij., die daar 57 jaar heeft dienst gedaan. Voor passagiersvervoer had men reeds overgeschakeld op het ver voer met autobussen, maar in het bietenseizoen heeft men nog van de tram als transportmiddel voor sui kerbieten gebruik gemaakt. Diverse zaken Hierna volgde het huishoudelijk gedeelte. Als nieuwe leden werden aangenomen de heren C. v. d. Hoek, C. M. Slootmaker en S. van Mourik. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de inkomsten be droegen: f 256.942,16 en de uitgaven f 254.586,06, alzo een saldo van f 2.356,10 en aan obligaties nog f 1.500,— is totaal f 3.856,10. Na mens de financiële commissie bracht de heer Stols verslag uit en advi seerde de rekening met genoemde cijfers goed te keuren. Medegedeeld werd dat nog gelegenheid is tot op gave van deelneming aan de cursus voor trekkerbestuurders. Besloten werd voor f 200,deel te nemen aan de landbouwtentoonstelling en voor f 200,deel te nemen in het reservefonds. De heer J. A. van Nieuwenhuyze werd met bijna al gemene stemmen herkozen. Nu de kring Schouwen-Duiveland meer dan 1100 leden telt, heeft men recht op een vertegenwoordiger meer in het provinciaal bestuur. Aan het bestuur wordt vrijheid van handelen gegeven inzake een voor te stellen candidaat daarvoor. De vraagpunten komen daarna in be handeling. THEE WORDT GOEDKOPER Naar in bevoegde kringen wordt vernomen zullen de theeprijzen met ingang van maandag 25 februari a.s. worden verlaagd. De soort van 98 cents per 100 gram wordt ver minderd tot 94 cents en de soort van 80 cents per 100 gram gaat om laag naar 74 cent. De duurdere theesoorten worden met 2 cents per 100 gram verlaagd. Deze prijsda ling vloeit voort uit het wereld- marktprijsniveau. Engeland zal zijn strijd krachten in Europa verminderen Engeland zal de sterkte van de eenheden van de Britse luchtmacht die thans in West-Duitsland zijn gelegerd verminderen als onderdeel van het program ter beperking van de Britse strijdmacht in Europa, al dus is donderdag uit welingelichte bron te Londen vernomen. In Britse kringen gelooft men, dat het gebruik van de nieuwste type vliegtuigen in inkrimping van het aantal vliegtuigen en man schappen zal compenseren. Ver ouderde toestellen zouden aan de strijdmacht onttrokken worden. Naar verluidt zouden de Britse strijdkrachten met ongeveer 27.000 man verminderd worden zodat er in het geheel 50.000 man ongeveer zullen overblijven. DE UIENMARKT In tijd van een maand maakten de prijzen een tuimel van 100 Waren valse geruchten over voorraden oorzaak Voor het eerst kwam er aan het begin van vorige week weer wat beweging in de uienmarkt. De te lers konden weer leveren, zij het dan tegen een prijs die ten op zichte van de vorige maand met 100 is gedaald en voor éénderde van de prijs in de tweede helft van december. Sommigen leveren voor 9 cent per kg; anderen, die wat ge lukkiger zijn, leveren voqr 10 cent per kg. Het is jammer dat het zo gelopen is, want het komt ons voor dat de prijsdaling mede in de hand is ge werkt door geruchten over grote uienvoorraden, die in werkelijk heid in het geheel niet bestonden. Wel was er nog een flinke voor raad, maar bij de bepaling van die voorraad werd geen rekening ge houden met de grote uitval, die uienafleveringen na nieuwjaar al tijd kenmerkt en in het bijzonder als het zacht weer is, terwijl ook de voorraad zelf zeker te hoog was aangeslagen. Het gevolg zal nu wel zijn, dat medio maart de Neder landse uien uitverkocht zijn, terwijl er in de tweede helft van maart zeker nog wat vraag zal komen. Het valt niet te verwachten dat de Egyptische ui dit voorjaar op de Engelsemarkt even enthousiast zal worden begroet dan in andere ja ren, terwijl het voor de Egyptena- ren zelf al evenmin aanlokkelijk is aan Engeland te leveren. Niemand levert graag als hij van te voren weet dat zijn geld op een geblok keerde rekening wordt vastgezet. Groter concurrent op de Engelse markt is op het ogenblik Spanje, terwijl Italië eveneens aflevert. Ook in Duitsland doet de Italiaanse con currentie ons natuurlijk weinig voordeel. Eens te meer is nu gebleken hoe onzeker de uienmarkt eigenlijk is, want niemand zou omstreeks Kerst mis hebben durven voorspellen dat de prijs nog geen twee maanden later tot ongeveer 10 cent per kg zou zijn gedaald. En ook wordt op nieuw bevestigd, hoe verstandig het is in de uienbranche nooit alles op één kaart te zetten, d.w.z. nooit KERKWERVE Vergadering afdeling Volksonderwijs Secretaris Federatie Zeeland sprak propagandarede uit Vorige week hield Volksonder wijs, afd. Kerkwerve, de jaarlijkse feestavond in het verenigingsge bouw. De voorzitter, de heer C. D. Kriekaard, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer en mevr. M. M. Hanse, wet houder der gemeente, de heer H. v. d. Veen, de spreker van deze avond en de dames en heren van het poppenspel „De Tondeldoos" uit Zierikzee. In zijn openingswoord wekte de voorzitter de niet-leden op zich in de pauze aan te melden als lid en deelde mede, dat de landelijke ver eniging op 1 januari 1957 158.850 leden telde. Daarna kreeg de heer van der Veen uit Goes, algemeen sekretaris van de federatie Zeeland, 't woord. In zijn propagandarede besprak deze het motto-van Volksonderwijs: onverdeeld naar de openbare school. De bevolking van Neder land heeft herhaaldelijk bewezen dat mensen van allerlei stand, gods dienst en politiek als de nood aan de man komt kunnen samenwer ken. Spreker noemde als voorbeel den: het verzet in de tweede we reldoorlog, de hulpverlening na de watersnood en aan Hongarije. De onderwijzer aan de openbare school is er zich terdege van be wust dat zijn leerlingen van van daag de burgers van morgen zijn, dat zij na de leerplichtige leeftijd gezamenlijk en verdraagzaam de maatschappij in zullen gaan. De openbare school is met recht een nationale school en de school der naastenliefde, aldus spreker. Na de pauze genoten de aanwezi gen van het poppenspel „De Ton deldoos". De prestaties van de me dewerkenden stonden op hoog ni veau. Vertoond werd „De legende van Westenschouwen". In zijn slotwoord dankte de voor zitter de medewerkers aan deze avond en bracht zijn bijzondere dank over aan het gemeentebestuur dat zovele gelden ter besteding aan het openbaar onderwijs in deze ge meente beschikbaar heeft gesteld. Spreker noemde o.a. de nieuwe schoolkachels, leerlingensets en leermiddelen. Het aantal leerlingen van de school is in ruim twee jaar verdubbeld. Tot zijn grote vreugde kon hij verder mededelen dat zich weer enkele nieuwe leden aange meld hadden. Vervolgens sloot do voorzitter deze avond. alles tegelijk te verkopen of te wachten tot de markt een prijs niveau heeft bereikt dat men graag voor zijn uien zou willen ontvan gen. Alleen hij die dit jaar gelei delijk heeft verkocht en dus ook heeft geprofiteerd van een prijs die in de buurt van f 0,25 of daarboven lag, zal aan het einde van het sei zoen, dat nu met rasse schreden nadert, tevreden kunnen zijn over zijn uienteelt in 1956. En die zal ook nu nog niet hals over kop alle? behoeven te verkopen, maar kan nog altijd het verloop van de markt medio maart afwachten, met daar voor gereserveerde kleine par tijtjes. Intussen steeg door een export in januari van ruim 18.5 miljoen kg de totale export in dit seizoen tot boven de 105 miljoen kg. Enge land was weer onze voornaamste afnemer in januari met ruim 10.5 miljoen kg, Duitsland nam ruim 6 miljoen kg en België ruim 1 mil joen. Naar Noorwegen ging ruim een half miljoen kg, terwijl Afrika bijna 150.000 kg voor zijn rekening nam. Naar Zweden ging 117.000 kg. het Engelse leger in Duisland nam ruim 90.000 kg en West-Indië on geveer 50.000 kg. IJsland, Ierland en Luxemburg namen resp. ruim 30.000, ruim 12.000 en 11.000 kg, ter wijl de export naar Frankrijk prak tisch zonder betekenis was (3000 kilogram). '^^Zierik-z Caltex-Maatschappij organiseerde filmavond Een van de belangrijkste techni sche films, die op de door de Cal- tex Petroleummaatschappij vorige week in de nieuwe Graanbeurs be legde bijeenkomst werd vertoond, was: „Het verhaal van twee dieven" nl. corossie en slijtage, die trek kracht en levensduur van de auto mobiel en tractor bekorten. Een an dere film handelde over de moder ne smeermiddelen, producten van de moderne chemie, die voor tal rijke smeringsvraagstukken - uitgebreide proefnemingen - een oplossing heeft weten te vinden. Uiterst belangrijk is het zich hou den aan de smeringsvoorschriften, waardoor moeilijkheden in de prak tijk kunnen worden voorkomen. De Caltex maatschappij geeft - behal ve allerlei technische adviezen - ook voorlichting op het gebied van veilig verkeer. Vandaar de verto ning van de documentaire: „Uw rijbewijs", waarin werd aangetoond dat de berijder van een automobiel zich voortdurend bewust moet zijn, tot welke grote verplichtingen het bezit van een rijbewijs hem dient te nopen. Een der vertegenwoordi gers van de maatschappij besprak daarna - in aansluiting op de füm - enkele smeringsmoeilijkheden in de praktijk, daarbij wat dieper in gaand op de noodzaak van goede smering. Een openbaring was de zeer fraaie documentaire over Noorwegen, het Scandinavisch toe- ristenland bij uitnemendheid. De film is opgebouwd rond de figuur van een jonge boer in het hoge noorden, die winnaar werd in de nationale skikampioenschappen. De regisseur vond gelegenheid enkele van de belangrijkste aspecten van het Noorse leven vast te leggen, na tuurschoon, het leven der boeren in de bergen, de watersport en de scheepvaart, zodat een interessante kleurenfilm van opvallende schoon heid ontstond. Ingezonden mededeling De beste serie van 1937 Opstellenwedstrijd Vogelwacht een succes De opstellenwedstrijd die door de Vogelwacht voor enkele scholen was georganiseerd naar aanleiding van het vertonen van enige films voor de jeugd, is bevredigend ver lopen. Al de opstellen waren voor zien van vele tekeningen en goed verzorgd. Vooral de o.l.-school te Ellemeet heeft zich goed geweerd, wat tot resultaat had, dat één de zer dagen 3 kinderen aldaar wer den verblijd met nestkastjes. (Al zijn daar nog geen bomen aanwe zig, vliegenvangers bv. bewonen graag kastjes, die tegen schuren of huizen zijn bevestigd). De namen van de prijswinnaars zijn: Coby de Graaf uit de 7e klasse, Theo Ley- dens uit de 5e en Wim v. d. Cingel uit de 4e klas. Van de Nationale school te Scha- rendijke was Annie Kloet uit Ka- pelle de gelukkige, ook zij mocht een nestkastje in ontvangst nemen. Ruim 20 nieuwe jeugdleden wer den geboekt, zodat dit aantal thans tot 200 is gestegen. Als al deze wak kere meisjes en jongens straks hun ogen goed de kost gaan geven en •nee helpen het uithalen van nesten egen te gaan, kan de 'Westhoek van Schouwen verzekerd zijn, van een stel jonge, doch flinke helpers. De vogels zullen er wel bij varen. <Aooi rduelk Ned. Bond van Platfelandsvrouwen In café Lokker- van der Zande hield de afdeling Noordwelle eo. van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen haar maandelijkse bij eenkomst. Tijdens haar openings woord richtte de presidente een bij zonder welkomstwoord tot mej. Bosman, binnenhuisarchitecte. In een causerie maakte deze haar ge hoor duidelijk dat het bouwen, ver bouwen en inrichten van een wo ning tijd en geduld eist. De bewo ners dienen veel contact te hebben met de architect en ook veel van hun wensen kenbaar te maken. Na de pauze toonde spr. stoffen voor meubelbekleding en gordijnen en ook colovinyl-tegels voor vloeren in gangen, keukens, badkamers enz. Door middel van een filmstrip toon de mej. Bosman nog enkele goed verzorgde interieurs, waarna een druk gebruik gemaakt werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen. De belangstelling voor deze bijeenkomst was groot en de lezing werd met veel animo gevolgd. De leerzame middag werd met een dankwoord door de presidente ge sloten. Zendingsbijeenkomst Chr. Vrouwenver. Martha' De gewone vergadering der Chr. Vrouwenvereniging „Martha" droeg vorige week het karakter van een zendingsbijeenkomst. Ds. Rijks trad als spreker op voor de vereniging met het onderwerp: „Zending op Nieuw Guinea". Spr. liet zijn rede vergezeld gaan van een serie licht beelden Mevr. Rijks, de presidente, opende de goed bezochte vergade ring door het laten zingen van Ps. 67 1, 2 en ging hierna voor in ge bed. Mej. Anna Boot hield op keu rige wijze een inleiding over de roeping van Mozes, aan de hand van Exodus 3 1-15. Hierin kwam de roeping van Mozes uit, om Gods plan met Zijn volk te bewerkstel ligen. Zo worden ook vaak de zen delingen geroepen tot hun taak, om onder veel moeilijkheden te trach ten de blinde heidenen te brengen tot de Heiland der wereld. Dit re feraat werd met grote belangstel ling aangehoord. Na de pauze werd het zendingslied gezongen, waarna ds. Rijks gelegenheid kreeg onder vertoning van de serie lichtbeelden op de hem eigen boeiende wijze te vertellen over de zending onder de Papoea's. Over zendeling Bink, als de grote pionier welke uit liefde tot Christus naar het zendingsveld trok en daar onder ongekende moeilijke toestanden de weg baande voor de evangelieverkondiging. De presi dente dankte de spr. voor zijn mooie uiteenzetting en eindigde met dankzegging. Vergadering Landbouwver. D.E.S. In het café „Even Buiten" hield de landbouw vereniging D.E.S. vorige week een ledenvergade ring, onder leiding van de heer H. J. van de Zande. Deze heette de aanwezigen welkom, inzonderheid de heren ir. Harmsen, Sinke, de Koning, en het erelid de heer Otte. Ir. Harmsen sprak over het onder werp: Grondslagen en resultaten van de veeverbetering. Wanneer, aldus spr., de veehouderij bekeken wordt, kan worden vastgesteld dat er weer een stijgende lijn valt te bespeuren. De veehouderij biedt bepaalde perspectieven en heeft zich kunnen handhaven. Ook op ons eiland gaat het nog steeds in een stijgende lijn (2000 stuks mest- vee en 2500 stuks jongvee). De slachtwaarde is redelijk goed, doch de melkprijs was achter de voort- brengingsprijs niet evenredig met de productiekosten. Wat de melk- opbrengst betreft, op zeer deskun dige wijze liet spr. zien dat er niet meer uit een dier te halen is, dan het erfelijk heeft meegekregen. Aanbeveling verdient het, om bij aankoop te letten op afstamming, terwijl ook de melkcontrole bittere noodzaak is. Dit is en blijft het eer ste begin van een goede rendabele veestapel. Ook het stamboek is zeer belangrijk, ook omdat goed geregi streerd vee een grotere waarde heeft. Plaatselijke premiekeurin gen en tentoonstellingen, zo besloot spr. zijn met aandacht gevolgd be toog, moeten ook niet worden ver waarloosd Spreker gaf hierna ge legenheid tot vragen stellen. Nadat de voorzitter de referent heeft ge dankt voor zijn kundige uiteenzet ting, werden nog enige mooie films gedraaid, nl. de kleurenfilm „Een jaar op de boerderij" en over de ex cursie der Z.L.M. naar Oostenrijk. Deze laatsten vielen zeer in de smaak. De voorzitter dankte allen die hebben meegewerkt tot het sla gen van deze avond en sloot de ge animeerde vergadering. Herverkaveling is pijnlijke operatie Men noemt de herverkaveling dikwijls een operatie en dat deze herverkavelingsoperatie niet zon der pijn verloopt, wordt duidelijk voor wie thans na de regens van de laatste week een kijkje gaat nemen op de pas door de draglines be werkte blokken in de nabijheid van het dorp. Nu de drainage daar nog ontbreekt, zijn deze kavels herscha pen in modderpoelen waarop het water blijft staan, iets wat tot structuurverval aanleiding geeft. Ook uit de zojuist geëindigde zo genaamde wenszittingen waar ieder gegadigde zijn wensen naar voren kon brengen, werd duidelijk dat in sommige gevallen niet zonder pijn voor de betrokkenen, een herver kaveling tot stand komt. H.K.H. Prinses Beatrix is te Utrecht tijdens een buitengewone algemene vergadering van de Ko ninklijke federatie van landelijke rij verenigingen tot beschermvrouwe van deze federatie geïnstalleerd. De plechtigheid werd door ongeveer duizend leden uit het gehele land bijgewoond. Vier van de vijf Oostenrijkers die door Hongaarse grenswachten gearresteerd werden toen zij enkele Hongaarse vluchtelingen aan de Oostenrijkse kant van de grens wil den helpen, zijn vrijgelaten. De vijf de die gewond is, bevindt zich in een ziekenhuis te Csorna, aldus een mededeling van de Oostenrijkse po litie. Ingezonden mededeling 0 ty-hun Scott'j Emulsion de akelijksle levertraan rijk aan vitaminen ,en versterkt met onmisbare mine rale opbouwstollen. Voor een voorspoedige ontwikkeling van beenderstelsel en gebit. In menig gezin krijgt van jong tot oud Scott's Emulsion. Daar kunnen ze tegen een stootje In het slechte jaargetijde. c.corr^ EMULSION FEUILLETON door G. PLANTEMA „En dat is de heer Van der Zuy- den", zei mr. Ernst Verhagen droog. „Geheel onverwacht komt die mededeling niet, want ik had al ge zien, dat hij onderweg is naar dat tafeltje", antwoordde de inspek- teur. Hij had goed gezien. Hij had ook gezien, dat de gi'ijsharige man, die hij echter nog niet als de Zweed Jörgensen kende, een ogenblik de wenkbrauwen had gefronst, alsof hij de komst van zijn gastheer maar matig op prijs kon stellen. De jonge vrouw, die een ogenblik tevoren een glimlachje vertoond had om een opmerking van de Zweed, keek nu beslist koud en afwijzend. De kleine, donkere Roemeen echter sprong op met een groot vertoon van enthousiasme. Het was Ohl- quist evenmin ontgaan, dat de jon geman - André Boorneman - met verbazing naar de heer Van der Zuyden had gekeken. „Ah. monsieur Van der Zoyden!" riep de kleine, donkere man en stak zijn hand uit. De heer Van der Zuyden knikte stug, eerst tegen hem, dan naar de anderen. Toen zag hij André Boor neman en staarde hem even sterk aan. Dan keek hij vragend naar de Roemeen. Die stelde hem voor en slapjes gaf de zwaarlijvige de jon geman de hand. Hij liet duidelijk genoeg blijken, dat hij in het geheel niet op diens aanwezigheid was ge steld. Hij ging zitten op een stoel, die de Roemeen had aangeschoven, tussen de Zweed en de zuidelijke schoonhëid. Daar zat hij enkele mi nuten zonder te srpeken. Zijn ogen dwaalden rond, alsof hij wilde on- 14 derzoeken, wat voor mensen in de zaal aanwezig waren. Dan haalde hij een sigarenkoker voor de dag en nam er een reus van een sigaar uit. Hij beet er de punt af en knip te een grote aansteker aan. „De heer Van der Zuyden maakt geen vriendelijke indruk", merkte Ohlquist op. „Dat is zijn gewone manier van doen", vertelde zijn zuster hem. „De heer Van der Zuyden, er zich niet van bewust, dat hij de aandacht van een Deense politie-in- spekteur op zich had gevestigd, gaf de naderbij gekomen kelner een bevel, kortaf en bijna snauwend. Al gauw werd een fles wijn ge bracht. Dat was de eerste van een serie, die de heer Van der Zuyden grotendeels alleen leeg dronk. Hij moest wel dorst hebben, want zijn glas was nog niet leeg, of hij vulde het al. De anderen aan het tafeltje dronken in veel minder snel tem po. Maar de wijn deed al spoedig de tong van de zwaarlijvige man loskomen. Hij begon eerst een ge sprek met de grijsharige Zweed, die enigszins terughoudend ant woordde. Dan richtte hij zich tot de Roemeen, bij wie hij een dank baar onthaal vond. De jongeman negeerde hij volkomen, maar ook de Roemeense, die na zijn komst zeer ongenaakbaar deed, probeerde hij aan het praten te krijgen. „Ik moet zeggen, dat de dame weinig animo toont voor konver- satle met de heer Van der Zuyden", vond Verhagen, die bemerkte, dat zijn zwager steeds weer naar het tafeltje met het nu wel zeer bui tengewoon opvallende gezelschap keek. „We weten niet, wie ze is", ant woordde Ohlquist, „maar ik geloof, dat het gebrek aan animo in ieder geval niet tegen haar pleit. Wees blij, dat jullie buurtbewoners het beneden zich achten om zich met de familie Verhagen te bemoeien". „Ik zou niet weten, waar ik moest kijken, als hij zich met ons bezig wilde houden", verklaarde Else re soluut. „Die dame weet het wel", grin nikte de inspekteur. Het orkest zette opnieuw een fox trot in. Mej. Ilescu keek als bij toe val André Boorneman aan en die maakte van de gelegenheid gebruik om een kleine buiging te maken. Even later stond het tweetal aan de rand van de dansvloer. De heer Van der Zuyden, die juist geprobeerd had de Roemeense tot antwoord op een half gefluisterde vraag te be wegen, keek even verrast, toen zij plotseling van zijn zijde was ver dwenen. Daarna keek hij haar land genoot zwart aan, waarop deze los barstte in een stroom van woorden. De komst van de heer Van der Zuyden had de goede stemming van André Boorneman vergald. Hij dacht er over, gauw te vertrekken en hij liet zich dit ontvallen in het gesprek, dat hij tijdens de dans met mej. Ilescu voei-de. „Monsieur André", hoorde hij haar toen zeggen, „bewijst U mij een gunst, al is het een opoffering voor U. Het is misschien vrijpostig, maar ik verzoek U te blijven en nog enkele dansen met mij te doen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5