RADION 0 WAST WITTER Wat 'n verschil nu ik weer met Radion was Voel eens hoeveel zachter HAAMSTEDE Jaarvergadering afdeling „Westelijk Schouwen" Nederlandse vereniging van huisvrouwen 1956 was gunstig jaar voor de afdeling De afdeling „Westelijk Schou wen" van de Ned. Ver. van Huis vrouwen hield dinsdagmiddag in hotel Bom een goed bezochte jaar vergadering. Na een kort openingswoord door de presidente, bracht de secretares se een zeer uitvoerig en nauwkeu rig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereniging een zeer Inten sief jaar achter de rug heeft. Zo werden een groot aantal lezingen en bijeenkomsten gehouden, diverse cursussen georganiseerd en be zochten afgevaardigden verschil lende landelijke vergaderingen en bijeenkomsten. Ook werd mede werking verleend bij het bewoon baar maken van het woonoord Burghsluis voor de Hongaarse vluchtelingen. Het aantal leden daalde door overlijden en bedan ken met 13, doch ook traden 18 nieuwe leden toe, zodat het leden tal stationair bleef op 155. De pre sidente dankte de secretaresse voor dit verslag en verder voor het vele werk, dat zij in de loop van het jaar voor de afdeling deed. Ook mevr. Boot-Fokker, dankte namens de leden niet alleen de secretaresse doch het gehele bestuur voor alles wat zij in het belang van de leden deed. De penningmeesteresse deed daarna rekening en verantwoording waarbij bleek, dat er een batig sal do was over het afgelopen jaar. Nadat mevr. Roseboom namens de financiële commissie een gunstig rapport had uitgebracht, werd de rekening goedgekeurd en bracht de presidente de penningmeesteresse dank voor alles wat zij dit jaar weer voor de vereniging deed. Tot leden van de financiële commissie werden benoemd mevr. Boot-Fok ker en mevr. Verton-Verhage. In verband met het gunstige financi ële resultaat stelde het bestuur voor eens een spreekster of spreker te laten komen, die wat hoger eisen aan de kas stelt. Aan de hand van een enquête onder de leden zal be sloten worden wie uitgenodigd zal worden. De aftredende bestuursle den, mevr. van Waveren-van Eg- mond, mevr. J. Hack-Baan en me vrouw Friderichs-Landegent wer den herkozen. Hierna volgde een bespreking van de voorstellen voor de algemene vergadering, waarbij besloten werd mede te werken aan een contributieverhoging tot f 5,50. Vervolgens werd in grote lijnen het programma voor het komende jaar besproken, waarbij bleek, dat de leden weer zullen medewerken aan de Simavi-collecte. Verder zal een excursie gemaakt worden naar de glasfabrieken in Leerdam en naar de Kon. Verenigde Tapijtfabrieken in Moordrecht. Ook zullen weer excursies op het eiland gemaakt worden. O a. zal gevraagd worden het nieuwe Rode Kruis ziekenhuis te mogen bezichtigen voor het ge opend wordt. Voor de kinderen en kleinkinderen van de leden zal een kindermiddag georganiseerd wor den, terwijl ook weer een duinwan deling gemaakt zal worden. De presidente besprak daarna de cir culatie van de portefeuilles, die nogal wat te wensen overlaat, waarom zij de medewerking van de lezeressen inriep voor een betere verzorging. Ook besprak zij de diepvrieskluis nog en deelde mede, dat deze in een vergevorderd sta dium is, zodat binnen afzienbare tijd tot een stichting hiervoor kan worden overgegaan. Tot afgevaar digde naar de algemene vergade ring werd benoemd mevr. van Wa- veren-van Egmond en als plaats vervangster mevr. Klompe-van Oosten. Mevr. de Ruijter-Josse bracht hierna een kort verslag uit als correspondente van het I.V.A, waarvan zij de organisatie en de werkwijze uitvoerig uiteen zette, waarvoor de presidente haar dank zei. Na de pauze hield de heer J. Gabriëlse uit Middelburg een cau serie over antieke Hollandse tegels, waarvan hij een aantal zeer mooie exemplaren had meegebracht. Aan de hand van deze collectie deelde hij vele en interessante bijzonder heden mee, waaruit bleek, dat de bakermat van de tegelindustrie Italië is geweest, waarna deze via Spanje ook in de zuidelijke en noor delijke Nederlanden kwam. Reeds omstreeks half de 14e eeuw werden in ons land vloertegels gebakken, omdat de grondstof, de klei hier aanwezig was. Na de vloertegels kwamen later de wandtegels in gebruik, die vooral in de tijd van de opkomst van deze industrie zeer kunstzinnig waren. Na de uitvin ding van het Wedgwood raakte de tegelindustrie in verval, omstreeks 1800. De presidente dankte de heer Gabriëlse voor zijn belangwekken de lezing,' waarna zij deze bijzonder prettige jaarvergadering sloot. provincie tl ierikrzGe Telefoonstoring opgeheven De telefoonstoring die gistermid dag in Zierikzee werd veroorzaakt doordat een dragline een telefoon kabel vernielde, is gisteravond te 18 uur opgeheven. Geslaagde Chr. Kleuterschoolavond In het Ned, Herv. Verenigingsge bouw vond dinsdagavond een bij eenkomst plaats van de Christelijke kleuterschool. Na opening op de gebruikelijke wijze, verwelkomde de voorzitter, de heer A. M. den Boer, de aanwezigen. Hierna was het woord en de daad aan de klein tjes, die onder leiding van het hoofd mej. van 't Hof een werkelijk aller aardigst programma ten tonele voerden. Liedjes, voordrachtjes en dansjes wisselden elkaar in snel tempo af en de jeugd was zo ont wapenend in haar optreden, dat wel ieder in de zaal vertederd moest worden. Vooral aan de costumering van de kleintjes was alle zorg be steed. In een kleine zaal was een tentoonstelling ingericht van de op school gemaakte werkstukjes, die een goed beeld gaven van het peil dat het kleuteronderwijs aan deze school heeft bereikt. Na de pauze vertoonde mevr. Vogelaar een door haar opgenomen filmpje van een schoolfeestje. Een zeer koddig (en inslaand) nummer was het optre den van een aantal volwassenen als „kleuters". Zij bleken de kunst van de kleinen goed afgekeken te hebben of waren het restanten van het kind in de mens dat (gelukkig) nooit helemaal sterft? Zo werd het een ontspannende en gezellige avond, die met een dankwoord be sloten werd. Het nieuwe Rode Kruis-ziekenhuis Wij vernemen dat het zeker be gin mei zal worden voordat het nieuwe Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee officieel kan worden ge opend. Er wordt thans met man en macht gewerkt om het interieur te voltooiien. Bovendien zijn de po gingen omvangrijk om het nodige personeel aan te trekken en men heeft goede hoop dat de personeels bezetting redelijk zal zijn, als het ziekenhuis in bedrijf komt. Na ar ons verder ter ore kwam, heeft dr. H. Ezendam te Noordgouwe - In te genstelling met andersluidende .be richten - zijn benoeming tot genees heer-directeur van het ziekenhuis aanvaard. laamstede Nutsfilmavond in Hotel Bom Voor de Nutsfilmavond, welke dinsdag in hotel Bom georganiseerd werd, bestond een zeer grote be langstelling, wat ook geen wonder was, gezien de mooie film „Tranen over Johannesburg", die gedraaid werd. Spijtig was alleen, dat het beeld niet altijd even goed was. In de pauze deelde de voorzitter, de heer M. L. J. Fokker mee, dat de volgende Nutsavond door omstan digheden niet in hotel Bom zal ge geven worden, doch in „Het wapen van Burgh", waar dan de van de radio bekende dokter van Leusen een lezing zal houden. Voor de goe de gang van zaken zullen de leden evenwel nog een citatie ontvangen, ook van de laatste lezing, waarop de voordrachtskunstenares Aafje Top zal optreden. )rouuershcive/\. Opening Wijkgebouw „Groene Kruis" Het nieuwe Groene Kruis-wijk- gebouw alhier zal op maandag 18 februari a.s. officieel worden ge opend door mevr. H. M. Ittman- Eisma. Aan de opening gaat een bijeenkomst vooraf in het jeugdge- bouw in de Nieuwstad. „Apollo" speelt voor bejaarden Evenals het vorige jaar zal de muziekvereniging „Apollo" de ge nerale repetitie houden voor de ouden van dagen. Dit zal plaats hebben op woensdag 20 februari in hotel „Jacob Cats", waar de oudjes behalve vrije toegang ook een gra tis consumptie zal worden aange boden. Wanneer het weer mede werkt, zullen vele bejaarden van dit aanbod gebruik maken. Demonstratie-avond Hoovermij. Woensdagavond werd door de Hoover Maatschappij een demon stratieavond gehouden in hotel Ringelberg, waarvoor veel belang stelling bestond. Namens voor noemde mij. en de fa. Kroon te Brouwershaven werden de aanwe zigen verwelkomd door de heer Knibbel, vertegenwoordiger van de Hoover Mij. Allereerst werd door mej. Blom een demonstratie gege ven met het droog- en stoomstrijk- jVfATUuRLiJK heb ik wel eens an dere wasmiddelen geprobeerd, wie niet Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander wasgoed. En ja, toen wist ik het welUit het dikschuimende Radion-sop komt het witste, het allerwitste wasgoed. En niet alleen daarom ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles! Als je voelt hoe zacht de „greep" van Radion-wasgoed is in vergelijking met ander wasgoed, dan zegt je dat wat. Zelfs de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risicoEn schrale handen NooitRadion is werkelijk veilig. En., ideaal in de wasmachine. RAD 129.100 20ü ijzer, het welk de vele voordelen van dit apparaat toonde. Door het ijzer met 2 dl. water te vullen is men in staat het droge goed in te vochten, te plisseren enz. Een zg. persdoek wordt hierdoor overbodig. Door de heer Knibbel werd gede monstreerd met de pas op 1 fe bruari jl. op de markt gekomen Hoover Constellation stofzuiger met de opzienbarende double- stretch slang. De linnenzak, welke in andere zuigers gebruikelijk is, heeft men vervangen door papieren zakken, welke twee maanden mee gaan, en dan kunnen worden ver nietigd. De zg. electrische matten klopper, welke tevens zuigt en veegt toonde, dat een kleed, inge wreven met zand, talkpoeder, draadjes en kapok, geheel zuiver tevoorschijn kwam. Door opgave bij de handelaar dhr. Kroon wordt men in de gelegenheid gesteld vas te vloerkleden gratis te laten rei nigen. De Hoover snelwasmachines, welke het getal van 300.000 reeds heeft overschreden kan men even eens gratis eenmaal, na opgave, thuis gebruiken, om hiermede na der kennis te maken. Tot Blot werd het publiek het wassen van een overall getoond met deze Hoover- machine. Medegedeeld werd nog, dat binnenkort te Zierikzee een vertegenwoordiger van de Hoover Mij, zich zal vestigen, hetgeen de service op het eiland zeker ten goede zal komen. fjreisckor Groene Kruis schaft hoogfezon aan Men deelt ons mede dat door het Groene Kruis-bestuur een hoogte- zon-apparaat is aangeschaft ten dienste o.a. der rheumabestrijding. Deze aanschaffing mag wel ten zeerste worden toegejuicht en zal zeer zeker een voorname plaats in nemen onder de vele verplegings- artikelen. Een aanwinst voor ons nieuwe Groene Kruisgebouw. Juverkerk, Uitvoering harmonie „Nieuw Leven" Voor het eerst na de ramp heeft onze harmonie „Nieuw Leven" weer een uitvoering gehouden. Het programma bestond uit een muzi kaal gedeelte (2 marsen, 2 fanta sieën en een valse), waarna het ko misch spel in één bedrijf „Een huis vol inbrekers" werd opgevoerd. Na de pauze trad de boerenkapel op en tot besluit volgde nog de klucht In één bedrijf „De Jas". De burgemeester dankte aan het slot allen, die tot het slagen van de avond hadden medegewerkt. De voorzitter, de heer J. Boot, opende en sloot de uitvoering met een toe passelijk woord. De zaal Vijver berg was geheel gevuld met be langstellenden. Tengevolge van de staking van 45.000 havenarbeiders langs de Amerikaanse Atlantische kust van Maine tot Virginia liggen in de New Yorkse haven, waar de toe stand nog ingewikkelder is door de nu al tien dagen durende staking van sleepbootbemanningen, een 45- tal schepen vast. Dinsdagavond is de eerste centrale training voor de wedstrijd Neder land-Luxemburg te Boxtel gehouden onder leiding van de Bondsoefen- meester George Hardwick. - Op de foto ziet men de spelers oefenen onder „het waakzaam oog van de meester". V.l.n.r.: George Hardwick, van der Hart, Notermans, Klaassens en Wlersma, Verenigde Staten tellen 170 miljoen inwoners Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft bekend gemaakt dat donderdagmorgen om 11 uur plaat selijke tijd (Washington) de Ver enigde Staten 170 miljoen inwoners telden. Negen beklaagden in een wijn- smokkelzaak zijn te Traunstein in Opper-Beieren tot boeten van in totaal ruim 1.000.000 mark en tot gevangenisstraffen tot twee jaar en drie maanden veroordeeld. Het was de grootste wijnsmokkelzaak in de geschiedenis van de Duitse bonds republiek. Bij Siorlten in centraal Zweden zijn zes toeristen door een lawine om het leven gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3