Vijzels deden toren van Serooskerke kantelen om lijn in de fundering BROUWERSHAVEN Geslaagde uitvoering muziekvereniging „Apollo' Goed toneelspel voor gevulde zaal Donderdagavond heeft de muziek vereniging „Apollo" te Brouwers haven een zeer geslaagde uitvoe ring gegeven voor haar donateurs in hotel „Jacob Cats". Voorzitter W. v. d. Bos verwel komde de geheel gevulde zaal, in het bizonder burgemeester J. L. v. Leuwen en oud-burgemeester, te vens ere-lid dhr. Gast. Het muzikale programma onder leiding van dirigent P. H. J. Ever wijn, opende met een pittige mars „Brussel-Rijssel". Vervolgens werd een stuk van Boedijn, getiteld „Cia- conna Antiqua" vertolkt, dat dezer dagen ook door diverse beroeps corpsen voor de radio werd ge speeld. In dit nummer kon men de zuiverheid van het korps tot in de finesses beoordelen, welke de toets der kritiek glansrijk kon door staan. De polka voor twee pistons „Jules et Jean" viel bij het pu bliek bijzonder goed in de smaak. De solisten J. de Masier en P. Bol kenbaas mochten dan ook een ware ovatie der toehoorders in ontvangst nemen. Verder werden nog ge speeld „Les joyeuses commères de Bastia", een ouverture, en tot slot de mars „Les joyeux muslciens". Na het optreden van het korps trad het jeugdorkest voor het voet licht met een drietal werkjes. Ook hier werd voortreffelijk gemusi ceerd o.l.v. dhr. Everwijn. Hopen- lijk zullen andere jongeren in de gemeente zich aangetrokken voelen tot dit orkest van jongeren, opdat de muziekvereniging zich straks met nieuwe leden kan versterken. Goed toneelspel Hierna was het de beurt aan de tonelisten, die opvoerden „Dokter Bavino". Dit drama werd op zo'n buitengewone manier voor het voetlicht gebracht met een bijzon der effect, dat velen in de zaal hun ontroering niet meester waren. De rollen waren alle in goede handen, doch de vertolkers van dokter Ba vino (dhr. Waleboer) en Violetta (mevr. v. Nieuwenhuize-v. IJssel- dijk) willen we met name noemen. Hun spel was tot in de puntjes per fect. De decors, welke vervaardigd werden door de heren Waleboer en v. Dongen, droegen ten volle bij tot het welslagen van dit dramatische stuk. Aan het slot van deze avond dankte de heer Everwijn allen die hebben meegewerkt tot het wel slagen van deze uitvoering en de heer v. d. Bos dankte alle milde gevers en geefsters die iets hebben afgestaan voor de loterij. Een ge- Vergadering gemeenteraad In een toelichting op de stukken van de woensdag a.s. te houden raadsvergadering, wordt verder op gemerkt dat de schenking van een koppel eenden voor de stadsgracht, mede is gedaan door de heer J. v. d. Belt, evenals de heer Krepel in deze gemeente werkzaam voor het Technisch Adviesbureau van de Ver. van Ned. Gemeenten. In ver band met de benoeming van de heer M. C. Verheijen tot wethou der, is een vakature ontstaan in de Woonruimtecommissie. Ter voor ziening is een tweetal opgemaakt, bestaande uit de heren L. Broekema en J. L. Zappeij. Ter voorziening in de vakature van Publieke Wer ken is een tweetal opgemaakt, be staande uit de heren M. de Moor en J. Rameijs. Verzocht wordt ver der door b. en w. om een onteige ningsprocedure m.b.t. het perceel sectie E no. 845, in eigendom toe behorend aan B. W. Schot en mej. Th. ten Haaf. jaatnstGde Ned. Chr. Vrouwenbond Dinsdagavond hield de afdeling Haamstede van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar eerste jaarvergadering. De presidente mevr. de Haas opende deze verga dering. Het huishoudelijke gedeelte werd eerst afgehandeld. Het be stuur dat in zijn geheel aftrad, is met algemene stemmen herkozen, behalve mevr. van Vliet, die we gens vertrek bedankte. In haar plaats werd mevr. Gilijamse-Stahl gekozen. Op deze avond gaven zich 12 nieuwe leden op, zodat het le dental steeg tot 97. Na de pauze hield ds. van der Klis uit Zierikzee een inleiding met lichtbeelden over het onderwerp: De wonderen der natuur. Vele van de mooie opna men had de spreker, die zelf een groot natuurliefhebber is, zelf ge maakt. De causerie, die zeer in de smaak viel, werd met zeer veel be langstelling gevolgd. Aan het einde der vergadering deelde het bestuur mede, dat op 19 maart als spreek ster hoopt te komen zr. van Kuyck van de Willem van den Bergstich ting. Hierna werd de avond door ds. v. d. Klis met dankzegging ge sloten. zelllg bal door de Merry Boys be sloot deze avond. Rest nog te vermelden dat woens dagavond j.l. de generale repetitie werd bijgewoond door een groot aantal ouden van dagen. Voor deze geste dankte de voorzitter van de Bond voor ouden van dagen, de heer J. Wisse. IJ] föurgh „Nu met Hope'' gaf geslaagde uitvoering Tot de laatste plaats was de grote zaal van „Het wapen van Burgh" woensdagavond bezet, toen de vi- ce-voorzitter van de gemengde zangvereniging „Nu met Hope" de uitvoering opende. Spr. herdacht in een kort herdenkingswoord de overleden voorzitter, wijlen de heer T. L. Jonker, die gedurende ruim 50 jaar de vereniging in tal van functies, waarvan vele jaren als voorzitter diende. Nadat enkele ogenblikken van stilte in acht wa ren genomen, zong het koor het „Beati Moritur". Daarna verwelkomde hij de tal rijke aanwezigen, ln het bijzonder de burgemeester, Jhr. A. van Cit- ters en mevr. van Citters, verschil lende notabelen uit de gemeente en afgevaardigden van zusterver enigingen. Hij sprak er zijn teleur stelling over uit, dat het ledental van de vereniging langzaam achter uit gaat, vooral wat het mannelijk element betreft, waarom hij een dringend beroep deed op de jonge ren de gelederen van „Nu met Ho pe" te komen versterken. Onder leiding van de dirigent, de heer H. Rozeboom, zong het koor daarna in twee gedeelten een acht tal nummers, waarbij de geringe bezetting van de mannenpartijen nu en dan bleek. Opvallend goed werden „Ecce, Quomodo Moritur" en „Panis Angelicus", vooral wat de uitspraak betreft, uitgevoerd. Actueel was het laatste nummer „Koor Fantasie", in verband met de herdenking van de 350e geboor tedag van M. A. de Ruyter. Na de pauze, waarin de gebruikelijke ver loting werd gehouden, werd het to neelstuk ln drie bedrijven van Maarten van Vught „De zon tege moet" ten tonele gebracht. De moei lijkste rol in dit stuk vonden wij die van Frank, op uitstekende wij ze vertolkt tot het „happy end" toe, met daarnaast mevr. Roodselaar, die door haar toneelervaring, haar rol op overtuigende wijze speelde. Ook alle andere speelsters en spe lers speelden voor wat zij waard waren, doch een openbaring voor velen was juffrouw Roos, de werk ster, die niet alleen voor „de lach", doch ook voor „de traan" zorgde. De voorzitter dankte aan het eind het publiek voor zijn medeleven en de speelsters en spelers voor hun spel, terwijl hij de beide gastspe- lers, de heren van Zuijen en Roos een kleine attentie aanbood. Een zeer geslaagd bal besloot deze mooie uitvoering. Vieuuerkerk Geslaagde uitvoering fanfarecorps Woensdagavond gaf het fanfare corps Oefening en Uitspanning al hier in de „Meebaal" haar jaarlijk se uitvoering. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Het was de voorzitter, de heer van Dijk, in zijn openingswoord een genoegen dat zo velen aanwezig waren Hij zag daar een bewijs in dat het korps bij de Een uniek karwei Zo werd het „Pisa-effekt" weggenomen Een zeker voor Schouwen-Dnlve- land unieke, maar minder specta- kulaire gebeurtenis dan men ver wachten zou, heeft donderdagmid dag plaats gehad te Serooskerke, waar een Vllssingse bouwlirma er in Is geslaagd de sterk uit het lood staande toren van de Ned. Herv. kerk - reeds geruime tijd van zün spits ontdaan - recht te zetten. Niet volkomen loodrecht evenwel, want dat het zo lijkt is optisch bedrog, maar wel redelijk recht. Een moeizaam karwei Is hier mede tot een goed einde gebracht en bouwkundig staat nu niets de Ingezonden mededeling Mooi en Gezond! HAMEA-Qelei: mooie, gavehanden. 95 ct HAMEA-Crème: fris gezonde huid. 95 ct Het is de Hamamelis die het 'm doet bevolking gewaardeerd wordt. Een bijzonder woord van welkom werd gebracht aan de heren A. van den Berge, de oud-directeur en C. Steendijk, een oud-bestuurslid, die de uitvoering kwamen bijwonen. Verder deelde de voorzitter mede dat een apart stukje in het pro gramma wordt ingelast, nl. drie jonge kinderen uit de muzikale fa milie Radewalt, respectievelijk 7 en 9 jaren oud, zullen een klein num mertje ten gehore brengen. Hierna geeft hij 't woord aan de directeur de heer Jacs. Heijboer. Direct daar op wordt het programma met een pittige mars geopend. De muziek stukken, welke ten gehore worden gebracht, getuigen dat er ernstig is gestudeerd en zonder een of ander nummer te kort te doen mogen wij toch opmerken dat de ouverture „Paix et Labeur" en opera de Flotow „Variété sur Martha" onze bewondering hebben gehad, wat ook het publiek door een overtui gend applaus heeft bewezen. Het nummertje dat de kline Radewalt- jes gaven was, hun leeftijd in aan merking genomen, keurig en werd met een stevig applaus en een bloe metje beloond. Het toneelstuk „Ste nen vooor brood" werd voortreffe lijk gespeeld en was een stuk dat hier op zijn plaats was. Uitgebeeld werd een bloeiend kwekerij bedrijf dat moet verdwijnen voor een aan te leggen verkeersweg. De oude kweker verdedigt zijn rechtmatig eigendom, doch moet tenslotte mét zijn gezin de vlag strijken voor het algemeen belang en migreren naar Canada. Wij willen geen uitzonde ring maken, alle tonelisten lieten zich van hun beste kant zien, doch de oude kweker en zijn vrouw, resp. de heer L. van Poperlng en mevr. KI. Heijboer-de Bil hadden een zware rol en hebben deze voor treffelijk vertolkt. Na afloop dankt de voorzitter de tonelisten voor de moeite die zij zich hebben getroost dit mooie stuk in te studeren waaraan vele uren zijn opgeofferd. De dames werden beloond met bloemen en het echt paar van Popering-Slootmaaker met een vaas met bloemen. Verder dankt hij de directeur en de leden van het korps voor de mooie avond voor hun prestaties gegeven. Ook de aanwezigen wordt dank gebracht voor hun opkomst en voor de steun die het korps steeds in ruime mate mag ondervinden. Het geheel werd met een gezellig bal besloten. Nieuwe zaak in zuivelproducten aan de Ring werd in gebruik genomen Winkel voldoet aan moderne eisen Donderdagmiddag werd alhier de nieuwe zaak in zuivelproducten van de heer N. Bouwman geopend. On middellijk na de openstelling vulde de ruime winkel zich met klanten, die gebruik maakten van de bij ge legenheid van de opening in uit zicht gestelde reklame. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. de heer M. A. Beije, die indertijd de heer Bouwman in de gelegenheid stelde zijn melkhandel over te ne men (hieruit is de nieuwe zaak in zuivelproducten ontstaan), de heer T. Smalheer namens de V.Z., de leverancier van de „Weesper Kluit" en twee collega's van de heer Bouw man, n.l. de heer Lodewijk te Zie rikzee en de heer Bolijn te Brui- nisse. De winkel, die aan moderne eisen voldoet, ls voorzien van een inge bouwde Frigidaire, welke geleverd werd door het Koeltechnisch Bu reau te Middelburg. Een toonbank met vitrine en een ruime etalage In deze ruimte kan zo nodig ge stookt worden om deze voor vorst gevoelige producten op de juiste temperatuur te houden. Een ruim pakhuis, tevens garage, completeert het bedrijfsgedeelte. Dank zij de medewerking van het gemeentebe stuur is een ruime toegang met los plaats tot deze ruimte verkregen, waardoor de aanvoer van produk- ten op gemakkelijke wijze kan plaats hebben. Naast het bedrijfsgedeelte ligt de ruime en efficiënt ingerichte wo ning, van waaruit men gemakkelijk in de winkel kan komen, zonder dat deze onmiddellijk met elkaar in verbinding staan. Gelegen op een zeer gunstige stand aan de Ring van het dorp, is dit een belangrijke aanwinst voor de gemeente. De hoofdaannemer J. v. d. Werf (als metselaar), met zijn onderaan nemers Padmos (timmerman), De Meij (schilder), v. d. Klooster (elec- tra en sanitair) en Saman (ijzer werk), hebben met architect Giljam geven aan het geheel een enigszins een pand gebouwd dat belangrijk steedse allure. Een snelweger en bijdraagt tot de verfraaiing van de snijmachine completeren de win kelinventaris. Achter de winkel ligt het spoellokaal, dat tevens dienst doet als bergruimte voor gesteri liseerde producten en van waaruit de koelruimte gevuld kan worden. gemeente. Bij de talrijke gelukwensen, waarvan vele van bloemen verge zeld gingen, voegen wij gaarne de onze en wensen de heer Bouwman veel succes met zijn nieuwe zaak. Van onze redacteur verdere voltooiing van de kerk restauratie meer in de weg. De uit het midden van de vijf tiende eeuw daterende toren ls dus geworden tot een van de zeer wei nige in de wereld die een klein reisje heeft gemaakt. Wat men ln Plsa niet aandurft, ls te Seroos kerke geschied. Reeds lang tevoren zijn arbeiders begonnen met het treffen van de maatregelen, die nodig waren om de operatie van gistermiddag te doen gelukken. Een scheiding werd gemaakt tussen toren en kerk, daar deze aan elkaar waren gebouwd. Aan de zijde van de kerk werd hierna bij de voet van de toren de onderste steenlaag diep ingehakt. Om instorten te voorkomen werd van de kerk uit een stempel tegen de hellende zijde geplaatst Het fun dament onder het ingehakte ge deelte werd daarna voorzien van een betonplaat, die op een strook papier werd aangebracht om te voorkomen dat plaat en fundament aan elkaar vast zouden komen te zitten. Eveneens aan de voet van de toren werd daarna een wig ge hakt Onder eerstgenoemde beton plaat werd een zg. hydraulische stempel geplaatst, waarna het werk van gistermiddag bestond uit het opdrukken van de toren met be hulp van vijzels, die 200 ton kracht bleken nodig te hebben om het ge vaarte aldus over een tevoren be paalde lijn in de fundering te kan telen. Juiste voorbereiding Het eigenlijke werk van de recht zetting was in luttele minuten vol tooid. Bij dit uitzonderlijk karwei kwam het uiteraard aan op een juiste voorbereiding en deze bleek goed te zijn geweest, zodat thans de toren voor het oog vrijwel recht staat, al is er altijd nog een afwij king. De verschuiving van de toren was waarneembaar op een lood recht naast de toren geplaatste maatlat. Aanvankelijk was het al lemaal onzeker of het karwei don derdag wel volgens de plannen zou kunnen worden uitgevoerd. Na enig PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 24 februari Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds v. Roon, 7 uur ds Rijks; Ver.-gebouw: 9.30 uur ds Groot. Kerkwervc: 10 u. ds v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Buinlnk. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Ren esse: 7 uur ds v. Liere. Noordwelle: 10 uur ds van Liere. Eikerzee: 10 uur ds v. d. Ban (in de noodkerk te Scharendijke). Brouwershaven: 11 uur ds Groot. Zonnemaire: 10 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Swaak. Dreischor: 10 uur ds Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 uur ds Rijks, 6 uur ds v. Roon. Sirjansland: 10 uur dhr Sljthoff, 6.30 uur leesdienst. Brui- nisse: 10 en 5 uur vie. van Dijk. St. Phillpsland: 9.30 uur ds Breure, 2.30 uur ds v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. ds. M. E. Monsees. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede en Renesse: geen opg. ontv. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 10 en 5 uur ds Schuddebeurs. Zonne maire: 10 en 2.30 uur ds G. Aalbers- berg uit Vlaardingen. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 6 uur cand. de Winter uit Amsterdam. Bruinisse: 10 en 3 uur cand. J. D. te Wenkel uit Voorthuizen. Anna Jacobapol- der: 10 en 2.30 uur ds A. G. v. d. Stoel uit Bergen op Zoom. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds v. d. Klis, 6 u. ds L. Kleissen( schipperspred. te Utrecht). Kerkwerve: 10 uur ds L. Klelssen, 6 uur ds v. d. Klis. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds L. Kleissen. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2 en 6 uur leesdienst. St. Phillpsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten ln Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst; Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Phillpsland: 9.30, 2.30 en uur dhr. Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.80 uur verlossingssamenkomst. malheur met een der compressoren werd men ln die mening versterkt, maar even na vier uur gaven de vijzels het laatste duwtje en kon de uitvoerder en de architect de heer M. J. J. van Beveren te Mid delburg tevreden zijn. Vanzelfspre kend trok het karwei grote belang stelling. De Serooskerkers wilden wel eens zien hoe hun toren het tij dens de „reis" maakte. Aanwezig waren verder de loco-burgemeester, de heer P. van Beveren te Zierik zee en verschillende andere auto riteiten. Het „Pisa-effekt" van de toren van Serooskerke is weggenomen en straks zullen de toeristen in de ver te het pittoreske kerkje zien liggen en wel niet kunnen vermoeden, dat de „onwankelbaarheid" althans van deze toren niet opgaat. De toren wacht thans op het aanbrengen van de afgenomen steenlaag van boven en het plaatsen van de spits. Dan ziet het er weer uit of er niets ge beurd is. Alleen de toren zelf weet beter! Heden (vrijdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 7.30 uur, uitvoering chr. kinderkoor „De kleine lofstem". DreischorDe dri^ schapen, 7 uur, uitvoering „Crescendo". Sirjansland: Verenigingsgebouw, 7.30 uur, uitvoering k.v. DES. Nieuwerkerk: De Meebaal, 7 uur, uitvoering „O. en U." Oosterland: Conferentiekamer, 7.30 uur, emigratie-voorlichtingsbij- eenkomst. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, „Ro sé Marie" (a.l.). Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur, „De Prinsstudent" (a.l.). Dreischor: De drie schapen, 7 uur, uitvoering „Crescendo". Sirjansland: Verenigingsgebouw, 7 uur, uitvoering k.v. DES. Brouwershaven: Jacob Cats, uit voering „Apollo". Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, „El Alamein" (14 j.); 8 uur, „Rose Marie" (a.l.). 22.48 n.m. n.m. 12.51 n.m. 22.29 n.m. 23.55 n.m. n.m. Zondagsartsendlenst doktoren Zondag 24 febr.: dokter Vogelaar. Droog weer Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking en droog weer; zwakke tot matige, oostelijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 23 febr. Zon op 7.42, onder 18.10. Maan op 3.57, onder 12.21. 24 febr. Zon op 7.40, onder 18.12. Maan op 4.41, onder 13.18. 25 febr. Zon op 7.37, onder 18.14. Maan op 5.17, onder 14.19. Nieuwe maan: 1 maart te 17.12. Laatste kwartier: 21 febr. te 13.18. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 23 febr. 9.54 v.m. 24 febr. 11.28 v.m. 25 febr. 0.16 v.m. BROUWERSHAVEN: 23 febr. 9.36 v.m. 24 febr. 11.08 v.m. 25 febr. 12.26 n.m. Doodtij: 23 februari. HET WEEROVERZICHT Een omvangrijk depressiegebled op de oceaan breidde zich afgelopen 24 uur langzaam verder naar hel oosten uit, waardoor boven de Britse eilanden en onze omgeving de wind naar zuid tot oost draalde. Een klein storingsgebied splitste zich daarbij van de oceaandepressie af. Dit veroorzaakte in Frankrijk regen en sneeuw. Verwacht mag worden dat dit in betekenis afne mend naar het Alpengebied zal trekken en in ons land geen neer slag zal brengen. Wel is het er de oorzaak van dat de wind ook de komende 24 uur in de oosthoek zal blijven en in het temperatuurver- loop vrijwel geen, verandering komt. De hoofdkern van het depressie- gebied op de oceaan nam nog aan zienlijk in diepte toe. In het cen trum daalde de luchtdruk tot on geveer 955 millibar. De kern be weegt nu nog maar langzaam naar het noordoosten. In Scandinavië wordt de luchtdruk geleidelijk ho ger, hoewel zich voor de Noorse kust nog steeds een kleine depres sie weet te handhaven welke tot op grote hoogte geheel gevuld is met koude lucht. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Veel op het spel voor Zierikzee in thuiswedstrijd tegen De Schutters. Burgh krijgt moeilijke opgave tegen DHV. De heer J. Volkeri gekozen tot bestuurslid K.N.V.B. afdeling Zeeland. Er komt bekercompetitie voor zaterdag- en zondag voetbal Door de zeer slechte weersom standigheden werden in de afgelo pen week, op Zierikzee na, alle xoedstrijden waarbij verenigingen van ons eiland waren betrokken af gelast. Alleen in de 3e klasse C en de 4e klasse G vonden enige wed strijden doorgang. Zierikzee boekte een stevige 4-1 overwinning op Virtus, waardoor het weer wat rus tiger adem kan halen. Veerse Boys is door de 4-0 overwinning op WSC nu vrijwel zeker van de titel. De Schutteri deden het lang niet {jek door tegen Dongen uit gelijk te spe len (2-2). HERO, dat de puntjes ook nog goed kan gebruiken gaf Heus- den geen kans (4-0), terwijl RWB RKC de inzet deelden (1-1). RKDVC zag zich thuis door VES geklopt (1-2). In de 4e klasse G kreeg RSV, 'van Halsteren een zware nederlaag te slikken (5-0). Nieuw Borgvllet klom door een 2-0 zege op Noordhoek op tot de twee de plaats op de ranglijst. Kaaise Boys ten slotte scoorde er lustig op los tegen NSV (8-1). Met de over het algemeen niet te beste velden waarover de vereni gingen op Schouwen-Duiveland be schikken, zijn de verwachtingen dat dit weekeinde een volledig pro gramma kan worden afgewerkt weer niet erg hoopvol. MEVO krijgt aterdagmlddag bezoek van Ka- pelle, waaraan het de handen vol zal hebben. Kats speelt thuis tegen Wolf aartsdijk, wat voor de thuis club de laatste kans is om de lei ders te bedreigen. Yerseke heeft weinig kans op succes tegen SVD. Heinkenszand gaat tegen Wisse- kerke weer een nederlaag tegemoet. Kloetinge gaat met de beste papie ren naar Goes IV. In de 2e klasse D zal Zierikzee II, dat steeds beter gaat spelen, zich zeker niet gemak kelijk gewonnen geven tegen Bruse Boys. Dulveland krijgt geen gemak kelijke opgave om Burgh II op eigen veld van de winst af te hou den. De strijd tussen Bruse Boys II en MEVO III ls èr een van gelijk waardige ploegen waarbij de uit slag niet ver van een gelijk spel zal liggen. Bij de junioren wint Brou wershaven van Zierikzee II even als Renesse dit doet van MEVO. Voor Dreischor is er xveinig kans op succes weggelegd nu Zierikzee op bezoek komt. Zonnemaire zal het wellicht niet tegen Burgh, op eigen veld, kunnen klaren. Voor Zierikzee staat er zondag in de thuiswedstrijd tegen De Schutters veel op het spel. Weten de rood zwarten deze wedstrijd te winnen, en daartoe is de kans aanwezig, dan moet het al raar lopen willen zij xiog gevaar lopen om hun plaats in de 3e klasse te verspelen. Virtus moet op eigen terrein van HERO kunnen winnen. Heusden zal het Veerse Boys wel niet moeilijk kun nen maken. WSC daarentegen kan aan RKC wel eens een puntje af moeten staan. VES is favoriet tegen Dongen. In de 4e klasse G komt Burgh uit tegen de rode lantaarn drager DHV in het veld. Dit wordt een moeilijke opgave voor de men sen uit de Westhoek en een gelijk spel zou zeker al niet onverdien stelijk zijn. Steenbergen zal de han den vol krijgen aan Nieuw Borg- vliet. Halsteren gaat met de beste papieren naar Noordhoek. DEVO kon wel eens in staat zijn om Kaai se Boys een puntje af te snoepen. SC Gastel kan zich weer xoat op werken door van NSV te winnen. In de le klasse B van de afd. Zee land moet Renesse de uitwedstrijd tegen Burgh II kunnen winnen. Zierikzee II, dat de laatste wed strijden geheel van slag is, gaat op bezoek by Dreischor, dat zeker by voorbaat niet is geslagen. In de 2e klasse B gaat SVOWK tegen Brou wershaven II met de winst strijken. Bij enkele kandidaatstelling is tot bestuurslid van de K.N.V.B. afd. Zeeland in de vacature van de heer J. W. Gudde gekozen de heer J. Volkeri te Zierikzee. Daar de competities van de afd- Zeeland tot heden een vlot verloop hebben ge had, heeft het afd.-bestuur ge meend dit jaar weer eens een be ker-competitie te moeten organi seren zowel voor de zaterdag- als voor de zondagcompetitie. Voor de verenigingen op ons eiland ls dit een prachtige gelegenheid zich ook eens met de elftallen van buiten S. en D. te meten. Naar mij bekend is hebben reeds enipe verenigingen van S. en D. voor deze wedstrijden ingeschreven. De inschrijving voor deelname aan de bekercompetitic kan geschieden tot uiterlijk 27 fe bruari a.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2