Raadsel in Nijmegen ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 No. 18107 HAAMSTEDE Lezing eu demonstratie over en met de Agria-tractoren voor tuinbouw Nieuw schurftbestrüdingsmlddel aan de markt In hotel Bom werd vorige week een lezing gehouden over „De Agria in de fruitteelt", waarvoor zeer goede belangstelling bestond. Deze lezing werd georganiseerd door de firma S. P. Groenleer te Kapelle-Biezellnge, in samenwer king met de Handelsmaatschappij Joosten te Amsterdam, importeur van de Agria-tractoren. In de zaal waren verschillende typen Agria's op overzichtelijke wijze opgesteld, terwijl ook de K.W.H.-nevelspuften in verschil lende uitvoeringen aanwezig wa ren. De heer Groenleer sprak een wel komstwoord namens de firma Joos ten en zijn eigen firma, waarna hij het woord gaf aan de vertegen woordiger van de firma Joosten, de heer Ruven, die een korte uiteen zetting gaf van de ontwikkeling van de Agria-fabriek, die zich voor al heeft toegelegd op de vervaar diging van zgn. „verplegingswerk- tuigen" voor de land- en tuin bouw. Voor wat de tuinbouw be treft zfln het vooral de kleinere machines die deze fabriek op de markt brengt, omdat deze in de moderne fruitteelt 't meest op hun plaats zijn. Ook de zwaarte van deze werktuigen speelt een rol, waarom zij tegenwoordig vervaar digd worden van lichte staalplaat in tegenstelling tot vroeger, toen gietijzer gebruikt werd. De fabriek heeft een productie van 10.000 tweewielige kleine trekkers. Deze kleine machines, waarvan er ook al verschillende In de Westhoek ge bruikt worden, zijn uitstekend aan gepast aan de bedrijven, zoals b.v. het „verstekstuur", waardoor het mogelijk is de grond tot vlak bij de bomen te bewerken. Op een voudige wijze kunnen verschil lende werktuigen aan deze trekkers gemonteerd worden. Na de pauze hield de heer Groen leer een inleiding over de aanwe zige nevelspuiten, waarvan hij de voordelen opsomde, o.a. dat met de B 508 de hoeveelheid vloeistof die verspoten moet worden, kan va riëren van 200 tot 2.000 liter per hectare. Tenslotte deelde hij nog een en ander mee over het nieuwe schurftbestrijdlngsmiddel, dat dit jaar voor het eerst aan de markt komt, n.l. Aateck, en dat belang rijke voordelen heeft boven andere middelen. In aansluiting op bovenstaande lezing werd vrijdagmorgen op het bedrijf van de heer I. C. Boot te Haamstede een demonstratie met de Agria-trekkers met aanhang- werktuigen en de K.W.H.-nevel- spuiten gegeven, waarvoor uiter aard van de zijde der fruitkwekers zeer grote belangstelling bestond - mede in de hand gewerkt door het gunstige weer. Nederlandse militairen naar Noorwegen Te Oslo ordt vernomen, dat aan de Nederlandse autoriteiten .een voorstel zal worden gedaan voor uitwisseling van Noorse en Neder landse militairen gedurende hun verlofperiode. Indien dit voorstel van Neder landse zijde wordt aanvaard, zullen de eerste twintig militairen van weerskanten in de komende win ter elkanders landen bezoeken. Twee militairen omgekomen In de vorige nacht omstreeks 2 uur zijn twee militairen van de Ko ninklijke Luchtmacht bij een auto ongeval op de Haarlemmerweg even voorbij Tuindorp-Geuzenveld om het leven gekomen. Zij zaten in een personen-auto, die waarschijn lijk tengevolge van slippen tegen een lichtmast was opgereden. Het waren de 23-jarige kornet- jhr. H. J. Loudon uit Velsen en de 24- jarige tweede luitenant J. L. M. F. Bastiaens uit Maastricht. Beiden waren ongehuwd en beho'orden tot het 101e verkenningsbataljon der cavalerie. HONGARIJE Eerste rechtszaak tegen vrijheidsstrijders De eerste openbare behandeling van een rechtszaak tegen opstan delingen is maandag te Boedapest begonnen. Drie rechters, onder wie één vrouw, moeten oordelen over een vrouw en elf mannen, die be schuldigd worden van moord, po ging tot moord, opruiing en het ver bergen van wapens. Ongeveer driehonderd belang stellenden werden in de rechtszaal toegelaten, onder wie Hongaarse en buitenlandse journalisten en foto grafen. Rondom het gerechtsge bouw patrouilleerden politieman nen met machinepistolen. De vrouwelijke rechter, dr. Ma- tild Toth, is de verhoren begonnen met het vragen naar gegevens over de persoon van de verdachten. Toen zij de 26-jarige slotenmaker Ferenc Goenczi vroeg of hij goed gezond was, antwoordde hij: „Neen, de Russen hebben mij hard geslagen' De rechter ontnam hem het woord en zei dat het nu niet het ogenblik was daarover te spreken. Vier verdachten worden beschul digd van moord. Eén van hen is de 25-jarige studente Ilona Toth. Amerikaans blad in Polen Naar wordt meegedeeld, heeft de Poolse regering aan een Ameri kaans dagblad (The New York Ti mes) toegestaan exemplaren van de internationale editie van dit blad in Warschau te verkopen. De eerste zending van vijfhonderd exempla ren van het blad is gisteren per vliegtuig naar Warschau verzon den. De kranten worden in de na middag in de voornaamste kiosken van de stad uitgestald. Men is overeengekomen, dat voortaan elke dag exemplaren van het blad per vliegtuig naar War schau zullen worden overgebracht. Lelystad wordt centrumstad Lelystad wordt een van de be langrijkste verkeersknooppunten in Nederland; het krijgt in de toe komst wegverbindingen naar alle grotere plaatsen rond het IJssel- meer. Een spinneweb van wegen, met Lelystad in het centrum, zal gaan leiden naar Emmeloord (en verder naar Assen, Leeuwarden, Groningen), Kampen, Zwolle, El- burg, Harderwijk, Amersfoort, Utrecht (via Huizen), Muiderberg (aansluiting naar Amsterdam) Schellingwoude (aansluiting op IJ- oeververbinding), Marken, Edam, Alkmaar, Hoorn en Enkhuizen. De Societé Nationale des Pe- troles d'Aquitaine heeft bekendge maakt, dat zij in zuidwest-Frank rijk op een diepte van 1.908 meter olie heeft aangeboord. De put pro duceerde in zeventig minuten 1.400 liter olie, terwijl er tevens gas naar boven kwam. De maatschappij noemt de vondst veelbelovend. De omvang van de olielaag moet ech ter nog worden vastgesteld. DRAMA AAN DE GRENS VUf Oostenrijkers gevangen nenomen Twee Hongaarse soldaten, die zondagavond om politiek asiel heb ben verzocht, hebben meegedeeld te hebben gezien, dat vijf Oosten rijkers naar een grenspost in Hon garije zijn opgebracht. Het gaat hier om Oostenrijkers, die volgens de berichten van zon dag, door Hongaarse grenswachters zijn gevat, toen zij trachtten een paar uitgeputte Hongaarse vluchte lingen te helpen. Ooggetuigen deelden maandag mee, dat Hongaarse soldaten op de Oostenrijkers hadden geschoten, van wie er één werd gewond. De Hongaren voerden de gewonde op een baör over de grens naar Hongaars grondgebied, zo zeiden de ooggetuigen. Teneinde nieuwe incidenten te voorkomen, heeft het Oostenrijkse leger bevel gekregen de eenheden langs de grens te versterken, aldus is maandag in Wenen bekend ge maakt. Boeken en Brochures BOEK OVER HONGARIJE Mevrouw C. J. Ooms-Vinckers is teruggekeerd van een verblijf in Zuid-Slavië en Hongarije. Zij heeft daar een roman geschreven, die nog voor de Boekenweek zal verschij nen onder de titel: „Het hout is sterker dan de bijl". Deze roman geeft een reëel beeld van de jonge mensen van Oost-Europa, van hun onzekerheid en hun strijd voor de vrijheid. Uitvoerig wordt beschre ven het verzet van de studenten, die tot de grote opstand overgin gen. De titel is ontleend aan een gedicht, door een Hongaarse vrij heidsstrijder in de gevangenis ge schreven. Ingezonden mededeling Stram en Bheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende knor. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt om dat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kru- schens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Pro beer 't eens met Kruschen! DE BESTEDINGS BEPERKING De uitkeringen uit het Gemeentefonds Verscheidene gemeenten hebben haar begroting sluitend gekregen door te rekenen op een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. Een dergelijke uitkering wordt verstrekt indien een gemeente haar begroting, ondanks pogingen om door verhoging van tarieven der eigen -bedrijven, het tekort op te heffen, niet sluitend kan krijgen. Naar aanleiding van de gisteren gepubliceerde bestedingsnota waar in van de gemeenten een beperking van de uitgaven tot 100 miljoen gulden wordt gevergd, verneemt het A.N.P. van bevoegde zijde, dat alles wat reeds is vastgesteld en afgesproken betreffende uitkerin gen uit het gemeentefonds, onver anderd doorgaat De uitkeringen waarover nog niet is beslist en waarop door gemeenten om de een of andere reden „werd gerekend", moeten nog nader bekeken worden, volgens de daartoe gebruikelijke maatstaven. Hierbij zal echter rekening wor den gehouden met de vereiste be perkingen volgens de bestedings nota. De Duitsers in de Sowjet-Unie Voor besprekingen over de re patriëring van Duitsers uit de Sow jet-Unie gaat volgende week de voorzitter van het Westduitse Rode Kruis, dr. Heinrich Weitz, naar Moskou. Er worden in de Sowjet-Unie 1.2 miljoen Duitse soldaten vermist. Volgens de gegevens van het West duitse Rode Kruis zijn meer dan een half miljoen van deze mensen na de oorlog op Russisch gebied gezien. Dan zijn er nog 90.000 krijgsge vangenen, die als „spoorloos ver dwenen" staan genoteerd. Ook moe ten er nog 85.000 Duitse burgers zijn, meest uit de voormalige oos telijke gebieden. d Mahmoed Ibotof, die 149 jaar oud zou zijn, is kandidaat gesteld voor een plaatselijke raad in Azer- beidjan, aldus heeft radio-Moskou gisteren gemeld. Er worden ir maart verkiezingen voor plaatse lijke raden gehouden. BROUWERSHAVEN LEZING OVER DAMESKAPSEL Klimaat op Schouwen-Duiveland heeft slechte invloed op permanent Zoals gemeld heeft de dames- en herenkapper de heer Koster te Brouwershaven, voor de afdeling van de Bond van Plattelandsvrou wen een lezing gehouden over haar- verzorging. De lezing begon met het tonen van diverse modellen, waar bij een toelichting werd gegeven op de mogelijkheden van verschil lende haarsoorten. Zo zijn er modellen, die speciaal hun coupe verkrijgen door het mo delknippen. Verder de mogelijkhe den van vallend haar, dat door het juiste knippen en watergolf een fraai geheel krijgt. Het laatst ge loonde coiffure was een dame met wit haar dat door een lichte blauw spoeling een prachtige zilverglans had gekregen. De aanwezigen uitten hun waar dering voor deze show van kapsels door veelvuldig applaus. Spreker besprak vervolgens enige belangrijke punten over haarver- zorging. Ter verfraaiing van het uiterlijk der dames werd reeds eeuwen geleden veel aan de haar tooi gedaan. Vooral In de 18e eeuw gaven de dames grote bedragen uit voor hun kapsels. Tegenwoordig zijn kleding en haarmode aange past aan de moderne werkende vrouw. Ook op het platteland en in kleine gemeenten worden steeds meer eisen aan moderne haarver- zorging gesteld. De taak van de kapper moet er op gericht zijn, dat het haar inderdaad een sieraad van de vrouw wordt, maar ook dienen de dames zelf meer aandacht aan de verzorging van het haar te be steden, in hun werk en in de bui tenlucht bij regen, wind en mist. Het klimaat hier op het eiland heeft een slechte invloed op geper manent haar. Daarom is het dan ook zeer gewenst dat het niet sterk en kroezend gepermanent wordt. Met de oudere systemen van warme permanent, wordt veel schade aan de struktuur van het haar aangericht. Gelukkig gaat de ontwikkeling van het permanenten steeds verder, enerzijds om het per manentproces zo haarbeschermend mogelijk te maken, anderzijds om te geraken tot een ideale mogelijk heid om het haar te kappen. Bij zondere aandacht verdienen de chemicaliën, die hiervoor gebruikt worden, omdat deze een onloochen bare aanval op het haar betekenen Vandaar dat er tegenwoordig uit sluitend gewerkt wordt met lauwe- stoom en koude permanentsyste men. Ook zal het nodig zijn dat, in dien het haar gepermanent is het geregeld wordt bijgehouden met watergolf. Met klem wees spreker er op, dat men jonge meisjes niet te vroeg naar de kapper moet stu ren voor permanent, omdat het haar nog in het ontwikkelingssta dium is en dan veelal de natuur lijke vallingen tegenwerkt. Tot slot werd het gebruik van diverse soorten shampo's, kammen en borstels besproken. De dames werden vervolgens in de gelegen heid gesteld vragen te stellen, waar veelvuldig gebruik van werd maakt. Als attractie werd door de heer Koster een gratis permanent ver loot. De opbrengst dezer verloting (1' 35,80) werd overgedragen aan het ontspanningscomité ouden van da gen. Aan het slot van deze geanimeer de vergadering richtte de presiden te zich met een dankwoord tot de heer Koster voor zijn boeiende en zeer leerzame lezing. Woorden van dank werden eveneens gesproken tot de scheidende secretaresse Mm. Poppe-van Sluis. Ter herinnering werd haar een lepeltje van Brou wershaven aangeboden. De dames v. d. Hoek-Duinhouwer en v. d. Hamer-v. d. Weele werd dank l bracht voor het beheer tijdens het afgelopen jaar over het potje van „Lief en leed". De dames v d. Wek- ken-v. d. Klooster en Jonker-Stoel namen op zich het aanstaande jaar het potje van „Lief en leed" met de daaraan vastzittende ziekenbe zoeken te verzorgen. vuwershaven. Vrouwenbond P.v.d.A. Vrijdagavond hield de Vrouwen bond van de P.v.d.A. afd. Brou wershaven een feestavond, welke zeer geslaagd is. Na verwelkoming door de presidente, mevr. Jonker- de Moor werd het lied „Kamera den" gezongen Op geestige wijze speelde mevr. de Vries-Platteschor- re de schets „Het kistje", waarna het koortje op eminente wijze en meerstemmig het lied „O, licht van de morgen" ten gehore bracht. Voor de pauze vertolkte mej. M. de Moor de schets „Naadje, het ijverige naaistertje". Na de aangeboden koffie e.d. speelde mevr. Jonker-de Moor de éénacter „De pop, die zijn hand behekste", wat bijzonder in de smaak viel. Een viertal dames speelde het politiek getinte stuk „De verjaardag", wat goed werd vertolkt. Onder leiding van de heer Matthijsse werd het radiospel „Wat doe je voor de kost" gespeeld, het geen de lachspieren in beweging bracht. Met het zingen van de so cialistenmars werd deze gezellige feestavond door de presidente ge sloten. ANNA-JACOBAPOLDER Jaarvergadering N.C. L.B. Op 15 februari jl. hield de afde ling Anna Jacobapolder van de N. C L.B. haar jaarvergadering in café Quist, welke goed bezocht was. Van het hoofdbestuur was aanwezig de heer R. van Wensen. De vergade ring stond onder leiding van haar voorzitter, de heer Iz. Quist Az. Na de verslagen van sekretaris en pen ningmeester sprak de heer van Wensen over de ouderdomswet en de loonvorming. Bij de bestuurs verkiezing waren aan de beurt van aftreden de heren P. L. Bolier, die werd herkozen en de voorzitter, Iz. Quist, die niet meer herkiesbaar was. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Quist Az. De komische opera „II Matriinonia Segreto" in Concertzaal te Zierikzee Charmant werk met heerltyke rococco-muzlek Drie Italianen vormen de kern van de groep, die men de jong-Na- politanen noemt, en die hun eigen lijk terrein in de buffa, de komi sche opera vinden: Nic Piccinl, de tegenstreven van Gluck, Gior Pai- siella en eindelijk Dom Cimarosu, iriens „II Martimonio Segreto" a.s. woensdagavond in de Concertzaal te Zierikzee zal worden opgevoerd. Bij al die buffa-componisten ver schaft het levendige spreekgezang der recitatieven, maar vooral de kortademige in motiefjes gehakte melodie, de zuiverste staaltjes van heerlijke rococco-muziek. Het charmante, humoristische werk, heeft zich tot op onze tijd weten te handhaven. Het stuk speelt in Bologne ten huize van Geronimo. Geronimo heeft twee dochters, Elisette en Carolina. Al leen adelijke heren mogen naar de hand van zijn dochters dingen. Voor Elisette heeft hij reeds een preten dent gevonden: graaf Robinson. Bij de kennismaking blijkt de graaf geen belangstelling te hebben voor Elisetta, maar wel voor haar zus ter Carolina. Carolina voelt echter niets voor de graaf, want zij is - zonder dat iemand het wist - reeds enige weken getrouwd met Paolino de boekhouder van haar vader. Geronimo begrijpt niet, waarom de ware feeststemming maar niet wil komen. Iedereen loopt met een naar gezicht rond Ook zijn zuster Fi- dalma die jong weduwe is gewor den en steeds hoopt ook nog eens te zullen huwen raakt onder de in vloed van de verwarde situatie. Iedereen wil tegelijk de oorzaak van de verwarring uitleggen, doch Geronimo begrijpt er steeds minder van, zodat zijn goede stemming volledig verdwijnt. In het tweede bedrijf stemt Geronimo toe de graaf te laten trouwen met Carolina, mits Elisetta zich daarbij kan neerleg gen. Elisetta doet dat natuurlijk niet, zelfs wanneer de graaf haar zijn slechtste karaktereigenschap pen heeft opgesomd Een nieuwe stoornis doet zich voor, wanneer tante Fidalma in de waan verkeert, dat Paolino op haar verliefd is doch weldra bemerkt dat Paolino kennelijk meer om Carolina geeft. Carolina is de grootste lastpost in huis en daarom besluiten Fidalma en Elisetta haar voor een tijdje het huis uit te sturen. Paolino krijgt nu opdracht voor een postkoets te zor gen, waarmee Carolina (zijn eigen vrouw) de reis naar een klooster zal maken. Ten einde raad besluit hij samen met Carolina het huis uit te vluchten, 's Avonds laat, wan neer iedereen geacht wordt te sla pen, sluipt het met zijn vrouw door het huis. Elisetta steekt echter weel een spaak in het wiel en zo staat het jonge echtpaar niets anders te doen, dan vader vergiffenis te vra gen De graaf treedt daarbij op als reddende engel door te beloven met Elisetta te zullen trouwen, zodat daarna aan allé narigheid een eind komt en een dubbel feest kan wor den gevierd. J. M. L. Kerknieuws Evang. Lutherse Kerk, Dordrecht Da. M. E. Monsees gaat weg De predikante van de Evange lisch Lutherse gemeente te Dor drecht, da. M E. Monsees, heeft op grond van de uitslag van een door haar onder de leden van haar ge meente ingesteld referendum beslo ten Dordrecht te zijner tijd te ver laten. Het doel was te weten te ko men of zij tenminste de helft van het aantal gemeenteleden achter zich heeft. Tegen de beroeping van da. Monsees hebben bezwaren be staan en blijken nog bezwaren te bestaan. Aan het referendum heeft meer dan de helft van de bij de Evangelisch Lutherse gemeente aangeslotenen deelgenomen. 99 stemden voor een andere - een mannelijke - predikant en 77 voor. haar. Ingezonden mededeling X FEUILLETON door G. PLANTEMA Zij keken elkaar even aan. De vreemdeling herkende hem blijk baar, want ineens glimlachte hij, hetgeen zijn brede gezicht met vrij hoge jukbeenderen een eigenaardi ge trek gaf. „Ach, wij zijn niet ge heel vreemd", merkte hij op in een merkwaardig Frans, dat hij lang zaam uitsprak. „U hebt ons van middag op charmante wijze inge licht". Enkele ogenblikken later wist André Boorneman, dat deze vreem deling zich Sergie Maroniu noemde. De dame, die van nabij inderdaad een opvallende schoonheid was en bovendien niet ouder dan wellicht vijf en twintig jaar, bleek made moiselle Ilescu te zijn en de forse, vermoedelijk zestigjarige heer heet te Jörgensen. Bovendien werd An dré Boorneman gewaar, dat deze laatste een Zweed was, de twee an deren Roemenen. De Zweed had hem vriendelijk toegeknikt en hem in vlot Frans, de taal die deze drie ook met elkaar spraken, begroet. Mile. Ilescu was echter gereserveerd. Zij Het het bij een kort knikje. Haar levendige landgenoot, die zich spoedig ont popte als 'n doctor, hij vertelde niet waarin, begon onmiddellijk een gesprek te leiden, dat aanvankelijk over Nijmegen ging. Deze stad mocht zich in zijn warme sympatie verheugen en dr. Maroniu deed be paald teleurgesteld, toen hij ver nam, dat André er geen permanent bewoner van was. „Mais oui, vous êtes de Rotter dam", riep hij dan, „die stad ken ik ook. Een beetje! Grote havenstad, monsieur André. Excusez-moi, uw naam is wat lastig voor een Roe meen". Dr. Maroniu was een jaar of veertig. In welke betrekking hij tot zijn landgenote stond, werd André niet duidelijk. Hij sprak haar af en toe aan, waarop zij echter slechts kort antwoordde Zij noemde hem daarbij voortdurend „docteur", maar hij zei nu eens „mademoisel le", dan „madame", dit misschien bij vergissing; soms betitelde hij haar als Sonia. Toen André Boor neman na de eerste keer meende, dat dit haar voornaam was, voelde hij iets als verrassing, toen de Roe meen haar kort daarop aansprak als Micaela. De Zweed noemde haar voortdurend plechtig en voluit ma demoiselle Ilescu. „Eh bien", zei dr. Maroniu na een poosje. „Dit is een keurige zaak. Werkelijk! En ik heb heel wat van de wereld gezien. Het bezoek is uit stekend. Daaraan danken wij ook het voorrecht, in kennis te zijn ge komen met u, monsieur André! Aha en wat een genoegen, zoveel char mante meisjes te zien en zoveel flinke, sportieve jongemannen. De jeugd in dit land is aantrekkelijk, mon chèrl En zij houdt blijkbaar van dansen. U ook?" Daarna kon André Boorneman moeilijk anders doen, dan toestem ming vragen om een dans met ma demoiselle Ilescu. Hij zag er even tegen op, want de Roemeense bleef erg teruggetrokken. Maar zij stem de onmiddellijk toe en daarna be gonnen zij samen een langzame fox trot, terwijl de beide heren in druk gesprek raakten. André Boorneman had moeite om een gesprek te be ginnen. Hij realiseerde zich, dat hij zelden met een zo knappe vrouw had gedanst, maar nog nooit had hij ook zo weinig geweten, waar over met haar te praten. Aarzelend begon hij, als goed Nederlander, over het weer, dat de laatste dagen zomers was geweest. Zij beaamde het kort en dan -vertelde hij haar, dat een tijd van vast, mooi weer eigenlijk een uitzondering mocht heten. Op een vraag, hoe dat in haar land was, kreeg hij ten ant woord, dat men daar hete en kon stante zomers kende. Het gesprek kwam daarna een beetje op gang, al was het voornamelijk André Boorneman, die het woord voerde. Hij was er zich van bewust, dat menigeen in de zaal naar mile Iles cu keek, maar dat was geen won der, want zij was inderdaad een op vallende verschijning, zowel door haar schoonheid, als door haar apart zuidelijk uiterlijk. Na de dans betrok dr. Maroniu hem weer in gesprek, dat van de hak op de tak sprong, maar met grote levendig heid werd gevoerd. Da Roemeen liet wijn aanrukken, waarbij hij André Boorneman uitnodigda als zijn gast mee te drinken. „Et une petite cigarette?" vroeg hij dan, hem een koker met een matgouden glans toestekend. „Merci bien", zei André Boorne man, er een uitnemend. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5