|^j - fyurgL Pp is de shag! Raadsel in Nijmegen i i Jaarvergadering Rode Kruis - Bruinisse Ook In 1957 wordt donors-avond gehouden In de jaarvergadering van de af deling Bruinisse van het Ned. Rode Kruis, werden ter inleiding enkele filmpjes vertoond, waarna de voor zitter, burgemeester H. K. Micha- elis, de aanwezigen welkom heette. De secretaris, de heer W. van den Ouden, gaf een overzicht van het afgelopen jaar op rijm, waarbij de voornaamste feiten betrekking heb bende op het Rode Kruis werden gememoreerd. Ook het overlijden van wethouder Joh. Bal werd ge memoreerd. Uit het verslag van de penning meester, de heer J. de Jonge, bleek dat de inrichting van het kamp Stoofpolder voor de ontvangst van Hongaarse vluchtelingen door de provinciale afdeling was vergoed. De aftredende bestuursleden, de heren P. L. Krepel, Joost de Jonge en L. E. v. Popering, werden her kozen. In de kascommissie 1957 werden gekozen de heren W. van Gilst en M. van de Velde. De voorzitter bracht daarna ver slag uit van de besprekingen met de afdeling Duiveland, die er toe hadden geleid, dat Bruinisse van deze afdeling een aparte onder-af deling is geworden. Bruinisse, hier bij het oog richtende op de afdeling St. Philipsland, waar eveneens een aktieve geest onder de leden heerst wenst verschillende plannen te gaan verwezenlijken. Een der eerste daarvan is het levend houden van wat men op de in 1956 gehouden E.H B.O.-cursus heeft geleerd. Daartoe is een regelmatige oefening nodig en men wil een Rode Kruis- team in het leven roepen om een en ander te verwezenlijken. De af deling Duiveland zal hiervoor een bedrag voteren, terwijl ook andere instanties nog zullen bijdragen. Dr. Quaak zal nagaan wat er nodig is voor inrichting van een bescheiden depöt. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit over zijn bemoeiingen met de Hongaarse vluchtelingen, die eerst 15 november zouden ko men en wier komst telkens werd uitgesteld. Ten slotte kreeg Brui nisse alleen 21 Hongaren omdat en alles zo keurig had ingericht. Deze 21 Hongaren zijn naar ver schillende delen van ons land ver trokken omdat het de bedoeling is, dat zij in de Nederlandse samenle ving zouden opgaan en daar werk en brood vinden. Juist vandaag ar riveerden weer andere Hongaren, die echter niet hier zullen blijven, maar wier uiteindelijke bestemming Canada is. Spreker wenste dat de bevolking deze mensen goed zou ontvangen en vriendelijk tegemoet treden, waaraan hij overigens niet twijfelde, gezien de ervaringen met de vorige gezinnen die hier spoe dig ingeburgerd waren. Ingezonden mededeling Ze hebben ze zo hoog nodig... TT d« voor hun groei en weerttend noodzake lijke vitaminen A en D en onmisbare minera le opbouwstoffen. Scott's Emulsion, de smakelijkste levertraan, vult alle tekorten aan op de meest werkzame wijze. f i EMULSION •cM me» Ke» *u«erl|e op de |^j "~lierik-zee Dameskapsalon onder ging modernisering]; Dameskapsalon Koper in de Kor te St. Janstraat alhier heeft een be langrijke modernisering ondergaan. Het belangrijkste onderdeel hier van is een fraaie in licht eikenhout uitgevoerde kaptafel, die een groot deel van de wand beslaat. Voor de tafel is een ruimte gereserveerd voor een drietal zitplaatsen met de bijbehorende apparatuur, die ook in deze salon aan de eisen des tijds is aangepast. De kaptafel telt ver schillende met glas afgesloten vi trines en open kastjes, waarin een deel van het sortiment toiletarti kelen een plaatsje heeft gevonden. Een frisse vloerbedekking en een tweetal royale lichtbakken com pleteren de salon, die - hoewel be scheiden van opzet - toch een even gezellige als moderne indruk maakt De bazar van de Zierikzeese IJsvereniging Wij vernemen dat hard en gesta dig wordt gewerkt aan de voorbe reidingen van de op 15 en 16 maart te houden bazar ten bate van de Zierikzeese IJsvereniging. Een da mescomité vervaardigt in onder linge samenwerking aantrekkelijke handwerkstukjes, terwijl een appa- ratuurcommissie de zaken inmid dels op papier heeft staan. Een trits van attrakties zal op deze bazar - waaraan ook een loterij is verbon den - te vinden zijn. Sprekende over de plasma-avond die 100 flessen bloed opleverde, zegt de voorzitter dat door de on ervarenheid de eerste keer fouten zijn gemaakt, die er toe hebben meegewerkt dat het percentage van mensen, die na bloedafname even buiten bewustzijn raakten groter was dan normaal. De grote fout die hiertoe meewerkte was de onvol doende ventilatie. Het ligt in de be doeling ook in 1957 weer een avond voor donors te organiseren, waarbij de genoemde fouten zullen worden vermeden. Dokter Quaak wees als arts nog eens op de grote behoefte die in Nederland aan bloedplasma bestaat en aan het grote nut van deze Rode Kruisdienst. Gehoopt wordt dat het aantal donors in 1957 130 tot 150 zal bedragen. Ook in 1957 zal de „Kasteel Sta- verden" met bedlegerigen een boot tocht maken. Opgaven voor deel name worden ingewacht bij dokter Quaak. Op 8 maart zullen Rode Kruis- amateurs hier een toneelspel op voeren, dat betrekking heeft op het Rode Kruiswerk. Verkeersexamen M.C. „Sparla" Vorige week traden niet minder dan 67 dames en heren aan voor het verkeersexamen van de K.N. M.V. na een cursus gevolgd te heb ben onder auspiciën van de m c. „Sparta" alhier, met de heer J. Renshof als docent. Om zo goed mogelijk voorbereid op het examen te komen, werd vrijdagavond een proefexamen afgenomen, waarop 125 vragen op verkeersgebied moes ten worden beantwoord. Als eerste van de heren kwam de heer P. Staal uit de bus met een aantal van slechts drie fouten. Eerste van de dames werd mej. A, P. Murk met 12 fouten. Intussen waren deze lage cijfers geen maatstaf voor het ge middelde. Tientallen fouten werden nog gemaakt en het hoogste aantal was zelfs 54. Juist deze cijfers to nen aan, hoe nodig en nuttig derge lijke verkeerscursussen zijn. Uilvoering ,Nu mei hope' Naar wij vernemen zal de ge mengde zangvereniging „Nu met Hope" a.s. woensdagavond in „Het wapen van Burgh" zijn jaarlijkse uitvoering geven. Uit het ons toe gezonden programma blijkt, dat dit met zorg is samengesteld, zodat, ge zien de goede reputatie, die „Nu met Hope" heeft, zowel op het ge bied van de zang als het toneel, het weer een mooie avond belooft te worden. Na het zingen van een achttal nummers zal het toneelspel in drie bedrijven „De zon tege moet" worden opgevoerd, waarin verschillende bekende amateurs zullen medewerken. Wij wekken dan ook liefhebbers, zowel van goede zang als van goed toneelspel, op, deze avond te bezoeken. Jaarvergadering varkens houdersvereniging „De opgaande Zon" In café Bakker werd vrijdag avond de jaarvergadering van de varkenshoudersvereniging gehou den, die slechts matig bezocht was. De voorzitter, de heer B. Groenleer, opende de vergadering met een woord van welkom, waarin hij ook enkele belangrijke zaken uit het afgelopen jaar naar voren bracht. De penningmeester deed rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat er een nadelig saldo was van f 139, wat veroorzaakt was door verhoging van de kosten van de veearts, aansluiting bij de Kamer van Koophandel en uitkering van gestorven varkens. De maandelijk se contributie werd dan ook ver hoogd tot f 1. De uitkering voor ge storven biggen werd vastgesteld op f 15 tot een gewicht van 25 kg. De uitkering van de grote varkens zal plaats hebben volgens de midden- markt van de Rotterdamse vee markt. De aftredende bestuursle den B. Groenleer en W. v. d. Berge werden herkozen. De inenting der varkens tegen vlekziekte zal ook dit jaar weer uit de kas betaald worden, evenals de slachtverzeke- ring. De vergoeding voor de secre taris-penningmeester werd op het zelfde bedrag van het vorig jaar bepaald. Na de rondvraag, die wei nig opleverde, sloot de voorzitter deze vlot verlopen vergadering. faam.stGde Honden vermoorden schapen Vorige week werden, naar men ons thans eerst meedeelde, bij de landbouwer P. Hanse vijf schapen door honden vermoord. Het is de politie tot nog toe niet gelukt de eigenaar van de hond(en) op te sporen. Uit berichten van twee bronnen Is zaterdag gebleken, dat de ver vanging van Sjepilof als minister van Buitenlandse Zaken door Gro- myko géén wijziging betekent van de Sowjet-Russische buitenlandse politiek. Ingezonden mededeling U rookt de lekkerste sigaret van DOUWE EGBERTS ZILVER-SHAG De goud-gele Virginia Geuriger Zachter U geniet er méér van! u ■cuuershaven. Wilde zwanen aan de Schouwse dijk Op het zandplateau halverwege Brouwershaven en Den Osse aan de Schouwse dijk, vertoeven sedert enige dagen een paar wilde zwanen. Dat deze fraaie, sierlijke vogels zich hier op hun gemak voelen, blijkt wel uit het feit dat ze zich van de ter plaatse ladende zandauto's en draglines weinig aantrekken. Het Is een mooi gezicht deze in het wild levende vogels van nabij te kunnen bewonderen. Bond van Ouden van Dagen Vrijdag vergaderde de Bond van Ouden van Dagen te Brouwersha ven in café Centrum. Doel van deze bijeenkomst was het vormen van een nieuw bestuur, om zodoende de plaatselijke afdeling meer leven in te blazen. Tot voorzitter werd ge kozen de heer J. Wisse, tot pen ningmeester de heer M. Braam en secretaris de heer M. v. d. Bos. 1loordgouue Propaganda-avond „V.A.R.A. "-afdeling De afdeling Noordgouwe van de VARA hield vrijdagavond jl. een propaganda-avond in het café den Hollander te Schuddebeurs, waar voor behoorlijke belangstelling ge toond werd. O.m. werd door een amateur-gezelschap uit Zierikzëe opgevoerd een toneelstukje „Ge spikkeld en getikkeld", hetgeen zeer in de smaak viel, getuige het tel kens in de zaal opklinkende gejuich. In de pauze werd een verloting ge houden. De traditionele „taart" en een tulband bevonden zich onder de prijzen. De avond werd besloten met een gezellig bal. Vieuuerkerk Demonstratie Hoover Mij. In de „Meebaal" werd donder dagavond een demonstratie gege ven, uitgaande van de Handels Mij. Hoover, vertegenwoordiger voor deze gemeente is de firma Lievense alhier. Mej. Blom gaf allereerst een demonstratie met het Hooverdroog- strijkijzer, een apparaat waarmede men kan strijken zonder invochten, in dit ijzer bevindt zich een tem- peratuurregelaar. Door de heer Knibbel werd gedemonstreerd met de Constellation stofzuiger, een. machine die borstelt, veegt en klopt In deze machine bevindt zich een papieren zak voor het verwijderen van 't vuil en is uitgerust met een uitrekbare en onbreekbare slang. Verbaasd is men van de werking dezer machine, allerlei soorten vuil wordt grondig verwijderd. In de pauze werd een kopje koffie gepre senteerd, waarna mej. Blom een de monstratie gaf met de Hoover schoonwasmachine. In de machine bevindt zich een roestvrije kuip, waarop levenslange garantie wordt gegeven. Deze machine,, een snel- wasser, is van een kwaliteit die aan de spits van andere machines staat. Aangeboden werd deze eenmaal in gratis gebruik te krijgen, waarvan door één der aanwezigen gebruik zal worden gemaakt. Aangeraden werd om bij aankoop beslist een kwaliteitsmachine te nemen. Na af loop werd onder de aanwezigen een taart verloot met het opschrift „Hoover". Ongetwijfeld zal deze de monstratie op de aanwezigen een goede indruk achterlaten. Israël heeft de V.S. vrijdag mee gedeeld, dat het meer dan een „pa pieren verklaring" ter ondersteu ning van zijn rechten wenst, voorr dat het kan instemmen met het verzoek om zijn troepen uit het ge bied langs de Golf van Akaba eil uit de kuststrook van Gaza terug te trekken, aldus is vernomen in gezaghebbende kringen te Was hington. |^Srt<trus.fe Ouderavond O.L.-school Donderdag 14 februari hield de openbare lagere school een zeer druk bezochte ouderavond in het Ned. Herv. Ver.gebouw. Waar de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. de Koning Az., inmid dels was verhuisd naar Harlingen, riep het hoofd der school, de heer M. C. van Weele de ouders het wel kom toe. Sinds de vorige ouder avond zijn er grote veranderingen gekomen in het personeel. Nieuw zijn als onderwijzeressen de dames van der Schaaf en Marijt en als on derwijzer de heer Loggers. De school telt momenteel 152 leerlin gen, de klassen zitten dus overvol, zodat bij ziekte van een der leer krachten niet kan worden voorko men dat kinderen naar huis moe ten worden gezonden. Gelukkig is dat in het afgelopen jaar maar en kele malen het geval geweest. Als leden van de oudercommissie wer den herkozen de heren A. Kik, F. van den Berg en L. A. Jonker-van de Zande. In de bestaande vacatu res werden na een tweede stemming met grote meerderheid gekozen de heren D. de Koning en M. Jumelet- Kleppe. In de pauze werd in de school het werk der leerlingen be zichtigd. Na de pauze konden de ouders kennis maken met het nieuwste leermiddel dat de school sinds kort rijk is, een bandrecorder. Kinderen uit alle klassen reciteren gedichten en zelfs een kort toneel stukje is op de band opgenomen. Enige geluidsfilms van de N.O.F. werden vertoond, n.l. „Nederland- Waterland" en een film over Lon den. Vooral de eerste film was prachtig. De „Daily Mail" meldt, dat po gingen worden gedaan om een ver zoening te bewerkstelligen tussen ex-koning Faroek van Egypte en zijn voormalige echtgenote Narri- man, met het doel het mogelijk te maken, dat hun zoontje Faoed pre tendent voor de Egyptische troon wordt. Ingezonden mededeling Eén man wint het van 11 voetballers De later zo beroemd geworden Enrico Castelli begon zijn eerste jongleurs-optreden in een tweede hands voetbaltenue. Hij mocht in vallen voor een zieke. Het circus- publiek, teleurgesteld over de pro gramma-verandering, ontving hem met een ijzige stilte. Enrico jong leerde of z'n leven er van afhing: vier ballen, vijf ballen, zes ballen. Er kwam een zwak applaus. Maar toen werden het er zeven, acht, negen. En eindelijk cirkelden ook de ringen mee. Op dat moment deed een orkaan van geestdrift het circus schudden. Een ontelbaar aan tal malen riep men hem terug, er was slechts één gesprek na afloop: de jongleur. Later, aan het slot van zijn nummer, herschiep Castelli de piste in een voetbalveld. Hij liet een doel van normale afmetingen oprichten en nodigde al wie voet ballen kon onder de toeschouwers uit om zich met hem te meten, allen tegen één. Dat werd altijd weer een uitzon derlijke krachtmeting, waarbij tien, elf man, waaronder vaak spelers van naam, vergeefs het doel verde digden tegen Castelli's razendsnelle aanvallen, waarbij hij de bal met voeten en hoofd telkens weer door het kluwen van tegenstanders heen in het doeitlewst Teleurstellingen en successen van 's werelds grootste artisten volgen elkaar op in de boeiende reeks ver halen van „De Bonte Droom van het Circus", - geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas, geïllu streerd met talloze leuke penteke ningen. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- boterleverancier of per brief(kaart) bestellen bij het Kantoor „Room- boteralbum", Postbus 47, Den Haag. Vermeldt vooral dudelijk uw naam en volledig adres. U krijgt het album dan per omgaande toe gezonden, onder rembours. De bij behorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. (Natuurlijk ook op koelhuis- boter). Neem een pakje extra voor de zondag! Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Toenemende bewolking met latei- plaatselijk enkele buien; aanvanke lijk weinig wind en hier en daar mist, later matige zuidwestelijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 19 febr. Zon op 7.50, onder 18.03. Maan op onder 9.34. Laatste kwartier: 21 febr. te 13.18. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 febr. 6.32 v.m. 19.00 n.m. BROUWERSHAVEN: 19 febr. 6.08 v.m. 18.28 n.m. Doodtij: 23 februari. HET WEEKOVERZICHT Een bijna stationaire depressie boven de Noordzee blijft het weer beeld in west-Europa beheersen. Zij is geheel gevuld met koude lucht, waarin zich buien kunnen ontwikkelen. Deze buien zijn in het algemeen gegroepeerd tot kleine storingen, waarvan er zondag een over ons land trok, vergezeld van hagel, natte sneeuw en zelfs on weer. Boven Ierland en ten westen van dit eiland bevinden zich nog enkele dergelijke storingen, die ge kenmerkt worden door iets grotere onstabiliteit. Een oceaandepressie, die langs een zuidelijke baan het Middellandse Zeegebied heeft be reikt, doet de luchtdruk ten zuiden van ons land dalen, waardoor de wind afneemt en veranderlijk wordl Deze depressie kan ons echter niet rechtstreeks beïnvloeden, zodat het wisselvallige weer voortduurt waarbij flinke opklaringen gevolgd worden door buien. FEUILLETON Prinses Marijke's verjaardag Ter gelegenheid van de tiende verjaardag van prinses Marijke zijn vanmorgen de beide peetouders van Marijke, mevr. D. Post-Salomons en de heer A. Wiltens hun geluk wensen wezen aanbieden. Mevrouw Post is de weduwe van de verzets strijder Johannes Post, die op 16 juli 1944 te Overveen gefusilleerd werd. De heer "Wiltens was voor zitter van de Raad van Negen van het studentenverzet. Vandaag zal verder mejuffrouw I. S. Hooftman, stewardesse van de K.L.M., de prin ses een pop aanbieden in stewar dessen-uniform. Een deputatie van het wapen van de Verbindings dienst zal de jarige prinses daarna een houten werktafeltje met bij passende stoel als verjaardagsge schenk overhandigen. door G. PLANTEMA DERDE HOOFDSTUK Vrolijke avond met vreemd einde. Toen André Boorneman de foyer binnenging, stak Louis Mulders juist zijn trompet in de hoogte om er een felle solo op te blazen. De dansvloer was bezet met een groot aantal paren in zomerkledij. Aan de tafels in de ruime zaal zaten nog tal van bezoekers. Op de bonte kleedjes stonden glazen, gevuld met kleurige dranken. Een licht blauwe sigarettenrook zweefde on der de zoldering. André Boorneman was in een op gewekte stemming. De middag had hij doorgebracht in het aangename gezelschap van Madeleine Uitten- terpe, die prompt met lijn 2 uit Berg en Dal was gekomen. Samen hadden zij Nijmegen verkend, en daarbij een aantal boodschappen gedaan. Tenslotte waren zij terecht gekomen op het terras van een café waar zij voor de felle zon schuilend achter een bonte parasol, een uur tje heel geanimeerd hadden zitten praten. Toen was Madeleine terug gegaan naar Berg en Dal, maar voor de volgende dag was een plan netje in elkaar gezet. Geen wonder dus, dat de jonge man de wereld door een rose bril bekeek. Geen wonder, dat hij de avond die hij helaas zonder haar diende door te brengen, wenste te passeren in een omgeving met vrolijke muziek. „In de Vereniging is het zomers gezel lig", had mevrouw Linders, zijn hospita voor twee weken, hem ver teld. „Er wordt gedanst en er is een beetje variété en in ieder geval komen er nette mensen. Veel zo mergasten". Of er niet veel Nijmegenaren kwamen, was zodoende niet duide lijk geworden. Mevrouw Linders liet ook de mogelijkheid open, dat wel de zomergasten, maar over het algemeen niet de stedelingen nette mensen waren. Maar daarover maakte André Boorneman zich weinig zorgen. Hoewel hij niet de bedoeling had aan het dansen mee te doen, nu Madeleine er niet was, lokte de mededeling over het va riété hem wel. Bovendien, het Nij meegse koncertgebouw „De Vereni ging", dat in de zomer een middel punt is van Nijmegenaren en vreemdelingen, die een avond op genoegelijke wijze willen doorbren gen, is in den lande vrij bekend. Zodoende had ook André Boorne man in Rotterdam er wel over ho ren praten. De zaal was al goed bezet, maar hij vond toch een lege tafel, waar vier stoelen om heen stonden. Hij ging zitten en bestelde een toeschie tende kelner een glaasje bier. Met belangstelling bekeek hij de men sen op de dansvloer, die zich uit sloofden om een vlugge foxtrot bij te houden. Het deed hem prettig aan, dat de jeugd goed vertegen woordigd was. Veel opgewekte jongelui in sportieve kleren waren er en, geanimeerd door hun plezier in het dansen, speelde het orkest met enthousiasme. De saxofoon liet zich horen, terwijl de drummer in razend tempo ritme produceerde. Even later was de foxtrot ten einde en de menigte ging naar de stoelen en tafels terug. Het was een ogen blik wat stiller. Toen ging een der musici naar de microfoon, die voor het orkest op het podium stond. „Dames en heren, nu maken wij een begin met het kabaretprogram- ma van deze avond", kondigde hij aan. „U zult thans zien het elegante danspaar Raoul en Suzette uit Pa rijs". André Boorneman leunde gemak kelijk in zijn stoel om dit optre den gade te slaan. Hij had tijdens de foxtrot bemerkt, dat er steeds meer bezoekers in de zaal kwamen, zodat langzamerhand alle tafels be zet bleken. Terwijl het heldere licht in de koepel doofde, viel een rode bundel uit een schijnwerper op de dansvloer. Het orkest zette een walsmelodie in en even later begon het danspaar zijn optreden. Het viel algemeen in de smaak en tenslotte klaterde er een warm applaus op, terwijl meteen het zaallicht aan flitste. André Boorneman nam een teug van zijn bier. Toen hoorde hij een stem vlak bij. Iemand stond naast hem en sprak hem toe in het Frans. „Permettez-vous, monsieur?" Verrast keek André Boorneman op. Het was de vreemdeling, die hem 's middags de weg naar Berg en Dal had gevraagd! De man bleek tamelijk klein te zijn, in elk geval kleiner dan André had gedacht, toen hij hem in de auto zag zitten. Naast hem stond een heer, een for se, grijsharige man met een dooi de zon verbrand gezicht. „Mais oui", antwoordde André Boorneman, die begreep, dat de vreemdeling vroeg, of de stoelen aan zijn tafeltje vrij waren. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2