Binnenkort besprekingen over aan te leggen dam Bruinisse=Herkingen GEMEENTERAAD BRUINISSE Gemeente aansprakelijk gesteld in zaak Muropadau In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse was wethouder van den Berg met kennisgeving afwe zig. De voorzitter, burgemeester Michaëlis, hoopte in deze eerste vergadering van het jaar, dat 1957 voor de leden en hun gezinnen een goed jaar zal mogen zijn. Voor de gemeente Bruinisse be tekent het een nieuw begin. Na het overlijden van wethouder van den Berg-Beekman en wethouder Bal in het vorige jaar, namen twee jeugdige raadsleden de wethouders zetels in. Ook in ander opzicht be gint 1957 anders dan het vorige jaar. Toen een hoogconjunctuur en een voorspoed waaraan geen einde scheen te komen, nu een in mineur gestelde bestedingsnota, die paal en perk stelt aan de gemeentelijke in vesteringen en die ook voor Brui nisse gevolgen zal hebben die nog niet zijn te overzien. Hij prijs Brui nisse gelukkig dat het juist nog in 1956 een begin kon maken met de afsluiting van de ramp en oorlogs schade en dat de riolerings- en be- stratingswerken thans in volle gang zijn. Ook de woningbouw kon in het vorig jaar nog beginnen. Toch blijft er nog veel te verbeteren over, onder meer de verlichting. Hij hoopt dat alle middelen van bestaan in onze gemeente evenals voorheen zullen bloeien en vooral de mosselcultuur wenst hij een goed jaar toe, terwijl het hem ver heugt dat aan de landbouw door de regering de helpende hand wordt geboden. Als landbouw en visserij een goed bestaan opleveren vindt dat ook zijn weerslag bij de mid denstand en op de arbeidsmarkt. Hij verwacht binnenkort bespre kingen over de aan te leggen dam in de Grevelingen van Bruinisse naar Herkingen en gelooft dat ook het gemeentebestuur van Bruinisse daarbij zal worden ingeschakeld. De opening van het Rode Kruis- ziekenhuis in mei 1957 zal voor het gehele eiland van grote betekenis zijn. Met de raad hoopt hij prettig samen te werken. Wethouder van Gilst zegt in het kort dank voor de gesproken woor den. Van Ged. Staten is bericht inge komen om advies over een verho ging van de wethouderssalarissen. In meerderheid is de raad voor verhoging. Zaak „Muropadau" Daarna leest de voorzitter een proces verbaal voor van een zit ting van de rechtbank te Middel burg over de zaak van de gemeente Bruinisse contra de eigenaar van „Muropadau", het schip dat na de ramp op een avond in 1953 in de haven is gebroken. De gemeente Bruinisse wordt aansprakelijk ge steld voor de schade, die daardoor door de eigenaars is geleden. De eigenaar van de machinefabriek, L. Padmos te Bruinisse, heeft op de desbetreffende zitting bezwarende verklaringen voor de gemeente Bruinisse afgelegd. Hij beweert dat ter plaatse waar het schip lag een bed van hoogovenslakken lag, zodat kan worden aangenomen dat het schip daardoor is gebroken. Ook een nieuw schip zou onder dezelf de omstandigheden gebroken zijn. De heer Padmos heeft het schip ge repareerd en hij zegt dat hij dat heeft gedaan, staande op zijn klom pen op een hoop slakken. Verder heeft hij critiek geleverd op het be leid van de havenmeester. Ook het raadslid van Popering heeft gehol pen bij het dicht maken van de scheur in de „Muropadau", een zeer De Z.L.M.-tentoon- stelling te Zierikzee De jaarlijkse landbouwtentoon- stelling van de Zeeuwse Landbouw- maatschappij zal dit jaar gehouden worden te Zierikzee op 4, 5 en 6 juli. Medewerking is verzocht van de Johan Willem Friso-kapel uit Assen, terwijl iedere dag excursies over het eiland zullen worden houden. Merkwaardige grenspaal Nabij de Frans-Belgische grens, niet ver van 't strand van De Panne, is een grens paal ontdekt, waarop de let ters „F" en „N" voorkomen. Waarschijnlijk werd de paal in 1819 aangebracht ter af bakening van het konink rijk Frankrijk en het konink rijk der Nederlanden. oud schip. Zijn verklaringen zijn geheel anders dan die van Padmos. Ook matroos P. Spruit, van het ber gingsvaartuig legde verklaringen af over een rug van slakken die aan wezig geweest zouden zijn. Verder deelt de voorzitter mee, dat wethouder van Gilst zich voor namelijk zal belasten met sociale zaken, terwijl wethouder van den Berg toezicht heeft op openbare werken. In het kader van herverkaveling i uitbreidingsplan moet de ge meente een aantal percelen grond aankopen, onder meer voor het sportveld, in de Burgemeester Ha- gelaan, in de Padjes voor tuinen, enz. Voor het sportveld wordt een prijs gevraagd van f 0,75 per m2. Besloten wordt tot verhuur van de woning Kerkstraat no. 5 aan de heer Steketee, en tot wijziging van het huurreglement door te bepalen dat de huur van een huis zal gel den voor 3e jaar. De 6 pet. salarisverhoging Waar slechts 5 gemeenten in Ne derland besloten evenals Bruinisse de 6 pet. salarisverhoging in te doen gaan op 1 september in plaats van 1 juli, wil ook Bruinisse niet achterblijven met Invoering van de salarisverhoging van het gemeen- tepersoneel op 1 juli, vooral nu se- ROTTERDAM. De 50-jarige ma troos P. Hoogerheide uit de Zeis straat te Rotterdam is overleden aan de letsels die hij heeft opgelo pen, toen hij bekneld raakte tussen een ankerlier aan boord van het Rijntankschip „Gallia". cretaris, ambtenaar burgerl. stand en het verdere gemeentepersoneel daarom hebben gevraagd. B. en w. stellen voor wethouder van Gilst aan te wijzen als lid voor de Stichting Werkplaats Schouwen- Duiveland te Zierikzee. De raad volgt de suggestie van b. en w. niet op maar benoemt eerst burgemees ter Michaëlis en daarna de heer B. de Groot, ambtenaar ter secretarie, nadat burgemeester Michaëlis be dankt heeft. Aan de opleidingscursus voor kleuterleidsters aan de Rijkskweek school te Middelburg, zal subsidie worden verleend zodra een leerling uit Bruinisse deze cursus bezoekt. Wethouder van Gilst verklaart zich tegen. Tot lid van de woonruimtecom missie in de vacature D. van den Berg, waarvoor de V.VD. kandi daten moest stellen, wordt benoemd de heer M. van de Velde, na her stemming met J. J. Velde. In de vacature S. Beekman wordt be noemd de heer A. Kik. Het crediet bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten wordt verhoogd tot f 350 duizend. De slot wijzigingen kapitaaldienst 1956 worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Voor de hierna volgende rond vraag verwijzen wij naar ons num mer van morgen (Red.). GESLAAGDE OUDERAVOND TE HAAMSTEDE Scheidende leerlingen Beatrix-school ontvingen het diploma Onderwijs verliep gunstig in afgelopen jaar In een der lokalen van de Bea- trixschool werd vrijdagavond de jaarlijkse ouderavond gehouden, waarvoor weer een zeer goede be langstelling bestond. De voorzitter, de heer M. O. Hanse, verwelkomde in het bijzonder burgemeester Jhr. en mevr. Röell, alsmede wethouder J D. van Nieuwenhuizen. Hij her dacht met een kort woord wijlen wethouder T. L. Jonker, die ook steeds voor de belangen van de openbare school opkwam, waar zulks nodig was. Verder memoreer de hij nog het feit, dat de heer A. van Nieuwenhuize 25 jaar lid van de oudercommissie is, wat zeker een zeldzaam feit genoemd kan worden. Hierna volgde het financieel ver slag, waaruit bleek dat er nog een goed slot was van f 13, ondanks het feit dat er uit het schoolfonds een St. Nicolaascostuum en een pop penkast waren aangeschaft. Hierna richtte het hoofd der school, de heer S. de Haas, zich tot de aanwezige leerlingen, die in de loop van het jaar de school hadden verlaten, waarna de burgemeester met een toepasselijk woord aan de volgende leerlingen het diploma der school uitreikte: Lauw Baumann, Maatje Baumann, Kees Beije, Adri Blom, Ida Braai, Lena v. d. Bijl, Adri Capelle, Frans van Dijke, Ma- rinus van Driel, Jacobs van Driel, Lena Fondse, Elizabeth Geleijnse, Henk de Haan, Albert Hanse, Maria Jonker, Willy Mooij, Jan van Nieu wenhuize, Nellie Padmos, Nellie Priester, Jacob Rijnberg, Johanna Saman, Niek Slager, Annie van Strien, Jacoba Kaaijsteker. Het aftredende lid van de ouder commissie, de heer M. O. Hanse, werd bij akklamatie herkozen, ter wijl in de plaats van de heer J. C. van Strien, die niet herkiesbaar was, de heer C. v. d. Maas gekozen werd. De voorzitter dankte de heer van Strien voor het vele, dat hij in een lange reeks van jaren als lid van de oudercommissie had gedaan in het bijzonder wanneer er bij feestjes een beroep op zijn mede werking werd gedaan. Het schooljaar Hierna gaf het hoofd der school een overzicht van het schooljaar, waaruit bleek, dat het onderwijs regelmatig voortgang vond, zonder ziekte van het personeel of leerlin gen. Alleen de heer Smit moest we gens opkomen voor herhalings oefeningen gedurende 6 weken ver vangen worden door mw. de Graaf. Het schoolreisje naar Brussel was een zeer groot succes. Hij deelde verder mee, dat mej. Wisse wegens huwelijk geen handwerkonderwijs op de school meer zal geven en dat in haar plaats benoemd is mevr. Hack-Sloove, die hij welkom heette. Verder bracht hij dank aan burge meester en wethouders voor de dit jaar verleende medewerking. Ten slotte dankte ook hij de heer van Strien voor de prettige samenwer king als lid van de oudercommis- sie. In de pauze werd gelegenheid ge geven het werk van de leerlingen te bezien, terwijl ook weer een klei ne tentoonstelling was ingericht, van het handwerkonderwijs voor de meisjes en de handenarbeid, waarbij geconstateerd kon worden, dat beide vakken met vrucht zijn onderwezen. Na de pauze, waarin thee werd aangeboden, werden en kele door de kinderen gemaakte ar tikelen verloot, welke verloting een bedrag van f 84 opbracht. Dit be drag zal gebruikt worden om iets extra's voor aan te schaffen t.b.v. het onderwijs in handenarbeid. Het hoofd der school hield daar na aan de hand van een filmstrip een causerie over de geschiedenis van Amerika. Mevr. Blom-v. d. Wal vertelde eveneens aan de hand van een filmstrip het sprookje van „Hans en Grietje". ZIERIKZEE Padvindsters en padvinderij herdachten 100ste geboortedag van B.P. Plechtigheid in eigen sty I in 's Gravensteen In eigen typische stfyl hebben padvinders, padvindsters, kabou ters, welpen en gidsen tezamen met hun leidsters en in tegenwoordig heid van de districtscommissaresse mevr. du Croo-Vogelenzang, de A.D.C. Schouwen-Dulveland dhr. Nijhuis en de dames mevr. van Droffelaar en mevr. Coumou, als mede de heren M. Doeleman H.Jz. en dr. J. C. Röhner de denkdag gevierd bij gelegenheid van de 100- ste geboortedag van Lord Baden Powell, de stichter oan de padvin dersbeweging. De bijeenkomst vond vrijdagavond plaats in de grote zaal van het 's-Gravensteen, waar het ondanks de koude gezellig was. Na de ceremonie van het vlag- hijsen werd het „Hoort zegt het voort" gezongen, waarna een pad vinder de wet las. Mevr. du Croo stond in een toespraak stil bij het leven van B.P., die zij schetste als een man van uitzonderlijke paeda- gogische kwaliteiten. Grondstelling van zijn „Spel van verkennen" was de gedachte, dat niemand zelf het geluk kan ontlopen, als hij bereid is een zonnestraal te brengen in het leven van anderen. Spr. gaf hierna een overzicht van de ver schillende grote gebeurtenissen in het B.P.-jaar. Verder hoopte zij dat meer nog dan voorheen geprofi teerd zal worden van het buiten- bezit der padvinderij in de dui nen van Haamstede. Tenslotte stel de zij een tweetal naaizakjes ter beschikking, die aan mevr. Dijck- meester zullen worden overhandigd voor de Hongaarse vluchtelingen. De A.D.C. de heer Nijhuis, bond de jeugd op het hart te leven naar de idealen van B P., waardoor men veel voldoening voor zichzelf krij gen kan. Spr. herdacht met enkele korte woorden wijlen hopman Goettsch, die zo bijzonder veel voor de padvinderij op Schouwen-Dui- veland heeft gedaan. Spr. hoopte - nu hij hem als A.D.C. is opgevolgd - in zijn geest handelende veel te kunnen doen. De padvinders traden hierna aan met bordjes, waarop hun P.V.- idealen stonden vermeld. De kabou ters dansten de feeënkring, de pad vindsters gaven slagzinnen ten bes te, die betrekking hadden op de B. P.-herdenking. De welpen zongen het welpenlied. Enkele padvindsters en padvinders voerden tenslotte een tweetal eenaktertjes op. De bijeen komst werd na een traktatie beslo ten men een dankwoord van mevr. Fanfarekorps „Luctor et Emergo" gaf traditionele jaarlijkse uitvoering Korps beschikt over nieuwe instrumenten De traditie getrouw, gaf zaterdag voor het strêfeest het fanfarecorps „Luctor et Emergo" onder leiding van haar dirigent, de heer H. Roze- boom, haar jaarlijkse uitvoering voor donateurs. De grote zaal van het Dorpshuis was tot de laatste plaats bezet, toen de vice-voorzit- ter, de heer M. C. v. d. Bout (bij ontstentenis van de voorzitter, de heer J. M. de Nooyerj een wel komstwoord sprak tot de leden, donateurs en genodigden. Spr. betreurde het bijzonder dar de voorzitter deze avond niet aan wezig kon zijn, vooral nu het korps voor het eerst zijn jaarlijkse uit voering met nieuwe instrumenten in het nieuwe Dorpshuis geeft. Hij sprak hierbij de wens uit dat de heer de Nooyer spoedig uit het zie kenhuis ontslagen zal mogen wor den. Staande de uitvoering werd besloten aan de heer de Nooyer een telegram te zenden met de beste wensen voor zijn herstel. Na jaren van intensief lidmaat schap was de heer A. de Ruiter wegens ziekte genoodzaakt zich uit het actieve muziekleven terug te trekken. De heer v. d. Bout wenste hem een spoedig herstel toe. Het deed hem genoegen dat de oud-di rigent de heer L. C. Hoogerhuis be reid was gevonden deze opengeval len plaats in te nemen. Tot de burgerij richtte spr. ver volgens een woord van hartelijke dank voor het prachtige bedrag dat bijeen was gebracht voor het in strumentenfonds. Hierna werd door het korps een gevarieerd program ma uitgevoerd. Gespeeld werd „Vieux Camara- des", „A Handelian Suite" in vier delen in stijl van Hëndel, „La Dame de Picus", „Ouverture Tancrede", „Ouverture Zaanlandia" en „The Gladiators Farewell". Geconsta teerd kon worden dat de muzikale prestaties van het korps zich nog steeds in stijgende lijn bewegen. Het klankgehalte heeft, mede door de nieuwe instrumenten, een grote verbetering ondergaan, wat de ge speelde nummers ongetwijfeld ten goede kwam. Toneelspel „StormeMand" Door een achttal personen werd na de pauze opgevoerd het toneel spel in drie bedrijven „Stoi'm- eiland" van Rob Bertina. Dit stuk du Croo. Burgemeester mr. Dijck- meester zond bericht wegens ambtsbezigheden verhinderd te zijn Hij had medegedeeld zaterdag aan wezig te zullen zijn op de grote P.B.-herdenklngsbijeenkomst in de Dom te Utrecht. werd uitstekend vertolkt. De rollen waren door de medewerkers goed ingestudeerd. Jan Dekker, zeeman in hart en nieren, komt in conflict met zichzelf als hij aan het sterf bed van zijn jonge vrouw belooft te zullen zorgen dat ook Storm- eiland de beschikking zal krijgen over een reddingsboot om hulp te kunnen bieden bij de veelvuldig voorkomende strandingen. Dit leid de zelfs tot een breuk met de pleeg zoon van zijn ouders, die als enige overlevende van een scheepsramp als vliegenier het luchtruim ver kiest boven het ruime sop. Aan het slot komt echter alles in orde. Op uistekende wijze is men er in ge slaagd de bijpassende geluiden weer te geven. De spelers en speelsters werden na afloop beloond met een warm applaus. De ere-voorzitter, oud-burge meester H. Scholder, bracht na af loop, mede namens de aanwezigen, de spelers en het korps dank voor het gebodene, dat hij buitengewoon geslaagd noemde. De gemeente fe liciteerde hij met de prachtige aan winst van het Dorpshuis, dat voor vele verenigingen een uitkomst be tekent. Hierna sprak nog de heer v. d. Bout, waarbij hij de heer Scholder dankte voor het gesproke ne. Ook werd dank gebracht aan de heer Rozeboom. Tenslotte overhan digde spr. aan de tonelisten een aandenken als blijk van waarde ring. Met een gezellig bal werd de uitstekend geslaagde avond beslo ten. Geslaagde lijnvlucht over de Noordpool Zaterdagavond 22.30 uur pl. tijd is van het Hadenavliegveld te Tokio de DC-7c „Reidar Viking" opge stegen voor de eerste vlucht tussen Japan en Europa over de Noord pool en zondagmorgen 11.49 uur pl. tijd is van het vliegveld Kastrup bij Kopenhagen eveneens een DC- 7c, de „Guttorm Viking", vertrok ken met bestemming Tokio, even eens over de Nooixipool, machines van de S.A.S. (Scandinavian Air lines System), welke na deze ope- nlngsvluchten een passagiersdienst tussen belde steden zal onderhou den met een frequentie van twee maal per week. Zowel in Tokio als in Kopen hagen bestond zeer grote belang- Prinses Wilhelmina plaatst sierstuk bij „De Dokwerker" Prinses Wilhelmina was een der velen, die heden (maandag)morgen bij het monument „De Dokwerker" op het Jonas Daniël Meijerplein te Amsterdam de februari-staking van 1941 hebben herdacht. Vanuit haar auto, door het geopende por tier, volgde zij de sobere plechtig heid met de ernstige woorden van burgemeester Van Hall, de koor zang van het mannenkoor en de declamatie van verzetspoëzie van Marie Hamel. Stram stonden de acht leden van het erepeleton van oud-B.S.'ers, ge kleed in de bekende blauwe over all, terzijde van het gedenkteken. Langzaam ontplooide zich de half stok gehesen vlag met het Amster damse wapen en het devies „Held haftig, vastberaden, barmhartig". De prinses verliet haar auto en plaatste een stierstuk in de vorm van een margriet met rood, wit en blauwe linten aan de voet van „De Dokwerker", nadat burgemeester Van Hall een krans had gelegd na mens het stadsbestuur. N.V.V. bezorgd over bestedingsnota „Wij zijn ernstig bezorgd over de prijsontwikkeling die aan de gang is, want wij vrezen dat de vakbe weging, indien in deze gang van zaken niet spoedig een gunstige wending komt, zal moeten grijpen naar het enige verweermiddel dat haar ten dienste staat: het aan de orde stellen van een. loonsverho ging". Dit zei voorzitter C. W. van Win gerden naar aanleiding van de re geringsnota inzake de bestedings beperking in zijn rede, die hij za terdag gehouden heeft op de bui tengewone hoofdbesturenvergade- ring van het N.V.V. te Utrecht. Volgens berichten van de zijde van de Amerikaanse luchtmacht is een C-124 Globemaster van de luchtmacht vrijdag met 128 inzit tenden ten noorden van Seoel in Zuid-Korea neergestort. Er zijn vijf inzittenden om het leven gekomen en bijna alle inzittenden hebben te lijden van ontberingen, breuken, brandwonden of een zenuwinstor ting. Van de 56 inzittenden, die brandwonden opliepen, verkeren enige in een ernstige toestand; 20 mensen worden vermist. WAT UQT PE 61 n Opklaringen Verwachting tot dinsdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met hoofdzakelijk in het zuidoosten van het land plaatselijk nog enige re gen of motregen en hier en daar mist, later enkele opklaringen; zwakke tot matige veranderlijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 26 febr. Zon op 7.35, onder 18.16. Maan op 5.48, onder 15.21. Nieuwe maan: 1 maart te 17.12. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 febr. 1.24 v.m. 13.53 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 febr. 1.02 v.m. 13.24 n.m. HET WEEROVERZICHT Gedurende het weekeinde trok ken verschillende storingen over noord-Frankrijk, België en Neder land naar Duitsland en het Alpen gebied. Deze gingen vergezeld van uitgestrekte neerslaggebieden, die vooral in zuid-Duitsland en Zwit serland grote hoeveelheden brach ten; op verschillende plaatsen in 24 uur tijds ongeveer 60 mm. In ons land viel de neerslag za terdagavond. Vooral in de provin cies Zuid-Holland, Utrecht en Gel derland, maar deze dooide zondag na het binnenstromen van zachtere lucht van oceanische oorsprong snel weer weg. In het midden en zuiden van het land kwamen in deze zach tere lucht maximumtemperaturen van omstreeks 8 graden voor. De noordelijke provincies bleven ech ter onder invloed van koudere uit Duitsland aangevoerde lucht, waar in de temperatuur niet hoger steeg dan tot ongeveer 2 graden. De laatste van een serie storin gen trok maandagmorgen over Bel gië naar het oosten, waarna over de Britse eilanden een rug van hoge luchtdruk volgt, welke vergezeld gaat van opklaringen. De kans op regen neemt dan ook af. In het temperatuurverloop komt nog niet veel verandering. AANBESTEDINGEN BRUINISSE. Door het bestuur der waterkering van het calamiteu- ze waterschap „Bruinisse" werd vrijdag aanbesteed de onderhouds werken tot 31 december 1957 aan de zeewering v^n het genoemde waterschap. Ingeschreven werd als volgt: H. Stouten, Brouwershaven f 52.400. N.V. A. J. van Haaften, Den Haag f 52.150; D. Rentier, Noordgouwe f 51.555; M. van de Velde, Bruinisse f 51.300. De gunning is aangehou den. Zeer geslaagde uitvoering „De kleine Lofstem" Voor een geheel gevulde zaal gaf vrijdagavond het chr. kinderkoor „De kleine Lofstem" een zeer ge slaagde uitvoering. Veel is er die avond gezongen, de eerste nummers door de hele kleintjes en daarna door de wat groteren. Vooral met het programma na de pauze oogst te het koor o.l.v. de heer Joh Schouls groot succes. Inzonderheid de pittige mars- en wandelliedjes muntten uit door een beheerst en thousiasme en vonden een blij be sluit van deze avond.Dit pittige slot was zo verblijdend, omdat de jeugd hier zich zelf kon zijn en zich niet hoefde te forceren tot een wat zwaarwichtige expressie zoals in een enkel nummer voor de pau ze. Hierbij doelen wij op „Naar 't Paradijs", dat niettemin zeer ge voelig en fijntjes werd gezongen door Ditje Goudriaan. De avond werd geopend door de heer A. Jonker, die dit deed door het laten zingen van Psalm 75 1 en gebed. In een kort woord zei spr. vervolgens dat naar het woord des Heeren zingen Zijn lof verkon digen is. Waarderende woorden richtte spr. vervolgens tot de diri gent de heer Joh. Schouls, die zijn opvoedende taak belangeloos ver vult. Hierna werd het programma be gonnen met het bekende „De Her der". Het viel voor de hele klein tjes niet mee een begin aan deze avond te maken doch de spontane stelling voor deze nieuwe luchtlijn van de S.A.S., welke maatschappij in november 1954 reeds begonnen was met een verbinding tussen Ko penhagen en Los Angeles, even eens over het Noord poolgebied. De „Reidar Viking" is maandag om 9.44 uru pl. tijd in Kopenhagen geland. kinderlijkheid vergoedde de wat schuchtere stemmetjes. In „Zon dag" en „Naar Buiten" ging het al veel vlotter. „Zomermorgen" was een solo door het meisje Ratelband die het heel goed deed. Hierna kwamen de grotere jon gens en meisjes aan de beurt die onder de straffe leiding van de di rigent heel netjes en strak het „Oogstlied" brachten. Heel plezierig en vlot werd vervolgens gezongen „Mooi weer", waarna Greetje Bolle bijzonder mooi de solo zong in het stemmige „.Avondklokken". Bert Sies en Mientje van der Klis brach ten samen „Het licht des daags" en Leni v. d. Zande, Dini Kloet en Maarten Schouls het „Goeden Nacht". Na de pauze, waarin een geani meerde verloting plaats vond, tin kelden de jeugd-eigen frisse liedjes door de zaal. Een enkele maal wat onzuiverheden in de hogere „regi onen" daargelaten liep het pro gramma gesmeerd. De kleintjes Rinie Berrevoets, Hannie Mol, Chris Schouls en Rien Schouls (duet dubb.) zongen ontwapenend de „Postiljon". Bert Sies, Anke Fol- mer en Anke Schouls een Lente lied. Het slot van het programma. Morgenwandeling, Marslied en Veedrijven viel zo in de smaak dat een toegift moest worden gegeven. Aan het einde van deze avond, die zeer hoopgevend was, dankte de heer T. Sies de dirigent namens de ouders en bood hem een lectuur bak aan als blijk van waardering. De heer Schouls wees er hierna op dat zingen evangelie is en dat hij zijn werk als plicht ziet. De heer de Bruine sloot vervolgens met dank gebed. De piano-begeleiding was in goe de handen van de heer J. Schouls.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2